Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Täby OK / Vallentuna-Össeby OL / Väsby OK
Datum: lördag 10 oktober 2015

25manna

362 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
1 Halden SK 1 5:05:00
1. Antonio Martinez Perez 39:33 25 +1:52 39:33 25
2. Sabine Hauswirth 31:30 31 +2:55 1:11:03 29 +4
3. Ida Marie Næss Bjørgul 25:57 3 +0:10 1:37:00 7 -22
3. Kine Hallan Steiwer 28:23 30 +2:36 1:39:26 13 -16
3. Lizzie Ingham 28:52 41 +3:05 1:39:55 7 -22
3. Helen Palmer 28:52 41 +3:05 1:39:55 3 -26
4. Nora Torgersen 14:34 188 +39:19 1:54:29 7 0
4. Idun Kristine Felde Olaussen 13:10 48 +37:55 1:53:05 8 -5
4. Jan Granstedt 13:17 57 +38:02 1:53:12 4 -3
4. Runa Lien Backstrøm 14:15 142 +39:00 1:54:10 3 0
5. Magne Dæhli 30:57 6 +8:43 2:24:38 2 -5
5. Eirik Kamstrup Hovind 33:07 29 +10:53 2:26:48 1 -7
5. Marcus Millegård 32:52 23 +10:38 2:26:33 3 -1
5. Erik Axelsson 33:09 30 +10:55 2:26:50 1 -2
6. Emil Wingstedt 21:34 2 +14:24 2:47:48 1 -1
6. Kjetil Bjørlo 24:28 28 +17:18 2:50:42 1 0
6. Tore Sandvik 23:21 8 +16:11 2:49:35 1 -2
6. Øyvind Stokseth 24:25 25 +17:15 2:50:39 1 0
7. Fredric Portin 27:26 6 +0:36 3:17:55 1 0
7. Thomas Natvig Årstad 29:09 22 +2:19 3:19:38 1 0
7. Anders Felde Olaussen 30:34 61 +3:44 3:21:03 1 0
7. Vincent Coupat 31:44 108 +4:54 3:22:13 1 0
23. Eva Jurenikova 24:40 19 +2:25 3:45:59 1 0
24. Olav Lundanes 44:11 10 +1:51 4:30:10 2 +1
25. Mari Fasting 34:50 14 +3:04 5:05:00 1 -1
2 Stora Tuna OK 1 5:05:55
1. Anton Sjökvist 37:49 4 +0:08 37:49 4
2. Julia Gross 33:17 52 +4:42 1:11:06 31 +27
3. Johanna Erlandsson 25:47 1 1:36:53 6 -25
3. Anna Mårsell 29:24 61 +3:37 1:40:30 20 -11
3. Emma Claesson 30:41 113 +4:54 1:41:47 18 -13
3. Pia Birkebæk 33:30 263 +7:43 1:44:36 21 -10
4. Sofia Eriksson 13:37 82 +38:22 1:58:13 3 -3
4. Mattias Östberg 11:21 11 +36:06 1:55:57 10 -10
4. Tilda Östberg 12:48 28 +37:33 1:57:24 5 -13
4. Viktor Svensk 12:22 19 +37:07 1:56:58 17 -4
5. Erik Blomgren 34:22 59 +12:08 2:31:20 8 +5
5. Markus Lang 35:41 109 +13:27 2:32:39 16 +6
5. William Pommer 31:52 15 +9:38 2:28:50 12 +7
5. Joakim Svensk 36:27 149 +14:13 2:33:25 9 -8
6. Viktor Barkegren 30:12 240 +23:02 2:59:57 14 +6
6. Staffan Eriksson 25:51 60 +18:41 2:55:36 13 -3
6. Johan Östberg 29:23 196 +22:13 2:59:08 16 +4
6. Johan Alfredsson 29:27 201 +22:17 2:59:12 11 +2
7. Mattias Mårts 31:42 104 +4:52 3:29:59 14 0
7. Rikard Claesson 28:50 18 +2:00 3:27:07 13 0
7. U Tomas Löfgren 32:10 124 +5:20 3:30:27 12 -4
7. Henning Sjökvist 30:32 59 +3:42 3:28:49 9 -2
23. Niklas Löwegren 22:21 2 +0:06 3:51:05 6 -8
24. Emil Svensk 43:04 3 +0:44 4:34:09 5 -1
25. Tove Alexandersson 31:46 1 5:05:55 2 -3
3 IFK Lidingö SOK 1 5:06:48
1. Julian Dent 38:18 23 +0:37 38:18 23
2. Annica Gustafsson 31:17 22 +2:42 1:09:35 13 -10
3. Frida Bakkman 27:45 14 +1:58 1:37:20 14 +1
3. Sofia Törnqvist 28:05 22 +2:18 1:37:40 4 -9
3. Johanna Sanderi 28:28 35 +2:41 1:38:03 1 -12
3. Matleena Boström 29:32 66 +3:45 1:39:07 1 -12
4. Hans Tarandi 13:01 36 +37:46 1:52:08 4 -10
4. Lukas Werner 12:41 23 +37:26 1:51:48 1 -3
4. Mia Lilja 15:24 319 +40:09 1:54:31 2 +1
4. Julia Rajan 13:59 110 +38:44 1:53:06 1 0
5. Øystein Kvaal Østerbø 31:40 12 +9:26 2:24:46 6 +2
5. Erik Ivarsson Sandberg 34:15 55 +12:01 2:27:21 2 +1
5. Anders Carlsson 33:19 33 +11:05 2:26:25 2 0
5. Mattias Perneby 39:17 286 +17:03 2:32:23 10 +9
6. Helena Karlsson 26:00 63 +18:50 2:55:58 3 -3
6. Pär Lilja 25:49 58 +18:39 2:55:47 5 +3
6. Tero Junttila 27:48 125 +20:38 2:57:46 4 +2
6. Martin Larbo 24:02 18 +16:52 2:54:00 4 -6
7. Filip Dahlgren 27:24 5 +0:34 3:21:24 6 +3
7. Nicolas Simonin 28:40 15 +1:50 3:22:40 3 -2
7. Niklas Serrander 30:26 55 +3:36 3:24:26 4 0
7. Mattias Johansson 31:40 103 +4:50 3:25:40 3 -1
23. Magnus Rajan 25:59 31 +3:44 3:48:25 3 -3
24. Fredrik Bakkman 42:20 1 4:30:45 3 0
25. Anna Bachman 36:03 21 +4:17 5:06:48 3 0
4 IFK Göteborg 1 5:07:57
1. Max Peter Bejmer 38:03 14 +0:22 38:03 14
2. Kirsi Nurmi 30:38 11 +2:03 1:08:41 3 -11
3. Josefine Karlsson 28:05 22 +2:18 1:36:46 5 +2
3. Elin Månsson 28:40 38 +2:53 1:37:21 2 -1
3. Frida Gustafsson 31:41 169 +5:54 1:40:22 10 +7
3. Erica Pettersson 32:32 206 +6:45 1:41:13 10 +7
4. Henrik Undeland 11:58 13 +36:43 1:53:11 11 +6
4. Thea Fagerström 15:02 258 +39:47 1:56:15 4 +2
4. Elin Flakberg 17:19 652 +42:04 1:58:32 12 +2
4. Elin Pettersson 14:57 247 +39:42 1:56:10 10 0
5. Vetle Ruud Bråten 30:30 4 +8:16 2:26:40 1 -10
5. Matthieu Puech 29:55 3 +7:41 2:26:05 6 +2
5. Fredrik Edén 35:42 111 +13:28 2:31:52 5 -7
5. Simon Smedberg 37:01 177 +14:47 2:33:11 8 -2
6. Tobias Noborn 24:49 39 +17:39 2:54:13 5 +4
6. Gunnar Elveljung 26:28 80 +19:18 2:55:52 3 -3
6. Martin Larsson 24:26 26 +17:16 2:53:50 2 -3
6. Fredrik Löwegren 23:06 5 +15:56 2:52:30 2 -6
7. Jonas Pilblad 27:59 9 +1:09 3:20:29 2 -3
7. Niclas Jonasson 29:44 38 +2:54 3:22:14 2 -1
7. Arvid Våg 30:21 50 +3:31 3:22:51 2 0
7. Remi Dubois 29:01 19 +2:11 3:21:31 2 0
23. Roine Pettersson 25:20 24 +3:05 3:46:49 2 0
24. Eskil Kinneberg 43:18 5 +0:58 4:30:07 1 -1
25. Anna Närhi 37:50 25 +6:04 5:07:57 4 +3
5 Göteborg-Majorna OK 1 5:08:04
1. Andreas Höye 38:05 17 +0:24 38:05 17
2. Moa Enmark 31:29 30 +2:54 1:09:34 11 -6
3. Viktoria Ernstsson 26:54 5 +1:07 1:36:28 2 -9
3. Emma Bergman 28:03 21 +2:16 1:37:37 3 -8
3. Agnes Leo 29:03 48 +3:16 1:38:37 2 -9
3. Anna Wallin 30:16 92 +4:29 1:39:50 2 -9
4. Alva Sellgren 13:15 54 +38:00 1:53:05 5 +3
4. Åsa Nordberg 13:36 80 +38:21 1:53:26 3 0
4. Louise Götfors 13:39 86 +38:24 1:53:29 6 +4
4. Jennifer Davidson 17:43 727 +42:28 1:57:33 6 +4
5. Erik Öhlund 33:46 40 +11:32 2:27:57 2 -3
5. Ola Martner 31:10 7 +8:56 2:25:21 3 0
5. Andreas Johansson 33:16 32 +11:02 2:27:27 1 -5
5. Anders Hedberg 35:19 91 +13:05 2:29:30 4 -2
6. Fredrik Karlsson 25:35 56 +18:25 2:54:23 6 +4
6. Kristoffer Sideby 26:58 95 +19:48 2:55:46 6 +3
6. Anna Forsberg 24:11 23 +17:01 2:52:59 5 +4
6. Anders Yngström 30:57 292 +23:47 2:59:45 7 +3
7. Johannes Kuhlin 29:47 40 +2:57 3:25:22 4 -2
7. Christian Tingström 29:29 32 +2:39 3:25:04 4 -2
7. Joakim Eliasson 29:23 30 +2:33 3:24:58 5 0
7. Johan Strand 26:56 2 +0:06 3:22:31 4 -3
23. Hans Melin 25:57 30 +3:42 3:48:28 4 0
24. Johan Runesson 45:26 13 +3:06 4:33:54 4 0
25. Lina Strand 34:10 13 +2:24 5:08:04 5 +1
6 Södertälje-Nykvarn OF 1 5:09:46
1. Rickard Ohlsson 38:10 22 +0:29 38:10 22
2. Moa Leijon Lind 31:28 28 +2:53 1:09:38 16 -6
3. Anna Kindlundh 30:23 98 +4:36 1:40:01 31 +15
3. Jeanette Jönsson Hellstadius 30:38 109 +4:51 1:40:16 17 +1
3. Jo Stevenson 31:28 159 +5:41 1:41:06 14 -2
3. Jeanette Enckell 32:41 219 +6:54 1:42:19 15 -1
4. Anders Lillstrand 13:13 49 +37:58 1:55:32 20 -11
4. Amanda Kleijn 12:54 33 +37:39 1:55:13 18 +1
4. Maria Kleijn 14:02 118 +38:47 1:56:21 11 -3
4. David Borg 11:46 12 +36:31 1:54:05 5 -10
5. Eric Börjeskog 30:42 5 +8:28 2:24:47 5 -15
5. Kent Ohlsson 31:18 8 +9:04 2:25:23 4 -14
5. Ivar Lundanes 34:13 52 +11:59 2:28:18 6 -5
5. Andreu Blanes Reig 34:55 79 +12:41 2:29:00 2 -3
6. Sven-Anders Melin 27:46 123 +20:36 2:56:10 10 +5
6. Michael Wehlin 24:40 34 +17:30 2:53:04 8 +4
6. Olof Smitt 24:35 30 +17:25 2:52:59 5 -1
6. Erik Wigle 29:20 190 +22:10 2:57:44 5 +3
7. Jakob Enmark 26:50 1 3:21:33 7 -3
7. Joakim Andén 29:05 20 +2:15 3:23:48 5 -3
7. Erik Liljequist 29:16 26 +2:26 3:23:59 3 -2
7. Piotr Parfianowicz 36:01 300 +9:11 3:30:44 8 +3
23. Mats Hellstadius 22:28 3 +0:13 3:51:00 5 -2
24. Jonas Leandersson 43:10 4 +0:50 4:34:10 6 +1
25. Frida Jönsson Hellstadius 35:36 18 +3:50 5:09:46 6 0
7 Tampereen Pyrintö 1 5:11:05
1. Aleksi Niemi 38:09 21 +0:28 38:09 21
2. Sonja Kyrölä 31:28 28 +2:53 1:09:37 14 -7
3. Lotta Karhola 26:27 4 +0:40 1:36:04 1 -13
3. Tytti Kirvesmies 28:27 33 +2:40 1:38:04 6 -8
3. Venla Harju 29:07 50 +3:20 1:38:44 3 -11
3. Ellu Munukka 30:59 132 +5:12 1:40:36 6 -8
4. Ilona Tikkakoski 13:30 71 +38:15 1:54:06 1 0
4. Keijo Viilo 13:20 61 +38:05 1:53:56 2 -4
4. Ida Jussila 14:21 157 +39:06 1:54:57 1 -2
4. Leo Matinheikki 15:52 392 +40:37 1:56:28 11 +5
5. Simon Brändli 34:12 50 +11:58 2:30:40 13 +12
5. Jussi-Elmeri Halme 35:27 95 +13:13 2:31:55 11 +9
5. Anssi Huostila 38:47 257 +16:33 2:35:15 7 +6
5. Severi Kymäläinen 32:24 18 +10:10 2:28:52 5 -6
6. Juha Lilja 24:35 30 +17:25 2:53:27 4 -9
6. Arttu Vesterinen 26:23 78 +19:13 2:55:15 12 +1
6. Lasse Viilo 27:40 119 +20:30 2:56:32 12 +5
6. Janne Märkälä 27:11 106 +20:01 2:56:03 8 +3
7. Jarkko Laine 32:24 129 +5:34 3:28:27 9 +5
7. Pyry Mustonen 32:28 134 +5:38 3:28:31 12 0
7. Juho Kinni 30:47 65 +3:57 3:26:50 11 -1
7. Anton Kuukka 31:03 76 +4:13 3:27:06 7 -1
23. Petteri Kähäri 24:14 11 +1:59 3:51:20 7 -2
24. Leo Laakkonen 47:38 24 +5:18 4:38:58 7 0
25. Saila Kinni 32:07 2 +0:21 5:11:05 7 0
8 MS Parma 1 5:13:40
1. Yury Tambasov 38:38 24 +0:57 38:38 24
2. Tuulia Viberg 31:00 20 +2:25 1:09:38 16 -8
3. Tiia Miettinen 28:29 36 +2:42 1:38:07 18 +2
3. Outi Sareila 28:40 38 +2:53 1:38:18 7 -9
3. Susanna Tervo 30:25 99 +4:38 1:40:03 8 -8
3. Anni Valtonen 30:34 108 +4:47 1:40:12 4 -12
4. Oskari Lepistö 13:22 63 +38:07 1:53:34 8 -10
4. Niklas Ekström 13:19 60 +38:04 1:53:31 15 +8
4. Eija Koskivaara 15:26 326 +40:11 1:55:38 7 -1
4. Essi Rantanen 13:38 84 +38:23 1:53:50 3 -1
5. Antti Vainio 34:04 49 +11:50 2:27:45 12 +4
5. Matti Koivisto 34:03 48 +11:49 2:27:44 9 -6
5. Arto Talvinen 35:05 85 +12:51 2:28:46 11 +4
5. Peeter Pihl 35:29 97 +13:15 2:29:10 6 +3
6. Asgeir Mjösund 23:15 7 +16:05 2:52:15 9 -3
6. Aleks Hiidenhovi 24:55 42 +17:45 2:53:55 7 -2
6. Rasmus Ekström 26:49 88 +19:39 2:55:49 3 -8
6. Juha Peltola 23:33 11 +16:23 2:52:33 3 -3
7. Samuli Salmenoja 28:09 11 +1:19 3:20:42 3 -6
7. Akseli Ruohola 29:34 35 +2:44 3:22:07 6 -1
7. Aaro Julkunen 31:42 104 +4:52 3:24:15 7 +4
7. Henrik Väisänen 33:48 186 +6:58 3:26:21 6 +3
23. Reeta Kolkkala 29:21 70 +7:06 3:55:10 9 +6
24. Sami Hämäläinen 45:35 14 +3:15 4:40:45 11 +2
25. Maija Sianoja 32:55 4 +1:09 5:13:40 8 -3
9 Kalevan Rasti 1 5:13:42
1. Jere Pajunen 37:53 8 +0:12 37:53 8
2. Amélie Chataing 30:57 17 +2:22 1:08:50 5 -3
3. Mari Väänänen 28:25 31 +2:38 1:37:15 13 +8
3. Paula Iso-Markku 30:52 128 +5:05 1:39:42 14 +9
3. Silja Kauppinen 32:32 206 +6:45 1:41:22 16 +11
3. Linda Talbonen 37:59 546 +12:12 1:46:49 25 +20
4. Tarja Silvennoinen 15:24 319 +40:09 2:02:13 14 +1
4. Siiri Silvennoinen 14:00 112 +38:45 2:00:49 17 +3
4. Börje Vartiainen 13:47 95 +38:32 2:00:36 15 -1
4. Jussi Silvennoinen 14:23 162 +39:08 2:01:12 24 -1
5. Santeri Silvennoinen 33:03 27 +10:49 2:34:15 11 -3
5. Lauri Nenonen 33:22 35 +11:08 2:34:34 8 -9
5. Juuso Metsälä 32:50 22 +10:36 2:34:02 4 -11
5. Hannu Airila 32:58 26 +10:44 2:34:10 17 -7
6. Akseli Ahtiainen 28:37 162 +21:27 3:02:47 17 +6
6. Oskari Silvennoinen 30:22 251 +23:12 3:04:32 17 +9
6. Miika Hernelahti 24:09 22 +16:59 2:58:19 17 +13
6. Anssi Kokkonen 35:10 514 +28:00 3:09:20 14 -3
7. Aaro Asikainen 29:32 34 +2:42 3:30:24 17 0
7. Simo-Pekka Fincke 27:50 8 +1:00 3:28:42 15 -2
7. Ari-Pekka Kaivosaari 32:52 149 +6:02 3:33:44 15 -2
7. Oleg Vokulov 36:43 342 +9:53 3:37:35 17 +3
23. Jarmo Tonder 24:27 15 +2:12 3:57:46 17 0
24. Thierry Gueorgiou 42:56 2 +0:36 4:40:42 8 -9
25. Sara Lüscher 33:00 5 +1:14 5:13:42 9 +1
10 Hiidenkiertäjät 1 5:13:45
1. Mikko Patana 37:51 5 +0:10 37:51 5
2. Josefina Sundman 32:23 44 +3:48 1:10:14 27 +22
3. Laura Leijola 28:50 40 +3:03 1:39:04 23 -4
3. Anu Uhotoinen 30:38 109 +4:51 1:40:52 24 -3
3. Paula Porkka 32:41 219 +6:54 1:42:55 27 0
3. Niina Laakso 35:05 357 +9:18 1:45:19 24 -3
4. Nea Kytäjä 14:12 137 +38:57 1:59:31 18 -5
4. Rasmus Toivanen 15:10 287 +39:55 2:00:29 24 0
4. Jenna Tulonen 14:22 159 +39:07 1:59:41 25 -2
4. Wille Laitamäki 14:05 121 +38:50 1:59:24 22 -2
5. Olle Kärner 35:04 84 +12:50 2:34:28 18 0
5. Otto Loukkalahti 34:40 70 +12:26 2:34:04 18 -6
5. Andreas Hall 34:59 80 +12:45 2:34:23 19 -6
5. Perttu Sorsa 36:09 132 +13:55 2:35:33 21 -1
6. Jari Laitamäki 24:57 45 +17:47 3:00:30 13 -5
6. Marko Loukkalahti 24:01 17 +16:51 2:59:34 14 -4
6. Kari Laine 25:53 62 +18:43 3:01:26 13 -6
6. Anders Åkerman 26:47 87 +19:37 3:02:20 18 -3
7. Eemeli Suominen 31:43 107 +4:53 3:34:03 12 -1
7. Tomi Närvä 29:57 45 +3:07 3:32:17 11 -3
7. Tõnis Laugesaar 30:17 49 +3:27 3:32:37 10 -3
7. Matti Kivelä 29:06 21 +2:16 3:31:26 11 -7
23. Juuso Viskari 22:52 5 +0:37 3:54:18 8 -4
24. Olli-Pekka Koistinen 46:24 17 +4:04 4:40:42 8 0
25. Jenny Patana 33:03 6 +1:17 5:13:45 10 +2
11 Paimion Rasti 1 5:13:47
1. Jesse Laukkarinen 39:39 31 +1:58 39:39 31
2. Inga Dambe 30:07 8 +1:32 1:09:46 23 -8
3. Eveliina Hirvonen 28:19 27 +2:32 1:38:05 17 -6
3. Emma Silvennoinen 28:57 46 +3:10 1:38:43 9 -14
3. Nina Temyakova 32:06 188 +6:19 1:41:52 20 -3
3. Katri Lindeqvist 34:27 323 +8:40 1:44:13 20 -3
4. Essi Hölsö 13:18 59 +38:03 1:57:31 10 -7
4. Ilkka Aakula 15:05 270 +39:50 1:59:18 11 +2
4. Milja Väätäjä 15:01 256 +39:46 1:59:14 22 +2
4. Klaus Haanpää 13:15 54 +38:00 1:57:28 18 -2
5. Sami Valkama 34:40 70 +12:26 2:32:08 17 +7
5. Henri Kalve 36:00 126 +13:46 2:33:28 12 +1
5. Kim Fagerudd 33:55 44 +11:41 2:31:23 15 -7
5. Markus Lindeqvist 33:41 39 +11:27 2:31:09 13 -5
6. Juha Suominen 25:00 48 +17:50 2:56:09 12 -5
6. Saska Tuomasjukka 26:12 69 +19:02 2:57:21 11 -1
6. Janne Virtanen 24:08 21 +16:58 2:55:17 10 -5
6. Salla Fagerudd 31:10 301 +24:00 3:02:19 17 +4
7. Tero Heikkilä 31:03 76 +4:13 3:33:01 11 -1
7. Toni Hartvik 30:56 71 +4:06 3:32:54 10 -1
7. Juuso Lindeqvist 30:30 58 +3:40 3:32:28 8 -2
7. Jere Sipponen 32:00 115 +5:10 3:33:58 20 +3
23. Topias Arola 23:26 6 +1:11 3:57:24 15 +4
24. Daniel Stenlund 43:29 6 +1:09 4:40:53 12 -3
25. Saara Norrgrann 32:54 3 +1:08 5:13:47 11 -1
12 Koovee 1 5:13:50
1. Ari-Pekka Lassila 39:45 38 +2:04 39:45 38
2. Marjo Niittynen 31:35 34 +3:00 1:11:20 36 -2
3. Liisa Anttila 30:46 118 +4:59 1:42:06 41 +5
3. Ulrika Uotila 31:04 141 +5:17 1:42:24 32 -4
3. Henna Skog 32:04 186 +6:17 1:43:24 30 -6
3. Marika Hara 38:13 558 +12:26 1:49:33 40 +4
4. Akseli Konttila 13:21 62 +38:06 2:02:54 32 -9
4. Rosa Simola 14:46 215 +39:31 2:04:19 28 -4
4. Ella Skog 13:41 88 +38:26 2:03:14 24 -6
4. Elo Saue 13:15 54 +38:00 2:02:48 29 -11
5. Pavel Shestakov 34:25 61 +12:11 2:37:13 28 -4
5. Topi Anjala 34:13 52 +11:59 2:37:01 22 -6
5. Marcus Pinker 36:37 159 +14:23 2:39:25 20 -4
5. Jouni Heinonen 36:14 139 +14:00 2:39:02 32 +3
6. Tero Mamia 25:01 49 +17:51 3:04:03 21 -7
6. Jarmo Mauriala 28:22 148 +21:12 3:07:24 21 -1
6. Timo Koski 29:28 202 +22:18 3:08:30 21 +1
6. Kari Kallio 24:07 20 +16:57 3:03:09 20 -12
7. Miika Arvola 31:39 102 +4:49 3:34:48 21 0
7. Joni Hirvikallio 31:10 80 +4:20 3:34:19 22 +1
7. Michal Hubáček 28:22 12 +1:32 3:31:31 20 -1
7. Juho Westerlund 30:47 65 +3:57 3:33:56 12 -8
23. Vertti Laitinen 25:07 23 +2:52 3:56:40 11 -10
24. Jani Lakanen 44:04 8 +1:44 4:40:44 10 -1
25. Miia Niittynen 33:06 8 +1:20 5:13:50 12 +2
13 OK Ravinen 1 5:17:20
1. Ruslan Glebov 37:51 5 +0:10 37:51 5
2. Tone Albrektsson 32:57 50 +4:22 1:10:48 28 +23
3. Frida Forsberg 28:18 26 +2:31 1:39:06 24 -4
3. Maria Mogensen 29:58 81 +4:11 1:40:46 23 -5
3. Annie Forsberg 31:56 180 +6:09 1:42:44 24 -4
3. Jenny Berg 32:24 198 +6:37 1:43:12 16 -12
4. Melker Hörnfeldt 13:14 53 +37:59 1:56:26 25 +1
4. Emilia Engel 15:15 300 +40:00 1:58:27 19 -4
4. Christin Söderqvist 13:40 87 +38:25 1:56:52 21 -3
4. Moa Westblad 14:51 229 +39:36 1:58:03 19 +3
5. Erik Karlsson 36:11 134 +13:57 2:33:46 25 0
5. Martin Lindskog 35:51 120 +13:37 2:33:26 17 -2
5. Love Berzell 34:18 57 +12:04 2:31:53 17 -4
5. Martin Hunhammar 35:15 90 +13:01 2:32:50 15 -4
6. Axel Granqvist 23:46 14 +16:36 2:55:53 16 -9
6. Erik Herne 24:56 44 +17:46 2:57:03 15 -2
6. Jason Bransome 26:55 92 +19:45 2:59:02 14 -3
6. Lukas Hellgren 36:37 599 +29:27 3:08:44 27 +12
7. Stephen Craig 31:05 78 +4:15 3:37:53 15 -1
7. Assar Hellström 30:37 62 +3:47 3:37:25 14 -1
7. Nick Barrable 32:07 119 +5:17 3:38:55 14 0
7. Kalle Bergman 29:54 44 +3:04 3:36:42 24 -3
23. Per-Åke Olsson 22:43 4 +0:28 3:59:25 20 +5
24. Gustav Bergman 44:49 11 +2:29 4:44:14 15 -5
25. Helena Jansson 33:06 8 +1:20 5:17:20 13 -2
14 Angelniemen Ankkuri 1 5:17:24
1. Mikko Siren 37:55 11 +0:14 37:55 11
2. Heini Saarimäki 31:45 37 +3:10 1:09:40 19 +8
3. Sanni Kivelä 27:23 9 +1:36 1:37:03 10 -9
3. Jonna Juva 32:11 194 +6:24 1:41:51 30 +11
3. Pinja Kurppa 33:23 252 +7:36 1:43:03 28 +9
3. Sanna Kauppila 35:03 356 +9:16 1:44:43 23 +4
4. Kaisa Kaartinen 17:27 674 +42:12 2:02:10 29 +19
4. Tapio Halme 15:23 317 +40:08 2:00:06 31 +1
4. Nella Rontu 15:37 356 +40:22 2:00:20 29 +1
4. Selja Kaartinen 14:43 206 +39:28 1:59:26 23 0
5. Tuomas Kari 34:20 58 +12:06 2:33:46 19 -10
5. Alexey Sidorov 33:58 47 +11:44 2:33:24 21 -10
5. Markku Elo 36:13 136 +13:59 2:35:39 25 -4
5. Tuomo Mäkelä 35:35 106 +13:21 2:35:01 20 -3
6. Timo Parttimaa 24:46 38 +17:36 2:59:47 26 +7
6. Hannu Kurppa 30:33 268 +23:23 3:05:34 25 +4
6. Juri Emaldinov 26:59 97 +19:49 3:02:00 23 -2
6. Ilkka Saarimäki 35:48 554 +28:38 3:10:49 21 +1
7. Pekka Hyvönen 29:22 29 +2:32 3:34:00 23 -3
7. Tomi Mattila 30:41 63 +3:51 3:35:19 23 -2
7. Arttu Laaksonen 32:49 145 +5:59 3:37:27 21 -2
7. Vesa Mäkinen 32:16 126 +5:26 3:36:54 25 +4
23. Markku Kaartinen 22:15 1 3:59:09 19 -4
24. Miika Kirmula 44:58 12 +2:38 4:44:07 14 -5
25. Emily Kemp 33:17 10 +1:31 5:17:24 14 0
15 Lynx 1 5:19:17
1. Antti-Pekka Leskinen 39:33 25 +1:52 39:33 25
2. Karoliina Sundberg 29:52 5 +1:17 1:09:25 9 -16
3. Taru Ikäheimonen 27:37 11 +1:50 1:37:02 9 0
3. Anne-Mari Leskinen 28:21 29 +2:34 1:37:46 5 -4
3. Tuuli Heikkilä 29:24 61 +3:37 1:38:49 4 -5
3. Kirsi Boström 31:28 159 +5:41 1:40:53 7 -2
4. Matias Koponen 13:33 76 +38:18 1:54:26 6 -3
4. Suvi Heikkilä 15:33 339 +40:18 1:56:26 5 0
4. Karim Mbembela 14:47 218 +39:32 1:55:40 9 +5
4. Sami Raitola 13:24 65 +38:09 1:54:17 8 +1
5. Ollipekka Heikkilä 32:55 24 +10:41 2:27:12 10 +4
5. Janne Mänkärlä 33:13 31 +10:59 2:27:30 7 +2
5. Niklas Saramäki 34:12 50 +11:58 2:28:29 10 +1
5. Lauri Kleemola 37:24 199 +15:10 2:31:41 3 -5
6. Janne Kivilaakso 26:08 65 +18:58 2:54:51 8 -2
6. Henrik Asklöf 26:42 84 +19:32 2:55:25 9 +2
6. Mikael Boström 27:10 104 +20:00 2:55:53 11 +1
6. Jari Ikäheimonen 30:33 268 +23:23 2:59:16 12 +9
7. Tuomas Metsälä 32:17 127 +5:27 3:31:33 19 +11
7. Joona Ojapalo 37:04 363 +10:14 3:36:20 15 +6
7. Rainer Kujala 35:12 257 +8:22 3:34:28 13 +2
7. Aleksi Leskinen 31:36 99 +4:46 3:30:52 10 -2
23. Kristian Boström 26:25 37 +4:10 3:57:17 14 -5
24. Aapo Leskinen 46:21 16 +4:01 4:43:38 13 -1
25. Aino Mänkärlä 35:39 19 +3:53 5:19:17 15 +2
16 Nydalens SK 1 5:24:24
1. Anders Nordberg 37:48 2 +0:07 37:48 2
2. Elisabeth Ingvaldsen 31:17 22 +2:42 1:09:05 8 +6
3. Thalia Bertschinger 30:07 88 +4:20 1:39:12 26 +18
3. Maria Jonsson 31:01 138 +5:14 1:40:06 16 +8
3. Ingeborg Ellegaard Melby 38:43 587 +12:56 1:47:48 45 +37
3. Anne-Lene Bakken Ulseth 39:42 645 +13:55 1:48:47 34 +26
4. Isak Jonsson 13:04 41 +37:49 2:01:51 17 -9
4. Oda Scheele 14:03 120 +38:48 2:02:50 12 -4
4. Kornelius Kriszat-Løvfald 12:45 27 +37:30 2:01:32 31 -14
4. Lars Young Vik 12:37 21 +37:22 2:01:24 26 -8
5. Halvor Saunes 36:49 168 +14:35 2:38:13 21 +4
5. Øystein Sørensen 34:26 62 +12:12 2:35:50 29 +17
5. Bojan Blumenstein 35:31 102 +13:17 2:36:55 26 -5
5. Dag Aalvik 44:30 630 +22:16 2:45:54 28 +2
6. Jørgen Wulfsberg 28:14 142 +21:04 3:05:59 23 +2
6. Elias Jonsson 24:27 27 +17:17 3:02:12 23 -6
6. Per Øyvind Stene 24:00 16 +16:50 3:01:45 22 -4
6. Lukas Liland 29:13 184 +22:03 3:06:58 24 -4
7. Eirik Langedal Breivik 29:40 37 +2:50 3:34:43 18 -5
7. Håvard Haga 29:53 43 +3:03 3:34:56 18 -5
7. Anders Vister 29:44 38 +2:54 3:34:47 19 -3
7. Jostein Andersen 27:31 7 +0:41 3:32:34 13 -11
23. Halvor Tørnqvist Halden 23:59 9 +1:44 3:56:33 10 -8
24. Térence Risse 47:44 26 +5:24 4:44:17 17 +7
25. Malin Jakobsson 40:07 49 +8:21 5:24:24 16 -1
17 Linköpings OK 1 5:24:33
1. Per Carlborg 39:48 41 +2:07 39:48 41
2. Alva Olsson 28:35 1 1:08:23 1 -40
3. Annika Ivarsson 30:02 85 +4:15 1:38:25 19 +18
3. Kajsa Hammarström 31:38 167 +5:51 1:40:01 15 +14
3. Sanna Eriksson 32:40 216 +6:53 1:41:03 13 +12
3. Nicole Scalet 33:45 277 +7:58 1:42:08 14 +13
4. Frida Sahlman 15:15 300 +40:00 1:57:23 22 +3
4. Emma S Johansson 14:35 191 +39:20 1:56:43 21 +6
4. Kristina Ljunggren 14:09 131 +38:54 1:56:17 16 +3
4. Tove Ekström 14:43 206 +39:28 1:56:51 14 0
5. Jonas Lundgren 35:29 97 +13:15 2:32:20 24 +2
5. Andreas Axelsson 37:19 193 +15:05 2:34:10 20 -1
5. Peter Aronsson 36:46 166 +14:32 2:33:37 18 +2
5. Peter Eriksson 37:28 204 +15:14 2:34:19 18 +4
6. Åke Ljunggren 27:07 102 +19:57 3:01:26 19 -5
6. Johan Otterström 24:35 30 +17:25 2:58:54 18 -2
6. Per Magnusson 28:38 163 +21:28 3:02:57 18 0
6. Bertil Eronn 30:31 263 +23:21 3:04:50 19 +1
7. Mati Tiit 31:23 89 +4:33 3:33:52 20 +1
7. Erik Sköld 31:54 111 +5:04 3:34:23 21 +3
7. Mikael Andersson 30:24 54 +3:34 3:32:53 22 +4
7. Fredrik Lindström 34:20 209 +7:30 3:36:49 19 0
23. Emanuel Herberthson 23:36 7 +1:21 3:57:33 16 -4
24. Rasmus Elmelid 46:42 18 +4:22 4:44:15 16 0
25. Sofia Salomonsson 40:18 51 +8:32 5:24:33 17 +1
18 Järla Orientering 1 5:26:16
1. Ivan Kuchmenko 40:11 56 +2:30 40:11 56
2. Elsa Jansson 29:42 2 +1:07 1:09:53 24 -32
3. Anneke Hald Bjørgum 27:42 13 +1:55 1:37:35 15 -9
3. Lina Blomqvist 30:41 113 +4:54 1:40:34 21 -3
3. Ellinor Fransson 30:46 118 +4:59 1:40:39 12 -12
3. Josefin Persson 31:13 150 +5:26 1:41:06 8 -16
4. Petrina Costermans 14:51 229 +39:36 1:55:57 13 -2
4. Anna Dahlgren-Rosén 13:27 69 +38:12 1:54:33 20 -1
4. Victor Sadarangani 14:15 142 +39:00 1:55:21 13 +1
4. Ida Torbiörnsson 15:55 403 +40:40 1:57:01 12 +4
5. Alain Denzler 32:17 16 +10:03 2:28:51 15 +2
5. Mats Nordbrøden 36:01 127 +13:47 2:32:35 15 -5
5. Peter Hemmyr 35:20 92 +13:06 2:31:54 14 +1
5. Erik Berzell 34:26 62 +12:12 2:31:00 12 0
6. Fredrik Trahn 28:26 152 +21:16 2:59:26 15 0
6. Donald Staudte 30:51 287 +23:41 3:01:51 19 +4
6. Sara Sjökvist 30:31 263 +23:21 3:01:31 19 +5
6. Ingjerd Myhre 30:32 267 +23:22 3:01:32 16 +4
7. Dan Wester 31:13 83 +4:23 3:32:45 13 -2
7. David Bejbom 28:49 17 +1:59 3:30:21 17 -2
7. Emil Lauri 31:28 94 +4:38 3:33:00 18 -1
7. Martin Härberg 33:30 175 +6:40 3:35:02 18 +2
23. Petri Laaksonen 24:14 11 +1:59 3:58:08 18 +5
24. Espen Hultgreen Weltzien 48:39 32 +6:19 4:46:47 19 +1
25. Karolin Ohlsson 39:29 40 +7:43 5:26:16 18 -1
19 Rajamäen Rykmentti 1 5:26:24
1. Vili Niemi 39:44 36 +2:03 39:44 36
2. Marjo Liikanen 29:58 6 +1:23 1:09:42 21 -15
3. Annabella Tolonen 29:20 55 +3:33 1:39:02 22 +1
3. Sirkku Minkkinen 35:30 373 +9:43 1:45:12 41 +20
3. Maaret Turunen 36:38 446 +10:51 1:46:20 34 +13
3. Riikka Haltia 42:12 778 +16:25 1:51:54 50 +29
4. Seela Nurmi 17:30 686 +42:15 2:09:24 35 +13
4. Melina Lahdenperä 13:13 49 +37:58 2:05:07 35 -6
4. Julia Himilä 14:46 215 +39:31 2:06:40 36 +2
4. Topias Kemppi 12:04 14 +36:49 2:03:58 37 -13
5. Aapo Aaltio 39:07 279 +16:53 2:43:05 34 -1
5. Tapio Perä 37:21 195 +15:07 2:41:19 28 -7
5. Kimmo Vilska 35:57 124 +13:43 2:39:55 29 -7
5. Sami Vähänen 33:21 34 +11:07 2:37:19 27 -10
6. Joni Kemppi 24:44 35 +17:34 3:02:03 30 -4
6. Vesa Forsblom 26:59 97 +19:49 3:04:18 27 -1
6. Marko Heiskanen 27:38 118 +20:28 3:04:57 25 -4
6. Antero Pulli 28:25 151 +21:15 3:05:44 25 -2
7. Ross Morrison 31:36 99 +4:46 3:37:04 31 +1
7. Samuli Kyyrönen 32:09 121 +5:19 3:37:37 28 +1
7. Tuomas Tervo 29:47 40 +2:57 3:35:15 26 +1
7. Juha Tolonen 33:14 167 +6:24 3:38:42 21 -4
23. Arto Niemi 27:36 53 +5:21 4:02:53 24 -7
24. Miika Suominen 48:10 28 +5:50 4:51:03 24 0
25. Hanna Raitanen 35:21 17 +3:35 5:26:24 19 -5
20 Helsingin Suunnistajat 1 5:26:37
1. Topi Raitanen 37:41 1 37:41 1
2. Pihla Otsamo 32:00 42 +3:25 1:09:41 20 +19
3. Milla Mattila 28:06 24 +2:19 1:37:47 16 -4
3. Anniina Suhonen 29:33 67 +3:46 1:39:14 11 -9
3. Minna Ryyppö 30:27 100 +4:40 1:40:08 9 -11
3. Elina Lammi 31:29 161 +5:42 1:41:10 9 -11
4. Emilia Tala 15:02 258 +39:47 1:56:12 16 0
4. Venla Turakainen 13:27 69 +38:12 1:54:37 16 +5
4. Annika Matilainen 14:45 212 +39:30 1:55:55 10 +1
4. Lauri Syrjäläinen 13:03 37 +37:48 1:54:13 7 -2
5. Arttu Syrjäläinen 33:47 41 +11:33 2:28:00 16 0
5. Veli Kangas 33:56 45 +11:42 2:28:09 13 -3
5. Timo Mähönen 36:04 129 +13:50 2:30:17 13 +3
5. Topi Syrjäläinen 40:21 367 +18:07 2:34:34 16 +9
6. Matias Salonen 24:55 42 +17:45 2:58:51 11 -5
6. Miika Tala 25:49 58 +18:39 2:59:45 10 -3
6. Topias Niemi 25:46 57 +18:36 2:59:42 7 -6
6. Tuomas Tala 26:01 64 +18:51 2:59:57 13 -3
7. Luukas Valtonen 29:52 42 +3:02 3:29:49 8 -3
7. Eetu Summanen 30:08 47 +3:18 3:30:05 8 -2
7. Kalle Rantala 31:16 85 +4:26 3:31:13 9 +2
7. Tuomas Heikkilä 32:48 144 +5:58 3:32:45 16 +3
23. Jukka Kyhäräinen 24:06 10 +1:51 3:56:51 12 +4
24. Einari Heinaro 49:54 37 +7:34 4:46:45 18 +6
25. Heidi Salonen 39:52 46 +8:06 5:26:37 20 +2
21 Tullinge SK 1 5:26:52
1. Markus Adolfsson 40:06 54 +2:25 40:06 54
2. Anna Ställberg 31:07 21 +2:32 1:11:13 33 -21
3. Rebecka Heinrup 27:26 10 +1:39 1:38:39 20 -13
3. Lina Berggren 29:46 73 +3:59 1:40:59 25 -8
3. Jenny Lönnkvist 30:12 90 +4:25 1:41:25 17 -16
3. Emeli Pettersson 30:42 116 +4:55 1:41:55 12 -21
4. Alfred Längheim 14:51 229 +39:36 1:56:46 21 +1
4. Ella Sjöberg 13:35 79 +38:20 1:55:30 22 -3
4. Yvonne Andersson 14:06 123 +38:51 1:56:01 14 -3
4. Sune Södergrann 14:48 221 +39:33 1:56:43 13 +1
5. Olle Andersson 36:31 152 +14:17 2:33:14 23 +2
5. Niklas Sundqvist 35:50 118 +13:36 2:32:33 19 -3
5. Magnus Glännefors 34:46 73 +12:32 2:31:29 16 +2
5. Jörgen Ohlin 36:33 154 +14:19 2:33:16 14 +1
6. Albin Andersson 25:23 53 +18:13 2:57:01 18 -5
6. Henrik Persson 25:16 51 +18:06 2:56:54 16 -3
6. Oskar Forsberg 27:25 113 +20:15 2:59:03 15 -1
6. Ruben Bryngelsson 26:55 92 +19:45 2:58:33 10 -4
7. Victor Imark 29:16 26 +2:26 3:27:01 16 -2
7. Tintin Karlberg 33:31 176 +6:41 3:31:16 19 +3
7. Johan Kärrström 33:01 159 +6:11 3:30:46 16 +1
7. Emil Andersson 35:51 290 +9:01 3:33:36 14 +4
23. Rikard Imark 24:32 17 +2:17 3:57:15 13 -3
24. Johan Ställberg 53:41 71 +11:21 4:50:56 21 +8
25. Johanna Lönnkvist 35:56 20 +4:10 5:26:52 21 0
22 Sävedalens AIK 1 5:29:16
1. Andrey Salin 37:48 2 +0:07 37:48 2
2. Silje Ekroll Jahren 30:50 16 +2:15 1:08:38 2 0
3. Sara Bengtsson 28:36 37 +2:49 1:37:14 12 +10
3. Ida-Maria Svensson 31:38 167 +5:51 1:40:16 17 +15
3. Elin Hamrefors 32:39 214 +6:52 1:41:17 15 +13
3. Klara Pålsson 36:02 401 +10:15 1:44:40 22 +20
4. Camilla Öhgren 15:08 281 +39:53 1:59:48 12 0
4. Per Nordholm 13:03 37 +37:48 1:57:43 13 -4
4. Casper Skepp 14:30 177 +39:15 1:59:10 18 +3
4. Carl Josefsson 12:17 17 +37:02 1:56:57 16 -6
5. Magnus Carlstedt 35:24 93 +13:10 2:32:21 27 +15
5. Ilya Belianka 39:21 296 +17:07 2:36:18 24 +11
5. Heino Ollin 35:42 111 +13:28 2:32:39 21 +3
5. Oskar Lindqvist 41:20 431 +19:06 2:38:17 19 +3
6. Ola Skepp 24:51 40 +17:41 2:59:30 25 -2
6. Magnus Josefsson 28:15 144 +21:05 3:02:54 22 -2
6. Anna M Windevall 34:13 451 +27:03 3:08:52 32 +11
6. Mattias Bååth 34:32 474 +27:22 3:09:11 29 +10
7. Jonas Palm 32:09 121 +5:19 3:39:20 25 0
7. Albin Claesson 34:50 237 +8:00 3:42:01 27 +5
7. Sergej Fedatsenka 28:26 14 +1:36 3:35:37 27 -5
7. Simon Larsson 34:28 216 +7:38 3:41:39 30 +1
23. Odd Wallum 24:24 13 +2:09 4:04:16 26 +1
24. Dmitriy Mihalkin 46:48 19 +4:28 4:51:04 25 -1
25. Anastasia Denisova 38:12 27 +6:26 5:29:16 22 -3
23 Kangasala SK 1 5:29:19
1. Jarkko Liuha 39:50 43 +2:09 39:50 43
2. Outi Hytönen 29:47 3 +1:12 1:09:37 14 -29
3. Anna Kotkajuuri 30:00 83 +4:13 1:39:37 28 +14
3. Iida Savolainen 30:58 131 +5:11 1:40:35 22 +8
3. Netta Rajamäki 31:00 135 +5:13 1:40:37 11 -3
3. Riina Liuha 34:18 314 +8:31 1:43:55 18 +4
4. Jaana Pietilä-Annala 14:12 137 +38:57 1:58:07 24 -4
4. Topias Ahola 14:31 178 +39:16 1:58:26 23 +1
4. Ronja Kontkanen 14:45 212 +39:30 1:58:40 17 +6
4. Vilma Annala 14:31 178 +39:16 1:58:26 20 +2
5. Oskari Heiskanen 37:03 178 +14:49 2:35:29 26 +2
5. Mikko Hölli 36:06 131 +13:52 2:34:32 23 0
5. Eevert Toivonen 38:46 256 +16:32 2:37:12 23 +6
5. Kristian Kannus 37:39 214 +15:25 2:36:05 22 +2
6. Mikko Ahola 26:51 89 +19:41 3:02:56 28 +2
6. Pekka Mäki 33:34 419 +26:24 3:09:39 33 +10
6. Jeremias Joutsensaari 31:08 300 +23:58 3:07:13 33 +10
6. Kimmo Kontio 38:48 714 +31:38 3:14:53 31 +9
7. Petri Ikävalko 32:35 138 +5:45 3:42:15 28 0
7. Mikko Kivelä 32:58 154 +6:08 3:42:38 32 -1
7. Santeri Sainio 28:22 12 +1:32 3:38:02 32 -1
7. Petteri Laitinen 31:56 112 +5:06 3:41:36 29 -2
23. Emil Piippo 25:05 22 +2:50 4:04:14 25 -3
24. Tuomo Istolahti 46:52 20 +4:32 4:51:06 26 +1
25. Evely Kaasiku 38:13 28 +6:27 5:29:19 23 -3
24 IFK Mora OK 1 5:29:22
1. Roman Ryapolov 39:39 31 +1:58 39:39 31
2. Anastasia Trubkina 30:14 9 +1:39 1:09:53 24 -7
3. Sara Wadman 27:19 7 +1:32 1:37:12 11 -13
3. Lena Holmer 29:20 55 +3:33 1:39:13 10 -14
3. Isabel Salén 32:21 195 +6:34 1:42:14 22 -2
3. Magdalena Olsson 33:27 259 +7:40 1:43:20 17 -7
4. Simon Holmer 14:07 127 +38:52 1:57:27 19 +8
4. Kane Andersson 16:18 475 +41:03 1:59:38 14 +4
4. Gustav Björklund 14:26 170 +39:11 1:57:46 20 -2
4. Albin Gezelius 13:34 77 +38:19 1:56:54 15 -2
5. Andreas Holmberg 31:24 10 +9:10 2:28:18 4 -15
5. Linus Rapp 34:52 77 +12:38 2:31:46 14 0
5. Johan Lindberg 37:36 211 +15:22 2:34:30 24 +4
5. Graham Gristwood 39:11 284 +16:57 2:36:05 22 +7
6. Bengt Andersson 32:38 378 +25:28 3:08:43 20 +16
6. Peter Fredriksson 26:21 77 +19:11 3:02:26 26 +12
6. Evgeniya Ryapolova 35:22 523 +28:12 3:11:27 26 +2
6. Jonas Ullberg 30:24 255 +23:14 3:06:29 22 0
7. Jegor Kostylev 29:16 26 +2:26 3:33:56 24 +4
7. Artem Panchenko 28:07 10 +1:17 3:32:47 24 -2
7. Erik Folkesson Blom 29:15 25 +2:25 3:33:55 23 -3
7. Pär Höök 38:21 447 +11:31 3:43:01 23 +1
23. Elin Ek 25:51 29 +3:36 4:01:34 22 -2
24. Simon Hodler 49:26 36 +7:06 4:51:00 22 0
25. Helene Söderlund 38:22 30 +6:36 5:29:22 24 +2
25 OK Tisaren 1 5:29:29
1. Daniel Attås 39:43 35 +2:02 39:43 35
2. Marion Aebi 36:06 92 +7:31 1:15:49 54 +19
3. Rebecka Nylin 29:52 78 +4:05 1:45:41 48 -6
3. Helena Andersson 31:29 161 +5:42 1:47:18 45 -9
3. Julia Lauri 31:44 172 +5:57 1:47:33 41 -13
3. Lovisa Persson 32:40 216 +6:53 1:48:29 32 -22
4. Valter Pettersson 13:38 84 +38:23 2:02:07 47 -1
4. Reinert Hallor 15:40 366 +40:25 2:04:09 48 +3
4. Lisa Hallmén 17:27 674 +42:12 2:05:56 43 +2
4. Anna Hallmén 14:40 202 +39:25 2:03:09 31 -1
5. Oskar Andrén 33:56 45 +11:42 2:37:05 39 -8
5. Niklas Gustafsson 34:40 70 +12:26 2:37:49 38 -10
5. Martin Särnbrink 36:46 166 +14:32 2:39:55 32 -11
5. Albin Pettersson 35:50 118 +13:36 2:38:59 30 -1
6. Tomas Hallmén 22:18 3 +15:08 3:01:06 29 -10
6. Dan Larsson 24:59 47 +17:49 3:03:47 28 -10
6. Magnus Persson 26:43 85 +19:33 3:05:31 28 -4
6. Jan Sjödin 29:06 181 +21:56 3:07:54 26 -4
7. Jonatan Aronsson 31:46 109 +4:56 3:37:57 27 -2
7. Ivan Forsgren 30:56 71 +4:06 3:37:07 25 -3
7. Johan Aronsson 31:17 86 +4:27 3:37:28 28 0
7. Gustav Hindér 31:52 110 +5:02 3:38:03 27 +1
23. Per Bjurström 27:03 47 +4:48 4:05:06 29 +2
24. Jonas Merz 49:16 35 +6:56 4:54:22 28 -1
25. Lilian Forsgren 35:07 16 +3:21 5:29:29 25 -3
26 OK Linné 1 5:30:29
1. Niklas Aldén 38:03 14 +0:22 38:03 14
2. Riina Kuuselo 31:31 32 +2:56 1:09:34 11 -3
3. Hilda Forsgren 26:54 5 +1:07 1:36:28 2 -9
3. Inga Kazlauskaite 27:20 8 +1:33 1:36:54 1 -10
3. Rebecka Olsson 29:46 73 +3:59 1:39:20 5 -6
3. Rasa Ptasekaite 30:41 113 +4:54 1:40:15 5 -6
4. Arvid Roos 12:49 29 +37:34 1:53:04 2 0
4. Johanna Roos 16:09 448 +40:54 1:56:24 6 +5
4. Sandra Boström 12:44 25 +37:29 1:52:59 3 -2
4. Anna Karlström 14:19 154 +39:04 1:54:34 2 -3
5. Csaba Gösswein 35:07 87 +12:53 2:28:46 7 +5
5. Henrik Löfås 31:45 14 +9:31 2:25:24 5 -1
5. Erik Lind 35:49 116 +13:35 2:29:28 9 +6
5. Jakob Andersson 37:50 222 +15:36 2:31:29 11 +9
6. Anders Boström 24:20 24 +17:10 2:55:09 2 -5
6. Mattias Nilsson 25:32 55 +18:22 2:56:21 2 -3
6. Liutauras Bilevicius 26:14 72 +19:04 2:57:03 8 -1
6. Nils Olsson 24:45 36 +17:35 2:55:34 6 -5
7. Mats Troeng 30:22 51 +3:32 3:25:56 5 +3
7. Jan Troeng 27:22 4 +0:32 3:22:56 7 +5
7. Johannes Ridefelt 33:22 169 +6:32 3:28:56 6 -2
7. Josef Nordlund 29:10 23 +2:20 3:24:44 5 -1
23. Annika Billstam 49:48 299 +27:33 4:13:38 34 +29
24. Albin Ridefelt 43:46 7 +1:26 4:57:24 31 -3
25. Catherine Taylor 33:05 7 +1:19 5:30:29 26 -5
27 IK Hakarpspojkarna 1 5:32:04
1. Kalvis Mihailovs 38:07 19 +0:26 38:07 19
2. Elna Forsberg 31:19 24 +2:44 1:09:26 10 -9
3. Gabriella Gustafsson 29:17 54 +3:30 1:38:43 21 +11
3. Anette Granstedt 29:51 77 +4:04 1:39:17 12 +2
3. Elin Svensson 29:55 80 +4:08 1:39:21 6 -4
3. Sophia Björnlinger 31:57 181 +6:10 1:41:23 11 +1
4. Emil Öhlund 13:22 63 +38:07 1:54:45 14 -7
4. Tova Olsson 13:45 92 +38:30 1:55:08 9 -3
4. Annie Önsten 14:50 227 +39:35 1:56:13 7 +1
4. Alice Axelsson 13:32 75 +38:17 1:54:55 9 -2
5. Aleksei Alekseyonok 32:49 21 +10:35 2:27:44 9 -5
5. Markus Hederskog 34:32 66 +12:18 2:29:27 10 +1
5. Joakim Hederskog 33:30 37 +11:16 2:28:25 8 +1
5. Martin Djerf 35:34 105 +13:20 2:30:29 7 -2
6. Håkan Öhlund 22:20 4 +15:10 2:51:27 7 -2
6. Fridolf Eskilsson 26:13 71 +19:03 2:55:20 4 -6
6. Andreas Gustafsson 27:21 109 +20:11 2:56:28 9 +1
6. Emil Björnlinger 28:59 176 +21:49 2:58:06 9 +2
7. Adam Granstedt 32:04 116 +5:14 3:29:28 10 +3
7. Eric Hansson 33:02 160 +6:12 3:30:26 9 +5
7. Filip Ossiansson 36:18 314 +9:28 3:33:42 24 +15
7. Arvid Nord 40:19 574 +13:29 3:37:43 22 +13
23. Isa Envall 27:20 49 +5:05 4:02:38 23 +13
24. Andreas Jansson 48:15 29 +5:55 4:50:53 20 -3
25. Elin Granstedt 41:11 61 +9:25 5:32:04 27 +7
28 OK Trian 1 5:32:06
1. Otto Simosas 39:38 30 +1:57 39:38 30
2. Karoliina Martikainen 36:59 115 +8:24 1:16:37 61 +31
3. Katja von Schoultz 30:39 112 +4:52 1:47:16 58 -3
3. Jeannette Aumo 32:29 204 +6:42 1:49:06 58 -3
3. Tuulia Kivistö 33:54 286 +8:07 1:50:31 58 -3
3. Jasmin Sundbäck 38:18 563 +12:31 1:54:55 59 -2
4. Isabella Aumo 15:52 392 +40:37 2:10:47 56 -2
4. Marcus Kopra 14:43 206 +39:28 2:09:38 55 -3
4. Oskari Reijonen 14:32 180 +39:17 2:09:27 54 -4
4. Kristian Salo 14:00 112 +38:45 2:08:55 59 0
5. Mikael Fabritius 32:55 24 +10:41 2:41:50 42 -14
5. Simo Hasu 35:49 116 +13:35 2:44:44 40 -15
5. Jani Virta 35:56 123 +13:42 2:44:51 38 -16
5. Topi Penttinen 32:29 19 +10:15 2:41:24 35 -24
6. Mikael Salo 23:11 6 +16:01 3:04:35 35 -7
6. Pasi Liitiäinen 24:57 45 +17:47 3:06:21 32 -8
6. Antti Granqvist 26:09 67 +18:59 3:07:33 31 -7
6. Jussi Aumo 28:59 176 +21:49 3:10:23 28 -7
7. Emil Lönnström 31:42 104 +4:52 3:38:39 33 -2
7. Emil Sevelius 32:27 132 +5:37 3:39:24 30 -2
7. Filip Brunell 32:29 135 +5:39 3:39:26 30 -1
7. Jörgen Wickholm 31:20 87 +4:30 3:38:17 28 0
23. Pekka Vuorinen 26:25 37 +4:10 4:04:42 28 -5
24. Tobias Henriksson 46:20 15 +4:00 4:51:02 23 -5
25. Lena Jauhiainen 41:04 59 +9:18 5:32:06 28 +5
29 Leksands OK 1 5:33:47
1. Andreas Rüedlinger 39:58 50 +2:17 39:58 50
2. Linnea Gustafsson 31:27 27 +2:52 1:11:25 37 -13
3. Linda Lindkvist 27:55 18 +2:08 1:39:20 27 -10
3. Maria Björklund 30:46 118 +4:59 1:42:11 31 -6
3. Frida Erkers 31:20 156 +5:33 1:42:45 25 -12
3. Madelene Allmungs 36:33 441 +10:46 1:47:58 29 -8
4. Elin Fältman 14:47 218 +39:32 2:02:45 26 -1
4. Maja Mörth 13:51 101 +38:36 2:01:49 25 -6
4. Roger Lind 14:52 237 +39:37 2:02:50 23 -2
4. Erica Edman 14:51 229 +39:36 2:02:49 30 +1
5. Greger Tysk 36:05 130 +13:51 2:38:54 31 +5
5. Erik Björklund 40:28 381 +18:14 2:43:17 27 +2
5. Johan Söderlund 39:41 316 +17:27 2:42:30 27 +4
5. Mikael Kristensson 33:50 42 +11:36 2:36:39 26 -4
6. Pontus Funke 25:17 52 +18:07 3:01:56 27 -4
6. Johan Enges 27:52 129 +20:42 3:04:31 24 -3
6. Daniel Kaipe 26:17 74 +19:07 3:02:56 24 -3
6. Kalle Dalin 28:05 136 +20:55 3:04:44 23 -3
7. Simon Jakob 31:29 95 +4:39 3:36:13 26 -1
7. Anders Dalin 31:31 97 +4:41 3:36:15 26 +2
7. Robert Wallstén 29:31 33 +2:41 3:34:15 25 +1
7. Beat Roth 37:48 420 +10:58 3:42:32 26 +3
23. Ulf Magnusson 27:01 46 +4:46 4:04:41 27 +1
24. Patrick Zbinden 52:20 54 +10:00 4:57:01 30 +3
25. Rahel Friederich 36:46 22 +5:00 5:33:47 29 -1
30 OK Pan-Kristianstad 1 5:34:25
1. Denys Shcherbakov 38:04 16 +0:23 38:04 16
2. Nicole Ljungdahl 30:38 11 +2:03 1:08:42 4 -12
3. Jannie Hagård 27:51 16 +2:04 1:36:33 4 0
3. Marie Eng 29:48 75 +4:01 1:38:30 8 +4
3. Pia Olsson 33:06 240 +7:19 1:41:48 19 +15
3. Nelly Carlsson 40:01 666 +14:14 1:48:43 33 +29
4. Olivia Nilsson 15:23 317 +40:08 2:04:06 9 +5
4. Susanne Andersson 14:34 188 +39:19 2:03:17 7 -1
4. Klara Andersson 14:24 164 +39:09 2:03:07 19 0
4. Melker Andersson 13:03 37 +37:48 2:01:46 28 -5
5. Alessio Tenani 35:01 82 +12:47 2:36:47 14 +5
5. Viktoras Staisiunas 39:27 305 +17:13 2:41:13 25 +18
5. Fredrik Nilsson 36:56 172 +14:42 2:38:42 22 +3
5. Johan Modig 34:24 60 +12:10 2:36:10 24 -4
6. Henrik Modig 24:53 41 +17:43 3:01:03 22 +8
6. Mikael Pihl 26:58 95 +19:48 3:03:08 20 -5
6. Oscar Modig 33:33 417 +26:23 3:09:43 20 -2
6. Jörgen Olsson 25:15 50 +18:05 3:01:25 15 -9
7. Simon Wikström 31:01 74 +4:11 3:32:26 22 0
7. Simon Svensson 29:12 24 +2:22 3:30:37 20 0
7. Johan Lenning 32:43 143 +5:53 3:34:08 17 -3
7. Gustaf Wennerberg 32:14 125 +5:24 3:33:39 15 0
23. Jörgen Modig 28:02 60 +5:47 4:00:46 21 -1
24. Niklas Olofsson 50:53 41 +8:33 4:51:39 27 +6
25. Ursula Kadan 42:46 74 +11:00 5:34:25 30 +3
31 Lahden Suunnistajat-37 1 5:37:39
1. Philipp von Arx 39:37 29 +1:56 39:37 29
2. Virpi Remahl 36:17 96 +7:42 1:15:54 55 +26
3. Saara Kukkonen 29:54 79 +4:07 1:45:48 50 -5
3. Lotta Kirvesmies 31:18 155 +5:31 1:47:12 43 -12
3. Kirsi Koivuniemi 32:44 222 +6:57 1:48:38 50 -5
3. Miia Karetjoki 37:34 516 +11:47 1:53:28 57 +2
4. Anna-Lea Rantalainen 15:43 371 +40:28 2:09:11 49 -1
4. Ari Anjala 14:28 172 +39:13 2:07:56 41 -2
4. Claudia Kantola 15:39 361 +40:24 2:09:07 51 +1
4. Kari Valonen 14:51 229 +39:36 2:08:19 57 0
5. Valtteri Rantala 36:36 158 +14:22 2:44:55 43 -6
5. Matias Sankari 39:44 318 +17:30 2:48:03 45 +4
5. Timo Ahvenainen 35:30 100 +13:16 2:43:49 47 -4
5. Seppo Järvinen 41:25 437 +19:11 2:49:44 48 -9
6. Tomi Lehmusvuori 27:45 120 +20:35 3:13:27 43 0
6. Mika Kantola 31:34 327 +24:24 3:17:16 39 -6
6. Kristian Leppänen 27:35 117 +20:25 3:13:17 42 -5
6. Heikki Jokinen 31:30 322 +24:20 3:17:12 39 -9
7. Teemu Niskanen 32:51 148 +6:01 3:48:10 40 -3
7. Timo Huusari 31:58 113 +5:08 3:47:17 41 +2
7. Jani Hämäläinen 37:33 400 +10:43 3:52:52 40 -2
7. Pekka Huusari 31:34 98 +4:44 3:46:53 35 -4
23. Mari Koivunen 27:27 51 +5:12 4:14:20 38 -2
24. Aleksi Anttolainen 48:23 30 +6:03 5:02:43 33 -5
25. Minna Kauppi 34:56 15 +3:10 5:37:39 31 -2
32 OK Hällen 1 5:38:17
1. Jonas Engström 39:59 52 +2:18 39:59 52
2. Johanna Engström 31:33 33 +2:58 1:11:32 39 -13
3. Karin Josefsson 29:03 48 +3:16 1:40:35 35 -4
3. Linn Pettersson 33:10 244 +7:23 1:44:42 40 +1
3. Terese Wängdahl 36:00 399 +10:13 1:47:32 39 0
3. Lauriane Beauvisage 40:06 669 +14:19 1:51:38 47 +8
4. Hugo Kindborn 14:10 134 +38:55 2:05:48 30 -5
4. Beatrice Eriksson 16:45 552 +41:30 2:08:23 40 0
4. Chantelle Hesselberg 16:43 545 +41:28 2:08:21 49 +10
4. Frida Zeijlon 15:58 415 +40:43 2:07:36 53 +6
5. Maxime Rauturier 35:10 88 +12:56 2:42:46 20 -10
5. Loic Marty 34:39 68 +12:25 2:42:15 30 -10
5. Tommy Söderberg 36:37 159 +14:23 2:44:13 39 -10
5. Oskar Carlborg 36:13 136 +13:59 2:43:49 41 -12
6. Göran Karlsson 38:11 680 +31:01 3:22:00 41 +21
6. Stefan Gustafsson 37:06 621 +29:56 3:20:55 50 +20
6. Björn Carlsson 30:17 245 +23:07 3:14:06 48 +9
6. Jan Sundbüe 35:23 524 +28:13 3:19:12 43 +2
7. Andreas Zeijlon 34:07 200 +7:17 3:50:22 36 -5
7. Per Öberg 28:41 16 +1:51 3:44:56 39 -11
7. Gustaf Sundbüe 31:23 89 +4:33 3:47:38 36 -12
7. Simon Larsson 33:40 178 +6:50 3:49:55 34 -9
23. Mikael Kindborn 26:00 32 +3:45 4:12:52 33 -3
24. Peter Öberg 44:06 9 +1:46 4:56:58 29 -4
25. Johanna Öberg 41:19 63 +9:33 5:38:17 32 +3
33 Hiisirasti 1 5:41:41
1. Sergey Detkov 39:46 39 +2:05 39:46 39
2. Päivi Autio 36:54 109 +8:19 1:16:40 65 +26
3. Anna Elffors 30:32 104 +4:45 1:47:12 57 -8
3. Daria Korobeynik 30:43 117 +4:56 1:47:23 48 -17
3. Noora Koskinen 31:46 173 +5:59 1:48:26 48 -17
3. Jasmiina Rantala 32:28 203 +6:41 1:49:08 39 -26
4. Marika Yli-Kauppila 16:03 434 +40:48 2:05:11 59 +2
4. Sari Koskinen 15:22 312 +40:07 2:04:30 54 +6
4. Juha Reiman 15:08 281 +39:53 2:04:16 50 +2
4. Marjo Virtanen 18:19 826 +43:04 2:07:27 44 +5
5. Maxim Sychev 34:31 65 +12:17 2:40:02 45 -14
5. Saku Asikainen 37:15 188 +15:01 2:42:46 44 -10
5. Jani Nissinen 38:11 240 +15:57 2:43:42 41 -9
5. Roope Koskinen 36:16 143 +14:02 2:41:47 37 -7
6. Roope Ruuhiala 28:32 156 +21:22 3:10:19 47 +2
6. Rami Rintala 31:41 335 +24:31 3:13:28 41 -3
6. Kalevi Mäkipää 32:41 380 +25:31 3:14:28 46 +5
6. Mikko Yli-Kauppila 34:50 500 +27:40 3:16:37 45 +8
7. Joona Huila 32:05 117 +5:15 3:48:42 39 -8
7. Roman Nazarov 31:27 93 +4:37 3:48:04 40 -1
7. Tuukka Mäkinen 36:43 342 +9:53 3:53:20 41 -5
7. Juha Tommila 30:22 51 +3:32 3:46:59 37 -8
23. Vesa Koskinen 27:47 56 +5:32 4:14:46 40 +1
24. Johannes Pohjala 49:07 34 +6:47 5:03:53 35 -5
25. Olga Elizarova 37:48 24 +6:02 5:41:41 33 -2
34 Anttolan Urheilijat 1 5:46:24
1. Petri Noponen 41:42 92 +4:01 41:42 92
2. Laura Pajunen 34:49 66 +6:14 1:16:31 59 -33
3. Heli Noponen 29:13 52 +3:26 1:45:44 49 -10
3. Salla Lilja 31:07 143 +5:20 1:47:38 51 -8
3. Sigrid Ruul 32:36 211 +6:49 1:49:07 52 -7
3. Heini Pulliainen 39:36 639 +13:49 1:56:07 64 +5
4. Harri Marttinen 17:26 669 +42:11 2:13:33 65 +16
4. Hannu Peltonen 16:07 439 +40:52 2:12:14 58 +7
4. Kari Pajunen 21:33 1177 +46:18 2:17:40 60 +8
4. Ilmo Weide 15:33 339 +40:18 2:11:40 66 +2
5. Mikko Väisänen 36:49 168 +14:35 2:48:29 64 -1
5. Olli-Jussi Korpinen 40:27 379 +18:13 2:52:07 62 +4
5. Antton Viljakainen 40:39 393 +18:25 2:52:19 57 -3
5. Risto Haikonen 43:54 595 +21:40 2:55:34 80 +14
6. Ari Taskinen 32:13 360 +25:03 3:27:47 67 +3
6. Mika Rautio 31:10 301 +24:00 3:26:44 59 -3
6. Jenna Pajunen 34:31 473 +27:21 3:30:05 61 +4
6. Arto Lilja 27:25 113 +20:15 3:22:59 62 -18
7. Anssi Muikku 33:25 171 +6:35 3:56:24 60 -7
7. Heikki Manninen 30:59 73 +4:09 3:53:58 61 +2
7. Kalle Manninen 34:47 234 +7:57 3:57:46 58 -3
7. Vili Valjakka 38:47 480 +11:57 4:01:46 54 -8
23. Pekka Kiljunen 24:47 20 +2:32 4:19:53 46 -14
24. Juha Hyyryläinen 53:00 61 +10:40 5:12:53 46 0
25. Henna-Riikka Haikonen 33:31 11 +1:45 5:46:24 34 -12
35 OK Roxen 1 5:46:28
1. Albin Lillieström 41:43 93 +4:02 41:43 93
2. Anna-Stina Påledal 34:54 69 +6:19 1:16:37 61 -32
3. Emma Pettersson 28:52 41 +3:05 1:45:29 46 -15
3. Lova Eveborn 31:11 147 +5:24 1:47:48 52 -9
3. Fanny Asketun 33:09 242 +7:22 1:49:46 54 -7
3. Ida Dalhammer 38:23 568 +12:36 1:55:00 60 -1
4. Josef Helander 14:02 118 +38:47 2:09:02 43 -3
4. Tove Pettersson 12:53 32 +37:38 2:07:53 45 -7
4. Måns Björnskiöld 15:07 279 +39:52 2:10:07 42 -12
4. Jakob Tellsén 13:46 94 +38:31 2:08:46 58 -2
5. Jonas Andersson 37:39 214 +15:25 2:46:25 48 +5
5. Mattias Zachrisson 38:53 263 +16:39 2:47:39 46 +1
5. Lukas Eveborn 42:19 498 +20:05 2:51:05 44 +2
5. Hugo Lillieström 35:29 97 +13:15 2:44:15 43 -15
6. Jonas Olsson 27:10 104 +20:00 3:11:25 39 -9
6. Anders Lillieström 29:20 190 +22:10 3:13:35 43 -3
6. Henrik Marmelid 28:50 169 +21:40 3:13:05 41 -3
6. Erik Helander 34:01 440 +26:51 3:18:16 40 -3
7. Jonas Ringsgård 35:24 269 +8:34 3:51:13 43 +4
7. Stefan Nyström 34:50 237 +8:00 3:50:39 43 0
7. Adam Tellsén 35:27 274 +8:37 3:51:16 47 +6
7. Henrik Pettersson 33:21 168 +6:31 3:49:10 43 +3
23. Stefan Tellsén 24:28 16 +2:13 4:13:38 34 -9
24. Emil Tellsén 53:21 66 +11:01 5:06:59 36 +2
25. Amanda Tellsén 39:29 40 +7:43 5:46:28 35 -1
36 Vehkalahden Veikot 1 5:46:43
1. Lari Takanen 39:57 49 +2:16 39:57 49
2. Elina Kilpeläinen 39:09 181 +10:34 1:19:06 102 +53
3. Elisa Murtola 29:40 71 +3:53 1:48:46 72 -30
3. Riikka Kalliomaa 32:32 206 +6:45 1:51:38 74 -28
3. Reetta Pakkanen 38:19 565 +12:32 1:57:25 96 -6
3. Leena-Maija Kriktilä 39:53 660 +14:06 1:58:59 84 -18
4. Emilia Laitinen 18:06 798 +42:51 2:17:05 74 +2
4. Heidi Rautamaa 15:48 381 +40:33 2:14:47 70 -4
4. Raita Pakkanen 13:50 100 +38:35 2:12:49 87 -9
4. Miina Ruoti 16:17 472 +41:02 2:15:16 73 -11
5. Juha-Ville Ketolainen 36:23 146 +14:09 2:50:05 61 -13
5. Samu Heiska 37:25 201 +15:11 2:51:07 55 -15
5. Petteri Muukkonen 33:50 42 +11:36 2:47:32 61 -26
5. Eero Inkeri 35:27 95 +13:13 2:49:09 56 -17
6. Juho Pousi 28:48 168 +21:38 3:17:04 56 -5
6. Jaani Lantela 25:23 53 +18:13 3:13:39 53 -2
6. Jarkko Heikkinen 27:06 101 +19:56 3:15:22 50 -11
6. Saku Hakulinen 33:20 406 +26:10 3:21:36 46 -10
7. Janne Weckman 30:23 53 +3:33 3:47:32 53 -3
7. Ville Töyrylä 34:32 221 +7:42 3:51:41 47 -6
7. Valtteri Heikkinen 34:37 226 +7:47 3:51:46 44 -6
7. Janne Niskanen 37:16 375 +10:26 3:54:25 50 +4
23. Riikka Kivelä 31:03 102 +8:48 4:22:57 52 -1
24. Tuomas Mattila 49:54 37 +7:34 5:12:51 45 -7
25. Sari Nurmela 33:52 12 +2:06 5:46:43 36 -9
37 Rasti-Kurikka 1 5:46:52
1. Antti Iivari 40:31 67 +2:50 40:31 67
2. Johanna Kriikkula 36:58 114 +8:23 1:17:29 71 +4
3. Suvi Heittola 30:12 90 +4:25 1:47:41 65 -6
3. Sanna Palomäki 32:51 227 +7:04 1:50:20 66 -5
3. Kati Fränti 33:01 234 +7:14 1:50:30 57 -14
3. Outi Ala-Kasari 34:53 347 +9:06 1:52:22 52 -19
4. Leena Ojala 15:50 385 +40:35 2:08:12 60 -5
4. Jarkko Rantoja 12:57 34 +37:42 2:05:19 59 -7
4. Juhani Heittola 15:15 300 +40:00 2:07:37 56 -1
4. Juha Rantoja 16:21 489 +41:06 2:08:43 49 -3
5. Jukka-Pekka Katajisto 38:30 248 +16:16 2:45:21 55 -5
5. Jari Välikorpi 36:40 161 +14:26 2:43:31 48 -11
5. Jarno Kallio-Könnö 37:30 207 +15:16 2:44:21 50 -6
5. Juha Fränti 40:07 351 +17:53 2:46:58 47 -2
6. Matti Vainionpää 24:45 36 +17:35 3:10:11 48 -7
6. Arvo Ahola 29:50 222 +22:40 3:15:16 46 -2
6. Esa Kurki 28:36 161 +21:26 3:14:02 40 -10
6. Teemu Hauhia 31:59 349 +24:49 3:17:25 36 -11
7. Jussi Uitto 31:37 101 +4:47 3:45:37 47 -1
7. Heikki Kettunen 33:25 171 +6:35 3:47:25 44 -2
7. Eero Markkila 34:21 211 +7:31 3:48:21 39 -1
7. Esa Kuoppala 37:16 375 +10:26 3:51:16 38 +2
23. Timo Nurmela 24:25 14 +2:10 4:11:52 31 -16
24. Ville Uitto 55:11 99 +12:51 5:07:03 38 +7
25. Satu Heittola 39:49 44 +8:03 5:46:52 37 -1
38 Göteborg-Majorna OK 2 5:49:29
1. John Börjesson 39:41 33 +2:00 39:41 33
2. Runa Fremstad 33:35 54 +5:00 1:13:16 45 +12
3. Kristine Berglia 27:39 12 +1:52 1:40:55 37 -8
3. Hanna Persson 28:09 25 +2:22 1:41:25 27 -18
3. Jennie Runesson 34:15 308 +8:28 1:47:31 38 -7
3. Petra Halvarsson 34:26 322 +8:39 1:47:42 28 -17
4. Erik Hogedal 12:51 30 +37:36 2:00:33 23 -14
4. Elvira Sellgren 15:13 294 +39:58 2:02:55 26 -1
4. Kajsa Jungbjer 14:17 148 +39:02 2:01:59 39 +1
4. Annika Kuhlin 15:32 338 +40:17 2:03:14 32 +4
5. Viktor Stensson 38:52 262 +16:38 2:42:06 30 +7
5. Viktor Runnby 33:26 36 +11:12 2:36:40 34 +8
5. Jakob Wahl 41:41 456 +19:27 2:44:55 35 -4
5. Måns Östman 37:06 181 +14:52 2:40:20 31 -1
6. Andreas Persson 30:14 242 +23:04 3:09:08 31 +1
6. Patrik Falk 28:31 155 +21:21 3:07:25 34 0
6. Per Sander 30:37 273 +23:27 3:09:31 35 0
6. Ola Wallinder 31:47 340 +24:37 3:10:41 32 +1
7. Robbie Anderson 32:56 152 +6:06 3:43:02 32 +1
7. Anders Axenborg 30:43 64 +3:53 3:40:49 34 0
7. Martin Jelllvert Börjeson 36:40 335 +9:50 3:46:46 34 -1
7. Anders Höije 33:25 171 +6:35 3:43:31 32 0
23. Torbjörn Aronsson 38:07 200 +15:52 4:21:03 47 +15
24. Daniel Wernersson 48:43 33 +6:23 5:09:46 41 -6
25. Frida Nero 39:43 43 +7:57 5:49:29 38 -3
39 OK Denseln 1 5:49:36
1. Pavlo Ushkvarok 39:46 39 +2:05 39:46 39
2. Isia Basset 31:52 41 +3:17 1:11:38 40 +1
3. Lovisa Adolfsson 28:55 45 +3:08 1:40:33 33 -7
3. Anneli Berggren 31:03 139 +5:16 1:42:41 33 -7
3. Lisa Hahlin 35:05 357 +9:18 1:46:43 35 -5
3. Annica Crispin 35:32 375 +9:45 1:47:10 26 -14
4. Elis Peterson 17:21 657 +42:06 2:04:31 44 +11
4. Vilma Karlsson 20:05 1055 +44:50 2:07:15 39 +6
4. Alfons Peterson 13:51 101 +38:36 2:01:01 34 -1
4. Johanna Peterson 14:36 195 +39:21 2:01:46 25 -1
5. Edvin Karlsson 35:52 122 +13:38 2:37:11 36 -8
5. Emil Kalered 36:23 146 +14:09 2:37:42 36 -3
5. Harri Karlsson 36:58 174 +14:44 2:38:17 34 0
5. Krzysztof Wolowczyk 38:59 269 +16:45 2:40:18 34 +9
6. Henrik Peterson 27:08 103 +19:58 3:07:26 32 -4
6. August Mollén 24:06 19 +16:56 3:04:24 31 -5
6. Björn Karlsson 26:55 92 +19:45 3:07:13 29 -5
6. Per Kempe 33:41 426 +26:31 3:13:59 33 -1
7. Erik Pettersson 31:15 84 +4:25 3:41:57 30 -2
7. Hans Brolund 31:01 74 +4:11 3:41:43 29 -2
7. Stefan Karlsson 32:58 154 +6:08 3:43:40 29 0
7. Mattias Eriksson 29:24 31 +2:34 3:40:06 31 -2
23. Sarah Persson 31:23 109 +9:08 4:11:29 30 0
24. Mathias Hallmén 47:38 24 +5:18 4:59:07 32 +2
25. Jenny Björk 50:29 165 +18:43 5:49:36 39 +7
40 OK Linné 2 5:50:01
1. Olle Nilsson 43:11 131 +5:30 43:11 131
2. Bettina Aebi 33:46 58 +5:11 1:16:57 67 -64
3. Lisa Carlsson 28:53 44 +3:06 1:45:50 51 -16
3. Lisa Rönnols 32:40 216 +6:53 1:49:37 60 -7
3. Ulrika Lindstam 33:25 255 +7:38 1:50:22 56 -11
3. Elisa Hamelius 33:32 264 +7:45 1:50:29 45 -22
4. Lena Grandin 15:59 421 +40:44 2:06:28 50 -1
4. Emil Boström 14:16 144 +39:01 2:04:45 56 -4
4. Klara Möller 15:26 326 +40:11 2:05:55 57 +1
4. Maria Jansson 16:14 463 +40:59 2:06:43 46 +1
5. Pontus Johansson 39:51 330 +17:37 2:45:42 51 +1
5. Johan Hamelius 37:23 197 +15:09 2:43:14 51 -5
5. Mikael Janerås 38:56 265 +16:42 2:44:47 52 -5
5. Marcus Phersson 40:34 387 +18:20 2:46:25 45 -1
6. Mats Fröberg 26:26 79 +19:16 3:11:45 41 -10
6. Lars Magnusson 26:43 85 +19:33 3:12:02 40 -11
6. Henrik Roos 25:51 60 +18:41 3:11:10 37 -15
6. Jannis Bonek 26:30 82 +19:20 3:11:49 34 -11
7. Tuve Möller 32:58 154 +6:08 3:44:12 44 +3
7. Simon Eklöv 36:28 321 +9:38 3:47:42 38 -2
7. Daniel Carlson Bjernald 33:45 182 +6:55 3:44:59 35 -2
7. Daniel Rönnqvist 33:44 181 +6:54 3:44:58 33 -1
23. Stefan Lund 27:14 48 +4:59 4:12:12 32 -12
24. Olof Eriksson 54:47 94 +12:27 5:06:59 36 +4
25. Annika Björk 43:02 76 +11:16 5:50:01 40 +4
41 OK Rodhen 1 5:50:03
1. Vasili Straltsou 37:55 11 +0:14 37:55 11
2. Maria Sjölander 30:59 19 +2:24 1:08:54 6 -5
3. Alexandra Bjärrenholt 32:27 202 +6:40 1:41:21 39 +33
3. Yvonne Grehn 34:00 291 +8:13 1:42:54 34 +28
3. Lisa Johansson 36:03 404 +10:16 1:44:57 31 +25
3. Sofia Söllvander 43:30 841 +17:43 1:52:24 54 +48
4. David Melin 14:00 112 +38:45 2:06:24 38 -1
4. Emilia Bergström 16:01 429 +40:46 2:08:25 32 -2
4. Göran Fredberg 16:03 434 +40:48 2:08:27 33 +2
4. Gabriella Melin 15:02 258 +39:47 2:07:26 52 -2
5. Albin Olausson 36:58 174 +14:44 2:44:24 33 -5
5. Magnus Björk 40:18 365 +18:04 2:47:44 37 +5
5. Sixten Walheim 37:29 205 +15:15 2:44:55 36 +3
5. Martin Jansson 38:44 253 +16:30 2:46:10 51 -1
6. Jonas Eklund 24:33 29 +17:23 3:10:43 32 -1
6. Emil Grehn 33:00 389 +25:50 3:19:10 35 -2
6. Magnus Blåudd 23:36 12 +16:26 3:09:46 36 0
6. Per Melin 36:15 573 +29:05 3:22:25 35 -16
7. Erik Engsten 39:15 512 +12:25 3:52:42 37 +5
7. Ulf Bergström 35:12 257 +8:22 3:48:39 36 +1
7. Simon Andersson 32:25 130 +5:35 3:45:52 38 +2
7. Torbjörn Jakobsson 37:09 366 +10:19 3:50:36 36 +1
23. Åke Torstensson 27:25 50 +5:10 4:14:20 38 +1
24. Henrik Jonsson 48:31 31 +6:11 5:02:51 34 -4
25. Jessica Söllvander 47:12 141 +15:26 5:50:03 41 +7
42 KFUM Örebro OK 1 5:50:15
1. Erik Jansson 43:17 141 +5:36 43:17 141
2. Anette Carlsson 34:12 61 +5:37 1:17:29 71 -70
3. Ellinor Eriksson 27:56 19 +2:09 1:45:25 45 -26
3. Elsa Ekelin 31:15 153 +5:28 1:48:44 56 -15
3. Kristin Jacobson 33:53 285 +8:06 1:51:22 60 -11
3. Emma Victorin 37:43 529 +11:56 1:55:12 62 -9
4. Linus Malm 14:34 188 +39:19 2:09:46 58 +13
4. Julia Berg 18:05 794 +42:50 2:13:17 51 -5
4. William Segura 14:01 116 +38:46 2:09:13 55 -5
4. Marcus Klasenius 13:06 42 +37:51 2:08:18 56 -6
5. Erik Lindgren 40:29 382 +18:15 2:48:47 59 +1
5. Oskar Arlebo 35:46 114 +13:32 2:44:04 54 +3
5. Marcus Andersson 41:01 409 +18:47 2:49:19 51 -4
5. Calle Olsson 40:01 339 +17:47 2:48:19 46 -10
6. Erik Groth 24:35 30 +17:25 3:09:59 44 -15
6. Daniel Gustafsson 30:17 245 +23:07 3:15:41 54 0
6. Pontus Halldin 29:50 222 +22:40 3:15:14 49 -2
6. Erik Göthlin 33:29 413 +26:19 3:18:53 48 +2
7. Jonatan Gustafsson 33:23 170 +6:33 3:50:56 52 +8
7. Per Jonhed 34:14 204 +7:24 3:51:47 50 -4
7. Stefan Aronsson 38:37 470 +11:47 3:56:10 48 -1
7. Erik Harlén 31:25 92 +4:35 3:48:58 41 -7
23. Melker Forsberg 25:02 21 +2:47 4:14:00 37 -15
24. Magnus Palm 53:07 64 +10:47 5:07:07 39 +2
25. Sofie Karlsson 43:08 78 +11:22 5:50:15 42 +3
43 OK77 1 5:52:01
1. Mikko Salervo 40:32 69 +2:51 40:32 69
2. Janina Donner 33:45 57 +5:10 1:14:17 51 -18
3. Isabel Donner 31:35 165 +5:48 1:45:52 52 +1
3. Rafaela Ilmoni 32:56 230 +7:09 1:47:13 44 -7
3. Miina Ruokolainen 33:40 273 +7:53 1:47:57 46 -5
3. Vivian Lindholm 35:31 374 +9:44 1:49:48 42 -9
4. Jesper Donner 15:31 336 +40:16 2:05:19 55 +3
4. Jonny Donner 15:37 356 +40:22 2:05:25 52 +8
4. Lydia Mårtensson 13:48 96 +38:33 2:03:36 47 +1
4. Tove Jern 17:57 761 +42:42 2:07:45 34 -8
5. Fabian af Hällström 39:24 299 +17:10 2:43:13 57 +2
5. Valter Mårtensson 40:32 384 +18:18 2:44:21 52 0
5. Tobias Jern 40:04 344 +17:50 2:43:53 46 -1
5. Jonathan Ray 40:07 351 +17:53 2:43:56 39 +5
6. Jarmo Koskela 27:45 120 +20:35 3:11:26 50 -7
6. Jori Arrakoski 29:16 185 +22:06 3:12:57 47 -5
6. Elias Talja 30:17 245 +23:07 3:13:58 47 +1
6. Linus Jern 36:10 569 +29:00 3:19:51 56 +17
7. Kare Visuri 36:16 313 +9:26 3:56:06 55 +5
7. Ilari Visuri 34:48 235 +7:58 3:54:38 52 +5
7. Matias Kankkunen 38:52 489 +12:02 3:58:42 51 +4
7. Jan Donner 30:28 56 +3:38 3:50:18 46 -10
23. Tomas Ray 26:51 43 +4:36 4:17:09 43 -12
24. Mikael Donner 55:54 108 +13:34 5:13:03 47 +4
25. Ina Westerlund 38:58 34 +7:12 5:52:01 43 -4
44 Ärla IF 1 5:52:03
1. Robbin Kantarp 39:59 52 +2:18 39:59 52
2. Lisa Andersson 33:19 53 +4:44 1:13:18 47 -5
3. Maria Wester 28:25 31 +2:38 1:41:43 40 -7
3. Sofia Grawé 32:50 226 +7:03 1:46:08 42 -5
3. Mia Bierfeldt 34:14 305 +8:27 1:47:32 39 -8
3. Emma Kantarp 35:43 383 +9:56 1:49:01 38 -9
4. Malin Bierfeldt 14:42 205 +39:27 2:03:43 34 -6
4. Mona Bierfeldt 14:56 244 +39:41 2:03:57 44 +2
4. Roy Fransson 16:32 515 +41:17 2:05:33 41 +2
4. Ivar Näsholm 15:54 401 +40:39 2:04:55 42 +4
5. Oscar Vångell 35:30 100 +13:16 2:40:25 29 -5
5. Emil Andersson 34:15 55 +12:01 2:39:10 35 -9
5. Karl Walheim 33:03 27 +10:49 2:37:58 33 -8
5. Petter Eriksson 35:25 94 +13:11 2:40:20 29 -13
6. Thomas Knutsson 27:19 107 +20:09 3:05:24 38 +9
6. Pontus Bierfeldt 35:36 541 +28:26 3:13:41 36 +1
6. Ulf Johansson 29:41 214 +22:31 3:07:46 34 +1
6. Björn Rosendahl 32:10 355 +25:00 3:10:15 30 +1
7. Margers Kietis 30:03 46 +3:13 3:38:56 34 -4
7. Simon Hedlund 30:47 65 +3:57 3:39:40 33 -3
7. Viktor Silvemark 32:50 147 +6:00 3:41:43 33 -1
7. Håkan Olofsson 45:01 800 +18:11 3:53:54 47 +17
23. Emils Zernis 35:55 177 +13:40 4:26:20 58 +24
24. Rudolfs Zernis 47:25 23 +5:05 5:13:45 49 -9
25. Susen Lösch 38:18 29 +6:32 5:52:03 44 -5
45 OK Kåre 1 5:53:20
1. Fredrik Mattsson 42:13 97 +4:32 42:13 97
2. Kajsa Risby 30:47 13 +2:12 1:13:00 42 -55
3. Linn Grälls 30:00 83 +4:13 1:43:00 43 +1
3. Kajsa Mattsson 31:11 147 +5:24 1:44:11 38 -4
3. Vilma Von Krusenstierna 33:48 280 +8:01 1:46:48 36 -6
3. Jenny Eriksson 36:34 442 +10:47 1:49:34 41 -1
4. Christoffer Lindgren 13:17 57 +38:02 2:02:51 40 -3
4. Ida Johnsson 17:00 603 +41:45 2:06:34 38 0
4. Alva Ringi 14:09 131 +38:54 2:03:43 32 -4
4. Anna Von Krusenstierna 14:22 159 +39:07 2:03:56 36 -5
5. Eric Danielsson 41:05 413 +18:51 2:45:01 44 +4
5. Göran Anlind 39:24 299 +17:10 2:43:20 43 +5
5. Victor Flingmark 37:43 218 +15:29 2:41:39 42 +10
5. Albin Bergkvist 43:44 579 +21:30 2:47:40 40 +4
6. Magnus Bergman 27:19 107 +20:09 3:11:03 51 +7
6. Patrik Johnsson 30:03 231 +22:53 3:13:47 45 +2
6. Karin Johnsson 33:03 390 +25:53 3:16:47 45 +3
6. Kalle Östgren 36:26 584 +29:16 3:20:10 38 -2
7. Martin Mörsell 33:37 177 +6:47 3:48:36 46 -5
7. Isak Jakobsson 35:11 254 +8:21 3:50:10 50 +5
7. Anders Oksvold 36:10 306 +9:20 3:51:09 52 +7
7. Martin Persson 42:12 660 +15:22 3:57:11 52 +14
23. Lars Mattsson 26:35 40 +4:20 4:19:50 45 -1
24. Leif Bader 50:06 39 +7:46 5:09:56 43 -2
25. Martina Ruch 43:24 86 +11:38 5:53:20 45 +2
46 OK Roslagen 1 5:53:30
1. Joel Lännevall 43:50 149 +6:09 43:50 149
2. Rebecka Lindberg 32:53 49 +4:18 1:16:43 66 -83
3. Alice Frost 31:00 135 +5:13 1:47:43 66 0
3. Samantha Ahlgren 31:42 171 +5:55 1:48:25 55 -11
3. Johanna Lännevall 31:58 182 +6:11 1:48:41 51 -15
3. Louise Johansson 33:34 266 +7:47 1:50:17 43 -23
4. Ulf Carlsson 14:51 229 +39:36 2:05:08 54 -12
4. Ellen Broman 14:06 123 +38:51 2:04:23 47 -8
4. Ellen Frost 15:06 275 +39:51 2:05:23 44 -7
4. Caroline Løchting Thunberg 16:19 482 +41:04 2:06:36 48 +5
5. Waldemar Andersson 39:22 298 +17:08 2:45:58 53 -1
5. Linus Mood 40:13 357 +17:59 2:46:49 53 +6
5. Otto Lundman 40:04 344 +17:50 2:46:40 59 +15
5. Robert Sandberg 44:16 616 +22:02 2:50:52 52 +4
6. Jonas Nordström 26:20 75 +19:10 3:13:23 45 -8
6. Torbjörn Lännevall 26:29 81 +19:19 3:13:32 49 -4
6. Rickard Ekman 27:51 128 +20:41 3:14:54 52 -7
6. Pontus Gille 34:22 463 +27:12 3:21:25 44 -8
7. Mikael Nilsson 38:27 454 +11:37 3:54:45 54 +9
7. Ola Hultin 34:55 241 +8:05 3:51:13 54 +5
7. Viktor Lindberg 40:13 564 +13:23 3:56:31 57 +5
7. David Holmström 38:44 473 +11:54 3:55:02 53 +9
23. Thomas Källberg 26:10 34 +3:55 4:19:48 44 -10
24. Tommy Lindberg 54:42 92 +12:22 5:14:30 52 +8
25. Agnes Broman 39:00 36 +7:14 5:53:30 46 -6
47 Växjö OK 1 5:54:25
1. Mattias Karlsson 40:48 83 +3:07 40:48 83
2. Lena Regnell 37:30 126 +8:55 1:18:18 87 +4
3. Katarina Lenander 33:10 244 +7:23 1:51:28 88 +1
3. Anna Maria Roubert 35:59 397 +10:12 1:54:17 86 -1
3. Jennie Gustavsson 36:24 430 +10:37 1:54:42 73 -14
3. Annika Ericsson 37:23 501 +11:36 1:55:41 63 -24
4. Maria Braun 14:17 148 +39:02 2:09:58 71 -17
4. Hugo Ericsson 12:51 30 +37:36 2:08:32 71 -15
4. Noel Braun 12:41 23 +37:26 2:08:22 64 -9
4. Maja Porle 15:22 312 +40:07 2:11:03 61 -2
5. Henrik Eklund 36:53 171 +14:39 2:46:32 67 -4
5. Olof Nilsson 41:20 431 +19:06 2:50:59 67 -4
5. Lukas Lundgren 40:15 359 +18:01 2:49:54 72 +8
5. Per Lenander 42:23 504 +20:09 2:52:02 59 -2
6. Peter Braun 28:14 142 +21:04 3:18:10 61 -6
6. Patrik Rosén 26:52 91 +19:42 3:16:48 58 -9
6. Gustav Runefors 27:28 116 +20:18 3:17:24 56 -16
6. Magnus Ericsson 30:54 290 +23:44 3:20:50 51 -8
7. Johan Eklund 33:47 184 +6:57 3:51:46 51 -10
7. Isac Ericsson 32:17 127 +5:27 3:50:16 53 -5
7. Simon Runefors 34:39 227 +7:49 3:52:38 53 -3
7. Jonathan Svensson 34:18 206 +7:28 3:52:17 49 -2
23. Alicia Lundgren 34:50 161 +12:35 4:26:30 59 +8
24. Patrik Karlsson 47:13 22 +4:53 5:13:43 48 -11
25. Louise Lundgren 40:42 55 +8:56 5:54:25 47 -1
48 Nyköpings OK 1 5:56:54
1. Jens Wängdahl 38:01 13 +0:20 38:01 13
2. Kristin Hylander 31:41 36 +3:06 1:09:42 21 +8
3. Marika Ek 30:38 109 +4:51 1:40:20 32 +11
3. Rebecka Hylander 33:17 248 +7:30 1:42:59 36 +15
3. Maria Wallström 33:28 260 +7:41 1:43:10 29 +8
3. Andrea Balakova 41:28 742 +15:41 1:51:10 46 +25
4. Signe Nilsson 14:00 112 +38:45 2:05:10 27 -5
4. Edvin Hellsten 14:29 174 +39:14 2:05:39 33 -3
4. Albin Falk 14:25 167 +39:10 2:05:35 26 -3
4. Isak Anängen 13:30 71 +38:15 2:04:40 40 -6
5. Didrik Hall 35:39 108 +13:25 2:40:19 21 -6
5. Daniel Nilsson 37:05 179 +14:51 2:41:45 26 -7
5. Niklaus Rey 39:34 311 +17:20 2:44:14 30 +4
5. Marcus Berggren 35:33 104 +13:19 2:40:13 33 -7
6. Pär Ericson 29:23 196 +22:13 3:09:36 24 +3
6. Carl Carlsson 26:12 69 +19:02 3:06:25 29 +3
6. Ludvig Ek 23:38 13 +16:28 3:03:51 27 -3
6. William Nilsson 44:19 969 +37:09 3:24:32 54 +21
7. Magnus Johansson 34:18 206 +7:28 3:53:10 29 +5
7. Tomas Reibring 33:49 188 +6:59 3:52:41 31 +2
7. Henrik Anängen 34:34 224 +7:44 3:53:26 31 +4
7. Per Ek 31:09 79 +4:19 3:50:01 44 -10
23. Philip Carlsson 23:52 8 +1:37 4:13:53 36 +7
24. Patrik Wägeli 58:49 148 +16:29 5:12:42 44 +8
25. Ida Hylander 44:12 99 +12:26 5:56:54 48 +4
49 Attunda OK 1 5:57:51
1. Oskar Daniels 40:43 78 +3:02 40:43 78
2. Maria Von Schmalensée 38:33 160 +9:58 1:19:16 106 +28
3. Terese Herlin 31:30 163 +5:43 1:50:46 82 -24
3. Lena Nilsson 36:07 407 +10:20 1:55:23 95 -11
3. Madeleine Limpar 36:10 413 +10:23 1:55:26 76 -30
3. Annika Lindberg 36:58 472 +11:11 1:56:14 67 -39
4. Veronica Redtzer 12:36 20 +37:21 2:08:50 84 +2
4. Jörgen Karlsson 14:20 156 +39:05 2:10:34 75 -20
4. Marcus Stenebo 18:58 931 +43:43 2:15:12 69 -7
4. Samuel Lindén 14:35 191 +39:20 2:10:49 64 -3
5. Axel Wrådhe 38:49 260 +16:35 2:49:38 73 -11
5. Simon Martelius 36:15 140 +14:01 2:47:04 66 -9
5. Karl Enges 37:51 223 +15:37 2:48:40 62 -7
5. Johannes Knutas 41:10 422 +18:56 2:51:59 63 -1
6. Linus Norrbom 27:58 131 +20:48 3:18:52 63 -10
6. Tomas Henriksson 30:33 268 +23:23 3:21:27 60 -6
6. Andreas Fredriksson 29:22 194 +22:12 3:20:16 62 0
6. Roger Lindén 34:43 491 +27:33 3:25:37 59 -4
7. Christian Redtzer 34:33 223 +7:43 3:56:07 59 -4
7. Christopher Wilestedt 35:30 278 +8:40 3:57:04 60 0
7. Fredrik Sone 33:27 174 +6:37 3:55:01 58 -4
7. Fredrik Stenebo 35:16 260 +8:26 3:56:50 56 -3
23. Björn-Ove Pettersson 26:20 36 +4:05 4:21:52 49 -10
24. Daniel Roos 47:58 27 +5:38 5:09:50 42 -7
25. Anna Strand 48:01 148 +16:15 5:57:51 49 +7
50 Espoon Suunta 1 5:57:57
1. Rinat Gabitov 40:45 79 +3:04 40:45 79
2. Emilia Ståhlberg 36:53 107 +8:18 1:17:38 79 0
3. Ella Mahlamäki 29:20 55 +3:33 1:46:58 54 -25
3. Sini Pekkala 30:32 104 +4:45 1:48:10 53 -26
3. Heidi Plit 30:59 132 +5:12 1:48:37 49 -30
3. Anni Kivilaakso 34:07 297 +8:20 1:51:45 48 -31
4. Lauri Puupponen 10:44 10 +35:29 2:02:29 53 -1
4. Mervi Heinaro 14:33 184 +39:18 2:06:18 46 -7
4. Taru Heinaro 16:34 525 +41:19 2:08:19 45 -4
4. Elisa Ståhlberg 16:57 592 +41:42 2:08:42 45 -3
5. Artem Popov 31:22 9 +9:08 2:36:56 38 -15
5. Anssi Vesanto 36:15 140 +14:01 2:41:49 41 -5
5. Alvar Palmen 39:10 281 +16:56 2:44:44 42 -3
5. Lari Pernu 44:06 602 +21:52 2:49:40 54 +9
6. Lauri Heinaro 31:39 334 +24:29 3:19:17 49 +11
6. Mikko Tervakangas 34:35 479 +27:25 3:22:13 44 +3
6. Juha-Pekka Larmala 30:31 263 +23:21 3:18:09 38 -4
6. Herkko Plit 30:44 280 +23:34 3:18:22 52 -2
7. Ville Kokkila 31:11 81 +4:21 3:49:33 41 -8
7. Niko Larmala 35:13 259 +8:23 3:53:35 46 +2
7. Miika Vehmas 38:05 434 +11:15 3:56:27 50 +12
7. Juha Rauhala 34:48 235 +7:58 3:53:10 51 -1
23. Elsi Pöllänen 29:33 74 +7:18 4:22:43 51 +10
24. Aleksi Sorsa 51:08 44 +8:48 5:13:51 50 -1
25. Ekaterina Savkina 44:06 97 +12:20 5:57:57 50 0
51 Halden SK 2 5:58:00
1. Tiago Aires 39:44 36 +2:03 39:44 36
2. Jo Shepherd 31:26 26 +2:51 1:11:10 32 -4
3. Kajsa Nilsson 27:56 19 +2:09 1:39:06 24 -8
3. Ane Sofie Bjørgul 30:29 102 +4:42 1:41:39 29 -3
3. Iliana Ilieva 30:46 118 +4:59 1:41:56 21 -11
3. Nina Asheim Birkeland 30:49 125 +5:02 1:41:59 13 -19
4. Jonatan Aune 15:19 308 +40:04 1:57:18 28 +4
4. Hanne Lerche Raadal 15:41 368 +40:26 1:57:40 34 +5
4. Karoline Aune 16:48 568 +41:33 1:58:47 28 +7
4. Synne Malene Brække 19:42 1021 +44:27 2:01:41 27 +14
5. Andreas Johansson 36:22 145 +14:08 2:38:00 32 +4
5. Trygve Kristoffer Løvli 37:48 221 +15:34 2:39:26 32 -2
5. Håkon Østraat Sævareid 36:16 143 +14:02 2:37:54 31 +3
5. Geir Torgersen 49:39 908 +27:25 2:51:17 42 +15
6. Erlend Brendstuen 27:21 109 +20:11 3:11:25 37 +5
6. Laura Portin 35:29 533 +28:19 3:19:33 38 +6
6. Heidi Stokseth 38:42 706 +31:32 3:22:46 53 +22
6. Niels Christian Hellerud 31:54 344 +24:44 3:15:58 41 -1
7. Pål Backstrøm 37:29 393 +10:39 3:53:27 42 +5
7. August Asheim Birkeland 34:58 243 +8:08 3:50:56 37 -1
7. Espen Fiskum 31:11 81 +4:21 3:47:09 42 -11
7. Lacho Iliev 33:40 178 +6:50 3:49:38 40 -1
23. Hedda Raadal Bjørlo 33:38 143 +11:23 4:22:15 50 +8
24. Fredrik Eliasson 53:44 73 +11:24 5:15:59 54 +4
25. Jennie Andersson 42:01 67 +10:15 5:58:00 51 -3
52 OK Södertörn 1 5:58:13
1. William J Gardner 41:11 89 +3:30 41:11 89
2. Hanna Lagerberg 36:18 97 +7:43 1:17:29 71 -18
3. Marielle Larsson 31:08 144 +5:21 1:48:37 71 0
3. Helena Markstedt 31:52 178 +6:05 1:49:21 59 -12
3. Marita Freimane 35:17 363 +9:30 1:52:46 67 -4
3. Louise Klingstedt 35:41 382 +9:54 1:53:10 56 -15
4. Lotten Sandén 15:53 397 +40:38 2:09:03 67 -4
4. Malin Adolfsson 16:49 572 +41:34 2:09:59 62 +3
4. Linda Renner 15:13 294 +39:58 2:08:23 63 -4
4. Ylva Sandén 15:04 266 +39:49 2:08:14 55 -1
5. Fredrik Larsson 35:31 102 +13:17 2:43:45 58 -9
5. Tomas Holmberg 40:13 357 +17:59 2:48:27 60 -2
5. Alvis Reinsons 37:41 217 +15:27 2:45:55 56 -7
5. Pierre Martinez 42:31 509 +20:17 2:50:45 55 0
6. Mattias Ivares 29:28 202 +22:18 3:17:25 57 -1
6. Martin Sigrand 30:21 250 +23:11 3:18:18 55 -5
6. Jesper Lagerberg 27:57 130 +20:47 3:15:54 54 -2
6. Henrik Erlandsson 30:20 249 +23:10 3:18:17 42 -13
7. Hugo Lindbärg 33:51 189 +7:01 3:49:51 49 -8
7. Marian Basset 32:31 137 +5:41 3:48:31 49 -6
7. Johan Sisell 32:27 132 +5:37 3:48:27 46 -8
7. Georg Eklöw 35:51 290 +9:01 3:51:51 48 +6
23. Arne Back 29:31 72 +7:16 4:21:10 48 -1
24. Josh Beech 52:46 59 +10:26 5:13:56 51 +3
25. Louise Markstedt 44:17 100 +12:31 5:58:13 52 +1
53 OK Tyr 1 6:00:27
1. Johan Wikström 42:24 104 +4:43 42:24 104
2. Johanna Kindlund 35:21 77 +6:46 1:17:45 80 -24
3. Malin Leandersson 27:51 16 +2:04 1:45:36 47 -33
3. My Westlund 29:39 70 +3:52 1:47:24 49 -31
3. Malin Jonsson 29:59 82 +4:12 1:47:44 44 -36
3. Sofie Gustavsson 31:05 142 +5:18 1:48:50 35 -45
4. Mattias Hane 13:49 98 +38:34 2:02:39 48 +1
4. Lotta Ransjö 16:10 454 +40:55 2:05:00 42 -7
4. Märta Ransjö Zander 14:22 159 +39:07 2:03:12 40 -4
4. Lovisa Martinsson 14:29 174 +39:14 2:03:19 33 -2
5. Lars-Håkan Bengtsson 36:58 174 +14:44 2:40:17 46 -2
5. Tobias Öström 36:34 156 +14:20 2:39:53 42 0
5. Jesper Alfredsson 40:05 347 +17:51 2:43:24 45 +5
5. Magnus Albinsson 43:28 565 +21:14 2:46:47 44 +11
6. Colin Mc Intyre 28:34 159 +21:24 3:13:15 40 -6
6. Oskar Nyman 28:10 138 +21:00 3:12:51 37 -5
6. Rolf Wikström 31:30 322 +24:20 3:16:11 44 -1
6. Sten Leandersson 29:51 224 +22:41 3:14:32 37 -7
7. Erik Forsgren 35:26 271 +8:36 3:49:58 45 +5
7. Emil Wikström 37:38 406 +10:48 3:52:10 42 +5
7. Per-Anders Bergman 33:45 182 +6:55 3:48:17 45 +1
7. Sixten Westlund 36:53 355 +10:03 3:51:25 45 +8
23. Elin Ransjö Zander 33:35 141 +11:20 4:23:49 53 +8
24. Sören Kindlund 52:09 51 +9:49 5:15:58 53 0
25. Linda Take 44:29 106 +12:43 6:00:27 53 0
54 Turun Suunnistajat 1 6:00:30
1. Mikko Hultinen 39:49 42 +2:08 39:49 42
2. Enni Jarlava 33:03 51 +4:28 1:12:52 41 -1
3. Kaisa Lylynperä 28:27 33 +2:40 1:41:19 38 -3
3. Venla Kinnkala 30:11 89 +4:24 1:43:03 37 -4
3. Lilja Österman 34:50 339 +9:03 1:47:42 43 +2
3. Anni Liimatainen 35:25 368 +9:38 1:48:17 31 -10
4. Onni Sinerva 13:31 73 +38:16 2:01:48 36 -2
4. Anni And 8:41 6 +33:26 1:56:58 30 -7
4. Alli Haavistu 13:58 109 +38:43 2:02:15 38 -5
4. Laura Jerkku 22:39 1247 +47:24 2:10:56 37 +6
5. Olli Huhtinen 31:43 13 +9:29 2:35:41 35 -1
5. Jani Tamminen 34:54 78 +12:40 2:38:52 33 +3
5. Jani Laine 44:54 660 +22:40 2:48:52 40 +2
5. Juho Rajaniemi 44:35 635 +22:21 2:48:33 36 -1
6. Oke Peltola 31:16 307 +24:06 3:12:49 54 +19
6. Jyri Huurre 36:45 608 +29:35 3:18:18 51 +18
6. Jorma Paldanius 35:00 507 +27:50 3:16:33 55 +15
6. Kalevi Moisio 42:14 883 +35:04 3:23:47 50 +14
7. Oskari Nummelin 36:31 324 +9:41 3:54:26 57 +3
7. Jouni Ollonqvist 37:06 364 +10:16 3:55:01 63 +12
7. Eero-Antti Lonka 43:07 709 +16:17 4:01:02 63 +8
7. Marko Virta 43:10 713 +16:20 4:01:05 64 +14
23. Touko Seppä 26:41 42 +4:26 4:26:19 57 0
24. Ville Kinnala 54:37 91 +12:17 5:20:56 60 +3
25. Vroni König-Salmi 39:34 42 +7:48 6:00:30 54 -6
55 Hagaby GoIF Örebro 1 6:01:44
1. Martin Regborn 37:51 5 +0:10 37:51 5
2. Linnéa Holmqvist 31:47 38 +3:12 1:09:38 16 +11
3. Amélie Wallenhammar 30:20 94 +4:33 1:39:58 30 +14
3. Karin E Gustafsson 31:54 179 +6:07 1:41:32 28 +12
3. Josefine Wallenhammar 32:45 223 +6:58 1:42:23 23 +7
3. Lovisa Falk 37:52 537 +12:05 1:47:30 27 +11
4. Helena Pepa 17:27 674 +42:12 2:04:57 41 +11
4. Ellen Andersson 19:53 1039 +44:38 2:07:23 37 +9
4. Kajsa Holmqvist 18:39 877 +43:24 2:06:09 35 +12
4. Eva Oskarsson 17:00 603 +41:45 2:04:30 39 +12
5. Johan Eriksson 38:04 235 +15:50 2:42:34 41 0
5. Harald Larsson 37:05 179 +14:51 2:41:35 39 +2
5. Jakob Wallenhammar 34:37 67 +12:23 2:39:07 37 +2
5. John Oskarsson 44:06 602 +21:52 2:48:36 38 -1
6. Mats Eriksson 29:29 204 +22:19 3:12:34 53 +12
6. Mikael Andersson 33:32 415 +26:22 3:16:37 48 +9
6. Karin Persson 35:25 527 +28:15 3:18:30 43 +6
6. Anders Larsson 39:35 752 +32:25 3:22:40 49 +11
7. Johan Persson 33:59 198 +7:09 3:51:41 48 -5
7. Samuel Andersson 33:51 189 +7:01 3:51:33 45 -3
7. Sebastian Månsson 30:54 69 +4:04 3:48:36 48 +5
7. Simon Sanderi 36:31 324 +9:41 3:54:13 42 -7
23. Pär Lundkvist 27:45 55 +5:30 4:16:50 42 -6
24. Viktor Larsson 52:47 60 +10:27 5:09:37 40 -2
25. Benita Hansson 52:07 177 +20:21 6:01:44 55 +15
56 Västerås SOK 1 6:02:01
1. Carl Näslund 46:32 191 +8:51 46:32 191
2. Sofi Thorsell 34:50 67 +6:15 1:21:22 127 -64
3. Anna Zetterberg 30:17 93 +4:30 1:51:39 93 -34
3. Cecilia Einarsson 30:49 125 +5:02 1:52:11 76 -51
3. Sandra Näslund 32:08 192 +6:21 1:53:30 69 -58
3. Eva Ode 34:51 342 +9:04 1:56:13 66 -61
4. Klara Sjöström 13:56 107 +38:41 2:10:09 69 -24
4. Kalle Åkerman Sjöström 13:36 80 +38:21 2:09:49 68 -8
4. Markus Österlund 17:05 621 +41:50 2:13:18 67 -2
4. Lars Jakobsson 13:56 107 +38:41 2:10:09 63 -3
5. Johan Sundén 36:45 164 +14:31 2:46:54 70 +1
5. Kasper Westman 39:48 326 +17:34 2:49:57 65 -3
5. Rickard Svensson 42:22 500 +20:08 2:52:31 65 -2
5. Johan Ahlström 39:07 279 +16:53 2:49:16 58 -5
6. Per-Olov Sjöström 27:23 112 +20:13 3:16:39 59 -11
6. Anders Älvegran 30:53 289 +23:43 3:20:09 61 -4
6. Jens Andertoft 30:50 285 +23:40 3:20:06 58 -7
6. Fredrik Hamrefors 30:29 260 +23:19 3:19:45 55 -3
7. Robert Palm 30:32 59 +3:42 3:50:17 61 +2
7. Alfred Lönn 38:06 435 +11:16 3:57:51 55 -6
7. Filip Ivermark 35:29 276 +8:39 3:55:14 55 -3
7. Björn Beckius 36:59 358 +10:09 3:56:44 57 +2
23. Andreas Näslund 30:51 99 +8:36 4:26:37 60 -1
24. Anders Österlund 54:08 78 +11:48 5:20:45 59 -1
25. Emma Helmersson 41:16 62 +9:30 6:02:01 56 -3
57 OK Kolmården 1 6:02:04
1. Mats Röjgård 42:23 102 +4:42 42:23 102
2. Aleksandra Hornik 36:00 90 +7:25 1:18:23 89 -13
3. Malin Leijon Lind 29:14 53 +3:27 1:47:37 62 -27
3. Lisa Berggren 31:21 157 +5:34 1:49:44 62 -27
3. Jenny Röjgård 33:29 261 +7:42 1:51:52 62 -27
3. Agneta Eriksson 34:00 291 +8:13 1:52:23 53 -36
4. Kerstin Ljungemyr 13:26 67 +38:11 2:05:49 46 -16
4. Sverre Röjgård 13:43 90 +38:28 2:06:06 50 -12
4. Simon Johansson 12:04 14 +36:49 2:04:27 48 -14
4. Leo Johansson 12:17 17 +37:02 2:04:40 40 -13
5. Klas Johansson 40:02 341 +17:48 2:44:42 49 +3
5. Henrik Håkansson 37:20 194 +15:06 2:42:00 47 -3
5. Ola Olsson 42:06 486 +19:52 2:46:46 55 +7
5. Mikael Westerberg 41:52 466 +19:38 2:46:32 49 +9
6. Josef Johansson 31:20 310 +24:10 3:17:08 58 +9
6. Gustaf Hedegård 28:00 134 +20:50 3:13:48 52 +5
6. Johan Malm 28:56 172 +21:46 3:14:44 51 -4
6. Moa Hedegård 37:36 646 +30:26 3:23:24 53 +4
7. Hans Persson 41:40 631 +14:50 4:00:21 74 +16
7. Christer Eriksson 43:55 747 +17:05 4:02:36 68 +16
7. Gunnar Melin 39:40 533 +12:50 3:58:21 65 +14
7. Bengt Schwartz 45:58 851 +19:08 4:04:39 63 +10
23. Arvid Westerberg 25:24 25 +3:09 4:24:55 56 -18
24. Henrik Pilvinge 53:56 76 +11:36 5:18:51 57 +1
25. Linn Bränneby 43:13 82 +11:27 6:02:04 57 0
58 Tumba-Mälarhöjden OK 1 6:02:08
1. Johan Giberg 40:30 65 +2:49 40:30 65
2. Karin Skogholm 38:29 156 +9:54 1:18:59 99 +34
3. Terese Eklöv 36:08 409 +10:21 1:55:07 116 +17
3. Ellinor Östervall 36:24 430 +10:37 1:55:23 95 -4
3. Emma Persson 36:28 436 +10:41 1:55:27 77 -22
3. Matilda Lagerholm 37:27 506 +11:40 1:56:26 70 -29
4. Ludvig Lange 15:05 270 +39:50 2:11:31 100 -16
4. Elias Adebrant 15:27 330 +40:12 2:11:53 84 -11
4. Hanna Åberg 16:45 552 +41:30 2:13:11 81 +4
4. Ebba Adebrant 18:48 908 +43:33 2:15:14 81 +11
5. Anders Boström 37:21 195 +15:07 2:52:35 79 -21
5. Daniel Lind 37:59 230 +15:45 2:53:13 80 -4
5. Joakim Törnros 39:10 281 +16:56 2:54:24 75 -6
5. Mattias Allared 37:39 214 +15:25 2:52:53 71 -10
6. Patrik Adebrant 28:58 174 +21:48 3:21:51 73 -6
6. Alexander Käll 31:55 345 +24:45 3:24:48 71 -9
6. Anders Käll 31:43 337 +24:33 3:24:36 69 -6
6. Per Forsgren 30:25 257 +23:15 3:23:18 64 -7
7. Dan Giberg 33:11 166 +6:21 3:56:29 65 -8
7. David Hedberg 35:23 267 +8:33 3:58:41 64 -7
7. Mattias Boman 35:06 247 +8:16 3:58:24 64 -5
7. Mikael Tjernberg 35:07 249 +8:17 3:58:25 61 -3
23. Mats Käll 31:50 112 +9:35 4:30:15 65 0
24. Johan Eklöv 51:14 45 +8:54 5:21:29 64 -1
25. Elsa Törnros 40:39 53 +8:53 6:02:08 58 -6
59 Hämeenlinnan Suunnistajat 1 6:02:17
1. Juri Kirjanov 39:50 43 +2:09 39:50 43
2. Ildiko Szerencsi 31:38 35 +3:03 1:11:28 38 -5
3. Heta Virtanen 29:23 60 +3:36 1:40:51 36 -2
3. Johanna Niittymäki 35:54 390 +10:07 1:47:22 47 +9
3. Polina Kirjanova 36:01 400 +10:14 1:47:29 37 -1
3. Hanna Vainionpää 37:32 513 +11:45 1:49:00 37 -1
4. Maija Mäenpää 16:18 475 +41:03 2:05:18 39 +3
4. Jenni Kivikko 14:45 212 +39:30 2:03:45 43 -4
4. Ari Heikkilä 14:32 180 +39:17 2:03:32 45 +8
4. Jenna Leipijärvi 16:31 512 +41:16 2:05:31 35 -2
5. Ville Laakso 40:02 341 +17:48 2:43:55 40 +1
5. Jere Kommio 38:44 253 +16:30 2:42:37 49 +6
5. Antti Virtanen 40:03 343 +17:49 2:43:56 49 +4
5. Ilya Mogilny 53:49 1078 +31:35 2:57:42 82 +47
6. Niklas Björkqvist 27:48 125 +20:38 3:23:51 36 -4
6. Juha Prittinen 28:26 152 +21:16 3:24:29 42 -7
6. Mikko Pirilä 28:28 154 +21:18 3:24:31 39 -10
6. Petri Kuusinen 30:04 233 +22:54 3:26:07 74 -8
7. Ville Pietilä 37:23 386 +10:33 4:03:30 38 +2
7. Olli Ranta 37:00 360 +10:10 4:03:07 48 +6
7. Vili Virkki 35:19 262 +8:29 4:01:26 43 +4
7. Aleksei Pavilainen 30:15 48 +3:25 3:56:22 58 -16
23. Matias Lautamäki 28:14 62 +5:59 4:24:36 55 +17
24. Dmitry Maslovskiy 54:13 80 +11:53 5:18:49 55 0
25. Bernadett Kelemen 43:28 89 +11:42 6:02:17 59 +4
60 IFK Lidingö SOK 2 6:02:24
1. Bryan Keely 40:26 62 +2:45 40:26 62
2. Alice Hugosson 30:48 14 +2:13 1:11:14 34 -28
3. Emma Dahlstedt 29:20 55 +3:33 1:40:34 34 0
3. Elisabeth Hansson 29:49 76 +4:02 1:41:03 26 -8
3. Emma Tarandi 31:36 166 +5:49 1:42:50 26 -8
3. Magdalena Carlstein 32:46 224 +6:59 1:44:00 19 -15
4. Amelie Rajan 16:10 454 +40:55 2:00:10 37 +3
4. Isabella Enfors 15:53 397 +40:38 1:59:53 29 +3
4. Elin Jarlemark 15:10 287 +39:55 1:59:10 27 +1
4. Mikael Tarandi 14:35 191 +39:20 1:58:35 21 +2
5. Ola Lindqvist 39:27 305 +17:13 2:38:02 37 0
5. Andrew Quin 39:17 286 +17:03 2:37:52 31 +2
5. Linus Kajsajuntti 37:51 223 +15:37 2:36:26 28 +1
5. Martin Johnsson 38:27 246 +16:13 2:37:02 25 +4
6. Ulf Öjebo 27:05 100 +19:55 3:03:32 34 -3
6. Nils Malm 27:48 125 +20:38 3:04:15 30 -1
6. Jesper Svedberg 28:38 163 +21:28 3:05:05 30 +2
6. Petter Boding 41:15 839 +34:05 3:17:42 47 +22
7. Akvile Preiksaite 38:21 447 +11:31 3:55:47 35 +1
7. Sofia Adolfsson 38:26 451 +11:36 3:55:52 35 +5
7. Ingemar Stenbeck 40:35 587 +13:45 3:58:01 37 +7
7. Hans Olof Amblie 30:29 57 +3:39 3:47:55 39 -8
23. Erik Gyllenstierna 26:59 45 +4:44 4:14:54 41 +6
24. Máté Kerényi 1:04:02 199 +21:42 5:18:56 58 +17
25. Sofie Sihver 43:28 89 +11:42 6:02:24 60 +2
61 Söders-Tyresö 1 6:04:51
1. Markus Martinelle 40:38 74 +2:57 40:38 74
2. Camilla Hellström 36:47 106 +8:12 1:17:25 70 -4
3. Hanna Röstin 33:32 264 +7:45 1:50:57 83 +13
3. Emma Martinelle 40:31 690 +14:44 1:57:56 121 +51
3. Åsa Linnersjö 41:31 748 +15:44 1:58:56 108 +38
3. Mathilda Högberg 42:59 812 +17:12 2:00:24 90 +20
4. Kristina Bergstrand 16:07 439 +40:52 2:16:31 75 -8
4. Marie Malmborg 15:20 309 +40:05 2:15:44 103 -18
4. Anke Xylander 15:36 348 +40:21 2:16:00 99 -9
4. Björn Reger 15:24 319 +40:09 2:15:48 84 -6
5. John Hartley 42:08 488 +19:54 2:57:56 82 +7
5. Vitek Zakouril 36:57 173 +14:43 2:52:45 81 -22
5. Olle Karlsson 37:09 183 +14:55 2:52:57 84 -15
5. Mikael Wilhelmsson 39:46 324 +17:32 2:55:34 74 -10
6. Elias Röstin 28:18 145 +21:08 3:22:36 72 -10
6. Peter Andersson 26:20 75 +19:10 3:20:38 68 -13
6. Tomas Lilja 27:46 123 +20:36 3:22:04 70 -14
6. Peter Zetterström 34:23 464 +27:13 3:28:41 66 -8
7. Niklas Wrane 32:30 136 +5:40 3:56:05 64 -8
7. Mattias Hovmöller 32:54 151 +6:04 3:56:29 62 -6
7. Göran Thimberg 32:39 141 +5:49 3:56:14 61 -9
7. Johan Hedman 39:49 541 +12:59 4:03:24 60 -6
23. Fredrik Glännefors 26:08 33 +3:53 4:24:28 54 -10
24. Alexander Hansen 54:22 83 +12:02 5:18:50 56 +2
25. Nina Thörnqvist 46:01 126 +14:15 6:04:51 61 +5
62 Gävle OK 1 6:07:09
1. Erik Boman 40:27 63 +2:46 40:27 63
2. Helena Backlund 38:22 152 +9:47 1:18:49 96 +33
3. Ingela Eriksson 36:39 448 +10:52 1:55:28 120 +24
3. Matilda Sörell 37:30 508 +11:43 1:56:19 111 +15
3. Christine Sisell 40:36 693 +14:49 1:59:25 112 +16
3. Anna-Lena Tynong 41:47 756 +16:00 2:00:36 91 -5
4. Elvira Silver 15:13 294 +39:58 2:15:49 102 -18
4. Tommy Berger 14:58 249 +39:43 2:15:34 90 -21
4. Jakob Sjöberg 13:00 35 +37:45 2:13:36 93 -19
4. Felix Silver 16:00 426 +40:45 2:16:36 83 -8
5. Ulf Bergqvist 35:41 109 +13:27 2:51:06 83 -19
5. Hans Persson 34:49 76 +12:35 2:50:14 82 -8
5. Albin Sjöhed 41:09 421 +18:55 2:56:34 80 -13
5. Richard Hejdenberg 44:14 614 +22:00 2:59:39 79 -4
6. Sven Lundbäck 27:22 111 +20:12 3:22:53 70 -13
6. Patrik Ottosson 30:06 236 +22:56 3:25:37 69 -13
6. Anders Enmark 29:03 180 +21:53 3:24:34 65 -15
6. Harry Hietanen 27:27 115 +20:17 3:22:58 61 -18
7. Erik Hållström 37:10 368 +10:20 4:00:08 75 +5
7. Patrik Svedberg 33:41 180 +6:51 3:56:39 67 -2
7. Mårten Olsson 41:40 631 +14:50 4:04:38 66 +1
7. Simon Sjöhed 38:31 464 +11:41 4:01:29 62 +1
23. Dan Norin 28:26 63 +6:11 4:27:50 62 -13
24. Lasse Jansson 53:12 65 +10:52 5:21:02 61 -1
25. Emma Hållström 46:07 128 +14:21 6:07:09 62 +1
63 Hiidenkiertäjät 2 6:07:18
1. Jukka-Pekka Seppänen 40:38 74 +2:57 40:38 74
2. Tanja Viskari 37:56 142 +9:21 1:18:34 90 +16
3. Saana Orkola 34:53 347 +9:06 1:53:27 109 +19
3. Essi Kangasaho 36:54 465 +11:07 1:55:28 97 +7
3. Elina Räty 37:09 486 +11:22 1:55:43 81 -9
3. Sohvi Suominen 41:35 750 +15:48 2:00:09 88 -2
4. Nora Kytäjä 15:07 279 +39:52 2:15:16 105 -4
4. Helmi Jokinen 17:37 712 +42:22 2:17:46 86 -11
4. Pekka Luoma 18:37 875 +43:22 2:18:46 97 +16
4. Timo Hietaoja 14:18 152 +39:03 2:14:27 77 -11
5. Ville Luoma 39:29 309 +17:15 2:53:56 90 -15
5. Janne Heikka 39:54 333 +17:40 2:54:21 85 -1
5. Benjamin Tulonen 38:26 245 +16:12 2:52:53 81 -16
5. Tuomo Laine 38:14 242 +16:00 2:52:41 70 -7
6. Petri Forsman 23:53 15 +16:43 3:16:34 68 -22
6. Jukka Viskari 27:45 120 +20:35 3:20:26 64 -21
6. Sami Levijoki 26:35 83 +19:25 3:19:16 59 -22
6. Eemeli Toivanen 30:22 251 +23:12 3:23:03 57 -13
7. Tuomas Puputti 32:53 150 +6:03 3:53:34 63 -5
7. Lauri Sorsa 30:55 70 +4:05 3:51:36 56 -8
7. Manne Suominen 35:20 264 +8:30 3:56:01 54 -5
7. Harri Räty 35:57 297 +9:07 3:56:38 55 -2
23. Klaus Vänttinen 32:52 126 +10:37 4:28:05 63 0
24. Jarkko Saarinen 53:01 62 +10:41 5:21:06 62 -1
25. Katja Luoma 46:12 132 +14:26 6:07:18 63 +1
64 Finspångs SOK 1 6:07:33
1. Oskar Svensson 39:56 48 +2:15 39:56 48
2. Jenni Simola 38:03 145 +9:28 1:17:59 83 +35
3. Karin Svensson 33:19 251 +7:32 1:51:18 87 +4
3. Elin Johansson 33:56 287 +8:09 1:51:55 75 -8
3. Lena Lindman 37:50 535 +12:03 1:55:49 83 0
3. Karolina Hellgren 40:46 704 +14:59 1:58:45 83 0
4. Olof Ekman 15:59 421 +40:44 2:14:44 76 -11
4. Alice Johansson 18:31 861 +43:16 2:17:16 79 +4
4. Sara Wänström 14:48 221 +39:33 2:13:33 73 -10
4. Joel Ernstsson 14:23 162 +39:08 2:13:08 72 -11
5. Alexander Wiklund 37:09 183 +14:55 2:50:17 77 +1
5. Noak Sanderberg 41:37 450 +19:23 2:54:45 77 -2
5. Per Lindman 36:49 168 +14:35 2:49:57 74 +1
5. Eric Rosander 40:15 359 +18:01 2:53:23 61 -11
6. Erik Ernstsson 28:13 141 +21:03 3:18:54 74 -3
6. Elias Axelsson 31:28 317 +24:18 3:22:09 67 -10
6. Johan Wänström 30:39 275 +23:29 3:21:20 60 -14
6. Thorsten Svensson 40:06 773 +32:56 3:30:47 78 +17
7. Johan Lindman 35:16 260 +8:26 4:05:19 66 -8
7. Gunnar Nilsson 35:51 290 +9:01 4:05:54 65 -2
7. David Axelsson 36:42 339 +9:52 4:06:45 60 0
7. Henrik Göhl 31:24 91 +4:34 4:01:27 65 -13
23. Kenneth Svensson 27:32 52 +5:17 4:28:59 64 -2
24. Simon Lundin 52:39 57 +10:19 5:21:38 65 +1
25. Eva Göhl 45:55 123 +14:09 6:07:33 64 -1
65 SK Pohjantähti 1 6:07:38
1. Sampo Rahko 40:40 76 +2:59 40:40 76
2. Sofia Haajanen 30:25 10 +1:50 1:11:05 30 -46
3. Marttiina Joensuu 25:55 2 +0:08 1:37:00 7 -23
3. Saana-Maria Rahko 29:22 59 +3:35 1:40:27 19 -11
3. Marika Teini 34:22 319 +8:35 1:45:27 33 +3
3. Juliaana Näsi 39:13 617 +13:26 1:50:18 44 +14
4. Eija Piispanen 18:53 922 +43:38 2:09:11 33 +26
4. Taika Kangas 16:19 482 +41:04 2:06:37 27 +8
4. Henriikka Haapasalo 14:10 134 +38:55 2:04:28 30 -3
4. Aulis Kaasinen 16:44 548 +41:29 2:07:02 50 +6
5. Kari Kokkinen 43:45 583 +21:31 2:50:47 47 +14
5. Janne Harju 45:29 699 +23:15 2:52:31 58 +31
5. Samuli Schroderus 40:49 400 +18:35 2:47:51 63 +33
5. Jere Pernu 58:49 1213 +36:35 3:05:51 81 +31
6. Jere Nissinen 30:29 260 +23:19 3:26:04 46 -1
6. Timo Karppinen 23:29 10 +16:19 3:19:04 65 +7
6. Heikki Grekelä 32:55 385 +25:45 3:28:30 63 0
6. Vesa Halonen 36:26 584 +29:16 3:32:01 58 -23
7. Severi Aikio 38:53 490 +12:03 4:00:25 56 +10
7. Jukka Oikarinen 31:22 88 +4:32 3:52:54 59 -6
7. Santeri Schroderus 35:39 281 +8:49 3:57:11 62 -1
7. Vesa-Ville Väänänen 37:31 397 +10:41 3:59:03 59 +1
23. Aurora Näsi 30:20 89 +8:05 4:26:55 61 +5
24. Niko Nissinen 54:23 85 +12:03 5:21:18 63 +2
25. Liisa Sassi-Päkkilä 46:20 134 +14:34 6:07:38 65 +2
66 Långhundra IF 1 6:11:51
1. Erik Åhlin 43:05 124 +5:24 43:05 124
2. Petra Olander 36:07 93 +7:32 1:19:12 104 -20
3. Sara Bengtsson 33:06 240 +7:19 1:52:18 97 -7
3. Ann-Mari Silfver 35:52 389 +10:05 1:55:04 91 -13
3. Lovisa Wigertz 36:49 459 +11:02 1:56:01 84 -20
3. Lise Mortensen 39:19 623 +13:32 1:58:31 79 -25
4. Arvid Umegård 14:07 127 +38:52 2:12:38 89 -8
4. Axel Leijon Thorell 15:05 270 +39:50 2:13:36 88 -3
4. Lovisa Hambäck 18:58 931 +43:43 2:17:29 75 -9
4. Albin Forsberg 14:32 180 +39:17 2:13:03 71 -8
5. Samuel Hedlund 35:51 120 +13:37 2:48:54 74 -15
5. Fredrik Wigertz 36:33 154 +14:19 2:49:36 72 -16
5. John Solbreck 40:21 367 +18:07 2:53:24 70 -5
5. Anton Sundgren 37:23 197 +15:09 2:50:26 60 -11
6. Jens Lindquist 29:17 186 +22:07 3:19:43 66 -8
6. Tommy Åhman 29:10 183 +22:00 3:19:36 70 -2
6. Peter Hambäck 33:19 405 +26:09 3:23:45 66 -4
6. Klas Birgersson 33:35 420 +26:25 3:24:01 63 +3
7. Bobby Brahm 33:55 195 +7:05 3:57:02 67 +1
7. Joakim Wigertz 40:10 559 +13:20 4:03:17 75 +5
7. Anders Lindgren 45:52 846 +19:02 4:08:59 75 +9
7. Joakim Almtorp 42:58 700 +16:08 4:06:05 74 +11
23. Sven Wigertz 30:26 90 +8:11 4:36:31 72 +5
24. Robin Pousette 53:42 72 +11:22 5:30:13 69 -3
25. Josefin Bengtsson 41:38 65 +9:52 6:11:51 66 -3
67 OK Tranan 1 6:11:54
1. Anton Nilsson 42:43 115 +5:02 42:43 115
2. Ulrika Kindlund 34:53 68 +6:18 1:17:36 77 -38
3. Sara Kindlund 29:30 65 +3:43 1:47:06 55 -22
3. Annika Johansson 30:48 123 +5:01 1:48:24 54 -23
3. Lisa Johansson 32:09 193 +6:22 1:49:45 53 -24
3. Susanne Biörs 35:17 363 +9:30 1:52:53 55 -22
4. Gustav Östensson 13:13 49 +37:58 2:06:06 45 -10
4. Maja Kindlund 15:17 304 +40:02 2:08:10 53 -1
4. Victoria Andersson 15:06 275 +39:51 2:07:59 53 0
4. Gustav Ohlin 13:31 73 +38:16 2:06:24 47 -8
5. Christian Olsson 41:40 452 +19:26 2:48:04 54 +9
5. Mats Kindlund 39:18 290 +17:04 2:45:42 50 -3
5. Alexander Westberg 39:03 274 +16:49 2:45:27 48 -5
5. Peter Nilsson 39:45 320 +17:31 2:46:09 50 +3
6. Thomas Andersson 29:34 208 +22:24 3:15:43 64 +10
6. Klas Johansson 34:38 484 +27:28 3:20:47 63 +13
6. Claes Setthagen 38:47 712 +31:37 3:24:56 63 +15
6. Kristina Nilsson 41:36 855 +34:26 3:27:45 67 +17
7. Ludvig Holmberg 39:24 520 +12:34 4:03:59 68 +4
7. Anders Olsson 36:40 335 +9:50 4:01:15 69 +6
7. Kenneth Johansson 35:46 288 +8:56 4:00:21 68 +5
7. Eric Jansson 45:39 843 +18:49 4:10:14 70 +3
23. Hugo Setthagen 30:34 93 +8:19 4:34:45 71 +3
24. erik johansson 55:33 104 +13:13 5:30:18 70 -1
25. Hanna Lindström 41:36 64 +9:50 6:11:54 67 -3
68 IF Thor 1 6:11:59
1. Robert Pettersson 43:03 122 +5:22 43:03 122
2. Fanny Fredriksson 37:31 128 +8:56 1:20:34 109 -13
3. Marianne Gustafsson 33:57 288 +8:10 1:54:31 114 +5
3. Anna Karin Olm 34:18 314 +8:31 1:54:52 89 -20
3. Sofie Bergendahl 35:49 388 +10:02 1:56:23 87 -22
3. Rebecka Hoppe 37:53 538 +12:06 1:58:27 78 -31
4. Hanna Jonsell 15:31 336 +40:16 2:13:58 96 -18
4. Ebba Lindell 15:55 403 +40:40 2:14:22 83 -6
4. Anton Segerman 14:57 247 +39:42 2:13:24 76 -11
4. Aron Hellgren 14:28 172 +39:13 2:12:55 69 -9
5. Mats Jonsell 39:26 303 +17:12 2:52:21 89 -7
5. Fredrik Elwinger 41:05 413 +18:51 2:54:00 86 +3
5. Per-Olov Wedin 42:20 499 +20:06 2:55:15 86 +10
5. Thomas Pettersson 45:28 697 +23:14 2:58:23 90 +21
6. Michael Holmgren 30:37 273 +23:27 3:29:00 80 -9
6. Ola Lind 28:12 139 +21:02 3:26:35 79 -7
6. Daniel Olm 34:25 468 +27:15 3:32:48 77 -9
6. Fredrik Lindell 31:22 311 +24:12 3:29:45 77 -13
7. Petter Ranefall 38:02 430 +11:12 4:07:47 80 0
7. Jonas Andersson 37:06 364 +10:16 4:06:51 73 -6
7. Jörgen Hellgren 35:07 249 +8:17 4:04:52 69 -8
7. Johan Blomster 33:53 191 +7:03 4:03:38 68 -9
23. Lina Svärd 33:46 146 +11:31 4:37:24 75 -5
24. Erik Hannrup 57:08 124 +14:48 5:34:32 77 +2
25. Gunilla Svärd 37:27 23 +5:41 6:11:59 68 -9
69 Sundbybergs IK 1 6:12:09
1. Mårten Lundqvist 47:05 207 +9:24 47:05 207
2. Anna Falk 34:12 61 +5:37 1:21:17 126 -81
3. Annika Lundström 32:01 184 +6:14 1:53:18 106 -20
3. Astrid Simonsson 35:59 397 +10:12 1:57:16 116 -10
3. Caroline Ivarsson 37:54 539 +12:07 1:59:11 111 -15
3. Jenny Allared 46:15 967 +20:28 2:07:32 135 +9
4. Eskil Widehag 14:21 157 +39:06 2:21:53 81 -25
4. Matilda Lindh 14:29 174 +39:14 2:22:01 95 -21
4. Kajsa Bogren 15:17 304 +40:02 2:22:49 98 -13
4. Vilhelm Karlin 15:43 371 +40:28 2:23:15 127 -8
5. Niklas Carlsson 37:37 212 +15:23 3:00:52 84 +3
5. Fredrik Bjernulf 42:01 479 +19:47 3:05:16 106 +11
5. Ronny Falk 50:46 956 +28:32 3:14:01 102 +4
5. Ulf Hansson 39:58 336 +17:44 3:03:13 103 -24
6. Lennart Swahn 33:27 411 +26:17 3:36:40 88 +4
6. Göran Jonsson 30:33 268 +23:23 3:33:46 85 -21
6. Mats Carlsson 29:21 192 +22:11 3:32:34 82 -20
6. Jan-Olof Bogren 29:39 211 +22:29 3:32:52 85 -18
7. Simon Mellin 38:03 431 +11:13 4:10:55 88 0
7. Kristoffer Tengroth 39:21 517 +12:31 4:12:13 88 +3
7. Jonas Carlsson 34:24 213 +7:34 4:07:16 84 +2
7. Joakim Skantze 40:17 571 +13:27 4:13:09 77 -8
23. Jonatan Ståhl 26:58 44 +4:43 4:34:17 70 -18
24. David Mellin 57:50 134 +15:30 5:32:07 75 +5
25. Karolina Hellberg 40:02 48 +8:16 6:12:09 69 -6
70 OK Nolaskogsarna 1 6:12:26
1. Hugo Eriksson 39:54 47 +2:13 39:54 47
2. Anna Quayle 36:44 104 +8:09 1:16:38 63 +16
3. Stina Magnusson 33:47 278 +8:00 1:50:25 80 +17
3. Josefin Mikaelsson 39:40 643 +13:53 1:56:18 110 +47
3. Elina Mikaelsson 40:41 698 +14:54 1:57:19 94 +31
3. Mary Fleming 46:00 955 +20:13 2:02:38 104 +41
4. Nora Westerlund 17:02 613 +41:47 2:19:40 79 -1
4. Victoria Eriksson 15:58 415 +40:43 2:18:36 99 -11
4. Edvin Hägglund 17:42 722 +42:27 2:20:20 102 +8
4. Isac Eriksson 14:16 144 +39:01 2:16:54 89 -15
5. Erik Torshage 45:30 700 +23:16 3:02:24 105 +26
5. Erik Magnusson 41:33 447 +19:19 2:58:27 100 +1
5. Lachlan Dow 37:46 219 +15:32 2:54:40 92 -10
5. Tom Quayle 45:12 684 +22:58 3:02:06 93 +4
6. Mathias Westerlund 28:03 135 +20:53 3:28:16 87 -18
6. Fredrik Forsgren 30:03 231 +22:53 3:30:16 82 -18
6. Simon Dahlberg 30:22 251 +23:12 3:30:35 74 -18
6. Per Magnusson 28:32 156 +21:22 3:28:45 76 -17
7. Emil Hägglund 35:56 295 +9:06 4:04:41 87 0
7. Daniel Edlund 39:13 509 +12:23 4:07:58 78 -4
7. Jesper Vikman 40:51 597 +14:01 4:09:36 77 +3
7. Jan Näslund 34:58 243 +8:08 4:03:43 69 -7
23. Anders Mannelqvist 30:27 91 +8:12 4:34:10 68 -19
24. Ludvig Åhlund 53:22 67 +11:02 5:27:32 66 -2
25. Malin Andersson 44:54 109 +13:08 6:12:26 70 +4
71 IL Tyrving 1 6:14:25
1. Torbjørn Sagberg 41:24 91 +3:43 41:24 91
2. Ingunn Hultgreen Weltzien 31:47 38 +3:12 1:13:11 43 -48
3. Ida Arnesen Tiltnes 29:10 51 +3:23 1:42:21 42 -1
3. Åsa Franzén 37:32 513 +11:45 1:50:43 68 +25
3. Maren Norderud 38:44 589 +12:57 1:51:55 63 +20
3. Helene Lund-Johansen 41:13 731 +15:26 1:54:24 58 +15
4. Julie Meinicke 10:20 8 +35:05 2:04:44 51 +9
4. Tuva Nesheim Flatebakken 10:37 9 +35:22 2:05:01 57 -11
4. Ådne Skjærstein 17:40 717 +42:25 2:12:04 65 +2
4. Synne Skjærstein 26:55 1373 +51:40 2:21:19 60 +2
5. Magnus Wølneberg 35:03 83 +12:49 2:44:19 65 +14
5. Henning Spjelkavik 35:57 124 +13:43 2:45:13 56 -1
5. Emil Jönsson 40:15 359 +18:01 2:49:31 54 -11
5. Are Kristiansen 46:31 760 +24:17 2:55:47 57 -3
6. Christian Grotnes 33:22 409 +26:12 3:22:08 71 +6
6. Marianne Njåstein 32:48 382 +25:38 3:21:34 62 +6
6. Hege Feiring 39:14 738 +32:04 3:28:00 72 +18
6. Synne Nesheim Flatebakken 36:42 605 +29:32 3:25:28 71 +14
7. Per Slungaard 37:46 418 +10:56 4:03:14 73 +2
7. Zsuzsa Fey 40:02 552 +13:12 4:05:30 70 +8
7. Eivind Hoff 41:40 631 +14:50 4:07:08 81 +9
7. Bjørn Henning Grandal 42:58 700 +16:08 4:08:26 81 +10
23. Stine Njåstein 40:06 223 +17:51 4:48:32 92 +19
24. Torgeir Nørbech 46:59 21 +4:39 5:35:31 79 -13
25. Mari Jevne Arnesen 38:54 32 +7:08 6:14:25 71 -8
72 Bredaryds SOK 1 6:14:26
1. Rasmus Leo 42:21 99 +4:40 42:21 99
2. Elsa Andersson 36:57 113 +8:22 1:19:18 107 +8
3. Linnéa Andersson 33:01 234 +7:14 1:52:19 99 -8
3. Ina Skalberg 36:45 455 +10:58 1:56:03 107 0
3. Anne Turesson 43:25 835 +17:38 2:02:43 130 +23
3. Maria Andersson 46:11 964 +20:24 2:05:29 122 +15
4. Hugo Auselius 18:46 898 +43:31 2:24:15 108 +9
4. Tuva Nylund 16:48 568 +41:33 2:22:17 101 -6
4. Amelia Skalberg 15:06 275 +39:51 2:20:35 138 +8
4. Linnea Skalberg 18:34 868 +43:19 2:24:03 115 -7
5. Filip Trofast 39:20 295 +17:06 3:00:37 99 -9
5. Mats Nylund 41:42 458 +19:28 3:02:59 91 -10
5. Björn Andersson 39:17 286 +17:03 3:00:34 105 -33
5. Emil Auselius 39:06 278 +16:52 3:00:23 94 -21
6. Tommy Ask 31:19 309 +24:09 3:31:42 94 -5
6. Axel Elmblad 29:25 199 +22:15 3:29:48 90 -1
6. Stefan Svensson 29:52 225 +22:42 3:30:15 88 -17
6. Magnus Trofast 49:25 1135 +42:15 3:49:48 102 +8
7. Henric Johnsson 39:54 545 +13:04 4:21:30 100 +6
7. Fredrik Johansson 41:02 602 +14:12 4:22:38 97 +7
7. Andreas Johnsson 47:15 901 +20:25 4:28:51 94 +6
7. Håkan Svensson 31:30 96 +4:40 4:13:06 88 -14
23. Anton Gunnarsson 28:09 61 +5:54 4:41:15 83 -17
24. Henrik Andersson 54:19 81 +11:59 5:35:34 81 -2
25. Moa Hansson 38:52 31 +7:06 6:14:26 72 -9
73 MS Parma 2 6:14:29
1. Eero Heinonen 44:40 157 +6:59 44:40 157
2. Emilia Rantanen 37:15 119 +8:40 1:21:55 133 -24
3. Susanna Laakkonen 31:34 164 +5:47 1:53:29 110 -23
3. Katja Mjösund 33:17 248 +7:30 1:55:12 93 -40
3. Elisa Mäkinen 33:35 269 +7:48 1:55:30 78 -55
3. Anni Heikkonen 34:16 309 +8:29 1:56:11 65 -68
4. Essi Valtonen 16:44 548 +41:29 2:12:55 97 -13
4. Elsa Ankelo 15:56 408 +40:41 2:12:07 91 -2
4. Ilona Ruohola 15:16 303 +40:01 2:11:27 77 -1
4. Emma Katajamäki 16:17 472 +41:02 2:12:28 65 0
5. Eero-Matti Vainio 36:23 146 +14:09 2:47:52 78 -19
5. Marko Suuronen 37:58 228 +15:44 2:49:27 74 -17
5. Aaro Ruohola 38:02 233 +15:48 2:49:31 69 -8
5. Eero Jalli 39:30 310 +17:16 2:50:59 64 -1
6. Thomas Ekström 28:18 145 +21:08 3:19:14 77 -1
6. Sami Aalto 31:35 329 +24:25 3:22:31 76 +2
6. Reima Rantanen 35:47 551 +28:37 3:26:43 73 +4
6. Samuli Rousku 37:46 655 +30:36 3:28:42 72 +8
7. Jussi Karttila 34:15 205 +7:25 3:59:51 70 -7
7. Olli Mattila 35:45 287 +8:55 4:01:21 74 -2
7. Konsta Piironen 36:13 309 +9:23 4:01:49 73 0
7. Tommi Aaltonen 47:20 905 +20:30 4:12:56 75 +3
23. Markku Keskitalo 30:16 86 +8:01 4:36:50 73 +3
24. Juha Hellsten 53:31 68 +11:11 5:30:21 71 -2
25. Mirkka Maisila 44:08 98 +12:22 6:14:29 73 +2
74 Vänersborgs SK 1 6:14:31
1. Rickard Börjesson 40:36 73 +2:55 40:36 73
2. Jenny Nyman 35:24 78 +6:49 1:16:00 58 -15
3. Lina Larsson 34:16 309 +8:29 1:50:16 78 +20
3. Katarina Enbom 36:11 415 +10:24 1:52:11 76 +18