Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Täby OK / Vallentuna-Össeby OL / Väsby OK
Datum: lördag 10 oktober 2015

Halden SK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Halden SK 125manna (362)5:05:00
1. Antonio Martinez Perez39:3325+1:5239:3325
2. Sabine Hauswirth31:3031+2:551:11:0329+4
3. Ida Marie Næss Bjørgul25:573+0:101:37:007-22
3. Kine Hallan Steiwer28:2330+2:361:39:2613-16
3. Lizzie Ingham28:5241+3:051:39:557-22
3. Helen Palmer28:5241+3:051:39:553-26
4. Nora Torgersen14:34188+39:191:54:2970
4. Idun Kristine Felde Olaussen13:1048+37:551:53:058-5
4. Jan Granstedt13:1757+38:021:53:124-3
4. Runa Lien Backstrøm14:15142+39:001:54:1030
5. Magne Dæhli30:576+8:432:24:382-5
5. Eirik Kamstrup Hovind33:0729+10:532:26:481-7
5. Marcus Millegård32:5223+10:382:26:333-1
5. Erik Axelsson33:0930+10:552:26:501-2
6. Emil Wingstedt21:342+14:242:47:481-1
6. Kjetil Bjørlo24:2828+17:182:50:4210
6. Tore Sandvik23:218+16:112:49:351-2
6. Øyvind Stokseth24:2525+17:152:50:3910
7. Fredric Portin27:266+0:363:17:5510
7. Thomas Natvig Årstad29:0922+2:193:19:3810
7. Anders Felde Olaussen30:3461+3:443:21:0310
7. Vincent Coupat31:44108+4:543:22:1310
23. Eva Jurenikova24:4019+2:253:45:5910
24. Olav Lundanes44:1110+1:514:30:102+1
25. Mari Fasting34:5014+3:045:05:001-1
51Halden SK 225manna (362)5:58:00
1. Tiago Aires39:4436+2:0339:4436
2. Jo Shepherd31:2626+2:511:11:1032-4
3. Kajsa Nilsson27:5619+2:091:39:0624-8
3. Ane Sofie Bjørgul30:29102+4:421:41:3929-3
3. Iliana Ilieva30:46118+4:591:41:5621-11
3. Nina Asheim Birkeland30:49125+5:021:41:5913-19
4. Jonatan Aune15:19308+40:041:57:1828+4
4. Hanne Lerche Raadal15:41368+40:261:57:4034+5
4. Karoline Aune16:48568+41:331:58:4728+7
4. Synne Malene Brække19:421021+44:272:01:4127+14
5. Andreas Johansson36:22145+14:082:38:0032+4
5. Trygve Kristoffer Løvli37:48221+15:342:39:2632-2
5. Håkon Østraat Sævareid36:16143+14:022:37:5431+3
5. Geir Torgersen49:39908+27:252:51:1742+15
6. Erlend Brendstuen27:21109+20:113:11:2537+5
6. Laura Portin35:29533+28:193:19:3338+6
6. Heidi Stokseth38:42706+31:323:22:4653+22
6. Niels Christian Hellerud31:54344+24:443:15:5841-1
7. Pål Backstrøm37:29393+10:393:53:2742+5
7. August Asheim Birkeland34:58243+8:083:50:5637-1
7. Espen Fiskum31:1181+4:213:47:0942-11
7. Lacho Iliev33:40178+6:503:49:3840-1
23. Hedda Raadal Bjørlo33:38143+11:234:22:1550+8
24. Fredrik Eliasson53:4473+11:245:15:5954+4
25. Jennie Andersson42:0167+10:155:58:0051-3
228Halden SK 325manna (362)7:59:37
1. Magnus Nordbrøden50:27258+12:4650:27258
2. Raquel Costa40:35205+12:001:31:02227-31
3. Katie Wright34:52346+9:052:05:54200-27
3. Anja Wingstedt35:57394+10:102:06:59192-35
3. Marianne Dæhli39:08608+13:212:10:10186-41
3. Lene Sandvik43:24833+17:372:14:26180-47
4. Sigurd Saxe Sandvik15:33339+40:182:29:59198-2
4. Ole Øivind Norsted18:48908+43:332:33:14184-8
4. Martin Brække19:541040+44:392:34:20160-26
4. Jakob Torgersen15:04266+39:492:29:30162-18
5. Jørn Nordbrøden53:541083+31:403:23:24215+17
5. Per Olav Andersen55:461148+33:323:25:16210+26
5. Alexander Skaug Ytterbøl54:251100+32:113:23:55199+39
5. Claus Norsted59:431231+37:293:29:13183+21
6. Anne Julsrud Haugen45:201009+38:104:10:51228+13
6. Hege Næss Bjørgul51:201177+44:104:16:51220+10
6. Lisa Jenssen51:491185+44:394:17:20229+30
6. Elisabeth Brække1:09:001392+1:01:504:34:31242+59
7. Gudmund Jenssen42:33678+15:435:15:28206-22
7. Irene Felde Olaussen54:101139+27:205:27:05219-1
7. Haakon Slang-Sundsetvik54:271146+27:375:27:22236+7
7. Eirik Nordbrøden42:33678+15:435:15:28224-18
23. Monica Nordbröden55:46313+33:316:11:14241+35
24. Bjørn Brække1:02:08184+19:487:13:22228-13
25. Guro Varvin Hjelseng46:152867:59:372280

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser