Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ringsjömedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ringsjömedeln
Arrangörsorganisationer: Malmö OK / Ringsjö OK
Datum: söndag 4 oktober 2015

D21

3 840 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad31:548:18
2Julia DahlHelsingborgs SOK32:52+0:588:33
3Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad33:25+1:318:42
4Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad35:08+3:149:08
5Pia OlssonOK Pan-Kristianstad36:56+5:029:37
6Frida HedinHjärnarps OL37:14+5:209:41
7Lindha HellnerFK Göingarna37:53+5:599:51
8Anna HellnerLunds OK38:32+6:3810:02
9Siri JeppssonSödertälje-Nykvarn OF39:19+7:2510:14
9Erica ErikssonHjärnarps OL39:19+7:2510:14
11Josefin CarlssonOK Pan-Kristianstad40:01+8:0710:25
12Sara Snogerup LinseLunds OK40:33+8:3910:33
13Caroline LindelöwHärlövs IF40:37+8:4310:34
14Åsa AxénMotala AIF OL40:46+8:5210:36
15Linnea GillbergCentrum OK42:19+10:2511:01
16Christine SisellGävle OK43:18+11:2411:16
17Linda VesterbergTrollhättans SOK43:21+11:2711:17
18Angelica EngströmSkåneslättens OL43:34+11:4011:20
19Annika WigrenLunds OK44:08+12:1411:29
20Mathilda JägrydSkåneslättens OL46:08+14:1412:00
21Anja NylanderHärlövs IF50:24+18:3013:07
22Elinor LindelöwHärlövs IF58:38+26:4415:16
23Carina ThynellHärlövs IF59:33+27:3915:30
24Anna FreijLunds OK1:01:55+30:0116:07
Maureen Olsson LoLunds OKej start

H21

4 650 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad32:397:01
2Niclas TjernlundOK Vilse 8737:04+4:257:58
3Lukas GustavssonLinköpings OK37:51+5:128:08
4Daniel LiljedahlOK Pan-Kristianstad38:13+5:348:13
5Lars SvantessonHjärnarps OL39:05+6:268:24
6Rickard IngessonLunds OK40:03+7:248:36
7Robin WestessonOK Kontinent40:11+7:328:38
8Jonas HjertFalköpings AIK OK40:25+7:468:41
9Stefan NilssonLunds OK40:33+7:548:43
10Felix AlnervikHelsingborgs SOK40:43+8:048:45
11Thomas NilssonEslövs FK41:06+8:278:50
12Fredrik SalomonssonSkåneslättens OL44:26+11:479:33
13Karl-Johan PerssonTormestorps IF45:14+12:359:43
14Johan RisbergTormestorps IF45:52+13:139:51
15Emanuel StridOK Torfinn47:53+15:1410:17
16Emil BergerHalmstad OK50:48+18:0910:55
17Vidar AlbinssonTormestorps IF53:22+20:4311:28
18Leif LinseLunds OK1:06:14+33:3514:14
Joel BergkvistCentrum OKej godkänd
Björn LinseLunds OKej start
Erik SisellGävle OKej start
Loke AgmarkenHalmstad OKej start

D18

3 470 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin HagwallLunds OK41:5012:03
2Matilda NilssonFK Göingarna43:14+1:2412:27
3Malin ThornemanHelsingborgs SOK51:13+9:2314:45
4Madeleine NilssonOskarströms OK2:00:46+1:18:5634:48

D16

3 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn NordhEslövs FK58:5717:20

D14

3 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petra ErikssonOK Gynge58:5917:33
Josefine NilssonOskarströms OKej godkänd

D12

2 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecca AdlercreutzLunds OK1:11:5728:53

H12

2 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AnderssonOK Torfinn27:1010:54
2Jakob IngelströmOK Gynge30:18+3:0812:10

D35

3 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria MickelåkerAndrarums IF35:4410:17
2Linda RanbroHelsingborgs SOK36:24+0:4010:29

H35

4 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael PerssonFK Göingarna44:059:41
2Mikael NilssonOK Kontinent48:09+4:0410:34
3Stefan MagnussonLunds OK53:33+9:2811:46

D40

3 470 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise AxelssonFK Göingarna35:2510:12
2Anna LjungqvistLunds OK37:03+1:3810:40
3Erika BjörckTormestorps IF39:34+4:0911:24
4Karolina ErikersSkåneslättens OL40:46+5:2111:44
5Malin LeijonHärlövs IF42:22+6:5712:12
6Marie NilssonHärlövs IF48:13+12:4813:53

H40

4 330 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan PalmFK Boken31:027:10
2Pontus GustavssonOK Kontinent32:15+1:137:26
3Conny RaskHjärnarps OL33:26+2:247:43
4Heide PerssonAndrarums IF34:08+3:067:52
5Erik BengtssonFK Åsen35:12+4:108:07
6Mathias BrantestadLunds OK36:55+5:538:31
7Anders DalgaardKolding OK37:20+6:188:37
8David EkstrandHässleholms OK42:20+11:189:46
9Ola MarkholmSkåneslättens OL44:29+13:2710:16
10Jens LiengårdOK Snab45:01+13:5910:23
11Patrik IngelströmOK Gynge45:45+14:4310:33
12Nils HelmerssonHässleholms OK46:05+15:0310:38
13Roland ErikersSkåneslättens OL49:23+18:2111:24
Mattias KovacicFrosta OKej godkänd

D45

3 470 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika EngelHässleholms OK43:0212:24
2Kerstin JensenSkåneslättens OL44:59+1:5712:57
3Ulrica OlovssonLaholms IF OK52:15+9:1315:03
4Åsa HedinHjärnarps OL1:05:06+22:0418:45

H45

4 330 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Flemming JørgensenOK Snab31:097:11
2Magnus LarssonFK Göingarna33:32+2:237:44
3Håkan AxelssonFK Göingarna34:48+3:398:02
4Niklas EdvardssonHästveda OK36:58+5:498:32
5Magnus LarsenFK Boken37:22+6:138:37
6Fabian LjungqvistLunds OK37:29+6:208:39
7Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad38:07+6:588:48
8Magnus ElwinIFK Enskede38:52+7:438:58
9Thomas JosarpFK Friskus-Varberg39:00+7:519:00
10Klas ÅströmMölndal Outdoor IF42:01+10:529:42
11Johan BökmanHelsingborgs SOK42:27+11:189:48
12Thomas LåstbomHärlövs IF45:26+14:1710:29
13Örjan LarssonLunds OK45:59+14:5010:37
14Magnus TenghagenHärlövs IF48:02+16:5311:05
15Olof BarrSkåneslättens OL51:23+20:1411:52
16Johan JensenSkåneslättens OL53:05+21:5612:15
17Lars DahlHärlövs IF1:05:01+33:5215:00
18Magnus NilssonLunds OK1:16:49+45:4017:44
19Björn CarlstedtHjärnarps OL1:43:53+1:12:4423:59
Nils ToftLunds OKej start

D50

3 470 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK37:5510:55
2Britt-Marie BengtssonFK Åsen39:18+1:2311:19
3Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK40:38+2:4311:42
4Anne UddMarkbygdens OK41:11+3:1611:52
5Christel OlssonFK Åsen43:44+5:4912:36
6Ann-Kristin SjöströmLunds OK44:17+6:2212:45
7Anne SvantessonHjärnarps OL58:08+20:1316:45
8Lotta HanssonOK Kontinent1:01:36+23:4117:45
9Gudrun NilssonAndrarums IF1:04:21+26:2618:32

H50

3 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt OlssonEslövs FK37:249:44
2Per-Olof AnderssonOK Tyringe39:49+2:2510:22
3Ulf LinderfalkSkåneslättens OL44:34+7:1011:36
4Lars HallabroHässleholms OK47:15+9:5112:18
5Magnus OlssonHjärnarps OL47:53+10:2912:28
6Tomas NilssonHässleholms OK53:13+15:4913:51
Magnus NilssonHärlövs IFej start

D55

3 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta LinseforsLunds OK40:3111:55
2Lena OlssonSkåneslättens OL42:53+2:2212:36
3Eva WildmarkFK Boken50:16+9:4514:47
4Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK51:40+11:0915:11
5Gun EricssonSkåneslättens OL52:19+11:4815:23
6Ingegerd PerssonYstads OK54:33+14:0216:02
7Christina SegerslättSkåneslättens OL55:50+15:1916:25

H55

3 840 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn PerssonÖrkelljunga FK30:297:56
2Jan NilssonAndrarums IF35:20+4:519:12
3Kyrre ThalbergLunds OK44:05+13:3611:28
4Patrick AdlercreutzLunds OK44:37+14:0811:37
5Leif LindauOK Torfinn47:00+16:3112:14
6Per-Martin JohanssonIF Rigor49:44+19:1512:57
7Sverker ErikssonOK Gynge52:31+22:0213:40
8Leif KarlssonOK Kontinent53:16+22:4713:52
9Tor UddMarkbygdens OK54:45+24:1614:15
10Lennart StenssonHelsingborgs SOK55:28+24:5914:26
11Alf WestessonOK Kontinent1:02:29+32:0016:16
12Stig NilssonOskarströms OK1:27:18+56:4922:44
Sten SegerslättSkåneslättens OLej godkänd

D60

3 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva TykessonRävetofta OK30:4510:08
2Gudrun NilssonLunds OK36:52+6:0712:10
3Kristin JohanssonOK Dacke46:36+15:5115:22

H60

3 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Inge SvenssonHässleholms OK31:319:16
2Lennart ErforsOK Torfinn36:05+4:3410:36
3Olle BohmanHjärnarps OL39:28+7:5711:36
4Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad46:30+14:5913:40
5Lars ErikssonKalmar OK55:13+23:4216:14
Bengt AspvallRonneby OKej godkänd
Urban ArnessonOK Torfinnej start

D65

2 520 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger GlansOK Torfinn32:0012:41
2Karin PerssonOK Tyringe35:28+3:2814:04
3Åsa StåhlHjärnarps OL36:57+4:5714:39
4Maj-Britt ByströmRävetofta OK40:34+8:3416:05
5Margareta SjöbergLunds OK43:05+11:0517:05
6Barbro MartinssonOK Tyringe45:38+13:3818:06
7Lena JönssonLaholms IF OK47:36+15:3618:53
8Karin LarssonOK Kompassen49:50+17:5019:46
9Karin BengtssonOK Kompassen53:29+21:2921:13
10Margareta HeldFK Åsen1:02:34+30:3424:49

H65

3 470 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif SandgrenFrosta OK31:259:03
2Agne BengtssonOK Kompassen32:22+0:579:19
3Tommy OlssonOK Dacke33:46+2:219:43
4Kent KardellLjungskile FK34:06+2:419:49
5Lars PerssonOK Kompassen40:09+8:4411:34
6Bo Anders NilssonLunds OK41:24+9:5911:55
7Leif KarlssonFrosta OK41:28+10:0311:57
8Gert OlssonSkåneslättens OL43:09+11:4412:26
9Lennart MartinssonOK Tyringe44:06+12:4112:42
10Christer JönssonLunds OK46:11+14:4613:18
11Åke PerssonHjärnarps OL49:05+17:4014:08
12Erland MartinssonOK Tyringe49:30+18:0514:15
13Jan PerssonYstads OK51:30+20:0514:50
14Bengt StåhlHjärnarps OL53:23+21:5815:23
15Leif MalmMarkaryds FK59:46+28:2117:13
16Sven-Erik PerssonFrosta OK1:00:19+28:5417:22
17Tommy HeldFK Åsen1:06:18+34:5319:06

D70

2 650 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gull SvenssonTockarps IK38:5114:39
2Ann-Charlotte JensenHässleholms OK44:20+5:2916:43
3Torill SvendsenLunds OK45:16+6:2517:04
4Astrid JohannessonHelsingborgs SOK47:48+8:5718:02
5Lena PehrssonOK Silva57:32+18:4121:42
6Karin JakobssonEslövs FK59:09+20:1822:19

H70

3 030 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Olof FernbergIS Skanne29:009:34
2Stig LarssonRävetofta OK32:37+3:3710:45
3Inge PerssonFK Boken34:45+5:4511:28
4Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad38:35+9:3512:44
5Erling LarssonHässleholms OK38:48+9:4812:48
6Nils-Eric EricsonFK Åsen39:32+10:3213:02
7Kjell LindauOK Kompassen41:36+12:3613:43
8Jan HanssonLunds OK42:02+13:0213:52
9Gunnar BrystHjobygdens OK45:46+16:4615:06
10Tom LindbergLunds OK48:37+19:3716:02
11Sven ThelanderssonLunds OK49:53+20:5316:27
12Björn NordströmHässleholms OK53:21+24:2117:36

D75

2 370 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clarie EkOK Pan-Kristianstad44:5418:56
2Karin LexellOK Torfinn46:57+2:0319:48
3Gun HanssonYstads OK52:55+8:0122:19
4Barbro HugossonLunds OK1:06:54+22:0028:13
5Inga-Britt BengtssonOK Pan-Kristianstad1:10:11+25:1729:36

H75

3 030 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ernie BroströmHalmstad OK38:2912:42
2Bengt I NilssonFrosta OK41:33+3:0413:42
3Nils-Åke NilssonHärlövs IF41:44+3:1513:46
4Allan SunnergrenHjärnarps OL46:05+7:3615:12
5Roland EdvinssonFK Göingarna50:36+12:0716:41
6Kenneth LindborgOK Pan-Kristianstad58:01+19:3219:08
7Einar SjöströmRävetofta OK1:13:51+35:2224:22
8Gunnar FribergOK Kompassen1:20:46+42:1726:39
Bo SvenssonTockarps IKej godkänd
Ingemar SvenssonLunds OKej start

H80

2 650 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo BengtssonHässleholms OK39:0214:43
2Ingvar PeterssonHässleholms OK40:05+1:0315:07
3Jan-Eric NelkingFK Åsen41:56+2:5415:49
4Klas TykessonSkåneslättens OL42:49+3:4716:09
5Leif ClaessonTormestorps IF47:02+8:0017:44
6Bengt EdvardssonOK Torfinn57:43+18:4121:46

H85

2 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF44:4916:54
2Rune IsakssonHelsingborgs SOK1:02:10+17:2123:27
Nils-Åke NilssonAndrarums IFej godkänd

Inskolning

1 780 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Alfred BjärehedMalmö OKfullföljt
Juliette DebaeckerEslövs FKfullföljt
Vidar KarlbergSkåneslättens OLfullföljt
Viggo RaschEslövs FKfullföljt
Jack SalomonssonSkåneslättens OLfullföljt
Jakob StenEslövs FKfullföljt
Ester WanstadiusFK Åsenfullföljt

U1

1 750 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liv LundsgaardOK Kontinent21:0512:02
2Wiggo JönssonÖrkelljunga FK27:37+6:3215:46
3Liv StrandHärlövs IF28:54+7:4916:30
4Astrid HjelmLunds OK30:10+9:0517:14
5Erik OlssonFrosta OK31:16+10:1117:52
6Vanja FlisbäckSkåneslättens OL37:47+16:4221:35

U2

2 480 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam SpjuthHärlövs IF22:309:04
2Linnéa SäfströmHästveda OK25:09+2:3910:08
3Sandra WiduchFK Vittus26:51+4:2110:49
4Oliver SäfströmHästveda OK31:04+8:3412:31
5Nikolai AlvarezÖrkelljunga FK33:46+11:1613:36
6Oliwia EkOK Pan-Kristianstad46:32+24:0218:45
7Theo GunnarssonÖrkelljunga FK46:43+24:1318:50
8Ylva StrandHärlövs IF49:16+26:4619:51
9Allie NelkingSkåneslättens OL49:30+27:0019:57
10Edvin NilssonOskarströms OK1:04:44+42:1426:06
11Samuel RörstamFrosta OK1:05:27+42:5726:23
Alfred OlssonLunds OKej start

Öppen motion 1

2 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik JohanssonLaholms IF OK23:339:29
2Mats OlssonFrosta OK48:56+25:2319:43
3Carin SvenssonKlubblös57:40+34:0723:15

Öppen motion 3

2 490 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HanssonFK Vittus34:3913:54
2Karolina SvenssonFK Åsen36:12+1:3314:32
3Maria SällbergFK Åsen38:31+3:5215:28
4Pamela SvenssonLunds OK43:05+8:2617:18
5Barbro NilssonAndrarums IF43:29+8:5017:27
6Linda SandellKlubblös44:13+9:3417:45
7Mikael NilssonFrosta OK44:14+9:3517:45
8Karin LundeqvistFK Åsen45:43+11:0418:21
9Susanne NilssonFrosta OK45:55+11:1618:26
10Anna LevinFK Åsen50:12+15:3320:09
11Karin StrandHärlövs IF50:16+15:3720:11
12Asta NilssonHärlövs IF50:48+16:0920:24
13Kerstin ÅstedtHärlövs IF50:59+16:2020:28
14Filippa TejreOK Stigen53:22+18:4321:25
15Anna LindqvistOK Stigen53:27+18:4821:27
16Karin SvenssonSkåneslättens OL54:45+20:0621:59
17Lilian HärwellEslövs FK56:15+21:3622:35
18Ludvig LindbergKlubblös56:23+21:4422:38
19Kristin LindbergLunds OK1:01:26+26:4724:40
20Michael WiduchFK Vittus1:02:09+27:3024:57
21Cecilia WiduchFK Vittus1:03:30+28:5125:30
22Pernilla ArinderSkåneslättens OL1:06:02+31:2326:31
23Malin MalmlindKlubblös1:19:08+44:2931:46
24Anke UrbanskyKlubblös1:20:26+45:4732:18
Linda JönssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Jack TejreOK Stigenej godkänd

Öppen motion 5

3 360 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mathias SpiikKlubblös34:4410:20
2Helene NybergOK Kontinent37:24+2:4011:07
3Niklas WelanderÖrkelljunga FK37:26+2:4211:08
4Erland ÖstbergSkåneslättens OL42:03+7:1912:30
5Claes AnderssonAndrarums IF43:14+8:3012:52
6Göran MagnussonFrosta OK44:07+9:2313:07
7Sara MagnussonFrosta OK45:43+10:5913:36
8Sylvain DebaeckerEslöv FK45:51+11:0713:38
9Lotta EnbergHalmstad OK49:11+14:2714:38
10Malin HäggströmAndrarums IF50:32+15:4815:02
11Kent R NilssonAndrarums IF52:32+17:4815:38
12Mia HallabroHässleholms OK53:06+18:2215:48
13Marie AlbinssonHjärnarps OL53:17+18:3315:51
14Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad53:38+18:5415:57
15Sven-Otto JönssonEslövs FK54:15+19:3116:08
16Jessica SjögrenEslövs FK56:56+22:1216:56
17Magnus StrandHärlövs IF57:22+22:3817:04
18Robert SpjuthHärlövs IF59:14+24:3017:37
19Lena DanielssonHärlövs IF1:00:34+25:5018:01
20Ola FlisbäckSkåneslättens OL1:00:42+25:5818:03
21Kerstin DahlHärlövs IF1:01:30+26:4618:18
22Erik PålssonOK Kontinent1:01:49+27:0518:23
23Bengt IvarssonOK Tyringe1:02:12+27:2818:30
24Caroline LindulfSkåneslättens OL1:03:38+28:5418:56
25Emil LindholmKlubblös1:04:26+29:4219:10
26Susanne ModigKlubblös1:08:19+33:3520:19
27Richard BengtssonLunds OK1:12:15+37:3121:30
28Eva OlssonFrosta OK1:16:00+41:1622:37
29Lennart MagnussonLaholms IF OK1:16:03+41:1922:38
30Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna1:17:38+42:5423:06
31Klaus HolmFK Åsen1:21:16+46:3224:11
32Ulf BengtssonOK Kompassen1:21:25+46:4124:13
33Johan WensäterKlubblös1:23:20+48:3624:48
34Iréne BengtssonOK Kompassen1:35:14+1:00:3028:20
35Henrik EklundLunds OK1:36:03+1:01:1928:35
36Gunila MårtenssonSimrishamns OK1:55:36+1:20:5234:24
Emma CarlstedtHjärnarps OLej start

Öppen motion 7

3 030 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas NilssonOK Pan-Kristianstad24:478:10
2Kjell LönnHjärnarps OL30:31+5:4410:04
3Enar MagnussonIS Skanne32:10+7:2310:36
4Karin KarlssonHalmstad OK34:37+9:5011:25
5Agne KarlssonSimlångsdalens IF34:41+9:5411:26
6Maria HelmerssonHässleholms OK35:26+10:3911:41
7Jenny WinbladhLunds OK35:41+10:5411:46
8Johan ElmerfjordLunds OK35:46+10:5911:48
9Erik KandersFrosta OK35:54+11:0711:50
10Eva NelkingSkåneslättens OL37:18+12:3112:18
11Åsa EricssonLunds OK37:51+13:0412:29
12Ingrid JensenOK Kontinent38:04+13:1712:33
13Åsa JosarpFK Friskus-Varberg39:31+14:4413:02
14Ingvar PerssonOK Tyringe39:36+14:4913:04
15John OlanderssonÖrkelljunga FK40:30+15:4313:21
16Ebba ThuressonOK Pan-Kristianstad40:46+15:5913:27
17Matts AnderssonHässleholms OK41:40+16:5313:45
18Jenny GustafssonLunds OK42:14+17:2713:56
19Oscar GrönvallHelsingborgs SOK42:58+18:1114:10
20Torgny ÅstedtHärlövs IF43:06+18:1914:13
21Kennet OlssonFK Boken43:43+18:5614:25
22Christina NilssonAndrarums IF44:16+19:2914:36
23Roland ErikssonHästveda OK44:28+19:4114:40
24Sten Åke KvistIS Kullen44:36+19:4914:43
25Catharina AlmFK Göingarna44:49+20:0214:47
26Andreas PernetunHässleholms OK45:30+20:4315:00
27Ingrid OlofssonFK Snapphanarna45:42+20:5515:04
28Helen NilssonHärlövs IF45:45+20:5815:05
28Nils MårtenssonAndrarums IF45:45+20:5815:05
28Eva GustavssonAlvesta SOK45:45+20:5815:05
31Kerstin OlssonEslövs FK48:13+23:2615:54
32Sofia AdolfssonIK Ymer48:23+23:3615:58
33Börje NilssonHässleholms OK48:48+24:0116:06
34Eva HagwallLunds OK49:29+24:4216:19
35Thomas VinbladLunds OK49:38+24:5116:22
36Margareta HaraldssonSigtuna OK49:46+24:5916:25
37Mats RosénHästveda OK50:19+25:3216:36
38Bo AdolfssonIK Ymer51:36+26:4917:01
39Rolf NilssonAndrarums IF53:07+28:2017:31
40Adrian EngströmSkåneslättens OL53:29+28:4217:39
41Börje ÅkessonFrosta OK53:33+28:4617:40
42Roland NilssonSkåneslättens OL53:46+28:5917:44
43Mats OlssonSkåneslättens OL53:53+29:0617:46
44Curth SvenssonSkåneslättens OL55:15+30:2818:14
45Emilia SvenssonRävetofta OK55:25+30:3818:17
46Sven-Erik PerssonYstads OK56:16+31:2918:34
47Johnny MalmgrenHjärnarps OL56:28+31:4118:38
48Holger SigboOK Kompassen58:55+34:0819:26
49Christer OskarssonHalmstad OK59:10+34:2319:31
50Eva AdolfssonIK Ymer59:53+35:0619:45
51Maria KarlbergSkåneslättens OL1:01:37+36:5020:20
52Nils-Åke NilssonFK Göingarna1:01:39+36:5220:20
53Karin MalmgrenHjärnarps OL1:02:49+38:0220:43
54Christer LjungquistLunds OK1:04:34+39:4721:18
55Ulla KarlssonTormestorps IF1:05:54+41:0721:44
56Göran LarssonOK Kompassen1:05:57+41:1021:45
57Tommy BengtssonHässleholms OK1:06:20+41:3321:53
58Petra ÖrtegårdKlubblös1:06:57+42:1022:05
59Magnus JensenOK Kontinent1:07:08+42:2122:09
60Carin BergmanLunds OK1:12:40+47:5323:58
61Stig OlssonLunds OK1:13:38+48:5124:18
Lennart SvenssonRävetofta OKej godkänd

Öppen motion 8

4 330 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter SjöbergSkåneslättens OL32:307:30
2Magnus WihlborgOK Gynge33:49+1:197:48
3Fredrik PerssonHalmstad OK35:42+3:128:14
4David ArboreliusHelsingborgs SOK37:00+4:308:32
5Magnus WallenborgOK Kontinent38:16+5:468:50
6Stefan RosénHästveda OK39:22+6:529:05
7Victor JensenOK Kontinent39:32+7:029:07
8Emil WestessonOK Kontinent39:37+7:079:08
9Raul HindovLunds OK41:47+9:179:38
10Anders LundborgKlubblös41:59+9:299:41
11Per KristianssonOK Kontinent42:47+10:179:52
12Håkan ErikssonHästveda OK43:34+11:0410:03
13Andreas LundstenVittjärvs IK43:40+11:1010:05
14Axel KarlssonSimlångsdalens IF43:55+11:2510:08
15Lennart JohnsonKlubblös44:05+11:3510:10
16Mattias JägstedtHalmstad OK44:40+12:1010:18
17Willie OlssonRävetofta OK45:34+13:0410:31
18Björn MöllerOK Kontinent45:56+13:2610:36
19Stefan DahlHelsingborgs SOK48:07+15:3711:06
20Simon LarssonOK Kontinent48:22+15:5211:10
21Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad48:53+16:2311:17
22Jonas ClausenKlubblös50:33+18:0311:40
23Markus KarlssonSimlångsdalens IF51:56+19:2611:59
24Miklos MolnarLunds OK52:20+19:5012:05
25Henrik AlmqvistKlubblös52:47+20:1712:11
26Rasmus AxenramKlubblös53:06+20:3612:15
27Magdalena JohanssonHalmstad OK53:09+20:3912:16
28Simon SvenssonLaholms IF OK53:45+21:1512:24
29Anders JohanssonLunds OK53:49+21:1912:25
30Ola HäggströmAndrarums IF53:50+21:2012:25
31Gert OlssonTockarps IK54:08+21:3812:30
32Ingvar OlofssonFK Snapphanarna54:21+21:5112:33
33Peter HeldFK Åsen54:30+22:0012:35
34Henrik JohnsonKlubblös54:37+22:0712:36
35Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad55:09+22:3912:44
36Patrik SvenssonSandby dayrunners 1.056:56+24:2613:08
37Jan-I NygrenFK Boken59:22+26:5213:42
38Robert BertilssonLunds OK1:00:22+27:5213:56
39Sven Erik JönssonOK Tyringe1:00:52+28:2214:03
40Kerstin SegerLaholms IF OK1:01:24+28:5414:10
41Lucie KomarkovaHjärnarps OL1:01:29+28:5914:11
42Lena NorrmanIS Kullen1:04:33+32:0314:54
43Fredrik NilssonTockarps IK1:05:33+33:0315:08
44Rasmus PerssonSkåneslättens OL1:05:58+33:2815:14
45Christina OlssonSkåneslättens OL1:07:07+34:3715:30
46Elin NordahlSimrishamns OK1:07:38+35:0815:37
47Erik AhlströmHelsingborgs SOK1:11:12+38:4216:26
48Mats SjöbergFrosta OK1:11:25+38:5516:29
49Linda WesterlundFrosta OK1:11:38+39:0816:32
50Göran RosenkvistHelsingborgs SOK1:13:39+41:0917:00
51Hans SvenssonSandby Dayrunners1:14:27+41:5717:11
52Bengt-Åke NilssonOK Torfinn1:18:26+45:5618:06
53Emily NilssonHärlövs IF1:18:33+46:0318:08
54Claes LinseforsLunds OK1:20:35+48:0518:36
55Monika LydinOK Kontinent1:28:03+55:3320:20
56Göte KarlssonTormestorps IF1:31:20+58:5021:05
Axel OlssonRävetofta OKej godkänd
Amanda JohannessonRävetofta OKej godkänd
Roger NilssonLaholms IF OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser