Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Täby OK / Vallentuna-Össeby OL / Väsby OK
Datum: lördag 10 oktober 2015

Alfta-Ösa OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
110Alfta-Ösa OK 125manna (362)6:42:42
1. Natalia Vinogradova43:21143+5:4043:21143
2. Josefine Engström35:3283+6:571:18:5397-46
3. Bente Rost33:25255+7:381:52:18970
3. Elin Woxlin36:48457+11:011:55:41101+4
3. Frida Jonsson44:40886+18:532:03:33141+44
3. Monika Östberg44:44891+18:572:03:37109+12
4. Ella Sandberg20:541141+45:392:24:31115+18
4. Elin Ladänges23:501305+48:352:27:27145+44
4. Elis Sandberg16:42544+41:272:20:19135-6
4. Adrian Bånga16:47564+41:322:20:24107-2
5. Stefan Carlsson42:39515+20:253:02:59112-3
5. Christer Carlsson42:12493+19:583:02:32129-16
5. Olov Ericson43:23559+21:093:03:43118-17
5. Thomas Ericson52:351020+30:213:12:55141+34
6. Åsa Kindlundh41:59870+34:493:54:05135+23
6. Bodil Kindlundh43:47948+36:373:55:53156+27
6. Bror Fureskog47:471084+40:373:59:53149+31
6. Elin Kindlundh39:44756+32:343:51:50134-7
7. Ellen Davidsson43:18719+16:284:35:08139+4
7. Ylva Kindlundh38:50484+12:004:30:40148-8
7. Hana Hancikova44:11759+17:214:36:01143-6
7. Lina Schols44:40782+17:504:36:30138+4
23. Stefan Hedlund29:5181+7:365:04:50126-13
24. Sara Eskilsson57:13127+14:536:02:03127+1
25. Galina Vinogradova40:3953+8:536:42:42110-17
247Alfta-Ösa OK / Valbo AIF 225manna (362)8:22:47
1. Lars Karlsson48:20244+10:3948:20244
2. Mona Åkerman46:42297+18:071:35:02274+30
3. Jenny Johansson1:03:141325+37:272:38:16320+46
3. Andrea Offermo1:07:001361+41:132:42:02320+46
3. Linnea Persson1:07:051362+41:182:42:07308+34
3. Mathilda Karlsson1:07:071363+41:202:42:09280+6
4. Frida Jonsson20:301104+45:153:02:39317-3
4. Joel Owén21:181167+46:033:03:27311-9
4. Rune Hedblom21:381186+46:233:03:47301-7
4. Anette Engström30:201410+55:053:12:29293+13
5. Håkan Persson53:051049+30:514:01:41304-13
5. Robin Offermo55:241137+33:104:04:00301-10
5. Johan Andersson51:13971+28:593:59:49295-6
5. Karl-Erik Engblom59:571235+37:434:08:33284-9
6. Erik Broman40:14785+33:044:43:36291-13
6. Erik Hedblom44:47988+37:374:48:09295-6
6. Göran Hedman51:101171+44:004:54:32287-8
6. Karl-Göran Jonsson45:191006+38:094:48:41274-10
7. Lennarth Karlsson54:051137+27:155:42:46284-7
7. Rolf Kulla49:25977+22:355:38:06280-15
7. Thomas Karlsson50:431030+23:535:39:24274-13
7. Hasse Åberg51:371065+24:475:40:18262-12
23. David Björk34:43158+12:286:15:01246-38
24. Stefan Strid1:04:13200+21:537:19:14241-5
25. Ann Lyrberg1:03:333448:22:47247+6

Almby IK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Almby IK 125manna (362)ej godkänd
1. Per Håstlund54:23311+16:4254:23311
2. Hanna Vedin40:26203+11:511:34:49271-40
3. Malin Wiklund37:07482+11:202:11:56242-29
3. Yvonne Franzén41:39751+15:522:16:28240-31
3. Annica Kristoffersson43:12823+17:252:18:01224-47
3. Helen Lindkvist51:201138+25:332:26:09242-29
4. Johannes Green14:33184+39:182:40:42229-13
4. Sofie Franzén15:02258+39:472:41:11224-16
4. Mona Hull22:221229+47:072:48:31208-16
4. Henrik Franzén14:17148+39:022:40:26215-27
5. Björn Alpberg52:421030+30:283:33:08240+11
5. Anders Lindkvist46:03732+23:493:26:29229+5
5. Mats Carlsvärd52:301018+30:163:32:56213+5
5. Lars Karlsson1:00:381246+38:243:41:04202-13
6. Anders Larssonej godkändej godkänd
6. Karl-Göran Wahlström38:15686+31:05ej godkänd
6. Per-Åke Hull56:501284+49:40ej godkänd
6. Ann-Britt Göranssonej godkändej godkänd
7. Fredrik Campbell36:59358+10:09ej godkänd
7. Håkan Svensson55:031165+28:13ej godkänd
7. Henry Vestergård53:531131+27:03ej godkänd
7. Anders Robertsson0:001421ej godkänd
23. Åke Strid42:01242+19:46ej godkänd
24. Joacim Dahlberg1:22:37296+40:17ej godkänd
25. Charlotte Wahlströmej startej godkänd

Andrarums IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
226Andrarums IF 125manna (362)7:59:14
1. Heide Persson47:54231+10:1347:54231
2. Maria Mickelåker49:16309+20:411:37:10281+50
3. Marielle Nilsson44:39885+18:522:21:49284+3
3. Emma Nilsson54:061213+28:192:31:16299+18
3. Sophie Kolmodin54:181216+28:312:31:28286+5
3. Gabrielle Brun1:05:501353+40:032:43:00283+2
4. Clara Ehrnborn21:561202+46:413:04:56285+1
4. Erik Thoresson14:43206+39:282:57:43282-17
4. Elin Nilsson18:04790+42:493:01:04278-8
4. Brian Ahlm15:58415+40:432:58:58268-15
5. Harald Persson40:36391+18:223:39:34257-28
5. Jesper Nilsson50:51959+28:373:49:49260-22
5. Magnus Nilsson-Ehrnborn58:431210+36:293:57:41262-16
5. Jan Nilsson46:29758+24:153:45:27243-25
6. Kent R Nilsson47:011061+39:514:32:28253-4
6. Roger Andersson37:00616+29:504:22:27247-13
6. Kim Andersson37:11626+30:014:22:38242-20
6. Michael Nilsson49:141130+42:044:34:41223-20
7. Jonas Gustafsson49:25977+22:355:15:41247-6
7. Ola Häggström44:33775+17:435:10:49232-15
7. Morgan Olsson50:451031+23:555:17:01227-15
7. Sam Eriksson56:301195+29:405:22:46235+12
23. Måns Persson36:22183+14:075:59:08223-24
24. Christian Glantz1:14:41273+32:217:13:49229+6
25. Ingela Thoresson45:252727:59:14226-3

Angelniemen Ankkuri

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
14Angelniemen Ankkuri 125manna (362)5:17:24
1. Mikko Siren37:5511+0:1437:5511
2. Heini Saarimäki31:4537+3:101:09:4019+8
3. Sanni Kivelä27:239+1:361:37:0310-9
3. Jonna Juva32:11194+6:241:41:5130+11
3. Pinja Kurppa33:23252+7:361:43:0328+9
3. Sanna Kauppila35:03356+9:161:44:4323+4
4. Kaisa Kaartinen17:27674+42:122:02:1029+19
4. Tapio Halme15:23317+40:082:00:0631+1
4. Nella Rontu15:37356+40:222:00:2029+1
4. Selja Kaartinen14:43206+39:281:59:26230
5. Tuomas Kari34:2058+12:062:33:4619-10
5. Alexey Sidorov33:5847+11:442:33:2421-10
5. Markku Elo36:13136+13:592:35:3925-4
5. Tuomo Mäkelä35:35106+13:212:35:0120-3
6. Timo Parttimaa24:4638+17:362:59:4726+7
6. Hannu Kurppa30:33268+23:233:05:3425+4
6. Juri Emaldinov26:5997+19:493:02:0023-2
6. Ilkka Saarimäki35:48554+28:383:10:4921+1
7. Pekka Hyvönen29:2229+2:323:34:0023-3
7. Tomi Mattila30:4163+3:513:35:1923-2
7. Arttu Laaksonen32:49145+5:593:37:2721-2
7. Vesa Mäkinen32:16126+5:263:36:5425+4
23. Markku Kaartinen22:1513:59:0919-4
24. Miika Kirmula44:5812+2:384:44:0714-5
25. Emily Kemp33:1710+1:315:17:24140
173Angelniemen Ankkuri 225manna (362)7:28:12
1. Ilari Nummi46:26187+8:4546:26187
2. Helena Havia-Kinnala38:38163+10:031:25:04173-14
3. Veera Kuusisto36:08409+10:212:01:12163-10
3. Siiri Siikarla36:15420+10:282:01:19142-31
3. Pinja Mäkinen38:45592+12:582:03:49143-30
3. Renja Roos52:461177+26:592:17:50195+22
4. Timur Emaldynov15:17304+40:022:33:07137-26
4. Aleksandra Rautiainen17:39714+42:242:35:29138-4
4. Henna Ylimaa18:35870+43:202:36:25146+3
4. Antti Reiman14:49226+39:342:32:39182-13
5. Arto Ranki41:40452+19:263:14:19149+12
5. Pasi Saastamoinen47:25816+25:113:20:04153+15
5. Erkko Pyy51:16973+29:023:23:55147+1
5. Jussi Parkkinen41:00407+18:463:13:39148-34
6. Fanny Kurppa41:54864+34:443:55:33163+14
6. Markku Vesalainen32:31369+25:213:46:10151-2
6. Petri Laaksonen44:50990+37:403:58:29157+10
6. Lilia Emaldynova48:291111+41:194:02:08144-4
7. Mika Juva42:56699+16:064:37:41152-11
7. Erkki Laine49:02966+22:124:43:47157+6
7. Ari Paganus41:09611+14:194:35:54153-4
7. Rauno Vuori46:25868+19:354:41:10153+9
23. Aino Reiman44:12265+21:575:23:19162+10
24. Tomi Koskela1:01:04172+18:446:24:23160-2
25. Anni Reiman1:03:49206+32:037:28:12173+13

Ankarsrums OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
292Ankarsrums OK / Hultsfreds OK / Kalmar OK 225manna (362)9:42:24
1. Andreas Johansson53:56303+16:1553:56303
2. Anna Johansson37:16120+8:411:31:12230-73
3. Lina Liljeholm52:361170+26:492:23:48291+61
3. Carola Billing53:351198+27:482:24:47285+55
3. Anna Nyqvist57:301267+31:432:28:42277+47
3. Emma Billing59:001287+33:132:30:12254+24
4. Johanna Albinsson19:19976+44:042:49:31282-9
4. Margareta Svensson29:181398+54:032:59:30297+12
4. Beatrice Gomér24:391327+49:242:54:51286+9
4. Ulrika Strömbäck26:341366+51:192:56:46262+8
5. Tobias Borger44:42644+22:283:39:58278-4
5. Mattias Karlsson46:53786+24:393:42:09271-26
5. Anders Strömbäck59:251229+37:113:54:41263-23
5. Jörgen Nilsson49:58921+27:443:45:14238-24
6. Kjell Johansson42:19889+35:094:26:22273-5
6. Hans-Gunnar Karmstig43:47948+36:374:27:50265-6
6. Åke Borger46:571056+39:474:31:00258-5
6. Andreas Henriksson1:13:461404+1:06:364:57:49279+41
7. Emil Oskarsson1:10:031357+43:136:03:47286+13
7. Christoffer Glinge1:07:551339+41:056:01:39285+20
7. Örjan Gustafsson1:12:471374+45:576:06:31276+18
7. Emil Strömbäck1:25:161400+58:266:19:00294+15
23. Anders Svensson1:20:12333+57:577:39:12299+13
24. Peter Karlsson1:15:403328:54:52293-6
25. Erika Strömbäck47:323039:42:24292-1

Anttolan Urheilijat

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
34Anttolan Urheilijat 125manna (362)5:46:24
1. Petri Noponen41:4292+4:0141:4292
2. Laura Pajunen34:4966+6:141:16:3159-33
3. Heli Noponen29:1352+3:261:45:4449-10
3. Salla Lilja31:07143+5:201:47:3851-8
3. Sigrid Ruul32:36211+6:491:49:0752-7
3. Heini Pulliainen39:36639+13:491:56:0764+5
4. Harri Marttinen17:26669+42:112:13:3365+16
4. Hannu Peltonen16:07439+40:522:12:1458+7
4. Kari Pajunen21:331177+46:182:17:4060+8
4. Ilmo Weide15:33339+40:182:11:4066+2
5. Mikko Väisänen36:49168+14:352:48:2964-1
5. Olli-Jussi Korpinen40:27379+18:132:52:0762+4
5. Antton Viljakainen40:39393+18:252:52:1957-3
5. Risto Haikonen43:54595+21:402:55:3480+14
6. Ari Taskinen32:13360+25:033:27:4767+3
6. Mika Rautio31:10301+24:003:26:4459-3
6. Jenna Pajunen34:31473+27:213:30:0561+4
6. Arto Lilja27:25113+20:153:22:5962-18
7. Anssi Muikku33:25171+6:353:56:2460-7
7. Heikki Manninen30:5973+4:093:53:5861+2
7. Kalle Manninen34:47234+7:573:57:4658-3
7. Vili Valjakka38:47480+11:574:01:4654-8
23. Pekka Kiljunen24:4720+2:324:19:5346-14
24. Juha Hyyryläinen53:0061+10:405:12:53460
25. Henna-Riikka Haikonen33:3111+1:455:46:2434-12

Arboga OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Arboga OK 125manna (362)ej godkänd
1. Henrik Wickström50:36261+12:5550:36261
2. Lena Jansson49:46310+21:111:40:22294+33
3. Kristina Bäck1:08:521375+43:052:49:14334+40
3. Anna Strand1:08:531376+43:062:49:15328+34
3. Berit Wetter1:22:091414+56:223:02:31331+37
3. Ann-Louise Notstam Hjorth1:22:101415+56:233:02:32320+26
4. Cajsa Vånsjö27:261379+52:113:29:58328-6
4. Amanda Bäck28:211391+53:063:30:53326-2
4. Eric Bäck19:471033+44:323:22:19322-9
4. Daniel Jensen20:221087+45:073:22:54315-5
5. Rasmus Möller43:04542+20:504:05:57310-18
5. Henrik Törnqvist43:55597+21:414:06:48306-20
5. Michael Wickström48:40872+26:264:11:33304-18
5. Roland Notstam50:03926+27:494:12:56286-29
6. Sven-Olov Wiklund36:00564+28:504:42:44296-14
6. Anders Strand37:50656+30:404:44:34292-14
6. Casper Vånsjö38:13683+31:034:44:57283-21
6. Håkan Söderkvist52:031193+44:534:58:47283-3
7. Arne Hägg44:14762+17:245:42:32281-15
7. Peder Wickström50:391027+23:495:48:57282-10
7. Peter Bäck59:571259+33:075:58:15280-3
7. Robert Håkman Grann51:091042+24:195:49:27272-11
23. Filip Bäck46:26282+24:116:35:53271-10
24. Per Carlin1:12:26258+30:067:48:19266-5
25. Annika Larssonej startej godkänd

Attunda OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
49Attunda OK 125manna (362)5:57:51
1. Oskar Daniels40:4378+3:0240:4378
2. Maria Von Schmalensée38:33160+9:581:19:16106+28
3. Terese Herlin31:30163+5:431:50:4682-24
3. Lena Nilsson36:07407+10:201:55:2395-11
3. Madeleine Limpar36:10413+10:231:55:2676-30
3. Annika Lindberg36:58472+11:111:56:1467-39
4. Veronica Redtzer12:3620+37:212:08:5084+2
4. Jörgen Karlsson14:20156+39:052:10:3475-20
4. Marcus Stenebo18:58931+43:432:15:1269-7
4. Samuel Lindén14:35191+39:202:10:4964-3
5. Axel Wrådhe38:49260+16:352:49:3873-11
5. Simon Martelius36:15140+14:012:47:0466-9
5. Karl Enges37:51223+15:372:48:4062-7
5. Johannes Knutas41:10422+18:562:51:5963-1
6. Linus Norrbom27:58131+20:483:18:5263-10
6. Tomas Henriksson30:33268+23:233:21:2760-6
6. Andreas Fredriksson29:22194+22:123:20:16620
6. Roger Lindén34:43491+27:333:25:3759-4
7. Christian Redtzer34:33223+7:433:56:0759-4
7. Christopher Wilestedt35:30278+8:403:57:04600
7. Fredrik Sone33:27174+6:373:55:0158-4
7. Fredrik Stenebo35:16260+8:263:56:5056-3
23. Björn-Ove Pettersson26:2036+4:054:21:5249-10
24. Daniel Roos47:5827+5:385:09:5042-7
25. Anna Strand48:01148+16:155:57:5149+7
260Attunda OK 225manna (362)8:33:54
1. Christoffer Norrman54:19309+16:3854:19309
2. Ulla Molin43:02248+14:271:37:21286-23
3. Karin Stenebo46:18969+20:312:23:39290+4
3. Jessica Strömqvist49:231085+23:362:26:44287+1
3. Anna Lindskoog Pettersson52:561178+27:092:30:17284-2
3. Anette Brunander1:06:131357+40:262:43:342860
4. Göran Larbo18:33865+43:183:02:07278-12
4. Elvira Bredin19:19976+44:043:02:53280-7
4. Svante Sandvik18:30859+43:153:02:04274-10
4. Emil Sone19:04942+43:493:02:38279-7
5. Thomas Nyberg53:191056+31:053:55:57277-1
5. Hampus Brunander49:14895+27:003:51:52291+11
5. Kent Härtsböle1:03:091295+40:554:05:47281+7
5. Axel Forshällen1:09:481355+47:344:12:26264-15
6. Ludvig Lindén33:33417+26:234:25:33279+2
6. Anders Hallmén35:43547+28:334:27:43270-21
6. Margareta Hallmén53:531233+46:434:45:53259-22
6. Lena Buhre1:04:361361+57:264:56:36282+18
7. Per Knutas46:22867+19:325:42:50262-17
7. Magnus Forshällen1:06:051328+39:156:02:33274+4
7. Filip Brunander36:34329+9:445:33:02270+11
7. Hans Andersson Strinning1:05:501326+39:006:02:18261-21
23. Sofia Ivers41:21234+19:066:20:26256-6
24. Ulrik Ivers1:10:14249+27:547:30:40251-5
25. Nina Ivers1:03:143438:33:54260+9
268Attunda OK 325manna (362)8:47:02
1. Björn Carlheim53:35297+15:5453:35297
2. Marianne Henke52:45319+24:101:46:20314+17
3. Sofie Redtzer44:18876+18:312:30:38306-8
3. Matilda Östman57:081258+31:212:43:28322+8
3. Åsa Wilestedt1:03:101323+37:232:49:30317+3
3. Marie Forshällen1:18:371408+52:503:04:57324+10
4. Märta Sandvik21:161166+46:013:26:13300-6
4. Maja Sandvik17:52754+42:373:22:49309-13
4. Viktor Sone17:14638+41:593:22:11306-11
4. Elis Ivers16:32515+41:173:21:29313-11
5. Stefan Redtzer55:361144+33:224:17:05305+5
5. Alexander Fors42:03482+19:494:03:32303-6
5. Håkan Redtzer56:591181+34:454:18:28300-6
5. Jonas Bredin1:31:591421+1:09:454:53:28307-6
6. Magnus Strömqvist52:191197+45:095:16:12303-2
6. Kristina Martelius50:041148+42:545:13:57300-3
6. Monica Roos40:07775+32:575:04:00298-2
6. Johan Stridh1:14:081406+1:06:585:38:01298-9
7. Leif Nordin55:091168+28:196:12:49291-12
7. Sven Hedman50:381026+23:486:08:18290-10
7. Oskar Enges44:37778+17:476:02:17283-15
7. Lucas Norrman45:58851+19:086:03:38281-17
23. Mia Forslin41:09232+18:546:44:47277-14
24. Anders Carlheim1:14:44274+32:247:59:31278+1
25. Erica Blyth47:313028:47:02268-10

Avesta OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
303Avesta OK 225manna (362)12:32:19
1. Lennart Lundgren1:28:09356+50:281:28:09356
2. Maria Strömberg1:04:04346+35:292:32:13354-2
3. Anna-Karin Lövgren57:151261+31:283:29:28347-7
3. Ritva Kärkkäinen1:05:121345+39:253:37:25348-6
3. Eva Warenius1:20:411413+54:543:52:54346-8
3. Kim Norberg1:31:101427+1:05:234:03:23347-7
4. My Blixt26:541372+51:394:30:17339-8
4. Clara Jansson18:58931+43:434:22:21339-9
4. Malin Wanner21:361184+46:214:24:59338-8
4. Rasmus Lindberg17:34697+42:194:20:57339-8
5. Magnus Daniels1:20:511396+58:375:41:48328-11
5. Jesper Söderlund1:38:321426+1:16:185:59:29328-11
5. Eva Djupenström1:22:561404+1:00:425:43:53328-10
5. Inge Andersson1:20:061392+57:525:41:03327-12
6. Anna Ericson1:12:351401+1:05:256:53:38322-6
6. Lotta Rudh1:04:331360+57:236:45:36323-5
6. Titti Rudh1:01:011332+53:516:42:04322-6
6. Elisabeth Assarsson1:09:381396+1:02:286:50:41321-6
7. Johan Wanner1:22:551396+56:058:07:27315-7
7. Magnus Lindberg1:25:291401+58:398:10:01314-9
7. Thomas Nyberg1:43:111411+1:16:218:27:43314-8
7. Jimmy Lövgren2:05:001418+1:38:108:49:32314-7
23. Per Westman1:01:053519:48:09309-6
24. Johan Blixt1:50:3635311:38:453090
25. Lena Liljefors53:3432612:32:19303-6
Avesta OK 125manna (362)ej godkänd
1. Viktor Lundén46:54203+9:1346:54203
2. Tindra Jernström37:44136+9:091:24:38165-38
3. Emma Hansen38:44589+12:572:03:22187+22
3. Sofia Forsling42:17785+16:302:06:55188+23
3. Cecilia Jonsson42:19786+16:322:06:57160-5
3. Emma Nyberg59:571294+34:102:24:35237+72
4. Lucas Wanner15:18307+40:032:39:53181-6
4. Cornelia Lundén21:581203+46:432:46:33205+17
4. Liv Norberg25:361350+50:212:50:11187+27
4. Roland Warenius15:50385+40:352:40:25214-23
5. Peter Viréhn43:34570+21:203:23:59192+11
5. Oskar Karlsson45:06676+22:523:25:31181-24
5. Leif Markfjärd54:381112+32:243:35:03181-6
5. Ola Jernström41:14424+19:003:21:39171-43
6. Helena Lundin43:09917+35:594:04:48198+6
6. Niklas Söderlund36:35596+29:253:58:14189+8
6. Amanda Daniels43:04916+35:544:04:43183+2
6. Aino Leijon50:121152+43:024:11:511710
7. Stefan Nyberg37:30395+10:404:40:14187-11
7. Björn Markfjärd50:521033+24:024:53:36188-1
7. Marcus Johnsson54:361152+27:464:57:20190+7
7. Hans Älvegran54:031134+27:134:56:47177+6
23. Julia Wanner32:59130+10:445:26:57166-21
24. Hansi Krausej godkändej godkänd
25. Sara Rudh45:24114+13:38ej godkänd

Bjursås OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
193Bjursås OK / Grycksbo IF OK / Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 125manna (362)7:32:39
1. Urban André43:50149+6:0943:50149
2. Ella Olsson35:1476+6:391:19:04101-48
3. Elenore André36:41449+10:541:55:45122+21
3. Lisa Hallgren39:49654+14:021:58:53130+29
3. Kerstin Granath47:541031+22:072:06:58161+60
3. Anna Björklund48:541064+23:072:07:58138+37
4. Einar Lindberg22:111215+46:562:30:09146+24
4. Bernt Löfkvist19:10960+43:552:27:08131+1
4. Karl Granath17:15641+42:002:25:13156-5
4. Johannes Wengelin20:051055+44:502:28:03141+3
5. Jan-Olof Björklund49:05890+26:513:16:08168+22
5. Lars Björklund53:241058+31:103:20:27173+42
5. Fredrik Granath45:07677+22:533:12:10161+5
5. Ola Zetterström48:28864+26:143:15:31149+8
6. Leif Andersson33:17404+26:073:46:58146-22
6. Gunnar Löfkvist39:22745+32:123:53:03167-6
6. Rickard Dahlström42:03877+34:533:55:44160-1
6. Ingvar Svensson41:03828+33:533:54:44143-6
7. Rikard Andersson44:43784+17:534:39:27178+32
7. Per-Erik Björklund43:38736+16:484:38:22170+3
7. Jonas Eriksson1:12:441373+45:545:07:28192+32
7. Anders Olsson1:12:351372+45:455:07:19200+57
23. Malin Hallgren43:39261+21:245:49:44207+29
24. Johan Hallgren1:00:43169+18:236:50:27198-9
25. Ronja Björklund42:122117:32:39193-5

Björkfors GOIF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
289Björkfors GOIF 125manna (362)9:27:16
1. Mattias Nilsson58:13332+20:3258:13332
2. Sofie Svensson50:47315+22:121:49:00329-3
3. Kerstin Eriksson54:301218+28:432:43:30328-1
3. Sofia Klein1:00:181296+34:312:49:183290
3. Isa Stålhandske1:02:271315+36:402:51:27321-8
3. Pia Stålhandske1:03:121324+37:252:52:12308-21
4. Gustaf Kullberg20:331107+45:183:12:45319-9
4. Albin Kjellberg20:081065+44:533:12:20317-12
4. Filippa Björkhammer18:04790+42:493:10:16309-12
4. Ebba Klein18:01784+42:463:10:13298-10
5. Jan Johansson49:47915+27:334:00:00307-12
5. Björn Jeansson57:061183+34:524:07:19309-8
5. Johan Kammargården1:00:201241+38:064:10:33307-2
5. Kristian Samuelsson1:06:311332+44:174:16:44294-4
6. Kenneth Rulander42:44903+35:344:53:18304-3
6. Lennart Pettersson48:131096+41:034:58:47304-5
6. Sven-Olof Svensson1:00:161321+53:065:10:50296-11
6. Tomas Kasselstrand52:521208+45:425:03:26284-10
7. Jesse Andersson51:121048+24:225:51:23296-8
7. Bengt-Ove Blomkvist57:431218+30:535:57:54295-9
7. Cecilia Björkhammer1:10:331362+43:436:10:44289-7
7. Joakim Kjellberg1:09:321353+42:426:09:43286+2
23. Stig Jonsson51:16304+29:016:58:47285-11
24. Martin Lindfors1:35:003498:33:47305+20
25. Anna Kullberg53:293259:27:16289-16

Boxholm-Mjölby OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
155Boxholm-Mjölby OL 125manna (362)7:11:26
1. Oscar Molin47:44224+10:0347:44224
2. Maria Pettersson37:43135+9:081:25:27179-45
3. Mia Lindberg34:28324+8:411:59:55156-23
3. Louise Karlsson35:28372+9:412:00:55140-39
3. Bodil Molin36:26434+10:392:01:53125-54
3. Jennie Kleist49:511099+24:042:15:18184+5
4. Annelie Alenius16:18475+41:032:31:36141-15
4. Lena Molin16:26502+41:112:31:44133-7
4. Erica Molin18:39877+43:242:33:57120-5
4. Julia Knutsson16:53583+41:382:32:11180-4
5. Henrik Tengvall42:22500+20:083:14:33132-9
5. Niklas Karlsson42:58533+20:443:15:09122-11
5. Patrik Kleist44:23623+22:093:16:34111-9
5. Patrik Bergagård52:311019+30:173:24:42181+1
6. Conny Bruhn34:23464+27:133:59:05126-6
6. Ulf Lindberg35:52556+28:424:00:34117-5
6. Johan Knutsson41:54864+34:444:06:36130+19
6. Per-Åke Tengvall37:09624+29:594:01:51169-12
7. Torbjörn Carlsson40:03553+13:134:41:54128+2
7. Mårten Lindquist46:59888+20:094:48:50130+13
7. Henrik Fridholm44:58797+18:084:46:49134+4
7. Anders Molin36:15311+9:254:38:06148-21
23. Kenth Edin37:28192+15:135:15:34149+21
24. Joar Lönngren1:06:13211+23:536:21:47157+8
25. Lotta Frisell49:39159+17:537:11:26155-2

Brattås CK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
144Åmåls OK / Brattås CK / Eds SK / OK Skärmen / Stigsökarna / Stångenäs AIS / Säffle OK 125manna (362)7:04:43
1. Jörgen Åhl45:01162+7:2045:01162
2. Johanna Källvik Leufvén48:36306+20:011:33:37256+94
3. Erika Källvik Leufvén33:26258+7:392:07:03213-43
3. Sofia Johansson36:15420+10:282:09:52207-49
3. Carolina Larsson46:29980+20:422:20:06236-20
3. Katarina Bengtsson46:52991+21:052:20:29207-49
4. Frida Johansson19:491035+44:342:40:18207-6
4. Annelie Johansson17:34697+42:192:38:03192-15
4. Ebba Lind16:15464+41:002:36:44218-18
4. Clara Johansson16:49572+41:342:37:18202-5
5. Per-Erik Adrian40:24374+18:103:17:42172-35
5. Björn Schilobolski47:54838+25:403:25:12185-7
5. Mattias Johansson40:17364+18:033:17:35184-34
5. Tommy Johansson50:16939+28:023:27:34186-16
6. Isak Olsson30:28258+23:183:57:05137-35
6. Heli Marjomaa37:45654+30:354:04:22182-3
6. Ulf Danielsson33:13399+26:033:59:50182-2
6. Anneli Gordon46:581058+39:484:13:35167-19
7. Tim Olsson34:39227+7:494:36:23109-28
7. Anders Pettersson43:15716+16:254:44:59171-11
7. Per Källvik38:45475+11:554:40:29169-13
7. Inge Josefsson43:02706+16:124:44:46160-7
23. Staffan Olsson39:35214+17:205:22:27161+52
24. Ulrik Olsson55:0296+12:426:17:29150-11
25. Maria Eriksson47:14142+15:287:04:43144-6

Bredareds IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
274Hjobygdens OK / Bredareds IF 125manna (362)8:33:26
1. Johan Olsson47:57234+10:1647:57234
2. Maria Schmiterlöw45:49292+17:141:33:46257+23
3. Elin Törnroth40:24682+14:372:14:10251-6
3. Malin Jansson43:05814+17:182:16:51241-16
3. Ann-Kristin Jansson47:201007+21:332:21:06241-16
3. Malin Larsson59:521293+34:052:33:38264+7
4. Lena Fastmark18:39877+43:242:52:17250-1
4. Teodor Lundborg21:081160+45:532:54:46266+25
4. Matilda Rännare28:411395+53:263:02:19255+14
4. Sofia Jansson19:23986+44:082:53:01257-7
5. Owe Törnroth53:081053+30:543:46:09252+2
5. Erik Hansson46:22754+24:083:39:23236-30
5. Lars Axelsson41:41456+19:273:34:42242-13
5. Oscar Törnroth1:05:021314+42:483:58:03248-9
6. Bernhard Grenabo44:00956+36:504:31:16261+9
6. Lars Ekmark1:03:571355+56:474:51:13276+40
6. Ingrid Schmiterlöw52:351201+45:254:39:51273+31
6. Mikael Rännare1:27:021421+1:19:525:14:18281+33
7. Mikael Lundborg56:261194+29:365:52:06265+4
7. Anna Schmiterlöw54:131140+27:235:49:53267-9
7. Håkan Olsson52:241088+25:345:48:04282+9
7. Bertil Karlsson1:13:391379+46:496:09:19275-6
23. Eva Larsson1:03:53323+41:386:57:23282+17
24. Johan Törnroth53:403117:51:03271-11
25. Lisa Axelsson42:232168:33:26274+3

Bredaryds SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
72Bredaryds SOK 125manna (362)6:14:26
1. Rasmus Leo42:2199+4:4042:2199
2. Elsa Andersson36:57113+8:221:19:18107+8
3. Linnéa Andersson33:01234+7:141:52:1999-8
3. Ina Skalberg36:45455+10:581:56:031070
3. Anne Turesson43:25835+17:382:02:43130+23
3. Maria Andersson46:11964+20:242:05:29122+15
4. Hugo Auselius18:46898+43:312:24:15108+9
4. Tuva Nylund16:48568+41:332:22:17101-6
4. Amelia Skalberg15:06275+39:512:20:35138+8
4. Linnea Skalberg18:34868+43:192:24:03115-7
5. Filip Trofast39:20295+17:063:00:3799-9
5. Mats Nylund41:42458+19:283:02:5991-10
5. Björn Andersson39:17286+17:033:00:34105-33
5. Emil Auselius39:06278+16:523:00:2394-21
6. Tommy Ask31:19309+24:093:31:4294-5
6. Axel Elmblad29:25199+22:153:29:4890-1
6. Stefan Svensson29:52225+22:423:30:1588-17
6. Magnus Trofast49:251135+42:153:49:48102+8
7. Henric Johnsson39:54545+13:044:21:30100+6
7. Fredrik Johansson41:02602+14:124:22:3897+7
7. Andreas Johnsson47:15901+20:254:28:5194+6
7. Håkan Svensson31:3096+4:404:13:0688-14
23. Anton Gunnarsson28:0961+5:544:41:1583-17
24. Henrik Andersson54:1981+11:595:35:3481-2
25. Moa Hansson38:5231+7:066:14:2672-9

Bromma-Vällingby SOK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
97Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 125manna (362)6:32:04
1. Oskar Edvardsson43:05124+5:2443:05124
2. Rebecca Waldenfjord35:0874+6:331:18:1386-38
3. Kristin Nilsson35:00354+9:131:53:13105+19
3. Isa Lundqvist37:48533+12:011:56:01106+20
3. Lena Bjessmo39:45650+13:581:57:58100+14
3. Karin Modin43:11822+17:242:01:2496+10
4. Theodor Brabie15:58415+40:432:17:2289-16
4. Sara Salemyr15:36348+40:212:17:0094-12
4. Manne Hammarberg13:4592+38:302:15:0980-20
4. William Grunder14:24164+39:092:15:4884-12
5. Viktor Janrik38:28247+16:142:54:1688-1
5. Benjamin Langerak38:57267+16:432:54:4583-11
5. Henrik Viklund42:28507+20:142:58:1679-1
5. Jefta Langerak41:56473+19:422:57:4486+2
6. Håkan Melin28:21147+21:113:26:0579-9
6. Simon Sandgren38:51715+31:413:36:3591+8
6. Noel Waldenfjord31:46339+24:363:29:3086+7
6. Johan Lundbäck42:31894+35:213:40:1584-2
7. Ludwig Bergfalk36:42339+9:524:09:2476-3
7. Joakim Berg35:11254+8:214:07:5385-6
7. David Janson39:41535+12:514:12:2389+3
7. Johan Langerak45:26829+18:364:18:0898+14
23. Erik Bovallius32:58129+10:434:51:0697+21
24. Christoffer Schönning58:14141+15:545:49:20104+7
25. Agnes Lundqvist42:4473+10:586:32:0497-7
277Bromma-Vällingby SOK / Järfälla OK 225manna (362)8:54:15
1. Thomas Babtist1:03:41350+26:001:03:41350
2. Jonna Lundbäck1:02:44344+34:092:06:25346-4
3. Marie-Chantal Ballnus41:59766+16:122:48:24332-14
3. Elin Bjessmo42:01767+16:142:48:26326-20
3. Sofia Edvardsson45:14914+19:272:51:39322-24
3. Sofia Damne49:041075+23:172:55:29313-33
4. Jannick Brabie18:00781+42:453:13:29322-10
4. Jessica Karlsen16:38532+41:233:12:07315-11
4. Miia Roller22:441252+47:293:18:13314-8
4. Lukas Gustafsson17:08629+41:533:12:37301-12
5. Mats Aronsson58:211204+36:074:10:58311-11
5. Mattias Berglund55:381145+33:244:08:15307-8
5. Göran Modin1:01:311264+39:174:14:08305-9
5. Albin Kvarnefalk58:391208+36:254:11:16295-6
6. Staffan Bjessmo35:27529+28:174:46:43298-13
6. Niklas Svensson40:31804+33:214:51:47299-8
6. Ellinor Björklund1:01:481339+54:385:13:04300-5
6. Ellinor Hamberg1:04:491364+57:395:16:052950
7. Siri Hjärtberg50:231018+23:336:01:58285-13
7. Emil Gustafsson52:331097+25:436:04:08289-10
7. Arne Kvarnefalk53:281122+26:386:05:03291-9
7. Hampus Norrby57:431218+30:536:09:18283-12
23. Alice Hallmén56:26314+34:117:02:35287+2
24. Aleksandr Manoilov1:05:123198:07:47281-6
25. Jenny Salemyr46:282878:54:15277-4

Centrum OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
101Centrum OK 125manna (362)6:36:34
1. Oskar Gustafsson43:16140+5:3543:16140
2. Malin Annegård37:30126+8:551:20:46114-26
3. Erika Lindholm29:3868+3:511:50:2479-35
3. Linnea Börjars34:18314+8:311:55:0491-23
3. Emilia Nilsson35:46386+9:591:56:3290-24
3. Kristina Aspvall36:03404+10:161:56:4971-43
4. Anders Lavfors15:02258+39:472:11:51111+32
4. Karin Gillberg19:13962+43:582:16:02115+24
4. Agnes Karlsson38:501429+1:03:352:35:39190+100
4. Ulrika Knagenhielm-Karlsson34:121422+58:572:31:01159+88
5. Magnus Karlsson48:05847+25:513:17:21129+18
5. Holger Kohr44:36637+22:223:13:521150
5. Christian Pettersson43:05543+20:513:12:21162-28
5. Kristoffer Edshage44:27626+22:133:13:43149-10
6. Per-Anders Lindgren34:19457+27:093:48:00118-11
6. Magnus Grafström37:42653+30:323:51:23119+4
6. Ove Oksvold27:0099+19:503:40:41116-46
6. Mattias Holmberg30:22251+23:123:44:03107-42
7. Jens Wicksén36:41337+9:514:19:24104-14
7. Oskar Karlin36:33327+9:434:19:16106-13
7. Erik Kropf32:36139+5:464:15:19102-14
7. Linus Rispling39:21517+12:314:22:04103-4
23. Mette Brolinson35:07165+12:524:55:09115+11
24. Henrik Eriksson58:50149+16:305:53:59112-3
25. Moa Kjellstrand42:3572+10:496:36:34101-11
281Centrum OK / Järfälla OK / OK Skogsfalken / Skogslöparna / Strängnäs-Malmby OL / Örnsköldsviks OK 325manna (362)9:03:35
1. Alexander Hörnquist46:27188+8:4646:27188
2. Karin Boström34:2963+5:541:20:56117-71
3. Birgitta Strandberg44:09867+18:222:05:05198+81
3. Katarina Kvick45:59953+20:122:06:55188+71
3. Victoria Karlsson53:141186+27:272:14:10209+92
3. Evelina Söderlund1:02:521318+37:052:23:48226+109
4. Martin Nilsson21:441194+46:292:45:32215+17
4. Mona Blomberg30:131408+54:582:54:01235+47
4. Liam Hälldal25:021338+49:472:48:50235+26
4. Jonatan Hälldal18:59934+43:442:42:47228+2
5. Tore Näsström1:12:001366+49:463:54:47280+65
5. Göran Hällström1:03:031293+40:493:45:50280+45
5. Mikael Nilsson1:29:231417+1:07:094:12:10301+66
5. Erik Österberg1:30:131418+1:07:594:13:00290+62
6. Malin Sundeby52:511207+45:415:02:16292+12
6. Jan Isaksson1:03:531353+56:435:13:18294+14
6. Ingegerd Lusensky1:05:531375+58:435:15:183010
6. Marita Söderlind1:08:421387+1:01:325:18:07299+9
7. Mats Larsson1:06:181330+39:286:24:252920
7. Thomas Larsson1:07:391338+40:496:25:46292-2
7. Per Sundin45:37841+18:476:03:44288-13
7. Gunnar Sjölund1:07:551339+41:056:26:02293-6
23. Yvonne Näslund48:56294+26:417:07:25288-4
24. Petra Sundström1:16:063388:23:31296+8
25. Sofia Forsgren40:042099:03:35281-15
Skogsluffarnas OK / Centrum OK 225manna (362)ej godkänd
1. Hans Ottersten2:18:50358+1:41:092:18:50358
2. Maria Carlström49:56311+21:213:08:46356-2
3. Veronica Sochman56:331250+30:464:05:19350-6
3. Victoria Falkenström56:501253+31:034:05:36350-6
3. Linnéa Skog1:06:101356+40:234:14:56350-6
3. Lisa Behrenfeldt1:14:171401+48:304:23:03349-7
4. Arvid Hammarbäck27:501385+52:354:50:53342-8
4. Love Palmgren28:101388+52:554:51:13342-8
4. Hanna Andersson24:191320+49:044:47:22342-8
4. Andreas Andersson24:491330+49:344:47:52341-8
5. Daniel Elenius53:021046+30:485:40:54330-12
5. Anders Maxson1:17:541389+55:406:05:46331-11
5. Ulf Thorén1:34:111424+1:11:576:22:03331-11
5. Karin Edström1:48:581430+1:26:446:36:50331-10
6. Ingrid Paulsson1:20:261414+1:13:167:42:50325-5
6. Hans Rosén53:401227+46:307:16:04325-6
6. Tommy Ljusenius1:43:521426+1:36:428:06:16325-6
6. Lars Mongård1:17:381410+1:10:287:40:02324-7
7. Fredrik Palmgren1:28:401426ej godkänd
7. Nathan Rubainej godkändej godkänd
7. Rickard Petterssonej godkändej godkänd
7. Ingvar Anderssonej godkändej godkänd
23. Peter Claesson47:30346ej godkänd
24. Anton Falkenström1:00:19318ej godkänd
25. Catrin Johnson1:04:37347ej godkänd

Dalaportens OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
211Dalaportens OL 125manna (362)7:51:02
1. Janek Piirisild42:52118+5:1142:52118
2. Ylva Grape44:47279+16:121:27:39211+93
3. Sussie Björkman40:53713+15:062:08:32224+13
3. Monika Blomberg43:17828+17:302:10:56212+1
3. Ulrika Backlund45:49938+20:022:13:28205-6
3. Bibi Silvemark51:221139+25:352:19:01201-10
4. Karolina Andersson19:381012+44:232:38:39210-14
4. Saga Mattsson19:25990+44:102:38:26210-2
4. Folke Björkman17:39714+42:242:36:40222+17
4. Kristina Eriksson23:221281+48:072:42:23200-1
5. Olov Gohde47:18810+25:043:24:08199-11
5. Andreas Saal43:14552+21:003:20:04206-4
5. Mats Lundberg49:29901+27:153:26:19210-12
5. Oliver Jögeva1:00:421249+38:283:37:32199-1
6. John Sivars45:05997+37:554:16:08221+22
6. Torbjörn Blomberg39:00726+31:504:10:03204-2
6. Hans Käck42:50908+35:404:13:53214+4
6. Per Stinessen1:04:441363+57:344:35:47205+6
7. Anders Silvemark46:00853+19:105:06:12199-22
7. Thomas Andersson47:28912+20:385:07:40196-8
7. Johan Silvemark42:43687+15:535:02:55198-16
7. Mikael Backlund53:141117+26:245:13:26219+14
23. Kjell Holm35:34172+13:195:49:00204+5
24. Erik Gohde1:14:13268+31:537:03:13213+9
25. Amanda Nordlöf47:493057:51:02211-2

Degerfors OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
241IK Vikings OK / Degerfors OK / OK Älgen 125manna (362)8:12:41
1. Anders Jonsson52:11288+14:3052:11288
2. Ewa Lundberg48:21305+19:461:40:32297+9
3. Lottie Lind40:39695+14:522:21:11280-17
3. Lotta Age43:16826+17:292:23:48282-15
3. Julia Andersson46:28979+20:412:27:00276-21
3. Anna Eriksson1:07:331366+41:462:48:05295-2
4. Hans Blomqvist21:271174+46:123:09:32279-1
4. Tanja Dalheimer19:581043+44:433:08:03269-13
4. Anders Alamaa18:05794+42:503:06:10261-15
4. Tim Dalheimer17:58767+42:433:06:03286-9
5. Fredrik Nordström44:52657+22:383:50:55258-21
5. Johan Nordström49:42910+27:283:55:45252-17
5. Jörgen Aurén54:501118+32:364:00:53251-10
5. Mats Bergenfur40:36391+18:223:46:39247-39
6. Albin Karlsson40:26798+33:164:27:05244-14
6. Matthias Kalle Dalheimer50:231155+43:134:37:02249-3
6. Erik Eriksson36:32592+29:224:23:11245-6
6. Adrian Lundberg1:06:551379+59:454:53:34267+20
7. Anders Lundberg44:10757+17:205:28:33223-21
7. Hannes Bergenfur36:13309+9:235:20:36213-36
7. Stefan Söderström48:17945+21:275:32:40222-23
7. Mikael Lind46:51882+20:015:31:14252-15
23. Hans Persson36:39186+14:246:07:53236+13
24. Jan Dalheimer1:11:02251+28:427:18:55239+3
25. Jessica Blomqvist53:463308:12:41241+2

Domnarvets GOIF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
84Domnarvets GOIF 125manna (362)6:26:00
1. Fredrik Persson47:00206+9:1947:00206
2. Lena Eliasson29:597+1:241:16:5968-138
3. Eva Elfving30:2196+4:341:47:2060-8
3. Lena Nordlund30:27100+4:401:47:2650-18
3. Elin Dahlin31:12149+5:251:48:1147-21
3. Sara Helander31:13150+5:261:48:1230-38
4. Moa Hjorth14:06123+38:512:02:1852-8
4. Emma Eliasson15:50385+40:352:04:0249-1
4. Vilma Berger17:04618+41:492:05:1652+5
4. Elsa Nilsson16:54585+41:392:05:0643+13
5. Jonas Engdahl39:28308+17:142:44:3363+11
5. Thomas Højsgaard40:24374+18:102:45:2961+12
5. Lars Bergström44:06602+21:522:49:1158+6
5. Håkan Nilsson48:27863+26:132:53:3267+24
6. Johanna Lindberg29:47217+22:373:21:2465+2
6. Stina Nordahl34:21460+27:113:25:5872+11
6. Maria Bergfält31:35329+24:253:23:1271+13
6. Jenny Wåhlin41:12837+34:023:32:4969+2
7. Mats Hörnell39:35528+12:454:04:4572+7
7. Sara Johansson36:11307+9:214:01:2166-6
7. Magnus Hjorth37:37405+10:474:02:4770-1
7. Stefan Jonsson37:18380+10:284:02:2867-2
23. Albin Berger34:45159+12:304:37:1374+2
24. Per Nordahl1:09:51240+27:315:47:04100+26
25. Karolina Højsgaard38:5633+7:106:26:0084-16

Eds SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
144Åmåls OK / Brattås CK / Eds SK / OK Skärmen / Stigsökarna / Stångenäs AIS / Säffle OK 125manna (362)7:04:43
1. Jörgen Åhl45:01162+7:2045:01162
2. Johanna Källvik Leufvén48:36306+20:011:33:37256+94
3. Erika Källvik Leufvén33:26258+7:392:07:03213-43
3. Sofia Johansson36:15420+10:282:09:52207-49
3. Carolina Larsson46:29980+20:422:20:06236-20
3. Katarina Bengtsson46:52991+21:052:20:29207-49
4. Frida Johansson19:491035+44:342:40:18207-6
4. Annelie Johansson17:34697+42:192:38:03192-15
4. Ebba Lind16:15464+41:002:36:44218-18
4. Clara Johansson16:49572+41:342:37:18202-5
5. Per-Erik Adrian40:24374+18:103:17:42172-35
5. Björn Schilobolski47:54838+25:403:25:12185-7
5. Mattias Johansson40:17364+18:033:17:35184-34
5. Tommy Johansson50:16939+28:023:27:34186-16
6. Isak Olsson30:28258+23:183:57:05137-35
6. Heli Marjomaa37:45654+30:354:04:22182-3
6. Ulf Danielsson33:13399+26:033:59:50182-2
6. Anneli Gordon46:581058+39:484:13:35167-19
7. Tim Olsson34:39227+7:494:36:23109-28
7. Anders Pettersson43:15716+16:254:44:59171-11
7. Per Källvik38:45475+11:554:40:29169-13
7. Inge Josefsson43:02706+16:124:44:46160-7
23. Staffan Olsson39:35214+17:205:22:27161+52
24. Ulrik Olsson55:0296+12:426:17:29150-11
25. Maria Eriksson47:14142+15:287:04:43144-6

Eksjö SOK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Eksjö SOK 125manna (362)ej godkänd
1. Lucas Sundblad40:4680+3:0540:4680
2. Josefine Klintberg32:3146+3:561:13:1746-34
3. Therese Klintberg29:0047+3:13ej godkänd
3. Linda Nordin29:2964+3:42ej godkänd
3. Fanny Sundblad30:59132+5:12ej godkänd
3. Susanna Djurstedtej godkändej godkänd
4. Agnes Djurstedt15:59421+40:44ej godkänd
4. Hugo Jakobsson14:25167+39:10ej godkänd
4. Lotta Sundblad17:06624+41:51ej godkänd
4. Mattis Persson13:0844+37:53ej godkänd
5. Viktor Antonsson37:37212+15:23ej godkänd
5. Timo Suter38:47257+16:33ej godkänd
5. Andreas Bergander37:15188+15:01ej godkänd
5. Sebastian Inderst34:3968+12:25ej godkänd
6. Stefan Djurstedt27:59132+20:49ej godkänd
6. Clemens Wolfram29:19189+22:09ej godkänd
6. Daniel Wärnsberg35:45549+28:35ej godkänd
6. Lars-Gunnar Nilsson31:32325+24:22ej godkänd
7. Nils Wärnsberg40:10559+13:20ej godkänd
7. Philip Edvardsson34:20209+7:30ej godkänd
7. August Kollberg36:48351+9:58ej godkänd
7. Simon Nilsson42:31674+15:41ej godkänd
23. Hugo Djurstedt25:3227+3:17ej godkänd
24. Oskar Lind59:57159+17:37ej godkänd
25. Gabriella S Bergander39:0937+7:23ej godkänd
Eksjö SOK 225manna (362)ej godkänd
1. Jonas Håkansson56:20321+18:3956:20321
2. Agnes Adolfsson38:10147+9:351:34:30265-56
3. Klara Höglund37:10489+11:232:11:40241-24
3. Carina Bergander43:34848+17:472:18:04248-17
3. Wilma Bergander44:11869+18:242:18:41232-33
3. Hanna EDVARDSSON49:281090+23:412:23:58230-35
4. Linnéa Edvardsson22:211228+47:062:46:19246+5
4. Thea Abaji16:01429+40:462:39:59232-16
4. Elin Göth20:141071+44:592:44:12226-6
4. Ida Edvardsson16:46559+41:312:40:44217-13
5. Gustav Sandstedt53:471075+31:33ej godkänd
5. Christer Folkessonej godkändej godkänd
5. Anders Edvardsson52:221011+30:08ej godkänd
5. Joel Lundblad1:01:041257+38:50ej godkänd
6. Carl Wärnsberg39:37754+32:27ej godkänd
6. Gustav Wärnsberg52:451203+45:35ej godkänd
6. Pelle Höglund1:05:281369+58:18ej godkänd
6. Anette Olssonej godkändej godkänd
7. Oskar Svahn51:471075+24:57ej godkänd
7. Simon Svahn45:55848+19:05ej godkänd
7. Martin Lindberg33:08163+6:18ej godkänd
7. Simon Freyland47:18903+20:28ej godkänd
23. Lars-Erik Spaak39:05208+16:50ej godkänd
24. Lars Nordgren56:54122+14:34ej godkänd
25. Sara Bergander44:58255ej godkänd

Eskilstuna OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
239Eskilstuna OL / Kjula IF 125manna (362)8:09:23
1. Emil Hyttinen47:16212+9:3547:16212
2. Monica Gustavsson44:19272+15:441:31:35237+25
3. Caroline Seger39:27629+13:402:11:02232-5
3. Mari Svedestam42:01767+16:142:13:36228-9
3. Ebba Mellquist45:54946+20:072:17:29222-15
3. Marie Björklund58:561286+33:092:30:31256+19
4. Julia Andersson19:17969+44:022:49:48225-7
4. Bo Karlsson-Löfroth20:231091+45:082:50:542280
4. Emma Karlsson Svedestam21:211169+46:062:51:52233+11
4. Leif Mathisen18:25841+43:102:48:56247-9
5. Magnus Hellberg50:26944+28:123:39:22222-3
5. Urban Risberg44:47649+22:333:33:43220-8
5. Johan Egneblad45:36706+23:223:34:32240+7
5. Magnus Nyzell1:24:141408+1:02:004:13:10273+26
6. Mikael Egneblad40:20789+33:104:38:33205-17
6. Bo Norrman31:27316+24:174:29:40207-13
6. Thomas Nyzell48:131096+41:034:46:26207-33
6. Olof Bergman39:46758+32:364:37:59250-23
7. Martin Norrman52:431102+25:535:30:42207+2
7. Olof Bergman44:05753+17:155:22:04202-5
7. Mikael Andersson57:541224+31:045:35:53212+5
7. Kenneth Johansson48:49960+21:595:26:48241-9
23. Bo Seger45:24274+23:096:12:12243+36
24. Björn Löfroth1:14:24269+32:047:26:36246+3
25. Inger Onsbring42:472298:09:23239-7

Espoon Akilles

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
234Espoon Akilles 125manna (362)8:03:07
1. Matias Mäki-Petäys52:07287+14:2652:07287
2. Anu Salokangas42:49245+14:141:34:56273-14
3. Heini Saarimäki43:33846+17:462:18:29272-1
3. Annakaisa Heikinheimo46:03959+20:162:20:59260-13
3. Tiina Andersén57:181263+31:312:32:14287+14
3. Leena Noromaa1:08:071368+42:202:43:03284+11
4. Helena Haakana13:1349+37:582:56:16233-39
4. Ida Bartholdi17:35705+42:203:00:38248-12
4. Karoliina Kuusivaara19:08951+43:533:02:11282-5
4. Joona Vuorela17:39714+42:243:00:42274-10
5. Jouni Pyykönen52:411027+30:273:53:23236+3
5. Arto Ahonen1:01:151259+39:014:01:57264+16
5. Markus Haakana53:481077+31:343:54:30269-13
5. Henrik Tarkkio49:20897+27:063:50:02256-18
6. Topias Uusitalo31:28317+24:184:21:30251+15
6. Roosa Kuusivaara41:31848+34:214:31:33253-11
6. Dennis Florström1:16:231408+1:09:135:06:25276+7
6. Suvi Sorvakko51:001168+43:504:41:02255-1
7. Jarno Saarimäki44:05753+17:155:25:07229-22
7. Vesa Mäntylä58:291239+31:395:39:31256+3
7. Hanna Vuorela48:19946+21:295:29:21263-13
7. Sanna Carlsson53:011113+26:115:34:032550
23. Jessica Bartholdi47:39288+25:246:21:42259+30
24. Toni Pikkarainen57:29129+15:097:19:11240-19
25. Anna Voutilainen43:562388:03:07234-6

Espoon Suunta

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
50Espoon Suunta 125manna (362)5:57:57
1. Rinat Gabitov40:4579+3:0440:4579
2. Emilia Ståhlberg36:53107+8:181:17:38790
3. Ella Mahlamäki29:2055+3:331:46:5854-25
3. Sini Pekkala30:32104+4:451:48:1053-26
3. Heidi Plit30:59132+5:121:48:3749-30
3. Anni Kivilaakso34:07297+8:201:51:4548-31
4. Lauri Puupponen10:4410+35:292:02:2953-1
4. Mervi Heinaro14:33184+39:182:06:1846-7
4. Taru Heinaro16:34525+41:192:08:1945-4
4. Elisa Ståhlberg16:57592+41:422:08:4245-3
5. Artem Popov31:229+9:082:36:5638-15
5. Anssi Vesanto36:15140+14:012:41:4941-5
5. Alvar Palmen39:10281+16:562:44:4442-3
5. Lari Pernu44:06602+21:522:49:4054+9
6. Lauri Heinaro31:39334+24:293:19:1749+11
6. Mikko Tervakangas34:35479+27:253:22:1344+3
6. Juha-Pekka Larmala30:31263+23:213:18:0938-4
6. Herkko Plit30:44280+23:343:18:2252-2
7. Ville Kokkila31:1181+4:213:49:3341-8
7. Niko Larmala35:13259+8:233:53:3546+2
7. Miika Vehmas38:05434+11:153:56:2750+12
7. Juha Rauhala34:48235+7:583:53:1051-1
23. Elsi Pöllänen29:3374+7:184:22:4351+10
24. Aleksi Sorsa51:0844+8:485:13:5150-1
25. Ekaterina Savkina44:0697+12:205:57:57500
Espoon Suunta 225manna (362)ej godkänd
1. Georgy Mavchun43:14137+5:3343:14137
2. Piritta Wartiainen50:22313+21:471:33:36255+118
3. Saara Pernu33:17248+7:302:06:53210-45
3. Milla Lötjönen38:50598+13:032:12:26223-32
3. Roosa Laine44:43890+18:562:18:19229-26
3. Marjo Koistinen53:051180+27:182:26:41243-12
4. Henriette Plit19:08951+43:532:45:49201-9
4. Emma Kivilaakso18:49912+43:342:45:30216-7
4. Ella Kaukonen17:49748+42:342:44:30217-12
4. Aino Palmén15:50385+40:352:42:31226-17
5. Marjut Varpula53:301064+31:163:36:01214+13
5. Sanna Tervakangas47:56841+25:423:30:27221+5
5. Aapo Linjama53:261060+31:123:35:57202-15
5. Elias Lehikoinen46:53786+24:393:29:24193-33
6. Erno Puupponen33:03390+25:534:02:27197-17
6. Harri Paakkulainen39:00726+31:504:08:24192-29
6. Marco Halén39:15739+32:054:08:39194-8
6. Arttu Laine35:40544+28:304:05:04177-16
7. Markus Kaukonenej godkändej godkänd
7. Toivo Hursti48:02931+21:12ej godkänd
7. Leevi Halén50:361024+23:46ej godkänd
7. Saara Mahlamäki47:49922+20:59ej godkänd
23. Virpi Palmen32:26119+10:11ej godkänd
24. Saku Ylijoki1:04:30202+22:10ej godkänd
25. Marja-Liisa Autti51:37173+19:51ej godkänd

Fagersta OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
296Norbergs OK / Fagersta OK / OK Hedströmmen 125manna (362)9:38:18
1. Jan-Eric Hellgren1:28:10357+50:291:28:10357
2. Lovisa Jonsson47:15302+18:402:15:25350-7
3. Elisabet Elmertoft49:121078+23:253:04:37343-7
3. Marianne Einarsson54:461224+28:593:10:11343-7
3. Annelie Spolander57:531273+32:063:13:18340-10
3. Vanda Kuthanova1:29:021425+1:03:153:44:27344-6
4. Jan Gottfridsson15:43371+40:284:00:10335-8
4. Maria Ahlberg24:181318+49:034:08:45332-11
4. Hanna Eriksson31:491417+56:344:16:16331-9
4. Lars Wisell23:391294+48:244:08:06336-8
5. Robert Broström46:26756+24:124:54:32320-15
5. Carl-Erik Berglöv53:571086+31:435:02:03315-17
5. Roger Åsberg50:11935+27:574:58:17313-18
5. Thomas Gustafsson48:51885+26:374:56:57318-18
6. Johan Karlsson43:15921+36:055:40:12309-11
6. Robert Westerlund41:38857+34:285:38:35306-9
6. Axel Andersson50:191154+43:095:47:16303-10
6. Lars Ågren1:07:361381+1:00:266:04:33314-4
7. Johan Hage56:521200+30:027:01:25299-10
7. Henrik Hellgren51:451074+24:556:56:18297-9
7. Per Vik1:44:221414+1:17:327:48:55309+6
7. Johan Källman48:03932+21:136:52:36306-8
23. Ulf Kjellin36:173387:28:53297-2
24. Robert Hellgren1:15:433338:44:36294-3
25. Marie Berggren53:423299:38:18296+2

Falkenbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
100Falkenbergs OK 125manna (362)6:36:33
1. Rasmus Blockgren43:59154+6:1843:59154
2. Sofie Söderblom39:27188+10:521:23:26150-4
3. Åsa Söderblom36:14419+10:271:59:40154+4
3. Anna Brodin37:03479+11:162:00:29137-13
3. Frida Andersson38:24570+12:372:01:50124-26
3. Eva Gustafsson38:38582+12:512:02:04100-50
4. Arvid Lundqvist16:21489+41:062:18:25134-20
4. Linnea Bengtsson17:31688+42:162:19:35128-9
4. Helena Hagström17:47743+42:322:19:51129+5
4. Ingela Nelsén21:011150+45:462:23:05123+23
5. Jonatan Andersson40:42396+18:283:03:33131-3
5. Albin Andersson46:25755+24:113:09:161280
5. Mikael Lundqvist40:21367+18:073:03:12115-14
5. Daniel Johansson47:19812+25:053:10:10106-17
6. Lennart Bengtsson28:55171+21:453:34:14117-14
6. Bo Torstensson37:55665+30:453:43:14124-4
6. Emma Beskow36:03566+28:533:41:22110-5
6. Mikael Martinsson39:16740+32:063:44:35105-1
7. Jesper Nelsén32:08120+5:184:13:50113-4
7. Marcus Åhlén37:26387+10:364:19:08109-15
7. Ronnie Andersson44:10757+17:204:25:52112+2
7. Claes Andersson41:42636+14:524:23:24108+3
23. Anders Bengtsson30:1285+7:574:51:0999-14
24. Henrik Bengtsson1:02:13186+19:535:53:22109+10
25. Matilda Martinsson43:1179+11:256:36:33100-9

Falköpings AIK OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Falköpings AIK OK / Östersunds OK 125manna (362)ej godkänd
1. Jonas Hjert45:57183+8:1645:57183
2. Vilma Blennow37:33130+8:581:23:30151-32
3. Ida Willén27:4514+1:581:51:1585-66
3. Amanda Blennow29:3868+3:511:53:0881-70
3. Johanna Hagström30:0687+4:191:53:3671-80
3. Alma Vilhelmsson37:30508+11:432:01:0094-57
4. Tindra Hjort14:07127+38:522:15:0783-2
4. Emia Hjort16:48568+41:332:17:4872-9
4. Karin Torstensson17:24666+42:092:18:2472+1
4. Alva Sonesson13:3477+38:192:14:3478-16
5. Jonas Hagström43:21557+21:072:57:5592+9
5. Bo Hallberg42:05484+19:512:56:3988+16
5. Jonas Niklasson44:46648+22:322:59:2083+11
5. Rasmus Persson42:48523+20:342:57:2284+6
6. Magnus Blennow32:03352+24:533:29:25102+10
6. Thomas Hjert38:44709+31:343:36:0698+10
6. Tommy Roos40:43817+33:333:38:0595+12
6. Karin Holm43:29933+36:193:40:5194+10
7. Adam Fredén38:27454+11:374:14:3393-9
7. Magnus Niklasson38:34467+11:444:14:4095-3
7. Gustav Hagström36:42339+9:524:12:4897+2
7. Torbjörn Löfving44:32773+17:424:20:38940
23. Alfred Pettersson26:4041+4:254:42:5985-8
24. Jan Hjort1:05:26208+23:065:48:25102+17
25. Ellen Blennowej godkändej godkänd

Fellingsbro GOIF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Lindebygdens OK / Fellingsbro GOIF / OK Järnbärarna 125manna (362)ej godkänd
1. Simon Björklund51:41278+14:0051:41278
2. Hanna Hellsing42:12233+13:371:33:53258-20
3. Anna-Maria Backryd33:02236+7:152:06:55211-47
3. Marie Mäkiranta45:05906+19:182:18:58254-4
3. Susanne Hellsing49:331092+23:462:23:26259+1
3. Lotta Lindgren55:231233+29:362:29:16251-7
4. Maja Mäkiranta29:461404+54:312:59:02262+51
4. Lars Ivan Carlsson20:131069+44:582:49:29257+3
4. Axel Thybeck19:461029+44:312:49:02256-3
4. Lage Jonsson18:53922+43:382:48:09245-6
5. Ismo Mäkiranta46:21753+24:07ej godkänd
5. Eddie Israelsson59:141226+37:00ej godkänd
5. Erik Kling1:04:251303+42:11ej godkänd
5. Henrik Hallorej godkändej godkänd
6. Lennart Lindgren53:431230+46:33ej godkänd
6. Jonas Kling40:21791+33:11ej godkänd
6. Klas Thybeck34:33476+27:23ej godkänd
6. Kjell Gustafsson50:061149+42:56ej godkänd
7. Annika Brodin45:16814+18:26ej godkänd
7. Hans Helmersson48:44957+21:54ej godkänd
7. Roland Karlsson49:591004+23:09ej godkänd
7. Kent Karlsson1:06:061329+39:16ej godkänd
23. Oscar Ingvarsson44:24267+22:09ej godkänd
24. Tomas Karlsson1:12:43259+30:23ej godkänd
25. Sofia Carlsson44:28248ej godkänd

Finspångs SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
64Finspångs SOK 125manna (362)6:07:33
1. Oskar Svensson39:5648+2:1539:5648
2. Jenni Simola38:03145+9:281:17:5983+35
3. Karin Svensson33:19251+7:321:51:1887+4
3. Elin Johansson33:56287+8:091:51:5575-8
3. Lena Lindman37:50535+12:031:55:49830
3. Karolina Hellgren40:46704+14:591:58:45830
4. Olof Ekman15:59421+40:442:14:4476-11
4. Alice Johansson18:31861+43:162:17:1679+4
4. Sara Wänström14:48221+39:332:13:3373-10
4. Joel Ernstsson14:23162+39:082:13:0872-11
5. Alexander Wiklund37:09183+14:552:50:1777+1
5. Noak Sanderberg41:37450+19:232:54:4577-2
5. Per Lindman36:49168+14:352:49:5774+1
5. Eric Rosander40:15359+18:012:53:2361-11
6. Erik Ernstsson28:13141+21:033:18:5474-3
6. Elias Axelsson31:28317+24:183:22:0967-10
6. Johan Wänström30:39275+23:293:21:2060-14
6. Thorsten Svensson40:06773+32:563:30:4778+17
7. Johan Lindman35:16260+8:264:05:1966-8
7. Gunnar Nilsson35:51290+9:014:05:5465-2
7. David Axelsson36:42339+9:524:06:45600
7. Henrik Göhl31:2491+4:344:01:2765-13
23. Kenneth Svensson27:3252+5:174:28:5964-2
24. Simon Lundin52:3957+10:195:21:3865+1
25. Eva Göhl45:55123+14:096:07:3364-1

FK Finn

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
221OK Älme / FK Finn / Markaryds FK / Stigmännen Karlshamns OK 125manna (362)7:56:18
1. Niclas Lindblom52:59291+15:1852:59291
2. Elin Svensson43:52263+15:171:36:51276-15
3. Anneli Karlsson40:03668+14:162:16:54260-16
3. Marita Filipsson44:49896+19:022:21:40266-10
3. Jessica Björck45:51942+20:042:22:42253-23
3. Barbro Liljequist53:321195+27:452:30:23255-21
4. Anton Karlsson21:521197+46:372:52:15264+4
4. Enni Lindskog17:57761+42:422:48:20261-5
4. Lars Henriksson22:051209+46:502:52:28258+5
4. Johan Björck16:44548+41:292:47:07244-11
5. Samuel Örn45:10681+22:563:32:17254-10
5. Filip Sjöfors48:48884+26:343:35:55258-3
5. Jon Lindskog57:271189+35:133:44:34249-9
5. Einar Mikkelsen1:25:351411+1:03:214:12:42285+41
6. Lars Hultqvist49:451142+42:354:55:59260+6
6. Kjell Svensson46:521054+39:424:53:062580
6. Bo Johansson58:361304+51:265:04:50260+11
6. Lars-Magnus Björck36:24581+29:144:42:38261-24
7. Magnus Nilsson49:19975+22:295:31:57249-11
7. Olle Sjöfors43:25725+16:355:26:03251-7
7. Arvid Käll54:531160+28:035:37:31241-19
7. Håkan Karlsson42:28671+15:385:25:06239-22
23. Lars Persson40:13226+17:586:05:19233-16
24. Andreas Nilsson1:04:14201+21:547:09:33217-16
25. Olivia Nilsson46:452927:56:18221+4

FK Friskus-Varberg

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
160FK Friskus-Varberg 125manna (362)7:14:37
1. Olle Josarp45:05166+7:2445:05166
2. Jennifer Gull38:25155+9:501:23:30151-15
3. Elisabet Aronsson36:09412+10:221:59:39153+2
3. Sara Josarp40:02667+14:152:03:32168+17
3. Josefin Aronsson45:21921+19:342:08:51179+28
3. Jeanette Larsson47:211008+21:342:10:51154+3
4. Emma Eliasson19:09955+43:542:30:001530
4. Elsa Ericsson20:071061+44:522:30:58172+4
4. Axel Bechtel17:16646+42:012:28:07164-15
4. Alex Johansson16:07439+40:522:26:58140-14
5. Peter Aronsson41:28441+19:143:08:261530
5. Erik Edespong39:10281+16:563:06:08146-26
5. Daniel Gustafsson38:58268+16:443:05:56134-30
5. Thomas Josarp47:12805+24:583:14:10114-26
6. Sofia Karmstig36:51613+29:413:42:51155+2
6. Magnus Eliasson43:19923+36:093:49:19160+14
6. Anders Gustafsson46:321044+39:223:52:32155+21
6. Malin Johansson48:271108+41:173:54:27137+23
7. Tim Johansson37:38406+10:484:31:12149-6
7. Elvira Wildheim46:25868+19:354:39:59144-16
7. Bengt Johansson38:27454+11:374:32:01144-11
7. Lars Ekman43:23723+16:334:36:57139+2
23. Noah Bechtel41:43237+19:285:16:55150+1
24. Johan Gull58:11140+15:516:15:06140-10
25. Carina Andersson59:31199+27:457:14:37160+20

FK Herkules

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
FK Herkules 125manna (362)ej godkänd
1. Mikael Svensson51:24268+13:4351:24268
2. Helena Svensson41:05213+12:301:32:29243-25
3. Paula Glenn Jungbjer42:37799+16:502:15:06256+13
3. Marie-Louise Persson45:24922+19:372:17:53247+4
3. Tuuli Saari45:54946+20:072:18:23230-13
3. Agnetha Le Claire52:181159+26:312:24:47239-4
4. Lowe Hammar18:46898+43:312:43:33245-11
4. Mattias Lauri16:20486+41:052:41:07230-17
4. Viktor Le Claire19:21982+44:062:44:08225-5
4. Emrik Lind17:22660+42:072:42:09223-16
5. Jonas Lauri41:05413+18:513:23:14198-47
5. Erik Lauri47:35825+25:213:29:44225-5
5. Laila B Höglund48:13854+25:593:30:22227+2
5. Axel Forsman59:021220+36:483:41:11207-16
6. Roger Lundin47:221071+40:124:20:16210+12
6. Stefan Hammar41:21843+34:114:14:15232+7
6. Kristoffer Lind51:561189+44:464:24:502270
6. Fredrik Forsman49:391140+42:294:22:33203-4
7. Håkan Mossberg58:191235+31:29ej godkänd
7. William Jörnelius56:241193+29:34ej godkänd
7. Thomas Tjellström54:441156+27:54ej godkänd
7. Nils Hammarej godkändej godkänd
23. Camilla Tjellström1:10:12329+47:57ej godkänd
24. Arvid Hammar1:12:03255+29:43ej godkänd
25. Gisela Lind46:38289ej godkänd

Forsa OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
133Forsa OK 125manna (362)6:57:51
1. Simon Andersson42:55119+5:1442:55119
2. Linn Bylars44:03266+15:281:26:58206+87
3. Maria Bryngelsson35:39381+9:522:02:37181-25
3. Matilda Jonsson35:55392+10:082:02:53160-46
3. Emelie Jonasson40:45703+14:582:07:43170-36
3. Karin Trolin47:391023+21:522:14:37182-24
4. Åsa Eriksson17:18649+42:032:31:55168-13
4. Lars Eklund15:22312+40:072:29:59167+7
4. Elin Johansson23:151277+48:002:37:52161-9
4. Benjamin Terent13:2566+38:102:28:02149-33
5. Anders Trolin38:01231+15:473:06:03159-9
5. Olof Berglund46:07739+23:533:14:09154-13
5. Jonas Gustafsson42:58533+20:443:11:00150-11
5. Markus Hellström46:49781+24:353:14:51130-19
6. Per-Åke Blad30:15243+23:053:40:09128-31
6. Leif Bylars32:02350+24:523:41:56133-21
6. Gunnar Forsgren31:47340+24:373:41:41125-25
6. Jimmy Johansson46:501050+39:403:56:44135+5
7. Andreas Davidsson37:00360+10:104:29:53112-16
7. Jon Åkesson36:41337+9:514:29:34116-17
7. Erik Asp38:27454+11:374:31:20114-11
7. David Däldehög37:38406+10:484:30:31126-9
23. Sven Bergström Trolin38:47206+16:325:09:18137+25
24. Henrik Trolin1:02:06183+19:466:11:241370
25. Ronja Hugg46:27136+14:416:57:51133-4
Forsa OK 225manna (362)ej godkänd
1. Magnus Wilhelmsson56:49324+19:0856:49324
2. Ida Åkesson1:03:08345+34:331:59:57340+16
3. Annika Staaf51:401148+25:532:51:37337-3
3. Anki Teike Andersson51:491152+26:022:51:46331-9
3. Åsa Terent1:04:421340+38:553:04:39332-8
3. Sara Kring1:07:571367+42:103:07:54330-10
4. Maria Fernmalm20:021049+44:473:27:56326-11
4. Agneta Thorsell24:051309+48:503:31:59324-7
4. Sofia Hugg20:551143+45:403:28:49323-9
4. Silje Jägbrant22:431250+47:283:30:37322-8
5. Emil Thalin54:231099+32:094:25:00313-13
5. Jonatan Bylars55:351142+33:214:26:12316-8
5. Mattias Thorsell1:30:421419+1:08:285:01:19320-3
5. Anders Svahn1:26:201412+1:04:064:56:57314-8
6. Christer Engman48:321113+41:225:40:263130
6. Mattias Högström1:17:201409+1:10:106:09:14312-4
6. Sveke Jonsson1:00:301325+53:205:52:24316-4
6. Jan-Gunnar Swärd58:241300+51:145:50:18311-3
7. Marcus Dolk1:05:171316+38:27ej godkänd
7. Karin Forsgren1:12:531375+46:03ej godkänd
7. Tomas Jonsson59:311253+32:41ej godkänd
7. Dan Thorsellej godkändej godkänd
23. Kerstin Häggblom1:08:41353ej godkänd
24. Fredrik Juhlin1:15:46334ej godkänd
25. Veronica Jägbrant1:03:53345ej godkänd

Fossum IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
IL Tyrving / Fossum IF 225manna (362)ej godkänd
1. Styrk Hundseid Kamsvåg46:33192+8:5246:33192
2. Wenche Hultgreen44:15271+15:401:30:48225+33
3. Mari Jellum Helgerud37:41525+11:542:08:29222-3
3. Thea Feiring Haltia48:111042+22:242:18:59255+30
3. Ida Feiring Haltia49:011069+23:142:19:49234+9
3. Solveig Eline Berg50:531126+25:062:21:41215-10
4. Silje Slungaard21:321176+46:172:43:132220
4. Mina Jørgensen16:18475+41:032:37:59237-18
4. Emma Meyer Larsson17:34697+42:192:39:15221-13
4. Iris Holst16:46559+41:312:38:27206-9
5. Ole Underthun Johansen37:56225+15:42ej godkänd
5. Torjus Ullern55:541152+33:40ej godkänd
5. Frode Kamsvågej godkändej godkänd
5. Nora Skauen53:331065+31:19ej godkänd
6. Camilla Stridsklev40:34809+33:24ej godkänd
6. Ingrid Helene Skantze40:23792+33:13ej godkänd
6. Torill Sjødin Drange47:271075+40:17ej godkänd
6. Åshild Flatebakken1:01:511340+54:41ej godkänd
7. Christian Holmboe36:47350+9:57ej godkänd
7. Are Njåstein40:16570+13:26ej godkänd
7. Morten Christophersen34:44232+7:54ej godkänd
7. Håkon Njåstein44:33775+17:43ej godkänd
23. Hanne Grandal39:57218+17:42ej godkänd
24. Morten Nilstad Pettersen1:24:29299+42:09ej godkänd
25. Siri Grandal42:53232ej godkänd

Främmestads IK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
240Främmestads IK 125manna (362)8:11:26
1. Mattihas Kjell48:12242+10:3148:12242
2. Sanna Svensson36:28101+7:531:24:40167-75
3. Birgitta Andersson36:30440+10:432:01:10161-6
3. Ulrika Rundblad36:53463+11:062:01:33144-23
3. Agnes Abrahamsson37:30508+11:432:02:10126-41
3. Malin Tengström48:561067+23:092:13:36174+7
4. Felix Holmsten18:50915+43:352:32:26166+5
4. Julia Lind26:471370+51:322:40:23196+52
4. Karin Lind26:511371+51:362:40:27188+62
4. Berith Ivehag23:321286+48:172:37:08201+27
5. Bengt-Åke Jansson48:44881+26:303:25:52209+43
5. Kenneth Ivehag58:001200+35:463:35:08195-1
5. Richard Tengström42:38513+20:243:19:46192+4
5. Mattias Andersson1:09:591357+47:453:47:07229+28
6. Kaj Abrahamsson46:341045+39:244:24:53216+7
6. Jan Larsson49:551145+42:454:28:14215+20
6. Marie Lind58:281301+51:184:36:47221+29
6. Jörgen Lind57:091286+49:594:35:28244+15
7. Henrik Sahlström39:43537+12:535:15:11213-3
7. Karl Jansson46:29871+19:395:21:57203-12
7. Johan Andersson56:441198+29:545:32:12206-15
7. Robert Jessen48:15944+21:255:23:43237-7
23. Rebecka Rundblad46:39284+24:246:10:22239+26
24. Linus Iseborn1:15:58280+33:387:26:20244+5
25. Linda Larsson45:062638:11:26240-4

Frölunda OL

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
127Frölunda OL 125manna (362)6:51:12
1. Johan Lamm44:58158+7:1744:58158
2. Anna Martner38:45169+10:101:23:43156-2
3. Lydia Norin38:36579+12:492:02:19176+20
3. Sara Almehed39:04606+13:172:02:47158+2
3. Julia Blom45:19920+19:322:09:02181+25
3. Katarina Almehed49:341093+23:472:13:17170+14
4. Edvin Borne18:45896+43:302:32:02175-1
4. Zebastian Arfwedson19:18971+44:032:32:35157-1
4. Tim Martner18:44893+43:292:32:01176-5
4. Marcus Lamm15:52392+40:372:29:09158-12
5. Niklas Helmertz44:12613+21:583:13:21155-20
5. Axel Blom43:28565+21:143:12:37147-10
5. Martin Lamm45:41715+23:273:14:50168-8
5. Rasmus Arfwedson47:03797+24:493:16:12159+1
6. Bo Neidenström35:55560+28:453:52:07150-5
6. Emma Almehed38:07673+30:573:54:19140-7
6. Erik Ruotsalainen29:48220+22:383:46:00142-26
6. Anders Lamm36:37599+29:273:52:49131-28
7. Ulf Almehed42:30673+15:404:32:34143-7
7. Anders Hellgren38:16443+11:264:28:20141+1
7. Carl Norin45:32836+18:424:35:361420
7. Stefan Sjöblom50:281020+23:384:40:32136+5
23. Richard Blom38:12202+15:575:12:03142-1
24. Jonas Martner53:3570+11:156:05:38131-11
25. Malin Lamm45:34117+13:486:51:12127-4
306Frölunda OL 225manna (362)14:15:59
1. Thomas Borne1:00:41341+23:001:00:41341
2. Charlotte Wikström1:15:24356+46:492:16:05352+11
3. Jenny Unander40:22679+14:352:56:27341-11
3. Maria Vamling59:441290+33:573:15:49344-8
3. Karin Ingelhag1:10:481389+45:013:26:53342-10
3. Karin Helmertz1:14:041399+48:173:30:09341-11
4. Martin Ek26:411369+51:263:56:50331-10
4. Harald Martner30:361413+55:214:00:45336-8
4. Matilda Johannesson18:42889+43:273:48:51335-7
4. Sten Helmertz22:311241+47:163:52:40331-10
5. Lennart Vamling1:13:261375+51:125:02:50325-6
5. Jan Gleven1:00:511252+38:374:50:15324-12
5. Håkan Wåhlander1:01:561274+39:424:51:20323-12
5. Pär Johannesson1:33:321423+1:11:185:22:56324-7
6. Magnus Lindros38:45710+31:355:58:42316-9
6. Per Arne Johansson48:141098+41:046:08:11317-7
6. Peter Hammersberg47:451082+40:356:07:42320-3
6. Benny Sandblom3:16:471429+3:09:378:36:44325+1
7. Karl Hammersberg1:00:081261+33:188:53:29311-5
7. Hampus Hammersberg1:35:351408+1:08:459:28:56311-6
7. Oskar Vamling1:04:021302+37:128:57:23311-9
7. Jonas Jerlin1:22:5914259:16:20313-12
23. Marie Carlsson1:45:3235511:01:52312+1
24. Anders Lindén1:31:1134812:33:03304-8
25. Katarina Borne1:42:5635214:15:59306+2

Gamleby OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
189Gamleby OK 125manna (362)7:42:50
1. Oscar Riis45:14170+7:3345:14170
2. Jenny Jakobsson40:44207+12:091:25:58188+18
3. Sofie Johansson38:10556+12:232:04:08191+3
3. Susanne Gran46:06963+20:192:12:04221+33
3. Lena Persson49:021071+23:152:15:00216+28
3. Yvonne Johansson54:011208+28:142:19:59205+17
4. Tove Vallerius21:151165+46:002:41:14195+4
4. Hanna Öberg16:18475+41:032:36:17197-24
4. Fabian Vallerius18:04790+42:492:38:03202-14
4. Isak Liljeholm16:06437+40:512:36:05195-10
5. Björn Johansson43:22558+21:083:19:27185-10
5. Loke Östangård52:521036+30:383:28:57235+38
5. Gabriel Lindersson1:10:351361+48:213:46:40247+45
5. Robert Larsson1:04:391307+42:253:40:44227+32
6. Oliver Vallerius37:11626+30:014:14:54225+40
6. Ingemar Persson38:08676+30:584:15:51231-4
6. Johnny Gustafsson1:03:241350+56:144:41:07217-30
6. Richard Olovsson38:33698+31:234:16:16193-34
7. Lars Persson49:44995+22:545:06:00212-13
7. Christer Öberg41:41635+14:514:57:57208-23
7. Per Sandahl46:00853+19:105:02:16202-15
7. Thomas Johansson52:251090+25:355:08:41209+16
23. Aron Östangård29:3172+7:165:38:12183-29
24. Jakob Riis1:09:34237+27:146:47:46190+7
25. Natalie Elmqvist55:04185+23:187:42:50189-1

Garda OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
287Gotlands OF 325manna (362)9:21:30
1. David Levin1:01:39342+23:581:01:39342
2. Lina Allmungs54:50326+26:151:56:29335-7
3. Anne-Marie Karlsson46:55993+21:082:43:24326-9
3. Ann-Britt Levin52:411174+26:542:49:10327-8
3. Monika Jonsson55:281236+29:412:51:57323-12
3. Anki Hallström1:08:321371+42:453:05:01325-10
4. Fabian Mellberg15:06275+39:513:20:07311-15
4. Gilda Bjersander22:131217+46:583:27:14322-5
4. Ulf Ahlquist25:101341+49:553:30:11316-7
4. Stefan Erlandsson20:421121+45:273:25:43320-5
5. Lennart Malmberg45:59728+23:454:11:42291-20
5. Pontus Gustafsson54:491117+32:354:20:32310-12
5. Adam Hallström55:131129+32:594:20:56306-10
5. Frej Hegg57:241187+35:104:23:07305-15
6. Jonny Bjersander40:12782+33:025:03:19277-14
6. Tommy Ullberg45:091000+37:595:08:16302-8
6. Frida Ansin46:381046+39:285:09:45295-11
6. Rolf Mührer48:271108+41:175:11:34294-11
7. Stefan Funkquist1:03:041291+36:146:14:38278+1
7. Anders Levin48:04933+21:145:59:38288-14
7. Ludvig Waktel55:121170+28:226:06:46285-10
7. Edvin Johnsson1:01:381281+34:486:13:12288-6
23. Mats Englund42:07243+19:526:55:19280+2
24. Anders Eklund1:05:483268:01:07287+7
25. Viktoria Olsson1:20:233509:21:302870

Garphyttans IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
246Garphyttans IF 125manna (362)8:19:20
1. Patrich Kung1:05:16352+27:351:05:16352
2. Elin Schagerström46:53300+18:181:52:09331-21
3. Karin Nilsson39:31633+13:442:31:40309-22
3. Birgitta Jansson46:55993+21:082:39:04316-15
3. Kaisa Mårtensson49:501098+24:032:41:59307-24
3. Lena Jansson57:101259+31:232:49:19301-30
4. Johan Gertzell21:011150+45:463:10:20301-8
4. Ludwig Gertzell18:25841+43:103:07:44303-13
4. Anton Birath17:19652+42:043:06:38296-11
4. David Mårtensson15:30335+40:153:04:49283-18
5. Anders Edlund44:21620+22:073:49:10286-15
5. Ulf Larsson48:51885+26:373:53:40283-20
5. Leif Krüger49:23899+27:093:54:12285-11
5. Niklas Doering1:07:531342+45:394:12:42278-5
6. Erik Nilsson42:39898+35:294:43:13275-11
6. Gabriella Östlund39:20742+32:104:39:54268-15
6. Anders Melin42:26892+35:164:43:00280-5
6. Niclas Risberg49:491143+42:394:50:23266-12
7. Lars Walldoff44:56795+18:065:28:57282+7
7. Björn Bergqvist1:06:331332+39:435:50:34281+13
7. Tommy Carlsson1:14:171381+47:275:58:18275-5
7. John Tellestedt1:03:401300+36:505:47:41270+4
23. Nils Schagerström35:03164+12:486:21:43260-22
24. Jesper Melin1:08:55231+26:357:30:38250-10
25. Torun Pahlm48:423068:19:20246-4

GOIF Tjalve

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
166GOIF Tjalve / Skogspojkarnas OK 125manna (362)7:22:52
1. Johan Wehlin43:53152+6:1243:53152
2. Anna Wehlin33:4055+5:051:17:3376-76
3. Anita Wehlin33:05239+7:181:50:3881+5
3. Lisa Malmström33:59289+8:121:51:3272-4
3. Lena Malmström36:02401+10:151:53:3570-6
3. Anna Johnsson39:32634+13:451:57:0572-4
4. Hanna Kromnér15:53397+40:382:12:5878-3
4. Lina Kromnér16:49572+41:342:13:5478+6
4. Valter Fredriksson14:59250+39:442:12:0483+13
4. Sofie Ettling29:371401+54:222:26:42104+32
5. Oscar Prytz37:58228+15:442:58:13121+43
5. Johan Fröberg48:45883+26:313:09:00118+40
5. Tommy Eriksson52:281017+30:143:12:43114+31
5. Jesper Karlsson1:22:261401+1:00:123:42:41196+92
6. Ulf Johnsson35:27529+28:174:05:18138+17
6. Hillevi Luks38:31696+31:214:08:22129+11
6. Lena Fröberg45:08999+37:584:14:59133+19
6. Dag Jehrlander29:26200+22:163:59:17156-40
7. Christofer Sundström39:05504+12:154:38:22132-6
7. Henric Fröberg40:45595+13:554:40:02133+4
7. Eric Jehrlander49:16972+22:264:48:33135+2
7. Sven-Johan Prytz40:14566+13:244:39:31155-1
23. Lovisa Tunesson42:15245+20:005:21:46158+26
24. Peter Ettling59:32154+17:126:21:18153-5
25. Karolina Nygren1:01:34205+29:487:22:52166+13

Gotlands Bro OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
88Gotlands OF 125manna (362)6:27:33
1. Mattias Westfält45:02163+7:2145:02163
2. Junia Birgersson39:58194+11:231:25:00171+8
3. Emma Lindgren33:50283+8:031:58:50147-24
3. Nina Bjersander35:36379+9:492:00:36138-33
3. Mikaela Rönnbäck39:28630+13:412:04:28151-20
3. Ulrika Nikolausson42:52809+17:052:07:52137-34
4. Edvin Nilsson14:13139+38:582:22:05114-33
4. Mattias Levin15:11289+39:562:23:03117-21
4. Tuva Nikolausson14:13139+38:582:22:05121-30
4. Duncan Robertson13:0945+37:542:21:01112-25
5. Fredrik Levin39:36313+17:223:00:37109-5
5. Alexander Nilsson45:21691+23:073:06:22108-9
5. Andreas Nikolausson40:21367+18:073:01:22108-13
5. Andreas Liljegren43:19553+21:053:04:20100-12
6. Ulf Nilsson31:29319+24:193:33:29103-6
6. Olle Svangren34:37480+27:273:36:3795-13
6. Kjell Nilsson29:47217+22:373:31:4794-14
6. Göran Gustafsson30:28258+23:183:32:2883-17
7. Patrik Rönnbäck35:29276+8:394:07:5791-12
7. Håkan Mattsson36:30323+9:404:08:5889-6
7. Ronny Liljegren35:54294+9:044:08:2287-7
7. Olof Persson39:33527+12:434:12:0184+1
23. Albin Lindgren40:05221+17:504:49:3195+4
24. Brent Godman53:4473+11:245:43:1588-7
25. Anna Samelius44:18101+12:326:27:33880
290Gotlands OF 225manna (362)9:36:52
1. Andreas Phersson50:29259+12:4850:29259
2. Ylva Svangren55:51329+27:161:46:20314+55
3. Elin Gustafsson45:12912+19:252:31:32308-6
3. Birgitta Hjerthén47:291013+21:422:33:49304-10
3. Gabriella Hammarskjöld1:05:041342+39:172:51:24320+6
3. Linda Zachrisson1:05:411352+39:542:52:01307-7
4. Beata Pettersson20:121067+44:573:12:13299-9
4. Folke Svangren18:42889+43:273:10:43291-13
4. Erik Nilsson18:37875+43:223:10:38312-8
4. Peder Persson19:331001+44:183:11:34299-8
5. Magnus Ihreskog49:12893+26:584:00:46285-14
5. Kjell Skalberg1:05:271317+43:134:17:01300+9
5. Mats Sigalit49:46914+27:324:01:20294-18
5. Marcus Timgren50:31947+28:174:02:05281-18
6. Anders Nilsson43:19923+36:094:45:24301+16
6. Bo Sandahl52:331200+45:234:54:38298-2
6. Jonas Pettersson1:12:421402+1:05:325:14:47293-1
6. Annika Johansson1:00:521330+53:425:02:57285+4
7. Per Lindskog51:431069+24:535:52:22297-4
7. Rasmus Virgin1:09:111350+42:216:09:50296-2
7. Magnus Thomsson1:21:591395+55:096:22:38297+4
7. Joakim Björkegren1:34:281407+1:07:386:35:07295+10
23. Janne Lindby51:15303+29:007:11:07290-7
24. Mårten Korall1:05:253228:16:32283-7
25. Eva-Lotta Johansson1:20:203499:36:52290+7

Grycksbo IF OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
193Bjursås OK / Grycksbo IF OK / Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 125manna (362)7:32:39
1. Urban André43:50149+6:0943:50149
2. Ella Olsson35:1476+6:391:19:04101-48
3. Elenore André36:41449+10:541:55:45122+21
3. Lisa Hallgren39:49654+14:021:58:53130+29
3. Kerstin Granath47:541031+22:072:06:58161+60
3. Anna Björklund48:541064+23:072:07:58138+37
4. Einar Lindberg22:111215+46:562:30:09146+24
4. Bernt Löfkvist19:10960+43:552:27:08131+1
4. Karl Granath17:15641+42:002:25:13156-5
4. Johannes Wengelin20:051055+44:502:28:03141+3
5. Jan-Olof Björklund49:05890+26:513:16:08168+22
5. Lars Björklund53:241058+31:103:20:27173+42
5. Fredrik Granath45:07677+22:533:12:10161+5
5. Ola Zetterström48:28864+26:143:15:31149+8
6. Leif Andersson33:17404+26:073:46:58146-22
6. Gunnar Löfkvist39:22745+32:123:53:03167-6
6. Rickard Dahlström42:03877+34:533:55:44160-1
6. Ingvar Svensson41:03828+33:533:54:44143-6
7. Rikard Andersson44:43784+17:534:39:27178+32
7. Per-Erik Björklund43:38736+16:484:38:22170+3
7. Jonas Eriksson1:12:441373+45:545:07:28192+32
7. Anders Olsson1:12:351372+45:455:07:19200+57
23. Malin Hallgren43:39261+21:245:49:44207+29
24. Johan Hallgren1:00:43169+18:236:50:27198-9
25. Ronja Björklund42:122117:32:39193-5
IFK Mora OK / Grycksbo IF OK / Hjärnarps OL / Leksands OK / Östersunds OK 325manna (362)ej godkänd
1. Carl Magnusson48:44256+11:0348:44256
2. Therese Rapp54:06322+25:311:42:50303+47
3. Laura Csucs-Fenyvesi41:28742+15:412:24:18294-9
3. Berit Gummus42:33796+16:462:25:23286-17
3. Annlouise Almqvist46:17968+20:302:29:07281-22
3. Jonna Pettersson1:05:351350+39:482:48:25296-7
4. Mia Andersson17:44729+42:293:06:09277-17
4. Karl-Erik Andersson20:371114+45:223:09:02279-7
4. Alva Eriksson19:581043+44:433:08:23275-6
4. Annika Björklund19:551042+44:403:08:20292-4
5. Axel Jutterström41:02411+18:483:49:22244-33
5. Ola Svahn39:19293+17:053:47:39234-45
5. Johan Gunnars48:02844+25:483:56:22225-50
5. Erik Zander44:44646+22:303:53:04268-24
6. Jonny Birgersson34:44493+27:344:27:48212-32
6. Leif Söderlund36:17575+29:074:29:21202-32
6. Mats Lundquist45:491024+38:394:38:53219-6
6. Måns Eriksson35:04509+27:544:28:08231-37
7. Mark Baljeu49:35983+22:455:17:43201-11
7. Per Frost49:49998+22:595:17:57198-4
7. Klaus Csucs44:19767+17:295:12:27203-16
7. Andreas Allerhed37:39409+10:495:05:47199-32
23. Anders Claesson42:46252+20:315:48:33202+1
24. Niklas Olsson59:58161+17:386:48:31195-7
25. Vilma Svantessonej godkändej godkänd

Gudhems IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
174Istrums SK / Gudhems IF 125manna (362)7:28:13
1. Anders Påhlman43:11131+5:3043:11131
2. Caroline Gustafsson37:47139+9:121:20:58118-13
3. Jane Johansson35:19365+9:321:56:17128+10
3. Lina Lundberg35:57394+10:101:56:55113-5
3. Alicia Friberg42:23790+16:362:03:21137+19
3. Lotta Landén53:221189+27:352:14:20179+61
4. Kalle Inemyr19:09955+43:542:33:29129+1
4. Mirjam Inemyr15:38358+40:232:29:58139+26
4. Thea Tanhua22:151219+47:002:36:35125-12
4. Jens Danielsson17:00603+41:452:31:20175-4
5. Joachim Friberg42:13494+19:593:13:33116-13
5. Lasse Karlsson-Lod43:52591+21:383:15:12133-6
5. Bo Svensson50:42953+28:283:22:02151+26
5. Adrian Pauli58:481212+36:343:30:08197+22
6. Bengt Lundberg37:57666+30:474:08:05148+32
6. Benjamin Pauli49:041127+41:544:19:12152+19
6. Peter Torgén41:18841+34:084:11:26152+1
6. Hans Påhlman31:48343+24:384:01:56170-27
7. Mattias Pauli41:58651+15:084:43:54151+3
7. Tony Gustavsen49:47996+22:574:51:43177+25
7. Magnus Dalenstam43:32733+16:424:45:28178+26
7. Peter Kjellberg1:12:031369+45:135:13:59175+5
23. Krister Karlsson39:27212+17:125:32:29175+24
24. Tony Larsson1:00:08162+17:486:32:37170-5
25. Ulrika Fredriksson55:36191+23:507:28:13174+4

Gustavsbergs OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
304Gustavsbergs OK 225manna (362)10:59:20
1. Emanuel Viklund51:56283+14:1551:56283
2. Christina Strandberg1:07:00350+38:251:58:56338+55
3. Christina Moline1:33:331431+1:07:463:32:29348+10
3. Eva Pettersson1:34:471432+1:09:003:33:43347+9
3. Anna Lindell1:58:051438+1:32:183:57:01347+9
3. Mia Barkland2:00:421441+1:34:553:59:38346+8
4. Anton Sjödin24:131315+48:584:23:51340-8
4. Rasmus Lindblom25:311348+50:164:25:09340-7
4. Lucas Alzén20:061058+44:514:19:44339-8
4. Terje Stormo17:35705+42:204:17:13337-9
5. Jonatan Lindell1:00:441250+38:305:17:57329-11
5. Mats Sjödin1:38:031425+1:15:495:55:16329-11
5. Håkan Steen1:20:511396+58:375:38:04329-10
5. Harald Mild2:12:191435+1:50:056:29:32329-8
6. Anette Linnersjö56:281282+49:187:06:43323-6
6. Åke Andreasson59:201310+52:107:09:35322-7
6. Sara Bergqvist1:41:441425+1:34:347:51:59323-6
6. Caroline Johansson55:301268+48:207:05:45323-6
7. Christian Pettersson50:371025+23:477:56:22313-10
7. Mattias Nordin49:3714227:55:22313-9
7. Fredrik Alzén1:28:181403+1:01:288:34:03313-10
7. Tobias Eriksson1:03:5514238:09:40311-12
23. Tiger Landén48:053478:57:45306-7
24. Jukka Loukusa1:05:2232010:03:07282-24
25. Gabriella Frisk56:1333910:59:20304+22
Gustavsbergs OK 125manna (362)diskvalificerad
1. Gunnar Lindberg45:09168+7:2845:09168
2. Stina Andreasson42:17235+13:421:27:26210+42
3. Lotta Valentin Larsson39:12614+13:252:06:38208-2
3. Erica Strandberg46:35982+20:482:14:01231+21
3. Anneli Lindqvist47:371019+21:502:15:03217+7
3. Margareta Hjelmkvist53:391201+27:522:21:05211+1
4. Johanna Laurin23:171278+48:02diskvalificerad
4. Emma Bellanderdiskvalificeraddiskvalificerad
4. Matilda Frisk21:001147+45:45diskvalificerad
4. Johanna Pettersson18:07800+42:52diskvalificerad
5. Johan Strandberg37:08182+14:54diskvalificerad
5. Simon Frisk41:44461+19:30diskvalificerad
5. Ulf Burman45:21691+23:07diskvalificerad
5. Peter Landén1:04:331306+42:19diskvalificerad
6. Matz Larsson36:34593+29:24diskvalificerad
6. Leif Jonsson40:28799+33:18diskvalificerad
6. Per Öhlund38:55719+31:45diskvalificerad
6. Henrik Pettersson36:15573+29:05diskvalificerad
7. Magnus Lindblom43:41738+16:51diskvalificerad
7. Björn Linder47:28912+20:38diskvalificerad
7. Thomas Wester47:11896+20:21diskvalificerad
7. Conny Strandberg36:03303+9:13diskvalificerad
23. Malin Strandberg40:50231+18:35diskvalificerad
24. Martin Bellander53:3369+11:13diskvalificerad
25. Louise Strandberg46:48138+15:02diskvalificerad

Gällstadbygdens SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
305Gällstadbygdens SOK 125manna (362)11:18:36
1. Anders Nilsson1:10:36355+32:551:10:36355
2. Ann-Christine Nilsson56:04330+27:292:06:40348-7
3. Anna-Lena Wullf1:52:511436+1:27:043:59:31349+1
3. Ann-Gerd Carlsson1:53:041437+1:27:173:59:44349+1
3. Katarina Brovall1:58:071439+1:32:204:04:47349+1
3. Celine Bodin1:58:201440+1:32:334:05:003480
4. Walter Bodin23:451299+48:304:28:45341-8
4. Isac Brovall20:381116+45:234:25:38341-8
4. Simon Gotting26:021356+50:474:31:02341-8
4. Curt Norgren20:391117+45:244:25:39340-8
5. Benny Mild1:08:311347+46:175:34:10331-10
5. August Abrahamsson1:16:461385+54:325:42:25330-11
5. Sven-Erik Bodin1:22:191400+1:00:055:47:58330-11
5. Robert Gotting1:46:391429+1:24:256:12:18330-10
6. Simon Brovall57:271289+50:177:09:31324-7
6. Johan Abrahamsson1:03:031348+55:537:15:07324-6
6. William Bodin1:27:511422+1:20:417:39:55324-6
6. Leif Carlsson50:391162+43:297:02:43322-8
7. Anita Bodin1:07:2014248:10:03314-10
7. Patrik Gryttborn1:45:1514278:47:58315-9
7. Pär Norgren1:47:0214288:49:45315-9
7. Joakim Claesson2:09:331419+1:42:439:12:16315-7
23. Clas Norgren40:283419:30:26302-12
24. Morgan Bodin1:05:3932410:36:05285-17
25. Alva Abrahamsson42:3121811:18:36305+20

Gävle OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
62Gävle OK 125manna (362)6:07:09
1. Erik Boman40:2763+2:4640:2763
2. Helena Backlund38:22152+9:471:18:4996+33
3. Ingela Eriksson36:39448+10:521:55:28120+24
3. Matilda Sörell37:30508+11:431:56:19111+15
3. Christine Sisell40:36693+14:491:59:25112+16
3. Anna-Lena Tynong41:47756+16:002:00:3691-5
4. Elvira Silver15:13294+39:582:15:49102-18
4. Tommy Berger14:58249+39:432:15:3490-21
4. Jakob Sjöberg13:0035+37:452:13:3693-19
4. Felix Silver16:00426+40:452:16:3683-8
5. Ulf Bergqvist35:41109+13:272:51:0683-19
5. Hans Persson34:4976+12:352:50:1482-8
5. Albin Sjöhed41:09421+18:552:56:3480-13
5. Richard Hejdenberg44:14614+22:002:59:3979-4
6. Sven Lundbäck27:22111+20:123:22:5370-13
6. Patrik Ottosson30:06236+22:563:25:3769-13
6. Anders Enmark29:03180+21:533:24:3465-15
6. Harry Hietanen27:27115+20:173:22:5861-18
7. Erik Hållström37:10368+10:204:00:0875+5
7. Patrik Svedberg33:41180+6:513:56:3967-2
7. Mårten Olsson41:40631+14:504:04:3866+1
7. Simon Sjöhed38:31464+11:414:01:2962+1
23. Dan Norin28:2663+6:114:27:5062-13
24. Lasse Jansson53:1265+10:525:21:0261-1
25. Emma Hållström46:07128+14:216:07:0962+1
229Gävle OK 225manna (362)7:59:49
1. Erik Olsson48:14243+10:3348:14243
2. Åsa Jernberg44:52282+16:171:33:06250+7
3. Anette Sjöberg41:47756+16:002:14:53252+2
3. Monica Boman45:57951+20:102:19:03256+6
3. Maria Norin47:221011+21:352:20:28238-12
3. Klara Larsson50:311117+24:442:23:37225-25
4. Axel Hejdenberg18:41888+43:262:42:18242-10
4. Sara Åbom16:09448+40:542:39:46242-14
4. Ebba Ottosson17:01609+41:462:40:38242+4
4. Ellen Wiksten21:501196+46:352:45:27218-7
5. Anders L Olsson52:511033+30:373:33:44256+14
5. August Tynong50:46956+28:323:31:39244+2
5. Jan Andersson58:261206+36:123:39:19233-9
5. Fredrik Wiksten51:21977+29:073:32:14203-15
6. Bengt Fröjdfeldt38:07673+30:574:10:21236-20
6. Ulrika Silver45:361021+38:264:17:50238-6
6. Christer Segerquist46:191040+39:094:18:33231-2
6. Christina Lilje59:101308+52:004:31:24233+30
7. Nils Ottosson46:50881+20:005:15:28235-1
7. Mats Hemström45:37841+18:475:14:15226-12
7. Lars Spånberg42:32677+15:425:11:102310
7. Alfred Liljeström1:05:221318+38:325:34:00226-7
23. Emma Lilje40:00220+17:455:55:43219-16
24. Jens Åkerman1:19:02293+36:427:14:45234+15
25. Pernilla Eriksson45:042607:59:49229-5

Göteborg-Majorna OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Göteborg-Majorna OK 125manna (362)5:08:04
1. Andreas Höye38:0517+0:2438:0517
2. Moa Enmark31:2930+2:541:09:3411-6
3. Viktoria Ernstsson26:545+1:071:36:282-9
3. Emma Bergman28:0321+2:161:37:373-8
3. Agnes Leo29:0348+3:161:38:372-9
3. Anna Wallin30:1692+4:291:39:502-9
4. Alva Sellgren13:1554+38:001:53:055+3
4. Åsa Nordberg13:3680+38:211:53:2630
4. Louise Götfors13:3986+38:241:53:296+4
4. Jennifer Davidson17:43727+42:281:57:336+4
5. Erik Öhlund33:4640+11:322:27:572-3
5. Ola Martner31:107+8:562:25:2130
5. Andreas Johansson33:1632+11:022:27:271-5
5. Anders Hedberg35:1991+13:052:29:304-2
6. Fredrik Karlsson25:3556+18:252:54:236+4
6. Kristoffer Sideby26:5895+19:482:55:466+3
6. Anna Forsberg24:1123+17:012:52:595+4
6. Anders Yngström30:57292+23:472:59:457+3
7. Johannes Kuhlin29:4740+2:573:25:224-2
7. Christian Tingström29:2932+2:393:25:044-2
7. Joakim Eliasson29:2330+2:333:24:5850
7. Johan Strand26:562+0:063:22:314-3
23. Hans Melin25:5730+3:423:48:2840
24. Johan Runesson45:2613+3:064:33:5440
25. Lina Strand34:1013+2:245:08:045+1
38Göteborg-Majorna OK 225manna (362)5:49:29
1. John Börjesson39:4133+2:0039:4133
2. Runa Fremstad33:3554+5:001:13:1645+12
3. Kristine Berglia27:3912+1:521:40:5537-8
3. Hanna Persson28:0925+2:221:41:2527-18
3. Jennie Runesson34:15308+8:281:47:3138-7
3. Petra Halvarsson34:26322+8:391:47:4228-17
4. Erik Hogedal12:5130+37:362:00:3323-14
4. Elvira Sellgren15:13294+39:582:02:5526-1
4. Kajsa Jungbjer14:17148+39:022:01:5939+1
4. Annika Kuhlin15:32338+40:172:03:1432+4
5. Viktor Stensson38:52262+16:382:42:0630+7
5. Viktor Runnby33:2636+11:122:36:4034+8
5. Jakob Wahl41:41456+19:272:44:5535-4
5. Måns Östman37:06181+14:522:40:2031-1
6. Andreas Persson30:14242+23:043:09:0831+1
6. Patrik Falk28:31155+21:213:07:25340
6. Per Sander30:37273+23:273:09:31350
6. Ola Wallinder31:47340+24:373:10:4132+1
7. Robbie Anderson32:56152+6:063:43:0232+1
7. Anders Axenborg30:4364+3:533:40:49340
7. Martin Jelllvert Börjeson36:40335+9:503:46:4634-1
7. Anders Höije33:25171+6:353:43:31320
23. Torbjörn Aronsson38:07200+15:524:21:0347+15
24. Daniel Wernersson48:4333+6:235:09:4641-6
25. Frida Nero39:4343+7:575:49:2938-3
227Göteborg-Majorna OK / Lunds OK 125manna (362)7:59:18
1. Adam Kazda47:15211+9:3447:15211
2. Maria Arvidsson43:56265+15:211:31:11229+18
3. Moa Kuhlin34:54350+9:072:06:05204-25
3. Isabella Lago37:15494+11:282:08:26201-28
3. Frida Andersson38:55602+13:082:10:06185-44
3. Anna Freij1:12:451392+46:582:43:56288+59
4. Klas Ljungqvist17:45734+42:303:01:412040
4. Nellie Månsson20:371114+45:223:04:33188-13
4. Klara Wallinder18:18824+43:033:02:14181-4
4. Moa Sjöberg15:08281+39:532:59:04269-19
5. Christer Borg50:37951+28:233:49:41210+6
5. Stig Larsson52:271015+30:133:51:31205+17
5. Jonas Ekström53:011044+30:473:52:05190+9
5. Johan Axenborg51:01963+28:473:50:05257-12
6. Sara Holmdell41:32850+34:224:31:37203-7
6. Kristina Larsson42:52909+35:424:32:57199-6
6. Johanna Wallinder53:331224+46:234:43:38209+19
6. Elisabeth Strandhagen37:38649+30:284:27:43229-28
7. Camilla Lundgren51:221054+24:325:19:05237+34
7. Michael Andersson1:05:061313+38:165:32:49231+32
7. Anders Spånér46:27870+19:375:14:10239+30
7. David André1:15:161384+48:265:42:59227-2
23. Viktor Jellvert Börjeson42:45251+20:305:58:42222-15
24. Ingvar Larsson1:16:23282+34:037:15:05236+14
25. Nicola Blatchford44:132447:59:18227-9
Göteborg-Majorna OK / Lunds OK 225manna (362)diskvalificerad
1. Olof Halvarsson57:07331+19:2657:07331
2. Karolina Källstrand36:56111+8:211:34:03259-72
3. Kerstin Wadman30:47122+5:00diskvalificerad
3. Ing-Marie Brander Strand36:53463+11:06diskvalificerad
3. Agnes Spånérdiskvalificeraddiskvalificerad
3. Ella Wallinder42:26792+16:39diskvalificerad
4. Clara Berglund Hiltunen19:15964+44:00diskvalificerad
4. Elias Nordberg15:43371+40:28diskvalificerad
4. Simon Nordberg14:40202+39:25diskvalificerad
4. Fanny Andersson20:151072+45:00diskvalificerad
5. Felix Falk52:271015+30:13diskvalificerad
5. Ulf Andersson50:10933+27:56diskvalificerad
5. Per Genvad56:281170+34:14diskvalificerad
5. Kyrre Thalberg1:00:371245+38:23diskvalificerad
6. Ing-Britt Swedenborg46:021031+38:52diskvalificerad
6. Elin Dölerud43:44946+36:34diskvalificerad
6. Ingemar Svensson1:04:101358+57:00diskvalificerad
6. Cathrine Davidson59:341312+52:24diskvalificerad
7. Åsa Nyberg49:50999+23:00diskvalificerad
7. Andreas Eklund1:13:241377+46:34diskvalificerad
7. Fredrik Karlsson49:19975+22:29diskvalificerad
7. Agneta Sander56:301195+29:40diskvalificerad
23. Camilla Jansson1:04:46328+42:31diskvalificerad
24. Christer Nordberg1:36:27307+54:07diskvalificerad
25. Mia Jodal46:32288diskvalificerad

Göteborgs SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
283Göteborgs SK 125manna (362)9:10:56
1. Mattias Grahn45:20174+7:3945:20174
2. Annieke Grahn39:15183+10:401:24:35164-10
3. Anna Lundberg41:10728+15:232:05:45199+35
3. Kristina Wall Jungbjer46:46987+20:592:11:21215+51
3. Hilma Markinhuhta1:00:311298+34:442:25:06268+104
3. Katarina Rydén Markinhuhta1:06:591360+41:122:31:34259+95
4. Lotta Leman30:131408+54:583:01:47254+55
4. Inger Fredrikson26:111359+50:562:57:45245+30
4. Louise Grahn23:061272+47:512:54:40272+4
4. Johan Wall Jungbjer18:47904+43:322:50:21252-7
5. Niklas Grahn41:52466+19:383:32:13261+7
5. Gunnar Markinhuhta1:04:441308+42:303:55:05274+29
5. Karl redriksson56:091161+33:553:46:30267-5
5. Jon Jonsson1:44:091428+1:21:554:34:30301+49
6. Anna Lundberg45:281016+38:185:05:35285+24
6. Lennart Andersson58:191299+51:095:18:26284+10
6. Lars Torstensson1:22:031415+1:14:535:42:10292+25
6. Torbjörn Almgren43:36938+36:265:03:43288-13
7. Jakob Aldén1:09:101349+42:206:12:53295+10
7. Daniel Torstensson1:03:241296+36:346:07:07294+10
7. Filip Leman1:44:521415+1:18:026:48:35295+3
7. Arvid Wikström1:16:101387+49:206:19:53296+8
23. Oscar Wall Jungbjer59:05317+36:507:18:58291-4
24. Karl Gellerman1:09:363278:28:34288-3
25. Lovisa Leman42:222159:10:56283-5

Hagaby GoIF Örebro

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
55Hagaby GoIF Örebro 125manna (362)6:01:44
1. Martin Regborn37:515+0:1037:515
2. Linnéa Holmqvist31:4738+3:121:09:3816+11
3. Amélie Wallenhammar30:2094+4:331:39:5830+14
3. Karin E Gustafsson31:54179+6:071:41:3228+12
3. Josefine Wallenhammar32:45223+6:581:42:2323+7
3. Lovisa Falk37:52537+12:051:47:3027+11
4. Helena Pepa17:27674+42:122:04:5741+11
4. Ellen Andersson19:531039+44:382:07:2337+9
4. Kajsa Holmqvist18:39877+43:242:06:0935+12
4. Eva Oskarsson17:00603+41:452:04:3039+12
5. Johan Eriksson38:04235+15:502:42:34410
5. Harald Larsson37:05179+14:512:41:3539+2
5. Jakob Wallenhammar34:3767+12:232:39:0737+2
5. John Oskarsson44:06602+21:522:48:3638-1
6. Mats Eriksson29:29204+22:193:12:3453+12
6. Mikael Andersson33:32415+26:223:16:3748+9
6. Karin Persson35:25527+28:153:18:3043+6
6. Anders Larsson39:35752+32:253:22:4049+11
7. Johan Persson33:59198+7:093:51:4148-5
7. Samuel Andersson33:51189+7:013:51:3345-3
7. Sebastian Månsson30:5469+4:043:48:3648+5
7. Simon Sanderi36:31324+9:413:54:1342-7
23. Pär Lundkvist27:4555+5:304:16:5042-6
24. Viktor Larsson52:4760+10:275:09:3740-2
25. Benita Hansson52:07177+20:216:01:4455+15
159Hagaby GoIF Örebro 225manna (362)7:14:35
1. Fredrik Regborn48:22246+10:4148:22246
2. Josefine Höög37:46138+9:111:26:08190-56
3. Maria Gustafsson36:28436+10:412:02:36179-11
3. Eva Gustafsson39:17620+13:302:05:25178-12
3. Jenny Vinblad41:29745+15:422:07:37167-23
3. Carina Regborn46:46987+20:592:12:54163-27
4. Marit Äng20:321106+45:172:33:26187+8
4. Gunnel Axin18:03786+42:482:30:57171-7
4. Lars Persson19:28993+44:132:32:22171+4
4. Ann-Charlotte Wallenhammar16:09448+40:542:29:03157-6
5. Jonathan Andersson44:53659+22:393:13:56188+1
5. Johannes Äng51:33981+29:193:20:36184+13
5. David Eriksson47:50836+25:363:16:53182+11
5. Markus Hansson1:09:341353+47:203:38:37208+51
6. Eva Blomgren42:59913+35:494:16:01195+7
6. Birgitta Gustafsson44:09962+36:594:17:11194+10
6. Torbjörn Eriksson48:081094+40:584:21:10195+13
6. Robert Larsson37:19635+30:094:10:21189-19
7. Arvid Eriksson48:10941+21:204:58:31191-4
7. Stefan Höög48:35951+21:454:58:56187-7
7. Fredrik Larsson46:42876+19:524:57:03187-8
7. Gustav Blomgren41:31626+14:414:51:52171-18
23. Jan Gustafsson33:00132+10:455:24:52165-26
24. Anton Blomgren1:02:02181+19:426:26:54167+2
25. Rebecka Höög47:41146+15:557:14:35159-8

Halden SK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Halden SK 125manna (362)5:05:00
1. Antonio Martinez Perez39:3325+1:5239:3325
2. Sabine Hauswirth31:3031+2:551:11:0329+4
3. Ida Marie Næss Bjørgul25:573+0:101:37:007-22
3. Kine Hallan Steiwer28:2330+2:361:39:2613-16
3. Lizzie Ingham28:5241+3:051:39:557-22
3. Helen Palmer28:5241+3:051:39:553-26
4. Nora Torgersen14:34188+39:191:54:2970
4. Idun Kristine Felde Olaussen13:1048+37:551:53:058-5
4. Jan Granstedt13:1757+38:021:53:124-3
4. Runa Lien Backstrøm14:15142+39:001:54:1030
5. Magne Dæhli30:576+8:432:24:382-5
5. Eirik Kamstrup Hovind33:0729+10:532:26:481-7
5. Marcus Millegård32:5223+10:382:26:333-1
5. Erik Axelsson33:0930+10:552:26:501-2
6. Emil Wingstedt21:342+14:242:47:481-1
6. Kjetil Bjørlo24:2828+17:182:50:4210
6. Tore Sandvik23:218+16:112:49:351-2
6. Øyvind Stokseth24:2525+17:152:50:3910
7. Fredric Portin27:266+0:363:17:5510
7. Thomas Natvig Årstad29:0922+2:193:19:3810
7. Anders Felde Olaussen30:3461+3:443:21:0310
7. Vincent Coupat31:44108+4:543:22:1310
23. Eva Jurenikova24:4019+2:253:45:5910
24. Olav Lundanes44:1110+1:514:30:102+1
25. Mari Fasting34:5014+3:045:05:001-1
51Halden SK 225manna (362)5:58:00
1. Tiago Aires39:4436+2:0339:4436
2. Jo Shepherd31:2626+2:511:11:1032-4
3. Kajsa Nilsson27:5619+2:091:39:0624-8
3. Ane Sofie Bjørgul30:29102+4:421:41:3929-3
3. Iliana Ilieva30:46118+4:591:41:5621-11
3. Nina Asheim Birkeland30:49125+5:021:41:5913-19
4. Jonatan Aune15:19308+40:041:57:1828+4
4. Hanne Lerche Raadal15:41368+40:261:57:4034+5
4. Karoline Aune16:48568+41:331:58:4728+7
4. Synne Malene Brække19:421021+44:272:01:4127+14
5. Andreas Johansson36:22145+14:082:38:0032+4
5. Trygve Kristoffer Løvli37:48221+15:342:39:2632-2
5. Håkon Østraat Sævareid36:16143+14:022:37:5431+3
5. Geir Torgersen49:39908+27:252:51:1742+15
6. Erlend Brendstuen27:21109+20:113:11:2537+5
6. Laura Portin35:29533+28:193:19:3338+6
6. Heidi Stokseth38:42706+31:323:22:4653+22
6. Niels Christian Hellerud31:54344+24:443:15:5841-1
7. Pål Backstrøm37:29393+10:393:53:2742+5
7. August Asheim Birkeland34:58243+8:083:50:5637-1
7. Espen Fiskum31:1181+4:213:47:0942-11
7. Lacho Iliev33:40178+6:503:49:3840-1
23. Hedda Raadal Bjørlo33:38143+11:234:22:1550+8
24. Fredrik Eliasson53:4473+11:245:15:5954+4
25. Jennie Andersson42:0167+10:155:58:0051-3
228Halden SK 325manna (362)7:59:37
1. Magnus Nordbrøden50:27258+12:4650:27258
2. Raquel Costa40:35205+12:001:31:02227-31
3. Katie Wright34:52346+9:052:05:54200-27
3. Anja Wingstedt35:57394+10:102:06:59192-35
3. Marianne Dæhli39:08608+13:212:10:10186-41
3. Lene Sandvik43:24833+17:372:14:26180-47
4. Sigurd Saxe Sandvik15:33339+40:182:29:59198-2
4. Ole Øivind Norsted18:48908+43:332:33:14184-8
4. Martin Brække19:541040+44:392:34:20160-26
4. Jakob Torgersen15:04266+39:492:29:30162-18
5. Jørn Nordbrøden53:541083+31:403:23:24215+17
5. Per Olav Andersen55:461148+33:323:25:16210+26
5. Alexander Skaug Ytterbøl54:251100+32:113:23:55199+39
5. Claus Norsted59:431231+37:293:29:13183+21
6. Anne Julsrud Haugen45:201009+38:104:10:51228+13
6. Hege Næss Bjørgul51:201177+44:104:16:51220+10
6. Lisa Jenssen51:491185+44:394:17:20229+30
6. Elisabeth Brække1:09:001392+1:01:504:34:31242+59
7. Gudmund Jenssen42:33678+15:435:15:28206-22
7. Irene Felde Olaussen54:101139+27:205:27:05219-1
7. Haakon Slang-Sundsetvik54:271146+27:375:27:22236+7
7. Eirik Nordbrøden42:33678+15:435:15:28224-18
23. Monica Nordbröden55:46313+33:316:11:14241+35
24. Bjørn Brække1:02:08184+19:487:13:22228-13
25. Guro Varvin Hjelseng46:152867:59:372280

Hallstahammars OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
276Hallstahammars OK / Surahammars SOK 225manna (362)8:50:11
1. Magnus Thornell47:29217+9:4847:29217
2. Marie Klarin56:14331+27:391:43:43305+88
3. Frida Jonforsen59:411289+33:542:43:24326+21
3. Karin Johansson1:00:401300+34:532:44:23324+19
3. Lena Hedman1:09:171381+43:302:53:00325+20
3. Lena Ramberg1:12:131391+46:262:55:56314+9
4. Ida Olsson18:34868+43:193:14:30315-11
4. Arvid Jonforsen22:141218+46:593:18:10313-11
4. Dennis Bjurstedt22:111215+46:563:18:07317-8
4. Alexander Sevon20:231091+45:083:16:19305-9
5. Stefan Bjurstedt41:45462+19:313:58:04288-27
5. Henrik Nettelmark41:11423+18:573:57:30299-14
5. Claes Pettersson46:43771+24:294:03:02299-18
5. Gunnar Munktelius1:16:531386+54:394:33:12306+1
6. Rickard Jonforsen35:41545+28:314:59:11262-26
6. Gunnar Jonsson39:21743+32:115:02:51278-21
6. Tommy Öström29:00179+21:504:52:30290-9
6. Axel Olsson1:05:381373+58:285:29:08293-13
7. Pär Tindervik1:09:031348+42:136:17:43280+18
7. Gustav Lund52:451104+25:556:01:25268-10
7. Henrik Hallin1:14:371382+47:476:23:17294+4
7. Henrik Olsson1:04:591311+38:096:13:39289-4
23. Ida Hallin45:13273+22:586:58:52286+6
24. Olle Granath1:05:463258:04:382860
25. Sofia Hasler45:332788:50:11276-10

Halmstad OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
95Halmstad OK 125manna (362)6:30:56
1. Erik Johansson39:3628+1:5539:3628
2. Johanna Holmén41:24221+12:491:21:00119+91
3. Karin Gustafsson37:30508+11:431:58:30141+22
3. Susanna Berg37:43529+11:561:58:43129+10
3. Eva Carliden37:56541+12:091:58:56108-11
3. Malin Settergren40:57719+15:102:01:5799-20
4. Klara Persson15:04266+39:492:17:01119-22
4. Emil Jägstedt16:56590+41:412:18:53114-15
4. Lovisa Ring16:49572+41:342:18:46103-5
4. Lovisa Lager16:33520+41:182:18:3094-5
5. Jan Lager36:28150+14:142:54:5887-32
5. Kalle Johansson34:1352+11:592:52:4390-24
5. Nils Tärk38:23244+16:092:56:5389-14
5. Björn Karlsson39:45320+17:312:58:1578-16
6. Mattias Jägstedt29:48220+22:383:25:1893+6
6. Kennet Horvath34:02442+26:523:29:3292+2
6. Jan-Olof Svensson38:14685+31:043:33:4492+3
6. Anders Elvland41:10834+34:003:36:4081+3
7. Magnus Abrahamsson36:00298+9:104:07:1286-7
7. Joakim Gustafsson33:09164+6:194:04:2184-8
7. Lars Davidsson36:29322+9:394:07:4185-7
7. Fredrik Persson38:00428+11:104:09:1279-2
23. Albin Persson35:34172+13:194:43:06860
24. Håkan Andersson52:4258+10:225:35:4882-4
25. Karin Karlsson55:08186+23:226:30:5695+13

Haninge SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
90Haninge SOK 125manna (362)6:27:38
1. Hugo Dahlberg45:08167+7:2745:08167
2. Carolin Svensson35:2680+6:511:20:34109-58
3. Nina Persson37:17496+11:301:57:51136+27
3. Karin Ivarsson41:09727+15:222:01:43146+37
3. Embla Morast43:16826+17:292:03:50144+35
3. Kerstin Ohlsson47:381022+21:512:08:12140+31
4. Erik Nederheim17:36710+42:212:25:48158+22
4. Martina Mäkelä22:221229+47:072:30:34151+5
4. Filip Storell16:35527+41:202:24:47137-7
4. Jakob Gadefors Nau16:40535+41:252:24:52132-8
5. Henrik Sjögren41:55471+19:413:06:47134-24
5. Joakim Skärlén41:15425+19:013:06:07123-28
5. Egil Morast41:08419+18:543:06:00135-2
5. Jakob Ivarsson48:03845+25:493:12:55124-8
6. Henrik Morast31:29319+24:193:39:45111-23
6. Jan Eskilsson35:39543+28:293:43:55115-8
6. Lars Greilert31:38333+24:283:39:54106-29
6. Felix Persson29:47217+22:373:38:0396-28
7. P-O Ivarsson34:31218+7:414:12:34107-4
7. Mats Sandin35:26271+8:364:13:29100-15
7. Ola Svärd36:04304+9:144:14:0798-8
7. Simon Kappel42:25668+15:354:20:2891-5
23. Fredrik Morast30:54100+8:394:46:0289-18
24. Niclas Sjögren52:1052+9:505:38:1284-5
25. Lena Nilevi49:26157+17:406:27:3890+6

Hauhon Sisu

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
89Hauhon Sisu 125manna (362)6:27:35
1. Aki Ylitalo40:5085+3:0940:5085
2. Henna Röytiö41:11217+12:361:22:01137+52
3. Reija Haikama36:49459+11:021:58:50147+10
3. Johanna Erämaja37:57542+12:101:59:58135-2
3. Heikkilä Milja43:14824+17:272:05:15153+16
3. Yli-Eerola Neija48:491062+23:022:10:50153+16
4. Oskari Aumo19:04942+43:492:29:54154+7
4. Laura Keskitalo20:521135+45:372:31:42146+11
4. Pekka Liukkala16:46559+41:312:27:36142-11
4. Jari Järvinen15:46378+40:312:26:36139-14
5. Ville Heikkilä43:52591+21:383:10:28147-7
5. Pasi Lehtonen43:33569+21:193:10:09148+2
5. Jukka Pohjola39:18290+17:043:05:54133-9
5. Joona Joensuu52:101002+29:563:18:46135-4
6. Tero Salonen27:59132+20:493:39:11115-32
6. Petri Rolig32:31369+25:213:43:43120-28
6. Kari Silokangas37:15629+30:053:48:27118-15
6. Ari Hiiri30:41278+23:313:41:53106-29
7. Lauri Lindberg39:35528+12:454:21:28111-4
7. Vesa-Heikki Lindberg35:24269+8:344:17:17103-17
7. Mikko Lepistö35:42284+8:524:17:35106-12
7. Arttu Koskinen36:11307+9:214:18:0497-9
23. Vesa-Pekka Jalli30:3794+8:224:48:4193-18
24. Jaakko Liukkala54:3388+12:135:43:1487-6
25. Marjut Rolig44:21104+12:356:27:3589+2
280Hauhon Sisu 225manna (362)8:57:19
1. Sami Rouvila54:11305+16:3054:11305
2. Mari Penttilä54:22324+25:471:48:33326+21
3. Senni Lepistö44:56901+19:092:33:29314-12
3. Katariina Aumo49:011069+23:142:37:34312-14
3. Saara Oripelto49:081077+23:212:37:41301-25
3. Tuija Järvinen1:03:141325+37:272:51:47305-21
4. Inka Haikama18:40884+43:253:10:27309-5
4. Reetta Leinamo19:00936+43:453:10:47302-10
4. Pentti Niemi25:461353+50:313:17:33295-6
4. Arja Lehto-Linna27:211378+52:063:19:08309+4
5. Markus Inkiläinen56:271168+34:134:15:35302-7
5. Lasse Lepistö54:021091+31:484:13:10295-7
5. Hannu Lähteenmäki1:00:391248+38:254:19:47289-6
5. Vilkku Jalli58:461211+36:324:17:54300-9
6. Ari Linna37:52660+30:424:55:46289-13
6. Pertti Salonen50:551166+43:455:08:49293-2
6. Järvi Jarinen37:10625+30:004:55:04294+5
6. Kaisa Pohjola1:44:541427+1:37:446:02:48306+6
7. Jouni Heikkilä51:071041+24:176:29:09275-14
7. Antti Erämaja45:01800+18:116:23:03273-20
7. Pokka Juhjola47:52924+21:026:25:54281-13
7. Hille Veikkilä40:25581+13:356:18:27291-15
23. Kirsi Lehtonen49:14295+26:597:07:41289+14
24. Kai Taloyli56:573128:04:38275-14
25. Marja-Liisa Salonen52:413148:57:19280+5

Hellas Orientering

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
187Hellas Orientering 125manna (362)7:30:35
1. Mikael Nyberg45:17172+7:3645:17172
2. Irina Nyberg31:2225+2:471:16:3964-108
3. Charlotta Giberg30:48123+5:011:47:2761-3
3. Eva Gustavsson37:09486+11:221:53:4885+21
3. Åsa Romson39:51658+14:041:56:3089+25
3. Caroline Lagerbring1:10:361387+44:492:27:15247+183
4. Egill Eineborg18:36873+43:212:45:51113+52
4. Edvin Lagerbring26:051358+50:502:53:20104+19
4. Siri Tärnrot22:291238+47:142:49:44123+34
4. Frida Malmsjö21:591204+46:442:49:14249+2
5. Daniil Kotov50:00923+27:463:39:14146+33
5. Stefan Seo45:32704+23:183:34:46143+39
5. Calle Bohman43:32568+21:183:32:46234+111
5. Thomas Malmsjö1:33:061422+1:10:524:22:20244-5
6. Torbjörn Tirén44:02958+36:524:29:32170+24
6. Per Widén1:09:211393+1:02:114:54:51225+82
6. Jan Dahlin41:58868+34:484:27:28216-18
6. Anders Winald44:22972+37:124:29:52238-6
7. Mårten Marcus1:09:201351+42:305:39:12221+51
7. Vidas Armalis45:18816+18:285:15:10211-14
7. Rolf Skoglund44:54793+18:045:14:46201-15
7. Jörgen Retsloff37:47419+10:575:07:39206-32
23. Danila Khohlov27:3954+5:245:35:18181-40
24. Aleksandr Bocharov1:12:56262+30:366:48:14194+13
25. Valentina Tikhomirova42:212147:30:35187-7

Helsingin Suunnistajat

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
20Helsingin Suunnistajat 125manna (362)5:26:37
1. Topi Raitanen37:41137:411
2. Pihla Otsamo32:0042+3:251:09:4120+19
3. Milla Mattila28:0624+2:191:37:4716-4
3. Anniina Suhonen29:3367+3:461:39:1411-9
3. Minna Ryyppö30:27100+4:401:40:089-11
3. Elina Lammi31:29161+5:421:41:109-11
4. Emilia Tala15:02258+39:471:56:12160
4. Venla Turakainen13:2769+38:121:54:3716+5
4. Annika Matilainen14:45212+39:301:55:5510+1
4. Lauri Syrjäläinen13:0337+37:481:54:137-2
5. Arttu Syrjäläinen33:4741+11:332:28:00160
5. Veli Kangas33:5645+11:422:28:0913-3
5. Timo Mähönen36:04129+13:502:30:1713+3
5. Topi Syrjäläinen40:21367+18:072:34:3416+9
6. Matias Salonen24:5542+17:452:58:5111-5
6. Miika Tala25:4958+18:392:59:4510-3
6. Topias Niemi25:4657+18:362:59:427-6
6. Tuomas Tala26:0164+18:512:59:5713-3
7. Luukas Valtonen29:5242+3:023:29:498-3
7. Eetu Summanen30:0847+3:183:30:058-2
7. Kalle Rantala31:1685+4:263:31:139+2
7. Tuomas Heikkilä32:48144+5:583:32:4516+3
23. Jukka Kyhäräinen24:0610+1:513:56:5112+4
24. Einari Heinaro49:5437+7:344:46:4518+6
25. Heidi Salonen39:5246+8:065:26:3720+2
106Helsingin Suunnistajat 225manna (362)6:36:47
1. Antto-Iiro Suhonen40:4277+3:0140:4277
2. Riikka Otsamo40:44207+12:091:21:26129+52
3. Kaija Kekäläinen33:59289+8:121:55:25119-10
3. Inka Salonen36:43451+10:561:58:09122-7
3. Ellen Heinaro39:11613+13:242:00:37118-11
3. Sanni Heikkinen42:13782+16:262:03:39110-19
4. Juulia Tala15:27330+40:122:19:06106-13
4. Atte Ikola13:0337+37:482:16:42105-17
4. Lenni Väisänen16:31512+41:162:20:10100-18
4. Luca Kallela16:41541+41:262:20:20107-3
5. Artur Kulagin39:00270+16:462:59:2085-21
5. Mikko Salonen36:13136+13:592:56:3384-21
5. Tapio Haarlaa40:33386+18:193:00:5391-9
5. Lauri Tammemäe37:31209+15:172:57:5187-20
6. Leevi Väisänen34:46495+27:363:32:37110+25
6. Anna Kuronen43:14919+36:043:41:05101+17
6. Hannu Lammi41:52863+34:423:39:43103+12
6. Henrik Tala47:591087+40:493:45:5095+8
7. Kari Salonen35:07249+8:174:12:58101-9
7. Esa Lehto39:04502+12:144:16:5599-2
7. Mikko Laakso38:27454+11:374:16:18104+1
7. Kasperi Niemi42:21664+15:314:20:1299+4
23. Raino Lampinen32:42125+10:274:51:0898-3
24. Tommaso Scalet58:06138+15:465:49:14103+5
25. Helena Matilainen47:33145+15:476:36:47106+3
138Helsingin Suunnistajat 325manna (362)6:58:49
1. Anton Salmenkylä42:1195+4:3042:1195
2. Venla Heikkilä39:05175+10:301:21:16125+30
3. Eija Rantala33:51284+8:041:55:07116-9
3. Pauliina Lankinen34:31326+8:441:55:47102-23
3. Sara Huhtanen36:49459+11:021:58:05101-24
3. Karin Rantamäki40:56718+15:092:02:12101-24
4. Pirjo Pajarinen18:30859+43:152:20:42121+5
4. Elli Salonen17:01609+41:462:19:13112+10
4. Venla Salonen15:36348+40:212:17:48114+13
4. Lenni Kallela23:381293+48:232:25:5096-5
5. Timmo Tammemäe34:5980+12:452:54:24102-19
5. Sami Kälviäinen42:41516+20:273:02:06103-9
5. Atte Lahtinen42:05484+19:513:01:3099-15
5. Tommi Oksanen41:36449+19:223:01:0197+1
6. Aapo Salonen42:45904+35:353:43:46144+42
6. Juha Leskinen43:03915+35:533:44:04143+40
6. Nina Tupitsa55:571276+48:473:56:58147+48
6. Sari Kallela59:361313+52:264:00:37149+52
7. Pekka Lammi40:09557+13:194:36:031440
7. Kristiina Lampinen52:091080+25:194:48:03152+9
7. Joona Malmi43:56749+17:064:39:501470
7. Juuso Tupitsa37:59426+11:094:33:53137-12
23. Jari Valtonen32:02116+9:475:05:55131-13
24. Ville Lampinen58:09139+15:496:04:04129-2
25. Katja Lahtinen54:45182+22:596:58:49138+9

Herrestads AIF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Stenungsunds OK / Herrestads AIF / OK Kroppefjäll 125manna (362)diskvalificerad
1. Jan Hansson1:01:41343+24:001:01:41343
2. Christina Halvarsson44:44277+16:091:46:25316-27
3. Birgit Hansson44:48893+19:01diskvalificerad
3. Christina Liljeqvist51:021129+25:15diskvalificerad
3. Siv Olssondiskvalificeraddiskvalificerad
3. Elvira Olsson1:09:231382+43:36diskvalificerad
4. Annika Levfren17:30686+42:15diskvalificerad
4. Britt Karlsson27:301380+52:15diskvalificerad
4. Willy Fjällborg14:37197+39:22diskvalificerad
4. Johan Lund19:18971+44:03diskvalificerad
5. Mats Karlsson51:57995+29:43diskvalificerad
5. Per Spetz1:05:141315+43:00diskvalificerad
5. Johan Spetz1:12:171368+50:03diskvalificerad
5. Martin Lund1:24:191410+1:02:05diskvalificerad
6. Hanna Karlsson42:46905+35:36diskvalificerad
6. Reine Spetz53:391225+46:29diskvalificerad
6. Arvid Aronsson40:25795+33:15diskvalificerad
6. Jenny Ekström1:08:441388+1:01:34diskvalificerad
7. Maria Lund59:081249+32:18diskvalificerad
7. Julia Birath52:211086+25:31diskvalificerad
7. Anders Ågren52:461105+25:56diskvalificerad
7. Erik Lund1:31:081406+1:04:18diskvalificerad
23. Arvid Ekström39:11339diskvalificerad
24. Torbjörn Almegius1:05:23321diskvalificerad
25. Christina Birath52:53318diskvalificerad

Hestra IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
104Hestra IF 125manna (362)6:36:43
1. Martin Larsson40:1857+2:3740:1857
2. Johanna Sundström38:42166+10:071:19:00100+43
3. Elsa Lindeblom36:16425+10:291:55:16118+18
3. Ebba Hjertberg36:54465+11:071:55:54103+3
3. Lina Landergren38:17560+12:301:57:1792-8
3. Sofia Klasson42:06773+16:192:01:0695-5
4. Maria Krafft Helgesson17:27674+42:122:18:33117-1
4. Ida Helgesson16:29511+41:142:17:35107+4
4. Nora Aroneng16:33520+41:182:17:39113+21
4. Albin Sundström34:311423+59:162:35:37164+69
5. Linus Landergren36:15140+14:013:06:0286-31
5. Benjamin Edlund38:41252+16:273:08:28104-3
5. Martin Ahlberger44:51656+22:373:14:38101-12
5. Markus Larsson38:05236+15:513:07:52122-42
6. Kent Klasson38:16687+31:063:46:0898+12
6. Lars Helgesson30:24255+23:143:38:1689-15
6. Anders Johansson34:41489+27:313:42:3393-8
6. Emil Karlsson33:45429+26:353:41:37103-19
7. Victor Helgesson35:32280+8:424:17:0990-8
7. Daniel Hjortvall35:09252+8:194:16:4687-2
7. Erik Jonsson40:25581+13:354:22:0288-5
7. Erik Fors35:40283+8:504:17:1796-7
23. Stefan Aroneng31:59114+9:444:49:1694+4
24. Andreas Holmqvist55:0697+12:465:44:2291-3
25. Alice Aroneng52:21179+20:356:36:43104+13

Hiidenkiertäjät

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10Hiidenkiertäjät 125manna (362)5:13:45
1. Mikko Patana37:515+0:1037:515
2. Josefina Sundman32:2344+3:481:10:1427+22
3. Laura Leijola28:5040+3:031:39:0423-4
3. Anu Uhotoinen30:38109+4:511:40:5224-3
3. Paula Porkka32:41219+6:541:42:55270
3. Niina Laakso35:05357+9:181:45:1924-3
4. Nea Kytäjä14:12137+38:571:59:3118-5
4. Rasmus Toivanen15:10287+39:552:00:29240
4. Jenna Tulonen14:22159+39:071:59:4125-2
4. Wille Laitamäki14:05121+38:501:59:2422-2
5. Olle Kärner35:0484+12:502:34:28180
5. Otto Loukkalahti34:4070+12:262:34:0418-6
5. Andreas Hall34:5980+12:452:34:2319-6
5. Perttu Sorsa36:09132+13:552:35:3321-1
6. Jari Laitamäki24:5745+17:473:00:3013-5
6. Marko Loukkalahti24:0117+16:512:59:3414-4
6. Kari Laine25:5362+18:433:01:2613-6
6. Anders Åkerman26:4787+19:373:02:2018-3
7. Eemeli Suominen31:43107+4:533:34:0312-1
7. Tomi Närvä29:5745+3:073:32:1711-3
7. Tõnis Laugesaar30:1749+3:273:32:3710-3
7. Matti Kivelä29:0621+2:163:31:2611-7
23. Juuso Viskari22:525+0:373:54:188-4
24. Olli-Pekka Koistinen46:2417+4:044:40:4280
25. Jenny Patana33:036+1:175:13:4510+2
63Hiidenkiertäjät 225manna (362)6:07:18
1. Jukka-Pekka Seppänen40:3874+2:5740:3874
2. Tanja Viskari37:56142+9:211:18:3490+16
3. Saana Orkola34:53347+9:061:53:27109+19
3. Essi Kangasaho36:54465+11:071:55:2897+7
3. Elina Räty37:09486+11:221:55:4381-9
3. Sohvi Suominen41:35750+15:482:00:0988-2
4. Nora Kytäjä15:07279+39:522:15:16105-4
4. Helmi Jokinen17:37712+42:222:17:4686-11
4. Pekka Luoma18:37875+43:222:18:4697+16
4. Timo Hietaoja14:18152+39:032:14:2777-11
5. Ville Luoma39:29309+17:152:53:5690-15
5. Janne Heikka39:54333+17:402:54:2185-1
5. Benjamin Tulonen38:26245+16:122:52:5381-16
5. Tuomo Laine38:14242+16:002:52:4170-7
6. Petri Forsman23:5315+16:433:16:3468-22
6. Jukka Viskari27:45120+20:353:20:2664-21
6. Sami Levijoki26:3583+19:253:19:1659-22
6. Eemeli Toivanen30:22251+23:123:23:0357-13
7. Tuomas Puputti32:53150+6:033:53:3463-5
7. Lauri Sorsa30:5570+4:053:51:3656-8
7. Manne Suominen35:20264+8:303:56:0154-5
7. Harri Räty35:57297+9:073:56:3855-2
23. Klaus Vänttinen32:52126+10:374:28:05630
24. Jarkko Saarinen53:0162+10:415:21:0662-1
25. Katja Luoma46:12132+14:266:07:1863+1

Hiisirasti

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
33Hiisirasti 125manna (362)5:41:41
1. Sergey Detkov39:4639+2:0539:4639
2. Päivi Autio36:54109+8:191:16:4065+26
3. Anna Elffors30:32104+4:451:47:1257-8
3. Daria Korobeynik30:43117+4:561:47:2348-17
3. Noora Koskinen31:46173+5:591:48:2648-17
3. Jasmiina Rantala32:28203+6:411:49:0839-26
4. Marika Yli-Kauppila16:03434+40:482:05:1159+2
4. Sari Koskinen15:22312+40:072:04:3054+6
4. Juha Reiman15:08281+39:532:04:1650+2
4. Marjo Virtanen18:19826+43:042:07:2744+5
5. Maxim Sychev34:3165+12:172:40:0245-14
5. Saku Asikainen37:15188+15:012:42:4644-10
5. Jani Nissinen38:11240+15:572:43:4241-9
5. Roope Koskinen36:16143+14:022:41:4737-7
6. Roope Ruuhiala28:32156+21:223:10:1947+2
6. Rami Rintala31:41335+24:313:13:2841-3
6. Kalevi Mäkipää32:41380+25:313:14:2846+5
6. Mikko Yli-Kauppila34:50500+27:403:16:3745+8
7. Joona Huila32:05117+5:153:48:4239-8
7. Roman Nazarov31:2793+4:373:48:0440-1
7. Tuukka Mäkinen36:43342+9:533:53:2041-5
7. Juha Tommila30:2251+3:323:46:5937-8
23. Vesa Koskinen27:4756+5:324:14:4640+1
24. Johannes Pohjala49:0734+6:475:03:5335-5
25. Olga Elizarova37:4824+6:025:41:4133-2

Hirvensalon Heitto

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
271Hirvensalon Heitto / Turun Metsänkävijät 125manna (362)9:05:18
1. Aleksandr Alekseyonok53:13293+15:3253:13293
2. Hely Salmenoja53:20320+24:451:46:33317+24
3. Irmeli Saari46:25977+20:382:32:58312-5
3. Viktoria Redkova48:251051+22:382:34:58306-11
3. Henni Hiirsalmi1:00:551303+35:082:47:28313-4
3. Satu Leppänen1:03:221328+37:352:49:55303-14
4. Jyrki Viiri18:17821+43:023:08:12304-8
4. Tapani Mertsalmi19:16965+44:013:09:11316+10
4. Minna Jääskö36:391427+1:01:243:26:34310-3
4. Reijo Lehtimäki26:341366+51:193:16:293030
5. Hannu Arki52:511033+30:374:06:53293-11
5. Sami Kääriäinen41:46463+19:323:55:48298-18
5. Sami Mänty49:42910+27:284:03:44291-19
5. Simo Uusikartano52:111004+29:574:06:13280-23
6. Heikki Luukka47:201069+40:104:48:42286-7
6. Kimmo Leppänen46:501050+39:404:48:12291-7
6. Pertti Salmenoja44:16965+37:064:45:38286-5
6. Juha Hiirsalmi56:161279+49:064:57:382800
7. Pekka Mänty50:051010+23:155:45:40274-12
7. Pentti Tammisaari44:17765+17:275:39:52266-25
7. Joel Hakala41:40631+14:505:37:15258-28
7. Eero Mänty48:06936+21:165:43:41268-12
23. Pekka Vanne50:03300+27:486:33:44269-5
24. Heikki Pesola1:37:37308+55:178:11:21290+21
25. Eija Sulavuori53:573319:05:18271-19

Hjobygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
274Hjobygdens OK / Bredareds IF 125manna (362)8:33:26
1. Johan Olsson47:57234+10:1647:57234
2. Maria Schmiterlöw45:49292+17:141:33:46257+23
3. Elin Törnroth40:24682+14:372:14:10251-6
3. Malin Jansson43:05814+17:182:16:51241-16
3. Ann-Kristin Jansson47:201007+21:332:21:06241-16
3. Malin Larsson59:521293+34:052:33:38264+7
4. Lena Fastmark18:39877+43:242:52:17250-1
4. Teodor Lundborg21:081160+45:532:54:46266+25
4. Matilda Rännare28:411395+53:263:02:19255+14
4. Sofia Jansson19:23986+44:082:53:01257-7
5. Owe Törnroth53:081053+30:543:46:09252+2
5. Erik Hansson46:22754+24:083:39:23236-30
5. Lars Axelsson41:41456+19:273:34:42242-13
5. Oscar Törnroth1:05:021314+42:483:58:03248-9
6. Bernhard Grenabo44:00956+36:504:31:16261+9
6. Lars Ekmark1:03:571355+56:474:51:13276+40
6. Ingrid Schmiterlöw52:351201+45:254:39:51273+31
6. Mikael Rännare1:27:021421+1:19:525:14:18281+33
7. Mikael Lundborg56:261194+29:365:52:06265+4
7. Anna Schmiterlöw54:131140+27:235:49:53267-9
7. Håkan Olsson52:241088+25:345:48:04282+9
7. Bertil Karlsson1:13:391379+46:496:09:19275-6
23. Eva Larsson1:03:53323+41:386:57:23282+17
24. Johan Törnroth53:403117:51:03271-11
25. Lisa Axelsson42:232168:33:26274+3

HJS-Vansbro OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
213IK Jarl Rättvik / HJS-Vansbro OK / Insjöns IF OK 125manna (362)7:52:23
1. Jon Eklund43:52151+6:1143:52151
2. Kristin Karls39:52193+11:171:23:44157+6
3. Eva-Lena Hahne41:20735+15:332:05:04197+40
3. Evelina Ruth45:54946+20:072:09:38206+49
3. Anna Börjes48:301056+22:432:12:14196+39
3. Laila Spångmyr58:171279+32:302:22:01216+59
4. Lilly Britt Hanses22:241232+47:092:44:25209+12
4. Täpp Ida Almlöf18:55926+43:402:40:56200-6
4. Britt Marie Pers22:551261+47:402:44:56211+15
4. Petra Wikström21:331177+46:182:43:34232+16
5. Thomas Hahne50:50958+28:363:34:24213+4
5. Lars Nordkvist54:531119+32:393:38:27215+15
5. Peter Jansson52:531038+30:393:36:27215+4
5. Johan Höök47:45830+25:313:31:19200-32
6. Anders Almlöf45:291017+38:194:16:48242+29
6. Adam Hahne47:161068+40:064:18:35244+29
6. Anna Gruvris58:151296+51:054:29:34238+23
6. Anna Laforet1:08:511390+1:01:414:40:10232+32
7. Lisbeth Larsson47:31914+20:415:15:45246+4
7. Niclas Agné39:12508+12:225:07:26236-8
7. Stefan Hed54:291148+27:395:22:43221-17
7. Alf Larsson57:331216+30:435:25:47230-2
23. Lars Spångmyr41:29236+19:145:59:38224-22
24. Henrik Spångmyr1:10:12247+27:527:09:50218-6
25. Linnéa Hahne42:332197:52:23213-5

Hjärnarps OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
IFK Mora OK / Grycksbo IF OK / Hjärnarps OL / Leksands OK / Östersunds OK 325manna (362)ej godkänd
1. Carl Magnusson48:44256+11:0348:44256
2. Therese Rapp54:06322+25:311:42:50303+47
3. Laura Csucs-Fenyvesi41:28742+15:412:24:18294-9
3. Berit Gummus42:33796+16:462:25:23286-17
3. Annlouise Almqvist46:17968+20:302:29:07281-22
3. Jonna Pettersson1:05:351350+39:482:48:25296-7
4. Mia Andersson17:44729+42:293:06:09277-17
4. Karl-Erik Andersson20:371114+45:223:09:02279-7
4. Alva Eriksson19:581043+44:433:08:23275-6
4. Annika Björklund19:551042+44:403:08:20292-4
5. Axel Jutterström41:02411+18:483:49:22244-33
5. Ola Svahn39:19293+17:053:47:39234-45
5. Johan Gunnars48:02844+25:483:56:22225-50
5. Erik Zander44:44646+22:303:53:04268-24
6. Jonny Birgersson34:44493+27:344:27:48212-32
6. Leif Söderlund36:17575+29:074:29:21202-32
6. Mats Lundquist45:491024+38:394:38:53219-6
6. Måns Eriksson35:04509+27:544:28:08231-37
7. Mark Baljeu49:35983+22:455:17:43201-11
7. Per Frost49:49998+22:595:17:57198-4
7. Klaus Csucs44:19767+17:295:12:27203-16
7. Andreas Allerhed37:39409+10:495:05:47199-32
23. Anders Claesson42:46252+20:315:48:33202+1
24. Niklas Olsson59:58161+17:386:48:31195-7
25. Vilma Svantessonej godkändej godkänd

Hollolan Urheilijat 46

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
222Hollolan Urheilijat 46 125manna (362)7:56:50
1. Kari Rauhamaa54:41314+17:0054:41314
2. Susanna Lamminpää51:16316+22:411:45:57310-4
3. Henna Sivenius38:23568+12:362:24:20295-15
3. Heidi Passila44:08866+18:212:30:05292-18
3. Tiina Riikonen51:111134+25:242:37:08299-11
3. Ella Kopra53:091183+27:222:39:06275-35
4. Ronja Gröhn18:40884+43:252:57:46281-14
4. Ilari Virtanen15:21310+40:062:54:27276-16
4. Veera Kemppainen15:34343+40:192:54:40283-16
4. Miika Passila15:14298+39:592:54:20260-15
5. Antti Lamminpää53:441073+31:303:48:04275-6
5. Marko Passila49:25900+27:113:43:45273-3
5. Juha Virtanen59:181227+37:043:53:38261-22
5. Mika Tommola54:351109+32:213:48:55253-7
6. Lasse Kemppainen36:49611+29:394:25:44247-28
6. Esko Parikka35:10514+28:004:24:05262-11
6. Paula Jaskari43:49950+36:394:32:44251-10
6. Nuppu Lamminpää55:111261+48:014:44:06248-5
7. Topias Rauhamaa43:32733+16:425:20:50224-23
7. Aaro Virtanen58:281238+31:385:35:46259-3
7. Matti Kemppainen45:18816+18:285:22:36247-4
7. Sami Nuuttila1:10:081358+43:185:47:26257+9
23. Riku Gröhn32:01115+9:466:08:16237+13
24. Timo Gröhn1:03:39195+21:197:11:55226-11
25. Kirsi Sipilä44:552547:56:50222-4

Hultsfreds OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
292Ankarsrums OK / Hultsfreds OK / Kalmar OK 225manna (362)9:42:24
1. Andreas Johansson53:56303+16:1553:56303
2. Anna Johansson37:16120+8:411:31:12230-73
3. Lina Liljeholm52:361170+26:492:23:48291+61
3. Carola Billing53:351198+27:482:24:47285+55
3. Anna Nyqvist57:301267+31:432:28:42277+47
3. Emma Billing59:001287+33:132:30:12254+24
4. Johanna Albinsson19:19976+44:042:49:31282-9
4. Margareta Svensson29:181398+54:032:59:30297+12
4. Beatrice Gomér24:391327+49:242:54:51286+9
4. Ulrika Strömbäck26:341366+51:192:56:46262+8
5. Tobias Borger44:42644+22:283:39:58278-4
5. Mattias Karlsson46:53786+24:393:42:09271-26
5. Anders Strömbäck59:251229+37:113:54:41263-23
5. Jörgen Nilsson49:58921+27:443:45:14238-24
6. Kjell Johansson42:19889+35:094:26:22273-5
6. Hans-Gunnar Karmstig43:47948+36:374:27:50265-6
6. Åke Borger46:571056+39:474:31:00258-5
6. Andreas Henriksson1:13:461404+1:06:364:57:49279+41
7. Emil Oskarsson1:10:031357+43:136:03:47286+13
7. Christoffer Glinge1:07:551339+41:056:01:39285+20
7. Örjan Gustafsson1:12:471374+45:576:06:31276+18
7. Emil Strömbäck1:25:161400+58:266:19:00294+15
23. Anders Svensson1:20:12333+57:577:39:12299+13
24. Peter Karlsson1:15:403328:54:52293-6
25. Erika Strömbäck47:323039:42:24292-1

Hyvinkään Rasti

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
109Hyvinkään Rasti 125manna (362)6:39:20
1. Sakari Puolakanaho48:30250+10:4948:30250
2. Sanni Norrbacka36:39102+8:041:25:09175-75
3. Kirsi Vesterinen34:14305+8:271:59:23150-25
3. Mari Laurinen38:33575+12:462:03:42171-4
3. Mia Haavisto38:38582+12:512:03:47142-33
3. Salla Norrbacka45:50940+20:032:10:59155-20
4. Nea Åberg18:26846+43:112:29:25144-6
4. Milla Koistinen16:08444+40:532:27:07149-22
4. Iida Heinäaro16:17472+41:022:27:16131-11
4. Rasmus Ahoniemi16:45552+41:302:27:44146-9
5. Janne Åberg39:45320+17:313:07:29127-17
5. Oskari Jumppanen43:05543+20:513:10:49119-30
5. Sampo Sillanpää41:29442+19:153:09:13109-22
5. Toni Pikkarainen37:57227+15:433:05:41109-37
6. Arttu Ylönen30:30262+23:203:36:11108-19
6. Joonas Ojanen35:08513+27:583:40:49103-16
6. Esa Vesterinen33:57437+26:473:39:38111+2
6. Kaisa Friman38:35700+31:253:44:1698-11
7. Sami Friman39:56548+13:064:19:55106-2
7. Jussi Partanen39:00498+12:104:18:59104+1
7. Pasi Romppainen35:22265+8:324:15:21103-8
7. Tapani Partanen37:33400+10:434:17:3295-3
23. Lauri Partanen37:56197+15:414:55:07114+8
24. Ville Tiljander58:05137+15:455:53:12108-6
25. Ronja Friman46:08130+14:226:39:20109+1
234Espoon Akilles 125manna (362)8:03:07
1. Matias Mäki-Petäys52:07287+14:2652:07287
2. Anu Salokangas42:49245+14:141:34:56273-14
3. Heini Saarimäki43:33846+17:462:18:29272-1
3. Annakaisa Heikinheimo46:03959+20:162:20:59260-13
3. Tiina Andersén57:181263+31:312:32:14287+14
3. Leena Noromaa1:08:071368+42:202:43:03284+11
4. Helena Haakana13:1349+37:582:56:16233-39
4. Ida Bartholdi17:35705+42:203:00:38248-12
4. Karoliina Kuusivaara19:08951+43:533:02:11282-5
4. Joona Vuorela17:39714+42:243:00:42274-10
5. Jouni Pyykönen52:411027+30:273:53:23236+3
5. Arto Ahonen1:01:151259+39:014:01:57264+16
5. Markus Haakana53:481077+31:343:54:30269-13
5. Henrik Tarkkio49:20897+27:063:50:02256-18
6. Topias Uusitalo31:28317+24:184:21:30251+15
6. Roosa Kuusivaara41:31848+34:214:31:33253-11
6. Dennis Florström1:16:231408+1:09:135:06:25276+7
6. Suvi Sorvakko51:001168+43:504:41:02255-1
7. Jarno Saarimäki44:05753+17:155:25:07229-22
7. Vesa Mäntylä58:291239+31:395:39:31256+3
7. Hanna Vuorela48:19946+21:295:29:21263-13
7. Sanna Carlsson53:011113+26:115:34:032550
23. Jessica Bartholdi47:39288+25:246:21:42259+30
24. Toni Pikkarainen57:29129+15:097:19:11240-19
25. Anna Voutilainen43:562388:03:07234-6
288Hyvinkään Rasti 225manna (362)9:25:09
1. Sakke Ahoniemi56:58328+19:1756:58328
2. Riikka Ahoniemi1:09:36353+41:012:06:34347+19
3. Sanna Inkinen-Nokkala55:451243+29:583:02:19342-5
3. Aino Norrbacka1:01:291309+35:423:08:03342-5
3. Ira Kantelinen1:02:581319+37:113:09:32338-9
3. Kati Söderlund1:23:071417+57:203:29:41340-7
4. Holger Boström26:241362+51:093:56:05334-8
4. Veeti Vesterinen20:191080+45:043:50:00331-11
4. Marja Tukiainen27:531387+52:383:57:34330-8
4. Viivi Vesterinen17:44729+42:293:47:25330-10
5. Kari Hassinen57:151186+35:014:44:40322-12
5. Teemu Kantelinen1:15:521384+53:385:03:17322-9
5. Esko Kiuru1:03:591301+41:454:51:24324-6
5. Ville Jumppanen1:24:181409+1:02:045:11:43320-10
6. John Linnankoski41:06831+33:565:41:20321-1
6. Minna Karhunen1:19:231413+1:12:136:19:37320-2
6. Tapio Tukiainen1:00:371327+53:276:00:51318-6
6. Kimmo Niemi1:18:141411+1:11:046:18:28312-8
7. Aarno Saviaho51:111046+24:216:54:00309-12
7. Mikko Norrbacka37:30395+10:406:40:19310-10
7. Juha Ojanen55:541181+29:046:58:43308-10
7. Antti Niemelä54:001133+27:106:56:49303-9
23. Jari Nokkala54:00308+31:457:40:01300-9
24. Tore Udd59:453178:39:46279-21
25. Hanna Sillanpää45:232719:25:09288+9

Hämeenlinnan Suunnistajat

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
59Hämeenlinnan Suunnistajat 125manna (362)6:02:17
1. Juri Kirjanov39:5043+2:0939:5043
2. Ildiko Szerencsi31:3835+3:031:11:2838-5
3. Heta Virtanen29:2360+3:361:40:5136-2
3. Johanna Niittymäki35:54390+10:071:47:2247+9
3. Polina Kirjanova36:01400+10:141:47:2937-1
3. Hanna Vainionpää37:32513+11:451:49:0037-1
4. Maija Mäenpää16:18475+41:032:05:1839+3
4. Jenni Kivikko14:45212+39:302:03:4543-4
4. Ari Heikkilä14:32180+39:172:03:3245+8
4. Jenna Leipijärvi16:31512+41:162:05:3135-2
5. Ville Laakso40:02341+17:482:43:5540+1
5. Jere Kommio38:44253+16:302:42:3749+6
5. Antti Virtanen40:03343+17:492:43:5649+4
5. Ilya Mogilny53:491078+31:352:57:4282+47
6. Niklas Björkqvist27:48125+20:383:23:5136-4
6. Juha Prittinen28:26152+21:163:24:2942-7
6. Mikko Pirilä28:28154+21:183:24:3139-10
6. Petri Kuusinen30:04233+22:543:26:0774-8
7. Ville Pietilä37:23386+10:334:03:3038+2
7. Olli Ranta37:00360+10:104:03:0748+6
7. Vili Virkki35:19262+8:294:01:2643+4
7. Aleksei Pavilainen30:1548+3:253:56:2258-16
23. Matias Lautamäki28:1462+5:594:24:3655+17
24. Dmitry Maslovskiy54:1380+11:535:18:49550
25. Bernadett Kelemen43:2889+11:426:02:1759+4
Hämeenlinnan Suunnistajat 225manna (362)ej godkänd
1. Mikhail Anuchkin43:20142+5:3943:20142
2. Anu Laine42:18236+13:431:25:38183+41
3. Sirpa Liukkonen36:56467+11:092:02:34178-5
3. Maija Asmundela38:17560+12:302:03:55172-11
3. Sanni Prittinen45:02905+19:152:10:40190+7
3. Anna Virtanen49:451096+23:582:15:23185+2
4. Janette Helen18:17821+43:022:33:40173-5
4. Päivi Helen18:13815+42:582:33:36159-13
4. Venla Imberg17:58767+42:432:33:21184-6
4. Saana Kuusinen15:43371+40:282:31:06174-11
5. Joona Leipijärvi46:32763+24:183:17:38176+3
5. Antti Kivikko45:47721+23:333:16:53183+24
5. Viljo Johansson53:421071+31:283:24:48171-13
5. Tero Viljanen46:14747+24:003:17:20162-12
6. Pekka Kittilä34:13451+27:033:51:33183+7
6. Viljami Imberg48:071092+40:574:05:27184+1
6. Saara Asmundela42:43901+35:334:00:03172+1
6. Ilkka Kivikko45:411022+38:314:03:01161-1
7. Juho Elovaara35:49289+8:594:36:03177-6
7. Niko Kommio40:44592+13:544:40:58166-18
7. Martti Leppälä46:20866+19:304:46:34162-10
7. Jari Erkkilä42:01652+15:114:42:15154-7
23. Veikko Långström43:12258+20:575:22:21160-17
24. Asko Lautamäki1:02:12185+19:526:24:33164+4
25. Jenna Vanhataloej godkändej godkänd

Härlövs IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
262Härlövs IF 125manna (362)8:40:11
1. Niklas Nilsson53:17294+15:3653:17294
2. Caroline Lindelöw38:14150+9:391:31:31236-58
3. Elinor Lindelöw43:30841+17:432:15:01255+19
3. Susanne Karlsson48:201046+22:332:19:51258+22
3. Sofia Dahl48:451060+22:582:20:16237+1
3. Clara Dahl49:481097+24:012:21:19213-23
4. Linnea Leijon19:441023+44:292:41:03247-8
4. Melvin Nilsson18:42889+43:272:40:01247-11
4. Alma Leijon17:27674+42:122:38:46231-6
4. Kajsa Nilsson19:401016+44:252:40:59210-3
5. Björn Eskilsson44:58665+22:443:24:54232-15
5. Magnus Tenghagen46:34764+24:203:26:30230-17
5. Carina Thynell58:511215+36:373:38:47239+8
5. Irmalinn Nilsson1:01:011256+38:473:40:57231+21
6. Magnus Nilsson50:251156+43:154:29:59252+20
6. Helen Nilsson57:561292+50:464:37:30255+25
6. Marie Nilsson46:491049+39:394:26:23252+13
6. Helena Andersson53:421229+46:324:33:16227-4
7. Erik Persson52:511106+26:015:20:09263+11
7. Maria Turesson1:01:231277+34:335:28:41253-2
7. Malin Leijon51:011037+24:115:18:19242-10
7. Jörgen Karlsson1:12:261371+45:365:39:44260+33
23. Samuel Låstbom42:40249+20:256:21:29257-6
24. Thomas Låstbom1:28:35306+46:157:50:04268+11
25. Madelene Axelsson50:073088:40:11262-6

Hässleholms OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
209Hässleholms OK / Hästveda OK / OK Torfinn 125manna (362)7:48:34
1. Wiktor Rydlund51:19265+13:3851:19265
2. Carina Rydlund42:49245+14:141:34:08260-5
3. Emmy Helmersson36:57471+11:102:11:05235-25
3. Anna Wikström43:59857+18:122:18:07250-10
3. Maria Helmersson44:04863+18:172:18:12228-32
3. Ida Ljungkvist45:17918+19:302:19:25204-56
4. Albin Andersson17:11636+41:562:36:36211-24
4. Ivar Helmersson13:4289+38:272:33:07225-25
4. Anton Svensson16:08444+40:532:35:33209-19
4. Linnea Rydlund16:37529+41:222:36:02191-13
5. Nils Helmersson51:41987+29:273:26:25241+30
5. Magnus Rydlund59:541234+37:403:34:38249+24
5. Lars Hallabro1:03:051294+40:513:37:49250+41
5. Henrik Andersson1:16:551387+54:413:51:39242+51
6. Ludvig Hallabro30:56291+23:464:16:07248+7
6. Helena Kristiansson43:11918+36:014:28:22235-14
6. Roger Svensson53:551234+46:454:39:06237-13
6. Annika Engel44:06960+36:564:29:17211-31
7. Camilla Nilsson48:47959+21:575:10:18241-7
7. Tomas Nilsson49:42992+22:525:11:13240+5
7. Håkan Eriksson49:591004+23:095:11:30233-4
7. Jessica Karlsson58:151234+31:255:19:46220+9
23. Nellie Rydlund33:44144+11:295:48:06201-40
24. Simon Engel1:15:01275+32:417:03:07212+11
25. Evelina Folkesson45:272747:48:34209-3

Hästveda OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
209Hässleholms OK / Hästveda OK / OK Torfinn 125manna (362)7:48:34
1. Wiktor Rydlund51:19265+13:3851:19265
2. Carina Rydlund42:49245+14:141:34:08260-5
3. Emmy Helmersson36:57471+11:102:11:05235-25
3. Anna Wikström43:59857+18:122:18:07250-10
3. Maria Helmersson44:04863+18:172:18:12228-32
3. Ida Ljungkvist45:17918+19:302:19:25204-56
4. Albin Andersson17:11636+41:562:36:36211-24
4. Ivar Helmersson13:4289+38:272:33:07225-25
4. Anton Svensson16:08444+40:532:35:33209-19
4. Linnea Rydlund16:37529+41:222:36:02191-13
5. Nils Helmersson51:41987+29:273:26:25241+30
5. Magnus Rydlund59:541234+37:403:34:38249+24
5. Lars Hallabro1:03:051294+40:513:37:49250+41
5. Henrik Andersson1:16:551387+54:413:51:39242+51
6. Ludvig Hallabro30:56291+23:464:16:07248+7
6. Helena Kristiansson43:11918+36:014:28:22235-14
6. Roger Svensson53:551234+46:454:39:06237-13
6. Annika Engel44:06960+36:564:29:17211-31
7. Camilla Nilsson48:47959+21:575:10:18241-7
7. Tomas Nilsson49:42992+22:525:11:13240+5
7. Håkan Eriksson49:591004+23:095:11:30233-4
7. Jessica Karlsson58:151234+31:255:19:46220+9
23. Nellie Rydlund33:44144+11:295:48:06201-40
24. Simon Engel1:15:01275+32:417:03:07212+11
25. Evelina Folkesson45:272747:48:34209-3

IF Femman

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
85IF Femman 125manna (362)6:26:10
1. Otto Sund38:0719+0:2638:0719
2. Julia Järveläinen30:4814+2:131:08:557-12
3. Alexandra Enlund30:49125+5:021:39:4429+22
3. Pernilla Tunis34:01293+8:141:42:5635+28
3. Marie Fred36:11415+10:241:45:0632+25
3. Julia Torrkulla49:441095+23:571:58:3982+75
4. Louisa Hästö15:58415+40:432:14:3731+2
4. Malin Ivars15:50385+40:352:14:2936+1
4. Jonna Hakala16:15464+41:002:14:5437+5
4. Matilda Smeds17:45734+42:302:16:2487+5
5. Jan Torrkulla43:02539+20:482:59:2652+21
5. Eero Hakala48:39869+26:253:05:0357+21
5. Christian Holm43:34570+21:202:59:5853+16
5. Joel Sågfors41:27440+19:132:57:51870
6. Victoria Höstman34:06447+26:563:31:5776+24
6. Stefan Strandberg38:34699+31:243:36:2573+16
6. Thomas Hjerpe33:05392+25:553:30:5691+38
6. Lukas Enlund1:00:031319+52:533:57:54113+26
7. Joakim Hakala39:09507+12:194:23:3384+8
7. Ilya Lebed32:38140+5:484:17:0281+8
7. Rasmus Tunis47:38917+20:484:32:0282-9
7. Jonas Jern40:59601+14:094:25:23116+3
23. Mikael Bäck29:1068+6:554:54:33110+26
24. Peter Sundelin52:1052+9:505:46:4399-11
25. Olga Novikova39:2739+7:416:26:1085-14
IF Femman 225manna (362)ej godkänd
1. Pontus Strandberg54:17308+16:3654:17308
2. Josefin Torrkulla49:03308+20:281:43:20304-4
3. Matilda Torrkulla45:16916+19:292:28:36302-2
3. Julia Hästö46:57997+21:102:30:17294-10