Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mölbackaträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mölbackaträffen
Arrangörsorganisation: SK Örnen
Datum: fredag 1 maj 2015

D21

3 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda TakeOK Tyr30:177:45
2Linn NilssonOK Tyr32:31+2:148:20
3Johanna KindlundOK Tyr33:56+3:398:42
4Sofia HolmgårdKils OK34:19+4:028:47
5Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK36:32+6:159:22
6Maria ErikssonVästvärmlands OK36:54+6:379:27
7Jenny GullquistVästvärmlands OK37:15+6:589:33
8Sanna SkoogSödertälje-Nykvarn OF40:16+9:5910:19
9Elin ErikssonVästvärmlands OK40:29+10:1210:22
10Elin JohanssonSkattkärrs SOK47:29+17:1212:10
11Ann HyvönenSkattkärrs SOK48:39+18:2212:28

H21

4 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik SturessonOK Alehof33:536:54
2Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF36:05+2:127:21
3Anders LindbergOK Tyr36:22+2:297:25
4Daniel BrohedeOK Älgen36:36+2:437:28
5Johan GustafssonOK Tyr37:02+3:097:33
6Marcus BeckiusOK Tyr38:25+4:327:50
7Anton UddOK Tyr44:57+11:049:10
Magnus NordströmKils OKej godkänd

H20

4 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan DalheimerIK Vikings OK37:349:23

D16

3 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida JohanssonOK Djerf34:449:08
2Elsa HolmgårdKils OK36:13+1:299:31
3Linda GustafssonOK Tyr48:21+13:3712:43
4Ella NordströmKils OK50:32+15:4813:17

H16

3 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas OlmKils OK32:088:27
2Hannes BergenfurIK Vikings OK34:09+2:018:59
3Olof SkoglundKils OK34:18+2:109:01
4Lukas KatvalaOK Älgen35:25+3:179:19
5Oscar ModigOK Pan-Kristianstad36:32+4:249:36
6Oskar NymanOK Tyr38:20+6:1210:05
7Jonathan UllerKils OK40:54+8:4610:45
8Adrian LundbergIK Vikings OK44:05+11:5711:36
9Sondre SkytterenGrue IL1:21:29+49:2121:26

D14

3 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara JohanssonVästvärmlands OK42:2312:06
2Nora HolmgårdKils OK47:00+4:3713:25
3Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna54:55+12:3215:41
4Ylva JohanssonOK Djerf57:06+14:4316:18

H14

3 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias BergenfurIK Vikings OK32:299:16
2Gustav PermanOK Tyr34:56+2:279:58
3Mattias HaneOK Tyr37:37+5:0810:44
4Tim DalheimerIK Vikings OK42:44+10:1512:12
5David ÅkerlindLustens OK50:13+17:4414:20
6Richard TakeOK Tyr54:02+21:3315:26
7Henrik Åserud SørensenOdal OL56:03+23:3416:00

D12

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cornelia KindlundOK Tyr29:2611:19
2Lova PermanKils OK31:20+1:5412:03
3Ellen PelanderOK Djerf32:19+2:5312:25
4Ida BengtssonOK Alehof33:24+3:5812:50
5Linn AnderssonOK Tyr1:11:40+42:1427:33
Klara NordströmKils OKej godkänd

H12

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton UllerKils OK20:427:57
2Victor ModigOK Pan-Kristianstad26:43+6:0110:16
3Fredrik HaneOK Tyr34:33+13:5113:17
4Ludwig SkogSK Örnen39:31+18:4915:11

D10

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa GullqvistVästvärmlands OK37:4815:07

H10

2 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid JohanssonOK Djerf23:499:31
2Albert BrohedeOK Älgen25:06+1:1710:02
3Isak HolmgårdKils OK26:09+2:2010:27
4Edvard PelanderOK Djerf28:09+4:2011:15
5Nils JohanssonVästvärmlands OK45:39+21:5018:15
6Hugo BergenfurIK Vikings OK47:28+23:3918:59
7Felix LindOK Älgen49:41+25:5219:52
8Oscar AnderssonOK Tyr49:47+25:5819:54

D40

3 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristin JohanssonVästvärmlands OK34:319:35
2Anna NordströmKils OK39:28+4:5710:57
3Marie AlfredssonOK Tyr41:19+6:4811:28
4Lena WesterlundOK Djerf44:31+10:0012:21
5Anna HaneOK Tyr47:44+13:1313:15
6Ylva OlmKils OK53:43+19:1214:55
Charlotte SkoglundKils OKej godkänd

H40

4 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik ModigOK Pan-Kristianstad28:357:08
2Svein NygårdLillomarka OL31:23+2:487:50
3Tommy JohanssonVästvärmlands OK32:08+3:338:02
4Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK32:33+3:588:08
5Jonas BergenfurSkattkärrs SOK32:59+4:248:14
6Mats LiljaOK Älgen33:36+5:018:24
7Nicklas StrömIFK Mora OK34:50+6:158:42
8Anders JohanssonVästvärmlands OK35:25+6:508:51
9Örjan BeckiusOK Tyr35:54+7:198:58
10Per BoströmSkattkärrs SOK36:10+7:359:02
11Jonas UllerKils OK36:55+8:209:13
12Mats BergenfurIK Vikings OK38:38+10:039:39
13Mikael LindOK Älgen40:40+12:0510:10
14Niklas KarlssonLustens OK51:22+22:4712:50
15Peter CarlbergKils OK55:22+26:4713:50
16Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK1:09:55+41:2017:28

D50

3 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Weckner WestlundOK Tyr39:1311:53
2Tone HollowellOK Tyr40:28+1:1512:15
3Catarina HögkvistOK Tyr41:29+2:1612:34
4Ingrid KensbyOK Tyr44:27+5:1413:28
5Elisabeth ÖströmOK Tyr46:50+7:3714:11
6Lisa AnnersandOK Tyr49:41+10:2815:03
7Ewa LundbergIK Vikings OK52:49+13:3616:00
8Åsa SörlinLustens OK53:32+14:1916:13
9Karin MoodhOK Tyr54:57+15:4416:39
10Lottie LindOK Älgen55:21+16:0816:46
11Carola KarlssonOK Tyr1:02:47+23:3419:01
12Mary OlssonVästvärmlands OK1:03:45+24:3219:19

H50

3 900 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten WestlundOK Tyr29:487:38
2Colin Mc IntyreOK Tyr33:13+3:258:31
3Lars NordströmKils OK33:50+4:028:40
4Lars HolmgårdKils OK34:05+4:178:44
5Thomas HollowellOK Tyr35:27+5:399:05
6Anders JonssonIK Vikings OK35:40+5:529:08
7Bengt JohanssonOK Tyr37:01+7:139:29
8Erik SimesOK Tyr37:41+7:539:39
9Per HögkvistOK Tyr37:57+8:099:43
10Thomas ÖstlundVästvärmlands OK40:19+10:3110:20
11Björn SvenssonOK Djerf41:36+11:4810:40
12Gunnar SpelkvistHällefors OK41:47+11:5910:42
13Mats KensbyOK Tyr41:51+12:0310:43
14Ulf SkoglundKils OK43:29+13:4111:08
15Björn EngströmLustens OK44:33+14:4511:25
16Lars AnderssonOK Tyr49:42+19:5412:44
17Anders AlamaaIK Vikings OK1:05:45+35:5716:51
Greg CampbellLustens OKej godkänd

D60

3 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt FredrikssonKroppa IF46:2114:02
2Karin JanssonOK Fryksdalen51:51+5:3015:42
Eva TrangiusOK Tyrutgått

H60

3 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Paavo YlikiiskiläOK Fryksdalen37:4110:28
2Olov ÖströmOK Tyr38:33+0:5210:42
3Bengt CarlssonSkattkärrs SOK39:36+1:5511:00
4Bengt SvedjebySkattkärrs SOK43:57+6:1612:12
5Kurt NilssonOK Hierne44:17+6:3612:18
6Åke GustavssonOK Älgen48:32+10:5113:28
7Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna50:16+12:3513:57

D70

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mariann NilssonLustens OK43:2817:23

H70

3 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Börje RåbergOK Tyr36:2511:02
2Kjell-Åke RyenKroppa IF43:11+6:4613:05
3Lennart MattssonLustens OK47:46+11:2114:28
4Kjell AnderssonSkattkärrs SOK49:11+12:4614:54
5Janne JanssonMalungs OK Skogsmårdarna52:37+16:1215:56
6Rudi OlvenmyrOK Tyr58:07+21:4217:36

H80

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils JanssonSkattkärrs SOK36:0814:27
2Melvin NilssonLustens OK41:10+5:0216:28
3Valter AlamaaIK Vikings OK44:08+8:0017:39
4Bertil LundbergLustens OK59:46+23:3823:54
5Rune GårdhOK Älgen1:00:32+24:2424:12

Inskolning

1 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Edith BergenfurSkattkärrs SOKfullföljt
Stina HäggströmLustens OKfullföljt
Emil JohanssonVästvärmlands OKfullföljt
Tilda KindlundOK Tyrfullföljt
Henry NordströmKils OKfullföljt
Alfred NybergSkattkärrs SOKfullföljt
Ella NybergSkattkärrs SOKfullföljt
Olle VidmanLesjöfors SKfullföljt
David Wigh DahlgrenFilipstads OKfullföljt
Joel WilhelmssonFilipstads OKfullföljt

U1

1 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil SkytterenGrue IL17:1710:10
2Sara Nilsson LillSK Örnen17:44+0:2710:25
3Anton SkogSK Örnen19:23+2:0611:24
4Joel HolmgårdKils OK20:35+3:1812:06
5Elias JosefssonVästvärmlands OK20:38+3:2112:08
6Tim ÖstlundVästvärmlands OK23:36+6:1913:52

U2

2 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar VilhelmssonFilipstads OK29:1511:42
2Tim Wigh DahlgrenFilipstads OK33:24+4:0913:21
3Sara BengtssonOK Alehof37:00+7:4514:48
4Clara BomanSkattkärrs SOK39:34+10:1915:49
5Elin BomanSkattkärrs SOK41:13+11:5816:29
6Johan Nilsson LillSK Örnen41:25+12:1016:34
7Elin RisbergSkattkärrs SOK44:38+15:2317:51
8Petrus EdholmSK Örnen45:10+15:5518:04
8Felicia RööhsSkattkärrs SOK45:10+15:5518:04
10Arvid EdholmSK Örnen45:12+15:5718:04
11Maja JosefssonVästvärmlands OK1:15:33+46:1830:13

Öppen motion 3

2 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helen SkoogKils OK25:269:46
2Thomas BomanSkattkärrs SOK30:42+5:1611:48
3Agneta BomanSkattkärrs SOK32:12+6:4612:23
4Lottis BrohedeOK Älgen34:14+8:4813:10
5Therese LarssonIK Vikings OK35:46+10:2013:45
6Therése AnderssonOK Tyr47:10+21:4418:08
7Gunnar GustafssonOK Grane1:21:49+56:2331:28

Öppen motion 5

3 500 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders DahlgrenFilipstads OK26:007:25
2Annelie WighFilipstads OK31:48+5:489:05
3Ola PermanKils OK36:15+10:1510:21
4Laura JosephsenÅmåls OK38:31+12:3111:00
5Tony GullqvistVästvärmlands OK38:59+12:5911:08
6Monica MalménOK Älgen40:50+14:5011:40
7Lotta RåbergOK Tyr41:19+15:1911:48
8Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK43:12+17:1212:20
9Johanna HoltetOK Tyr43:51+17:5112:31
10Torbjörn JohanssonOK Älgen52:09+26:0914:54
11Eva-Lill BergenfurIK Vikings OK53:17+27:1715:13
12Birgitta LarssonOK Älgen58:06+32:0616:36
13Tanja DalheimerIK Vikings OK58:07+32:0716:36
14Oddvar GravingenGrue IL1:03:12+37:1218:03
15Mikael NybergSkattkärrs SOK1:08:07+42:0719:27
16Dan Erik LindénOK Tyr1:09:13+43:1319:46
17Elsa HagströmKristinehamns OK1:26:03+1:00:0324:35
18Peter HagströmKristinehamns OK1:26:04+1:00:0424:35
19Anton HagströmKristinehamns OK1:26:06+1:00:0624:36
20Cecilia HagströmKristinehamns OK1:26:10+1:00:1024:37
Jenny NybergSkattkärrs SOKej godkänd

Öppen motion 7

3 300 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan FogelbergVästvärmlands OK33:2410:07
2Matz AnderssonLesjöfors SK33:50+0:2610:15
3Rolf AnderssonVästvärmlands OK35:34+2:1010:46
4Peter RisbergSkattkärrs SOK38:33+5:0911:40
5Maria ModigOK Pan-Kristianstad39:26+6:0211:56
6Jan GustafssonOK Tyr43:36+10:1213:12
7Jerker AnderssonOK Tyr44:44+11:2013:33
8Daniel RåådOK Tyr45:10+11:4613:41
9Lars MellkvistOK Hierne45:18+11:5413:43
10Elis NordströmKils OK47:06+13:4214:16
11Per BomanLustens OK49:14+15:5014:55
12Cecilia BomanLustens OK49:58+16:3415:08
13Pelle LandforsLustens OK50:41+17:1715:21
14Britt-Mari KvarnströmKils OK50:43+17:1915:22
15Martin SkytterenGrue IL51:59+18:3515:45
16Sören SvenssonIFK Brattfors52:44+19:2015:58
17Anders HaneOK Tyr53:55+20:3116:20
18Kristina LandforsLustens OK55:20+21:5616:46
19Jeanette KarlssonOK Älgen56:57+23:3317:15
20Ann-Sofie HultsvedOK Tyr1:00:18+26:5418:16
21Gunilla BrinkmanOK Älgen1:03:10+29:4619:08
22Lars HyllandOK Grane1:06:33+33:0920:10
23Kjell BrinkmanOK Älgen1:08:39+35:1520:48
24David KindlundOK Tyr1:23:14+49:5025:13
Hans JohanssonSkattkärrs SOKej godkänd

Öppen motion 8

4 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus EkholmOK Tyr30:597:44
2Jonas FogelbergVästvärmlands OK32:12+1:138:03
3Christer SkoogKils OK34:16+3:178:34
4Jonas SamuelssonLustens OK36:04+5:059:01
5Johan AnderssonHultsfreds OK37:02+6:039:15
6Anders PelanderOK Djerf39:06+8:079:46
7Jenny SanderOK Tyr39:38+8:399:54
8Mathias AxelssonOK Hierne40:38+9:3910:09
9Tobias JohanssonÅmåls OK40:47+9:4810:11
10Bo KarlssonTrollhättans SOK42:24+11:2510:36
11Kristina LöfvenholmVästvärmlands OK44:01+13:0211:00
12Anders OlssonLustens OK44:47+13:4811:11
13Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna45:28+14:2911:22
14Anna UllerKils OK54:01+23:0213:30

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser