Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Slottskampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Slottskampen
Arrangörsorganisation: Sigtuna OK
Datum: söndag 14 augusti 2011

D21

7 180 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SjölanderOK Rodhen52:287:18
2Gunilla SvärdIF Thor54:26+1:587:34
3Petra OlanderLånghundra IF1:01:07+8:398:30
4Josefin BengtssonLånghundra IF1:02:46+10:188:44
5Rebecca BjärrenholtVallentuna-Össeby OL1:08:17+15:499:30
6Katarina HammasAttunda OK1:08:43+16:159:34
7Malin SuderbysIF Hagen1:10:52+18:249:52
8Alexandra SundgrenVallentuna-Össeby OL1:13:00+20:3210:10
9Louise BorgOK Enen1:15:07+22:3910:27
10Fanny FredrikssonIF Thor1:22:47+30:1911:31
11Camilla ÖhmanVallentuna-Össeby OL1:25:08+32:4011:51
12Amanda EklundRånäs OK1:48:48+56:2015:09

H21

10 090 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar SjöbergOK Linné57:305:41
2Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna59:23+1:535:53
3Liutauras BileviciusOK Linné1:01:47+4:176:07
4Tommy LindbergOK Roslagen1:02:16+4:466:10
5Mikael NordströmOK Linné1:02:48+5:186:13
6Oskar WallénOK Linné1:13:46+16:167:18
7Olof ErikssonOK Linné1:19:41+22:117:53
Simon EklövOK Linnéej godkänd
Lars MagnussonOK Linnéej godkänd
Niklas ReinholdssonIF Thorej start
Mattias KarlssonRånäs OKej start
Rassmus AnderssonOK Linnéej start
Ola HultinOK Roslagenej start

D21 Kort

5 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelin JohanssonSala OK1:06:3813:08

H21 Kort

7 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan AnderssonOK Linné1:01:018:17

H20

7 360 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik JonssonOK Rodhen52:257:07
2Mikael Anttila-ErikssonOK Linné59:14+6:498:02
3Isak EklövOK Linné1:01:18+8:538:19

D18

4 760 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma BromarkLånghundra IF44:209:18
2Samantha AhlgrenOK Roslagen46:51+2:319:50
3Lovisa NilssonOK Linné56:54+12:3411:57
Elin BrunnbergVallentuna-Össeby OLej start

H18

6 080 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim WigertzLånghundra IF44:067:15
2Robin PousetteRånäs OK48:55+4:498:02
3Simon ÅgrenOK Linné51:46+7:408:30
4Robert PetterssonIF Thor58:44+14:389:39
5Andreas Winander-SchönningJärfälla OK1:01:23+17:1710:05
6Algot ArksandVallentuna-Össeby OL1:08:32+24:2611:16
7Christian Løchting ThunbergOK Roslagen1:19:41+35:3513:06
Adam EklundRånäs OKej start

D16

4 750 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka HoppeIF Thor49:0510:20
2Maria BengtssonLånghundra IF51:19+2:1410:48
3Olivia KvarnlöfOK Roslagen56:38+7:3311:55
4Elin GidingVallentuna-Össeby OL58:06+9:0112:13
5Sanna ForsbergLånghundra IF1:04:55+15:5013:40
6Emma GraasOK Linné1:13:28+24:2315:28
7Sara KarlssonIF Thor1:27:06+38:0118:20
8Lisa JohanssonOK Rodhen1:28:00+38:5518:31
9Karin Alexandersson-RosOK Linné1:41:39+52:3421:24
10Malin JohnsonSigtuna OK1:45:26+56:2122:11
Elin Leijon ThorellLånghundra IFej godkänd

H16

5 440 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip Axelsson MeyersonOK Linné37:106:49
2Fredrik WigertzLånghundra IF42:08+4:587:44
3Emil GyllenhammarSigtuna OK47:37+10:278:45
4William HultqvistVallentuna-Össeby OL47:59+10:498:49
5André EklundRånäs OK54:46+17:3610:04
6Rasmus SteenOK Enen54:53+17:4310:05
7Lukas TegendalOK Linné56:52+19:4210:27
8Joel BohmanRånäs OK57:16+20:0610:31
9Jesper TibellLånghundra IF57:39+20:2910:35
10Lucas Holgersson RohdinSigtuna OK58:29+21:1910:45
11Sixten JonssonOK Linné1:00:02+22:5211:02
12Anton GilleOK Roslagen1:01:42+24:3211:20
13Adam BlomqvistOK Rodhen1:12:55+35:4513:24
14Erik LindgrenSigtuna OK1:15:39+38:2913:54
Felix ClassonRånäs OKej godkänd
Gottfrid ArksandVallentuna-Össeby OLej godkänd
Michael AnderssonRånäs OKej start

D16 Kort

3 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa GranlundTäby OK1:03:4319:01

H16 Kort

3 860 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kevin BjörkSigtuna OK58:2515:08
2Simon GraasOK Linné1:27:59+29:3422:47

D14

3 650 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice FrostOK Roslagen29:458:09
2Sara BrolinOK Roslagen37:27+7:4210:15
3Caroline Løchting ThunbergOK Roslagen38:16+8:3110:29
4Linda BrolinOK Roslagen39:02+9:1710:41
5Mirjam DalénSala OK40:02+10:1710:58
6Agnes JonssonOK Linné1:07:23+37:3818:27

H14

3 860 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johannes RidefeltOK Linné30:367:55
2Olle NilssonOK Linné36:19+5:439:24
3Alexander AlnessLånghundra IF40:33+9:5710:30
4Gustaf BerglundSigtuna OK42:08+11:3210:54
5Johan EdenhamnLänna IF44:55+14:1911:38
6Henrik NordströmSigtuna OK45:46+15:1011:51
7Nicklas DeWittLänna IF50:24+19:4813:03
8Viktor StrandOK Linné51:05+20:2913:14
9Simon BernersonOK Enen52:23+21:4713:34
10Gustav NyholmOK Linné53:47+23:1113:56
11Simon ErikssonOK Borgen55:49+25:1314:27
12Isak OlofssonSigtuna OK1:01:29+30:5315:55
Johan BrandbergLånghundra IFej start
Daniel Carlson BjernaldOK Linnéej start

D12

2 780 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria JanssonOK Linné22:107:58
2Sandra BoströmOK Linné23:33+1:238:28
3Lina SvärdIF Thor30:00+7:5010:47
4Ellen FrostOK Roslagen31:27+9:1711:18
5Wilma GilleOK Roslagen32:25+10:1511:39
6Alva SelerudOK Kolmården34:06+11:5612:15
7Emma JanssonOK Linné37:13+15:0313:23
8Alva LindellIF Thor37:46+15:3613:35
9Alva BlomqvistOK Rodhen38:37+16:2713:53
10Sofia BerglundSigtuna OK39:21+17:1114:09
11Sofia GidingVallentuna-Össeby OL40:16+18:0614:29
12Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL40:41+18:3114:38
13Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL43:08+20:5815:30
14Astrid AnderVallentuna-Össeby OL1:03:31+41:2122:50
Stina BrunellIF Thorej start

H12

2 780 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle GrywenzOK Linné20:237:19
2Erik HannrupIF Thor21:48+1:257:50
3John LarssonRånäs OK23:40+3:178:30
4Emil JonsellIF Thor24:34+4:118:50
5Isak NordströmSigtuna OK26:47+6:249:38
6Andreas JohnsonSigtuna OK27:51+7:2810:01
7Daniel RönnqvistOK Linné29:47+9:2410:42
8Hugo BäsénIF Thor33:18+12:5511:58
9Emil HemgrenIF Thor42:33+22:1015:18
10Nils StrandOK Linné43:59+23:3615:49
11Wilhelm AlnessLånghundra IF49:03+28:4017:38
12Filip Weinested TidlundOK Linné49:22+28:5917:45
13Jakob NäslundOK Roslagen51:57+31:3418:41
Ludwig BranthOK Linnéej start

D10

2 560 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa WigertzLånghundra IF22:518:55
2Ebba LindellIF Thor24:50+1:599:42
3Alva JonssonLånghundra IF25:41+2:5010:01
4Wilma HämäläinenLänna IF26:44+3:5310:26
5Hanna KarlssonLänna IF26:57+4:0610:31
6Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL27:23+4:3210:41
7Elsa BäsénIF Thor29:50+6:5911:39
8Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL31:25+8:3412:16
9Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL33:36+10:4513:07
10Lisa JarpnerVallentuna-Össeby OL37:30+14:3914:38

H10

2 560 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel Leijon ThorellLånghundra IF18:497:21
2Arvid RoosOK Linné20:10+1:217:52
3Karl GrywenzOK Linné20:42+1:538:05
3Emil BoströmOK Linné20:42+1:538:05
5Pontus KragmoVallentuna-Össeby OL28:55+10:0611:17
6Gustav HemgrenIF Thor35:02+16:1313:41
7Simon KragmoVallentuna-Össeby OL37:21+18:3214:35
8Viktor JanssonOK Roslagen40:31+21:4215:49
9Gustav BjörklundOK Ravinen49:25+30:3619:18
Elias RangertIK Hakarpspojkarnaej start
Otto BalckVallentuna-Össeby OLej start

D35

6 080 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Karin OlmIF Thor53:298:47
2Sofie BergendahlIF Thor57:16+3:479:25
3Annette RoosOK Linné1:02:21+8:5210:15
4Maria ForsumVallentuna-Össeby OL1:05:47+12:1810:49
5Katja KinnunenVallentuna-Össeby OL1:40:55+47:2616:35

H35

8 550 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SteneboAttunda OK56:396:37
2Henrik RoosOK Linné58:33+1:546:50
3Fredrik LindellIF Thor59:59+3:207:00
4Jonas DahlinAttunda OK1:04:25+7:467:32
5Jonas ErikssonRånäs OK1:10:01+13:228:11
6Johan WesterberghOK Linné1:13:55+17:168:38
7Pål JanssonOK Roslagen1:16:01+19:228:53
8Andreas OlssonFagersta OK1:21:33+24:549:32
9Gösta ForsumVallentuna-Össeby OL1:36:06+39:2711:14
10Erik JonssonLånghundra IF1:55:06+58:2713:27

D40

5 070 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annica JanssonIFK Lidingös Skid o OK47:139:18
2Ewa Edström-ForsbergLånghundra IF53:24+6:1110:31
3Karin SteneboAttunda OK53:41+6:2810:35
4Åsa JanssonOK Roslagen54:58+7:4510:50
5Karin HofstedtVallentuna-Össeby OL56:33+9:2011:09
6Marica TynellRånäs OK1:02:04+14:5112:14
7Ylva TederTäby OK1:06:44+19:3113:09
8Annika BerntssonVäsby OK2:08:55+1:21:4225:25
Helena RangertIK Hakarpspojkarnaej godkänd

H40

7 360 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan JakobssonOK Roslagen47:196:25
2Rob HartOK Linné51:31+4:126:59
3Pontus GilleOK Roslagen52:31+5:127:08
4Juha LoenbergStigfinnarna56:19+9:007:39
5Pär TögenmarkOK Linné56:56+9:377:44
6Christer ArksandVallentuna-Össeby OL57:11+9:527:46
7Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:09:32+22:139:26
8Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL1:12:43+25:249:52
9Andreas EhnIF Thor1:38:03+50:4413:19
Roger TynellRånäs OKej godkänd

D45

4 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria KvarnlöfOK Roslagen40:069:06
2Annika ArdellOK Rodhen41:48+1:429:30
3Katarina BengtssonLånghundra IF41:58+1:529:32
4Maria HartOK Linné43:12+3:069:49
5Carina NyströmLänna IF45:03+4:5710:14
6Catharina JäderbergAttunda OK45:11+5:0510:16
7Ulrika MeyersonOK Linné50:51+10:4511:33
8Lena NilssonOK Linné53:09+13:0312:04
9Ann-Christin PousetteRånäs OK55:21+15:1512:34
10Anette ArksandVallentuna-Össeby OL57:25+17:1913:02
11Maria ColeVäsby OK1:01:18+21:1213:55
12Ingela AlnessLånghundra IF1:03:57+23:5114:32

H45

6 620 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas GidingVallentuna-Össeby OL41:276:15
2Mats JonsellIF Thor42:49+1:226:28
3Michael HolmgrenIF Thor48:15+6:487:17
4Anders BjörklundOK Ravinen48:55+7:287:23
5Håkan BrandbergLånghundra IF49:37+8:107:29
6Åke TorstenssonOK Rodhen53:44+12:178:07
7Sven WigertzLånghundra IF53:48+12:218:07
8Johan OhlströmIF Thor54:16+12:498:11 Ladda ner rutt i gpx-format
9Anders BrunellIF Thor1:00:20+18:539:06
10Rolf LarssonTurebergs IF1:00:24+18:579:07
11Björn HannrupIF Thor1:00:31+19:049:08
12Mikael BäsénIF Thor1:04:04+22:379:40
13Bo StrandOK Linné1:09:56+28:2910:33
14Jörgen DalénSala OK1:11:04+29:3710:44
15Stefan NilssonOK Linné1:19:39+38:1212:01
16Niklas SarlinOK Roslagen1:30:19+48:5213:38
17Johan KarlssonIF Thor1:50:58+1:09:3116:45
18Johan BalckVallentuna-Össeby OL2:18:46+1:37:1920:57

D50

3 760 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ylva Grape AnderssonIFK Moras OK35:149:22
2Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL39:07+3:5310:24
3Karin JanssonOK Rodhen40:25+5:1110:44
4Brita NilssonOK Linné44:38+9:2411:52
5Inger SkantzLänna IF49:50+14:3613:15
6Anna-Sofie LundmanOK Roslagen55:50+20:3614:50

H50

6 080 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roine AnderssonRånäs OK43:427:11
2Tommy HolmérVäsby OK45:57+2:157:33
3Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF46:42+3:007:40
4Björn SöderbäckOK Linné49:01+5:198:03
5Peter RidefeltOK Linné50:28+6:468:18
6Anders LundhJärfälla OK52:37+8:558:39
7Per EdenhamnLänna IF53:19+9:378:46
8Ronny PerssonOK Österåker54:08+10:268:54
9Mats LundmanOK Roslagen56:03+12:219:13
10Leif NyholmOK Linné56:30+12:489:17
11Eddie BjärrenholtVallentuna-Össeby OL1:00:19+16:379:55
12Sten-Olof MattssonLeksands OK1:00:40+16:589:58
13Anders WesterbergOK Enen1:04:46+21:0410:39
14Tomas JanssonLänna IF1:07:25+23:4311:05
15Torbjörn ErikssonOK Linné1:08:37+24:5511:17
16Per-Olof SvenssonLänna IF1:20:54+37:1213:18
17Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL1:21:29+37:4713:24
18James DeWittLänna IF1:54:45+1:11:0318:52
Tryggve RönnqvistOK Linnéej start
Håkan HellströmOK Linnéej start
Peter EklövOK Linnéej start

D55

3 760 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth HedlöfRånäs OK34:309:10
2Christina HjertsonOK Linné36:47+2:179:46
3Eva OlssonRånäs OK40:14+5:4410:42
4Lena Åhman-LarssonRånäs OK45:33+11:0312:06
5Britt LarssonLänna IF45:45+11:1512:10
6Monica OhlinRånäs OK47:46+13:1612:42

H55

5 370 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HjertsonOK Linné35:556:41
2Thomas JohanssonRånäs OK37:24+1:296:57
3Jörgen KarlssonAttunda OK39:44+3:497:23
4Kent BergendahlNyköpings OK43:40+7:458:07
5Lars BoudrieVäsby OK44:01+8:068:11
6Hans OhlinRånäs OK44:44+8:498:19
7Svend Erik MathiassenOK Linné46:04+10:098:34
8Stig AnderssonOK Linné47:41+11:468:52
9Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL49:18+13:239:10
10Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OL49:36+13:419:14
11Lars LandströmLånghundra IF50:14+14:199:21
12Per WeinestedtOK Linné51:33+15:389:35
13Göran AnderssonAttunda OK58:36+22:4110:54
14Björn LindgrenOK Österåker1:04:01+28:0611:55
15Tom KarlssonOK Linné1:07:26+31:3112:33
16Robert AlmLänna IF1:11:47+35:5213:22
17Sture LarssonLänna IF1:19:48+43:5314:51
18Claes HammarlingLänna IF1:35:36+59:4117:48
Claes ThorellLånghundra IFej godkänd
Thomas ZakrissonIFK Lidingös Skid o OKej start

D60

3 530 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta HagstedtVäsby OK41:4211:48
2Ulla GummesonVäsby OK45:30+3:4812:53
3Ewa NordlundLänna IF46:46+5:0413:14
4Kristina ErikssonLänna IF52:07+10:2514:45
5Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:06:54+25:1218:57

H60

5 070 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof PerssonSnättringe SK43:568:39
2Per-Erik WåhlbergOK Linné44:37+0:418:48
3Christer ErikssonOK Linné44:42+0:468:48
4Per-Erik CarleniusAttunda OK46:58+3:029:15
5Ebbe AdolfssonSundbybergs IK47:51+3:559:26
6Per-Johan WikforsOK Österåker48:14+4:189:30
7Leif NordinAttunda OK48:37+4:419:35
8Torsten PetterssonLånghundra IF49:38+5:429:47
9Kjell LindblomJärfälla OK51:07+7:1110:04
10Göran FriskAttunda OK51:41+7:4510:11
11Lars Erik HermanssonOK Linné53:02+9:0610:27
12Folke BoströmOK Linné54:27+10:3110:44
13Rolf HjortRånäs OK1:11:13+27:1714:02
14Bo WinanderJärfälla OK1:45:18+1:01:2220:46
Lars WestinVallentuna-Össeby OLej godkänd
Bengt-Göran StjernaLänna IFej godkänd

D65

3 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina Nygren-FriskAttunda OK35:0411:16
2Birgitta KlangLånghundra IF44:03+8:5914:09
3Gun Inger SahlbergLånghundra IF48:27+13:2315:34
4Caje JacobssonIF Thor49:00+13:5615:45

H65

4 400 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif ErikssonHeby AIF42:459:42
2Leif NordlundLänna IF44:08+1:2310:01
3Jan BojlingSolna OK45:26+2:4110:19
4Thord RådbergOK Roslagen45:55+3:1010:26
5Conny HusénOK Roslagen48:36+5:5111:02
6Sören ErikssonLänna IF50:39+7:5411:30
7Bengt FribergJärfälla OK51:56+9:1111:48
8Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben51:59+9:1411:48
9Ola HedbergOK Linné52:12+9:2711:51
10Gunnar ErikssonJärfälla OK52:34+9:4911:56
11Lennart TorstenssonOK Rodhen55:13+12:2812:32
12Hans SahlbergLånghundra IF55:38+12:5312:38
13Göran AnderssonTäby OK1:00:00+17:1513:38
14Bo WestlingHäverödals SK1:00:14+17:2913:41
15Ulf SkogtjärnOK Linné1:00:30+17:4513:44
16Lars NordinSolna OK1:01:42+18:5714:01
17Sten JohanssonOK Borgen1:04:58+22:1314:45

D70

2 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ErikssonLänna IF41:4814:01
2Margareta WallénTäby OK1:02:13+20:2520:52
Yvonne RoosAttunda OKej start

H70

3 760 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Folke LindblomHeby AIF40:1710:42
2Ove CarlssonOK Linné43:29+3:1211:33
3Martin EngqvistUpsala IF44:31+4:1411:50
4Allan WedinJärfälla OK45:23+5:0612:04
5Rune HaulinIF Thor45:38+5:2112:08
6Gunnar BramstenSundbybergs IK48:20+8:0312:51
7Åke BerglundHögåkers OK48:42+8:2512:57
8Olow JanssonHäverödals SK50:30+10:1313:25
9Stig Bertil LarssonTullinge SK50:44+10:2713:29
10Erik NordströmBjörklinge SOK55:24+15:0714:44
11Lars RoosAttunda OK57:21+17:0415:15
12Kjell NilssonOK Linné57:28+17:1115:17
13Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK59:23+19:0615:47
Rune ThurénVallentuna-Össeby OLej godkänd
Sven JacobssonIF Thorej godkänd
Kurt BoströmOK Linnéej godkänd
Sivert SöderbärgOK Roslagenej start
Erik Edy LundqvistHeby AIFej start
Tryggve TryggOK Roslagenej start

D75

2 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid CarlssonTäby OK53:2217:54
2Maj BoudrieVäsby OK1:05:27+12:0521:57

H75

3 110 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AnderssonRimbo SOK34:1210:59
2Sigurd WallénTäby OK35:06+0:5411:17
3Sten LarssonHäverödals SK35:54+1:4211:32
4Lennart HedlundVallentuna-Össeby OL38:30+4:1812:22
5Stig RoosOK Linné40:43+6:3113:05
6Lars-Erik LindellVäsby OK40:58+6:4613:10
7Sven ErikssonOK Roslagen43:01+8:4913:49
8Thorsten HöglundTurebergs IF53:35+19:2317:13
9Evert CarlssonTäby OK1:12:34+38:2223:20
Kurt LindblomJärfälla OKej godkänd

H80

3 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inge HåkanssonOK Linné44:0414:10
2Berndt GustavssonRånäs OK48:26+4:2215:34
3Lennart NordströmRimbo SOK52:54+8:5017:00

Inskolning

1 590 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elis Bergendahl-HanssonIF Thorfullföljt
Mercio ErikssonLänna IFfullföljt
Klara HartOK Linnéfullföljt
Hannes HämäläinenLänna IFfullföljt
Alfons WesterberghOK Linnéfullföljt
Elias WesterberghOK Linnéfullföljt
gustaf hofstedtVallentuna-Össeby OLej start

U1

1 720 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar Svedin JakobssonLånghundra IF16:399:40
2Johanna RoosOK Linné16:46+0:079:44
3elis iversAttunda OK16:50+0:119:47
4Edvin ForsumVallentuna-Össeby OL28:02+11:2316:17
5Simon Bernet WahlnäsOK Linné29:49+13:1017:20
6tura arefalkOK Linné35:05+18:2620:23
7Klara StrandOK Linné35:07+18:2820:25
8Tova RangertIK Hakarpspojkarna35:33+18:5420:40
9Jonathan HoppeIF Thor38:58+22:1922:39
Jessica SvärdIF Thorej godkänd
Daniel Bernet WahlnäsOK Linnéej godkänd
Elsa KarlssonIF Thorej start

U2

2 560 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David NäslundOK Roslagen23:419:15
2Viktor BoströmOK Linné25:05+1:249:47
3Ellen HannrupIF Thor26:08+2:2710:12
4Linus ÅbergLånghundra IF28:54+5:1311:17
5Sofia IversAttunda OK31:01+7:2012:06
6Axel BalckVallentuna-Össeby OL36:24+12:4314:13
7Hanna GraasOK Linné36:27+12:4614:14
8Sofie JonsellIF Thor36:30+12:4914:15
9Simon OlmIF Thor38:24+14:4315:00
10Elin GraasOK Linné42:14+18:3316:29
11Aron HellgrenIF Thor43:55+20:1417:09
12Simon SteneboAttunda OK1:00:26+36:4523:36
13Marcus SteneboAttunda OK1:00:43+37:0223:43
14Alva AnderVallentuna-Össeby OL1:10:44+47:0327:37
Elias LarssonOK Enenej godkänd
Jonas BergensOK Linnéej start

Öppen motion 1

2 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah Löchting WilliamsKlubblös28:5411:17
2Elizabeth LøchtingOK Roslagen28:58+0:0411:18

Öppen motion 3

2 780 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik HemgrenIF Thor25:259:08
2Karin JonsellVallentuna-Össeby OL29:12+3:4710:30
3Elisabet Lindblom LarssonOK Enen29:35+4:1010:38
4Eva HanssonKlubblös31:45+6:2011:25
5Maja GrywenzOK Linné33:36+8:1112:05
6Amanda TibellLånghundra IF35:32+10:0712:46
6Jessica FredrikssonVästerås SOK35:32+10:0712:46
8Heidi BjerkhaugOK Ravinen36:46+11:2113:13
9Marita JanssonIK Vikings OK38:44+13:1913:55
10Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL40:47+15:2214:40
11kristin numminenKlubblös42:08+16:4315:09
12Annika HemgrenIF Thor42:42+17:1715:21
13Ninna BromarkLånghundra IF43:07+17:4215:30
14amilear robertoOK Linné46:10+20:4516:36
15silvia nyholmKlubblös50:19+24:5418:05
16Karin BjörklundOK Ravinen51:38+26:1318:34
17Margit PalokangasIF Thor1:02:44+37:1922:33
18Pia VikströmTäby OK1:06:19+40:5423:51

Öppen motion 5

3 350 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1christer anderssonKlubblös37:4211:15
2Charlotte SandbergOK Roslagen37:44+0:0211:15
3Evonne StrandOK Linné47:02+9:2014:02
4Björn JonsellIF Thor47:45+10:0314:15
5Bernt-Olof GustavssonTäby OK47:51+10:0914:17
6Björn SjulgårdIF Thor48:10+10:2814:22
7Birgitta PetersenOK Enen50:23+12:4115:02
8Håkan WahlnäsOK Linné50:46+13:0415:09
9Anders FalkOK Roslagen52:00+14:1815:31
10Katarina LandströmLånghundra IF55:27+17:4516:33
11Karin HannrupIF Thor55:45+18:0316:38
12Bernhard KlingOK Rodhen56:03+18:2116:43
13Mikaell WikanderKlubblös1:03:30+25:4818:57
14Annette WigertzLånghundra IF1:07:02+29:2020:00
15Anna KaufeldtRånäs OK1:15:15+37:3322:27
16Manfred StüberIF Thor1:19:38+41:5623:46
17mimmi anderssonKlubblös1:19:47+42:0523:48
18Leif LarssonRånäs OK1:37:31+59:4929:06
19Monica HedlundIF Thor1:41:25+1:03:4330:16
20Runar ForsströmJärfälla OK2:32:56+1:55:1445:39
Justina BjörkSigtuna OKej godkänd
patrik larssonAndrarums IFej godkänd
Karin JaneråsOK Linnéej godkänd

Öppen motion 6

5 630 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ÅbergLånghundra IF49:218:45
2Magnus BergströmRånäs OK1:06:19+16:5811:46
3Ronny AlexanderssonOK Linné1:07:42+18:2112:01
4paul-erik von gemstKlubblös1:10:38+21:1712:32
5Mika NumminenOK Linné1:16:12+26:5113:32
6Karin JohanssonAttunda OK1:24:44+35:2315:03
7Åsa Marknell DeWitt,Länna IF1:25:37+36:1615:12
8Ann-Sofie EdenhamnLänna IF1:26:24+37:0315:20
9Mats FrostOK Roslagen1:29:59+40:3815:58
10Hanna SjulgårdIF Thor1:30:43+41:2216:06

Öppen motion 7

3 110 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena WidegrenIF Thor31:2810:07
2Lena GrandinOK Linné32:23+0:5510:24
3Elisabet HultAttunda OK33:21+1:5310:43
4Sven HedmanAttunda OK33:50+2:2210:52
5Karin LindellIF Thor34:23+2:5511:03
6Lisa KragmoVallentuna-Össeby OL35:04+3:3611:16
7Ola BlomdinVallentuna-Össeby OL35:38+4:1011:27
8Fredrik SundströmIFK Lidingös Skid o OK36:20+4:5211:40
9Torborg Sturesdotter-HoppeIF Thor36:43+5:1511:48
10Bo SundenKarlsbyhedens IK36:45+5:1711:49
11Elin FjellströmKFUM Örebro OK37:21+5:5312:00
12Örjan SjöströmLänna IF37:35+6:0712:05
13Ulf GrandinOK Linné38:48+7:2012:28
14Mona HanssonIF Thor39:56+8:2812:50
15Emma BölskeTäby OK40:19+8:5112:57
16Monica RostöRånäs OK40:28+9:0013:00
17Mats TörngrenOK Linné40:52+9:2413:08
18Susanne LindholmVäsby OK40:53+9:2513:08
19Kenneth AlnessLånghundra IF41:08+9:4013:13
20Johan KragmoVallentuna-Össeby OL41:17+9:4913:16
21Helena GrennbergOK Linné41:31+10:0313:20
22Inge LarssonIF Thor42:11+10:4313:33
23Bodil LindbergOK Linné43:28+12:0013:58
24Elise JohanssonFalköpings AIK OK43:39+12:1114:02
25Åsa GidingVallentuna-Össeby OL43:48+12:2014:05
26Anna-Stina NyströmLänna IF45:08+13:4014:30
27Claes JonssonOK Rodhen45:37+14:0914:40
28Agneta LiljestamOK Linné45:38+14:1014:40
29Joachim WansölinOK Ravinen45:50+14:2214:44
29Leif ToftenJärfälla OK45:50+14:2214:44
31John WilsonIK Ymer46:03+14:3514:48
32Linnea RönnqvistOK Linné48:53+17:2515:43
33Katarina AminderLänna IF49:13+17:4515:49
34Caroline PerssonAndrarums IF51:06+19:3816:25
35Matts TenlandAndrarums IF51:08+19:4016:26
36Eva HallinIF Thor51:18+19:5016:29
37Rebecka LindbergOK Linné57:09+25:4118:22
38Bengt KåbergHallstahammars OK58:00+26:3218:38
39Nils ErikssonLänna IF1:03:48+32:2020:30
40Ann-Marie BogrenSundbybergs IK1:07:46+36:1821:47
41Gudrun GrassVallentuna-Össeby OL1:09:36+38:0822:22
42Bertil BogrenSundbybergs IK1:11:57+40:2923:08
43Björn-Ove BergkvistVallentuna-Össeby OL1:20:06+48:3825:45
Inger VikströmTäby OKej godkänd
Gunilla ReinholdssonIF Thorej start

Öppen motion 8

5 070 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen HellgrenIF Thor35:477:03
2Max SamuelssonIF Hagen39:49+4:027:51
3Björn JohanssonOK Borgen42:57+7:108:28
4Ulrik IversAttunda OK45:09+9:228:54
5Ove NäslundOK Roslagen45:59+10:129:04
6Stig JohanssonFalköpings AIK OK46:18+10:319:07
7Samuel HenrikssonSkarpnäcks OL47:15+11:289:19
8Benny PetterssonVäsby OK47:47+12:009:25
9Magnus HoppeIF Thor48:30+12:439:33
10Christian GlantzAndrarums IF49:06+13:199:41
11peter kilströmFörsvarsmakten49:17+13:309:43
12Simon BohmanRånäs OK51:05+15:1810:04
13Nils FlemströmOK Linné51:33+15:4610:10
14Ruhdi KarlssonVästerås SOK52:52+17:0510:25
15Nina IversAttunda OK54:09+18:2210:40
16Daniel WikforsOK Österåker54:35+18:4810:45
17Christian RohnerIF Thor55:15+19:2810:53
18Arne BergensOK Linné58:21+22:3411:30
19Thomas HoffRimbo SOK58:34+22:4711:33
20Sam ErikssonAndrarums IF58:42+22:5511:34
21Mikael GottfridsonSala OK58:49+23:0211:36
22Leif AnderssonRånäs OK1:01:02+25:1512:02
23Håkan RostöRånäs OK1:01:24+25:3712:06
24Sofia AdolfssonIK Ymes1:01:25+25:3812:06
25anna janssonRånäs OK1:04:44+28:5712:46
26Malin AlmLänna IF1:08:41+32:5413:32
27Kristina MarteliusAttunda OK1:13:15+37:2814:26
28Nigel ColeVäsby OK1:14:09+38:2214:37
29malin janssonOK Avdankad1:16:57+41:1015:10
30Mikael GrassVallentuna-Össeby OL1:22:40+46:5316:18
31Stefan NorellAttunda OK1:41:38+1:05:5120:02
daniel friskKlubblösej godkänd
Curt ReinholdssonIF Thorej start

Öppen motion 9

7 360 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias JohanssonFalköpings AIK OK51:046:56
2Daniel LindgrenOK Linné54:56+3:527:27
3Robert SandbergOK Roslagen55:38+4:347:33
4Tommy ÅhmanLånghundra IF57:21+6:177:47
5Niklas WansölinOK Ravinen57:38+6:347:49
6markus bälskeTäby OK58:51+7:477:59
7Christoffer Winander-SchönningJärfälla OK58:55+7:518:00
8Viktor LindbergOK Roslagen1:00:55+9:518:16
9Mats HerbertTäby OK1:06:25+15:219:01
10Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK1:06:36+15:329:02
11Tommy ErikssonLänna IF1:08:41+17:379:19
12Birger AndrénFredrikshofs IF Skid & OK1:37:31+46:2713:14
martin trossingKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser