Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Medel Östergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Medel Östergötland
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: lördag 3 september 2011

Motala AIF OL

53 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kristian NylanderH35 (16)30:156:46
2Gustav ÅhrénH20 (5)30:39+2:347:08
3Victor AnderssonÖppen motion 1 (4)31:05+9:5913:45
3Jonas AxénH18 (3)48:04+11:5412:23
3Victor BergstrandH20 (5)32:16+4:117:31
3Maria BergstrandD45 (6)32:57+5:5011:03
3Thomas SvenssonH50 (17)30:51+4:148:37
4Kerstin BengtssonD65 (6)51:51+19:0721:09
4Oskar HöglundH20 (5)32:54+4:497:40
5Ingrid RoosD50 (8)47:35+21:1216:34
5Anna KorallD35 (7)47:55+14:2212:38
6Karl ÅkermanH75 (13)42:53+10:3415:39
7Stina KorallD60 (9)54:48+27:2922:16
7Emil KarlssonH12 (22)27:43+8:3810:57
7Erik MelénÖppen motion 8 (28)40:27+9:109:16
7Linda KorallD35 (7)1:18:07+44:3420:36
9Erik BlomgrenU2 (13)34:37+10:1517:28
9Malin JanssonD40 (17)37:23+5:3810:48
9Tord FranssonH60 (19)40:39+5:1611:36
10Bengt JohanssonÖppen motion 3 (14)1:03:27+31:4225:04
10Ulrik KarlssonH35 (16)43:25+13:109:42
10Lars MelénÖppen motion 5 (21)57:35+24:2116:35
10Mats R JohanssonH45 (15)36:15+11:078:50
10Per JohanssonH40 (32)32:33+3:227:47
10Ramon BergerH75 (13)47:08+14:4917:12
11Christer FranssonH50 (17)41:15+14:3811:31
13Patrik KorallH45 (15)50:05+24:5712:12
13Torbjörn WrighedH50 (17)42:15+15:3811:48
14Rickard ClaessonÖppen motion 8 (28)49:06+17:4911:15
15Lisa KorallD21 (15)1:16:51+45:2117:25
15Fredrik KorallH40 (32)36:20+7:098:41
16Henric KarlssonÖppen motion 8 (28)51:08+19:5111:43
16Leif HasselströmH60 (19)52:55+17:3215:07
17Anders HedinH60 (19)1:05:07+29:4418:36
18Anders MalmqvistÖppen motion 8 (28)51:54+20:3711:54
19Peter BergstrandÖppen motion 8 (28)54:33+23:1612:30
19Josefine SegerbergD14 (20)2:06:36+1:43:1546:02
23Torgny SegerbergÖppen motion 7 (29)52:23+29:4818:26
23Carl GuldbrandH14 (25)58:55+39:3719:42
23Fredrik JönssonH40 (32)41:03+11:529:49
24Gustav BlomgrenH14 (25)1:15:56+56:3825:23
26Martin HammarlundH21 (27)55:12+24:5010:50
27Elke MyrhedeÖppen motion 7 (29)1:13:40+51:0525:56
28Thure MyrhedeÖppen motion 7 (29)1:14:07+51:3226:05
Karl BlomgrenInskolning (17)fullföljt
Noah NylanderInskolning (17)fullföljt
Johanna TörnqvistInskolning (17)fullföljt
Ella WallmanInskolning (17)fullföljt
Gustav WindahlH10 (18)ej godkänd
Hans GuldbrandÖppen motion 5 (21)ej godkänd
Wilma JanssonD14 (20)ej godkänd
Stig BengtssonH70 (18)ej godkänd
Eric GuldbrandH16 (19)ej godkänd
Olle WindahlH12 (22)ej start
Per HallrosH16 (19)ej start
Bea NylanderInskolning (17)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser