Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mila Stockholm By Night, E4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mila Stockholm By Night, E4
Arrangörsorganisation: Centrum OK
Datum: onsdag 11 februari 2015

Herrar

9 220 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav BergmanOK Ravinen49:235:21
2Olle BoströmJärla Orientering50:06+0:435:26
3Mårten BoströmIFK Lidingö SOK53:53+4:305:50
4David BejbomJärla Orientering54:32+5:095:54
5Love BerzellOK Ravinen56:33+7:106:08
6Anton ForsbergLånghundra IF57:30+8:076:14
7Emil AnderssonÄrla IF57:47+8:246:16
8Gustav EklöfUlricehamns OK57:52+8:296:16
9Johan KärrströmTullinge SK58:06+8:436:18
10Göran ThimbergSöders-Tyresö58:07+8:446:18
11Harri KarlssonOK Denseln58:15+8:526:19
12Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad59:11+9:486:25
13Conny ForsbergLånghundra IF1:00:14+10:516:31
14Martin LarboIFK Lidingö SOK1:01:03+11:406:37
15Jonas KjällOK Löftan1:01:10+11:476:38
16Oskar DanielsAttunda OK1:01:35+12:126:40
17Karl EngesAttunda OK1:01:55+12:326:42
18Robert IrestigStigfinnarna1:02:26+13:036:46
19Josef NordlundOK Linné1:02:51+13:286:49
20Fredrik WigertzLånghundra IF1:03:07+13:446:50
21Mattias MillingerJärla Orientering1:03:22+13:596:52
22Niklas SundqvistTullinge SK1:03:26+14:036:52
23Daniel DuhlboIFK Mora OK1:03:52+14:296:55
24Johan LindqvistTäby OK1:05:53+16:307:08
25Lukas OlssonVäsby OK1:06:09+16:467:10
26Mattias PernebyIFK Lidingö SOK1:07:29+18:067:19
27Ulf TroengOK Linné1:08:20+18:577:24
28Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:09:08+19:457:29
29Mathias Myrefelt NorlingerJärla Orientering1:09:52+20:297:34
30Emil WippJärla Orientering1:20:08+30:458:41
31Jan StridhSkogsluffarnas OK1:20:24+31:018:43
32Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:21:27+32:048:50
Jörgen AxelssonTullinge SKej godkänd
Jesper LagerbergOK Södertörnej godkänd
Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OKej godkänd
Christian RedtzerAttunda OKej godkänd
Nicolas SimoninIFK Lidingö SOKej godkänd
Oscar VångellÄrla IFej godkänd
Tomas LiljaSöders-Tyresöutgått
Fredrik AhnlénOK Hammarenej start
Nils EdvardssonJärfälla OKej start
Emil GranqvistOK Ravinenej start
David HectorSnättringe SKej start
Zsolt LenkeiIFK Mora OKej start
Andreas NordforsStora Tuna OKej start
David PetterssonOK Ravinenej start

Damer

6 790 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK43:506:27
2Anna BachmanIFK Lidingö SOK46:06+2:166:47
3Tove LagerbergOK Södertörn46:19+2:296:49
4Alice HugossonIFK Lidingö SOK47:01+3:116:55
5Niina HulkkonenSK Uusi47:05+3:156:56
6Josefine KlintbergEksjö SOK48:18+4:287:06
7Louise MarkstedtOK Södertörn49:52+6:027:20
8Hanna GustavssonOK Tyr51:11+7:217:32
9Maria Von SchmalenséeAttunda OK53:13+9:237:50
10Hanna LagerbergOK Södertörn53:20+9:307:51
11Maria SchmiterlöwHjobygdens OK55:23+11:338:09
12Elsa AnderssonBredaryds SOK55:51+12:018:13
13Tilde BacklundOK Södertörn56:56+13:068:23
14Anna FalkSundbybergs IK56:57+13:078:23
15Hanna RöstinSöders-Tyresö57:38+13:488:29
Agnes LundqvistJärfälla OKej godkänd
Anneke Hald BjørgumJärla Orienteringej start
Astrid SimonssonSundbybergs IKej start

Pöbel

6 790 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert WallstenLeksands OK41:356:07
2Anders HedmanIFK Lidingö SOK41:48+0:136:09
3Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK43:23+1:486:23
4Oskar EdvardssonJärfälla OK43:28+1:536:24
5Gunnar LindbergGustavsbergs OK43:39+2:046:25
6Linus BacklundOK Södertörn43:45+2:106:26
7Patric de BoussardIFK Enskede44:08+2:336:29
8Jonas CarlssonSundbybergs IK44:21+2:466:31
9Johan LangerakJärfälla OK45:41+4:066:43
10Simon SchusterVallentuna-Össeby OL46:44+5:096:52
11Bengt LangelsSkarpnäcks OL47:14+5:396:57
12Jason BransomeSkogsluffarnas OK47:33+5:587:00
13Jacob LindstamOK Ravinen48:01+6:267:04
14Björn LovangIFK Lidingö SOK48:36+7:017:09
15Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK48:37+7:027:09
16Tobias KarlssonSnättringe SK48:38+7:037:09
17Henrik ViklundBromma-Vällingby SOK50:24+8:497:25
18Elias TidevallSkogsluffarnas OK50:28+8:537:25
19Johan PerssonOK Österåker50:58+9:237:30
20Ivar Lidström LauriSnättringe SK51:40+10:057:36
21Gunnar HedinSöders-Tyresö51:44+10:097:37
22Lars PalmqvistJärfälla OK51:56+10:217:38
23Trevor BransomeSkogsluffarnas OK52:14+10:397:41
24Ludvig SandahlJärla Orientering52:38+11:037:45
25Axel KudinoffOK Södertörn52:42+11:077:45
26Mattias SkepplingOK Södertörn53:06+11:317:49
27Göran EklundSkarpnäcks OL53:17+11:427:50
28Jonatan StåhlSundbybergs IK53:30+11:557:52
29Ruben BryngelssonTullinge SK54:19+12:447:59
30Håkan RolfssonSkarpnäcks OL54:33+12:588:02
31Mats CarlssonSundbybergs IK56:02+14:278:15
32Sven JohanssonTäby OK56:17+14:428:17
33Per DambergIFK Lidingö SOK56:40+15:058:20
34Joakim OlssonVäsby OK57:37+16:028:29
35Björn AxelssonTullinge SK58:13+16:388:34
36Göran HellgrenOK Södertörn59:58+18:238:49
37Lars JakobssonCentrum OK1:00:25+18:508:53
38Fredrik MorastHaninge SOK1:00:36+19:018:55
39Peter HambäckLånghundra IF1:00:43+19:088:56
40Olle JanrikBromma-Vällingby SOK1:00:48+19:138:57
41Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:00:49+19:148:57
42Bo LauriSnättringe SK1:00:52+19:178:57
43Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:00:59+19:248:58
44Filip OlssonVäsby OK1:04:01+22:269:25
45Per KallhaugeSnättringe SK1:04:51+23:169:33
46Hannes SvahnOK Ravinen1:06:35+25:009:48
47Peter WippJärla Orientering1:08:42+27:0710:07
48Jan GlevénJärla Orientering1:10:04+28:2910:19
49Gustaf EricsonJärla Orientering1:10:07+28:3210:19
50Mattias KallhaugeSnättringe SK1:10:36+29:0110:23
51Felix BjörkblomSöders-Tyresö1:11:12+29:3710:29
52Magnus EricsonJärla Orientering1:12:27+30:5210:40
53Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:12:44+31:0910:42
54Jonatan LindellGustavsbergs OK1:12:47+31:1210:43
55Johan KarlstenSolna OK1:14:00+32:2510:53
56Torbjörn BergmanSnättringe SK1:15:53+34:1811:10
57Björn BylundIFK Enskede1:19:01+37:2611:38
58John ÖstlundSundbybergs IK1:36:13+54:3814:10
Albin AnderssonOK Ravinenej godkänd
Hans GarmerGöteborg-Majorna OKej godkänd
Thomas LundinSundbybergs IKej godkänd
Henrik MorastHaninge SOKej godkänd
Johan PerssonOK Österåkerej godkänd
Fredrik StenbeckOK Österåkerej godkänd
Per WolgastSnättringe SKej godkänd
Joakim SkantzeSundbybergs IKutgått
Albin AnderssonTullinge SKej start
Lukas ArkängTullinge SKej start
Lars GerhardssonAttunda OKej start
Axel GranqvistOK Ravinenej start
Robert HanningJärla Orienteringej start
Erik HerneOK Ravinenej start
Stefan KnornAttunda OKej start
Mats LarssonIFK Enskedeej start
Per LembreJärla Orienteringej start
Erik MattssonJärla Orienteringej start
Fredrik SetterqvistOK Södertörnej start
Jacob SvenssonSöders-Tyresöej start
Tom SvenssonHammarby IF OFej start
Kristoffer TengrothSundbybergs IKej start
Erik WåhlinOK Södertörnej start

Pöbelina

4 270 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea JohanssonTäby OK35:238:17
2Elin BergOK Ravinen35:24+0:018:17
3Carina HallendalIFK Enskede35:32+0:098:19
4Ebba JanssonSöders-Tyresö35:33+0:108:19
5Anna-Karin SundqvistTullinge SK35:42+0:198:21
6Sara JonassonCentrum OK35:49+0:268:23
7Kristina TedhamreSnättringe SK35:55+0:328:24
8Emilia EngelOK Ravinen36:31+1:088:33
9Åsa LinnersjöSöders-Tyresö38:14+2:518:57
10Lovisa WigertzLånghundra IF39:33+4:109:15
11Lena SundqvistTullinge SK39:43+4:209:18
12Elin AhlströmIFK Enskede40:39+5:169:31
13Kristin AndréeJärla Orientering40:44+5:219:32
14Gunilla KreissJärla Orientering40:45+5:229:32
15Anna BacklundOK Södertörn40:52+5:299:34
16Pirkko-Liisa AchrénTullinge SK42:54+7:3110:02
17Mathilda HögbergSöders-Tyresö43:44+8:2110:14
18Sören AnderssonCentrum OK44:01+8:3810:18
19Christina PernebyIFK Lidingö SOK45:53+10:3010:44
20Evelina EricssonSöders-Tyresö48:00+12:3711:14
21Josefine AnderssonTäby OK48:18+12:5511:18
22Nickolina HedenlundTäby OK48:35+13:1211:22
23Åsa LindhSundbybergs IK53:24+18:0112:30
24Rebecka HaraldssonTäby OK53:32+18:0912:32
25Linnea HedinSöders-Tyresö56:20+20:5713:11
26Gun-Inger SahlbergLånghundra IF56:29+21:0613:13
Heidi BjerkhaugOK Ravinenej godkänd
Camilla EngelOK Ravinenej godkänd
Magdalena HedbergSöders-Tyresöej godkänd
Karin TidevallSkogsluffarnas OKej godkänd
My HeinrupJärla Orienteringej start
Vera RolfssonSkarpnäcks OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser