Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hedemora/Rembo, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hedemora/Rembo, lång
Arrangörsorganisationer: IFK Hedemora OK / Rembo IK
Datum: lördag 8 augusti 2015

D21

7 240 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna MårsellStora Tuna OK57:387:57
2Karolina HøjsgaardDomnarvets GOIF59:15+1:378:11
3Frida SandbergSäterbygdens OK1:00:55+3:178:24
4Sanni KiveläAngelniemen Ankkuri1:01:28+3:508:29
5Johanna LindbergDomnarvets GOIF1:05:23+7:459:01
6Lena NordlundDomnarvets GOIF1:06:17+8:399:09
7Marie SpångmyrLeksands OK1:07:24+9:469:18
8Ulrika LindstamOK Linné1:13:06+15:2810:05
9Sara WadmanIFK Moras OK1:13:46+16:0810:11
10Elin LindTierps SOK1:14:00+16:2210:13
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej godkänd

H21

10 630 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna1:03:536:00
2Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:05:47+1:546:11
3Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF1:08:57+5:046:29
4Fredrik EdénIFK Göteborg1:09:04+5:116:29
5Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna1:10:58+7:056:40
6Rikard ClaessonStora Tuna OK1:11:49+7:566:45
7Lasse JanssonGävle OK1:13:12+9:196:53
8Patrick ZbindenLeksands OK1:14:47+10:547:02
8Erik BomanGävle OK1:14:47+10:547:02
10Andreas HolmbergIFK Moras OK1:14:52+10:597:02
11Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna1:15:08+11:157:04
12Johan SöderlundLeksands OK1:15:24+11:317:05
13Markku EloAngelniemen Ankkuri1:17:08+13:157:15
14Erik LindOK Linné1:17:57+14:047:19
15Assar HellströmOK Ravinen1:18:49+14:567:24
16Per HolmIFK Moras OK1:19:00+15:077:25
17Mattias MårtsStora Tuna OK1:20:31+16:387:34
18Erik FernlundSäterbygdens OK1:20:48+16:557:36
19Fredrik NormanLeksands OK1:21:24+17:317:39
20Linus LarssonOK Kåre1:24:21+20:287:56
21Fredrik PerssonDomnarvets GOIF1:30:02+26:098:28
22Tomas AlbinssonOK Österåker1:31:15+27:228:35
23Erik BjörklundLeksands OK1:31:29+27:368:36
24Anders BoströmJärfälla OK1:32:00+28:078:39
25Erik LindgrenKFUM Örebro OK1:58:07+54:1411:06
Oskar SandbergSäterbygdens OKej godkänd
Anders OksvoldOK Kåreej godkänd

D21 Kort

4 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie-Louise KaipeOK Kåre48:569:57
2Caroline WestbomOK Österåker1:06:13+17:1713:29
3Beatrice KöhlerSäterbygdens OK1:11:23+22:2714:32
Linda StinessenDalaportens OLej start

D20

4 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika DuhlboIFK Moras OK58:3211:55
2Julia AdolfssonOK Kåre1:01:40+3:0812:33
3Hanna BarkegrenStora Tuna OK1:12:12+13:4014:42

H18

6 710 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav ÖgrenKorsnäs IF OK56:178:23

D17-20 Kort

4 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea NybergSäterbygdens OK1:15:5217:51

D16

4 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin NorlinIFK Moras OK1:03:5615:02

H16

5 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor BarkegrenStora Tuna OK44:378:28
2Johannes ÖgrenKorsnäs IF OK45:26+0:498:38
3Emil ArvidssonSäterbygdens OK47:22+2:459:00
4Zeb PalmHJS-Vansbro OK56:24+11:4710:43
5Nils OttossonGävle OK1:10:10+25:3313:20

D14

3 360 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda ÖstbergStora Tuna OK27:488:16
2Alva RyttherVästerbergslagens OL31:07+3:199:15
3Therese NilssonOK Österåker31:43+3:559:26
4Moa KarlssonStorviks IF32:09+4:219:34
5Julia WannerAvesta OK32:28+4:409:39
6Lilian PalmHJS-Vansbro OK32:40+4:529:43
7Klara AnderssonDomnarvets GOIF35:21+7:3310:31
8Karolina HolmströmVästerbergslagens OL39:09+11:2111:39
Isabella JoonsLeksands OKej start

H14

3 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan CallebergSnättringe SK23:046:51
2Niklas EvaldssonIFK Hedemora OK1:13:09+50:0521:46
Jonas CarlssonStora Tuna OKej start

D14 Kort

2 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Mirjam JoonsLeksands OKej godkänd

D12

2 750 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen PelanderOK Djerf24:308:54
2Emma EliassonDomnarvets GOIF26:09+1:399:30
3Karolina AnderssonDalaportens OL26:53+2:239:46
4Alma WallmanVästerbergslagens OL28:32+4:0210:22
5Ebba OttossonGävle OK28:52+4:2210:29
6Liv NorbergAvesta OK34:14+9:4412:26
7Tilda BorgströmAvesta OK36:36+12:0613:18
8Linn RistoOK Linné39:01+14:3114:11
9Saga MattssonDalaportens OL56:19+31:4920:28

H12

2 750 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas WannerAvesta OK25:319:16
2Leo AlvolinOK Kåre31:14+5:4311:21
3Linus FolkjernDalaportens OL1:01:02+35:3122:11
4Ludvig BylundFagersta OK1:02:34+37:0322:45
5Edvin BerggrenFagersta OK1:06:31+41:0024:11
Jakob CarlssonStora Tuna OKej start

D12 Kort

2 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida PelanderSnättringe SK36:3316:32
2Alma ErikssonSala OK1:01:02+24:2927:37

H12 Kort

2 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel MäkinenOK Hammaren32:1014:33
Daniel LindDalaportens OLej godkänd

D10

2 210 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa KaipeOK Kåre17:117:46
2Klara HartOK Linné21:14+4:039:36
3Enni LundbergOK Kåre29:04+11:5313:09
4Nora NordlundOK Kåre33:31+16:2015:09
5Lovisa BylundFagersta OK37:45+20:3417:04
6Alice NykvistAvesta OK38:19+21:0817:20
7Pauline HaglundIFK Hedemora OK41:47+24:3618:54
8Anja MickelsonAvesta OK41:58+24:4718:59
9Signe WikstenGävle OK54:48+37:3724:47
Hedda BorgströmAvesta OKej start

H10

2 210 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle WallmanVästerbergslagens OL17:448:01
2Helmer JöhnemarkStora Tuna OK19:42+1:588:54
3Hampus KarlssonStorviks IF20:09+2:259:07
4William OksvoldOK Kåre23:52+6:0810:47
5Edvard PelanderOK Djerf25:53+8:0911:42
6Malte AlbinssonOK Österåker27:12+9:2812:18
Malte SöderlundKarlsbyhedens IKej godkänd

D40

4 910 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin EkIFK Moras OK42:058:34
2Anna ZetterbergVästerås SOK42:06+0:018:34
3Anna BerggrenGävle OK44:15+2:109:00
4Charlotte FlansbjerOK Djerf48:15+6:109:49
5Maria BylundFagersta OK53:09+11:0410:49
6Lena WesterlundOK Djerf55:49+13:4411:22
7Marie BerggrenFagersta OK59:45+17:4012:10
8Ingela ErikssonGävle OK1:12:43+30:3814:48

H40

7 240 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas EklundOK Rodhen51:277:06
2Lars MagnussonOK Linné51:38+0:117:07
3Pär HöökIFK Moras OK53:47+2:207:25
4Sven LundbäckGävle OK57:30+6:037:56
5Niklas ErikssonSmedjebackens OK1:05:00+13:338:58
6Jonas TornehedVästerås SOK1:05:44+14:179:04
7Leif MarkfjärdAvesta OK1:14:05+22:3810:13
8Tomas VikerOK Kåre1:18:03+26:3610:46
9Marcus JohnssonAvesta OK1:30:02+38:3512:26

D45

4 490 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina NordahlDomnarvets GOIF43:309:41
2Anneli ÖstbergStora Tuna OK44:28+0:589:54
3Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK47:31+4:0110:34
4Monika BlombergDalaportens OL50:23+6:5311:13
5Maria StrömbergAvesta OK1:01:00+17:3013:35
6Lena BrobergSnättringe SK1:01:15+17:4513:38
7Lotta StålVästerbergslagens OL1:09:27+25:5715:28
Annica JanssonIFK Lidingö SOKej start

H45

6 710 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SundénVästerås SOK48:007:09
2Mikael ÖstlundKvarnsvedens GOIF OK49:52+1:527:25
3Ola HultinOK Roslagen50:53+2:537:34
4John SolbreckLånghundra IF53:48+5:488:01
5Rob HartOK Linné55:46+7:468:18
6Torbjörn PetterssonGävle OK57:21+9:218:32
7Patrik OttossonGävle OK58:44+10:448:45
8Anders LöwgrenOK Milan1:01:56+13:569:13
9Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK1:02:12+14:129:16
10Per NordahlDomnarvets GOIF1:02:30+14:309:18
11Fredrik WikstenGävle OK1:04:51+16:519:39
12Thomas AnderssonDalaportens OL1:12:43+24:4310:50
13Mattias RobertsonCentrum OK1:30:07+42:0713:25
Thomas HøjsgaardDomnarvets GOIFej godkänd
Magnus LundinAvesta OKej godkänd
Anders ÖstbergStora Tuna OKej start

D50

3 760 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabet EnmarkGävle OK34:119:05
2Carina SandbergSäterbygdens OK38:00+3:4910:06
3Ulrika BacklundDalaportens OL42:26+8:1511:17
4Anki GustafssonSäterbygdens OK44:13+10:0211:45
5Monica BomanGävle OK48:00+13:4912:45
6Anki BergmanOK Kåre48:09+13:5812:48
7Maria HartOK Linné48:49+14:3812:58
8Mia GustafssonOK Kåre50:25+16:1413:24
9Gunilla RylanderStora Tuna OK54:28+20:1714:29
10Lena HellströmOK Ravinen55:34+21:2314:46
11Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL1:21:47+47:3621:45

H50

5 860 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas LöfgrenStora Tuna OK43:517:28
2Pär StålVästerbergslagens OL46:11+2:207:52
3Anders EnmarkGävle OK49:53+6:028:30
4Jussi EloLaitilan Jyske54:48+10:579:21
5Mikael PerersKorsnäs IF OK57:18+13:279:46
6Hans LemoineGävle OK57:30+13:399:48
7Lars SpånbergGävle OK58:36+14:4510:00
8Jonas KarlssonOK Tylöskog58:54+15:0310:03
9Thomas CallebergSnättringe SK59:06+15:1510:05
10Per SandbergSäterbygdens OK1:02:11+18:2010:36
11Anders S NybergSäterbygdens OK1:03:58+20:0710:54
12Robert ÖstlundSäterbygdens OK1:05:41+21:5011:12
13Mikael BacklundDalaportens OL1:05:57+22:0611:15
14Magnus BacklundSäterbygdens OK1:06:29+22:3811:20
15Lars DuvanderKvarnsvedens GOIF OK1:08:52+25:0111:45
16Christer ErikssonTierps SOK1:13:00+29:0912:27
17Kjell RistoOK Linné1:14:15+30:2412:40
18Jan BergmanOK Kåre1:15:58+32:0712:57
Jan LindbergKorsnäs IF OKej godkänd
Stefan HenrikssonIFK Enskedeej start
Björn AlbinssonIFK Moras OKej start

D55

3 760 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ylva GrapeDalaportens OL40:4610:50
2Lotta Valentin LarssonGustavsbergs OK44:45+3:5911:54
3Sussie BjörkmanDalaportens OL49:45+8:5913:13
4Sofie NylanderOK Kåre51:16+10:3013:38
5Maria SkantzOK Triangeln1:05:10+24:2417:19
6Marianne AlmLeksands OK1:07:29+26:4317:56
Gunilla ReinholdssonIF Thorej start

H55

5 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars MattssonOK Kåre40:437:32
2Peter LundbergJärfälla OK41:13+0:307:37
3Lennart MalmbergSvaide Roma SOK42:40+1:577:54
4Leif GustafssonSäterbygdens OK46:28+5:458:36
5Arne ErikssonTierps SOK46:57+6:148:41
6Erik WadmanIFK Moras OK47:04+6:218:42
7Jan-Olof BjörklundBjursås OK47:22+6:398:46
8Petter GullikstadRøros IL49:19+8:369:07
9Jan-Olof BäckOK Djerf52:48+12:059:46
10Carl-Erik BerglövFagersta OK55:34+14:5110:17
11Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby59:37+18:5411:02
12Lars AnderssonOK Triangeln59:55+19:1211:05
13Christer SegerquistGävle OK1:03:41+22:5811:47
14Sten-Olof MatssonLeksands OK1:08:12+27:2912:37
15Björn JakobssonTäby OK1:11:48+31:0513:17
Kjell HolmDalaportens OLej godkänd
Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFFej start
Anders GedinSäterbygdens OKej start
Anders LundJärfälla OKej start

D60

3 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin Håkansson RabeUlriksbergs IK34:439:45
2Annika GillgrenGävle OK43:19+8:3612:10
3Bibi SilvemarkDalaportens OL43:20+8:3712:10
4Inger MattssonVästerbergslagens OL44:00+9:1712:21
5Monica GustavssonIK Jarl Rättvik48:58+14:1513:45
6Evy JohanssonSala OK58:26+23:4316:24

H60

4 910 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats LundbergDalaportens OL38:097:46
2Hans AnderssonVästerbergslagens OL41:22+3:138:25
3Anders Stefan VestlundOK Kåre42:00+3:518:33
4Thom SandvikAvesta OK42:51+4:428:43
5Anders SilvemarkDalaportens OL45:16+7:079:13
6Olle RönnolsSäterbygdens OK45:34+7:259:16
7Hans-Erik LangVästerbergslagens OL47:23+9:149:39
8Kjell ViklundHofors OK48:53+10:449:57
9Rolf KullaValbo AIF49:56+11:4710:10
10Örjan StahlGrycksbo IF OK51:33+13:2410:29
11Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK53:05+14:5610:48
12Matz LarssonGustavsbergs OK57:45+19:3611:45
13Sven-Erik LevinTierps SOK1:09:11+31:0214:05
14Curt ReinholdssonIF Thor1:11:30+33:2114:33
Christer NordströmOK Älvsjö-Örbyej godkänd

D65

3 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt Linnéa ErikssonSala OK40:0611:15
2Margareta HjelmkvistGustavsbergs OK45:40+5:3412:49
3Solveig SvahnOckelbo OK48:38+8:3213:39
4Britt-Marie DahlinLeksands OK51:06+11:0014:21
5Britt Marie PersIK Jarl Rättvik56:50+16:4415:57
Pirkko StenerhagVästerbergslagens OLej godkänd
Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OLej start

H65

4 490 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hasse ÅbergValbo AIF43:029:35
2Ola KarlssonStorviks IF44:25+1:239:53
3Nils-Erik ErikssonSala OK46:11+3:0910:17
4Bengt StenerhagVästerbergslagens OL47:46+4:4410:38
5Lasse HolmStorviks IF47:53+4:5110:39
6Bertil HöökVästerbergslagens OL48:51+5:4910:52
7John SivarsDalaportens OL49:24+6:2211:00
8Magnus HaraldssonGustavsbergs OK52:30+9:2811:41
9Henry WestmanSala OK53:46+10:4411:58
10Roland BergSäterbygdens OK54:20+11:1812:06
11Ove ÅbergStorviks IF57:23+14:2112:46
12Royne LenngrenIK Jarl Rättvik58:17+15:1512:58
13Yngve PerssonTierps SOK1:11:08+28:0615:50
14Christer HellströmStora Tuna OK1:15:23+32:2116:47
15Roger EngstedtDalaportens OL1:21:25+38:2318:07
Leif BjörkmanDalaportens OLej godkänd
Åke DalinLeksands OKej godkänd
Torbjörn BlombergDalaportens OLej godkänd
Hans AurellGävle OKej start

D70

3 020 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK36:5812:14
2Dagny GustavssonSigtuna OK38:50+1:5212:51
3Siv StamSäterbygdens OK41:09+4:1113:37
4Gurli BackFagersta OK53:15+16:1717:37
5Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK57:30+20:3219:02
6Irma BjärudVästerbergslagens OL1:04:51+27:5321:28

H70

3 760 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elis ÅbergStorviks IF38:2010:11
2Rune RådeströmSnättringe SK39:15+0:5510:26
3Håkan RystedtStora Tuna OK40:09+1:4910:40
4Jan Olof DahlströmBjursås OK44:14+5:5411:45
5Benny RendalenKorsnäs IF OK46:25+8:0512:20
6Tryggve OttossonKorsnäs IF OK46:36+8:1612:23
7Kurt AnderssonStorviks IF46:40+8:2012:24
8Hans KarlssonBjursås OK47:00+8:4012:30
9Leif ErikssonHeby AIF48:57+10:3713:01
10Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK51:21+13:0113:39
11Rolf BjärudVästerbergslagens OL52:59+14:3914:05
12Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben55:41+17:2114:48
13Sven NilssonMalungs OK Skogsmårdarna55:57+17:3714:52
14Sverre JonssonOK Ravinen56:32+18:1215:02
15Mats AnderssonStora Skedvi IK SOFF57:35+19:1515:18
16Sören AnderssonJärbo OK59:12+20:5215:44
17Roland ForsblomKungsgårdens SK1:00:22+22:0216:03
18Leif PetterssonOK Ödmården1:04:41+26:2117:12
19Jörgen BergströmÄrla IF1:07:00+28:4017:49
20Jan Olof HedbergGagnefs OK1:07:52+29:3218:02
21Sven Gustav DahlbergStorviks IF1:09:21+31:0118:26
22Bo SundénKarlsbyhedens IK1:10:14+31:5418:40
23Örjan KampegårdOK Södertörn1:12:29+34:0919:16
Sture BergströmOK Hammarenej godkänd
Sverker TirénHellas Orienteringej godkänd

D75

3 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Siv HasselgrundBjursås OK41:5213:51
2Maud BengtssonSala OK48:39+6:4716:06
Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OKej godkänd

H75

3 560 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ragnar ErikssonOK Hedströmmen38:1210:43
2Lars-B LarssonOK Tyr40:11+1:5911:17
3Mikko RekiläVästerbergslagens OL42:09+3:5711:50
4Folke NyströmVästerbergslagens OL43:09+4:5712:07
5Svante NyströmVästerbergslagens OL43:55+5:4312:20
6Stig ÖstKorsnäs IF OK46:13+8:0112:58
7Folke LindblomHeby AIF47:29+9:1713:20
8Sven-Erik WidinDomnarvets GOIF49:02+10:5013:46
9Kjell WennergrundJärbo OK53:53+15:4115:08
10Stig BerggrenÅrsunda IF56:20+18:0815:49
11Stig JanssonDomnarvets GOIF56:53+18:4115:58
12Bore NybergSäterbygdens OK59:42+21:3016:46
13Åke SundbergFagersta OK1:03:44+25:3217:54
14Erik LindbergKarlsbyhedens IK1:06:43+28:3118:44
Uno PetterssonLeksands OKej godkänd
John VallinOK Hedströmmenej godkänd

H80

3 020 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tord LindValbo AIF45:2515:02
2Olle OlofssonStorviks IF46:00+0:3515:13
3Bo SandbergIK Jarl Rättvik55:41+10:1618:26
Elof BackFagersta OKej godkänd
Rolf AnderssonRimbo SOKej start

H85

2 670 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran BarremyrOK Fryksdalen42:5616:04
2Hans Eric RobertssonOK Kåre44:22+1:2616:37
3Thorwald JanssonVästerbergslagens OL1:16:49+33:5328:46

Inskolning

1 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Nora AldinStora Tuna OKfullföljt
Felicia BjörkmanDomnarvets GOIFfullföljt
Hugo ClaessonStora Tuna OKfullföljt
Erik NordahlDomnarvets GOIFfullföljt
Freja PerssonDomnarvets GOIFfullföljt
Lovisa PerssonDomnarvets GOIFfullföljt
Joline SandbergDalaportens OLfullföljt
Julia SandbergDalaportens OLfullföljt
Moa WegmüllerOK Rodhenfullföljt

U1

1 700 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan HaglundIFK Hedemora OK11:286:44
2Viggo LindgrenOK Kåre14:28+3:008:30
3Hugo PelanderSnättringe SK14:32+3:048:32
4Kalle JoonsLeksands OK15:14+3:468:57
5Isak StinessenDalaportens OL17:35+6:0710:20
6Walter OksvoldOK Kåre17:37+6:0910:21
7Oskar KaipeOK Kåre18:54+7:2611:07
8Ella NykvistAvesta OK19:54+8:2611:42
9Petter NordlundOK Kåre20:00+8:3211:45
10Theo RistoOK Linné20:01+8:3311:46
11Amanda LindDalaportens OL20:12+8:4411:52
12Elin LindhagenIFK Enskede23:23+11:5513:45
13Lin PelanderOK Djerf29:06+17:3817:07
14Svea BorgströmAvesta OK39:22+27:5423:09

U2

2 210 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia LindhagenIFK Enskede36:3416:32
2Hugo ZetterbergVästerås SOK39:43+3:0917:58
3Signe FolkjernDalaportens OL43:02+6:2819:28
Emilia LindDalaportens OLej godkänd
Mira-Li ErikssonAvesta OKej godkänd

Öppen motion 1

2 210 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Siv BrodinIFK Moras OK48:4022:01

Öppen motion 3

2 750 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan DruggeKorsnäs IF OK27:3510:01
2Sara DruggeKorsnäs IF OK30:18+2:4311:01
3Conny ErikssonIFK Moras OK31:39+4:0411:30
4Filippa FolkjernDalaportens OL32:18+4:4311:44
5Britt BjörklundBjursås OK33:58+6:2312:21
6Åsa RoosStora Tuna IK SK34:39+7:0412:36
7LarsÅke BylundFagersta OK36:00+8:2513:05
8Margareta LemoineGävle OK36:42+9:0713:20
9Göran BloomLjusne-Ala OK47:10+19:3517:09
10Johanna OskarssonAvesta OK1:00:15+32:4021:54

Öppen motion 4

4 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin WannerAvesta OK55:5013:21
2Sten HellströmOK Ravinen57:39+1:4913:47
3Karin PerersKorsnäs IF OK1:02:21+6:3114:54

Öppen motion 5

3 360 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena WallmanVästerbergslagens OL27:218:08
2Sara VikerOK Kåre31:46+4:259:27
3Pernilla ErikssonGävle OK33:28+6:079:57
4Mikael SöderlundKarlsbyhedens IK33:59+6:3810:06
5Elisabeth AssarssonAvesta OK36:48+9:2710:57
6Petra LorentssonLeksands OK37:04+9:4311:01
7Jenny DruggeKorsnäs IF OK37:36+10:1511:11
8Anna GruvrisIK Jarl Rättvik38:06+10:4511:20
9Marita KarlssonStorviks IF38:47+11:2611:32
10Magnus JohanssonDalaportens OL41:37+14:1612:23
11Caroline OttossonGävle OK42:13+14:5212:33
12Håkan ElfvingIK Jarl Rättvik43:20+15:5912:53
13Lilly Britt HansesIK Jarl Rättvik44:24+17:0313:12
14Kim NorbergAvesta OK45:11+17:5013:26
15Eva FredrikssonKorsnäs IF OK45:49+18:2813:38
16Bo KlingsmoDalaportens OL47:07+19:4614:01
17Mats AdolfssonOK Kåre50:25+23:0415:00
18Leif BylundKarbennings GOIF52:25+25:0415:36
19Anna-Karin MouazzenOK Letstigen58:01+30:4017:16
20Ammi LundinLaxå OK1:07:08+39:4719:58
Jan KognerHJS-Vansbro OKej godkänd

Öppen motion 6

4 990 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1GrällsJohan Kvarnströmklubblös44:188:52
2Tomas DömstedtOK Letstigen52:32+8:1410:31
3Daniel Frodinklubblös53:36+9:1810:44
4Fredrik BorgströmAvesta OK54:21+10:0310:53
5Peter KraftSala OK59:32+15:1411:55
6Ola AnderssonDomnarvets GOIF1:01:58+17:4012:25
7Daniel DruggeKorsnäs IF OK1:02:53+18:3512:36
8Evelina RuthIK Jarl Rättvik1:03:50+19:3212:47
9Claes ElvhammarOK Enen1:03:59+19:4112:49
10Johan KruskopfKorsnäs IF OK1:06:42+22:2413:22
11Christina SvederDomnarvets GOIF1:10:21+26:0314:05
12Hans NykvistStora Tuna OK1:10:40+26:2214:09
13Anna Molanderklubblös1:15:34+31:1615:08
Ylva LorentssonOK Kåreej godkänd
Cecilia VälijeesiöVästerås SOKej godkänd

Öppen motion 7

3 260 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anette PalmHJS-Vansbro OK29:329:03
2Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna31:17+1:459:35
3Erica BengtssonSala OK31:21+1:499:36
4Håkan MoreliusLångshyttans AIK OK31:23+1:519:37
5Mats WallmanVästerbergslagens OL32:46+3:1410:03
6Fredrik MatssonLeksands OK33:04+3:3210:08
7Annika HoflingDalaportens OL33:08+3:3610:09
8Sofia StenbergDomnarvets GOIF33:13+3:4110:11
9Björn AlmLeksands OK34:12+4:4010:29
10Ann-Sofie HoflingDalaportens OL34:13+4:4110:29
11Annika HolmströmVästerbergslagens OL36:11+6:3911:05
12Heléna KruskopfKorsnäs IF OK38:39+9:0711:51
13Hanna GustafssonOK Kåre38:44+9:1211:52
14Maria PetterssonHalmstad OK39:04+9:3211:59
15Martin JohanssonHalmstad OK39:07+9:3511:59
16Viveka LassingFrosta OK39:40+10:0812:10
17Lars LundénAvesta OK41:30+11:5812:43
18Karin ElfvingIK Jarl Rättvik41:40+12:0812:46
19Evelin MagnussonOK Kåre42:29+12:5713:01
20Anna EkströmDalaportens OL42:32+13:0013:02
21BrittMarie ErikssonOK Rodhen44:27+14:5513:38
22Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK45:04+15:3213:49
23Göran SöderströmDomnarvets GOIF45:09+15:3713:50
24Anna EricsonAvesta OK48:21+18:4914:49
25Gunilla ReinholdssonIF Thor50:33+21:0115:30
26Anders NordströmOK Älvsjö-Örby1:03:45+34:1319:33
27Henning WaltgårdDomnarvets GOIF1:10:08+40:3621:30
Eva NordströmOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Susanne JakobssonVästerbergslagens OLej godkänd

Öppen motion 8

4 830 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon WegmüllerOK Rodhen39:398:12
2Anders PelanderOK Djerf44:06+4:279:07
3Jenny WegmüllerOK Rodhen45:40+6:019:27
4Lars Hedströmklubblös48:14+8:359:59
5Erik CallebergSnättringe SK50:33+10:5410:27
6Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK54:38+14:5911:18
7Karl-Olof BorgOckelbo OK57:53+18:1411:59
8Bjarne KampegårdOK Södertörn58:02+18:2312:00
9Hansi KrausAvesta OK59:05+19:2612:13
10Christer RognellVallentuna-Össeby OL1:14:47+35:0815:28
11Joakim NilssonStora Skedvi IK SOFF1:19:40+40:0116:29
12Lars DahlqvistStorviks IF1:21:34+41:5516:53
13Göran LassingFrosta OK1:24:39+45:0017:31
14Frank PelanderSnättringe SK1:36:12+56:3319:55

Öppen motion 9

7 460 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jerker BomanGävle OK1:01:578:18
2Marcus AnderssonKFUM Örebro OK1:03:04+1:078:27
3Johan HöökIK Jarl Rättvik1:04:59+3:028:42
4Peter ViréhnAvesta OK1:06:38+4:418:55
5Peter JanssonIK Jarl Rättvik1:10:53+8:569:30
6Erik DahlqvistStorviks IF1:14:27+12:309:58
7Niclas NilssonOK Österåker1:30:36+28:3912:08
Anders KarlssonOK Kåreej godkänd

Öppen motion 17

3 260 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle WegerfeltGarphyttans IF32:5810:06
2Bo-Göran KarlssonAvesta OK41:27+8:2912:42
3Eva NorlinIFK Moras OK45:35+12:3713:58
4Jan HultHofors OK45:40+12:4214:00
5Sven-Arne FranssonAvesta OK58:42+25:4418:00
6Inger BorgOckelbo OK1:05:00+32:0219:56

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser