Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Skogsströvarna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Skogsströvarna
Arrangörsorganisation: OK Skogsströvarna
Datum: torsdag 5 maj 2011

D21

4 000 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara HelanderDomnarvets GOIF32:018:00
2Ieva SargautyteIFK Moras OK32:05+0:048:01
3Annica CrispinOK Denseln32:30+0:298:07
4Anneli BerggrenOK Denseln32:41+0:408:10
5Linnéa Ivarsson SandbergOK Denseln33:06+1:058:16
6Emma AnderssonÄrla IF33:19+1:188:19
7Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK33:44+1:438:26
8Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK34:26+2:258:36
9Karin HedbergOK Linné35:48+3:478:57
10Amélie WallenhammarHagaby GOIF35:59+3:588:59
11Julia Modig TjärnströmLinköpings OK36:07+4:069:01
12Britta NorénBoxholm-Mjölby OL36:19+4:189:04
13Hanna BerggrenOK Denseln36:22+4:219:05
14Jill JohanssonSundsvalls OK36:45+4:449:11
15Carin RosanderFinspångs SOK38:00+5:599:30
16Åsa AxénMotala AIF OL38:46+6:459:41
17Susanne KarlssonOK Denseln40:04+8:0310:01
18Sara ForsbergOK Kolmården41:26+9:2510:21
19Julia EdströmSundsvalls OK41:27+9:2610:21
20Frida KarlssonLinköpings OK42:57+10:5610:44
21Lisa ÅbergTjällmo-Godegårds OK43:05+11:0410:46
22Emma EricssonOK Denseln43:34+11:3310:53
23Johanna PetterssonOK Denseln49:14+17:1312:18
Liselott EricsonLinköpings OKej godkänd

H21

4 600 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josef NordlundOK Linné26:185:43
2Oleksandr StarovOK Denseln27:08+0:505:53
3Mattias AnderssonOK Tisaren27:09+0:515:54
4Hans BrolundOK Denseln27:13+0:555:55
5Emil AnderssonÄrla IF27:20+1:025:56
6Per CarlborgNyköpings OK27:31+1:135:58
7Per BrolundOK Denseln27:36+1:186:00
8Peter ErikssonLinköpings OK27:38+1:206:00
9Oscar VångellÄrla IF27:42+1:246:01
10Mattias ErikssonOK Denseln27:43+1:256:01
11Kristian AlgersOK Hällen27:46+1:286:02
12Mikael AnderssonLinköpings OK28:17+1:596:08
13Peter AronssonLinköpings OK29:02+2:446:18
14Gustav EklöfUlricehamns OK29:33+3:156:25
15Jacob WesterbergFinspångs SOK29:55+3:376:30
16Johan OtterströmLinköpings OK30:30+4:126:37
17Anders BergLinköpings OK30:41+4:236:40
18Joel FrancénTjällmo-Godegårds OK30:51+4:336:42
19Mikael AxinHagaby GOIF31:13+4:556:47
20Emil KaleredSkogspojkarnas OK31:20+5:026:48
21Björn KarlssonOK Denseln31:34+5:166:51
22Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF31:42+5:246:53
23Olov EricsonRehns BK31:47+5:296:54
24Lukas GustavssonLinköpings OK31:50+5:326:55
25Johan SjögrenTjällmo-Godegårds OK31:54+5:366:56
26Sigge LundedalOK Denseln32:16+5:587:00
27Gabriel IreståhlSol Tranås32:17+5:597:01
28Olle LindmanFinspångs SOK32:28+6:107:03
28Andreas BergLinköpings OK32:28+6:107:03
30Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL32:38+6:207:05
31Jonatan FrancénTjällmo-Godegårds OK33:05+6:477:11
32Johan PerssonHagaby GOIF33:06+6:487:11
33Magnus SvenssonOK Kolmården33:14+6:567:13
34Marcus AnderssonMatteus SI34:26+8:087:29
35Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK34:54+8:367:35
35Victor BergstrandMotala AIF OL34:54+8:367:35
37Thomas LiljaOK Denseln35:29+9:117:42
38Fredrik PetterssonLinköpings OK37:43+11:258:11
39Joel ValfridssonBoxholm-Mjölby OL39:17+12:598:32
40Jonas BraamOK Denseln42:01+15:439:08
41Martin JohanssonGOIF Tjalve46:48+20:3010:10
42Henrik LundqvistOK Gynge49:17+22:5910:42
Axel BengtssonSol Tranåsej godkänd
Hampus MöllerLinköpings OKej godkänd
Magnus B JohanssonLinköpings OKej start
Emil Folino NielsenOK Denselnej start

D20

3 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna HåkanssonOK Kolmården31:428:48
2Lina PerssonOK Kolmården35:30+3:489:51
3Linda EdströmSundsvalls OK38:50+7:0810:47
4Sofie AxeenStjärnorps SK49:30+17:4813:45

D18

3 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara SvedevallOK Roxen31:498:50
2Anna WehlinSkogspojkarnas OK33:47+1:589:23
3Sofia AldénFinspångs SOK34:54+3:059:41
4Karolina NygrenSkogspojkarnas OK36:28+4:3910:07
5Hanna NilssonOK Denseln39:41+7:5211:01
6Ida MårtenssonOK Eken56:05+24:1615:34
Linnéa AxelssonSol Tranåsej start

H18

3 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas LundgrenLinköpings OK25:186:39
2Erik SköldLinköpings OK26:34+1:166:59
3Albin DetterfeltLinköpings OK28:46+3:287:34
4Simon LundinFinspångs SOK29:52+4:347:51
5Oskar EngmanOK Denseln30:22+5:047:59
6Jonas AxénMotala AIF OL31:42+6:248:20
7Emil LindströmSol Tranås32:22+7:048:31
Oskar SydSol Tranåsej godkänd
Petter JohanssonLinköpings OKej start
Einar JohanssonLinköpings OKej start

D16

3 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrea SvenssonFinspångs SOK23:516:37
2Elin HåkanssonSkogspojkarnas OK24:20+0:296:45
3Lisa MalmströmGOIF Tjalve27:27+3:367:37
4Stina SvedevallOK Roxen30:27+6:368:27
5Ida RydbergFinspångs SOK31:42+7:518:48
6Märta BerggrenOK Kolmården32:13+8:228:56
7Frida StrömbergFinspångs SOK46:38+22:4712:57

H16

3 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik MalmforsOK Denseln21:015:50
2Max BerggrenOK Denseln23:29+2:286:31
3Daniel PoschSol Tranås26:07+5:067:15
4Sven EngströmLinköpings OK26:22+5:217:19
5Niklas CarlssonBoxholm-Mjölby OL26:54+5:537:28
6Per LindmanFinspångs SOK27:29+6:287:38
7Sebastian SvenssonFinspångs SOK28:00+6:597:46
8Oskar LeinonenOK Kolmården28:55+7:548:01
9Johan SköldLinköpings OK30:08+9:078:22
10Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OL30:26+9:258:27
11Simon KärrströmOK Roxen30:29+9:288:28
12Martin EngmanOK Denseln31:58+10:578:52
13Fredrik TegströmLinköpings OK34:05+13:049:28
14Eric GuldbrandMotala AIF OL54:20+33:1915:05

D14

3 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sanna FasthBoxholm-Mjölby OL24:037:30
2Mai Ly SorriGOIF Tjalve28:01+3:588:45
3Elin JohanssonFinspångs SOK29:16+5:139:08
4Lova EvebornOK Roxen33:27+9:2410:27
5Moa HedegårdOK Kolmården34:16+10:1310:42
6Stina GuståsLinköpings OK36:17+12:1411:20
7Sarah PerssonOK Denseln39:16+15:1312:16
8Johanna HanssonBoxholm-Mjölby OL39:51+15:4812:27
9Frida JohanssonLinköpings OK41:20+17:1712:55
10Malin MiltonBoxholm-Mjölby OL44:34+20:3113:55
11Klara LjunggrenLinköpings OK45:40+21:3714:16
12Emilia ÖstlundOK Kolmården48:59+24:5615:18
Isa StålhandskeBjörkfors GOIFej godkänd
Rebecca RieschelOK Roxenej start
Emma PetterssonOK Roxenej start
Emma LindellLinköpings OKej start

H14

3 200 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin LillieströmOK Roxen22:036:53
2Ville JohanssonOK Kolmården24:17+2:147:35
3Emil LjungemyrOK Kolmården24:46+2:437:44
4Olle HanssonOK Roxen25:16+3:137:53
5Alexander WiklundFinspångs SOK25:48+3:458:03
6Adam ThellsénOK Roxen26:05+4:028:09
7David AxelssonFinspångs SOK26:57+4:548:25
8Johan WehlinSkogspojkarnas OK28:44+6:418:58
9Gustav MalmströmGOIF Tjalve29:16+7:139:08
10Gustav EngmanOK Denseln31:22+9:199:48
11Joakim EricssonLinköpings OK31:48+9:459:56
12Dag HultbergOK Kolmården32:42+10:3910:13
13Rikard SurinOK Roxen32:52+10:4910:16
14Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL36:35+14:3211:25
15Pontus LindblomOK Roxen36:47+14:4411:29
16Albin AnderssonBjörkfors GOIF42:22+20:1913:14
17Johan StenströmLinköpings OK47:25+25:2214:49
18Jakob EklundOK Motala53:22+31:1916:40
Lukas EvebornOK Roxenej godkänd
Leo RystamOK Roxenej godkänd
Martin HägglundLinköpings OKej start
Carl GuldbrandMotala AIF OLej start

D12

2 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna GuståsLinköpings OK19:047:37
2Lisa BerggrenOK Kolmården20:24+1:208:09
3Emma S JohanssonLinköpings OK21:09+2:058:27
4Linnea HanssonOK Roxen22:09+3:058:51
5Sarah MagnussonLinköpings OK23:10+4:069:16
6Olivia FröbergOK Roxen24:22+5:189:44
7Vilma KarlssonOK Denseln25:39+6:3510:15
8Emma BrännebyOK Kolmården26:15+7:1110:30
9Tove PihlströmOK Roxen27:46+8:4211:06
10Emilia RieschelOK Roxen28:37+9:3311:26
11Tove EkströmLinköpings OK28:43+9:3911:29
12Malin KärrströmOK Roxen29:07+10:0311:38
13Julia ErikssonOK Kolmården31:18+12:1412:31
14Malva EvebornOK Roxen34:47+15:4313:54
15Maja HultbergOK Kolmården35:39+16:3514:15
16Ida MiltonBoxholm-Mjölby OL48:37+29:3319:26
Emma ErikssonOK Kolmårdenej start
Victoria AsketunOK Roxenej start

H12

2 500 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo LillieströmOK Roxen15:226:08
2August MollénOK Denseln15:49+0:276:19
3Johan LindmanFinspångs SOK16:32+1:106:36
4Jonas AnderssonOK Roxen19:38+4:167:51
5Gunnar EngströmLinköpings OK20:00+4:388:00
6Gustaf HedegårdOK Kolmården21:17+5:558:30
7Hugo EkingeOK Motala22:55+7:339:10
8Elias AxelssonFinspångs SOK23:15+7:539:18
9Thorsten SvenssonFinspångs SOK23:45+8:239:30
9Gabriel UlltjärnOK Roxen23:45+8:239:30
11Oscar PrytzGOIF Tjalve23:52+8:309:32
12Joel KarnehedOK Roxen25:46+10:2410:18
13Axel KullbergLinköpings OK26:52+11:3010:44
14Sixten ElehedLinköpings OK28:08+12:4611:15
15Hugo DalhammerOK Roxen28:29+13:0711:23
16Filip ÅrnfeltLinköpings OK28:43+13:2111:29
17Axel JohanssonFinspångs SOK29:42+14:2011:52
18Jacob MalmforsSkogspojkarnas OK33:19+17:5713:19
19Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb34:42+19:2013:52
20William NilssonOK Roxen39:11+23:4915:40
21Eric JehrlanderGOIF Tjalve45:36+30:1418:14
Jonas MiltonBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Viktor RönnbäckOK Ekenej godkänd
Ludvig AskBoxholm-Mjölby OLej start
Sverker EkLinköpings OKej start

D10

2 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bianca UlltjärnOK Roxen19:049:04
2Towa PetterssonOK Denseln21:18+2:1410:08
3Elvira KarnehedOK Roxen21:58+2:5410:27
4Sanna LönngrenBoxholm-Mjölby OL25:21+6:1712:04
5Olivia AsketunOK Roxen26:22+7:1812:33
6Moa HjortOK Roxen28:59+9:5513:48
7Ellen EkingeOK Motala33:19+14:1515:51
Bea NylanderMotala AIF OLej godkänd
Saga SvartzOK Roxenej start
Tove PetterssonOK Roxenej start

H10

2 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof LjunggrenLinköpings OK13:276:24
2Leo JohanssonOK Kolmården15:49+2:227:31
3Emanuel HerberthsonLinköpings OK16:24+2:577:48
4Josef HelanderOK Roxen16:36+3:097:54
5Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb19:41+6:149:22
6Samuel MalmforsSkogspojkarnas OK20:12+6:459:37
7Teodor MalmgrenLinköpings OK20:44+7:179:52
8David JosefssonOK Roxen21:49+8:2210:23
9Elliot CrispinOK Denseln26:49+13:2212:46
10Markus HyllengrenLinköpings OK27:53+14:2613:16
11Anton EklöfOK Roxen30:00+16:3314:17
Martin HerbertssonOK Roxenej start
Jakob ThellsénOK Roxenej start

H35

4 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil EronnLinköpings OK28:476:51
2Christian EnbergLinköpings OK29:15+0:286:57
3Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK29:39+0:527:03
4Per MagnussonLinköpings OK30:55+2:087:21
5Anders KnutssonLinköpings OK30:58+2:117:22
6Pontus JohnssonMatteus SI31:24+2:377:28
7Magnus NilssonLinköpings OK33:44+4:578:01
8Kristian NylanderMotala AIF OL38:02+9:159:03
9Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK42:58+14:1110:13
10Patric MalmströmGOIF Tjalve55:58+27:1113:19
Andreas CarlqvistTjällmo-Godegårds OKej start
Ronnie SamorTjällmo-Godegårds OKej start

D40

3 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika IvarssonLinköpings OK29:008:03
2Kristina LjunggrenLinköpings OK29:18+0:188:08
3Lena LindmanFinspångs SOK33:03+4:039:10
4Maria OlofssonLinköpings OK35:12+6:129:46
5Annica BerggrenOK Kolmården36:33+7:3310:09
6Agneta ErikssonOK Kolmården38:49+9:4910:46
7Malin JanssonMotala AIF OL39:54+10:5411:05
8Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL40:43+11:4311:18
9Lena MalmströmGOIF Tjalve46:39+17:3912:57
10Boel EklundOK Motala48:38+19:3813:30
11Josabeth HultbergOK Kolmården48:41+19:4113:31
12Anette JohanssonOK Kolmården1:01:38+32:3817:07
Lotta ClassonNAIS Orienteringsklubbej godkänd

H40

4 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan KarlssonOK Denseln23:215:50
2Åke LjunggrenLinköpings OK28:13+4:527:03
3Anders JoelssonMatteus SI28:19+4:587:04
4Thomas PerssonOK Denseln28:57+5:367:14
5Johan PetterssonOK Motala29:48+6:277:27
6Fredrik EngmanOK Denseln30:35+7:147:38
7Per KempeOK Denseln30:50+7:297:42
8Henrik LjungemyrOK Kolmården30:55+7:347:43
9Christian ErikssonLinköpings OK34:08+10:478:32
10Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve36:39+13:189:09
11Ulf EklundOK Motala37:32+14:119:23
12Björn RydbergFinspångs SOK38:42+15:219:40
13Anders EkingeOK Motala43:12+19:5110:48
14Urban AnderssonBoxholm-Mjölby OL43:40+20:1910:55
15Anders MalmqvistMotala AIF OL45:06+21:4511:16
John HylandStjärnorps SKej start
Per JohanssonMotala AIF OLej start
Johan FridströmFinspångs SOKej start

D45

2 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger BergLinköpings OK25:468:53
2Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK26:23+0:379:05
3Anna-Sofie BarkLinköpings OK26:38+0:529:11
4Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL29:03+3:1710:01
5Sofia SvedevallOK Roxen31:16+5:3010:46
6Karin SkullmanLinköpings OK33:20+7:3411:29
7Anneli WiklundFinspångs SOK40:23+14:3713:55
Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OLej start
Annelie AugustssonTjällmo-Godegårds OKej start

H45

3 800 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas RönnbäckOK Eken26:036:51
2Magnus HerberthsonLinköpings OK29:26+3:237:44
3Pedro LundquistLinköpings OK29:54+3:517:52
4Jan BerggrenOK Denseln32:50+6:478:38
5Leif StrömbergFinspångs SOK32:57+6:548:40
6Per GuståsLinköpings OK34:00+7:578:56
7Jörgen SköldLinköpings OK34:19+8:169:01
8Christer BroströmOK Denseln38:21+12:1810:05
9Örjan PetterssonTjällmo-Godegårds OK39:32+13:2910:24
10Jesse AnderssonBjörkfors GOIF39:39+13:3610:26
11Lars-Åke ClassonNAIS Orienteringsklubb46:07+20:0412:08
12Peter LaudonBoxholm-Mjölby OL49:37+23:3413:03
13Bo SvedevallOK Roxen49:43+23:4013:05
Gunnar NilssonFinspångs SOKej godkänd
Peter BerggrenOK Kolmårdenej start
Johan ÅttingLinköpings OKej start
Tommy EkLinköpings OKej start

D50

2 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena RosanderFinspångs SOK30:5010:37
2Marianne NymanLinköpings OK30:56+0:0610:40
3Eva LindsténStjärnorps SK33:10+2:2011:26
4Margareta Skarp RuntegenBoxholm-Mjölby OL35:08+4:1812:06
5Gun EricssonNAIS Orienteringsklubb36:04+5:1412:26
6Anne BössfallLinköpings OK37:01+6:1112:45
7Carina Berger SvenssonMotala AIF OL37:12+6:2212:49
8Ingrid RoosMotala AIF OL43:38+12:4815:02
9Pia StålhandskeBjörkfors GOIF44:40+13:5015:24
Carina FaxénLinköpings OKej start

H50

3 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL30:037:54
2Bengt SchwartzOK Kolmården31:12+1:098:12
3Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL34:19+4:169:01
4Christer FranssonMotala AIF OL34:26+4:239:03
5Tommy ErikssonGOIF Tjalve34:52+4:499:10
6Mats RosanderFinspångs SOK36:29+6:269:36
7Jan LundgrenLinköpings OK41:49+11:4611:00
8Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL44:30+14:2711:42
9Ulf BengtssonSol Tranås51:55+21:5213:39
10Jan-Erik CarlssonBoxholm-Mjölby OL52:17+22:1413:45
11Mikael AxelssonSol Tranås57:23+27:2015:06
12Lars GezeliusIFK Norrköpings OK1:02:13+32:1016:22
Tommy TörndahlMatteus SIej start
Erik AxelssonBoxholm-Mjölby OLej start

D55

2 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb34:5712:56
2Gerd HagströmGOIF Tjalve35:40+0:4313:12
3Carin AnderssonOK Denseln36:38+1:4113:34
4Marie SvernestamLinköpings OK37:28+2:3113:52
5Lena FornanderSkogspojkarnas OK39:00+4:0314:26
6Gudrun Ivarsson SandbergOK Denseln39:21+4:2414:34
7Evamarie LundahlIF Hagen41:25+6:2815:20
8Maud Göthe-LundgrenLinköpings OK41:56+6:5915:31
9Catharina ForsénOK Denseln44:32+9:3516:29
10Mona PetersenOK Motala46:50+11:5317:20

H55

3 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans OlstrandStjärnorps SK33:289:17
2Leif EfraimssonMotala AIF OL33:43+0:159:21
3Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL34:27+0:599:34
4Stephan SvenssonLinköpings OK35:41+2:139:54
5Lars ÖstlinBjörkfors GOIF35:42+2:149:55
6Karl MollénOK Denseln35:43+2:159:55
7Arne MårtenssonOK Eken36:40+3:1210:11
8Lennart SvernestamLinköpings OK38:11+4:4310:36
9Pär ForsströmStjärnorps SK38:17+4:4910:38
10Torgny JohanssonBjörkfors GOIF39:29+6:0110:58
11Staffan RuntegenBoxholm-Mjölby OL39:40+6:1211:01
12Kjell ErikssonStjärnorps SK40:25+6:5711:13
13Pelle SkullmanLinköpings OK42:50+9:2211:53
14Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL43:19+9:5112:01
Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OKej start
Arne IrewallTjällmo-Godegårds OKej start
Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIFej start

D60

2 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria NordwallOK Kolmården25:5010:45
2Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF30:25+4:3512:40
3Ulla LindellOK Hällen37:24+11:3415:35
4Inger PetterssonBjörkfors GOIF39:19+13:2916:22
5Carin GrinellBjörkfors GOIF44:45+18:5518:38
6Kerstin BlomOK Kolmården46:51+21:0119:31
7Catharina JohanssonOK Kolmården50:28+24:3821:01
Elisabeth WiklundLinköpings OKej start

H60

2 900 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär EricssonLinköpings OK23:248:04
2Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL24:05+0:418:18
3Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK26:16+2:529:03
4Bo JernbergOK Roxen29:28+6:0410:09
5Anders HallbergStjärnorps SK30:37+7:1310:33
6Christer JohanssonOK Motala31:02+7:3810:42
7Claus PetersenOK Motala33:29+10:0511:32
8Ove JohanssonOK Kolmården33:34+10:1011:34
9Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL34:31+11:0711:54
10Peter HagströmGOIF Tjalve34:36+11:1211:55
11Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL35:00+11:3612:04
12Torgny FaxénLinköpings OK35:44+12:2012:19
13Lars AnderssonOK Roxen36:40+13:1612:38
14Leif HasselströmMotala AIF OL42:48+19:2414:45
15Anders HedinMotala AIF OL46:39+23:1516:05
Hans GuldbrandMotala AIF OLej godkänd
Erik HallgrenFinspångs SOKej start

D65

2 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britten PerssonFinspångs SOK33:3513:59
2Kerstin BengtssonMotala AIF OL36:19+2:4415:07
3Sonja HanssonGOIF Tjalve38:04+4:2915:51
4Eva LindgrenLinköpings OK39:27+5:5216:26
5Carina LindmanFinspångs SOK43:39+10:0418:11
6Chatarina AnderssonOK Motala52:42+19:0721:57
7Britt-Marie OlsOK Roxen1:09:43+36:0829:02

H65

2 700 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL23:368:44
2Roger DanielssonLinköpings OK24:26+0:509:02
3Roland AlsénOK Roxen24:45+1:099:10
4Ulf WaldenfjordLinköpings OK25:49+2:139:33
5Lennart SturessonLinköpings OK27:17+3:4110:06
6Nils SjödinGOIF Tjalve27:54+4:1810:20
7Arne BergStjärnorps SK29:08+5:3210:47
8Gunnar CarlsonOK Roxen29:22+5:4610:52
9Bo AnderssonMatteus SI29:39+6:0310:58
10Jerry MartinssonOK Motala29:43+6:0711:00
11Kjell HolmströmBjörkfors GOIF31:05+7:2911:30
12Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL32:51+9:1512:09
13Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL33:33+9:5712:25
14Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK33:47+10:1112:30
15Lennart PetterssonBjörkfors GOIF34:58+11:2212:57
16Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK35:31+11:5513:09
17Uno BergOK Motala38:33+14:5714:16
18Arne AnderssonOK Motala39:16+15:4014:32
19Leif SamorTjällmo-Godegårds OK39:25+15:4914:35
20Torbjörn BäckIFK Norrköpings OK1:00:46+37:1022:30
Göran SjögrenIFK Norrköpings OKej godkänd
Gunnar PalmqvistBoxholm-Mjölby OLej start
Lars-Erik OlsOK Roxenej start
Christer SandhOK Roxenej start

D70

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger GustafssonOK Roxen31:5415:57
2Ingrid JigerströmOK Roxen1:05:54+34:0032:57

H70

2 700 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil EngmanIFK Norrköpings OK28:5010:40
2Gösta LindmanFinspångs SOK29:32+0:4210:56
3Bertil ArdellOK Roxen32:20+3:3011:58
4Johnny WallingeOK Kolmården35:18+6:2813:04
5Arne GustafssonHagaby GOIF35:42+6:5213:13
6Kjell HagströmLinköpings OK35:48+6:5813:15
7Stig BengtssonMotala AIF OL36:03+7:1313:21
8Alf MattssonOK Kolmården37:03+8:1313:43
9Ellert ThunholmOK Roxen39:15+10:2514:32
10Börje OlssonLinköpings AIK39:38+10:4814:40
11Lennart SjöbergOK Denseln40:05+11:1514:50
12Bernt PetterssonOK Kolmården40:48+11:5815:06
13Kent Åke OhlssonFinspångs SOK41:04+12:1415:12
14Bengt KleistBoxholm-Mjölby OL41:25+12:3515:20
15Evert ElgefjordOK Kolmården41:37+12:4715:24
16Curt TillmanLinköpings OK46:03+17:1317:03
17Bengt KarlssonLinköpings AIK46:14+17:2417:07
18Leif AnderssonOK Motala50:13+21:2318:35
19Olle AnderssonLinköpings AIK55:15+26:2520:27
Manfred RittwageOK Kolmårdenej godkänd
Per-Inge SvenssonOK Ekenej start
Sune LindellOK Hällenej start

D75

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonna EngblomLinköpings AIK36:4318:21
2Gunnel NilssonLinköpings AIK38:00+1:1719:00

H75

2 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola KleistBoxholm-Mjölby OL27:5911:39
2Sven JonssonOK Roxen30:45+2:4612:48
3Carleric ThigerLinköpings AIK33:30+5:3113:57
4Rune FritzLinköpings OK34:30+6:3114:22
5Holger PerssonOK Eken35:46+7:4714:54
6Karl ÅkermanMotala AIF OL38:13+10:1415:55
7Anders AdlerLinköpings AIK40:32+12:3316:53
8Ramon BergerMotala AIF OL45:41+17:4219:02
9Sune KarlssonLinköpings AIK46:51+18:5219:31
10Rupert EngblomLinköpings AIK49:26+21:2720:35
11Erik SvenssonFinspångs SOK49:44+21:4520:43
12Bertil SkagerströmOK Denseln1:01:02+33:0325:25

D80

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Astrid AnderssonNAIS Orienteringsklubb50:3025:15

H80

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune KarlssonLinköpings OK31:3515:47
2Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK33:05+1:3016:32
3Åke GabrielssonNAIS Orienteringsklubb57:51+26:1628:55

H85

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke SvenssonJärfälla OK39:4319:51
2Allan BengtssonOK Eken41:34+1:5120:47
Per GustafssonOK Roxenej godkänd

U1

1 900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1August EkingeOK Motala20:5711:01
2Frida SahlmanLinköpings OK20:59+0:0211:02
3Louise UlltjärnOK Roxen21:57+1:0011:33
4Alice JohanssonFinspångs SOK22:35+1:3811:53
5Marcus BergbomBjörkfors GOIF24:47+3:5013:02
6Josefine JylltorpLinköpings OK25:44+4:4713:32
7Elin AnderssonLinköpings OK28:55+7:5815:13
8Gustaf KullbergBjörkfors GOIF31:49+10:5216:44
9Tyr PerssonFinspångs SOK33:34+12:3717:40
10Julius UlltjärnOK Roxen39:31+18:3420:47
11Tilly NylénLinköpings OK45:34+24:3723:58
12Axel HammarbergLinköpings OK48:05+27:0825:18
13David BergbomBjörkfors GOIF57:36+36:3930:18

U2

2 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie SverdrupLinköpings OK19:429:22
2Sofia BorgLinköpings OK20:43+1:019:51
3Albin EronnLinköpings OK21:40+1:5810:19
4Ludvig ForslundLinköpings OK22:12+2:3010:34
5Henrietta MöllerLinköpings OK22:53+3:1110:53
6Hannele MöllerLinköpings OK22:55+3:1310:54
7Jonathan JylltorpLinköpings OK24:51+5:0911:50
8Emeile AnderssonLinköpings OK26:38+6:5612:40
9Jalmar RylénSkogspojkarnas OK27:25+7:4313:03
10Melker SvartzOK Roxen28:18+8:3613:28
11Lova NylénLinköpings OK30:59+11:1714:45
12Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK32:01+12:1915:14
13Hanna LundgrenLinköpings OK35:00+15:1816:40
14Ivar ElehedLinköpings OK39:29+19:4718:48
15Viktor OlsLinköpings OK45:14+25:3221:32
16Sigrid FröbergOK Roxen48:36+28:5423:08

H16 Kort

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn DetterfeltLinköpings OK45:0614:05
2Theodor ÅrnfeltLinköpings OK49:58+4:5215:36

H14 Kort

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes TomassonLinköpings OK35:0314:01

H12 Kort

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob TomassonLinköpings OK20:209:40
Ludvig EklundOK Motalaej start

D14 Kort

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christel UllhamreLinköpings OK52:0920:51

D12 Kort

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa KjellbergBjörkfors GOIF32:4215:34

Öppen 1

2 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matz HöögOK Motala13:586:39
2Elin RimhagenLinköpings OK16:43+2:457:57
3Martin HillbomFinspångs SOK17:48+3:508:28
4Elin AlkeniusLinköpings OK36:00+22:0217:08
5Olle MathiassonOK Roxen1:14:04+1:00:0635:16
Birgitte AlsénOK Roxenej godkänd

Öppen 3

2 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara HillbomMatteus SI26:2610:34
2Sandra GustafssonLinköpings OK30:45+4:1912:18
3Erik ÅrnfeltLinköpings OK32:49+6:2313:07
4Inger EkmanOK Roxen34:41+8:1513:52
5Anna-Lena KarlssonLinköpings OK36:29+10:0314:35
6Lena StrömbäckLinköpings OK37:04+10:3814:49
7Eva-Britt HultquistFinspångs SOK37:31+11:0515:00
8Folke JelkvallNAIS Orienteringsklubb38:04+11:3815:13
9Gunnel IrewallTjällmo-Godegårds OK39:44+13:1815:53
10Malin NylénLinköpings OK40:05+13:3916:02
11Ludvig BerglundLinköpings OK40:56+14:3016:22
12Carolina MagnussonLinköpings OK41:01+14:3516:24
Rune HaraldssonNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Torbjörn EklundOK Motalaej godkänd

Öppen 5

3 200 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel EloffTjällmo-Godegårds OK30:189:28
2Fredrik RylanderRegna IF30:58+0:409:40
3Karin SjögrenTjällmo-Godegårds OK33:55+3:3710:35
4Claes MartinssonFinspångs SOK34:44+4:2610:51
5Anders AxelssonFinspångs SOK38:38+8:2012:04
6Josefine LindbergOK Denseln41:41+11:2313:01
7Ingeborg NilssonOK Denseln46:01+15:4314:22
8Tony EloffTjällmo-Godegårds OK47:07+16:4914:43
9Rolf JungbarkLinköpings OK50:55+20:3715:54
10Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL51:14+20:5616:00
11Berit EklöfMatteus SI53:06+22:4816:35
12Jens FasthBoxholm-Mjölby OL53:47+23:2916:48
13Ulrica StrömbergFinspångs SOK53:58+23:4016:51
14Per-Ove EkmanOK Roxen54:09+23:5116:55
15Joakim KarlssonBjörkfors GOIF54:31+24:1317:02
16Anders HargebyBjörkfors GOIF55:45+25:2717:25
17Catharina MalmgrenLinköpings OK56:03+25:4517:30
18Anna KullbergLinköpings OK56:38+26:2017:41
19Inger MiltonBoxholm-Mjölby OL59:19+29:0118:32
20Barbro FrelinOK Roxen1:27:05+56:4727:12
21Bengt JohanssonMotala AIF OL1:42:36+1:12:1832:03
Hanna KeisorOK Denselnej godkänd

Öppen 6

2 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristian SamuelssonStjärnorps SK30:4410:35
2Kjell HolmBjörkfors GOIF50:18+19:3417:20

Öppen 7

3 500 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Stina PåledalLinköpings OK28:108:02
2Torbjörn AnderssonOK Motala33:44+5:349:38
3Benny WiklundFinspångs SOK34:08+5:589:45
4Thomas RimhagenLinköpings OK35:41+7:3110:11
5Jonas DetterfeltLinköpings OK37:34+9:2410:44
6Per-Inge JohanssonKlubblös38:21+10:1110:57
7Malin PeterssonOK Denseln38:53+10:4311:06
8Fredrik PetersonLinköpings OK40:40+12:3011:37
9Arne AnderssonOK Denseln40:46+12:3611:38
10Anders BruhnMotala AIF OL41:03+12:5311:43
11Per DanielssonStjärnorps SK41:51+13:4111:57
12Roger StigssonLinköpings OK45:12+17:0212:54
13Jenny ÖstlundOK Kolmården45:33+17:2313:00
14Johan JigerströmKlubblös48:02+19:5213:43
15Amanda NygrenSkogspojkarnas OK50:08+21:5814:19
16Kenneth LeoOK Denseln52:33+24:2315:00
17Sven DahlOK Kolmården55:21+27:1115:48
18Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF56:08+27:5816:02
19Therése FranssonMotala AIF OL1:00:46+32:3617:21
20Claes-Owe SwärdhLinköpings OK1:06:23+38:1318:58
21Kerstin BobergOK Roxen1:06:45+38:3519:04
22Karin ÖstlinBjörkfors GOIF1:11:24+43:1420:24
23Egon NordholmOK Roxen1:13:46+45:3621:04

Öppen 8

4 100 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik BengtssonOK Kolmården29:157:08
2Atte AxelssonTjällmo-Godegårds OK29:33+0:187:12
3Jonas VåtzBoxholm-Mjölby OL30:25+1:107:25
4Petter IrewallTjällmo-Godegårds OK30:52+1:377:31
5Thomas PetterssonIF Thor30:58+1:437:33
6Per SvenssonFinspångs SOK31:36+2:217:42
7Fredrik JönssonMotala AIF OL31:56+2:417:47
8Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK34:29+5:148:24
9Dag JehrlanderGOIF Tjalve34:34+5:198:25
10Jan JohanssonBjörkfors GOIF35:01+5:468:32
11Clas KärrströmÖstgöta Helikopter SK & IF35:22+6:078:37
12Linn BrännebyOK Kolmården35:29+6:148:39
13Jimmy DahlOK Kolmården36:00+6:458:46
14Robin JakobssonGamleby OK36:23+7:088:52
15Helén PerssonFinspångs SOK38:19+9:049:20
16Björn AxelssonFinspångs SOK39:50+10:359:42
17Jonas RothLinköpings OK40:02+10:479:45
18Jesper SvartzOK Roxen40:35+11:209:53
19Lena PerssonOK Skogsfalken41:14+11:5910:03
20Erik MalmforsSkogspojkarnas OK43:20+14:0510:34
21Lars DanielsonMatteus SI43:29+14:1410:36
22Jonny KarlssonOK Denseln44:14+14:5910:47
23Carina KaleredSkogspojkarnas OK44:33+15:1810:51
24Torleif MartinKlubblös45:50+16:3511:10
25Rikard BorgLinköpings OK46:01+16:4611:13
26Susanne AldénKlubblös49:09+19:5411:59
27Jan KaleredSkogspojkarnas OK49:22+20:0712:02
28Krister HultbergOK Kolmården49:45+20:3012:08
29Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF50:10+20:5512:14
30Bo FrisbergOK Roxen55:42+26:2713:35
31Per VåtzBoxholm-Mjölby OL56:21+27:0613:44
32Ole PedersenLinköpings OK1:11:17+42:0217:23
Johan ÅqvistTjällmo-Godegårds OKej godkänd

Inskolning

1 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Linn AldénOK Roxenfullföljt
Albin AlfredssonOK Roxenfullföljt
Jonna AnderssonOK Roxenfullföljt
Ellinor BarkLinköpings OKfullföljt
Måns BjörnskiöldOK Roxenfullföljt
Ludvig EronnLinköpings OKfullföljt
Annabell EräpuroOK Roxenfullföljt
Malte EvebornOK Roxenfullföljt
Carl HedegårdOK Kolmårdenfullföljt
Sofie HelanderOK Roxenfullföljt
Oliver HöögOK Motalafullföljt
Mattias JosefssonOK Roxenfullföljt
Vilgot KempeOK Denselnfullföljt
Josef MalmforsSkogspojkarnas OKfullföljt
Noah NylanderMotala AIF OLfullföljt
Hugo PerssonOK Denselnfullföljt
Jacob PåledalLinköpings OKfullföljt
Rasmus PåledalLinköpings OKfullföljt
Elias ThellsénOK Roxenfullföljt
Emma TrofastTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Ida HjortOK Roxenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser