Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: SM, stafett
Arrangörsorganisationer: IFK Tumba SOK / Snättringe SK
Datum: söndag 20 september 2015

H21

107 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Göteborg-Majorna OK 13:09:16
Johan Strand1:06:4114+0:591:06:4114
Ola Martner1:02:534+2:402:09:342-12
Johan Runesson59:4213:09:161-1
2Malungs OK Skogsmårdarna 13:10:49
Erik Rost1:05:4211:05:421
David Andersson1:04:197+4:062:10:016+5
William Lind1:00:482+1:063:10:492-4
3OK Ravinen 13:11:35
Kalle Bergman1:09:3734+3:551:09:3734
Ruslan Glebov1:00:1312:09:503-31
Gustav Bergman1:01:454+2:033:11:3530
4IFK Göteborg 13:12:14
Vetle Ruud Bråten1:05:595+0:171:05:595
Jonas Pilblad1:04:015+3:482:10:0050
Eskil Kinneberg1:02:146+2:323:12:144-1
5Stora Tuna OK 13:13:43
Joakim Svensk1:08:0617+2:241:08:0617
Anton Sjökvist1:01:463+1:332:09:524-13
Emil Svensk1:03:5111+4:093:13:435+1
6IFK Lidingö SOK 13:13:51
Mårten Boström1:05:452+0:031:05:452
Fredrik Bakkman1:01:452+1:322:07:301-1
Filip Dahlgren1:06:2117+6:393:13:516+5
7OK Linné 13:14:20
Jan Troeng1:05:574+0:151:05:574
Rassmus Andersson1:05:009+4:472:10:578+4
Albin Ridefelt1:03:239+3:413:14:207-1
8Järla Orientering 13:14:24
Håkon Jarvis Westergård1:07:2316+1:411:07:2316
Anders Holmberg1:04:538+4:402:12:169-7
Olle Boström1:02:085+2:263:14:248-1
9Rehns BK 13:17:34
Jesper Lysell1:06:176+0:351:06:176
Fredrik Ingelsson1:07:4516+7:322:14:0212+6
Jerker Lysell1:03:3210+3:503:17:349-3
10Södertälje-Nykvarn OF 13:17:35
Jakob Enmark1:08:2124+2:391:08:2124
Kent Ohlsson1:07:4415+7:312:16:0518-6
Jonas Leandersson1:01:303+1:483:17:3510-8
11Södertälje-Nykvarn OF 23:19:11
Rickard Ohlsson1:06:4114+0:591:06:4114
Eric Börjeskog1:04:046+3:512:10:457-7
Ralph Street1:08:2622+8:443:19:1111+4
12OK Hällen 13:19:30
Jonas Engström1:06:4013+0:581:06:4013
Oskar Carlborg1:09:3023+9:172:16:1019+6
Peter Öberg1:03:208+3:383:19:3012-7
13OK Orion 13:22:11
Erik Andersson1:11:2540+5:431:11:2540
Anton Johansson1:08:3218+8:192:19:5725-15
Oleksandr Kratov1:02:146+2:323:22:1113-12
14OK Linné 23:22:27
Niklas Aldén1:06:3912+0:571:06:3912
Josef Nordlund1:07:1513+7:022:13:5411-1
Matt Ogden1:08:3323+8:513:22:2714+3
15OK Denseln 13:22:29
Algirdas Bartkevicius1:08:0919+2:271:08:0919
Pavlo Ushkvarok1:05:4411+5:312:13:5310-9
Mathias Hallmén1:08:3624+8:543:22:2915+5
16IFK Lidingö SOK 23:23:33
Nicolas Simonin1:08:1020+2:281:08:1020
Erik Ivarsson Sandberg1:09:3924+9:262:17:49200
Øystein Kvaal Østerbø1:05:4415+6:023:23:3316-4
17IFK Mora OK 13:23:37
Roman Ryapolov1:08:0617+2:241:08:0617
Johan Lindberg1:09:5226+9:392:17:5821+4
Zsolt Lenkei1:05:3914+5:573:23:3717-4
18IFK Göteborg 23:25:28
Max Peter Bejmer1:08:1622+2:341:08:1622
Fredrik Edén1:07:4717+7:342:16:0317-5
Simon Smedberg1:09:2527+9:433:25:2818+1
19Järla Orientering 33:25:42
Peter Hemmyr1:09:2832+3:461:09:2832
David Bejbom1:06:2812+6:152:15:5615-17
Emil Lauri1:09:4628+10:043:25:4219+4
20Hagaby GoIF Örebro 13:26:04
Viktor Larsson1:08:3527+2:531:08:3527
Jakob Wallenhammar1:12:5243+12:392:21:2728+1
Martin Regborn1:04:3712+4:553:26:0420-8
21Göteborg-Majorna OK 23:27:30
Joakim Eliasson1:06:3310+0:511:06:3310
Christian Tingström1:09:2922+9:162:16:0216+6
Andreas Johansson1:11:2830+11:463:27:3021+5
22Malungs OK Skogsmårdarna 23:27:31
Jakob Lööf1:06:329+0:501:06:329
Johan Bäckman1:11:3935+11:262:18:1124+15
Thomas Carlsson1:09:2026+9:383:27:3122-2
23Järla Orientering 23:27:59
Rasmus Thrane Hansen1:08:2326+2:411:08:2326
Mattias Millinger1:12:4442+12:312:21:0727+1
Espen Hultgreen Weltzien1:06:5219+7:103:27:5923-4
24OK Denseln 23:28:01
Per Brolund1:05:483+0:061:05:483
Harri Karlsson1:12:1738+12:042:18:0522+19
Mattias Eriksson1:09:5629+10:143:28:0124+2
25IFK Lidingö SOK 33:29:01
Julian Dent1:06:3611+0:541:06:3611
Anders Carlsson1:09:1621+9:032:15:5214+3
Niklas Serrander1:13:0936+13:273:29:0125+11
26IK Hakarpspojkarna 13:30:29
Davis Dislers1:15:0970+9:271:15:0970
Kalvis Mihailovs1:08:4319+8:302:23:5239-31
Ludwig Ljungqvist1:06:3718+6:553:30:2926-13
27Linköpings OK 13:31:55
Rasmus Elmelid1:11:2841+5:461:11:2841
Erik Martinsson1:11:1032+10:572:22:3834-7
Per Carlborg1:09:1725+9:353:31:5527-7
28OK Tisaren 13:32:26
Niklas Gustafsson1:17:0177+11:191:17:0177
Daniel Attås1:07:1814+7:052:24:1941-36
Oskar Andrén1:08:0721+8:253:32:2628-13
29IK Hakarpspojkarna 23:32:32
Oskar Ljungqvist1:08:1321+2:311:08:1321
Joakim Hederskog1:12:4141+12:282:20:5426+5
Andreas Jansson1:11:3831+11:563:32:3229+3
30Tullinge SK 13:32:47
Markus Adolfsson1:09:4136+3:591:09:4136
Jörgen Ohlin1:16:0153+15:482:25:4246+10
Magnus Glännefors1:07:0520+7:233:32:4730-16
31Ärla IF 13:34:23
Viktor Silvemark1:13:3762+7:551:13:3762
Petter Eriksson1:08:5820+8:452:22:3532-30
Rudolfs Zernis1:11:4832+12:063:34:2331-1
32OK Ravinen 23:35:34
Love Berzell1:08:4630+3:041:08:4630
Jacob Lindstam1:13:5549+13:422:22:4136+6
Assar Hellström1:12:5335+13:113:35:3432-4
33OK Pan-Kristianstad 13:36:46
Denys Shcherbakov1:08:2124+2:391:08:2124
Johan Modig1:23:0167+22:482:31:2258+34
Gernot Kerschbaumer1:05:2413+5:423:36:4633-25
34Ärla IF 33:37:00
Patrik Lind1:11:3243+5:501:11:3243
Emil Andersson1:11:0030+10:472:22:3231-12
Anton Tynong1:14:2838+14:463:37:0034+3
35OK Linné 33:37:01
Jakob Andersson1:09:5137+4:091:09:5137
Erik Lind1:12:5243+12:392:22:43370
Mats Troeng1:14:1837+14:363:37:0135-2
36IFK Mora OK 23:37:56
Artem Panchenko1:12:4856+7:061:12:4856
Linus Rapp1:09:5226+9:392:22:4035-21
Simon Hodler1:15:1639+15:343:37:5636+1
37Långhundra IF 13:37:59
Simon Jakobsson1:12:4053+6:581:12:4053
Anton Sundgren1:12:5545+12:422:25:3545-8
Robin Pousette1:12:2433+12:423:37:5937-8
38Malungs OK Skogsmårdarna 33:39:30
Johan Nordlund1:11:3042+5:481:11:3042
Jonas Bäckström1:15:2651+15:132:26:5649+7
Mattias Karlsson1:12:3434+12:523:39:3038-11
39Hestra IF 13:39:45
Martin Ahlberger1:06:277+0:451:06:277
Martin Larsson1:11:4036+11:272:18:0723+16
Andreas Holmqvist1:21:3855+21:563:39:4539+16
40Nyköpings OK 13:41:23
Marcus Berggren1:09:3935+3:571:09:3935
Jens Wängdahl1:05:2510+5:122:15:0413-22
Didrik Hall1:26:1964+26:373:41:2340+27
41Söders-Tyresö 13:43:42
Markus Martinelle1:08:5731+3:151:08:5731
Göran Thimberg1:15:3352+15:202:24:3043+12
Alexander Hansen1:19:1248+19:303:43:4241-2
42Stora Tuna OK 23:44:19
Erik Blomgren1:13:1161+7:291:13:1161
Rikard Claesson1:11:1833+11:052:24:2942-19
Markus Lang1:19:5052+20:083:44:19420
43Järfälla OK 13:44:30
Rasmus Palmqvist Aslaksen1:11:0138+5:191:11:0138
Anders Boström1:14:4550+14:322:25:4647+9
Christoffer Schönning1:18:4446+19:023:44:3043-4
44Sävedalens AIK 13:44:33
Henrik Lundgren1:13:4163+7:591:13:4163
Magnus Carlstedt1:24:4870+24:352:38:29630
Marcus Millegård1:06:0416+6:223:44:3344-19
45IFK Lidingö SOK 43:45:01
Mattias Johansson1:15:0768+9:251:15:0768
Anders Hedman1:11:5237+11:392:26:5950-18
Linus Kajsajuntti1:18:0244+18:203:45:0145-5
46Bergnäsets AIK 13:45:04
Gunnar Holmgren1:11:3645+5:541:11:3645
Ulrik Nordberg1:10:0428+9:512:21:4029-16
Joar Svartholm1:23:2458+23:423:45:0446+17
47Finspångs SOK 13:45:07
Oskar Svensson1:11:3444+5:521:11:3444
Simon Lundin1:11:0331+10:502:22:3733-11
Henrik Göhl1:22:3057+22:483:45:0747+14
48OK Tisaren 23:45:25
Tomas Hallmén1:12:4255+7:001:12:4255
Jonatan Aronsson1:17:2056+17:072:30:0256+1
Ivan Forsgren1:15:2340+15:413:45:2548-8
49Vänersborgs SK 13:46:20
Mattias Nilsson1:15:2571+9:431:15:2571
Rickard Börjesson1:12:5545+12:422:28:2053-18
Viktor Wassén1:18:0043+18:183:46:2049-4
50Göteborg-Majorna OK 33:47:54
Anders Hedberg1:11:4750+6:051:11:4750
Ken Peeters1:12:2040+12:072:24:0740-10
Viktor Runnby1:23:4759+24:053:47:5450+10
51OK Orion 23:48:26
Pontus Petersson1:12:4856+7:061:12:4856
Philip Persson1:19:2764+19:142:32:1559+3
Olof Sandgren1:16:1141+16:293:48:2651-8
52Järla Orientering 43:48:40
Martin Härberg1:12:5359+7:111:12:5359
Mats Nordbrøden1:16:4255+16:292:29:3555-4
Dan Wester1:19:0547+19:233:48:4052-3
53Skåneslättens OL 13:48:59
Hugo Mattsson1:08:1823+2:361:08:1823
Erik Zeilon1:16:3354+16:202:24:5144+21
Niklas Olsson1:24:0860+24:263:48:5953+9
54Växjö OK 13:49:24
Mattias Karlsson1:12:5058+7:081:12:5058
Patrik Karlsson1:09:4125+9:282:22:3130-28
Jonathan Svensson1:26:5365+27:113:49:2454+24
55Halmstad OK 13:52:31
Erik Johansson1:11:2139+5:391:11:2139
Kalle Johansson1:11:3434+11:212:22:5538-1
Nils Tärk1:29:3672+29:543:52:3155+17
56Bredaryds SOK 13:55:07
Henrik Andersson1:13:5065+8:081:13:5065
Rasmus Leo1:13:4548+13:322:27:3552-13
Fredrik Johansson1:27:3267+27:503:55:0756+4
57Attunda OK 13:55:14
Oskar Daniels1:09:2933+3:471:09:2933
Axel Wrådhe1:25:3572+25:222:35:0460+27
Lars Håkan Sandvik1:20:1053+20:283:55:1457-3
58Stora Tuna OK 33:55:24
U Tomas Löfgren1:12:0151+6:191:12:0151
Mattias Mårts1:18:5961+18:462:31:0057+6
Mikael Andersson1:24:2461+24:423:55:2458+1
59Eksjö SOK 13:59:07
Andreas Bergander1:08:4028+2:581:08:4028
Philip Edvardsson1:32:2088+32:072:41:0068+40
Viktor Antonsson1:18:0745+18:253:59:0759-9
60OK Pan-Kristianstad 23:59:18
Gustaf Wennerberg1:15:0869+9:261:15:0869
Richard Sjöholm1:24:3769+24:242:39:4565-4
Fredrik Nilsson1:19:3350+19:513:59:1860-5
61Linköpings OK 24:00:28
Mikael Andersson1:11:4449+6:021:11:4449
Jonas Lundgren1:29:2082+29:072:41:0470+21
Henrik Tosteberg1:19:2449+19:424:00:2861-9
62OK Linné 44:00:56
Anders Boström1:15:4374+10:011:15:4374
Olof Eriksson1:25:2871+25:152:41:1171-3
Johan Hamelius1:19:4551+20:034:00:5662-9
63Järla Orientering 54:04:33
Oscar Björck1:14:5567+9:131:14:5567
Michael Refors1:12:1939+12:062:27:1451-16
Harald Henriksson1:37:1979+37:374:04:3363+12
64Rehns BK 24:06:28
Anton Lif1:19:0779+13:251:19:0779
Oskar Eklöf1:21:5666+21:432:41:0369-10
Charlie Stolt1:25:2562+25:434:06:2864-5
65Tullinge SK 24:06:33
Anders Johansson1:21:3883+15:561:21:3883
Henrik Persson1:19:1863+19:052:40:5667-16
Johan Kärrström1:25:3763+25:554:06:3365-2
66Södertälje-Nykvarn OF 34:06:40
Ludvig Eriksson1:19:2081+13:381:19:2081
Pål Skogtjärn1:17:5960+17:462:37:1962-19
Daniel Olsen1:29:2171+29:394:06:4066+4
67Sundsvalls OK 14:09:28
Anders Vedin1:30:0598+24:231:30:0598
Anders Axling1:17:2758+17:142:47:3276-22
Anders Hultgren1:21:5656+22:144:09:2867-9
68Täby OK 14:10:49
Anders Jansson1:25:5992+20:171:25:5992
Johan Lindqvist1:28:2079+28:072:54:1983-9
Jens Rönnols1:16:3042+16:484:10:4968-15
69OK Södertörn 14:11:56
Josh Beech1:21:4584+16:031:21:4584
Fredrik Larsson1:19:0262+18:492:40:4766-18
Johan Markstedt1:31:0975+31:274:11:5669+3
70Leksands OK 14:15:39
Johan Söderlund1:19:2182+13:391:19:2182
Greger Tysk1:27:0374+26:502:46:2475-7
Erik Björklund1:29:1570+29:334:15:3970-5
71Göteborg-Majorna OK 44:16:24
Martin Ivarsson1:16:4976+11:071:16:4976
Robbie Anderson1:27:2176+27:082:44:1072-4
Anders Höije1:32:1477+32:324:16:2471-1
72IFK Mora OK 34:17:21
Erik Folkesson Blom1:08:4329+3:011:08:4329
Kristian Dahlström1:17:2457+17:112:26:0748+19
Mattias Johansson1:51:1483+51:324:17:2172+24
73Vallentuna-Össeby OL 14:18:33
Simon Schuster1:19:1380+13:311:19:1380
Eric Jaremalm1:32:0187+31:482:51:1478-2
Jonas Giding1:27:1966+27:374:18:3373-5
74OK Roslagen 14:18:40
Thomas Källberg1:27:3695+21:541:27:3695
Waldemar Andersson1:30:3685+30:232:58:1289-6
Tommy Lindberg1:20:2854+20:464:18:4074-15
75Motala AIF OL 14:22:05
Victor Bergstrand1:23:5287+18:101:23:5287
Erik Melén1:28:0778+27:542:51:5979-8
Oskar Höglund1:30:0674+30:244:22:0575-4
76OK Milan 14:24:39
Per Eklöf1:11:4248+6:001:11:4248
Jakob Fransson1:34:3890+34:252:46:2074+26
Jonas Lindahl1:38:1980+38:374:24:3976+2
77OK Klyftamo 14:25:48
Fabian Wennerberg1:12:5860+7:161:12:5860
Simon Markendahl1:26:1373+26:002:39:1164+4
David Jonsson1:46:3782+46:554:25:4877+13
78OK Orinto 14:28:24
Erik Classon1:06:308+0:481:06:308
Elin Classon1:51:5397+51:402:58:2390+82
Magnus Homann1:30:0173+30:194:28:2478-12
79OK Linné 54:29:24
Ross Smith1:25:4191+19:591:25:4191
Pontus Johansson1:28:4581+28:322:54:2685-6
Daniel Rönnqvist1:34:5878+35:164:29:2479-6
80OK Kåre 14:33:40
Fredrik Mattsson1:11:3947+5:571:11:3947
Victor Flingmark1:17:3659+17:232:29:1554+7
Marcus Ramström2:04:2590+1:04:434:33:4080+26
81OK Kullingshof 14:41:17
Jesper Sjögren1:15:2872+9:461:15:2872
Simon Andersson1:19:5965+19:462:35:2761-11
Pontus Johansson2:05:5091+1:06:084:41:1781+20
82OK Rodhen 24:46:20
Magnus Björk1:23:3986+17:571:23:3986
Simon Andersson1:29:3883+29:252:53:1780-6
Emil Grehn1:53:0384+53:214:46:2082+2
83OK Ravinen 34:49:52
Nick Barrable1:13:4564+8:031:13:4564
Olle Forsberg1:40:1993+40:062:54:0481+17
Jonas Rinnbäck1:55:4888+56:064:49:5283+2
84IF Thor 14:52:14
Robert Pettersson1:25:0289+19:201:25:0289
Thomas Pettersson1:33:0089+32:472:58:0288-1
Niklas Reinholdsson1:54:1287+54:304:52:1484-4
85OK Klemmingen 14:55:11
Carl Pramlid1:28:2297+22:401:28:2297
Arne Jansson1:27:1275+26:592:55:3486-11
Edvard Davidsson1:59:3789+59:554:55:1185-1
86Sundbybergs IK 15:08:19
Fredrik Bjernulf2:16:45103+1:11:032:16:45103
David Mellin1:23:5068+23:373:40:3594-9
Morgan Karlsson1:27:4468+28:025:08:1986-8
87Järfälla OK 35:32:05
Eric Roller1:36:2899+30:461:36:2899
Magnus Lennartsson1:47:2495+47:113:23:5293-6
Aleksandr Manoilov2:08:1392+1:08:315:32:0587-6
88OK Roslagen 26:00:21
Torbjörn Lännevall1:45:15101+39:331:45:15101
Robin Eriksson2:21:3799+1:21:244:06:5295-6
Pål Jansson1:53:2986+53:476:00:2188-7
OK Nolaskogsarna 1ej godkänd
Ludvig Åhlund1:11:3846+5:561:11:3846
Simon Dahlberg1:36:4492+36:312:48:2277+31
Jesper Vikmanej startej godkänd
Ulricehamns OK 1ej godkänd
Erik Nilsson Simkovics1:12:1052+6:281:12:1052
Nils Spetzej godkändej godkänd
Gustav Eklöfej startej godkänd
OK Rodhen 1ej godkänd
Henrik Jonsson1:12:4053+6:581:12:4053
Sixten Walheimej godkändej godkänd
Albin Olausson13:30:2293+12:30:40ej godkänd
Säterbygdens OK 1ej godkänd
Oskar Sandberg1:14:5066+9:081:14:5066
Per Sandberg2:04:5598+1:04:423:19:4591+25
Magnus Backlundej godkändej godkänd
OK Tisaren 3ej godkänd
Albin Pettersson1:15:3873+9:561:15:3873
Emil Johanssonej godkändej godkänd
Oscar Andersson1:32:0076+32:18ej godkänd
IFK Umeå 2ej godkänd
Joel Sjölander1:15:5675+10:141:15:5675
Simon Wallerej startej start
Jan Johanssonej startej godkänd
IK Hakarpspojkarna 3ej godkänd
Eric Hansson1:17:5878+12:161:17:5878
Andreas Gustafsson1:27:3677+27:232:45:3473-5
Adam Granstedtej startej godkänd
Centrum OK 1ej godkänd
Jerk Rönnols1:22:1985+16:371:22:1985
Stuart Fell1:31:5386+31:402:54:1282-3
Holger Kohrej godkändej godkänd
KFUM Örebro OK 1ej godkänd
Erik Jansson1:23:5488+18:121:23:5488
Jacob Eriksson1:30:3084+30:172:54:2484-4
Erik Lindgrenej godkändej godkänd
Ärla IF 4ej godkänd
Kalle Larsson1:25:2490+19:421:25:2490
Christofer Näsholmej godkändej godkänd
Oskar Backlundej startej godkänd
Bergnäsets AIK 2ej godkänd
Filip Salén1:27:0193+21:191:27:0193
Erik Tuuriej godkändej godkänd
Per Ögren1:53:0685+53:24ej godkänd
IFK Umeå 1ej godkänd
Fredrik Åhman1:27:0894+21:261:27:0894
Oskar Malmbergej godkändej godkänd
Lukas Petersonej startej godkänd
Söderhamns OK 1ej godkänd
David Sundström1:28:0096+22:181:28:0096
Martin Sundström1:28:4280+28:292:56:4287-9
Svante Perssonej startej godkänd
Motala AIF OL 2ej godkänd
Gustav Åhrén1:36:29100+30:471:36:29100
Fredrik Jönsson1:47:1594+47:023:23:4492-8
Martin Hammarlundej godkändej godkänd
Järfälla OK 2ej godkänd
Nils Edvardsson2:05:07102+59:252:05:07102
Lars Palmqvistej godkändej godkänd
Joakim Byströmej godkändej godkänd
Ärla IF 2ej godkänd
Oscar Vångellej godkändej godkänd
Karl Walheim1:10:0929+9:56ej godkänd
Simon Hedlundej godkändej godkänd
Gävle OK 1ej godkänd
Hans Perssonej godkändej godkänd
Erik Boman1:13:2847+13:15ej godkänd
Erik Sisell1:28:4969+29:07ej godkänd
Markbygdens OK 1ej godkänd
Pontus Karlssonej godkändej godkänd
Joel Udd1:49:0596+48:52ej godkänd
Filip Anderssonej godkändej godkänd
Tullinge SK 3ej godkänd
Jesper Lundej godkändej godkänd
Tintin Karlberg1:35:5791+35:44ej godkänd
Tobias Forsén1:43:0381+43:21ej godkänd
Hestra IF 2ej start
Lola Ahlbergerej startej start
Lola Ahlbergerej startej start
Lola Ahlbergerej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila