Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Trekvällars, etapp 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Trekvällars
Arrangörsorganisation: OK Ravinen
Datum: måndag 29 juni 2015 - onsdag 1 juli 2015

Etapp 1, förlängd sprintEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

D21

3 475 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilda ForsgrenOK Linné27:077:48
2Johanna SanderiIFK Lidingö SOK27:57+0:508:02
3Julia LauriOK Tisaren29:31+2:248:29
4Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK30:30+3:238:46
5Dora SzerencsiJärla Orientering30:53+3:468:53
6Yvonne AnderssonTullinge SK31:53+4:469:10
7Linnea BörjarsCentrum OK32:47+5:409:26
8Carolin SvenssonHaninge SOK33:20+6:139:35
9Irina NybergHellas Orientering33:55+6:489:45
10Moa KjellstrandCentrum OK34:47+7:4010:00
11Sofia BörjeskogOK Tor35:53+8:4610:19
12Helena MarkstedtOK Södertörn36:13+9:0610:25
13Matilda OlssonIFK Lidingö SOK36:58+9:5110:38
14Lena ÖhmanCentrum OK37:30+10:2310:47
15Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby38:17+11:1011:01
16Therese RosendahlÄrla IF38:33+11:2611:05
17Johanna HenrikssonÄrla IF42:16+15:0912:09
18Malin SundqvistTullinge SK43:37+16:3012:33
19Elisabeth AhlgrenLinköpings OK46:11+19:0413:17
20Caroline IvarssonSundbybergs IK46:19+19:1213:19
21Sofie SihverIFK Lidingö SOK46:24+19:1713:21
22Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK48:10+21:0313:51
23Jenny OlssonOK Denseln48:30+21:2313:57
24Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK48:53+21:4614:04
25Matilda LagerholmTumba-Mälarhöjden OK56:51+29:4416:21
26Therese PerssonSnättringe SK58:24+31:1716:48
27Charlotte OlssonOK Denseln1:02:29+35:2217:58
28Mette PeterssonCentrum OK1:10:24+43:1720:15
Stina AndreassonGustavsbergs OKej godkänd
Kristina AspvallCentrum OKej godkänd
Channa LönneTullinge SKej godkänd
Emma Phil SkoogOK Linnéej godkänd
Elsa JanssonJärla Orienteringej godkänd
Filippa ArmanNyköpings OKej start
Malin DahlströmTullinge SKej start
Rebecka HeinrupTullinge SKej start
Sara JonassonCentrum OKej start
Tove LagerbergOK Södertörnej start
Rasa PtasekaiteOK Linnéej start
Maria SchmiterlöwHjobygdens OKej start

H21

4 650 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik PetterssonOK Denseln27:395:56
2Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK29:20+1:416:18
3Harri KarlssonOK Denseln29:53+2:146:25
4Niklas WraneSöders-Tyresö33:00+5:217:05
5Leonas MockunasHellas Orientering33:46+6:077:15
6Jan HollbeckBromma-Vällingby SOK36:10+8:317:46
7Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö36:52+9:137:55
8Gunnar LindbergGustavsbergs OK36:57+9:187:56
9Oskar MalmbergIFK Umeå37:03+9:247:58
10Christoffer SchönningJärfälla OK38:38+10:598:18
11Johan LindqvistTäby OK39:25+11:468:28
12Simon AnderssonForsa OK39:46+12:078:33
13Jonas KjällOK Löftan41:11+13:328:51
14Oscar VångellÄrla IF41:24+13:458:54
15Markus MartinelleSöders-Tyresö41:34+13:558:56
16Mikael AnderssonJärla Orientering42:19+14:409:06
17Peder KockJärla Orientering43:01+15:229:15
18Joakim AlmtorpLånghundra IF43:33+15:549:21
19Joel SanderiIFK Lidingö SOK44:35+16:569:35
20Adam NymanKristinehamns OK47:00+19:2110:06
21David GranathTjällmo-Godegårds OK48:40+21:0110:27
22Lars JakobssonCentrum OK49:13+21:3410:35
23Magnus BjörkOK Rodhen51:00+23:2110:58
24Oskar BacklundÄrla IF52:53+25:1411:22
25Simon SanderiHagaby GOIF57:53+30:1412:26
26Andreas SchönningJärfälla OK58:08+30:2912:30
27Emil ThalinForsa OK58:47+31:0812:38
28Björn BylundIFK Enskede1:22:58+55:1917:50
Fredrik SetterqvistOK Södertörnej godkänd
Emil HjalmarssonIFK Lidingö SOKej godkänd
Mattias MillingerJärla Orienteringej godkänd
Harald MildGustavsbergs OKej godkänd
Oscar ArmanNyköpings OKej start
Johan KaminskyIF Hagenej start
Gustav LindeborgTäby OKej start
Andreas NordforsStora Tuna OKej start

H20

3 475 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns HellgrenOK Södertörn29:338:30
2William NilssonOK Södertörn30:31+0:588:46
3Emil WippJärla Orientering36:38+7:0510:32

H18

3 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar ForsbergTullinge SK27:438:09
2Egil MorastHaninge SOK30:08+2:258:51
3Rasmus ArfwedsonFrölunda OL31:49+4:069:21
4Simon StålhammarTullinge SK44:21+16:3813:02

D17-20 Kort

2 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefin KarlssonAttunda OK52:5318:53
2Linnéa GranlundTäby OK55:35+2:4219:51

D16

2 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa WestbladOK Ravinen26:279:26
2Inez EklundSkarpnäcks OL52:25+25:5818:43
3Sofia BengtssonSundbybergs IK58:39+32:1220:56
Malin DahlbäckOK Österåkerej godkänd

H16

2 925 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivar Lidström LauriSnättringe SK23:408:05
2Oskar EdvardssonJärfälla OK25:22+1:428:40
3Axel GranqvistOK Ravinen28:35+4:559:46
4Hannes SvahnOK Ravinen29:12+5:329:58
5Albin AnderssonTullinge SK29:20+5:4010:01
6Edvin NordströmTäby OK29:59+6:1910:15
7Adam HedbergOK Södertörn31:38+7:5810:48
8Magnus EricsonJärla Orientering37:49+14:0912:55
9Simon ÖsterlingOK Södertörn39:11+15:3113:23
10Carl CarlssonNyköpings OK41:51+18:1114:18
11Gustav NirvinHaninge SOK1:27:59+1:04:1930:04
John LarssonRånäs OKej godkänd

D16 Kort

3 600 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Moa HillTumba-Mälarhöjden OKej start

D14

2 450 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda RennerOK Södertörn24:119:52
2Elin BergOK Ravinen25:41+1:3010:28
3Sara MöllerOK Södertörn26:36+2:2510:51
4Signe NilssonNyköpings OK28:56+4:4511:48
5Therese NilssonOK Österåker31:29+7:1812:51
6Sanna HedbergOK Södertörn33:25+9:1413:38
7Emilia EngelOK Ravinen34:44+10:3314:10
8Sofia EdvardssonJärfälla OK36:57+12:4615:04
9Linnéa SöderqvistOK Ravinen38:40+14:2915:46
10Tilda AnderssonTullinge SK41:44+17:3317:02
11Katarina NorrbyOK Södertörn43:33+19:2217:46
12Ida SkantzeSundbybergs IK1:10:46+46:3528:53
Ylva SandénOK Södertörnej start

H14

2 450 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip CarlssonNyköpings OK22:129:03
2Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby22:48+0:369:18
3Gustav WirénAttunda OK23:12+1:009:28
4Erik Lidström Lauri Snättringe SK27:51+5:3911:22
5Linus AlbinssonJärfälla OK28:10+5:5811:29
6Melker HörnfeldtOK Ravinen31:52+9:4013:00
7Martin RinnbäckOK Ravinen39:29+17:1716:06
8Johan LundbäckJärfälla OK43:16+21:0417:39
9Linus HalvorsenSkarpnäcks OL49:06+26:5420:02
10John WolgastSnättringe SK49:13+27:0120:05
11Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby52:18+30:0621:20
12Andreas BorängSnättringe SK1:07:09+44:5727:24
13Jacob WolgastSnättringe SK2:12:03+1:49:5153:53
Linus BerggrenOK Älvsjö-Örbyej godkänd

D12

2 125 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda GranqvistOK Ravinen33:5915:59
2Emma AlmgrenOK Ravinen37:23+3:2417:35
3Elin WolgastSnättringe SK56:46+22:4726:42
4Martina MäkeläHaninge SOK57:13+23:1426:55
5Sanna RinnbäckOK Ravinen1:13:31+39:3234:35
6Nora LundinSkogsluffarnas OK1:35:28+1:01:2944:55
7Thea LennartssonJärfälla OK1:59:57+1:25:5856:26
Elsa KällTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OKej start

H12

2 125 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BovalliusJärfälla OK19:038:57
2Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby24:48+5:4511:40
3Henrik SvenssonOK Ravinen28:36+9:3313:27
4Olle KallurOK Ravinen35:21+16:1816:38
5Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK38:10+19:0717:57
6Björn RennerOK Södertörn39:56+20:5318:47
7Eskil WidehagSundbybergs IK40:54+21:5119:14
8Viktor ZillingOK Södertörn43:18+24:1520:22
9Max ÖsterlingOK Södertörn44:10+25:0720:47
10Justus ArenanderSkarpnäcks OL45:03+26:0021:12
11Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby53:41+34:3825:15
12Wilhelm BergmanTullinge SK53:45+34:4225:17
13Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK1:02:13+43:1029:16
Filip LindqvistTäby OKej godkänd

H12 Kort

1 775 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örby33:4519:00
2Teodor EricsonJärla Orientering1:08:49+35:0438:46

D10

1 775 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn De BoussardIFK Enskede36:1920:27
2Olivia EngelOK Ravinen38:14+1:5521:32
3Hanna CarlqvistSnättringe SK1:06:03+29:4437:12
Sofie LindellGustavsbergs OKej godkänd
Alva Lidström LauriSnättringe SKej godkänd
Emilia BergmanTullinge SKej start

H10

1 775 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon LundellOK Österåker31:3417:47
2Niklas ErlandssonOK Södertörn33:47+2:1319:01
3Axel TrofastTullinge SK38:19+6:4521:35
4Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OK44:48+13:1425:14
5Folke KåbergOK Ravinen51:58+20:2429:16
6Erik NederheimHaninge SOK1:02:24+30:5035:09
Arvid MyrbergerTullinge SKej godkänd
Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OLej godkänd
Linus NilssonOK Österåkerej godkänd
Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OFej start

D35

3 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina De BoussardIFK Enskede33:419:54
2Elin AhlströmIFK Enskede43:44+10:0312:51
3Daniela RennerOK Södertörn51:22+17:4115:06
4Mari DuboisGustavsbergs OK55:10+21:2916:13

H35

3 475 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Guillermo Bossi SilvaJärfälla OK37:4410:51
2Martin AhlströmIFK Enskede47:47+10:0313:45
3Farhad Rouhani-KallehSolna OK1:00:59+23:1517:32
4Henrik HellborgCentrum OK1:29:37+51:5325:47

D40

2 950 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria EdvardssonJärfälla OK49:4416:51
2Malin AlbinssonJärfälla OK55:09+5:2518:41
3Michaela LundellOK Österåker1:08:27+18:4323:12
4Stina BorängSnättringe SK1:08:43+18:5923:17
5Clarita LindströmStigfinnarna1:08:59+19:1523:23
6Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:18:13+28:2926:30
7Lisa ÖsterlingOK Södertörn1:24:00+34:1628:28
Cecilia FochsenWaxholms OKej godkänd

H40

3 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils EdvardssonJärfälla OK25:337:30
2Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK26:59+1:267:56
3Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK27:33+2:008:06
4Ola CarlénBromma-Vällingby SOK27:42+2:098:08
5Nils MalmIFK Lidingö SOK31:30+5:579:15
6Patric De BoussardIFK Enskede32:34+7:019:34
7Erik MöllerOK Södertörn38:53+13:2011:26
8Christer VilhelmssonStigfinnarna42:02+16:2912:21
9Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK44:02+18:2912:57
10Mattias SkepplingOK Södertörn45:18+19:4513:19
11Jonas HellströmAttunda OK45:40+20:0713:25
12Magnus LennartssonJärfälla OK47:16+21:4313:54
13Peter BergmanTullinge SK55:06+29:3316:12

D45

2 925 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia HellgrenOK Södertörn35:3912:11
2Anna BacklundOK Södertörn36:07+0:2812:20
3Madeleine LimparAttunda OK37:13+1:3412:43
4Ann FranzénOK Södertörn45:50+10:1115:40
5Lena ErlandssonOK Södertörn51:41+16:0217:40
6Kristina MarteliusAttunda OK55:56+20:1719:07
7Mari-Helen LidströmSnättringe SK59:30+23:5120:20
8Ileana von MelenIFK Enskede1:05:32+29:5322:24
Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOKej godkänd
Jenny SöderbergJärla Orienteringej start

H45

2 950 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Calle BohmanHellas Orientering22:507:44
2Magnus ElwinIFK Enskede24:16+1:268:13
3Douglas LundinSkogsluffarnas OK26:07+3:178:51
4Mats SandinHaninge SOK26:43+3:539:03
5Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK27:10+4:209:12
6Joakim SkantzeSundbybergs IK27:17+4:279:14
7Ola BovalliusJärfälla OK27:25+4:359:17
8Anders KällTumba-Mälarhöjden OK29:20+6:309:56
9Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby29:30+6:4010:00
10Anders HedbergOK Södertörn30:36+7:4610:22
11Erik BerggrenTullinge SK30:46+7:5610:25
12Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK30:58+8:0810:29
13Urban SelanderSkarpnäcks OL31:46+8:5610:46
14Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby32:30+9:4011:01
15Anders ArfwedsonFrölunda OL33:44+10:5411:26
16Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK33:47+10:5711:27
17Jonatan LindellGustavsbergs OK34:45+11:5511:46
18Stefan JohanssonTrosabygdens OK37:01+14:1112:32
19Tomas GlanshedHaninge SOK37:27+14:3712:41
20Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OK38:04+15:1412:54
21Mattias RobertsonCentrum OK38:46+15:5613:08
22Oskar NederheimHaninge SOK44:24+21:3415:03
23Gunnar HedinSöders-Tyresö48:53+26:0316:34
24Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby1:18:30+55:4026:36
Mikael NybergHellas Orienteringej godkänd
Henrik MorastHaninge SOKej godkänd
Urban FreijSnättringe SKej godkänd
Magnus GrafströmCentrum OKej godkänd
Ola HolgerssonBromma-Vällingby SOKej start

D50

2 925 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK35:5212:15
2Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK41:58+6:0614:20
3Katarina RingelsOK Klemmingen43:02+7:1014:42
4Annika SundvallJärla Orientering51:21+15:2917:33
5Catharina JäderbergAttunda OK52:54+17:0218:05
6Katarina SahlstenSkarpnäcks OL55:03+19:1118:49
7Britt-Marie BengtssonFK Åsen56:26+20:3419:17
8Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby1:01:44+25:5221:06
Annika SvenssonSolna OKej start

H50

2 950 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Dan NorinGävle OK20:136:51
2Jan KarlssonSöders-Tyresö22:31+2:187:37
3Göran HellgrenOK Södertörn26:18+6:058:54
4Jan FrödinIFK Enskede26:22+6:098:56
5Jörgen AxelssonTullinge SK26:53+6:409:06
6Lars GreilertHaninge SOK27:00+6:479:09
7Kalle PerssonOK Österåker28:05+7:529:31
8Tomas HultqvistTullinge SK28:20+8:079:36
9Lennart SwahnSundbybergs IK28:46+8:339:45
10Håkan DahlbäckOK Österåker29:05+8:529:51
11Per FranzénOK Södertörn29:07+8:549:52
12Frank SteinerJärfälla OK29:11+8:589:53
13Erik AnderssonOK Österåker29:31+9:1810:00
14Jan LavénGustavsbergs OK29:35+9:2210:01
15Anders BengtssonSundbybergs IK30:01+9:4810:10
16Janne NilssonCentrum OK30:33+10:2010:21
17Michael HolmgrenIF Thor30:41+10:2810:24
18Anders KarlssonSnättringe SK30:42+10:2910:24
19Mikael CronhjortSolna OK30:59+10:4610:30
20Johnny NimvikLunds OK31:11+10:5810:34
21Ronny NordgrenSundbybergs IK31:26+11:1310:39
22Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK31:30+11:1710:40
22Peter NordströmTäby OK31:30+11:1710:40
24Fredrik MorastHaninge SOK31:53+11:4010:48
25Håkan RedtzerAttunda OK32:13+12:0010:55
26Staffan ZillingOK Södertörn34:10+13:5711:34
27Dan NilssonNyköpings OK34:22+14:0911:38
28Bo LauriSnättringe SK34:51+14:3811:48
29Johan PalmgrenTäby OK37:23+17:1012:40
30Björn LönneSkarpnäcks OL40:22+20:0913:41
31Björn SalomonssonSnättringe SK41:21+21:0814:01
32Leif LundinJärla Orientering42:58+22:4514:33
33Stefan MarteliusAttunda OK51:56+31:4317:36
34Eric HuijsersHammarby IF OF55:39+35:2618:51
35Peter WippJärla Orientering56:14+36:0119:03
36David SöderströmSala OK1:02:34+42:2121:12
Roger TinglöfVäsby OKej godkänd
Per WolgastSnättringe SKej godkänd

D55

2 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF33:2712:51
2Marie MalmborgSöders-Tyresö34:10+0:4313:08
3Anna-Karin OhlssonTullinge SK36:20+2:5313:58
4Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby38:44+5:1714:53
5Christina NordströmBodens BK40:51+7:2415:42
6Margareta WadinOK Älvsjö-Örby43:19+9:5216:39
7Anita KarlssonOK Södertörn46:25+12:5817:51
8Maggie RoachSLOW52:43+19:1620:16
9Margareta LundSödertälje-Nykvarn OF54:03+20:3620:47
10Maggan TärnblomSöders-Tyresö1:06:26+32:5925:33
11Marianne JernbergSöders-Tyresö1:13:31+40:0428:16

H55

2 800 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy HolmérVäsby OK21:347:42
2Hans TarandiIFK Lidingö SOK22:35+1:018:03
3Peter EnokssonOK Österåker23:05+1:318:14
4Anders LöfgrenJärfälla OK24:22+2:488:42
5Peter LundbergJärfälla OK24:46+3:128:50
6Anders NissarJärla Orientering28:34+7:0010:12
7Mikael SundqvistTullinge SK29:21+7:4710:28
8Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF30:07+8:3310:45
9Rolf KarlssonJärla Orientering30:45+9:1110:58
10Lars ÖhrmanStockholms OK32:52+11:1811:44
11Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF34:13+12:3912:13
12Tomas BjörelindJärla Orientering34:54+13:2012:27
13Göran EklundSkarpnäcks OL36:54+15:2013:10
14Stefan KnornAttunda OK38:54+17:2013:53
15Björn-Ove PetterssonAttunda OK39:02+17:2813:56
16Jörgen KarlssonAttunda OK39:21+17:4714:03
17Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK43:09+21:3515:24
18Lars HagrotTäby OK47:29+25:5516:57
19Stefan SundeliusJärfälla OK49:51+28:1717:48
20David RoachSLOW55:01+33:2719:38
21Göran IvaresOK Södertörn57:45+36:1120:37

D60

2 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid GraneliHaninge SOK39:3015:11
2Lena JanssonJärla Orientering52:15+12:4520:05
3Karin EdströmSkogsluffarnas OK1:07:09+27:3925:49
4Helena KorhonenHaninge SOK1:07:53+28:2326:06
5Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:27:19+47:4933:35
6Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:32:43+53:1335:39
Margareta GranbergOK Älvsjö-Örbyej godkänd

H60

2 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas WesterGustavsbergs OK27:339:50
2Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL29:43+2:1010:36
3Mikael SternJärla Orientering30:33+3:0010:54
4Göran OhlssonTullinge SK31:39+4:0611:18
5Anders KärrströmTullinge SK31:40+4:0711:18
6Lars LandströmLånghundra IF32:11+4:3811:29
7Christer NordströmOK Älvsjö-Örby33:53+6:2012:06
8Johan KarlstenSolna OK40:01+12:2814:17
9Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK40:49+13:1614:34
10Tommy WendtHellas Orientering48:23+20:5017:16
11Håkan SteenGustavsbergs OK59:19+31:4621:11
12Reijo KorhonenHaninge SOK1:00:32+32:5921:37
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start
Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Stig LöfgrenAttunda OKej start
Lars PonténIF Thorej start

D65

2 325 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL29:1712:35
2Anna BlomgrenTullinge SK33:12+3:5514:16
3Anne LundmarkJärfälla OK33:50+4:3314:33
4Aila HalttunenHaninge SOK48:02+18:4520:39
5Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK54:57+25:4023:38
6Gertrud VilhelmssonStigfinnarna1:03:39+34:2227:22
7Elisabeth CarlinSöders-Tyresö1:13:36+44:1931:39

H65

2 600 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar GardSöders-Tyresö25:179:43
2Paul NorénOK Södertörn27:59+2:4210:45
3Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK29:18+4:0111:16
4Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK31:14+5:5712:00
5Leif JonssonGustavsbergs OK33:52+8:3513:01
6Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF35:24+10:0713:36
7Anders StenbackBromma-Vällingby SOK35:40+10:2313:43
8Åke WansölinSöders-Tyresö37:59+12:4214:36
9Ulf SkogtjärnOK Linné40:49+15:3215:41
10Ingvar SvenssonBjursås OK42:08+16:5116:12
11Claes AnderssonSnättringe SK45:28+20:1117:29
12Sven-Inge NylundJärfälla OK46:49+21:3218:00
13Bo WinanderJärfälla OK48:25+23:0818:37
14Hans CarlssonHellas Orientering50:07+24:5019:16
15Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1:07:45+42:2826:03
16Per-Erik JanssonIF Thor1:44:13+1:18:5640:05
Alf Eriksson-LångSöders-Tyresöej godkänd
Sverker TirénHellas Orienteringej godkänd
Ebbe AdolfssonSundbybergs IKej start
Olle ArmanNyköpings OKej start
Clas-Göran HerrgårdTäby OKej start

D70

2 325 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger JanssonNynäshamns OK46:1519:53
2Berit GustavssonSödertälje IF57:09+10:5424:34
3Siv FrölundHaninge SOK57:21+11:0624:39
4Birgitta NylundJärfälla OK1:16:19+30:0432:49
Solveig TjernbergSödertälje IFej godkänd

H70

2 600 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif StrandbergGustavsbergs OK28:4411:03
2Rolf SkoglundHellas Orientering36:03+7:1913:51
3Tage SandbergBromma-Vällingby SOK36:26+7:4214:00
4Staffan ElmhagenSöders-Tyresö37:20+8:3614:21
5Jan BojlingSolna OK39:03+10:1915:01
6Jan LarssonTullinge SK40:08+11:2415:26
7John ÖstlundSundbybergs IK45:30+16:4617:30
8Håkan SjökvistSöders-Tyresö46:55+18:1118:02
9Klas LangelsSkarpnäcks OL47:39+18:5518:19
10Johan SandwallSkarpnäcks OL48:46+20:0218:45
11Lars NordinSolna OK50:12+21:2819:18
12Bo HedlundIFK Enskede52:07+23:2320:02
13Kjell BergmanStigfinnarna59:36+30:5222:55
14Hugo IsgrenIFK Enskede1:00:10+31:2623:08
15Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF1:01:51+33:0723:47
16Reine BorgströmSkogsluffarnas OK1:01:56+33:1223:49
17Stig GustavssonSödertälje IF1:05:40+36:5625:15
18Levin SvedbergSundbybergs IK1:38:28+1:09:4437:52
Anders KihlströmTullinge SKej godkänd
Lars EnglundJärla Orienteringej godkänd
Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubbenej godkänd
Göran LarboAttunda OKej start

D75

2 325 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK37:5416:18
2Berit LindungerHaninge SOK44:33+6:3919:09
3Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby51:10+13:1622:00
4Gunnel JunegardOK Södertörn1:02:47+24:5327:00
5Gun LarssonHammarby IF OF1:08:47+30:5329:35
6Gunvor GranathNynäshamns OK1:09:25+31:3129:51
Saga MårdBromma-Vällingby SOKej godkänd

H75

2 325 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar BramstenSundbybergs IK37:1316:00
2Ulf EskilssonOK Södertörn49:30+12:1721:17
3Rune KarlssonSundbybergs IK52:36+15:2322:37
4Bjarne ErlandssonHammarby IF OF55:31+18:1823:52
5Benny BogstedtTullinge SK59:24+22:1125:32
6Ingvar LarssonGustavsbergs OK1:02:12+24:5926:45
7Leif HermundstadSnättringe SK1:02:50+25:3727:01
8Erland LjungströmSpårvägens OK1:04:00+26:4727:31
Gösta GutelandSnättringe SKej start

D80

2 325 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK1:05:2328:07
2Sonja SundellSundbybergs IK1:11:22+5:5930:41
3Ulla-Britt ÅlebergAttunda OK1:18:33+13:1033:47
4Ulla-Britta HallJärla Orientering1:26:34+21:1137:13
5Birgitta WestergrenTäby OK1:37:14+31:5141:49

H80

2 325 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sten BergstrandSkogsluffarnas OK43:3918:46
2Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby44:43+1:0419:13
3Albert MårdBromma-Vällingby SOK47:29+3:5020:25

H85

2 325 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gert GyllbrandGustavsbergs OK1:04:3827:47
2Lennart WestergrenSöders-Tyresö1:37:22+32:4441:52

Inskolning

1 375 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emma BergOK Ravinenfullföljt
Sara BergOK Ravinenfullföljt
Adam LandelsStora Tuna OKfullföljt
Ludvig LindbergGustavsbergs OKfullföljt
Joel Linder-LinnersjöGustavsbergs OKfullföljt
Elin LissKlubblösfullföljt
Erik LissKlubblösfullföljt
Lovisa NederheimHaninge SOKfullföljt
Algot SjöstrandSnättringe SKfullföljt
Titti SjöstrandSnättringe SKfullföljt
Hanna SundströmIFK Lidingö SOKfullföljt

U1

1 375 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin FranzénOK Södertörn13:419:57
2Oscar LundquistOK Ravinen15:32+1:5111:17
3Ella LindqvistTäby OK18:01+4:2013:06
4Ruben ArenanderSkarpnäcks OL21:30+7:4915:38
5Irma WidehagSundbybergs IK21:53+8:1215:54
6Fanny BergmanTullinge SK28:29+14:4820:42

U2

1 775 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav LübckeOK Ravinen39:4722:24
2Gustav MyrbergerTullinge SK40:36+0:4922:52
3Hampus GlanshedHaninge SOK46:49+7:0226:22
4Melker HalvorsenSkarpnäcks OL50:04+10:1728:12
5Erik LundquistOK Ravinen58:35+18:4833:00
6Melvin SvenssonOK Ravinen1:39:45+59:5856:11

Öppen motion 1

1 775 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noa SelanderKlubblös27:5615:44
2Carl Eklund WännmanOK Södertörn32:28+4:3218:17
3Hugo PelanderSnättringe SK38:28+10:3221:40
4Nora AhlströmIFK Enskede38:45+10:4921:49
5Clarisse CarronKlubblös39:09+11:1322:03
6Ulysse CarronKlubblös39:13+11:1722:05
7Emma BakSkogsluffarnas OK39:45+11:4922:23
8Ida HellströmAttunda OK43:33+15:3724:32
9Hedda HedströmKlubblös43:41+15:4524:36
10Mathias DryseliusSkarpnäcks OL46:05+18:0925:57
11Gabriel CarlqvistSnättringe SK49:49+21:5328:03
12Loke SundbergOK Södertörn51:19+23:2328:54
13Ludvig SundströmIFK Lidingö SOK59:26+31:3033:29
14Märta AhlquistJärla Orientering1:03:45+35:4935:54
15Hilma SelanderKlubblös1:07:15+39:1937:53
16Arthur MildGustavsbergs OK1:07:59+40:0338:18
17Martin Eklund WännmanOK Södertörn1:38:39+1:10:4355:34
18Filip DryseliusSkarpnäcks OL2:22:01+1:54:051:20:00
Alva GawellIFK Enskedeej godkänd
Mathilda BakSkogsluffarnas OKej godkänd
Sara HellströmAttunda OKej godkänd
Malena CarlqvistSnättringe SKej godkänd
Wille Blomkvist-MohageKlubblösej godkänd

Öppen motion 2

1 775 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivar HörnfeldtOK Ravinen25:5714:37
2Anton HedströmSöders-Tyresö34:45+8:4819:34
3Isak SandelinTumba-Mälarhöjden OK36:35+10:3820:36
4Annica LubckeOK Ravinen43:13+17:1624:20
5Yda PelanderSnättringe SK1:08:29+42:3238:34
Jennifer EricsonJärla Orienteringej godkänd

Öppen motion 3

2 125 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen PelanderOK Djerf35:5016:51
2Wilma LeicktTullinge SK39:39+3:4918:39
3Lisa ThunellIFK Lidingö SOK41:54+6:0419:43
4Hilda MårdOK Ravinen43:03+7:1320:15
5Jan DahlgrenGustavsbergs OK43:10+7:2020:18
6Ulrika HellströmAttunda OK55:35+19:4526:09
7Felix ArkängTullinge SK1:00:59+25:0928:41
8Emma JohnssonCentrum OK1:07:11+31:2131:36
9Per WesterGustavsbergs OK1:15:23+39:3335:28
10Ewa ArvidssonOK Södertörn1:21:20+45:3038:16
11Karin SetterqvistOK Södertörn1:23:43+47:5339:23
12Axel Linder-LinnersjöGustavsbergs OK1:28:48+52:5841:47
13Philippa BianderTumba-Mälarhöjden OK1:30:56+55:0642:47
14Tommy SvenssonKlubblös1:31:38+55:4843:07
15Pyttan AsplundOK Södertörn1:33:49+57:5944:08
Elin SteenGustavsbergs OKej godkänd
Ludvig BlomIFK Enskedeej godkänd
Sonja AhlquistJärla Orienteringej godkänd
Mats JonssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Arash RouhaniKlubblösej godkänd

Öppen motion 4

3 650 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin Ekblom BakSkogsluffarnas OK46:0212:36
2Sara SalemyrBromma-Vällingby SOK48:53+2:5113:23
3Patrik EliassonKlubblös53:38+7:3614:41
4Malin ZackrissonOK Älvsjö-Örby1:01:35+15:3316:52
5Tove SjöbergTullinge SK1:03:20+17:1817:21
6Mats SalemyrBromma-Vällingby SOK1:06:48+20:4618:18
7Jonas DannertKlubblös1:12:25+26:2319:50
8Elisabeth StålhammarTullinge SK1:12:57+26:5519:59
9Anna FlygareOK Tyringe1:13:30+27:2820:08
10Martin EnglundOK Södertörn1:14:31+28:2920:24
11Ingela ArenanderSkarpnäcks OL1:31:12+45:1024:59
12Peter LubckeOK Ravinen1:34:02+48:0025:45
13Lena EklundSkarpnäcks OL2:02:34+1:16:3233:34
Viviann AnderssonSnättringe SKej godkänd
Cecilia EnbäckSöders-Tyresöej godkänd
Morgan SkoghKlubblösej godkänd
Fabian MartinezKlubblösej godkänd
Elisabeth LindstedtOK Ravinenej godkänd
Edvin WollbrandOK Ravinenej godkänd

Öppen motion 5

3 600 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina NilssonTäby OK45:0912:32
2Emma AnderssonOK Österåker46:38+1:2912:57
3Peter SvanbergKlubblös53:19+8:1014:48
4Pia-Lena PutkonenTullinge SK1:04:09+19:0017:49
5Martin StålSödertälje-Nykvarn OF1:05:15+20:0618:07
6Daniel DuboisGustavsbergs OK1:08:31+23:2219:01
7Jörgen WidlundNynäshamns OK1:13:56+28:4720:32
8Ulrica AxelssonCentrum OK1:15:18+30:0920:55
9Joel LundgrenSkarpnäcks OL1:15:31+30:2220:58
10Olle PaulsonKlubblös1:24:29+39:2023:28
11Marie ForshällenAttunda OK1:27:26+42:1724:17
12Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF1:29:57+44:4824:59
13Robert PuustaOK Älvsjö-Örby1:33:41+48:3226:01
14Albin HainkeSnättringe SK1:39:35+54:2627:39
15Erica ImesonKlubblös1:42:48+57:3928:33
16Siri TärnrotHellas Orientering1:55:39+1:10:3032:07
17Gustav GrandinJärla Orientering1:56:43+1:11:3432:25
18Christina SwahnOK Älvsjö-Örby2:13:07+1:27:5836:58
Göran WallenIFK Lidingö SOKej godkänd
Lena NilssonOK Österåkerej godkänd
Per BlomIFK Enskedeej godkänd
Maria SanderiLidköpings VSKej godkänd
Thomas FermSolna OKej godkänd
Pernilla BorgOK Södertörnej godkänd
Karin KolmodinTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Nathan RubainSkogsluffarnas OKej godkänd
Katja LeicktTullinge SKej godkänd
Andreas LundIFK Lidingö SOKej godkänd
Carina MöllerOK Södertörnej godkänd
Johanna JonssonIK Gandvikej godkänd
Sam HedmanKlubblösej godkänd
Joakim SandénSundbybergs IKej godkänd
Samuel SandénSundbybergs IKej godkänd
Anton ÖstblomSundbybergs IKej godkänd
Isak SöderstenJärfälla OKej godkänd

Öppen motion 6

2 925 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas ArkängTullinge SK40:5814:00
2Martin ÅgrenHellas Orientering42:49+1:5114:38
3Annika BjörkrothStockholm Multisport Klubb43:23+2:2514:49
4Alma HellströmAttunda OK46:24+5:2615:51
5Robert RylanderSpårvägens OK53:39+12:4118:20
6Kristina TinglöfDegerfors OK57:47+16:4919:45
7Hanna von ZweigbergkSundbybergs IK1:03:16+22:1821:37
8Anders SundellStockholm Multisport Klubb1:04:54+23:5622:11
9Björn LundquistKlubblös1:06:32+25:3422:44
10Helena FalkHaninge SOK1:07:19+26:2123:00
11Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF1:11:22+30:2424:23
12Martin ErikssonOK Södertörn1:13:46+32:4825:13
13Pille Pensa HedströmSöders-Tyresö1:15:55+34:5725:57
14Kalle HögbergOK Södertörn1:27:25+46:2729:53
15Madeleine CasselIFK Lidingö SOK1:36:06+55:0832:51
16Yvonne BrantingSkarpnäcks OL1:46:28+1:05:3036:23
Aija SadurskisCentrum OKej godkänd
Agneta OhlssonFredrikshofs IF Skid & OKej godkänd
Ove ArvidssonOK Södertörnej godkänd
Jan HägerskogSkogsluffarnas OKej godkänd
Lars AnderssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Josefin WångdahlIFK Lidingö SOKej godkänd

Öppen motion 7

2 950 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon HectorSnättringe SK17:305:55
2Henrik TrofastTullinge SK29:17+11:479:55
3Patrik LeicktTullinge SK29:46+12:1610:05
4Björn RegerSöders-Tyresö30:37+13:0710:22
5Sanna SteenTumba-Mälarhöjden OK31:13+13:4310:34
6Hilda MattssonJärla Orientering31:22+13:5210:37
7Håkan SanderiLidköpings VSK32:00+14:3010:50
8Håkan TärnrotHellas Orientering32:10+14:4010:54
9Annika LundströmSundbybergs IK32:46+15:1611:06
10Lars RönnolsTäby OK33:53+16:2311:29
11Karin HedmanIFK Lidingö SOK35:52+18:2212:09
12Mattias JonssonMalungs OK Skogsmårdarna36:00+18:3012:12
13Kjell HolmbergOK Södertörn36:40+19:1012:25
14Jörgen HellbergTäby OK37:10+19:4012:35
15Linda Spjut-AsplundJärla Orientering37:40+20:1012:46
16Märta FröjdSnättringe SK37:44+20:1412:47
17Inger ZetterströmSöders-Tyresö38:13+20:4312:57
18Linnea NordTrosabygdens OK38:46+21:1613:08
19Johanna DahlinSkogsluffarnas OK39:25+21:5513:21
20Lena GumaeliusWaxholms OK39:50+22:2013:30
21Monica RoosAttunda OK40:11+22:4113:37
22Anna ÅgrenCentrum OK42:13+24:4314:18
23Sören AnderssonCentrum OK42:20+24:5014:21
24Peter AlbinssonJärfälla OK42:58+25:2814:33
25Sven-Erik AmrénSnättringe SK43:40+26:1014:48
26Rolf E. NilssonTullinge SK45:00+27:3015:15
27Leif ThorssonOK Grip45:53+28:2315:33
28Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK47:25+29:5516:04
29Claes RennerOK Södertörn47:41+30:1116:09
30My RönnolsTäby OK48:58+31:2816:35
31Sven SetterqvistOK Södertörn49:44+32:1416:51
32Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF50:32+33:0217:07
33Monica FröjdSnättringe SK50:37+33:0717:09
34Monika HögbergOK Södertörn52:14+34:4417:42
35Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK55:36+38:0618:50
36Göran JohanssonSnättringe SK56:03+38:3319:00
37Ari SahlstenSkarpnäcks OL56:45+39:1519:14
38Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK56:55+39:2519:17
39Anki LandarvKlubblös58:13+40:4319:44
40Göran AnderssonAttunda OK58:45+41:1519:54
41Annica HedbergOK Södertörn1:00:32+43:0220:31
42Boel SundbergOK Södertörn1:00:50+43:2020:37
43Jan HedströmKlubblös1:03:25+45:5521:29
44Evy NordSödertälje IF1:04:52+47:2221:59
45Tina ZillingOK Södertörn1:05:05+47:3522:03
46Anna-Karin KarlssonOK Södertörn1:08:35+51:0523:14
47Dan MattissonHaninge SOK1:09:47+52:1723:39
48Helena NilssonOK Älvsjö-Örby1:11:24+53:5424:12
49Rolf LöfqvistSöders-Tyresö1:13:10+55:4024:48
Anna Brandhorst-SatzkornJärla Orienteringej godkänd
Lars NordSödertälje IFej godkänd
Elisabeth BengtssonTullinge SKej godkänd
Anna LindellGustavsbergs OKej start
Fredrik SundströmIFK Lidingö SOKej start

Öppen motion 8

4 650 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil GranqvistOK Ravinen30:056:28
2Dan WesterJärla Orientering30:26+0:216:32
3Jens RönnolsTäby OK32:27+2:226:58
4Johan ElfmanKlubblös40:29+10:248:42
5Gunnar LansSkarpnäcks OL41:58+11:539:01
6Daniel AnderssonIK Gandvik42:26+12:219:07
7Erik Brandhorst-SatzkornJärla Orientering42:27+12:229:07
8Mikael ZetterströmSkarpnäcks OL43:21+13:169:19
9Georg EklöwOK Södertörn44:02+13:579:28
10Peter ZetterströmSöders-Tyresö44:15+14:109:30
11Tilde BacklundOK Södertörn46:01+15:569:53
12Emma DahlstedtIFK Lidingö SOK46:13+16:089:56
13Patrik AhlgrenTäby OK46:23+16:189:58
14Per BacklundOK Södertörn46:43+16:3810:02
15Nils EklöwOK Södertörn49:19+19:1410:36
16Lena BirkebaekStora Tuna OK51:18+21:1311:01
17Lena SundqvistTullinge SK54:02+23:5711:37
18Torgny ToressonSödertälje-Nykvarn OF54:06+24:0111:38
19Per ÖhlundGustavsbergs OK55:54+25:4912:01
20Kjell HellströmSkogsluffarnas OK55:59+25:5412:02
21Charlotta GibergHellas Orientering56:20+26:1512:06
22Gunnar SvanbergJärfälla OK56:22+26:1712:07
23Kenneth NilssonOK Älvsjö-Örby57:20+27:1512:19
24Anders LindgrenLånghundra IF58:40+28:3512:36
25Johan HörnfeldtOK Ravinen58:43+28:3812:37
26Marina SimionIFK Lidingö SOK58:50+28:4512:39
27Lennart BrattgårdIFK Lidingö SOK59:25+29:2012:46
28Fredrik Brandhorst-SatzkornJärla Orientering59:28+29:2312:47
29Jan LindgrenOK Södertörn1:00:33+30:2813:01
30Lennart SibeckFalköpings AIK OK1:01:26+31:2113:12
31Ebba LeicktTullinge SK1:01:43+31:3813:16
32Eva SvanbergJärfälla OK1:05:01+34:5613:58
33Mats HainkeSnättringe SK1:06:31+36:2614:18
34Lena NordTrosabygdens OK1:06:36+36:3114:19
35Sune SisellOK Södertörn1:06:41+36:3614:20
36Gustaf EricsonJärla Orientering1:06:55+36:5014:23
37Torbjörn BergmanSnättringe SK1:10:10+40:0515:05
38Lukas GranlundHammarby IF OF1:10:13+40:0815:06
39Lukáš PolácekCentrum OK1:11:47+41:4215:26
40Anna JohanssonKlubblös1:12:04+41:5915:29
41Mats NordTumba-Mälarhöjden OK1:14:32+44:2716:01
42Torbjörn HellquistTullinge SK1:15:04+44:5916:08
43Tove ÖstermanJärla Orientering1:18:26+48:2116:52
44Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby1:28:26+58:2119:01
45Gustaf GergeCentrum OK1:32:42+1:02:3719:56
Lars MongårdSkogsluffarnas OKej godkänd
Nicklas DoyleSkarpnäcks OLej godkänd
Anders MökanderOK Skogshjortarnaej godkänd
Fredrik WallstedtSkogsluffarnas OKej godkänd
Jan EskilssonHaninge SOKej godkänd
Annica JanssonIFK Lidingö SOKej godkänd
Emma MartinelleSöders-Tyresöej start

Öppen motion 9

4 775 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders HedmanIFK Lidingö SOK33:236:59
2Hugo DahlbergHaninge SOK34:22+0:597:11
3Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK34:31+1:087:13
4Linus KajsajunttiIFK Lidingö SOK34:42+1:197:16
5Robert WallsténLeksands OK36:01+2:387:32
5Filip JacobssonDegerfors OK36:01+2:387:32
7Henrik ErikssonCentrum OK37:00+3:377:44
8Martin LarboIFK Lidingö SOK37:17+3:547:48
9Oskar SvenssonFinspångs SOK38:40+5:178:05
10Peter AnderssonSöders-Tyresö39:24+6:018:15
11Johan HedmanSöders-Tyresö40:26+7:038:28
12Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK40:48+7:258:32
13Nils GumaeliusWaxholms OK41:06+7:438:36
14Alexander HansenSöders-Tyresö41:30+8:078:41
15Anders TarandiIFK Lidingö SOK42:56+9:338:59
16Emil HyttinenEskilstuna OL43:42+10:199:09
17Sofia LönnkvistTullinge SK47:05+13:429:51
18Linus RisplingCentrum OK47:49+14:2610:00
19Conny EkstrandOK Älvsjö-Örby47:58+14:3510:02
20Magnus YngvessonRobertsfors IK48:21+14:5810:07
21Jonas KastenholmAttunda OK49:05+15:4210:16
22Frida ForshällenAttunda OK49:53+16:3010:26
23Björn BängtssonCentrum OK50:28+17:0510:34
24Andreas FredrikssonAttunda OK50:30+17:0710:34
25Mikael MoserKlubblös50:45+17:2210:37
26Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF50:55+17:3210:39
27Claes AnderssonKlubblös51:45+18:2210:50
28Johan EngebladKjula IF52:44+19:2111:02
29Jessica SjöbergTullinge SK53:47+20:2411:15
30Björn LöfrothEskilstuna OL54:04+20:4111:19
30Stuart FellCentrum OK54:04+20:4111:19
32Josef SandénSundbybergs IK54:21+20:5811:22
33Samuel AlteborgKlubblös55:02+21:3911:31
34Roger LindénAttunda OK56:03+22:4011:44
35Daniel HalvardssonNässjö OK57:07+23:4411:57
36Torbjörn JohanssonOK Södertörn57:39+24:1612:04
37Juliette SoulardStora Tuna OK58:57+25:3412:20
38Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OF59:40+26:1712:29
39Henrik SpovinKlubblös1:00:16+26:5312:37
40Martin KarlssonCentrum OK1:01:13+27:5012:49
41Bo NeidenströmFrölunda OL1:02:23+29:0013:03
42Ulf DanielssonTullinge SK1:04:43+31:2013:33
43Johan GrafKlubblös1:04:51+31:2813:34
44Daniel BergstenForsa OK1:09:54+36:3114:38
45Daniel HallbergRånäs OK1:14:41+41:1815:38
46Peter QwärnströmKlubblös1:17:00+43:3716:07
47Olof LethagenCentrum OK1:19:14+45:5116:35
48Anders HolmqvistSnättringe SK1:21:48+48:2517:07
49Per LjungStockholms OK1:23:14+49:5117:25
50Anders RyrmanCentrum OK1:26:25+53:0218:05
Per LembreJärla Orienteringej godkänd
Robert SandinJärla Orienteringej godkänd
David HealyKlubblösej godkänd
Joakim LönnkvistTullinge SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser