Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: SM, stafett
Arrangörsorganisationer: IFK Tumba SOK / Snättringe SK
Datum: söndag 20 september 2015

H20

57 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 22:28:14
1. Anton Hansson51:329+4:1751:329
2. Arvid Nord48:283+0:021:40:001-8
3. Albin Axelsson48:142+0:422:28:1410
2OK Ravinen 12:28:46
1. Axel Granqvist50:524+3:3750:524
2. Martin Hunhammar49:104+0:441:40:022-2
3. Emil Granqvist48:443+1:122:28:4620
3Tullinge SK 12:28:51
1. Niklas Sundqvist51:4011+4:2551:4011
2. Victor Imark48:272+0:011:40:073-8
3. Simon Imark48:443+1:122:28:5130
4OK Kåre 12:33:50
1. Albin Bergkvist55:5136+8:3655:5136
2. Jonas Gustafsson48:2611:44:175-31
3. Isac von Krusenstierna49:335+2:012:33:504-1
5Långhundra IF 12:35:18
1. Samuel Hedlund52:1314+4:5852:1314
2. Fredrik Wigertz53:065+4:401:45:197-7
3. Anton Forsberg49:596+2:272:35:185-2
6IK Hakarpspojkarna 12:35:21
1. Martin Djerf51:257+4:1051:257
2. Filip Ossiansson53:518+5:251:45:166-1
3. Gustaf Sparrevik50:057+2:332:35:2160
7OK Kolmården 12:37:11
1. Oskar Leinonen50:312+3:1650:312
2. Henrik Håkansson56:0111+7:351:46:328+6
3. Ville Johansson50:398+3:072:37:117-1
8OK Pan-Kristianstad 12:38:51
1. Simon Wikström51:298+4:1451:298
2. Johan Lenning55:059+6:391:46:349+1
3. Björn Cederberg52:179+4:452:38:518-1
9OK Tisaren 12:41:54
1. Gustav Hindér47:15147:151
2. Martin Särnbrink53:065+4:401:40:214+3
3. Sebastian Agerhäll1:01:3327+14:012:41:549+5
10Hestra IF 12:42:48
1. Samuel Plumppu55:4234+8:2755:4234
2. Markus Larsson53:447+5:181:49:2610-24
3. Filip Grahn53:2213+5:502:42:48100
11Attunda OK 12:44:39
1. Karl Enges53:4715+6:3253:4715
2. Simon Martelius58:3116+10:051:52:1813-2
3. Daniel Roos52:2110+4:492:44:3911-2
12OK Roxen 12:45:28
1. Hugo Lillieström53:5018+6:3553:5018
2. Emil Tellsén58:2215+9:561:52:1212-6
3. Albin Lillieström53:1612+5:442:45:28120
13Järla Orientering 12:46:38
1. Mathias Myrefelt Norlinger57:3440+10:1957:3440
2. Arvid Henriksson55:5110+7:251:53:2515-25
3. Erik Berzell53:1311+5:412:46:3813-2
14Haninge SOK 12:51:39
1. Felix Persson54:3526+7:2054:3526
2. Joakim Skärlén59:1718+10:511:53:5216-10
3. Hugo Dahlberg57:4718+10:152:51:3914-2
15OK Hällen 12:52:22
1. Simon Larsson55:2831+8:1355:2831
2. Andreas Zeijlon59:4120+11:151:55:0923-8
3. Gustaf Sundbüe57:1317+9:412:52:2215-8
16OK Dacke 12:53:28
1. Oscar Johansson54:0625+6:5154:0625
2. Andreas Jonsson1:00:3923+12:131:54:4521-4
3. Emil Pettersson58:4323+11:112:53:2816-5
17Göteborg-Majorna OK 12:53:59
1. Johannes Kuhlin53:5219+6:3753:5219
2. Martin Jelllvert Börjeson1:01:5528+13:291:55:4724+5
3. Jakob Wahl58:1220+10:402:53:5917-7
18Tullinge SK 22:54:52
1. Olle Andersson55:1130+7:5655:1130
2. Albin Andersson1:02:4931+14:231:58:0028-2
3. Emil Andersson56:5216+9:202:54:5218-10
19OK Linné 12:56:12
1. Olle Nilsson51:4412+4:2951:4412
2. Tuve Möller1:04:1733+15:511:56:0126+14
3. Johannes Ridefelt1:00:1124+12:392:56:1219-7
20Växjö OK 12:56:15
1. Lukas Lundgren55:3432+8:1955:3432
2. Simon Runefors1:02:2330+13:571:57:5727-5
3. Henrik Eklund58:1821+10:462:56:1520-7
21OK Hammaren 12:56:29
1. Kevin Ståhl51:4813+4:3351:4813
2. Filip Ivarsson58:5917+10:331:50:4711-2
3. Andreas Persson1:05:4229+18:102:56:2921+10
22IK Uven 12:56:33
1. Mattis Hallberg54:3827+7:2354:3827
2. Gustav Boquist1:01:1027+12:441:55:4825-2
3. Johan Olson1:00:4526+13:132:56:3322-3
23Snättringe SK 12:57:13
1. Martin Nilsson1:10:0748+22:521:10:0748
2. David Hector59:3419+11:082:09:4134-14
3. Simon Hector47:3212:57:1323-11
24OK Ravinen 22:57:41
1. Erik Herne58:3641+11:2158:3641
2. Albin Andersson1:01:0826+12:421:59:4430-11
3. Jason Bransome57:5719+10:252:57:4124-6
25Sävedalens AIK 13:02:18
1. Heino Ollin53:5320+6:3853:5320
2. Albin Claesson1:00:3722+12:111:54:3019-1
3. John Gabrielsson1:07:4834+20:163:02:1825+6
26Eksjö SOK 13:03:33
1. Lucas Sundblad53:4817+6:3353:4817
2. Nils Wärnsberg1:09:2837+21:022:03:1633+16
3. Oskar Lind1:00:1725+12:453:03:3326-7
27OK Roxen 23:07:02
1. Olle Hansson56:5839+9:4356:5839
2. Lukas Eveborn1:03:2332+14:572:00:2132-7
3. Adam Tellsén1:06:4131+19:093:07:0227-5
28Västerås SOK 13:08:19
1. Carl Näslund54:4728+7:3254:4728
2. Fredrik Hamrefors59:5321+11:271:54:4020-8
3. Alfred Lönn1:13:3941+26:073:08:1928+8
29Järfälla OK 23:11:13
1. Benjamin Langerak56:2237+9:0756:2237
2. Johan Langerak57:4213+9:161:54:0417-20
3. Ludwig Bergfalk1:17:0944+29:373:11:1329+12
30IFK Lidingö SOK 13:11:16
1. Mattias Perneby53:5722+6:4253:5722
2. Måns Tistad1:06:2334+17:572:00:2031+9
3. Sixten Hillerhag1:10:5638+23:243:11:1630-1
31Umeå OK 13:11:21
1. Anton Nilsson54:0424+6:4954:0424
2. Henrik Johansson1:00:4824+12:221:54:5222-2
3. Simon Eriksson1:16:2943+28:573:11:2131+9
32Trollhättans SOK 13:15:21
1. Elias Ekvall56:3438+9:1956:3438
2. Eskil Tryggö57:4314+9:171:54:1718-20
3. Adam Johansson1:21:0445+33:323:15:2132+14
33Finspångs SOK 13:15:36
1. Alexander Wiklund1:11:4151+24:261:11:4151
2. Noak Sanderberg1:07:1635+18:502:18:5741-10
3. Per Lindman56:3914+9:073:15:3633-8
34Kils OK 13:17:54
1. Andreas Uller53:4715+6:3253:4715
2. Olof Skoglund1:16:0844+27:422:09:5536+21
3. David Risberg1:07:5936+20:273:17:5434-2
35OK Skogsfalken 13:20:06
1. Edvin Smedberg51:156+4:0051:156
2. Jonas Hammarskiöld1:01:0425+12:381:52:1914+8
3. Felix Persson1:27:4748+40:153:20:0635+21
36Jönköpings OK 13:20:37
1. Arvid Claesson1:02:4644+15:311:02:4644
2. Eric Rosjö1:10:1638+21:502:13:0238-6
3. Oskar Nykvist1:07:3533+20:033:20:3736-2
37Järfälla OK 13:20:46
1. Oskar Edvardsson54:0123+6:4654:0123
2. David Janson1:28:2251+39:562:22:2343+20
3. Jefta Langerak58:2322+10:513:20:4637-6
38IF Hagen 13:21:37
1. Daniel Bogren1:07:5646+20:411:07:5646
2. Carl Holmberg1:07:2536+18:592:15:2139-7
3. Olle Hedman1:06:1630+18:443:21:3738-1
39OK Tyr 13:22:52
1. Jesper Alfredsson58:3942+11:2458:3942
2. Marcus Beckius1:20:0649+31:402:18:4540-2
3. Johan Gustafsson1:04:0728+16:353:22:5239-1
40IF Thor 13:30:34
1. Emil Jonsell1:20:4755+33:321:20:4755
2. Hugo Bäsén1:13:0740+24:412:33:5450-5
3. Erik Hannrup56:4015+9:083:30:3440-10
41OK Kåre 23:32:30
1. Eric Danielsson55:3533+8:2055:3533
2. Erik Berglund1:14:1943+25:532:09:5435+2
3. Martin Mörsell1:22:3646+35:043:32:3041+6
42IFK Mora OK 13:36:57
1. Henrik Sparr1:08:3247+21:171:08:3247
2. Adrian Dahlström1:21:0350+32:372:29:3548+1
3. Daniel Duhlbo1:07:2232+19:503:36:5742-6
43Sundsvalls OK 13:37:01
1. Martin Storkamp1:07:3645+20:211:07:3645
2. Johan Nordin1:13:2741+25:012:21:0342-3
3. Oscar Sundlöf1:15:5842+28:263:37:0143+1
44Attunda OK 23:47:40
1. Christopher Wilestedt1:13:2452+26:091:13:2452
2. Christian Redtzer1:11:1539+22:492:24:3944-8
3. Oskar Enges1:23:0147+35:293:47:40440
45OK Klemmingen 14:04:02
1. Johan Hagströmer1:11:3750+24:221:11:3750
2. Håkan Palm1:17:0545+28:392:28:4247-3
3. Simon Järpling1:35:2050+47:484:04:0245-2
46Lunds OK 14:07:46
1. Erik Vinblad1:18:4753+31:321:18:4753
2. Carl Rämmal1:13:5242+25:262:32:3949-4
3. Jesper Ågren1:35:0749+47:354:07:4646-3
47Gävle OK 14:24:20
1. Erik Hållström1:20:3954+33:241:20:3954
2. Mårten Olsson1:19:3448+31:082:40:1351-3
3. Erik Olsson1:44:0751+56:354:24:2047-4
Bergnäsets AIK 1ej godkänd
1. Robin Salén51:3310+4:1851:3310
2. Albert Askengrenej godkändej godkänd
3. Nils Henriksson1:10:2737+22:55ej godkänd
GOIF Tjalve 1ej godkänd
1. Eric Jehrlander1:22:4756+35:321:22:4756
2. Jesper Karlsson1:49:4053+1:01:143:12:2752-4
3. Oscar Prytzej startej godkänd
Hestra IF 2ej godkänd
1. Emil Karlsson55:0129+7:4655:0129
2. Erik Fors1:17:2046+28:542:12:2137+8
3. Linus Landergrenej startej godkänd
IF Hagen 2ej godkänd
1. Marcus Carlsson55:5035+8:3555:5035
2. Hampus Nyström1:02:1929+13:531:58:0929-6
3. Oscar Stombergej godkändej godkänd
Nyköpings OK 1ej godkänd
1. Ludvig Ekej godkändej godkänd
2. Carl Carlsson57:2812+9:02ej godkänd
3. Oskar Engman1:07:4935+20:17ej godkänd
OK Österåker 1ej godkänd
1. Fredrik Stenbeck1:02:4543+15:301:02:4543
2. Malin Dahlbäckej godkändej godkänd
3. Johan Persson1:12:1839+24:46ej godkänd
OK Södertörn 1ej godkänd
1. William Nilsson1:10:2249+23:071:10:2249
2. Mattias Ivares1:17:5947+29:332:28:2145-4
3. Måns Hellgrenej godkändej godkänd
Södertälje-Nykvarn OF 1ej godkänd
1. Jesper Sjöblom53:5320+6:3853:5320
2. David Borg1:34:3052+46:042:28:2346+26
3. Joakim Andénej startej godkänd
Stora Tuna OK 1ej godkänd
1. Henning Sjökvist50:513+3:3650:513
2. Nils Alexanderssonej godkändej godkänd
3. William Pommerej startej godkänd
Tumba-Mälarhöjden OK 1ej godkänd
1. Johan Giberg51:075+3:5251:075
2. Alexander Källej godkändej godkänd
3. Noel Waldenfjord1:13:2140+25:49ej godkänd
Korsnäs IF OK 1ej start
1. Gustav Ögrenej startej start
2. Johannes Ögrenej startej start
3. Emil Åbergej startej start
OK Orion 1ej start
1. Ivan Abrahamssonej startej start
2. Ivan Abrahamssonej startej start
3. Ivan Abrahamssonej startej start
Täby OK 1ej start
1. Edvin Nordströmej startej start
2. Vidar Perssonej startej start
3. Jens Rönnolsej startej start
Västerbergslagens OL 1ej start
1. André Anderssonej startej start
2. Viktor Djerfej startej start
3. Rikard Holmströmej startej start

D20

47 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Falköpings AIK OK 12:03:38
1. Vilma Blennow44:349+2:2644:349
2. Amanda Blennow40:3511:25:091-8
3. Sara Hagström38:292+0:012:03:3810
2Umeå OK 12:12:46
1. Klara Yngvesson43:085+1:0043:085
2. Jenny Wegebro42:042+1:291:25:122-3
3. Stina Nilsson47:3412+9:062:12:4620
3Eksjö SOK 12:13:07
1. Amanda Falck Weber49:1727+7:0949:1727
2. Gabriella S Bergander45:224+4:471:34:3913-14
3. Linnéa Golsäter38:2812:13:073-10
4Sundsvalls OK 12:13:43
1. Hanna Hugosson42:373+0:2942:373
2. Johanna Sjölund48:0513+7:301:30:424+1
3. Stina Nordin43:016+4:332:13:4340
5IK Hakarpspojkarna 12:14:31
1. Sophia Björnlinger44:4012+2:3244:4012
2. Gabriella Gustafsson46:326+5:571:31:125-7
3. Elin Granstedt43:197+4:512:14:3150
6Tullinge SK 12:16:32
1. Magdalena Vande Voorde46:2320+4:1546:2320
2. Frida Junegard47:2911+6:541:33:5211-9
3. Amanda Berggren42:405+4:122:16:326-5
7Trollhättans SOK 12:17:01
1. Elvira Björklund43:138+1:0543:138
2. Aina Edgren47:239+6:481:30:363-5
3. Josefine Kristiansson46:2511+7:572:17:017+4
8OK Pan-Kristianstad 12:19:05
1. Nelly Carlsson43:085+1:0043:085
2. Olivia Nilsson51:3319+10:581:34:4114+9
3. Elin Carlsson44:248+5:562:19:058-6
9IFK Lidingö SOK 12:19:08
1. Julia Rajan46:1016+4:0246:1016
2. Elin Jarlemark52:4222+12:071:38:5219+3
3. Emma Bjessmo40:163+1:482:19:089-10
10Södertälje-Nykvarn OF 12:20:18
1. Sanna Skoog46:2922+4:2146:2922
2. Anna Kindlundh47:2510+6:501:33:5412-10
3. Jeanette Jönsson Hellstadius46:2410+7:562:20:1810-2
11IFK Mora OK 12:23:51
1. Sara Wadman44:3710+2:2944:3710
2. Frida Lövgren51:2218+10:471:35:5916+6
3. Isabel Salén47:5213+9:242:23:5111-5
12OK Ravinen 12:23:57
1. Moa Westblad46:2621+4:1846:2621
2. Hanna Korhonen55:3130+14:561:41:5723+2
3. Tone Albrektsson42:004+3:322:23:5712-11
13OK Roxen 12:24:00
1. Lova Eveborn47:0724+4:5947:0724
2. Fanny Asketun46:045+5:291:33:117-17
3. Tove Pettersson50:4917+12:212:24:0013+6
14OK Kåre 12:24:25
1. Vilma Von Krusenstierna46:1217+4:0446:1217
2. Kajsa Mattsson46:587+6:231:33:106-11
3. Julia Adolfsson51:1518+12:472:24:2514+8
15IK Hakarpspojkarna 22:28:52
1. Tova Olsson46:2119+4:1346:2119
2. Moa Svensson47:008+6:251:33:219-10
3. Alice Axelsson55:3122+17:032:28:5215+6
16OK Tyr 12:29:02
1. Lovisa Martinsson46:2018+4:1246:2018
2. Hanna Gustavsson50:3017+9:551:36:50180
3. Märta Ransjö Zander52:1219+13:442:29:0216-2
17IK Hakarpspojkarna 32:29:08
1. Isa Envall42:08142:081
2. Ella Palm54:1026+13:351:36:1817+16
3. Annie Önsten52:5020+14:222:29:08170
18OK Skogsfalken 12:29:32
1. Julia Hed46:4623+4:3846:4623
2. Vilma Persson53:1424+12:391:40:0020-3
3. Pim Hedberg49:3215+11:042:29:3218-2
19OK Linné 12:35:54
1. Fredrika von Essen59:5738+17:4959:5738
2. Anna Karlström50:1916+9:441:50:1632-6
3. Sandra Boström45:389+7:102:35:5419-13
20Bredaryds SOK 12:36:13
1. Amelia Skalberg51:0133+8:5351:0133
2. Elsa Andersson57:1932+16:441:48:2027-6
3. Moa Hansson47:5314+9:252:36:1320-7
21Västerås SOK 12:37:20
1. Emma Helmersson43:107+1:0243:107
2. Sandra Näslund50:0115+9:261:33:1170
3. Sara Hamrefors1:04:0928+25:412:37:2021+14
22Leksands OK 12:38:16
1. Maja Enges45:5215+3:4445:5215
2. Ellen Sarenmark47:3912+7:041:33:3110-5
3. Amanda Halvarsson1:04:4529+26:172:38:1622+12
23Bredaryds SOK 22:44:55
1. Mimmi Dahlberg47:4325+5:3547:4325
2. Linnéa Andersson55:0928+14:341:42:52250
3. Lisa Elmblad1:02:0325+23:352:44:5523-2
24Västerbergslagens OL 12:45:07
1. Maria Andersson50:4830+8:4050:4830
2. Matilda Eriksson45:073+4:321:35:5515-15
3. Cecilia Djerf1:09:1231+30:442:45:0724+9
25OK Orion 12:53:59
1. Myrra Carlsson44:5014+2:4244:5014
2. Kajsa Andersson55:2929+14:541:40:1922+8
3. Ellen Wahlbom1:13:4035+35:122:53:5925+3
26Hestra IF 12:54:28
1. Alice Aroneng1:01:4641+19:381:01:4641
2. Elsa Lindeblom53:2225+12:471:55:0834-7
3. Lina Landergren59:2024+20:522:54:2826-8
27Järla Orientering 12:58:50
1. Anna Dahlgren-Rosén56:0436+13:5656:0436
2. Ida Torbiörnsson54:1127+13:361:50:1531-5
3. Emma Sundvall1:08:3530+30:072:58:5027-4
28Täby OK 12:59:24
1. Emma Hagrot50:3028+8:2250:3028
2. Linnea Johansson52:3421+11:591:43:0426-2
3. Matilda Skuncke1:16:2037+37:522:59:2428+2
29OK Kolmården 12:59:45
1. Märta Berggren1:00:0939+18:011:00:0939
2. Tora Westerberg1:05:2936+24:542:05:3840+1
3. Moa Hedegård54:0721+15:392:59:4529-11
30OK Kolmården 22:59:47
1. Julia Eriksson56:2237+14:1456:2237
2. Emilia Östlund53:0323+12:281:49:2530-7
3. Ebba Westerberg1:10:2232+31:542:59:47300
31Vandrarringen 12:59:49
1. Maja Mosslind44:4913+2:4144:4913
2. Magdalena Mosslind1:12:2442+31:491:57:1338+25
3. Jenny Lindberg1:02:3627+24:082:59:4931-7
32OK Renen 12:59:51
1. Josefine Andersson53:3735+11:2953:3735
2. Sigrid Holmgren55:4331+15:081:49:2029-6
3. Signe Rosendahl1:10:3133+32:032:59:5132+3
33Forsa OK 13:02:17
1. Hanna Kjellin1:03:2042+21:121:03:2042
2. Emelie Jonasson1:08:3640+28:012:11:5641-1
3. Ronja Hugg50:2116+11:533:02:1733-8
34Vänersborgs SK 13:06:13
1. Line Cederberg42:484+0:4042:484
2. Lisa Wassén57:2933+16:541:40:1721+17
3. Wilma Jansson1:25:5639+47:283:06:1334+13
35OK Roslagen 13:08:20
1. Alice Frost50:4129+8:3350:4129
2. Caroline Løchting Thunberg1:06:1238+25:371:56:5335+6
3. Ellen Broman1:11:2734+32:593:08:20350
36Snättringe SK 13:08:55
1. Vilma Karlsson44:3710+2:2944:3710
2. Märta Fröjd1:08:2839+27:531:53:0533+23
3. Frida Hector1:15:5036+37:223:08:5536+3
37OK Ravinen 23:10:29
1. Julia Frejd1:09:0946+27:011:09:0946
2. Tilda Andersson1:03:1935+22:442:12:2842-4
3. Amanda Karlsson58:0123+19:333:10:2937-5
38Jönköpings OK 13:20:27
1. Filippa Johansson50:5031+8:4250:5031
2. Kajsa Johansson58:1834+17:431:49:0828-3
3. Stina Eriksson1:31:1941+52:513:20:2738+10
39Tumba-Mälarhöjden OK 13:27:51
1. Ellinor Östervall47:5026+5:4247:5026
2. Emma Persson1:09:3141+28:561:57:2139+13
3. Ebba Adebrant1:30:3040+52:023:27:51390
40Söders-Tyresö 13:29:53
1. Hanna Röstin1:09:0445+26:561:09:0445
2. Ebba Jansson1:18:2343+37:482:27:2743-2
3. Mathilda Högberg1:02:2626+23:583:29:5340-3
41IFK Lidingö SOK 24:04:10
1. Evelyn Wendelius1:18:4947+36:411:18:4947
2. Karolina Bjärnlid1:20:1244+39:372:39:0144-3
3. Isabella Enfors1:25:0938+46:414:04:1041-3
OK Södertörn 1ej godkänd
1. Hanna Lagerberg42:102+0:0242:102
2. Martina Sallstedtej godkändej godkänd
3. Martina Sallstedtej startej godkänd
Stora Tuna OK 1ej godkänd
1. Linnea Malmberg50:5432+8:4650:5432
2. Hanna Barkegren1:05:5937+25:241:56:5335+3
3. Matilda Dammvikej startej godkänd
Korsnäs IF OK 1ej godkänd
1. Ronja Jungåker53:2034+11:1253:2034
2. Lina Fredriksson49:2914+8:541:42:4924-10
3. Jonna Jungåkerej startej godkänd
Rehns BK 1ej godkänd
1. Wilma Lagerhäll1:01:1840+19:101:01:1840
2. Johanna Palm Nilssonej startej start
3. Kristin Olovssonej startej godkänd
Lerums SOK 1ej godkänd
1. Emma Djerf1:04:4343+22:351:04:4343
2. Saga Backtemanej godkändej godkänd
3. Klara Djerfej startej godkänd
Lunds OK 1ej godkänd
1. Karin Hagwall1:04:5144+22:431:04:5144
2. Jenny Bredfelt52:0620+11:311:56:5737-7
3. Cecilia Spångbergej godkändej godkänd
OK Tranan 1ej start
1. Lisa Johanssonej startej start
2. Hanna Lindströmej startej start
3. Sara Kindlundej startej start

H21

107 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Göteborg-Majorna OK 13:09:16
1. Johan Strand1:06:4114+0:591:06:4114
2. Ola Martner1:02:534+2:402:09:342-12
3. Johan Runesson59:4213:09:161-1
2Malungs OK Skogsmårdarna 13:10:49
1. Erik Rost1:05:4211:05:421
2. David Andersson1:04:197+4:062:10:016+5
3. William Lind1:00:482+1:063:10:492-4
3OK Ravinen 13:11:35
1. Kalle Bergman1:09:3734+3:551:09:3734
2. Ruslan Glebov1:00:1312:09:503-31
3. Gustav Bergman1:01:454+2:033:11:3530
4IFK Göteborg 13:12:14
1. Vetle Ruud Bråten1:05:595+0:171:05:595
2. Jonas Pilblad1:04:015+3:482:10:0050
3. Eskil Kinneberg1:02:146+2:323:12:144-1
5Stora Tuna OK 13:13:43
1. Joakim Svensk1:08:0617+2:241:08:0617
2. Anton Sjökvist1:01:463+1:332:09:524-13
3. Emil Svensk1:03:5111+4:093:13:435+1
6IFK Lidingö SOK 13:13:51
1. Mårten Boström1:05:452+0:031:05:452
2. Fredrik Bakkman1:01:452+1:322:07:301-1
3. Filip Dahlgren1:06:2117+6:393:13:516+5
7OK Linné 13:14:20
1. Jan Troeng1:05:574+0:151:05:574
2. Rassmus Andersson1:05:009+4:472:10:578+4
3. Albin Ridefelt1:03:239+3:413:14:207-1
8Järla Orientering 13:14:24
1. Håkon Jarvis Westergård1:07:2316+1:411:07:2316
2. Anders Holmberg1:04:538+4:402:12:169-7
3. Olle Boström1:02:085+2:263:14:248-1
9Rehns BK 13:17:34
1. Jesper Lysell1:06:176+0:351:06:176
2. Fredrik Ingelsson1:07:4516+7:322:14:0212+6
3. Jerker Lysell1:03:3210+3:503:17:349-3
10Södertälje-Nykvarn OF 13:17:35
1. Jakob Enmark1:08:2124+2:391:08:2124
2. Kent Ohlsson1:07:4415+7:312:16:0518-6
3. Jonas Leandersson1:01:303+1:483:17:3510-8
11Södertälje-Nykvarn OF 23:19:11
1. Rickard Ohlsson1:06:4114+0:591:06:4114
2. Eric Börjeskog1:04:046+3:512:10:457-7
3. Ralph Street1:08:2622+8:443:19:1111+4
12OK Hällen 13:19:30
1. Jonas Engström1:06:4013+0:581:06:4013
2. Oskar Carlborg1:09:3023+9:172:16:1019+6
3. Peter Öberg1:03:208+3:383:19:3012-7
13OK Orion 13:22:11
1. Erik Andersson1:11:2540+5:431:11:2540
2. Anton Johansson1:08:3218+8:192:19:5725-15
3. Oleksandr Kratov1:02:146+2:323:22:1113-12
14OK Linné 23:22:27
1. Niklas Aldén1:06:3912+0:571:06:3912
2. Josef Nordlund1:07:1513+7:022:13:5411-1
3. Matt Ogden1:08:3323+8:513:22:2714+3
15OK Denseln 13:22:29
1. Algirdas Bartkevicius1:08:0919+2:271:08:0919
2. Pavlo Ushkvarok1:05:4411+5:312:13:5310-9
3. Mathias Hallmén1:08:3624+8:543:22:2915+5
16IFK Lidingö SOK 23:23:33
1. Nicolas Simonin1:08:1020+2:281:08:1020
2. Erik Ivarsson Sandberg1:09:3924+9:262:17:49200
3. Øystein Kvaal Østerbø1:05:4415+6:023:23:3316-4
17IFK Mora OK 13:23:37
1. Roman Ryapolov1:08:0617+2:241:08:0617
2. Johan Lindberg1:09:5226+9:392:17:5821+4
3. Zsolt Lenkei1:05:3914+5:573:23:3717-4
18IFK Göteborg 23:25:28
1. Max Peter Bejmer1:08:1622+2:341:08:1622
2. Fredrik Edén1:07:4717+7:342:16:0317-5
3. Simon Smedberg1:09:2527+9:433:25:2818+1
19Järla Orientering 33:25:42
1. Peter Hemmyr1:09:2832+3:461:09:2832
2. David Bejbom1:06:2812+6:152:15:5615-17
3. Emil Lauri1:09:4628+10:043:25:4219+4
20Hagaby GoIF Örebro 13:26:04
1. Viktor Larsson1:08:3527+2:531:08:3527
2. Jakob Wallenhammar1:12:5243+12:392:21:2728+1
3. Martin Regborn1:04:3712+4:553:26:0420-8
21Göteborg-Majorna OK 23:27:30
1. Joakim Eliasson1:06:3310+0:511:06:3310
2. Christian Tingström1:09:2922+9:162:16:0216+6
3. Andreas Johansson1:11:2830+11:463:27:3021+5
22Malungs OK Skogsmårdarna 23:27:31
1. Jakob Lööf1:06:329+0:501:06:329
2. Johan Bäckman1:11:3935+11:262:18:1124+15
3. Thomas Carlsson1:09:2026+9:383:27:3122-2
23Järla Orientering 23:27:59
1. Rasmus Thrane Hansen1:08:2326+2:411:08:2326
2. Mattias Millinger1:12:4442+12:312:21:0727+1
3. Espen Hultgreen Weltzien1:06:5219+7:103:27:5923-4
24OK Denseln 23:28:01
1. Per Brolund1:05:483+0:061:05:483
2. Harri Karlsson1:12:1738+12:042:18:0522+19
3. Mattias Eriksson1:09:5629+10:143:28:0124+2
25IFK Lidingö SOK 33:29:01
1. Julian Dent1:06:3611+0:541:06:3611
2. Anders Carlsson1:09:1621+9:032:15:5214+3
3. Niklas Serrander1:13:0936+13:273:29:0125+11
26IK Hakarpspojkarna 13:30:29
1. Davis Dislers1:15:0970+9:271:15:0970
2. Kalvis Mihailovs1:08:4319+8:302:23:5239-31
3. Ludwig Ljungqvist1:06:3718+6:553:30:2926-13
27Linköpings OK 13:31:55
1. Rasmus Elmelid1:11:2841+5:461:11:2841
2. Erik Martinsson1:11:1032+10:572:22:3834-7
3. Per Carlborg1:09:1725+9:353:31:5527-7
28OK Tisaren 13:32:26
1. Niklas Gustafsson1:17:0177+11:191:17:0177
2. Daniel Attås1:07:1814+7:052:24:1941-36
3. Oskar Andrén1:08:0721+8:253:32:2628-13
29IK Hakarpspojkarna 23:32:32
1. Oskar Ljungqvist1:08:1321+2:311:08:1321
2. Joakim Hederskog1:12:4141+12:282:20:5426+5
3. Andreas Jansson1:11:3831+11:563:32:3229+3
30Tullinge SK 13:32:47
1. Markus Adolfsson1:09:4136+3:591:09:4136
2. Jörgen Ohlin1:16:0153+15:482:25:4246+10
3. Magnus Glännefors1:07:0520+7:233:32:4730-16
31Ärla IF 13:34:23
1. Viktor Silvemark1:13:3762+7:551:13:3762
2. Petter Eriksson1:08:5820+8:452:22:3532-30
3. Rudolfs Zernis1:11:4832+12:063:34:2331-1
32OK Ravinen 23:35:34
1. Love Berzell1:08:4630+3:041:08:4630
2. Jacob Lindstam1:13:5549+13:422:22:4136+6
3. Assar Hellström1:12:5335+13:113:35:3432-4
33OK Pan-Kristianstad 13:36:46
1. Denys Shcherbakov1:08:2124+2:391:08:2124
2. Johan Modig1:23:0167+22:482:31:2258+34
3. Gernot Kerschbaumer1:05:2413+5:423:36:4633-25
34Ärla IF 33:37:00
1. Patrik Lind1:11:3243+5:501:11:3243
2. Emil Andersson1:11:0030+10:472:22:3231-12
3. Anton Tynong1:14:2838+14:463:37:0034+3
35OK Linné 33:37:01
1. Jakob Andersson1:09:5137+4:091:09:5137
2. Erik Lind1:12:5243+12:392:22:43370
3. Mats Troeng1:14:1837+14:363:37:0135-2
36IFK Mora OK 23:37:56
1. Artem Panchenko1:12:4856+7:061:12:4856
2. Linus Rapp1:09:5226+9:392:22:4035-21
3. Simon Hodler1:15:1639+15:343:37:5636+1
37Långhundra IF 13:37:59
1. Simon Jakobsson1:12:4053+6:581:12:4053
2. Anton Sundgren1:12:5545+12:422:25:3545-8
3. Robin Pousette1:12:2433+12:423:37:5937-8
38Malungs OK Skogsmårdarna 33:39:30
1. Johan Nordlund1:11:3042+5:481:11:3042
2. Jonas Bäckström1:15:2651+15:132:26:5649+7
3. Mattias Karlsson1:12:3434+12:523:39:3038-11
39Hestra IF 13:39:45
1. Martin Ahlberger1:06:277+0:451:06:277
2. Martin Larsson1:11:4036+11:272:18:0723+16
3. Andreas Holmqvist1:21:3855+21:563:39:4539+16
40Nyköpings OK 13:41:23
1. Marcus Berggren1:09:3935+3:571:09:3935
2. Jens Wängdahl1:05:2510+5:122:15:0413-22
3. Didrik Hall1:26:1964+26:373:41:2340+27
41Söders-Tyresö 13:43:42
1. Markus Martinelle1:08:5731+3:151:08:5731
2. Göran Thimberg1:15:3352+15:202:24:3043+12
3. Alexander Hansen1:19:1248+19:303:43:4241-2
42Stora Tuna OK 23:44:19
1. Erik Blomgren1:13:1161+7:291:13:1161
2. Rikard Claesson1:11:1833+11:052:24:2942-19
3. Markus Lang1:19:5052+20:083:44:19420
43Järfälla OK 13:44:30
1. Rasmus Palmqvist Aslaksen1:11:0138+5:191:11:0138
2. Anders Boström1:14:4550+14:322:25:4647+9
3. Christoffer Schönning1:18:4446+19:023:44:3043-4
44Sävedalens AIK 13:44:33
1. Henrik Lundgren1:13:4163+7:591:13:4163
2. Magnus Carlstedt1:24:4870+24:352:38:29630
3. Marcus Millegård1:06:0416+6:223:44:3344-19
45IFK Lidingö SOK 43:45:01
1. Mattias Johansson1:15:0768+9:251:15:0768
2. Anders Hedman1:11:5237+11:392:26:5950-18
3. Linus Kajsajuntti1:18:0244+18:203:45:0145-5
46Bergnäsets AIK 13:45:04
1. Gunnar Holmgren1:11:3645+5:541:11:3645
2. Ulrik Nordberg1:10:0428+9:512:21:4029-16
3. Joar Svartholm1:23:2458+23:423:45:0446+17
47Finspångs SOK 13:45:07
1. Oskar Svensson1:11:3444+5:521:11:3444
2. Simon Lundin1:11:0331+10:502:22:3733-11
3. Henrik Göhl1:22:3057+22:483:45:0747+14
48OK Tisaren 23:45:25
1. Tomas Hallmén1:12:4255+7:001:12:4255
2. Jonatan Aronsson1:17:2056+17:072:30:0256+1
3. Ivan Forsgren1:15:2340+15:413:45:2548-8
49Vänersborgs SK 13:46:20
1. Mattias Nilsson1:15:2571+9:431:15:2571
2. Rickard Börjesson1:12:5545+12:422:28:2053-18
3. Viktor Wassén1:18:0043+18:183:46:2049-4
50Göteborg-Majorna OK 33:47:54
1. Anders Hedberg1:11:4750+6:051:11:4750
2. Ken Peeters1:12:2040+12:072:24:0740-10
3. Viktor Runnby1:23:4759+24:053:47:5450+10
51OK Orion 23:48:26
1. Pontus Petersson1:12:4856+7:061:12:4856
2. Philip Persson1:19:2764+19:142:32:1559+3
3. Olof Sandgren1:16:1141+16:293:48:2651-8
52Järla Orientering 43:48:40
1. Martin Härberg1:12:5359+7:111:12:5359
2. Mats Nordbrøden1:16:4255+16:292:29:3555-4
3. Dan Wester1:19:0547+19:233:48:4052-3
53Skåneslättens OL 13:48:59
1. Hugo Mattsson1:08:1823+2:361:08:1823
2. Erik Zeilon1:16:3354+16:202:24:5144+21
3. Niklas Olsson1:24:0860+24:263:48:5953+9
54Växjö OK 13:49:24
1. Mattias Karlsson1:12:5058+7:081:12:5058
2. Patrik Karlsson1:09:4125+9:282:22:3130-28
3. Jonathan Svensson1:26:5365+27:113:49:2454+24
55Halmstad OK 13:52:31
1. Erik Johansson1:11:2139+5:391:11:2139
2. Kalle Johansson1:11:3434+11:212:22:5538-1
3. Nils Tärk1:29:3672+29:543:52:3155+17
56Bredaryds SOK 13:55:07
1. Henrik Andersson1:13:5065+8:081:13:5065
2. Rasmus Leo1:13:4548+13:322:27:3552-13
3. Fredrik Johansson1:27:3267+27:503:55:0756+4
57Attunda OK 13:55:14
1. Oskar Daniels1:09:2933+3:471:09:2933
2. Axel Wrådhe1:25:3572+25:222:35:0460+27
3. Lars Håkan Sandvik1:20:1053+20:283:55:1457-3
58Stora Tuna OK 33:55:24
1. U Tomas Löfgren1:12:0151+6:191:12:0151
2. Mattias Mårts1:18:5961+18:462:31:0057+6
3. Mikael Andersson1:24:2461+24:423:55:2458+1
59Eksjö SOK 13:59:07
1. Andreas Bergander1:08:4028+2:581:08:4028
2. Philip Edvardsson1:32:2088+32:072:41:0068+40
3. Viktor Antonsson1:18:0745+18:253:59:0759-9
60OK Pan-Kristianstad 23:59:18
1. Gustaf Wennerberg1:15:0869+9:261:15:0869
2. Richard Sjöholm1:24:3769+24:242:39:4565-4
3. Fredrik Nilsson1:19:3350+19:513:59:1860-5
61Linköpings OK 24:00:28
1. Mikael Andersson1:11:4449+6:021:11:4449
2. Jonas Lundgren1:29:2082+29:072:41:0470+21
3. Henrik Tosteberg1:19:2449+19:424:00:2861-9
62OK Linné 44:00:56
1. Anders Boström1:15:4374+10:011:15:4374
2. Olof Eriksson1:25:2871+25:152:41:1171-3
3. Johan Hamelius1:19:4551+20:034:00:5662-9
63Järla Orientering 54:04:33
1. Oscar Björck1:14:5567+9:131:14:5567
2. Michael Refors1:12:1939+12:062:27:1451-16
3. Harald Henriksson1:37:1979+37:374:04:3363+12
64Rehns BK 24:06:28
1. Anton Lif1:19:0779+13:251:19:0779
2. Oskar Eklöf1:21:5666+21:432:41:0369-10
3. Charlie Stolt1:25:2562+25:434:06:2864-5
65Tullinge SK 24:06:33
1. Anders Johansson1:21:3883+15:561:21:3883
2. Henrik Persson1:19:1863+19:052:40:5667-16
3. Johan Kärrström1:25:3763+25:554:06:3365-2
66Södertälje-Nykvarn OF 34:06:40
1. Ludvig Eriksson1:19:2081+13:381:19:2081
2. Pål Skogtjärn1:17:5960+17:462:37:1962-19
3. Daniel Olsen1:29:2171+29:394:06:4066+4
67Sundsvalls OK 14:09:28
1. Anders Vedin1:30:0598+24:231:30:0598
2. Anders Axling1:17:2758+17:142:47:3276-22
3. Anders Hultgren1:21:5656+22:144:09:2867-9
68Täby OK 14:10:49
1. Anders Jansson1:25:5992+20:171:25:5992
2. Johan Lindqvist1:28:2079+28:072:54:1983-9
3. Jens Rönnols1:16:3042+16:484:10:4968-15
69OK Södertörn 14:11:56
1. Josh Beech1:21:4584+16:031:21:4584
2. Fredrik Larsson1:19:0262+18:492:40:4766-18
3. Johan Markstedt1:31:0975+31:274:11:5669+3
70Leksands OK 14:15:39
1. Johan Söderlund1:19:2182+13:391:19:2182
2. Greger Tysk1:27:0374+26:502:46:2475-7
3. Erik Björklund1:29:1570+29:334:15:3970-5
71Göteborg-Majorna OK 44:16:24
1. Martin Ivarsson1:16:4976+11:071:16:4976
2. Robbie Anderson1:27:2176+27:082:44:1072-4
3. Anders Höije1:32:1477+32:324:16:2471-1
72IFK Mora OK 34:17:21
1. Erik Folkesson Blom1:08:4329+3:011:08:4329
2. Kristian Dahlström1:17:2457+17:112:26:0748+19
3. Mattias Johansson1:51:1483+51:324:17:2172+24
73Vallentuna-Össeby OL 14:18:33
1. Simon Schuster1:19:1380+13:311:19:1380
2. Eric Jaremalm1:32:0187+31:482:51:1478-2
3. Jonas Giding1:27:1966+27:374:18:3373-5
74OK Roslagen 14:18:40
1. Thomas Källberg1:27:3695+21:541:27:3695
2. Waldemar Andersson1:30:3685+30:232:58:1289-6
3. Tommy Lindberg1:20:2854+20:464:18:4074-15
75Motala AIF OL 14:22:05
1. Victor Bergstrand1:23:5287+18:101:23:5287
2. Erik Melén1:28:0778+27:542:51:5979-8
3. Oskar Höglund1:30:0674+30:244:22:0575-4
76OK Milan 14:24:39
1. Per Eklöf1:11:4248+6:001:11:4248
2. Jakob Fransson1:34:3890+34:252:46:2074+26
3. Jonas Lindahl1:38:1980+38:374:24:3976+2
77OK Klyftamo 14:25:48
1. Fabian Wennerberg1:12:5860+7:161:12:5860
2. Simon Markendahl1:26:1373+26:002:39:1164+4
3. David Jonsson1:46:3782+46:554:25:4877+13
78OK Orinto 14:28:24
1. Erik Classon1:06:308+0:481:06:308
2. Elin Classon1:51:5397+51:402:58:2390+82
3. Magnus Homann1:30:0173+30:194:28:2478-12
79OK Linné 54:29:24
1. Ross Smith1:25:4191+19:591:25:4191
2. Pontus Johansson1:28:4581+28:322:54:2685-6
3. Daniel Rönnqvist1:34:5878+35:164:29:2479-6
80OK Kåre 14:33:40
1. Fredrik Mattsson1:11:3947+5:571:11:3947
2. Victor Flingmark1:17:3659+17:232:29:1554+7
3. Marcus Ramström2:04:2590+1:04:434:33:4080+26
81OK Kullingshof 14:41:17
1. Jesper Sjögren1:15:2872+9:461:15:2872
2. Simon Andersson1:19:5965+19:462:35:2761-11
3. Pontus Johansson2:05:5091+1:06:084:41:1781+20
82OK Rodhen 24:46:20
1. Magnus Björk1:23:3986+17:571:23:3986
2. Simon Andersson1:29:3883+29:252:53:1780-6
3. Emil Grehn1:53:0384+53:214:46:2082+2
83OK Ravinen 34:49:52
1. Nick Barrable1:13:4564+8:031:13:4564
2. Olle Forsberg1:40:1993+40:062:54:0481+17
3. Jonas Rinnbäck1:55:4888+56:064:49:5283+2
84IF Thor 14:52:14
1. Robert Pettersson1:25:0289+19:201:25:0289
2. Thomas Pettersson1:33:0089+32:472:58:0288-1
3. Niklas Reinholdsson1:54:1287+54:304:52:1484-4
85OK Klemmingen 14:55:11
1. Carl Pramlid1:28:2297+22:401:28:2297
2. Arne Jansson1:27:1275+26:592:55:3486-11
3. Edvard Davidsson1:59:3789+59:554:55:1185-1
86Sundbybergs IK 15:08:19
1. Fredrik Bjernulf2:16:45103+1:11:032:16:45103
2. David Mellin1:23:5068+23:373:40:3594-9
3. Morgan Karlsson1:27:4468+28:025:08:1986-8
87Järfälla OK 35:32:05
1. Eric Roller1:36:2899+30:461:36:2899
2. Magnus Lennartsson1:47:2495+47:113:23:5293-6
3. Aleksandr Manoilov2:08:1392+1:08:315:32:0587-6
88OK Roslagen 26:00:21
1. Torbjörn Lännevall1:45:15101+39:331:45:15101
2. Robin Eriksson2:21:3799+1:21:244:06:5295-6
3. Pål Jansson1:53:2986+53:476:00:2188-7
OK Nolaskogsarna 1ej godkänd
1. Ludvig Åhlund1:11:3846+5:561:11:3846
2. Simon Dahlberg1:36:4492+36:312:48:2277+31
3. Jesper Vikmanej startej godkänd
Ulricehamns OK 1ej godkänd
1. Erik Nilsson Simkovics1:12:1052+6:281:12:1052
2. Nils Spetzej godkändej godkänd
3. Gustav Eklöfej startej godkänd
OK Rodhen 1ej godkänd
1. Henrik Jonsson1:12:4053+6:581:12:4053
2. Sixten Walheimej godkändej godkänd
3. Albin Olausson13:30:2293+12:30:40ej godkänd
Säterbygdens OK 1ej godkänd
1. Oskar Sandberg1:14:5066+9:081:14:5066
2. Per Sandberg2:04:5598+1:04:423:19:4591+25
3. Magnus Backlundej godkändej godkänd
OK Tisaren 3ej godkänd
1. Albin Pettersson1:15:3873+9:561:15:3873
2. Emil Johanssonej godkändej godkänd
3. Oscar Andersson1:32:0076+32:18ej godkänd
IFK Umeå 2ej godkänd
1. Joel Sjölander1:15:5675+10:141:15:5675
2. Simon Wallerej startej start
3. Jan Johanssonej startej godkänd
IK Hakarpspojkarna 3ej godkänd
1. Eric Hansson1:17:5878+12:161:17:5878
2. Andreas Gustafsson1:27:3677+27:232:45:3473-5
3. Adam Granstedtej startej godkänd
Centrum OK 1ej godkänd
1. Jerk Rönnols1:22:1985+16:371:22:1985
2. Stuart Fell1:31:5386+31:402:54:1282-3
3. Holger Kohrej godkändej godkänd
KFUM Örebro OK 1ej godkänd
1. Erik Jansson1:23:5488+18:121:23:5488
2. Jacob Eriksson1:30:3084+30:172:54:2484-4
3. Erik Lindgrenej godkändej godkänd
Ärla IF 4ej godkänd
1. Kalle Larsson1:25:2490+19:421:25:2490
2. Christofer Näsholmej godkändej godkänd
3. Oskar Backlundej startej godkänd
Bergnäsets AIK 2ej godkänd
1. Filip Salén1:27:0193+21:191:27:0193
2. Erik Tuuriej godkändej godkänd
3. Per Ögren1:53:0685+53:24ej godkänd
IFK Umeå 1ej godkänd
1. Fredrik Åhman1:27:0894+21:261:27:0894
2. Oskar Malmbergej godkändej godkänd
3. Lukas Petersonej startej godkänd
Söderhamns OK 1ej godkänd
1. David Sundström1:28:0096+22:181:28:0096
2. Martin Sundström1:28:4280+28:292:56:4287-9
3. Svante Perssonej startej godkänd
Motala AIF OL 2ej godkänd
1. Gustav Åhrén1:36:29100+30:471:36:29100
2. Fredrik Jönsson1:47:1594+47:023:23:4492-8
3. Martin Hammarlundej godkändej godkänd
Järfälla OK 2ej godkänd
1. Nils Edvardsson2:05:07102+59:252:05:07102
2. Lars Palmqvistej godkändej godkänd
3. Joakim Byströmej godkändej godkänd
Ärla IF 2ej godkänd
1. Oscar Vångellej godkändej godkänd
2. Karl Walheim1:10:0929+9:56ej godkänd
3. Simon Hedlundej godkändej godkänd
Gävle OK 1ej godkänd
1. Hans Perssonej godkändej godkänd
2. Erik Boman1:13:2847+13:15ej godkänd
3. Erik Sisell1:28:4969+29:07ej godkänd
Markbygdens OK 1ej godkänd
1. Pontus Karlssonej godkändej godkänd
2. Joel Udd1:49:0596+48:52ej godkänd
3. Filip Anderssonej godkändej godkänd
Tullinge SK 3ej godkänd
1. Jesper Lundej godkändej godkänd
2. Tintin Karlberg1:35:5791+35:44ej godkänd
3. Tobias Forsén1:43:0381+43:21ej godkänd
Hestra IF 2ej start
1. Lola Ahlbergerej startej start
2. Lola Ahlbergerej startej start
3. Lola Ahlbergerej startej start

D21

73 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 12:16:39
1. Riina Kuuselo45:435+0:1945:435
2. Catherine Taylor45:462+0:011:31:291-4
3. Annika Billstam45:104+2:152:16:3910
2IFK Lidingö SOK 12:19:29
1. Helena Karlsson45:363+0:1245:363
2. Annica Gustafsson46:295+0:441:32:0530
3. Anna Bachman47:2411+4:292:19:292-1
3Järla Orientering 12:19:31
1. Ingjerd Myhre45:24145:241
2. Elsa Jansson46:064+0:211:31:302+1
3. Elin Hemmyr Skantze48:0113+5:062:19:313+1
4Göteborg-Majorna OK 12:20:13
1. Anna Wallin47:5510+2:3147:5510
2. Lina Strand46:596+1:141:34:544-6
3. Anna Forsberg45:195+2:242:20:1340
5Järla Orientering 22:24:01
1. Signe Klinting51:0530+5:4151:0530
2. Sara Sjökvist45:4511:36:505-25
3. Karolin Ohlsson47:1110+4:162:24:0150
6IFK Göteborg 12:24:06
1. Josefine Karlsson51:1333+5:4951:1333
2. Anna Närhi45:513+0:061:37:046-27
3. Kirsi Nurmi47:027+4:072:24:0660
7OK Orion 12:24:42
1. Cecilia Bratt49:0314+3:3949:0314
2. Tilda Johansson49:3410+3:491:38:379-5
3. Nadiya Volynska46:056+3:102:24:427-2
8Tullinge SK 12:25:55
1. Rebecka Heinrup49:2421+4:0049:2421
2. Jenny Lönnkvist49:238+3:381:38:4712-9
3. Johanna Lönnkvist47:088+4:132:25:558-4
9Domnarvets GOIF 12:27:06
1. Karolina Højsgaard45:342+0:1045:342
2. Johanna Lindberg54:2420+8:391:39:5815+13
3. Emma Johansson47:088+4:132:27:069-6
10Alfta-Ösa OK 12:28:20
1. Sara Eskilsson45:374+0:1345:374
2. Lina Schols58:0436+12:191:43:4121+17
3. Josefine Engström44:393+1:442:28:2010-11
11Hagaby GoIF Örebro 12:28:42
1. Linnéa Holmqvist49:1116+3:4749:1116
2. Benita Hansson49:329+3:471:38:4310-6
3. Beata Falk49:5915+7:042:28:4211+1
12IFK Lidingö SOK 22:28:44
1. Matleena Boström45:527+0:2845:527
2. Sofia Törnqvist52:5117+7:061:38:4310+3
3. Johanna Sanderi50:0116+7:062:28:4412+2
13Linköpings OK 12:28:57
1. Kajsa Hammarström49:3523+4:1149:3523
2. Sofia Salomonsson55:4627+10:011:45:2126+3
3. Alva Olsson43:362+0:412:28:5713-13
14OK Kåre 12:31:18
1. Jenny Eriksson50:0427+4:4050:0427
2. Linn Grälls53:2318+7:381:43:2719-8
3. Kajsa Risby47:5112+4:562:31:1814-5
15Göteborg-Majorna OK 22:33:05
1. Emma Bergman51:2339+5:5951:2339
2. Kristine Berglia49:3611+3:511:40:5916-23
3. Agnes Leo52:0620+9:112:33:0515-1
16Sävedalens AIK 12:34:26
1. Frida Brogren49:3122+4:0749:3122
2. Sara Bengtsson55:4928+10:041:45:2025+3
3. Amilia Björklund49:0614+6:112:34:2616-9
17Stora Tuna OK 12:36:48
1. Anna Mårsell47:5510+2:3147:5510
2. Johanna Erlandsson51:5315+6:081:39:4814+4
3. Linda Byström57:0030+14:052:36:4817+3
18Göteborg-Majorna OK 32:36:52
1. Moa Enmark45:588+0:3445:588
2. Viktoria Ernstsson51:3214+5:471:37:3080
3. Frida Nero59:2237+16:272:36:5218+10
19OK Ravinen 12:36:56
1. Jenny Berg53:5651+8:3253:5651
2. Frida Forsberg1:00:0543+14:201:54:0146-5
3. Helena Jansson42:5512:36:5619-27
20IFK Lidingö SOK 32:37:20
1. Alice Hugosson47:5812+2:3447:5812
2. Frida Bakkman51:0113+5:161:38:5913+1
3. Sofia Adolfsson58:2135+15:262:37:2020+7
21OK Pan-Kristianstad 12:39:23
1. Nicole Ljungdahl45:466+0:2245:466
2. Frida Emanuelsson57:4335+11:581:43:2920+14
3. Jannie Hagård55:5427+12:592:39:2321+1
22KFUM Örebro OK 12:41:13
1. Anette Carlsson51:0530+5:4151:0530
2. Elsa Ekelin59:2840+13:431:50:3339+9
3. Ellinor Eriksson50:4017+7:452:41:1322-17
23Vittjärvs IK 12:41:24
1. Evelina Wickbom49:1819+3:5449:1819
2. Sofia Westin56:4431+10:591:46:0228+9
3. Amanda Holmgren55:2224+12:272:41:2423-5
24OK Linné 32:41:34
1. Kate Morrison51:1737+5:5351:1737
2. Rebecka Olsson49:5012+4:051:41:0717-20
3. Samantha Saeger1:00:2739+17:322:41:3424+7
25IFK Göteborg 22:43:20
1. Frida Gustafsson52:5647+7:3252:5647
2. Erica Pettersson54:3922+8:541:47:3529-18
3. Elin Pettersson55:4526+12:502:43:2025-4
26IK Hakarpspojkarna 12:43:26
1. Elna Forsberg49:2320+3:5949:2320
2. Elin Svensson55:4426+9:591:45:0723+3
3. Sofie Mihailova58:1934+15:242:43:2626+3
27Järla Orientering 32:43:47
1. Ellinor Fransson53:4249+8:1853:4249
2. Josefin Persson54:2521+8:401:48:0732-17
3. Stina Jansson55:4025+12:452:43:4727-5
28OK Hällen 12:44:56
1. Johanna Engström49:1116+3:4749:1116
2. Terese Wängdahl1:00:4244+14:571:49:5338+22
3. Johanna Öberg55:0323+12:082:44:5628-10
29OK Denseln 12:45:05
1. Sarah Persson55:2253+9:5855:2253
2. Jenny Björk52:3616+6:511:47:5830-23
3. Lovisa Adolfsson57:0731+14:122:45:0529-1
30OK Linné 22:46:05
1. Inga Kazlauskaite49:5225+4:2849:5225
2. Lisa Carlsson55:2625+9:411:45:1824-1
3. Annika Björk1:00:4740+17:522:46:0530+6
31OK Dacke 12:46:09
1. Moa Pettersson51:3741+6:1351:3741
2. Lisa Pettersson56:3329+10:481:48:1033-8
3. Maja Pettersson57:5933+15:042:46:0931-2
32IF Thor 12:47:09
1. Fanny Fredriksson51:1333+5:4951:1333
2. Lina Svärd1:04:5853+19:131:56:1147+14
3. Gunilla Svärd50:5818+8:032:47:0932-15
33Järfälla OK 12:47:52
1. Kristin Löfgren47:539+2:2947:539
2. Rebecca Waldenfjord55:0524+9:201:42:5818+9
3. Agnes Lundqvist1:04:5451+21:592:47:5233+15
34OK Djerf 12:49:18
1. Åsa Zetterberg Eriksson51:0932+5:4551:0932
2. Elin Lindberg1:06:1756+20:321:57:2650+18
3. Marie Pettersson51:5219+8:572:49:1834-16
35Markbygdens OK 22:49:42
1. Elin Högstrand51:0328+5:3951:0328
2. Klara Axelsson56:5932+11:141:48:0231+3
3. Anne Hansson1:01:4042+18:452:49:4235+4
36Nyköpings OK 12:49:53
1. Kristin Hylander49:5024+4:2649:5024
2. Ida Hylander59:5742+14:121:49:4737+13
3. Rebecka Hylander1:00:0638+17:112:49:5336-1
37OK Linné 42:50:06
1. Lisa Rönnols51:1435+5:5051:1435
2. Elisa Hamelius54:2019+8:351:45:3427-8
3. Ulrika Lindstam1:04:3249+21:372:50:0637+10
38Köping-Kolsva OK 12:50:31
1. Sofie Landqvist56:0556+10:4156:0556
2. Malin Welén57:3134+11:461:53:3643-13
3. Johanna Larsson56:5529+14:002:50:3138-5
39IFK Lidingö SOK 42:50:46
1. Magdalena Carlstein51:1636+5:5251:1636
2. Emma Dahlstedt1:02:4050+16:551:53:5645+9
3. Emma Tarandi56:5028+13:552:50:4639-6
40Alfta-Ösa OK 22:52:25
1. Ylva Kindlundh51:2138+5:5751:2138
2. Elin Woxlin1:02:3449+16:491:53:5544+6
3. Hana Hancikova58:3036+15:352:52:2540-4
41OK Tisaren 22:52:49
1. Helena Andersson51:3741+6:1351:3741
2. Rebecka Nylin56:3730+10:521:48:1434-7
3. Julia Lauri1:04:3550+21:402:52:4941+7
42Sundsvalls OK 12:53:06
1. Hedwig Haas52:4345+7:1952:4345
2. Maria Jonsson59:2338+13:381:52:0640-5
3. Annika Carlberg1:01:0041+18:052:53:0642+2
43Ärla IF 12:53:09
1. Lisa Andersson49:1318+3:4949:1318
2. Linn Axelsson59:3341+13:481:48:4636+18
3. Maria Wester1:04:2348+21:282:53:0943+7
44OK Renen 12:58:05
1. Lena Turesson51:0429+5:4051:0429
2. Karin Wollbrand57:2633+11:411:48:3035+6
3. Linnea Sundström1:09:3555+26:402:58:0544+9
45Leksands OK 12:58:46
1. Linda Lindkvist55:2052+9:5655:2052
2. Marie Spångmyr1:01:2746+15:421:56:4748-4
3. Maria Björklund1:01:5943+19:042:58:4645-3
46Sundbybergs IK 13:00:55
1. Anna Falk59:4961+14:2559:4961
2. Astrid Simonsson1:07:3357+21:482:07:2259-2
3. Karolina Hellberg53:3322+10:383:00:5546-13
47Centrum OK 13:01:23
1. Moa Kjellstrand51:4144+6:1751:4144
2. Linnea Börjars1:05:3355+19:481:57:1449+5
3. Erika Lindholm1:04:0947+21:143:01:2347-2
48Umeå OK 13:02:43
1. Stina Persson55:5555+10:3155:5555
2. Sofia Levin1:09:4059+23:552:05:3558+3
3. Åsa Otterbjörk57:0832+14:133:02:4348-10
49Tullinge SK 23:04:45
1. Sara Lundblad53:3048+8:0653:3048
2. Elin Sundqvist59:2639+13:411:52:5642-6
3. Ebba Leickt1:11:4958+28:543:04:4549+7
50OK Klemmingen 13:06:23
1. Julia Davidsson52:5346+7:2952:5346
2. Ebba Järpling1:09:4059+23:552:02:3355+9
3. Ebba Askeljung1:03:5046+20:553:06:2350-5
51IF Thor 23:12:22
1. Annika Ridell1:05:2065+19:561:05:2065
2. Sofie Bergendahl1:03:5652+18:112:09:1662-3
3. Rebecka Hoppe1:03:0644+20:113:12:2251-11
52Visborgs OK 13:12:26
1. Tove Rönnbäck55:4254+10:1855:4254
2. Anna Samelius1:05:1254+19:272:00:5453-1
3. Emma Lindgren1:11:3257+28:373:12:2652-1
53Falkenbergs OK 13:13:15
1. Sofie Söderblom56:1157+10:4756:1157
2. Emma Beskow1:03:5151+18:062:00:0251-6
3. Matilda Martinsson1:13:1360+30:183:13:1553+2
54OK Milan 13:16:58
1. Josefin Erlandsson1:06:2766+21:031:06:2766
2. Lisa Westerberg58:3737+12:522:05:0457-9
3. Saga Sander1:11:5459+28:593:16:5854-3
55OK Ravinen 23:19:12
1. Annie Forsberg56:1358+10:4956:1358
2. Sarah-Jane Barrable1:13:2263+27:372:09:3563+5
3. Emilia Engel1:09:3756+26:423:19:1255-8
56Sävedalens AIK 23:20:25
1. Ida-Maria Svensson59:5162+14:2759:5162
2. Klara Pålsson1:02:3248+16:472:02:2354-8
3. Amanda Claesson1:18:0263+35:073:20:2556+2
57Motala AIF OL 13:21:53
1. Susanna Forsell59:4860+14:2459:4860
2. Malin Lindberg1:18:3366+32:482:18:2165+5
3. Åsa Axén1:03:3245+20:373:21:5357-8
58Hagaby GoIF Örebro 23:23:36
1. Josefine Höög1:03:2764+18:031:03:2764
2. Amélie Wallenhammar1:01:3547+15:502:05:0256-8
3. Lovisa Falk1:18:3464+35:393:23:3658+2
59OK Kåre 23:23:42
1. Matilda Andersson51:2440+6:0051:2440
2. Anna Von Krusenstierna1:01:0045+15:151:52:2441+1
3. Mia Gustafsson1:31:1867+48:233:23:4259+18
60OK Roslagen 13:24:01
1. Rebecka Lindberg48:0113+2:3748:0113
2. Louise Johansson1:19:5367+34:082:07:5460+47
3. Carolina Andersson1:16:0761+33:123:24:01600
61Säterbygdens OK 13:24:09
1. Emma Backlund1:08:3772+23:131:08:3772
2. Carina Sandberg1:09:4861+24:032:18:2566-6
3. Beatrice Köhler1:05:4452+22:493:24:0961-5
62Attunda OK 13:25:11
1. Maria Von Schmalensée56:1459+10:5056:1459
2. Tove Forshällen1:12:4462+26:592:08:5861+2
3. Linnéa Daniels1:16:1362+33:183:25:1162+1
63Sundsvalls OK 23:36:44
1. Sara Lundsten1:07:4368+22:191:07:4368
2. Anna Nystedt1:35:4872+50:032:43:3171+3
3. Johanna Bergman53:1321+10:183:36:4463-8
64Trollhättans SOK 13:36:50
1. Sara Schmidt1:07:0467+21:401:07:0467
2. Lina Andersson1:22:2269+36:372:29:2668+1
3. Agnes Westerberg1:07:2453+24:293:36:5064-4
65OK Södertörn 13:41:53
1. Louise Markstedt53:4750+8:2353:4750
2. Marita Freimane1:17:5965+32:142:11:4664+14
3. Louise Klingstedt1:30:0766+47:123:41:5365+1
66OK Nolaskogsarna 13:51:22
1. Stina Magnusson1:08:2071+22:561:08:2071
2. Josefin Mikaelsson1:35:0371+49:182:43:2370-1
3. Elina Mikaelsson1:07:5954+25:043:51:2266-4
67Köping-Kolsva OK 24:12:13
1. Sandra Burén1:35:1673+49:521:35:1673
2. Rebecca Mårtensson1:14:5164+29:062:50:0772-1
3. Anna Birkestål1:22:0665+39:114:12:1367-5
OK Tisaren 1diskvalificerad
1. Lovisa Persson49:0915+3:4549:0915
2. Andrea Svensson48:197+2:341:37:287-8
3. Lilian Forsgrendiskvalificeraddiskvalificerad
Eksjö SOK 1ej godkänd
1. Josefine Klintberg49:5726+4:3349:5726
2. Therese Klintberg54:4223+8:571:44:3922-4
3. Linda Nordinej godkändej godkänd
Domnarvets GOIF 2ej godkänd
1. Sara Johansson51:3943+6:1551:3943
2. Sara Helander1:08:4258+22:572:00:2152+9
3. Lena Eliassonej godkändej godkänd
Vittjärvs IK 2ej godkänd
1. Andrea Wickbom1:03:2163+17:571:03:2163
2. Elin Lundgren1:22:5770+37:122:26:1867+4
3. Josefine Tuoremaaej startej godkänd
Ärla IF 2ej godkänd
1. Emelie Larsson1:08:0669+22:421:08:0669
2. Alexandra Forssej godkändej godkänd
3. Sofia Grawéej startej godkänd
OK Klemmingen 2ej godkänd
1. Elin Pramlid1:08:0770+22:431:08:0770
2. Charlotta Askeljung1:21:2168+35:362:29:2869-1
3. Norna Molinej godkändej godkänd
Domnarvets GOIF 3ej start
1. Eva Elfvingej startej start
2. Lena Nordlundej startej start
3. Sara Helanderej startej start
OK Tyr 1ej start
1. My Westlundej startej start
2. Sofie Gustavssonej startej start
3. Lydia Martinssonej startej start
Västerås SOK 1ej start
1. Sofi Thorsellej startej start
2. Cecilia Einarssonej startej start
3. Eva-Maj Ernebyej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser