Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Suderträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Suderträffen
Arrangörsorganisation: IF Hansa-Hoburg
Datum: söndag 26 april 2015

D21

4 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK47:0810:32
2Pernilla MellinSvaide Roma SOK1:04:00+16:5214:19
Tyra MellinSvaide Roma SOKej start
Anna SameliusVisborgs OKej start
Tuva NikolaussonSvaide Roma SOKej start

H21

5 110 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan MattssonGotlands Bro OK31:506:13
2Andreas NikolaussonVisborgs OK32:39+0:496:23
3Mattias WestfältGotlands Bro OK34:42+2:526:47
4Ronny LiljegrenGotlands Bro OK35:03+3:136:51
5Hans SundqvistTullinge SK35:28+3:386:56
6Olof PerssonSvaide Roma SOK35:48+3:587:00
7Magnus IhreskogGotlands Bro OK36:17+4:277:06
8Patrik RönnbäckVisborgs OK37:25+5:357:19
9Lennart MalmbergSvaide Roma SOK37:59+6:097:25
10Ronnie SamuelssonGotlands Bro OK39:04+7:147:38
11Ulf NilssonGotlands Bro OK39:13+7:237:40
12Kjell NilssonGotlands Bro OK39:54+8:047:48
13Göran KimellGotlands Bro OK43:07+11:178:26
14Jerker DrottenmyrVisborgs OK49:19+17:299:39
Brent GodmanGotlands Bro OKej godkänd
Erik LöfgrenGotlands Bro OKej start
Andreas LiljegrenGotlands Bro OKej start

D18

3 140 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin JohnssonSvaide Roma SOK56:0717:52

H16

3 640 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig WaktelSvaide Roma SOK31:238:37
2Rasmus VirginGotlands Bro OK35:41+4:189:48
3Olle SvangrenGotlands Bro OK36:07+4:449:55
4Edvin JohnssonSvaide Roma SOK45:23+14:0012:28
Emil BergGarda OKej godkänd

D14

3 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Beata PetterssonGotlands Bro OK41:1013:19

H14

3 090 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin Rieem LindgrenVisborgs OK23:157:31
2Duncan RobertsonSvaide Roma SOK24:15+1:007:50
3Felix BäckstädeVisborgs OK26:53+3:388:42
4Mattias ÖsterdahlVisborgs OK27:02+3:478:44
5Mattias LevinSvaide Roma SOK28:28+5:139:12
6Edvin NilssonGotlands Bro OK28:38+5:239:15
7Fabian MellbergSvaide Roma SOK35:01+11:4611:19
8Erik NilssonGotlands Bro OK40:58+17:4313:15

D12

2 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Natalie GardelinGotlands Bro OK56:1319:23
Hanna WallinSvaide Roma SOKej godkänd

H12

2 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peder PerssonGotlands Bro OK25:588:57
2Folke SvangrenGotlands Bro OK30:13+4:1510:25
3Adam ÖsterdahlVisborgs OK32:09+6:1111:05
4Edvard PetterssonGotlands Bro OK34:16+8:1811:48
5David WestfältGotlands Bro OK38:51+12:5313:23
6Jonathan Falk FlodmanGotlands Bro OK42:41+16:4314:43
7Filip LauströmGarda OK49:32+23:3417:04

D10

2 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma PetterssonGotlands Bro OK24:2810:41
2Moa WesterlundSvaide Roma SOK35:45+11:1715:36
3Meja LundinSvaide Roma SOK56:49+32:2124:48

H10

2 290 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg22:239:46
2Fabian KahlbomVisborgs OK23:44+1:2110:21
3Edwin KahlbomVisborgs OK24:41+2:1810:46
4Kasper UllbergSvaide Roma SOK27:28+5:0511:59
5Olof LevinSvaide Roma SOK49:19+26:5621:32
6Ebbe BergGarda OK57:06+34:4324:56

D35

3 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ylva SvangrenGotlands Bro OK38:0012:06
2Ann-Britt LevinGarda OK39:33+1:3312:35
3Monika JonssonSvaide Roma SOK1:16:57+38:5724:30
Ulrika BerglundUlriksbergs IKej start

H35

4 470 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt LillroGarda OK42:249:29
2Stefan PerssonVisborgs OK42:49+0:259:34
3Stig DahlVisborgs OK43:21+0:579:41
4Anders EklundSvaide Roma SOK44:01+1:379:50
5Erik BergGarda OK45:46+3:2210:14
6Mattias VejlensVisborgs OK46:40+4:1610:26
7Niklas GustafssonGarda OK49:35+7:1111:05
8Joakim AhrlingVisborgs OK56:25+14:0112:37
Johan ÖbergVisborgs OKej godkänd

D55

2 580 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK37:4614:38
2Katarina JakobssonGarda OK37:47+0:0114:38
3Ingrid EnekvistVisborgs OK41:54+4:0816:14
4Gunnel FranssonVisborgs OK43:42+5:5616:56
5Ing-Marie BergmanVisborgs OK45:12+7:2617:31
6Karin BengtssonVisborgs OK46:37+8:5118:04
7Brita AugustssonVisborgs OK1:08:55+31:0926:42
Lena NyströmVisborgs OKej start

H55

3 140 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gert LundquistGotlands Bro OK29:299:23
2Anders ÖbergIFK Moras OK31:16+1:479:57
3Per LindskogGotlands Bro OK34:59+5:3011:08
4Anders NilssonGotlands Bro OK35:16+5:4711:13
5Leif SvangrenGotlands Bro OK36:40+7:1111:40
6Stefan ErlandssonGarda OK37:29+8:0011:56
7Bo MagnussonVisborgs OK41:11+11:4213:06
Gunnar HallströmVisborgs OKej start

D70

2 380 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena JacobssonVisborgs OK55:3723:22
Anne-Marie LundquistGotlands Bro OKej start

H70

2 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK36:0213:57
2Björn FranssonVisborgs OK40:08+4:0615:33
3Rolf MalmrosVisborgs OK43:31+7:2916:52
4Leif AnderssonVisborgs OK51:02+15:0019:46
Allan OlofssonSvaide Roma SOKej godkänd
Nils-Erik ÅkessonSvaide Roma SOKej start
Erland GardellGotlands Bro OKej start

H80

2 380 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Berndt BergGarda OK41:5517:36
2Sture LarssonVisborgs OK58:16+16:2124:28
Sauli JacobssonGotlands Bro OKej start

Inskolning

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Vera KarlssonSvaide Roma SOKfullföljt
Alva NilssonGotlands Bro OKfullföljt
Marit SchollerVisborgs OKfullföljt
Vincent SchollerVisborgs OKfullföljt

U1

2 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felice GardelinGotlands Bro OK30:1011:36
2Elmer AllmungsIF Hansa-Hoburg37:37+7:2714:28
3Neo CederqvistVisborgs OK39:52+9:4215:20
4Louise WhiteGarda OK43:30+13:2016:43
5Maya WhiteGarda OK44:06+13:5616:57
6Helena EneqvistGarda OK45:05+14:5517:20
7Elsa BergGarda OK47:42+17:3218:20
8Medusa HallinGarda OK47:44+17:3418:21
9Klara MattssonVisborgs OK49:23+19:1318:59

U2

2 290 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrika PerssonGotlands Bro OK28:4812:34
2Mathias MellbergSvaide Roma SOK29:00+0:1212:39
3Nadja JaKobssonIF Hansa-Hoburg34:59+6:1115:16
4Ronja JakobssonIF Hansa-Hoburg35:00+6:1215:17
5Ida WestfältGotlands Bro OK35:46+6:5815:37
5Noel BleckhornsGotlands Bro OK35:46+6:5815:37
7Hilda ÖstergrenSvaide Roma SOK36:09+7:2115:47
8Hilma JakobssonIF Hansa-Hoburg47:48+19:0020:52
9Ida WesterlundSvaide Roma SOK57:46+28:5825:13

Öppen motion 1

2 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara, Adrian LudvigVisborgs OK38:1916:43
2David WhiteGarda OK41:46+3:2718:14
3Cheryl WhiteGarda OK44:08+5:4919:16

Öppen motion 3

2 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Urban AllmungsIF Hansa-Hoburg25:408:51
2Rasmus HermanssonIF Hansa-Hoburg41:30+15:5014:18
3Margareta PerssonVisborgs OK49:36+23:5617:06
4Christian Norbergklubblös52:23+26:4318:03
5Marie KahlbomVisborgs OK54:50+29:1018:54
6Lars-Åke HolmLinköpings OK56:19+30:3919:25
7Niklas WaktelSvaide Roma SOK58:06+32:2620:02

Öppen motion 5

3 580 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mårten KorallGotlands Bro OK38:4910:50
2Ingemar PetterssonGarda OK54:48+15:5915:18
3Birgitta BergGarda OK55:56+17:0715:37
4Gunnar NilssonGotlands Bro OK56:38+17:4915:49
5Britt-Marie HoffmanGarda OK1:02:54+24:0517:34
6Sonny FlisbergGarda OK1:02:57+24:0817:35
7Anna BäckstädeVisborgs OK1:18:47+39:5822:00
8Ingela Westfält-UddinVisborgs OK1:26:30+47:4124:09
9Edith BergvallVisby IF Gute SOK1:29:24+50:3524:58
Ulf MelinGarda OKej godkänd

Öppen motion 7

2 920 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena SundqvistTullinge SK33:1911:24
2Sven UddinVisborgs OK33:32+0:1311:29
3Magnus ThomssonGotlands Bro OK38:28+5:0913:10
4Stefan HellströmVisborgs OK42:05+8:4614:24
5Bo SandahlGotlands Bro OK42:44+9:2514:38
6Annika ErikssonGotlands Bro OK45:06+11:4715:26
7Mattias WhiteGarda OK47:31+14:1216:16
8Elin DahlVisborgs OK49:06+15:4716:48
9Gunnar ErikssonGotlands Bro OK50:08+16:4917:10
10Jonas PetterssonGotlands Bro OK51:47+18:2817:44
11Annika ÖsterdahlVisborgs OK53:28+20:0918:18
12Gabriella HammarskjöldGotlands Bro OK56:10+22:5119:14
13Anna LevinSvaide Roma SOK1:17:34+44:1526:33
14Helge GardelinGotlands Bro OK1:42:02+1:08:4334:56
Eva StenströmGotlands Bro OKej godkänd
Paula JakobssonGarda OKej godkänd

Öppen motion 8

4 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Greger WesterlundSvaide Roma SOK39:268:23
2Anton NilssonGotlands Bro OK43:14+3:489:11
3Jenny AnderssonGotlands Bro OK43:43+4:179:18
4Tommy UllbergSvaide Roma SOK56:28+17:0212:00
5Mårten KorallGotlands Bro OK1:04:00+24:3413:37
6Sofia SchollerVisborgs OK1:05:30+26:0413:56
7Erik RankinVisborgs OK1:10:34+31:0815:00
8Maria PerssonVisborgs OK1:15:58+36:3216:09
9Rolf AnderssonSvaide Roma SOK1:17:42+38:1616:31
10Anki HallströmSvaide Roma SOK1:25:43+46:1718:14
11Lotta DahlVisborgs OK1:31:33+52:0719:28
12Niclas KahlbomVisborgs OK1:31:34+52:0819:28

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser