Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Åtvidskampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Åtvidskampen
Arrangörsorganisationer: Björkfors GOIF / OK Eken
Datum: söndag 9 augusti 2015

D21

4 040 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva OlssonLinköpings OK33:128:13
2Rebecka LindbergOK Roslagen36:27+3:159:01
3Emma KantarpÄrla IF37:05+3:539:10
4Therese KlintbergEksjö SOK37:54+4:429:22
5Lisa MalmströmGOIF Tjalve38:35+5:239:33
6Stina PerssonUmeå OK38:52+5:409:37
7Märta BerggrenOK Kolmården44:36+11:2411:02
8Anneli BerggrenOK Denseln44:37+11:2511:02
9Anna HåkanssonLinköpings OK45:07+11:5511:10
10Carolin SvenssonHaninge SOK46:47+13:3511:34
11Sara BerganderEksjö SOK1:08:50+35:3817:02
12Karin MidestadLinköpings OK1:35:42+1:02:3023:41
Cecilia BerganderEksjö SOKej godkänd

H21

4 730 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pavlo UshkvarokOK Denseln28:436:04
2Kristian AlgersSkogspojkarnas OK31:34+2:516:40
3Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF32:13+3:306:48
4Viktor AntonssonEksjö SOK33:56+5:137:10
5Henrik ErikssonCentrum OK33:59+5:167:11
6Per BrolundOK Denseln34:00+5:177:11
7Fredrik LindströmLinköpings OK34:07+5:247:12
8Robbin KantarpÄrla IF34:19+5:367:15
9Tommy LindbergOK Roslagen34:33+5:507:18
10Erik MartinssonLinköpings OK34:43+6:007:20
11Anton SundinSträngnäs-Malmby OL36:12+7:297:39
12Fredrik RosénJönköpings OK37:30+8:477:55
13Björn KarlssonOK Denseln37:41+8:587:58
14Albin DetterfeltLinköpings OK39:57+11:148:26
15Fredrik PeterssonLinköpings OK42:22+13:398:57
16Jonas FogelbergVästvärmlands OK42:56+14:139:04
17Rickard IngessonLunds OK44:20+15:379:22
18Simon NilssonEksjö SOK1:01:01+32:1812:53
19Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:57:24+1:28:4124:49
Harri KarlssonOK Denselnej godkänd
Mikael AnderssonLinköpings OKutgått
Jan JohanssonIFK Umeåej start
Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstadej start

H20

3 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LindmanFinspångs SOK30:558:01
2Sven EngströmLinköpings OK33:37+2:428:43
3Marek SkorupaOK Kolmården45:03+14:0811:42

D18

3 510 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma PetterssonOK Roxen36:4910:29
2Tora WesterbergOK Kolmården42:51+6:0212:12
3Lova EvebornOK Roxen43:48+6:5912:28
4Moa HedegårdOK Kolmården43:52+7:0312:29
5Barbara WzietekOK Kolmården54:32+17:4315:32

H18

3 850 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin LillieströmOK Roxen27:277:07
2Marcin BiedermanOK Kolmården31:29+4:028:10
3Alexander WiklundFinspångs SOK33:16+5:498:38
4Lukas EvebornOK Roxen33:30+6:038:42
5Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL35:48+8:219:17
6Oscar MolinBoxholm-Mjölby OL36:27+9:009:28
7Olle HanssonOK Roxen37:30+10:039:44
8Jan BaranOK Kolmården37:53+10:269:50
9Pontus LindblomOK Roxen41:24+13:5710:45
10Oscar LangVästerviks OK46:04+18:3711:57
11Johan StenströmLinköpings OK1:07:41+40:1417:34

D16

3 360 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove EkströmLinköpings OK32:499:46
2Lisa BerggrenOK Kolmården34:48+1:5910:21
3Malin KärrströmOK Roxen37:01+4:1211:01
4Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL37:36+4:4711:11
5Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad38:15+5:2611:23
6Irmalinn NilssonHärlövs IF39:58+7:0911:53
7Adrianna BiedermannOK Kolmården40:00+7:1111:54
8Frida SahlmanLinköpings OK40:38+7:4912:05
9Linnea HanssonOK Roxen41:44+8:5512:25
10Emelie SvenssonIF Rigor41:54+9:0512:28
11Maja GarbacikWKS Wawel Krakow42:14+9:2512:34
12Ebba JensenSkåneslättens OL43:03+10:1412:48
13Elvira WildheimFK Friskus-Varberg43:18+10:2912:53
14Marta ListekWKS Wawel Krakow44:13+11:2413:09
15Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb44:40+11:5113:17
16Tova HermodssonLunds OK44:41+11:5213:17
17Alice HultinOK Löftan46:49+14:0013:56
18Emmy HelmerssonHässleholms OK47:11+14:2214:02
19Malva EvebornOK Roxen48:28+15:3914:25
20Elin WihlborgOK Gynge48:45+15:5614:30
21Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb54:12+21:2316:07
22Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL1:01:36+28:4718:20
23Sofia DahlHärlövs IF1:09:08+36:1920:34
24Moa KjellbergBjörkfors GOIF1:13:33+40:4421:53
Emma ErikssonOK Kolmårdenej godkänd
Hannele MöllerLinköpings OKej start

H16

3 510 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo LillieströmOK Roxen24:326:59
2August MollénOK Denseln26:34+2:027:34
3Jonas AnderssonOK Roxen27:51+3:197:56
4Gustaf HedegårdOK Kolmården34:09+9:379:43
5Elias AxelssonFinspångs SOK35:05+10:339:59
6Hugo EkingeOK Motala35:49+11:1710:12
7Kacper KucaOK Kolmården36:50+12:1810:29
8Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK38:00+13:2810:49
9Erik VinbladLunds OK39:01+14:2911:06
10Gunnar EngströmLinköpings OK39:14+14:4211:10
11Jakub KijakWKS Wawel Krakow40:49+16:1711:37
12Daniel HellbergLunds OK41:24+16:5211:47
13Tim JohanssonFK Friskus-Varberg47:08+22:3613:25
14Filip BengtssonOK Lindéna48:27+23:5513:48
15Axel KullbergLinköpings OK50:21+25:4914:20
Oscar EhrnbornAndrarums IFej godkänd

D14

2 980 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove PetterssonOK Roxen27:229:11
2Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb34:09+6:4711:27
3Clara DahlHärlövs IF38:00+10:3812:45
4Ebba KleinBjörkfors GOIF39:50+12:2813:22
5Filippa BjörkhammerBjörkfors GOIF40:26+13:0413:34
6Alma LeijonHärlövs IF48:06+20:4416:08
7Sofia EjlertssonBjörkfors GOIF59:33+32:1119:58
8Erica MolinBoxholm-Mjölby OL1:16:53+49:3125:47

H14

3 170 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan23:267:23
2Arvid WesterbergOK Kolmården23:56+0:307:32
3Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad24:00+0:347:34
4Jerzy StanekOK Kolmården24:26+1:007:42
5Albin KronkvistÖrkelljunga FK25:41+2:158:06
6Adrian VartiaOK Löftan27:12+3:468:34
7Albin PerssonHalmstad OK38:38+15:1212:11
8Otto BalckVallentuna-Össeby OL38:49+15:2312:14
9Malte EvebornOK Roxen41:58+18:3213:14
10Samuel LåstbomHärlövs IF46:48+23:2214:45
Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Albin EronnLinköpings OKej start
Emanuel HerberthsonLinköpings OKej start

H14 Kort

2 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle LeichtVästerviks OK35:4013:46
2Johan LangVästerviks OK54:03+18:2320:52

D12

2 510 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK22:018:46
2Sara WänströmFinspångs SOK22:49+0:489:05
3Elin KjellmanLinköpings OK23:12+1:119:14
4Alice JohanssonFinspångs SOK24:45+2:449:51
5Linn AldénOK Roxen26:09+4:0810:25
6Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK31:24+9:2312:30
7Ellen OlovssonGamleby OK35:09+13:0814:00

H12

2 590 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfons PetersonOK Denseln21:018:06
2Hugo PerssonOK Denseln21:27+0:268:16
3Valter FredrikssonGOIF Tjalve26:50+5:4910:21
4David StrömbäckOK Denseln31:05+10:0412:00
5Alexander VahlbergLinköpings OK37:33+16:3214:29
6Albin KjellbergBjörkfors GOIF40:45+19:4415:44
7Edvin WalterssonOK Roxen47:03+26:0218:09
Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Samuel KleinBjörkfors GOIFej start
Vilgot KämpeOK Denselnej start
Carl HedegårdOK Kolmårdenej start

D10

1 960 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie EttlingSkogspojkarnas OK23:2511:56
2Frida LindénOK Bävern26:40+3:1513:36
3Tilde EvebornOK Roxen29:19+5:5414:57
4Mindra LangerOK Roxen29:21+5:5614:58
5Ida EkholmBjörkfors GOIF33:15+9:5016:57
6Tyra LindellOK Roxen33:28+10:0317:04
7Malva ÖsterbergOK Eken39:40+16:1520:14
8Ellen LindforsBjörkfors GOIF47:14+23:4924:05
9Fanny WalterssonOK Roxen50:15+26:5025:38

H10

1 930 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig EronnLinköpings OK15:197:56
2Elis PetersonOK Denseln15:34+0:158:03
3Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK17:17+1:588:57
4Lucas BerggrenLinköpings OK24:39+9:2012:46
5Axel BalckVallentuna-Össeby OL24:45+9:2612:49
6Oscar KjellmanLinköpings OK25:39+10:2013:17
7Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK28:35+13:1614:48
8Albin SvenssonFK Herkules31:21+16:0216:14
9Mille LangerOK Roxen33:22+18:0317:17
10Erik BalckVallentuna-Össeby OL44:57+29:3823:17
11Adrian SandellOK Roxen51:53+36:3426:52
Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIFej start
Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubbej start

D35

3 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda NyströmOK Roxen51:1113:54
2Elin TudénIK Hakarpspojkarna55:54+4:4315:11
3Marie WalterssonOK Roxen1:23:27+32:1622:40

H35

4 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK37:168:23
2Markus HenrikssonLinköpings OK59:00+21:4413:17

D40

3 490 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena StrömTjällmo-Godegårds OK37:2310:42
2Mia EronnLinköpings OK38:52+1:2911:08
3Cecilia StrömbäckOK Denseln40:39+3:1611:38
4Maria LangVästerviks OK44:25+7:0212:43
5Maria R ThelinJönköpings OK44:31+7:0812:45
6Susanne KarlssonOK Denseln44:57+7:3412:52
7Marie-Louise PerssonFK Herkules53:44+16:2115:23
8Lilianna Etterle BiedermanWKS Wawel Krakow1:06:00+28:3718:54
Susanne AldénOK Roxenej start

H40

4 170 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK30:277:18
2Per MagnussonLinköpings OK33:29+3:028:01
3Henrik PetersonOK Denseln37:40+7:139:01
4Christian ErikssonLinköpings OK40:11+9:449:38
5Stefan NyströmOK Roxen42:39+12:1210:13
6Magnus VahlbergLinköpings OK43:01+12:3410:18
7James MelanderTjällmo-Godegårds OK46:21+15:5411:06
8Peter TudénIK Hakarpspojkarna46:30+16:0311:09
9Richard OlovssonGamleby OK50:18+19:5112:03
10Örjan SandellOK Roxen54:59+24:3213:11
11Pawel BiedermanOK Kolmården57:38+27:1113:49
Anders KnutssonLinköpings OKej godkänd
Christian EnbergLinköpings OKej start
Per KempeOK Denselnej start

D45

3 210 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK31:009:39
2Agneta ErikssonOK Kolmården32:03+1:039:59
3Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad33:04+2:0410:18
4Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL33:33+2:3310:27
5Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL34:23+3:2310:42
6Lena MolinBoxholm-Mjölby OL35:05+4:0510:55
7Lena MalmströmGOIF Tjalve39:01+8:0112:09
8Sofia WesterbergOK Kolmården40:48+9:4812:42
9Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL44:38+13:3813:54
10Lena LindmanFinspångs SOK46:36+15:3614:31
11Maria LillieströmOK Roxen46:38+15:3814:31
12Eva EngmanOK Denseln1:04:11+33:1119:59
13Lotta BorgLinköpings OK1:04:43+33:4320:09
14Karin OlofssonLinköpings OK1:41:10+1:10:1031:30
Lena StrömbäckLinköpings OKej godkänd
Annica BerggrenOK Kolmårdenej godkänd
Pernilla HörwingOK Roxenej start

H45

4 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael WesterbergOK Kolmården33:098:17
2Erik HelanderOK Roxen37:20+4:119:20
3Henrik PetterssonOK Roxen37:27+4:189:21
4Martin SvenssonIF Rigor43:33+10:2410:53
5Magnus SahlmanLinköpings OK44:20+11:1111:05
6Anders LillieströmOK Roxen45:26+12:1711:21
7Anders EkingeOK Motala47:11+14:0211:47
8Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb47:59+14:5011:59
9Christer ErikssonOK Kolmården48:13+15:0412:03
10Johan WänströmFinspångs SOK48:57+15:4812:14
11Jonas DetterfeltLinköpings OK52:46+19:3713:11
12Johan MalmOK Kolmården53:37+20:2813:24
13Fredrik EngmanOK Denseln54:13+21:0413:33
14Mikael LangerOK Roxen54:49+21:4013:42
15Thomas LåstbomHärlövs IF1:00:50+27:4115:12
16Tomas HammarVästerbergslagens OL1:10:29+37:2017:37
Patrik EvebornOK Roxenej start

D50

3 060 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita WehlinSkogspojkarnas OK29:529:45
2Karin LundströmStjärnorps SK32:59+3:0710:46
3Pia VångellLinköpings OK36:29+6:3711:55
4Gitte EngströmLinköpings OK39:25+9:3312:52
5Ebba HedegårdOK Kolmården48:14+18:2215:45
6Anna KullbergLinköpings OK52:31+22:3917:09
Mia LindbergBoxholm-Mjölby OLej godkänd

H50

3 620 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF29:188:05
2Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb33:29+4:119:14
3Anders MolinBoxholm-Mjölby OL34:40+5:229:34
4Magnus HerberthsonLinköpings OK40:25+11:0711:09
5Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL43:52+14:3412:07
6Rikard BorgLinköpings OK44:55+15:3712:24
7Anders PetterssonVästerviks OK49:40+20:2213:43
8Patric MolinBoxholm-Mjölby OL50:37+21:1913:58
9Sören BremerBoxholm-Mjölby OL57:40+28:2215:55
10Håkan WåhlanderFrölunda OL59:55+30:3716:33 Ladda ner rutt i gpx-format
Peter BerggrenOK Kolmårdenutgått
Thomas RimhagenLinköpings OKej start
Anders BruhnMotala AIF OLej start

D55

2 940 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena RosanderFinspångs SOK44:4015:11
2Lena FröbergGOIF Tjalve48:32+3:5216:30
3Catharina ForsénOK Denseln1:00:37+15:5720:37
4Yvonne JohanssonGamleby OK1:01:33+16:5320:56
5Ingrid JohanssonGamleby OK1:01:42+17:0220:59

H55

3 480 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK31:319:03
2Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL32:42+1:119:23
3Thomas StenströmLinköpings OK34:14+2:439:50
4Börje AnderssonLinköpings OK35:54+4:2310:18
5Mats RosanderFinspångs SOK36:16+4:4510:25
6Leif EfraimssonMotala AIF OL42:39+11:0812:15
7Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL46:49+15:1813:27
8Tomas VångellLinköpings OK58:55+27:2416:55
Arne KlintbergEksjö SOKej start

D60

2 720 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena PerssonGamleby OK41:1215:08
2Marie SvernestamLinköpings OK52:47+11:3519:24
3Carin AnderssonOK Denseln1:03:24+22:1223:18
4Gerd HagströmGOIF Tjalve1:16:08+34:5627:59
5Lena JohanssonSkogspojkarnas OK1:22:53+41:4130:28
Ingrid NorénBoxholm-Mjölby OLej godkänd

H60

3 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn TholénStjärnorps SK40:3011:54
2Ingemar PerssonGamleby OK42:30+2:0012:30
3Björn OhlssonFinspångs SOK48:15+7:4514:11
4Pär ForsströmStjärnorps SK55:48+15:1816:24
5Karl MollénOK Denseln57:40+17:1016:57
6Jan JohanssonGamleby OK1:04:12+23:4218:52
7Kjell ErikssonStjärnorps SK1:08:49+28:1920:14
8Lennart SvernestamLinköpings OK1:13:09+32:3921:30

D65

2 470 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie AldénOK Kolmården33:0713:24
2Ulla LindellOK Hällen39:06+5:5915:49
3Lena SandahlGamleby OK1:07:53+34:4627:28
Catharina JohanssonOK Kolmårdenej godkänd

H65

3 240 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen32:2410:00
2Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL34:53+2:2910:45
3Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK36:08+3:4411:09
4Gunnar EnbergMålilla OK38:30+6:0611:52
5Bo JernbergOK Roxen39:35+7:1112:13
6Roger DanielssonLinköpings OK40:05+7:4112:22
7Peter JakobssonLinköpings OK41:57+9:3312:56
8Tord FranssonMotala AIF OL43:22+10:5813:23
9Peter HagströmGOIF Tjalve45:41+13:1714:05
10Runar AldénOK Kolmården48:35+16:1114:59
11Ove JohanssonOK Kolmården48:44+16:2015:02
Johnny GustafssonGamleby OKej godkänd
Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Rune RingsgårdOK Roxenej godkänd
Lars StrömTjällmo-Godegårds OKutgått
Christer JohanssonOK Motalaej start

D70

2 340 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britten PerssonFinspångs SOK36:4615:42
2Sonja HanssonGOIF Tjalve41:16+4:3017:38
3Eva LindgrenLinköpings OK45:46+9:0019:33
4Gunnel ChristianssonGamleby OK51:38+14:5222:03
5Viveca JernstedtKristinehamns OK51:54+15:0822:10
6Gudrun ThigerLinköpings AIK59:01+22:1525:13
7Chatarina AnderssonOK Motala1:08:06+31:2029:06

H70

3 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar CarlsonOK Roxen39:4413:06
2Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL46:11+6:2715:14
3Leif SamorTjällmo-Godegårds OK47:52+8:0815:47
4Hans-Åke ChristianssonGamleby OK51:46+12:0217:05
5Stig VahlbergKristinehamns OK1:11:10+31:2623:29
Anders SternöOK Roxenej godkänd
Roland AlsénOK Roxenej godkänd
Lennart SturessonVästerviks OKej start

D75

2 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt PetterssonOK Roxen50:5624:29
Karin RenbergOK Kolmårdenej start

H75

2 830 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt KarlssonIFK Norrköpings OK40:3414:20
2Sune LindellOK Hällen44:51+4:1715:50
3Bengt KarlssonLinköpings AIK45:15+4:4115:59
4Alf MattssonOK Kolmården45:40+5:0616:08
5Bengt KleistBoxholm-Mjölby OL54:27+13:5319:14
Leif AnderssonOK Motalaej godkänd
Johnny WallingeOK Kolmårdenutgått
Ellert ThunholmOK Roxenej start

D80

2 080 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Jonna EngblomLinköpings AIKej start

H80

2 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt LifSol Tranås31:5513:41
Rune KarlssonLinköpings OKej godkänd
Rubert EngblomLinköpings AIKej start
Sven JonssonOK Roxenej start
Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OKej start

Inskolning

1 710 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ikaros GenaridisOK Denselnfullföljt
Ioni GenaridisOK Denselnfullföljt
Ella JohanssonFinspångs SOKfullföljt
Sanna JosefssonOK Kolmårdenfullföljt
Alexander LarssonFinspångs SOKfullföljt
Saga LindellOK Roxenfullföljt
Axel Nygårdhsklubblösfullföljt
Lovis ÖsterbergOK Ekenfullföljt
Aron LindbergOK Roslagenej godkänd
Assar ThelinJönköpings OKutgått

U1

1 980 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK18:379:24
2Karl KullbergBjörkfors GOIF23:04+4:2711:38
3Holger WänströmFinspångs SOK24:45+6:0812:30
4Cornelia LarssonFinspångs SOK27:57+9:2014:06
5Oliver ThoréeLinköpings OK28:22+9:4514:19
6Isak StrömbäckOK Denseln28:56+10:1914:36
7Hannes PetersonOK Denseln32:57+14:2016:38
8Stina BerggrenLinköpings OK36:33+17:5618:27
9Emma LindénOK Bävern39:59+21:2220:11

U2

2 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin VahlbergLinköpings OK31:3015:17
2Agnes OlovssonGamleby OK33:29+1:5916:15
3Gustav LindbergOK Roslagen42:59+11:2920:51
4Nora KleinBjörkfors GOIF53:24+21:5425:55
5Alva LindforsBjörkfors GOIF53:43+22:1326:04

Öppen motion 1

1 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Brigitte AlsénOK Roxen40:1120:17
2Gustav EkholmBjörkfors GOIF41:20+1:0920:52
3Rigmor SternöOK Roxen41:48+1:3721:06
Louise Söderströmklubblösej start

Öppen motion 3

2 630 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik FredrikssonGOIF Tjalve23:479:02
2Ellen NilssonNAIS Orienteringsklubb25:30+1:439:41
3Karolina RönnbäckOK Eken34:27+10:4013:05
4Elisabeth WalfridssonSOK Aneby38:07+14:2014:29
5Liselotte EvebornOK Roxen39:00+15:1314:49
6Sofia FogelbergVästvärmlands OK53:14+29:2720:14
7Josfin MossingerNyköpings OK54:49+31:0220:50
8Inger EkmanOK Roxen58:07+34:2022:05
9Liselott Anderssonklubblös58:38+34:5122:17
10Filip Lindqvistklubblös1:03:48+40:0124:15
11Lars-Åke HolmLinköpings OK1:05:43+41:5624:59
12Jessica FredsbergOK Roxen1:06:28+42:4125:16
13Sara JonssonTjällmo-Godegårds OK1:13:07+49:2027:48
14Lena GustfssonLinköping1:14:01+50:1428:08
15Erik SahlmanLinköpings OK1:14:05+50:1828:10
16Maria JarelandLinköpings OK1:14:06+50:1928:10
Monika LindgrenLinköpings OKej godkänd

Öppen motion 5

3 240 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan SaxLinköping46:3214:21
2Åsa SaxLinköping46:37+0:0514:23
3Filip ÅrnfeltLinköpings OK47:18+0:4614:35
4Rolf Jonssonklubblös49:22+2:5015:14
5Katja KinnunenVallentuna-Össeby OL52:47+6:1516:17
6Per-Ove EkmanOK Roxen53:42+7:1016:34
7Anna-Karin SalovaaraOK Roxen54:02+7:3016:40
8Magnus HanssonBoxholm-Mjölby OL54:46+8:1416:54
9Erik HanssonOK Roxen55:31+8:5917:08
10Åsa DetterfeltLinköpings OK58:36+12:0418:05
11Serina SalovaaraOK Roxen58:52+12:2018:10
12Fredrik Berggrenklubblös1:11:10+24:3821:57
13Kerstin BobergOK Roxen1:12:16+25:4422:18
14Maria KjellmanLinköpings OK1:12:17+25:4522:18
15Göran SvenssonOK Roxen1:15:28+28:5623:17
16Björn KullbergLinköpings OK1:16:03+29:3123:28
17Johan LeichtVästerviks OK1:33:29+46:5728:51
18Cecilia VahlbergLinköpings OK1:41:45+55:1331:24
19Jan NilssonLinköpings OK2:20:22+1:33:5043:19
Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IFej godkänd
Boel JohnsonOK Denselnej godkänd
Johanna PetersonOK Denselnej godkänd
Ove MöllerLinköpings OKej start

Öppen motion 7

3 020 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara HelanderDomnarvets GOIF33:5911:15
2Lena NordTrosabygdens OK35:47+1:4811:50
3Lars-Erik SpaakEksjö SOK37:07+3:0812:17
4Anders JohanssonFinspångs SOK37:08+3:0912:17
5Per ErikssonLinköpings OK37:36+3:3712:27
6Stina SternerLinköpings OK39:42+5:4313:08
7Fredrik NordströmLinköping40:06+6:0713:16
8Stephan SvenssonLinköpings OK43:18+9:1914:20
9Kjell JosefssonOK Kolmården45:33+11:3415:04
10Emma BerggrenTjällmo-Godegårds OK46:34+12:3515:25
11Kristin AndréeJärla Orientering46:42+12:4315:27
12Johanna HanssonBoxholm-Mjölby OL48:17+14:1815:59
13Anders AxelssonFinspångs SOK49:33+15:3416:24
14Linnea NordOK Klemmingen50:06+16:0716:35
15Linda WänströmFinspångs SOK51:13+17:1416:57
16Helena HolmOK Roxen51:15+17:1616:58
17Anna ÅgrenCentrum OK54:24+20:2518:00
18Ann-Sofie SvenssonLinköpings OK54:55+20:5618:11
19Maria EngqvistHammarkinds OK55:08+21:0918:15
20Richard LangVästerviks OK55:51+21:5218:29
21Ole PedersenLinköpings OK57:00+23:0118:52
22Maria LangerOK Roxen58:59+25:0019:31
23Mona LindénOK Bävern1:01:01+27:0220:12
24Tobias JanssonHammarkinds OK1:01:07+27:0820:14
25Jörgen SvenssonLinköpings OK1:01:57+27:5820:30
26Lars KarlssonGamleby OK1:02:49+28:5020:48
27Elisabeth DanielssonVimmerby OK1:08:35+34:3622:42
28Gustaf OlssonLinköpings OK1:09:18+35:1922:56
29Ulf WaldenfjordLinköpings OK1:09:54+35:5523:08
30Andreas MidestadLinköpings OK1:10:28+36:2923:20
31Ann-Sofi OlovssonGamleby OK1:11:08+37:0923:33
32Jan-Åke AnderssonOK Denseln1:14:51+40:5224:47
33Axel JohanssonFinspångs SOK1:20:59+47:0026:48
34Leo RystamOK Roxen1:31:05+57:0630:09
35Joakim WalterssonOK Roxen1:50:59+1:17:0036:44 Ladda ner rutt i gpx-format
Joel LundbladEksjö SOKej godkänd
Kurt AnderssonOK Denselnej godkänd
Lina EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd

Öppen motion 8

4 570 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans BrolundOK Denseln36:398:01
2Petter JohanssonLinköpings OK40:16+3:378:48
3Peter EttlingSkogspojkarnas OK43:36+6:579:32
4Jonas RingsgårdOK Roxen43:57+7:189:37
5Andreas BerganderEksjö SOK43:58+7:199:37
6Staffan KjellmanOK Ravinen48:49+12:1010:40
7Clas KärrströmÖstgöta Helikopter SK & IF49:58+13:1910:56
8Stefan EngströmLinköpings OK51:38+14:5911:17
9Erik KjellgrenHammarkinds OK53:18+16:3911:39
10Agnes AdolfssonEksjö SOK55:24+18:4512:07
11Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL58:28+21:4912:47
12Erik StridÖsterfärnebo IF58:53+22:1412:53
13John HylandStjärnorps SK1:02:11+25:3213:36
14David Rosenklubblös1:09:21+32:4215:10
15Cecilia KleistLinköpings OK1:19:33+42:5417:24
16Kristian NilssonÖstgöta Helikopter SK & IF1:20:36+43:5717:38
17Rickard DanielssonVimmerby OK1:24:01+47:2218:23
18Mattias FredsbergOK Roxen1:56:44+1:20:0525:32 Ladda ner rutt i gpx-format
Johan BalckVallentuna-Össeby OLej godkänd
Raul HindovLunds OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser