Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mila Stockholm By Night, E3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mila Stockholm By Night, E3
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: onsdag 14 januari 2015

Klasser: Visa alla | Herrar | Damer | Pöbel | Pöbelina

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Herrar, 17- år

9 590 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Zsolt LenkeiIFK Moras OK57:32
2Emil AnderssonÄrla IF59:32+2:00
3Nils SpetzUlricehamns OK59:36+2:04
4Oscar BjörckJärla Orientering59:37+2:05
5Jonathan RosendahlÄrla IF59:39+2:07
6Rasmus AslaksenJärfälla OK59:40+2:08
7Oskar DanielsAttunda OK59:46+2:14
8David BejbomJärla Orientering1:00:04+2:32
9Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK1:00:32+3:00
10Niklas SundqvistTullinge SK1:01:03+3:31
11Harri KarlssonOK Denseln1:03:01+5:29
12Göran ThimbergSöders-Tyresö1:03:31+5:59
13Anton ForsbergLånghundra IF1:03:35+6:03
14Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:04:20+6:48
15Conny ForsbergLånghundra IF1:05:00+7:28
16Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK1:05:09+7:37
17David HectorSnättringe SK1:05:15+7:43
18Jacob LindstamOK Ravinen1:05:45+8:13
19Fredrik WigertzLånghundra IF1:05:53+8:21
20Markus GrätschÄrla IF1:07:55+10:23
21Erik SandbergIFK Lidingö SOK1:10:28+12:56
22Martin LarboIFK Lidingö SOK1:10:30+12:58
23Fredrik AhnlénOK Hammaren1:10:44+13:12
24Tintin KarlbergTullinge SK1:12:38+15:06
25Mathias NorlingerJärla Orientering1:12:40+15:08
26Lars JakobssonCentrum OK1:12:45+15:13
27Andrew QuinIFK Lidingö SOK1:14:55+17:23
28Robert IrestigStigfinnarna1:15:06+17:34
29Jonas KjällOK Löftan1:15:07+17:35
30Jesper LagerbergOK Södertörn1:15:15+17:43
31Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK1:15:30+17:58
32Karl EngesAttunda OK1:16:25+18:53
33Isak LangerakJärfälla OK1:19:31+21:59
34Rickard WassJärla Orientering1:30:47+33:15
35Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:30:54+33:22
36Oliver KlingefjordIFK Lidingö SOK1:56:17+58:45
37Aleksandr ManoilovJärfälla OK2:10:05+1:12:33
38Emil AnderssonTullinge SKej godkänd
39Linus BacklundOK Södertörnej godkänd
40Lukas OlssonVäsby OKej godkänd
41John SolbreckLånghundra IFej godkänd
42Erik AnderssonJärla Orienteringej start
43Harald BauerIFK Lidingö SOKej start
44Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OKej start
45Stuart FellCentrum OKej start
46Tomas LiljaSöders-Tyresöej start
47Magnus NordströmOK Älvsjö-Örbyej start
48Mattias PernebyIFK Lidingö SOKej start
49Michael ReforsJärla Orienteringej start
50Mårten WaldenfjordJärfälla OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser