Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Byakavlen 2014

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Byakavlen 2014
Arrangörsorganisation: Njurunda OK
Datum: måndag 4 augusti 2014

Hudiksvalls OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3KlockarbergetByakavlen (20)1:27:52
1. Olle Långberg14:437+2:5614:437
2. Wille Långberg35:146+11:2549:575-2
3. Jonas Långberg37:558+11:441:27:523-2

Kovlands IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10JunibosandByakavlen (20)1:36:08
1. Klara Edström18:3115+6:4418:3115
2. Barbro Edström43:2011+19:311:01:5110-5
3. Mattias Edström34:177+8:061:36:08100

Motala AIF OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Björkön 1Byakavlen (20)diskvalificerad
1. Malin Lindbergdiskvalificeraddiskvalificerad
2. Anders Lindberg23:491diskvalificerad
3. Anders Vedin30:523+4:41diskvalificerad

Njurunda OK

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2BaggböleByakavlen (20)1:17:02
1. Peter Sjöbom15:1310+3:2615:1310
2. Lars Sjöbom29:463+5:5744:593-7
3. Anders Sjöbom32:035+5:521:17:022-1
5MjösundByakavlen (20)1:28:20
1. Karin Martin17:0314+5:1617:0314
2. Axel Martin31:404+7:5148:434-10
3. Niklas Martin39:3711+13:261:28:205+1
7OrrsjönByakavlen (20)1:30:20
1. Elmin Hovmöller14:135+2:2614:135
2. Björn Abelsson36:268+12:3750:397+2
3. Mattias Hovmöller39:4112+13:301:30:2070
9Unnviken RaptorsByakavlen (20)1:33:25
1. Julia Nordlander16:2911+4:4216:2911
2. Nils Lundgren28:182+4:2944:471-10
3. Anna Lundgren48:3815+22:271:33:259+8
10JunibosandByakavlen (20)1:36:08
1. Klara Edström18:3115+6:4418:3115
2. Barbro Edström43:2011+19:311:01:5110-5
3. Mattias Edström34:177+8:061:36:08100
NäsetByakavlen (20)ej godkänd
1. Anita Sundling14:509+3:0314:509
2. Christina Wibronej godkändej godkänd
3. Leif Sundling45:0914+18:58ej godkänd
Björkön 2Byakavlen (20)ej godkänd
1. Luise Heermann (vacant)ej godkändej godkänd
2. Luise Heermann (vacant)ej godkändej godkänd
3. ej startej start
GaltströmByakavlen (20)ej start
1. Julia Larssonej startej start
2. Emelie Söderlundej startej start
3. Josefin Kihlbergej startej start
SkärsättByakavlen (20)ej start
1. Gustav Sahlinej startej start
2. Paulina Tomasdotterej startej start
3. Max Sjöbergej startej start

Sundsvalls OK

11 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1MårtensroByakavlen (20)1:14:05
1. Oskar Vikström11:47111:471
2. Frida Vikström33:015+9:1244:482+1
3. Olov Vikström29:172+3:061:14:051-1
4Bydalen 1Byakavlen (20)1:28:01
1. Astrid Rex16:3512+4:4816:3512
2. Clary Rex40:0010+16:1156:359-3
3. Håkan Stolt31:264+5:151:28:014-5
6Unnviken FightersByakavlen (20)1:28:23
1. Simon Nordlander12:003+0:1312:003
2. Axel Lundgren38:129+14:2350:126+3
3. Fredrik Nordlander38:119+12:001:28:2360
7OrrsjönByakavlen (20)1:30:20
1. Elmin Hovmöller14:135+2:2614:135
2. Björn Abelsson36:268+12:3750:397+2
3. Mattias Hovmöller39:4112+13:301:30:2070
8ÖstermalmByakavlen (20)1:32:18
1. Signe Feil17:0113+5:1417:0113
2. Stina Feil35:467+11:5752:478-5
3. Elin Svensson39:3110+13:201:32:1880
9Unnviken RaptorsByakavlen (20)1:33:25
1. Julia Nordlander16:2911+4:4216:2911
2. Nils Lundgren28:182+4:2944:471-10
3. Anna Lundgren48:3815+22:271:33:259+8
10JunibosandByakavlen (20)1:36:08
1. Klara Edström18:3115+6:4418:3115
2. Barbro Edström43:2011+19:311:01:5110-5
3. Mattias Edström34:177+8:061:36:08100
11Bydalen 2Byakavlen (20)1:36:23
1. Wilmer Rex14:146+2:2714:146
2. Monika Rex55:5815+32:091:10:1214+8
3. Thomas Rex26:1111:36:2311-3
13Nedre HagaByakavlen (20)1:44:22
1. Gustav Frænell11:542+0:0711:542
2. Kerstin Frænell49:5812+26:091:01:5211+9
3. Olof Frænell42:3013+16:191:44:2213+2
Björkön 1Byakavlen (20)diskvalificerad
1. Malin Lindbergdiskvalificeraddiskvalificerad
2. Anders Lindberg23:491diskvalificerad
3. Anders Vedin30:523+4:41diskvalificerad
VapelskogenByakavlen (20)ej godkänd
1. Lovisa Dufva14:448+2:5714:448
2. Anna Dufva54:4214+30:531:09:2613+5
3. Magnus Jonssonej godkändej godkänd
Bydalen 3Byakavlen (20)ej start
1. Ebba Anderssonej startej start
2. Lena Anderssonej startej start
3. Torbjörn Anderssonej startej start

Söders-Tyresö

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7OrrsjönByakavlen (20)1:30:20
1. Elmin Hovmöller14:135+2:2614:135
2. Björn Abelsson36:268+12:3750:397+2
3. Mattias Hovmöller39:4112+13:301:30:2070

Södertälje IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
12NorrbäckenByakavlen (20)1:40:06
1. Kadri Kalvo12:484+1:0112:484
2. Anna Axling54:1813+30:291:07:0612+8
3. Anders Axling33:006+6:491:40:06120

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser