Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mila Stockholm By Night, E1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mila Stockholm By Night, E1
Arrangörsorganisation: Tumba-Mälarhöjden OK
Datum: onsdag 11 november 2015

Herrar

10 990 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ruslan GlebovOK Ravinen1:10:526:26
2Jens RönnolsTäby OK1:10:55+0:036:27
3Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering1:10:57+0:056:27
4Mårten BoströmIFK Lidingö SOK1:10:59+0:076:27
5Daniel RoosAttunda OK1:11:16+0:246:29
6Jonas MuntheOK Pan Århus1:11:20+0:286:29
7Emil AnderssonÄrla IF1:11:24+0:326:29
8Michael ReforsJärla Orientering1:11:30+0:386:30
9Oskar DanielsAttunda OK1:11:34+0:426:30
10Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK1:11:44+0:526:31
11Nils SpetzUlricehamns OK1:11:49+0:576:32
12Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF1:13:29+2:376:41
13Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK1:15:26+4:346:51
14Oscar VångellÄrla IF1:15:27+4:356:51
15Oskar EdvardssonJärfälla OK1:15:31+4:396:52
16Fredrik LarssonOK Södertörn1:15:38+4:466:52
17Markus AdolfssonTullinge SK1:15:50+4:586:54
18Niklas SundqvistTullinge SK1:16:03+5:116:55
19Halvor Eid NielsenÄrla IF1:16:05+5:136:55
20Kalle BergmanOK Ravinen1:16:24+5:326:57
21Mathias HallménOK Denseln1:17:26+6:347:02
22Nils EdvardssonJärfälla OK1:17:30+6:387:03
23Karl EngesAttunda OK1:17:32+6:407:03
24Jonas KjällOK Löftan1:17:33+6:417:03
25Göran ThimbergSöders-Tyresö1:17:34+6:427:03
26Jacob LindstamOK Ravinen1:19:28+8:367:13
27Simon SchusterVallentuna-Össeby OL1:21:15+10:237:23
28Nick BarrableOK Ravinen1:21:18+10:267:23
29Albin AnderssonOK Ravinen1:21:37+10:457:25
30Harri KarlssonOK Denseln1:21:55+11:037:27
31Fredrik WigertzLånghundra IF1:24:56+14:047:43
32Andrew QuinIFK Lidingö SOK1:28:36+17:448:03
33Fredrik AhnlénOK Hammaren1:29:26+18:348:08
34Love BerzellOK Ravinen1:30:29+19:378:13
35Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:30:31+19:398:14
36David HectorSnättringe SK1:30:36+19:448:14
37Emil AnderssonTullinge SK1:31:01+20:098:16
38David MellinSundbybergs IK1:32:16+21:248:23
39Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:34:05+23:138:33
40Niklas WraneSöders-Tyresö1:35:44+24:528:42
41Waldemar AnderssonOK Roslagen1:42:50+31:589:21
42Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL1:43:05+32:139:22
43Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö1:53:25+42:3310:19
Erik BerzellJärla Orienteringej godkänd
Jason BransomeOK Ravinenej godkänd
Trevor BransomeSkogsluffarnas OKej godkänd
Pelle ForsbergIFK Enskedeej godkänd
Tomas HolmbergOK Södertörnej godkänd
Zdenek LiscinskyKOS Tesla Brnoej godkänd
Mårten LundqvistSundbybergs IKej godkänd
Aleksandr ManoilovJärfälla OKej godkänd
Christian RedtzerAttunda OKej godkänd
Jan StridhSkogsluffarnas OKej godkänd
Julian DentIFK Lidingö SOKej start
Andreas ErikssonUmeå OKej start
Bryan KeelyAustraliaej start
Johannes KnutasAttunda OKej start
Torbjörn KölzowOK Ravinenej start
Björn NormarkTullinge SKej start

Damer

7 380 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara SjökvistJärla Orientering1:02:018:24
2Karolin OhlssonJärla Orientering1:03:23+1:228:35
3Josefine KlintbergEksjö SOK1:03:27+1:268:35
4Alice HugossonIFK Lidingö SOK1:03:29+1:288:36
5Anneke Hald BjørgumJärla Orientering1:03:33+1:328:36
6Anna BachmanIFK Lidingö SOK1:03:45+1:448:38
7Emma HagrotTäby OK1:03:48+1:478:38
8Signe KlintingJärla Orientering1:04:03+2:028:40
9Hedwig HaasSundsvalls OK1:04:07+2:068:41
10Niina HulkkonenSK Uusi1:06:42+4:419:02
11Louise MarkstedtOK Södertörn1:07:22+5:219:07
12Dora SzerencsiJärla Orientering1:07:35+5:349:09
13Marielle LarssonOK Södertörn1:08:55+6:549:20
14Tone AlbrektssonOK Ravinen1:12:50+10:499:52
15Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK1:12:55+10:549:52
16Hanna KorhonenOK Ravinen1:12:56+10:559:52
17Malin AnnegårdCentrum OK1:13:47+11:469:59
18Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:15:19+13:1810:12
19Sanna BatzSkarpnäcks OL1:21:20+19:1911:01
20Elin SundqvistTullinge SK1:24:22+22:2111:25
21Sarah-Jane BarrableOK Ravinen1:44:55+42:5414:12
22Annika LundströmSundbybergs IK2:05:53+1:03:5217:03
Amanda BerggrenTullinge SKej start
Elsa JanssonJärla Orienteringej start
Laurina NeumannBendigo Orienteers Incorporatedej start

Pöbel

7 380 m, 95 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK56:557:42
2Ruben BryngelssonTullinge SK56:56+0:017:42
3Noel WaldenfjordJärfälla OK57:10+0:157:44
4Simon FriskGustavsbergs OK57:30+0:357:47
5Josh BeechOK Södertörn57:51+0:567:50
6Georg EklöwOK Södertörn57:54+0:597:50
7Robert WallsténLeksands OK57:56+1:017:51
8Oskar ForsbergTullinge SK57:59+1:047:51
9Christian RotvikerCentrum OK58:05+1:107:52
10Max KlassonOK Ravinen58:22+1:277:54
11Johan HedmanSöders-Tyresö58:31+1:367:55
12Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK58:34+1:397:56
13Anders OhlssonJärla Orientering58:35+1:407:56
14Mats SandinHaninge SOK58:44+1:497:57
15Stephen CraigOK Ravinen58:46+1:517:57
16Hugo LindbärgOK Södertörn58:50+1:557:58
17Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK59:04+2:098:00
18Sverker LenasCentrum OK59:38+2:438:04
19Juha LoenbergSkarpnäcks OL1:01:29+4:348:19
20Lars PalmqvistJärfälla OK1:01:32+4:378:20
21Per KallhaugeSnättringe SK1:01:33+4:388:20
22Fredrik HedinIFK Enskede1:01:40+4:458:21
23Jan FrödinIFK Enskede1:01:50+4:558:22
24Peder KockJärla Orientering1:01:53+4:588:23
25Peter AlbrektssonOK Ravinen1:01:57+5:028:23
26Anders KällTumba-Mälarhöjden OK1:02:02+5:078:24 Ladda ner rutt i gpx-format
27Jonatan StåhlSundbybergs IK1:02:06+5:118:24
28Jacob BolinTullinge SK1:02:25+5:308:27
29Leonas MockunasHellas Orientering1:02:48+5:538:30
30Kenneth JönssonTullinge SK1:02:59+6:048:32
31Jens WicksénCentrum OK1:03:02+6:078:32
32Samuel SvenssonCentrum OK1:03:17+6:228:34
33Joakim SkantzeSundbybergs IK1:03:33+6:388:36
34Patrik LeicktTullinge SK1:03:56+7:018:39
35Mattias KallhaugeSnättringe SK1:05:24+8:298:51
36Henrik SjögrenHaninge SOK1:05:44+8:498:54
37Jörgen HectorSnättringe SK1:06:20+9:258:59
38Piero SannicoloTäby OK1:06:27+9:329:00
39Stefan Svensson GeliusSnättringe SK1:06:58+10:039:04
40Staffan KjellmanOK Ravinen1:07:08+10:139:05
41Per FranzénOK Södertörn1:07:29+10:349:08
42Henrik MorastHaninge SOK1:07:59+11:049:12
43Melker HörnfeldtOK Ravinen1:08:24+11:299:16
44Pär HedlundIFK Enskede1:10:49+13:549:35
45Hugo FlordalSnättringe SK1:12:00+15:059:45
46Rickard WassJärla Orientering1:12:03+15:089:45
47Oskar KarlinCentrum OK1:12:09+15:149:46
48Janne NilssonCentrum OK1:12:27+15:329:49
49Fredrik MorastHaninge SOK1:14:48+17:5310:08
50Lars ForsstedtSöders-Tyresö1:15:01+18:0610:09
51Peter LarssonCentrum OK1:15:02+18:0710:10
52Fredrik OrmöSnättringe SK1:18:48+21:5310:40
53Björn RegerSöders-Tyresö1:19:12+22:1710:43
54Mats BernSnättringe SK1:20:30+23:3510:54
55Nils-Göran NilssonSkarpnäcks OL1:21:03+24:0810:58
56Samuel HenrikssonSkarpnäcks OL1:23:12+26:1711:16
57Per WolgastSnättringe SK1:23:49+26:5411:21
58Johan HörnfeldtOK Ravinen1:27:19+30:2411:49
59Fredrik ÖrnlidTäby OK1:28:14+31:1911:57
60Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:28:52+31:5712:02
61Henrik LundgrenCentrum OK1:31:30+34:3512:23
62Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby1:31:34+34:3912:24
63Curt RahlénOK Ravinen1:32:10+35:1512:29
64Göran EklundSkarpnäcks OL1:32:17+35:2212:30 Ladda ner rutt i gpx-format
65Patrik FriskGustavsbergs OK1:32:37+35:4212:32
66Bo LauriSnättringe SK1:33:08+36:1312:37
67Henrik ErikssonTumba-Mälarhöjden OK1:40:13+43:1813:34
68Otto BalckVallentuna-Össeby OL1:40:20+43:2513:35
69Nicolas SpiliersIFK Lidingö SOK1:40:26+43:3113:36
70Henrik HellborgCentrum OK1:40:35+43:4013:37
71Johan SandbergAttunda OK1:40:55+44:0013:40
72Andreas MagnvallOK Södertörn1:48:21+51:2614:40
73Matz LarssonGustavsbergs OK1:49:08+52:1314:47
74Jan LindhSundbybergs IK2:03:16+1:06:2116:42
75Per WesterlundSkogsluffarnas OK2:03:37+1:06:4216:45
Per AnderssonUlricehamns OKej godkänd
Mats AronssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Johan BalckVallentuna-Össeby OLej godkänd
Matts BjörkeSöders-Tyresöej godkänd
Anders BryngelssonTullinge SKej godkänd
Nils EklöwOK Södertörnej godkänd
Johan GibergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Anders HedmanIFK Lidingö SOKej godkänd
Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Sven JohanssonTäby OKej godkänd
Lars KlassonOK Ravinenej godkänd
Peter LandénGustavsbergs OKej godkänd
Harald MildGustavsbergs OKej godkänd
Göran ModinBromma-Vällingby SOKej godkänd
Urban StåhlSundbybergs IKej godkänd
Stefan SundeliusJärfälla OKej godkänd
Mikael SundqvistTullinge SKej godkänd
Mattias VainionpääI 19 IFej godkänd
Lotta Valentin LarssonGustavsbergs OKej godkänd
John ÖstlundSundbybergs IKej godkänd
Lukas ArkängTullinge SKej start
Björn AxelssonTullinge SKej start
Jörgen AxelssonTullinge SKej start
Thomas BabtistBromma-Vällingby SOKej start
Daniel EleniusCentrum OKej start
Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OFej start
Sara JonassonCentrum OKej start
Fredrik JonssonAttunda OKej start
Magnus KarlssonCentrum OKej start
Martin KarlssonCentrum OKej start
Tobias KarlssonSnättringe SKej start
Gunnar LangsSkarpnäcks OLej start
Erik LarssonOK Älvsjö-Örbyej start
Gunnar LindbergGustavsbergs OKej start
Christer NordströmOK Älvsjö-Örbyej start
Jonas NylundCentrum OKej start
Johnny RahlénOK Ravinenej start
Ludvig SandahlJärla Orienteringej start
Johan SisellOK Södertörnej start
Hans SundqvistTullinge SKej start
Hannes SvahnOK Ravinenej start
Simon TörnqvistOK Ravinenej start
Christopher WilestedtAttunda OKej start

Pöbelina

4 160 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne AnderssonTullinge SK38:359:16
2Lenka ZatloukalovaTullinge SK38:36+0:019:16
3Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OF38:37+0:029:16
4Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF38:59+0:249:22
5Karin LundbergTullinge SK39:59+1:249:36
6Lovisa LängheimTullinge SK40:07+1:329:38
7Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK40:12+1:379:39
8Emilia EngelOK Ravinen40:22+1:479:42
9Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK43:05+4:3010:21
10Lina NilssonUlricehamns OK43:12+4:3710:23
11Carina HallendalIFK Enskede43:14+4:3910:23
12Matilda LindhSundbybergs IK44:55+6:2010:47
13Åsa LindhSundbybergs IK45:00+6:2510:49
14Ebba LeicktTullinge SK45:36+7:0110:57
15Sofia EdvardssonJärfälla OK45:39+7:0410:58
15Linnea JohanssonTäby OK45:39+7:0410:58
17Gunilla KreissJärla Orientering46:03+7:2811:04
18Anna-Lena LängheimTullinge SK46:05+7:3011:04
19My RönnolsTäby OK46:09+7:3411:05
20My HeinrupJärla Orientering46:15+7:4011:07
21Åsa LinnersjöSöders-Tyresö46:30+7:5511:10
22Lena SundqvistTullinge SK46:46+8:1111:14
23Sören AnderssonCentrum OK49:32+10:5711:54
24Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK50:10+11:3512:03
25Elin AhlströmIFK Enskede53:45+15:1012:55
26Anna-Karin SundqvistTullinge SK54:43+16:0813:09
27Josefine AnderssonTäby OK1:05:59+27:2415:51
28Nickolina HedenlundTäby OK1:06:57+28:2216:05
29Embla MorastHaninge SOK1:07:19+28:4416:10
30Maria EdvardssonJärfälla OK1:14:56+36:2118:00
31Karin TidevallSkogsluffarnas OK1:17:10+38:3518:32
32Gabriella FriskGustavsbergs OK1:17:25+38:5018:36
33Lovisa WigertzLånghundra IF1:29:18+50:4321:27
34Camilla JakobssonCentrum OK1:33:51+55:1622:33
Pirkko-Liisa AchrénTullinge SKdiskvalificerad
Marie HeinrupTullinge SKdiskvalificerad
Barbro BransomeSkogsluffarnas OKej godkänd
Camilla EngelOK Ravinenej godkänd
Åsa SandTullinge SKej godkänd
Malin SundqvistTullinge SKej godkänd
Tilda AnderssonTullinge SKej start
Jenny BergOK Ravinenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser