Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppet kretsmästerskap Natt sydvästra kretsen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet kretsmästerskap Natt sydvästra kretsen
Arrangörsorganisation: Frosta OK
Datum: fredag 5 september 2014

D21

4 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marlene BjärehedMalmö OK53:2111:23
2Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OL57:30+4:0912:17
3Evelina EkelundMalmö OK1:32:03+38:4219:40

H21

7 480 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Karl UtterbackMalmö OKej start

D16

3 890 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emmy HelmerssonHässleholms OK58:1114:57

D14

3 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tina LjungqvistLunds OK56:0218:33
2Kajsa JönssonOK Pan-Kristianstad1:00:15+4:1319:57
3Linn LindblomMalmö OK1:12:29+16:2724:00

H14

3 890 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Anton SvenssonHässleholms OKdiskvalificerad
Viktor WahlströmLunds OKej start

D12

2 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes LindblomMalmö OK26:4311:58

H12

2 230 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam LindblomMalmö OK27:5612:31
2Ivar HelmerssonHässleholms OK39:40+11:4417:47
Carl ÅsLunds OKej start

D35

4 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna LjungqvistLunds OK1:03:1815:00
Jenny LindblomMalmö OKdiskvalificerad
Kajsa BenattiSkåneslättens OLdiskvalificerad
Maureen Olsson LoLunds OKej start

H35

6 080 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper HåkanssonFK Göingarna50:168:16
2Magnus HärwellEslövs FK51:15+0:598:25
3Fabian LjungquistLunds OK56:10+5:549:14
4Nils HelmerssonHässleholms OK1:00:15+9:599:54
5Magnus JonassonMalmö OK1:07:11+16:5511:02
6Ola MarkholmSkåneslättens OL1:11:55+21:3911:49
7Mikael NilssonOK Kontinent1:14:45+24:2912:17
8Linus MalmstenMalmö OK1:18:18+28:0212:52
9Henrik LindblomMalmö OK1:58:14+1:07:5819:26

D45

4 220 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina SpångbergLunds OK1:03:0214:56
Ann-Christin SjöströmLunds OKdiskvalificerad

H45

5 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter HedbergLunds OK50:229:09
2Fredrik HugossonLunds OK54:52+4:309:58
3Gert PetterssonLunds OK1:00:27+10:0510:59
4Ulf LinderfalkSkåneslättens OL1:01:25+11:0311:10
5Olof BarrSkåneslättens OL1:14:56+24:3413:37
Mats JonssonSkåneslättens OLdiskvalificerad
Jalle JosefssonLunds OKdiskvalificerad
Bengt-Åke BerndtssonSkåneslättens OLej start

D55

3 890 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta LinseforsLunds OK48:2112:25
2Christina SegerslättSkåneslättens OL56:31+8:1014:31
3Christina OlssonSkåneslättens OL59:12+10:5115:13
4Gudrun NilssonLunds OK1:01:48+13:2715:53

H55

4 680 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sten SegerslättSkåneslättens OL1:01:3913:10
2Lars JohanssonMalmö OK1:13:13+11:3415:38
3Jan JönssonMalmö OK1:14:42+13:0315:57
4Bo Anders NilssonLunds OK1:24:19+22:4018:00
Göran JohnssonSkåneslättens OLdiskvalificerad

D65

3 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Barbro HugossonLunds OKdiskvalificerad
Britt BülowMalmö OKdiskvalificerad

H65

4 220 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kenth SundgrenSkåneslättens OL58:5713:58
2Gert OlssonSkåneslättens OL1:32:46+33:4921:58
3Kaare HanssonMalmö OK1:49:17+50:2025:53
4Christer LjungquistLunds OK2:27:37+1:28:4034:58
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OLdiskvalificerad
Arne PerssonMalmö OKdiskvalificerad
Håkan NilssonMalmö OKdiskvalificerad
Bo BülowMalmö OKdiskvalificerad
Kent NilssonAndrarums IFej start

H75

3 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar SvenssonLunds OK52:5915:35
2Paul SchannongMalmö OK1:38:06+45:0728:51
Klas TykessonSkåneslättens OLej start

Öppen motion 3

3 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roger SvenssonHässleholms OK53:2317:40
Anna ÅsLunds OKej start

Öppen motion 5

3 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda WesterlundFrosta OK42:4712:35
2Magnus RörstamFrosta OK44:23+1:3613:03
3Anna BjärbyFrosta OK1:01:35+18:4818:06
4Jonas BoströmLunds OK1:08:52+26:0520:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser