Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Bävern, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Bävern, lång
Arrangörsorganisation: OK Bävern
Datum: söndag 10 maj 2015

H21

9 410 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas AspIFK Göteborg1:03:346:45
2Johan SandlundOK Njudung1:12:31+8:577:42
3Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna1:15:17+11:438:00
4Markus NordmarkNässjö OK1:25:34+22:009:05
5Håkan AlmqvistNybro OK1:32:13+28:399:47
6Jimmy IbyGränna-Bygdens OK1:48:15+44:4111:30
7Adam EricksonBodafors OK1:50:41+47:0711:45

D21 Kort

4 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida NordbergOK Tranan55:5711:42
2Jennie GustavssonVäxjö OK56:54+0:5711:54
Lina LudvigssonEksjö SOKej start

H18

6 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric LöfqvistOK Njudung52:488:11
2Rasmus SvenssonVärend GN OL1:16:50+24:0211:54
Albin LagerNässjö OKej godkänd
Isac JohanssonSol Tranåsej start

D16

4 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma NordbergOK Tranan43:419:48
2Lovisa BlomgrenSOK Aneby49:24+5:4311:06
3Ophelia HaasNybro OK50:41+7:0011:23
4Kajsa IsidorssonOK Vivill1:30:40+46:5920:22
Olivia LönkvistOK Vivillej godkänd

H16

5 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK51:309:12
2Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna57:05+5:3510:12

D16 Kort

3 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa Den BraverOK Gränsen1:06:1117:08

D14

3 860 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna37:179:39
2Alma GustafssonSOK Aneby37:38+0:219:44
3Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna40:03+2:4610:22
4Vendela LönkvistOK Vivill40:58+3:4110:36
5Klara AnderssonOK Orion42:12+4:5510:55
6Amanda KarmetunOK Njudung44:06+6:4911:25
7Elin JennerstrandOK Njudung54:54+17:3714:13
8Clara SamuelssonOK Vivill56:58+19:4114:45
9Ebba RosanderSOK Aneby1:04:44+27:2716:46
10Hanna OlssonIFK Sävsjö1:05:40+28:2317:00
Kajsa WardOK Vivillej godkänd
Emma LingJönköpings OKej start
Ida EdvardssonEksjö SOKej start

H14

3 820 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin TollOK Njudung28:417:30
2Karl PetersénOK Njudung30:45+2:048:02
3Petter BergstedtMarkbygdens OK30:49+2:088:04
4Maxim OmelchenkoFK Vittus30:51+2:108:04
5Arvid KronmarFK Vittus33:58+5:178:53
5Olle BergstedtMarkbygdens OK33:58+5:178:53
7Edvin SchillerOK Njudung37:13+8:329:44
8Oskar KarlssonMålilla OK38:30+9:4910:04
9Hampus FyhrSOK Aneby48:56+20:1512:48
10Albin EronnLinköpings OK1:03:32+34:5116:37
Sebastian BjörkBodafors OKej godkänd
Axel JohanssonSol Tranåsej start
Linus LundbergOK Bävernej start

D14 Kort

2 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bella PalmqvistIFK Sävsjö40:0614:31
2Elin GöthEksjö SOK47:37+7:3117:15

H14 Kort

2 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas RostedtBodafors OK37:3213:21

D12

2 760 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sophia SkaarJönköpings OK29:1510:35
2Olivia GrönkvistJönköpings OK32:22+3:0711:43
3Tilda RosanderSOK Aneby34:43+5:2812:34
4Nora AnderssonOK Norrvirdarna36:25+7:1013:11
5Felicia FyhrSOK Aneby44:38+15:2316:10
6Mikaela JohanssonVästerviks OK46:12+16:5716:44
7Lizen BergströmOK Bävern55:12+25:5720:00
8Emma IsidorssonOK Vivill56:12+26:5720:21
Tove den BraverOK Gränsenej godkänd
Ellen TollOK Njudungej start
Ellinor LihvOK Gränsenej start

H12

2 810 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna22:478:06
2Erik LingJönköpings OK23:08+0:218:13
3Isak LiljeholmGamleby OK27:39+4:529:50
4Philip VibergRyda SK29:07+6:2010:21
5Olle EkbringKexholms SK31:24+8:3711:10
6Alexander GustafssonOK Njudung34:41+11:5412:20
7Markus LjungqvistKexholms SK38:09+15:2213:34
8Oscar HultgrenOK Njudung38:44+15:5713:47
9Albin HjellströmGränna-Bygdens OK42:54+20:0715:16
10Aron RudbergOK Bävern44:54+22:0715:58
Stepan KhakimovFK Vittusej godkänd
Adrian SjödinIK Hakarpspojkarnaej start

D12 Kort

2 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda AspIFK Göteborg34:1312:54
2Maja JosefssonOK Bävern40:30+6:1715:16
3Tilda HagelbergEksjö SOK45:38+11:2517:13

D10

2 650 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra LingJönköpings OK25:469:43
2Alice HallOK Bävern28:06+2:2010:36
3Vera GerhardssonOK Bävern29:02+3:1610:57
4Frida LindénOK Bävern29:12+3:2611:01
5Frida SchillerOK Njudung31:37+5:5111:55
6Felicia GustafssonOK Njudung32:17+6:3112:10
7Lova KronmarFK Vittus35:10+9:2413:16

H10

2 580 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilhelm KarmetunOK Njudung26:2010:12
2Ludvig EronnLinköpings OK27:21+1:0110:36
3Elias ThunbergOK Vivill27:59+1:3910:50
4Noel RostedtBodafors OK29:43+3:2311:31
5Hugo HedströmOK Bävern33:50+7:3013:06
6Olle PetersénOK Njudung35:18+8:5813:40
7Melvin HildorssonOK Bävern41:12+14:5215:58
8Axel VibergRyda SK59:23+33:0323:01
Jakob OmelchenkoFK Vittusej godkänd
Anton JohanssonSOK Anebyej start

H35

7 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lasse JanssonEksjö SOK1:00:247:59
2Mikael TrofastJönköpings OK1:05:46+5:228:41
3Peter WaldenströmJönköpings OK1:17:39+17:1510:16

D40

4 780 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK50:4410:36
2Linda IngemarssonFK Vittus51:26+0:4210:45
3Maria SundbergOK Njudung53:44+3:0011:14
Mia EronnLinköpings OKej start

H40

7 390 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil EronnLinköpings OK49:586:45
2Fredrik SvenssonJönköpings OK50:59+1:016:53
3Per ThunbergOK Vivill1:00:15+10:178:09
4Rolf E JohanssonVästerviks OK1:13:21+23:239:55
5Jonas HåkanssonEksjö SOK1:13:35+23:379:57
6Joakim KarmetunOK Njudung1:16:39+26:4110:22
Daniel AxelssonMålilla OKej start

D45

4 290 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Nero NordmarkNässjö OK37:048:38
2Anna MattssonOK Norrvirdarna42:55+5:5110:00
3Ulrika WahlströmTenhults SOK44:30+7:2610:22
4Lena HögrellJönköpings OK44:58+7:5410:28
5Helena KarlssonNässjö OK49:11+12:0711:27
6Caroline LiljebjörnNybro OK58:47+21:4313:42
7Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK1:01:53+24:4914:25

H45

6 450 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna44:506:57
2Mikael BergstedtMarkbygdens OK52:05+7:158:04
3Anders LingJönköpings OK54:04+9:148:22
4Klas GrönkvistJönköpings OK54:17+9:278:24
5Magnus SvenssonNässjö OK54:39+9:498:28
6Dennis TollOK Njudung56:32+11:428:45
7Peter SahlinNässjö OK57:54+13:048:58
8Anders PeterssonOK Njudung58:08+13:189:00
9Lars HarrieLunds OK59:07+14:179:09
10Thomas JohanssonGamleby OK1:00:03+15:139:18
11Fredrik PlumppuBredareds IF1:07:23+22:3310:26
12Ulf LiljebjörnNybro OK1:21:42+36:5212:40
Tobias Den BraverOK Gränsenej start
Robert HjelmVimmerby OKej start
Staffan JohanssonSol Tranåsej start
Jimmy NicklassonKexholms SKej start

D50

3 690 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ÖhlinSOK Aneby34:529:26
2Maritha HenrikssonJönköpings OK36:13+1:219:48
3Helena LindmanNässjö OK36:30+1:389:53
4Christina SternerOK Njudung37:57+3:0510:17
5Kerstin SegerssonOK 64 Torpa40:01+5:0910:50
6Helene SvenssonIK Vista44:14+9:2211:59
7Karin ErnfridssonOK 64 Torpa54:06+19:1414:39
Maria SturessonAnderstorps OKej start
Kristina JohanssonBredaryds SOKej start
Gunilla GustafssonOK Orionej start

H50

5 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elis BengtssonOK Norrvirdarna40:416:53
2Stefan OlofssonOK Gisle46:13+5:327:50
3Mats LjungqvistKexholms SK46:16+5:357:50
4Mats AnderssonOK Orion46:46+6:057:55
5Michael BjörnlingerIK Vista47:22+6:418:01
6Bengt HesslekransOK Njudung52:33+11:528:54
7Håkan SvenssonIK Vista54:52+14:119:17
8Magnus PorleVäxjö OK57:31+16:509:44
9Anders PetterssonVästerviks OK1:15:05+34:2412:43
Bengt AnderssonIK Hakarpspojkarnaej start
Stefan JohanssonBredaryds SOKej start

D55

3 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica HenrikssonEksjö SOK40:5411:05
2Marianne RosgrenOK Njudung47:22+6:2812:50
3Liselott SigbyIK Vista52:37+11:4314:15
Ann-Marie AnderssonTenhults SOKej start

H55

5 360 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar KarlssonMålilla OK42:167:53
2Ulf PalmérUlricehamns OK42:28+0:127:55
3Mats BrorssonTockarps IK44:28+2:128:17
4Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna45:50+3:348:33
5Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK46:02+3:468:35
6Inge GötessonOK Dacke47:52+5:368:55
7Arne KlintbergEksjö SOK48:18+6:029:00
8Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna48:53+6:379:07
9Ingemar MånssonRonneby OK55:00+12:4410:15
10Arne SääfGudhems IF58:06+15:5010:50
11Jan KarlssonVäxjö OK58:11+15:5510:51

D60

3 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger EnglundIFK Sävsjö38:4211:07
2Eva PetterssonVäxjö OK41:49+3:0712:00
3Agneta GranströmSOK Aneby45:47+7:0513:09
4Gunvor ArbinAnnebergs GIF46:12+7:3013:16
Susanne DittmerIK Hakarpspojkarnaej start

H60

4 730 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart LarssonJönköpings OK45:349:38
2Carl-Johan RoubertFK Finn45:43+0:099:39
3Per LindgrenIK Hakarpspojkarna50:15+4:4110:37
4Rainer ScholzIK Vista51:56+6:2210:58
5Ulf SvenssonOK Njudung52:31+6:5711:06
5Göran SvensonSOK Viljan52:31+6:5711:06
7Björn PetterssonUlricehamns OK52:33+6:5911:06
8Lennart GustafssonJönköpings OK55:15+9:4111:40
9Lennart SmedenmarkRonneby OK55:40+10:0611:46
10Roger BergvikVäxjö OK59:31+13:5712:34
11Peter EnglundIFK Sävsjö1:01:04+15:3012:54
12Stefan ArbinAnnebergs GIF1:02:47+17:1313:16
13Olle EnforsTockarps IK1:08:55+23:2114:34
Leif CarlssonSOK Viljanej start
Stefan ElmquistTenhults SOKej start

D65

3 480 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL44:3612:48
2Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna47:30+2:5413:38
3Ros-Mari KarlssonNybro OK47:56+3:2013:46
4Ann-Mari PerssonVäxjö OK50:33+5:5714:31
5Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK58:02+13:2616:40
6Sinikka KukkohoviAnderstorps OK1:06:26+21:5019:05

H65

4 310 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK36:158:24
2Krister NilssonVäxjö OK39:43+3:289:12
3Tommy OlssonOK Dacke40:06+3:519:18
4Gunnar EnbergMålilla OK42:42+6:279:54
5Göran DehlinAnnebergs GIF44:00+7:4510:12
6Klas BjörkIK Hakarpspojkarna44:48+8:3310:23
7Roland NilssonSOK Viljan47:19+11:0410:58
8Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna49:05+12:5011:23
9Stig JohanssonBredaryds SOK50:00+13:4511:36
10Sören SvärdhOK Njudung50:49+14:3411:47
11Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan53:50+17:3512:29
12Bengt SörensenJönköpings OK55:45+19:3012:56
13Lars-Åke NordénSOK Aneby56:29+20:1413:06
14Lennart BohmanFK Vittus57:59+21:4413:27
15Tommy OlaussonSOK Aneby1:04:04+27:4914:51
16Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna1:04:06+27:5114:52

D70

2 740 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta OlssonRonneby OK31:0111:19
2Gullevi SvenssonRonneby OK31:42+0:4111:34
3Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK36:33+5:3213:20
4Ulla LingJönköpings OK38:36+7:3514:05
5Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK39:34+8:3314:26
6May-Sofie OlssonForserums SOK39:52+8:5114:32
7Berit ByströmOK Virdarna39:56+8:5514:34
8Harriet KarlssonTorsås OK45:13+14:1216:30
9Gerd WallinJönköpings OK49:37+18:3618:06
10Ulla NilssonSOK Viljan53:58+22:5719:41
11Laila ErlandssonMålilla OK56:53+25:5220:45
Kerstin ErnvidUlricehamns OKej start

H70

3 850 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke EckerbomIFK Sävsjö34:499:02
2Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK35:18+0:299:10
3Morgan LjungVaggeryds SOK36:30+1:419:28
4Stellan AhnströmForserums SOK37:35+2:469:45
5Roland SandahlAnnebergs GIF39:31+4:4210:15
6Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK39:35+4:4610:16
7Kjell MånssonRonneby OK41:26+6:3710:45
8Göran BengtssonTockarps IK42:01+7:1210:54
9Sven Erik SjöholmMullsjö SOK44:56+10:0711:40
10Åke BorgerAnkarsrums OK46:20+11:3112:02
11Erling EkelöfVärend GN OL47:09+12:2012:14
12Bengt OlssonMarkbygdens OK48:10+13:2112:30
13Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF50:11+15:2213:02
14Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK50:32+15:4313:07
15Waste ByströmOK Virdarna50:37+15:4813:08
16Alf OlssonForserums SOK52:26+17:3713:37
17Gunnar WallinJönköpings OK52:57+18:0813:45
18Rune GunnarssonNässjö OK55:18+20:2914:21
19Göran JanssonGränna-Bygdens OK58:45+23:5615:15
Gunnar AnderssonIK Vistaej godkänd

D75

2 740 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Britt BjörnlingerIK Vista42:3615:32
2Laila MalmqvistVäxjö OK1:03:35+20:5923:12

H75

3 470 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland KarlssonRonneby OK36:3910:33
2Sivert AxelssonKalmar OK37:19+0:4010:45
3Erland LingJönköpings OK38:11+1:3211:00
4Ivan ErnvidUlricehamns OK41:41+5:0212:00
5Rune ArvidssonMarkbygdens OK41:59+5:2012:05
6Lars-Göran BjörnlingerIK Vista48:23+11:4413:56
7Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby48:50+12:1114:04
8Heino OtsKalmar OK49:32+12:5314:16
9Per LarssonJönköpings OK50:24+13:4514:31
10Stig KarlssonTorsås OK51:18+14:3914:47
11Bernt PeterssonAlvesta SOK52:35+15:5615:09
12Mats BirgerssonForserums SOK58:55+22:1616:58
13Göran ThourVärend GN OL1:05:15+28:3618:48
Nilsevert SöderqvistIFK Sävsjöej godkänd
Lennart ÖstergrenVäxjö OKej start

H80

2 740 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt LifSol Tranås32:0611:42
2Torild BornetunSkillingaryds FK34:56+2:5012:44
3Allan HåkanssonSOK Viljan35:26+3:2012:55
4Johan JanssonVäxjö OK37:31+5:2513:41
5Gillis AlmVäxjö OK39:47+7:4114:31
6Tore JohanssonSOK Aneby43:53+11:4716:00
7Lars-Erik MalmqvistVäxjö OK44:48+12:4216:21
8Lars-Erik LindellVäsby OK47:22+15:1617:17

H85

2 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven AnderssonOK Stigen1:03:4726:27

Inskolning

1 760 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Noel BrinkhammarOK Bävernfullföljt
Agnes ErikssonKexholms SKfullföljt
Elsa GerhardssonOK Bävernfullföljt
Hedda GranfloKexholms SKfullföljt
Wilmer GranfloKexholms SKfullföljt
Rufus HedströmOK Bävernfullföljt
Nina HögrellJönköpings OKfullföljt
Elias KarlssonOK Bävernfullföljt
Hampus KarlssonOK Bävernfullföljt
Tiio LivfKexholms SKfullföljt
Arvid RosanderSOK Anebyfullföljt

U1

1 870 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa HallOK Bävern19:4210:32
2Gustav AspIFK Göteborg20:29+0:4710:57
3André HildorssonOK Bävern20:53+1:1111:10
4Elias KronmarFK Vittus23:54+4:1212:46
5Emil KarlssonOK Bävern23:58+4:1612:48
6Axel ErikssonKexholms SK24:42+5:0013:12
7Tilde ElmerssonIFK Sävsjö25:02+5:2013:23
8Emil LingJönköpings OK25:10+5:2813:27
9Ellen GranfloKexholms SK26:04+6:2213:56
10Viktor GranfloKexholms SK31:57+12:1517:05
11Linn PalmgrenOK Njudung32:23+12:4117:19
12Neo LivfKexholms SK32:53+13:1117:35
13Emma LindénOK Bävern32:54+13:1217:35
14Moa VemdalMullsjö SOK34:17+14:3518:20
15Adam LindqvistOK Njudung35:11+15:2918:48
16Albin ThunbergOK Vivill35:48+16:0619:08
17Anton FaxénVäxjö OK48:40+28:5826:01
18Noa GöthEksjö SOK1:17:14+57:3241:18
Julia AbajiEksjö SOKej godkänd
Klara JohanssonSOK Anebyej start

U2

2 130 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mio PalmgrenOK Njudung27:2912:54
2Arvid JosefssonOK Vivill29:04+1:3513:38
3Lea FribergOK Vivill29:57+2:2814:03
4Linnéa EdvardssonEksjö SOK30:04+2:3514:06
5Isabella Ahlström JohanssonOK Vivill32:10+4:4115:06
6Fabian BerglundOK Njudung33:46+6:1715:51
7Alva HagelbergEksjö SOK35:00+7:3116:25
8Ida PerssonAlvesta SOK44:26+16:5720:51
9Emelie ThomOK Vivill46:20+18:5121:45
10Vilmer HagelbergEksjö SOK49:39+22:1023:18
11Kasper VemdalMullsjö SOK55:12+27:4325:54
12Linus NorénOK Njudung56:08+28:3926:21
13Oskar SkoglundOK Vivill59:57+32:2828:08
14Oskar WardOK Vivill59:59+32:3028:09

Öppen motion 1

2 130 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Jessica JohanssonSol Tranåsej start

Öppen motion 2

3 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LarssonMålilla OK45:0914:22
2Elin RahmOK Norrvirdarna47:12+2:0315:01
3Andrea FasthBredareds IF1:13:29+28:2023:24

Öppen motion 3

2 940 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria PetterssonOK Njudung39:3513:27
2Filip JennerstrandOK Njudung41:42+2:0714:11
3Kristina JennerstrandOK Njudung45:05+5:3015:20
4Lena JohanssonIFK Sävsjö49:03+9:2816:41
5Ulrika LjungqvistKexholms SK49:04+9:2916:41
6Anna KärnhallOK Vivill50:04+10:2917:01
7Therese FribergOK Vivill56:45+17:1019:18
8Ulrika FranssonOK Njudung57:29+17:5419:33
9Marie ErikssonIK Hakarpspojkarna1:12:29+32:5424:39
10Elisabeth SkoglundOK Gränsen1:17:26+37:5126:20
Kjell RosgrenOK Njudungej godkänd
Åsa LagerqvistOK Njudungej start
Ayan LingJönköpings OKej start

Öppen motion 4

4 980 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars HagelbergEksjö SOK51:1910:18
2Niklas PalmgrenOK Njudung53:15+1:5610:41
3Viktor HelanderMålilla OK53:33+2:1410:45
4Jonas JuelKexholms SK1:00:41+9:2212:11
5Tomas PetersénOK Njudung1:05:14+13:5513:05
6Björn KarlssonKexholms SK1:16:33+25:1415:22
7Christer FyhrEksjö SOK1:33:08+41:4918:42
8Patrik ReiverBodafors OK1:33:37+42:1818:47

Öppen motion 5

3 410 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias GustavssonVäxjö OK34:4410:11
2Jesper RundbäckVaggeryds SOK36:57+2:1310:50
3Mikael FyhrSOK Aneby38:56+4:1211:25
4Ullrika RibbholmOK Njudung40:06+5:2211:45
5Roland BernhardssonIFK Stockaryd47:16+12:3213:51
6Ulrik PerssonAlvesta SOK47:27+12:4313:54
7Anneli BlomgrenSOK Aneby47:29+12:4513:55
8Per-Gunnar GabrielssonMålilla OK50:40+15:5614:51
9Evelina ErikssonIK Hakarpspojkarna51:03+16:1914:58
10Rebecca SvenssonVärend GN OL51:57+17:1315:14
11Ida ThunbergOK Vivill53:11+18:2715:35
12Petra OlssonIFK Sävsjö57:39+22:5516:54
13Annelie WardOK Vivill1:04:12+29:2818:49
14Anette NordbergOK Tranan1:06:13+31:2919:25
15Annica IsidorssonOK Vivill1:16:03+41:1922:18
Karin HemmingsVimmerby OKej start
Henrik JohanssonSOK Anebyej start
Stefan TorstenssonOK Njudungej start

Öppen motion 6

5 970 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael SvenssonAnnebergs GIF59:069:53
2Daniel AxelssonMålilla OK1:04:56+5:5010:52
3Per-Göran BernMålilla OK1:12:13+13:0712:05
4Tomas RahmOK Norrvirdarna1:30:39+31:3315:11
5Anders MalmerUmeå OK1:39:32+40:2616:40

Öppen motion 7

3 110 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clas LöfqvistOK Njudung27:278:49
2Bo HultgrenOK Njudung28:15+0:489:05
3Daniel JohanssonRyda SK29:44+2:179:33
4Tomas KarlssonKexholms SK30:41+3:149:51
5Oscar GustavssonOK Bävern32:28+5:0110:26
6Arne SvenssonOK Njudung32:40+5:1310:30
7Ann BrenanderSOK Viljan33:33+6:0610:47
8Charlotte JosefssonOK Vivill34:28+7:0111:04
9Emma FaxénVäxjö OK34:53+7:2611:12
10Emma BrenanderSOK Viljan35:36+8:0911:26
11Rose-Marie HjalmarssonOK Njudung35:43+8:1611:29
12Mikael WardOK Vivill38:06+10:3912:15
13Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna38:29+11:0212:22
14Helena AnderssonSOK Aneby38:34+11:0712:24
15Karolina KarlssonNybro OK39:13+11:4612:36
16Jan BrandinIFK Sävsjö44:16+16:4914:14
17Ann-Katrin LarssonMålilla OK44:18+16:5114:14
18Rolf HallbergFK Finn45:19+17:5214:34
19Pär EricksonBodafors OK45:28+18:0114:37
20Monika HjellströmGränna-Bygdens OK45:50+18:2314:44
21Sofie SchillerOK Njudung45:52+18:2514:44
22Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK45:54+18:2714:45
23Lina LiljeholmAnkarsrums OK48:19+20:5215:32
24Cecilia KarmetunOK Njudung51:08+23:4116:26
25Milton LöfgrenSOK Viljan53:35+26:0817:13

Öppen motion 8

4 420 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus ErikssonKexholms SK37:318:29
2Tobias GranfloKexholms SK37:53+0:228:34
3Anna EkbringKexholms SK39:35+2:048:57
4Andreas GranfloKexholms SK40:19+2:489:07
5Pär SvenssonVärend GN OL41:47+4:169:27
6Niclas LindqvistOK Njudung44:04+6:339:58
7Marina JohanssonOK Njudung45:21+7:5010:15
8Erik LiljebjörnNybro OK46:00+8:2910:24
9Alexander LivfKexholms SK47:25+9:5410:43
10Niklas ErikssonBodafors OK50:12+12:4111:21
11Magnus KronmarFK Vittus50:37+13:0611:27
12Maria SibilevaFK Vittus51:33+14:0211:39
13Kerstin KarlssonMålilla OK54:09+16:3812:15
14Elisabeth HagelbergEksjö SOK54:59+17:2812:26
15Per-Olof ClaéssonTenhults SOK56:34+19:0312:47
16Christian EricssonEksjö Garnisons IF56:41+19:1012:49
17Ola GustafssonSOK Aneby1:04:05+26:3414:29

Öppen motion 9

7 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns FaxénVäxjö OK1:04:028:33
2Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:12:42+8:409:43
3Jari HuttunenSOK Aneby1:16:45+12:4310:15
4Sonja HaasNybro OK1:27:15+23:1311:39
5Ulf IsakssonHässleby SOK1:57:05+53:0315:39

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser