Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Natt Uppland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Natt Uppland
Arrangörsorganisation: Länna IF
Datum: fredag 26 augusti 2011

Björklinge SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Erik NordströmH70 (14)1:11:14+35:5821:08

Heby AIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Leif ErikssonH65 (15)43:21+7:2112:33

Häverödals SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Jan ÅsbergH60 (9)46:16+3:4611:10
7Olow JanssonH70 (14)48:43+13:2714:27
10Roine MattssonH70 (14)1:10:03+34:4720:47
Sten LarssonH75ej start

IF Thor

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Magnus HoppeÖppen motion 2 (6)17:457:59
1Jan JohanssonH60 (9)42:3010:15
1Rebecka HoppeD16 (8)32:349:28
2Per-Olov WedinH45 (16)48:56+1:238:16
3Caje JacobssonD65 (5)52:43+17:0017:44
3Annika RidellD21 (10)1:14:10+8:4211:33
3Ola LindH40 (7)1:01:57+11:1510:07
4Sven JacobssonH70 (14)43:51+8:3513:00
5Robert PetterssonH18 (6)1:04:11+13:5810:34
5Dorothe SpillmannD45 (12)36:30+6:2010:23
6Michael HolmgrenH45 (16)57:20+9:479:42
7Gunilla SvärdD21 (10)1:45:18+39:5016:24
11Johan OhlströmH45 (16)1:09:48+22:1511:48Ladda ner rutt i gpx-format
Fredrik ElwingerH21 (15)diskvalificerad
Inge LarssonH60 (9)diskvalificerad

IFK Lidingös Skid o OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Magnus NilssonÖppen motion 5 (14)42:29+13:2413:58

IFK Umeå

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Lukas PetersonH21 (15)1:12:06+11:127:59

Järfälla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Bengt FribergH65 (15)42:26+6:2612:17

Lagan Valley Orienteers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Patrick HigginsH21 (15)1:41:38+40:4411:15

Långhundra IF

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gun Inger SahlbergD65 (5)35:4312:01
1Fredrik WigertzH16 (10)33:187:45
1Anton ForsbergH14 (10)27:348:06
2Joakim WigertzH18 (6)53:37+3:248:49
3Elsa BrahmÖppen motion 2 (6)29:52+12:0713:27
3Sanna ForsbergD16 (8)40:37+8:0311:48
4Conny ForsbergH45 (16)51:45+4:128:45
4Bobby BrahmÖppen motion 2 (6)29:55+12:1013:28
5Lars LandströmH55 (8)57:47+12:1412:00
6Maria BengtssonD16 (8)48:53+16:1914:12
6Torsten PetterssonH60 (9)52:19+9:4912:38
7Alexander AlnessH14 (10)43:05+15:3112:40
8Annelie BrahmÖppen motion 5 (14)47:06+18:0115:29
9Per BrahmÖppen motion 5 (14)47:11+18:0615:31
9Håkan BrandbergH45 (16)1:07:13+19:4011:22
10Christer SolbreckH65 (15)49:32+13:3214:21
13Sven WigertzH45 (16)1:21:35+34:0213:48
14Hans SahlbergH65 (15)1:02:20+26:2018:04
Sara BengtssonD21 (10)diskvalificerad
Peter HambäckH45 (16)ej start

Länna IF

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Johan EdenhamnH14 (10)34:25+6:5110:07
4Luiza DarD14 (5)44:30+15:4414:58
5Wilma HämäläinenÖppen motion 2 (6)43:27+25:4219:34
6Hanna KarlssonÖppen motion 2 (6)43:33+25:4819:37
7Elin MokvistD16 (8)51:47+19:1315:03
Stefan ÖnerudÖppen motion 5 (14)diskvalificerad
Mikael HämäläinenÖppen motion 5 (14)diskvalificerad

OK Borgen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Björn JohanssonÖppen motion 8 (3)50:539:53
9Sten JohanssonH65 (15)48:29+12:2914:03

OK Bävern

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Magnus ThorH50 (12)diskvalificerad

OK Enen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Kenneth LarssonH60 (9)45:43+3:1311:02
6Peter OlofssonH50 (12)1:07:24+22:3612:09
6Anders GustavssonH40 (7)1:19:24+28:4212:58
11Karl-Åke LarssonH65 (15)49:50+13:5014:26
Sofia ForngrenD18 (3)ej start

OK Linné

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sandra BoströmD12 (2)17:298:03
1Albin RidefeltH21 (15)1:00:546:44
1Andreas HjertsonH55 (8)45:339:28
1Daniel RönnqvistH12 (4)16:437:42
1Anders BoströmH40 (7)50:428:17
2Jörgen OhlinH21 (15)1:02:31+1:376:55
2Kurt BoströmH70 (14)39:28+4:1211:42
2Lovisa NilssonD18 (3)49:17+9:2111:47
2Christer ErikssonH60 (9)44:33+2:0310:45
2Daniel Carlson BjernaldH14 (10)33:47+6:139:56
3Stefan NilssonÖppen motion 5 (14)30:15+1:109:57
3Oskar SjöbergH21 (15)1:03:40+2:467:03
3Niklas AldénH18 (6)56:49+6:369:21
3Peter RidefeltH50 (12)54:20+9:329:48
4Johan WesterberghH35 (5)1:19:12+24:1812:29
4Björn SöderbäckH50 (12)54:21+9:339:48
4Maria HartD45 (12)35:14+5:0410:02
4David LingforsH21 (15)1:07:36+6:427:29
4Tuve MöllerH14 (10)35:15+7:4110:22
5Samantha SaegerÖppen motion 5 (14)36:09+7:0411:53
5Henrik RoosH35 (5)1:21:40+26:4612:52
5Hanna Axelsson-MeyersonD21 (10)1:21:59+16:3112:46
5Johan J MöllerH45 (16)54:24+6:519:12
5Mikael Anttila-ErikssonH20 (6)1:13:08+15:1111:26
5Ove CarlssonH70 (14)44:41+9:2513:15
5Tryggve RönnqvistH50 (12)1:05:05+20:1711:44
5Johannes RidefeltH14 (10)38:12+10:3811:14
5Emma GraasD16 (8)44:58+12:2413:04
5Per-Erik WåhlbergH60 (9)51:22+8:5212:24
6Mari TroengÖppen motion 5 (14)36:15+7:1011:55
6Filip Axelsson MeyersonH16 (10)47:03+13:4510:58
7Sixten JonssonH16 (10)49:29+16:1111:32
7Boris GranovskiyH21 (15)1:19:17+18:238:46
7Kenneth JonssonH45 (16)59:22+11:4910:02
7Lars Erik HermanssonH60 (9)55:44+13:1413:27
8Lena NilssonD45 (12)40:24+10:1411:30
8Simon EklövH21 (15)1:23:40+22:469:15
8Peter EklövH50 (12)1:21:15+36:2714:39
8Hans ThorH45 (16)1:04:39+17:0610:56
8Folke BoströmH60 (9)1:01:04+18:3414:45
9Oskar WallénH21 (15)1:27:33+26:399:41
9Pia ThunmanD45 (12)41:52+11:4211:55
10Ross SmithH21 (15)1:34:22+33:2810:27
11Ulrika MeyersonD45 (12)1:03:12+33:0218:00
13Ulf SkogtjärnH65 (15)51:03+15:0314:47
14Bertil KarlssonH70 (14)1:21:12+45:5624:05
Mikael NordströmH21 (15)diskvalificerad
Karna ThorssonD21 (10)diskvalificerad
Rassmus AnderssonH21 (15)diskvalificerad
Agnes JonssonD14 (5)diskvalificerad
Johanna RagvaldD21 (10)diskvalificerad
Håkan HellströmH50 (12)diskvalificerad
Olof ErikssonH21 (15)diskvalificerad
Olle NilssonH14 (10)diskvalificerad
Isak EklövH20 (6)ej start
Rebecka LindbergD21 (10)ej start
Ulrik ImbergH21 (15)ej start
Anna LindeD18 (3)ej start
Anders ErikssonH45 (16)ej start

OK Ravinen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sverre JonssonH65 (15)36:0010:26

OK Rodhen

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Yvonne GrehnD40 (1)43:1311:11
1Henrik JonssonH20 (6)57:579:04
1Jonas EklundH35 (5)54:548:39
2Ingrid SjölanderD55 (2)38:11+8:2512:26
2Torbjörn JacobssonH20 (6)1:00:15+2:189:25
2Carina JacobssonD50 (4)45:34+3:5713:53
2Emil GrehnH12 (4)20:51+4:089:36
2Annika ArdellD45 (12)30:40+0:308:44
4Emma JonssonD21 (10)1:20:27+14:5912:31
Martin JanssonH20 (6)diskvalificerad
Åke TorstenssonH45 (16)diskvalificerad
Karin JanssonD50 (4)diskvalificerad
Elin SjölanderD21 (10)ej start
Maria SjölanderD21 (10)ej start
Simon AnderssonH18 (6)ej start
Lennart TorstenssonH65 (15)ej start

OK Roslagen

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ola HultinH45 (16)47:338:02
1Torbjörn LännevallH50 (12)44:488:05
1Alice FrostD14 (5)28:469:41
2Ellen FrostD12 (2)20:00+2:319:12
2Elizabeth LøchtingÖppen motion 2 (6)21:44+3:599:47
2Caroline Løchting ThunbergD14 (5)33:14+4:2811:11
2Thord RådbergH65 (15)40:02+4:0211:36
3Viktor LindbergH20 (6)1:03:53+5:569:59
3Samantha AhlgrenD18 (3)55:58+16:0213:23
3Maria KvarnlöfD45 (12)31:48+1:389:03
3Ellen BromanD14 (5)36:43+7:5712:21
4Robert SandbergH20 (6)1:04:58+7:0110:10
5Tommy LindbergH21 (15)1:08:47+7:537:37
6Christian Løchting ThunbergH18 (6)1:23:19+33:0613:43
6Waldemar AnderssonH14 (10)38:56+11:2211:27
8Sivert SöderbärgH70 (14)49:03+13:4714:33
10Thomas JanssonH45 (16)1:09:38+22:0511:46
10Staffan BromanÖppen motion 5 (14)47:19+18:1415:33
11Mats FrostÖppen motion 5 (14)58:21+29:1619:11
13Tryggve TryggH70 (14)1:14:10+38:5422:00
Ove NäslundH40 (7)diskvalificerad
Mats LundmanH50 (12)diskvalificerad
Olivia KvarnlöfD16 (8)diskvalificerad
Gustav StarkH14 (10)diskvalificerad
Kalle SöderbärgH16 (10)ej start
Anders SöderbärgH45 (16)ej start

OK Triangeln

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Viktoria AnderssonD16 (8)37:01+4:2710:45
3Maria SkantzD50 (4)49:24+7:4715:03

Rimbo SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Rolf AnderssonH70 (14)45:37+10:2113:32

Rånäs OK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elisabeth HedlöfD55 (2)29:469:41
1Amanda EklundÖppen motion 5 (14)29:059:34
1Robin PousetteH18 (6)50:138:16
2Thomas JohanssonH55 (8)47:23+1:509:51
2Gunnar ÅhlénH35 (5)1:05:58+11:0410:24
2Anders OhlinÖppen motion 8 (3)54:36+3:4310:37
2Anne EklundÖppen motion 5 (14)29:23+0:189:39
2André EklundH16 (10)39:50+6:329:17
2Roine AnderssonH50 (12)46:08+1:208:19
3Hans OhlinH55 (8)51:53+6:2010:47
3Jonas ErikssonH35 (5)1:09:19+14:2510:55
4John LarssonH12 (4)24:47+8:0411:25
4Fanny RostöD16 (8)41:23+8:4912:01
5Felix ClassonH16 (10)44:38+11:2010:24
5Roger TynellH40 (7)1:11:12+20:3011:38
6Agneta KarlssonD45 (12)38:09+7:5910:52
7Boris AnderssonH65 (15)44:41+8:4112:57
10Monica RostöD45 (12)53:31+23:2115:14
Håkan RostöH45 (16)diskvalificerad
Magnus BergströmÖppen motion 5 (14)diskvalificerad
Henrik SundblomH35 (5)ej start
Marica TynellD40 (1)ej start
Adam EklundH18 (6)ej start
Leif Erik KarlssonH60 (9)ej start
Pontus ThörnH14 (10)ej start

Sigtuna OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Åke GatelidH70 (14)35:1610:27
2Dagny GustavssonD65 (5)40:48+5:0513:44
3Emil GyllenhammarH16 (10)41:58+8:409:46
3Isak NordströmH12 (4)22:52+6:0910:32
4Leif BergÖppen motion 5 (14)34:35+5:3011:22
4Barbro BörjesonD65 (5)58:47+23:0419:47
6Bengt-Olov TörnqvistH65 (15)44:09+8:0912:47
8Lucas Holgersson RohdinH16 (10)53:49+20:3112:32
9Jan-Olof MalmH70 (14)49:53+14:3714:48
9Roland BäcklinH50 (12)1:27:44+42:5615:50
12Roger UddmäreH45 (16)1:12:35+25:0212:16
14Stefan NordströmH45 (16)1:22:08+34:3513:53
Peter LandenmarkH55 (8)diskvalificerad
Henrik NordströmH14 (10)diskvalificerad
Per-Åke HolmH55 (8)ej start

Tierps SOK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Elke Wilke-GüntherD65 (5)1:05:45+30:0222:08
5Jan Olov JonssonH65 (15)43:57+7:5712:44
7Sven-Erik LevinH55 (8)1:04:51+19:1813:28
7Cathrine JohanssonD45 (12)40:14+10:0411:27
8Torbjörn AtterbrandH65 (15)45:28+9:2813:10
9Emil ErikssonH16 (10)57:39+24:2113:26
Yngve PerssonH65 (15)diskvalificerad

Täby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Maria von SchmalenséD21 (10)1:05:2810:11

Upsala IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Martin EngqvistH70 (14)39:37+4:2111:45
12Karl-Göran GustafssonH65 (15)49:57+13:5714:28

Vallentuna-Össeby OL

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Marie ÖhmanD50 (4)41:3712:41
1Annika CarlbergD18 (3)39:569:33
1Marianne CarlbergD45 (12)30:108:35
2Rebecca BjärrenholtD21 (10)1:13:15+7:4711:24
2Mats EkmanH40 (7)1:00:14+9:329:50
3Christer RognellÖppen motion 8 (3)1:33:33+42:4018:12
3Jonas GidingH45 (16)49:28+1:558:22
4Patrik SundgrenH16 (10)42:17+8:599:51
4Peter SundgrenH55 (8)53:04+7:3111:01
4Anton SundgrenH18 (6)57:24+7:119:27
4Christer ArksandH40 (7)1:08:04+17:2211:07
6Peter BrunnbergH55 (8)1:03:45+18:1213:15
6Camilla ÖhmanD21 (10)1:38:26+32:5815:19
7Eddie BjärrenholtH50 (12)1:10:25+25:3712:42
10William HultqvistH16 (10)58:37+25:1913:39
12Rune ThurenH70 (14)1:14:04+38:4821:58
Anette ArksandD45 (12)diskvalificerad
Maria ForsumD21 (10)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser