Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Medel Bohuslän-Dal

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Medel Bohuslän-Dal
Arrangörsorganisation: Stigsökarna
Datum: lördag 27 augusti 2011

D21

3 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria JohanssonOK Skärmen36:0910:37
2Linnea GustafssonUddevalla OK42:10+6:0112:24
3Lisa WinbergStenungsunds OK43:09+7:0012:41
4Lisa BorssénOK Kroppefjäll43:56+7:4712:55
5Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK44:37+8:2813:07
6Amanda SoppiOK Kroppefjäll47:04+10:5513:50

H21

4 530 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor FlingmarkUddevalla OK34:517:41
2Christoffer OhlssonUddevalla OK34:54+0:037:42
3Göran OlssonIdefjordens SK36:50+1:598:07
4Jonatan LarssonUddevalla OK40:58+6:079:02
5Ulrik OlssonBrattås CK45:56+11:0510:08
6Patric HanssonHerrestads AIF48:20+13:2910:40
7Sebastian DahlströmÅmåls OK52:51+18:0011:40
8Anders OhlssonUddevalla OK55:04+20:1312:09
9Håkan FlingmarkUddevalla OK1:00:23+25:3213:19
Oscar GustafssonIdefjordens SKej godkänd
Emil HallstenOK Skärmenej start

D16

2 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa GustafssonUddevalla OK26:128:45
2Erika ErikssonUddevalla OK33:07+6:5511:04
3Carolina LarssonÅmåls OK33:55+7:4311:20
4Malin WidénUddevalla OK35:20+9:0811:49
5Malin ReichenbergIdefjordens SK36:01+9:4912:02
6Elin WasseniusUddevalla OK41:03+14:5113:43
7Elin WinbergStenungsunds OK54:38+28:2618:16
8Maria LundStenungsunds OK1:03:32+37:2021:14
Caroline LindströmOK Skärmenej start

H16

3 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias JohanssonStångenäs AIS26:557:40
2Noak SanderbergÅmåls OK29:38+2:438:26
Jacob LilljeqvistStigsökarnaej godkänd
Alfred SteindahlStenungsunds OKej start

D14

2 540 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe SteindahlStenungsunds OK31:3312:25
2Maria ErikssonEds SK34:59+3:2613:46
3Elvira OlssonOK Kroppefjäll42:21+10:4816:40
4Karin ErikssonUddevalla OK45:20+13:4717:50
Isabell LarssonÅmåls OKej godkänd
Klara WasseniusUddevalla OKej start

H14

2 950 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adrian DahlströmÅmåls OK24:168:13
2Joel GustavssonStigsökarna39:13+14:5713:17
3Martin LundStenungsunds OK39:59+15:4313:33
4Tim OlssonBrattås CK45:06+20:5015:17
5John GordonStigsökarna47:19+23:0316:02
Aron HugosonKvillebyns SKej godkänd

D14 Kort

2 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia GustafssonEds SK39:3017:52
Ronja SteindahlStenungsunds OKej godkänd

H14 Kort

2 540 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil Fjellman-LättÅmåls OK55:4421:56

D12

2 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK25:069:34
2Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK28:22+3:1610:49
3Matilda JohanssonStångenäs AIS30:45+5:3911:44
4Sofia JohanssonOK Skärmen31:24+6:1811:59

H12

2 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel HalvarssonOK Kroppefjäll27:5710:40
2Elias OlssonOK Kroppefjäll27:58+0:0110:40
3Erik LundStenungsunds OK35:03+7:0613:22
4Robin LarssonOK Kroppefjäll59:57+32:0022:52
Axel LarssonOK Rotoej godkänd

H12 Kort

2 210 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus HåkanssonKvillebyns SK1:14:5433:53

D10

2 170 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna OlssonBrattås CK1:00:2627:50
Clara JohanssonOK Skärmenej godkänd

H10

2 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel ErikssonEds SK46:4521:32
2Rasmus LarssonOK Kroppefjäll51:36+4:5123:46
3Isak LarssonOK Roto1:00:44+13:5927:59

D40

3 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annelie JohanssonOK Skärmen40:1812:37
2Therese KarlssonUddevalla OK49:57+9:3915:39
3Maria WallinOK Roto1:14:00+33:4223:11

H40

3 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy JohanssonStångenäs AIS33:169:47
2Robert WieslanderOK Skärmen35:00+1:4410:17
3Håkan LindénUddevalla OK37:43+4:2711:05
4Mikael SoppiOK Kroppefjäll52:42+19:2615:30

D45

2 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina HalvarssonOK Kroppefjäll23:379:24
2Helena ErikssonEds SK23:45+0:089:27
3Agneta ErikssonUddevalla OK25:03+1:269:58
4Eva SandströmOK Gipen27:01+3:2410:45

H45

3 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats HallstenOK Skärmen28:428:26
2Per KällvikÅmåls OK29:46+1:048:45
3Mats LindströmOK Skärmen38:11+9:2911:13
4Thomas HedlundÅmåls OK39:18+10:3611:33

D50

2 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria EricsonÅmåls OK26:4210:38
2Birgit HanssonHerrestads AIF30:03+3:2111:58
3Mona OlssonBrattås CK31:04+4:2212:22
4Nina BejbomUddevalla OK31:10+4:2812:25
5Christina BirathStenungsunds OK32:46+6:0413:03
6Carina ReichenbergIdefjordens SK36:05+9:2314:22
7Gunilla HolmbergHerrestads AIF44:45+18:0317:49
8Hanne JensenEds SK47:48+21:0619:02

H50

3 190 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sten GustafssonEds SK25:197:56
2Lasse JohanssonEds SK27:41+2:228:40
3Axel WasseniusUddevalla OK30:38+5:199:36
4Carl-Göran StrutzEds SK30:42+5:239:37
5Dick NymanUddevalla IS32:19+7:0010:07
6Ulf BjörkdahlHerrestads AIF33:59+8:4010:39
7Roger GustafssonIdefjordens SK36:13+10:5411:21
8Stig-Arne ÖstlundUddevalla OK46:36+21:1714:36
9Mats HugossonKvillebyns SK49:53+24:3415:38
10Arne LundStenungsunds OK1:02:58+37:3919:44
Lars LindströmOK Skärmenej start

D55

2 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin BurmanKvillebyns SK20:259:40
2Eva KarlssonUddevalla OK25:25+5:0012:02
3Christina BerggrenLjungskile FK26:27+6:0212:32
4Yvonne GalborgenEds SK48:09+27:4422:49
Britt BlomLjungskile FKej start

H55

3 190 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer EricsonÅmåls OK29:089:07
2Göran AndreassonOK Kroppefjäll35:39+6:3111:10
3Dan WidercrantzOK Skärmen36:54+7:4611:34
4Gunnar BejbomUddevalla OK37:28+8:2011:44
5Bror WidenUddevalla OK38:20+9:1212:01
6Peo JohanssonOK Skärmen38:30+9:2212:04
7Janne ErikssonEds SK39:07+9:5912:15
8Börje SundbergOK Gipen39:14+10:0612:17
9Roland MattssonOK Skärmen40:33+11:2512:42
10Göran BerggrenLjungskile FK52:20+23:1216:24
Mats BlomLjungskile FKej start

H60

2 510 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent KardellLjungskile FK19:427:50
2Yngve NilssonOK Gipen22:15+2:338:51
3Conny JidetoftStångenäs AIS22:40+2:589:01
4Per-Arne KällénUddevalla OK22:53+3:119:07
5Roalh KlevelandKvillebyns SK22:57+3:159:08
6Arvid GalborgenEds SK25:42+6:0010:14
7Jan-Erik PålssonUddevalla IS30:33+10:5112:10
8Lars BurmanKvillebyns SK33:49+14:0713:28
9Johnny KarlssonUddevalla OK51:58+32:1620:42

D65

2 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin FredrikssonLjungskile FK35:0816:39
2Lillemor GunnarssonOK Gipen38:54+3:4618:26
3Signe NymanUddevalla IS40:39+5:3119:15

H65

2 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart HermanssonStenungsunds OK24:379:48
2Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS28:22+3:4511:18
3Olof KarlssonUddevalla OK32:59+8:2213:08
4Gustav WennbergÅmåls OK36:34+11:5714:34

H70

2 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans ÖstlundOK Kroppefjäll35:4614:14
2Tore PetterssonOK Gipen37:25+1:3914:54
3Tord LöövStångenäs AIS53:10+17:2421:10

H75

2 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Atte HeikkiläOK Gipen23:4711:16
2Gunnar LarssonUddevalla IS35:21+11:3416:45
3Bror SvenssonUddevalla IS52:12+28:2524:44

H80

2 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ragnar HallstenOK Roto34:5516:32
2Stig Gunnar GustafssonEds SK38:58+4:0318:28

Inskolning

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Johanna HallstenOK Rotofullföljt
Johan LundStenungsunds OKfullföljt

U1

2 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David Fjellman-LättÅmåls OK26:3612:05
2Isak OlssonStigsökarna29:48+3:1213:32
3Mathilda WhörerStigsökarna30:27+3:5113:50
4Edith OlssonOK Kroppefjäll55:43+29:0725:19

U2

2 210 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton WhörerStigsökarna29:3813:24
2Arvid AronssonOK Kroppefjäll41:16+11:3818:40
3Matilda RehnlundStigsökarna44:32+14:5420:09
4Frida JohanssonOK Skärmen50:20+20:4222:46
5William WasseniusUddevalla OK1:06:54+37:1630:16

Öppen motion 4

2 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva LarssonÅmåls OK43:1814:28
2Carina DahlströmÅmåls OK51:40+8:2217:16
3Katarina JohanssonStångenäs AIS59:17+15:5919:49
4Lars-Henrik GalborgenEds SK59:49+16:3120:00
5Lisa ViktorssonEds SK1:02:00+18:4220:44
6Staffan OlssonStigsökarna1:05:12+21:5421:48
7Annika ÖstlundUddevalla OK1:27:54+44:3629:23
Fredrik LindrothSkåpafors IFej godkänd

Öppen motion 6

3 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla OtterstenKlubb 50542:2012:03
2Nils-Erik GunnarssonOK Gipen45:35+3:1512:59
3Arne HåkanssonKvillebyns SK46:58+4:3813:22
4Kerstin Haugen-LundStenungsunds OK1:11:29+29:0920:21

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser