Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mila Stockholm By Night, E2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mila Stockholm By Night, E2
Arrangörsorganisation: Solna OK
Datum: onsdag 9 december 2015

Herrar

9 440 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav BergmanOK Ravinen48:135:06
2Jens RönnolsTäby OK49:06+0:535:12
3Emil AnderssonÄrla IF51:13+3:005:25
4Oskar DanielsAttunda OK52:15+4:025:32
5Mårten BoströmIFK Lidingö SOK52:19+4:065:32
6Love BerzellOK Ravinen52:25+4:125:33
7Kalle BergmanOK Ravinen52:32+4:195:33
8Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK52:38+4:255:34
9Nick BarrableOK Ravinen52:40+4:275:34
10Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK52:44+4:315:35
11Niklas SundqvistTullinge SK52:45+4:325:35
12Michael ReforsJärla Orientering52:47+4:345:35
13Jonas KjällOK Löftan52:49+4:365:35
14Oscar BjörckJärla Orientering54:38+6:255:47
15Leonas MockunasHellas Orientering55:56+7:435:55
16Josh BeechOK Södertörn56:04+7:515:56
17Oskar EdvardssonJärfälla OK56:06+7:535:56
18Nils EdvardssonJärfälla OK56:17+8:045:57
19Tintin KarlbergTullinge SK56:38+8:255:59
20Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad56:54+8:416:01
21Oscar VångellÄrla IF57:52+9:396:07
22Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK58:33+10:206:12
23Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö58:35+10:226:12
24Mårten LundqvistSundbybergs IK58:38+10:256:12
25Johan LindqvistTäby OK58:46+10:336:13
26Lars JakobssonCentrum OK58:53+10:406:14
27David HectorSnättringe SK58:59+10:466:14
28Emil AnderssonTullinge SK59:51+11:386:20
29Jesper LagerbergOK Södertörn59:57+11:446:21
30Niklas WraneSöders-Tyresö1:00:11+11:586:22
31Mattias PernebyIFK Lidingö SOK1:00:20+12:076:23
32Hugo DahlbergHaninge SOK1:00:21+12:086:23
33Fredrik AhnlénOK Hammaren1:02:08+13:556:34
34Johannes KnutasAttunda OK1:04:43+16:306:51
35Karl EngesAttunda OK1:04:50+16:376:52
36David MellinSundbybergs IK1:04:51+16:386:52
37Fredrik HedinIFK Enskede1:04:54+16:416:52
38Zdenek LiscinskyKOS Tesla Brno1:05:18+17:056:55
39Trevor BransomeSkogsluffarnas OK1:05:21+17:086:55
40Fredrik PerssonDomnarvets GOIF1:05:35+17:226:56
41Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL1:08:59+20:467:18
42Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:09:58+21:457:24
43Robert JohanssonTäby OK1:10:48+22:357:30
44Sverker LenasCentrum OK1:11:26+23:137:34
45Kalle PerssonOK Österåker1:13:06+24:537:44
46Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:21:34+33:218:38
47Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:27:51+39:389:18
48Christoffer NorrmanAttunda OK1:32:31+44:189:48
Erik BerzellJärla Orienteringdiskvalificerad
Morgan KarlssonSundbybergs IKdiskvalificerad
Jacob LindstamOK Ravinendiskvalificerad
Halvor Eid NielsenÄrla IFdiskvalificerad
Jason BransomeOK Ravinenej start
Robert HanningJärla Orienteringej start
Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOKej start
Simon SchusterVallentuna-Össeby OLej start
Nicolas SimoninIFK Lidingö SOKej start
Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingö SOKej start

Damer

6 370 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena JanssonOK Ravinen35:365:35
2Helena KarlssonIFK Lidingö SOK40:33+4:576:21
3Josefine KlintbergEksjö SOK41:27+5:516:30
4Niina HulkkonenSK Uusi41:30+5:546:30
5Anna FalkSundbybergs IK41:39+6:036:32
6Lenka ZatloukalovaTullinge SK42:28+6:526:40
7Emma BjessmoIFK Lidingö SOK42:37+7:016:41
8Signe KlintingJärla Orientering43:08+7:326:46
9Malin AnnegårdCentrum OK43:37+8:016:50
10Louise MarkstedtOK Södertörn44:20+8:446:57
11Irina NybergHellas Orientering44:23+8:476:58
12Hanna LagerbergOK Södertörn44:36+9:007:00
13Karolin OhlssonJärla Orientering44:41+9:057:00
14Alice HugossonIFK Lidingö SOK45:21+9:457:07
15Frida EmanuelssonOK Pan-Kristianstad47:35+11:597:28
16Jenny BergOK Ravinen47:39+12:037:28
17Sarah-Jane BarrableOK Ravinen47:42+12:067:29
18Sanna BatzSkarpnäcks OL48:07+12:317:33
19Dominique BucherJärla Orientering48:33+12:577:37
20Hanna KorhonenOK Ravinen50:24+14:487:54
21Dora SzerencsiJärla Orientering51:24+15:488:04
22Kane AnderssonIFK Moras OK51:39+16:038:06
23Anna JohanssonJärla Orientering55:02+19:268:38
24Annika LundströmSundbybergs IK55:37+20:018:43
25My HeinrupJärla Orientering1:01:14+25:389:36
26Gunilla KreissJärla Orientering1:01:16+25:409:37
Jutta JussilaTampereen Pyrintödiskvalificerad
Sara SjökvistJärla Orienteringdiskvalificerad
Maria Von SchmalenséeAttunda OKdiskvalificerad
Hedwig HaasSundsvalls OKej start
Emma HagrotTäby OKej start
Anneke Hald BjørgumJärla Orienteringej start
Elsa JanssonJärla Orienteringej start
Laurina NeumannIFK Lidingö SOKej start
Lina NilssonUlricehamns OKej start
Catherine TaylorOK Linnéej start
Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOKej start

Pöbeln

6 370 m, 117 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin HunhammarOK Ravinen36:075:40
2Anders HedmanIFK Lidingö SOK36:16+0:095:41
3Elias TidevallSkogsluffarnas OK36:57+0:505:48
4Henrik OlssonTäby OK37:22+1:155:51
5Johan LangerakJärfälla OK37:26+1:195:52
6Georg EklöwOK Södertörn37:27+1:205:52
7Felix PerssonHaninge SOK37:29+1:225:53
8Ruben BryngelssonTullinge SK37:33+1:265:53
9Linus BacklundOK Södertörn37:51+1:445:56
10Robert SandbergOK Roslagen38:02+1:555:58
11Mattias JohanssonIFK Lidingö SOK38:22+2:156:01
12Jens WicksénCentrum OK38:25+2:186:01
13Oskar ForsbergTullinge SK39:20+3:136:10
14Mattias ÅgrenCentrum OK39:21+3:146:10
15Max KlassonOK Ravinen39:34+3:276:12
16Christian RedtzerAttunda OK39:36+3:296:12
17Per BacklundOK Södertörn39:40+3:336:13
18Mattias KallhaugeSnättringe SK39:43+3:366:14
19Jan FrödinIFK Enskede39:44+3:376:14
20Johan HedmanSöders-Tyresö39:47+3:406:14
21Henrik SjögrenHaninge SOK40:25+4:186:20
22Hannes SvahnOK Ravinen40:32+4:256:21
23Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK40:41+4:346:23
24Patrik de BoussardIFK Enskede40:47+4:406:24
25Jörgen AxelssonTullinge SK41:11+5:046:27
26Per KallhaugeSnättringe SK41:19+5:126:29
27Joakim PerssonHaninge SOK41:21+5:146:29
28Linus RisplingCentrum OK41:26+5:196:30
29Johan LindahlTäby OK41:44+5:376:33
30Henrik NielsenTäby OK41:48+5:416:33
31Dan WesterJärla Orientering42:12+6:056:37
32Kristoffer TengrothSundbybergs IK42:19+6:126:38
33Jorrit BoekelCentrum OK42:34+6:276:40
34Piero SannicoloTäby OK42:42+6:356:42
35Staffan KjellmanOK Ravinen42:54+6:476:44
36Kenneth JönssonTullinge SK42:57+6:506:44
37Noel WaldenfjordJärfälla OK43:02+6:556:45
38Peder KockJärla Orientering43:25+7:186:48
39Henrik HellborgCentrum OK43:27+7:206:49
40Anders KällTumba-Mälarhöjden OK43:38+7:316:50
41Ola CarlénBromma-Vällingby SOK43:46+7:396:52
42Lars ForsstedtSöders-Tyresö43:47+7:406:52
43Tommy HolmerVäsby OK43:55+7:486:53
44Christer ArksandVallentuna-Össeby OL44:04+7:576:55
45Ronny NordgrenSundbybergs IK44:07+8:006:55
46Simon MellinSundbybergs IK44:19+8:126:57
47Daniel EleniusCentrum OK44:28+8:216:58
48Tobias AbrahamssonSundbybergs IK44:47+8:407:01
49Oskar KarlinCentrum OK44:57+8:507:03
50Lukas ArkängTullinge SK44:59+8:527:03
51Tobias AnderssonOK Österåker45:07+9:007:04
52Peter LarssonCentrum OK45:15+9:087:06
53Nils-Göran NilssonSkarpnäcks OL45:49+9:427:11
54Jan-Olof BogrenSundbybergs IK45:52+9:457:12
55Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK45:57+9:507:12
56Magnus GrafströmCentrum OK45:58+9:517:12
57Robin ErikssonOK Roslagen46:01+9:547:13
57Henrik MorastHaninge SOK46:01+9:547:13
59Per FranzénOK Södertörn46:05+9:587:14
60Mattias VainionpääI 19 IF46:10+10:037:14
61Mats BernSnättringe SK46:25+10:187:17
62Fredrik ÖrnlidTäby OK46:26+10:197:17
63Olle SjöforsOK Älme46:59+10:527:22
64Oscar WibergJärla Orientering47:06+10:597:23
65Gunnar HedinSöders-Tyresö47:43+11:367:29
66Patrik FriskGustavsbergs OK48:25+12:187:36
67Hans SundqvistTullinge SK48:43+12:367:38
68Fredrik MorastHaninge SOK50:33+14:267:56
69Lars GerhardssonAttunda OK50:40+14:337:57
70Linus HolmqvistOK Österåker50:51+14:447:58
71Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK51:08+15:018:01
72Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK51:34+15:278:05
73Anton HänströmTäby OK52:29+16:228:14
74Nicklas DoyleSkarpnäcks OL52:45+16:388:16
75Peter HambäckLånghundra IF52:50+16:438:17
76Jan GlevénJärla Orientering53:01+16:548:19
77Sven JohanssonTäby OK53:04+16:578:19
78Christian LindhSundbybergs IK53:24+17:178:22
79Per WolgastSnättringe SK53:37+17:308:25
80Oliver KlingefjordIFK Lidingö SOK54:52+18:458:36
81Lucas NorrmanAttunda OK55:06+18:598:38
82Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby55:20+19:138:41
83Harald MildGustavsbergs OK55:29+19:228:42
84Mats LarssonIFK Enskede55:42+19:358:44
85Thomas WesterGustavsbergs OK56:48+20:418:55
86Fredrik SetterqvistOK Södertörn57:00+20:538:56
87Göran LundqvistJärfälla OK57:33+21:269:02
88Mats AronssonBromma-Vällingby SOK57:37+21:309:02
89Stefan AbrahamssonSundbybergs IK57:56+21:499:05
90Anders LavforsCentrum OK57:58+21:519:05
91Bo LauriSnättringe SK58:00+21:539:06
92Matz TapperBromma-Vällingby SOK58:09+22:029:07
93Staffan ÅkerblomOK Linné58:56+22:499:15
94Göran HanssonTäby OK59:10+23:039:17
95Nils EklöwOK Södertörn59:28+23:219:20
96Henrik LundgrenCentrum OK59:51+23:449:23
97Göran EklundSkarpnäcks OL1:00:56+24:499:33
98Jonatan LindellGustavsbergs OK1:01:04+24:579:35
99Andreas MagnvallOK Södertörn1:01:36+25:299:40
100Hans Andersson StrinningAttunda OK1:01:53+25:469:42
101Ansgar SimonssonSundbybergs IK1:03:44+27:3710:00
102Sara JonassonCentrum OK1:03:49+27:4210:01
103Jan LindhSundbybergs IK1:04:45+28:3810:09
104Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:06:40+30:3310:27
105Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:07:43+31:3610:37
105Erik SundbergStora Tuna OK1:07:43+31:3610:37
107Johan SandbergAttunda OK1:08:05+31:5810:41
108Therese NilssonOK Österåker1:11:00+34:5311:08
109Ebbe AdolfssonSundbybergs IK1:12:12+36:0511:20
110Thomas LundinSundbybergs IK1:13:31+37:2411:32
111John ÖstlundSundbybergs IK1:21:58+45:5112:52
112Curt RahlénOK Ravinen1:27:47+51:4013:46
Albin AnderssonOK Ravinendiskvalificerad
Ulf BylundIFK Enskedediskvalificerad
Lars KlassonOK Ravinendiskvalificerad
Ivar Lidström LauriSnättringe SKdiskvalificerad
Niclas NilssonOK Österåkerdiskvalificerad
Mikael AnderssonJärla Orienteringej start
Johan BalckVallentuna-Össeby OLej start
Otto BalckVallentuna-Össeby OLej start
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start
Nigel ColeVäsby OKej start
Henrik ErikssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Philip ForngrenVallentuna-Össeby OLej start
Simon FriskGustavsbergs OKej start
Jonas GidingVallentuna-Össeby OLej start
Fredrik HanssonTäby OKej start
Johan HörnfeldtOK Ravinenej start
Melker HörnfeldtOK Ravinenej start
Peter LandénGustavsbergs OKej start
Hugo LindbärgOK Södertörnej start
Anders LindkvistBromma-Vällingby SOKej start
Erik MattssonJärla Orienteringej start
Christian RotvikerCentrum OKej start
Ludvig SandahlJärla Orienteringej start
Anton SilierJärfälla OKej start
Nicolas SpiliersIFK Lidingö SOKej start
Frank SteinerJärfälla OKej start
Stefan Svensson GeliusSnättringe SKej start
Samuel SvenssonCentrum OKej start
Robert WallsténLeksands OKej start

Pöbelina

3 380 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin SundqvistTullinge SK27:378:10
2Tilde BacklundOK Södertörn27:39+0:028:10
3Karin LundbergTullinge SK27:57+0:208:16
4Linda LönnebergTäby OK29:16+1:398:39
4Sussie TistadIFK Lidingö SOK29:16+1:398:39
6Annica JanssonIFK Lidingö SOK29:22+1:458:41
7Matilda LindhSundbybergs IK30:35+2:589:02
8Isa LundqvistJärfälla OK30:40+3:039:04
9Åsa LinnersjöSöders-Tyresö31:41+4:049:22
10Elin AhlströmIFK Enskede32:00+4:239:28
11Anna-Karin SundqvistTullinge SK32:06+4:299:29
12Lena SundqvistTullinge SK32:12+4:359:31
13Pirkko-Liisa AchrénTullinge SK32:15+4:389:32
14Linnea JohanssonTäby OK32:41+5:049:40
15Marie HeinrupTullinge SK33:17+5:409:50
16My RönnolsTäby OK34:17+6:4010:08
17Birgitta OlssonTäby OK34:19+6:4210:09
18Anna BacklundOK Södertörn35:04+7:2710:22
18Ann FranzénOK Södertörn35:04+7:2710:22
20Camilla JakobssonCentrum OK38:24+10:4711:21
21Christina PernebyIFK Lidingö SOK41:20+13:4312:13
22Ileana von MelenIFK Enskede41:21+13:4412:14
23Carin KihlströmTäby OK45:16+17:3913:23
24Michaela LundellOK Österåker45:32+17:5513:28
25Ulla GummesonVäsby OK45:38+18:0113:30
26Gabriella FriskGustavsbergs OK48:31+20:5414:21
27Barbro BransomeSkogsluffarnas OK48:40+21:0314:23
28Gun-Inger SahlbergLånghundra IF50:47+23:1015:01
29Annika BerntssonVäsby OK55:48+28:1116:30
Sören AnderssonCentrum OKdiskvalificerad
Åsa LindhSundbybergs IKdiskvalificerad
Camilla EngelOK Ravinenej start
Emilia EngelOK Ravinenej start
Lovisa HambäckLånghundra IFej start
Embla MorastHaninge SOKej start
Malin SundqvistTullinge SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser