Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Medel Östergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Medel Östergötland
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: lördag 3 september 2011

OK Denseln

58 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1August MollénH12 (22)19:057:32
1Anders KleistH21 (27)30:225:57
1Vilma KarlssonU2 (13)24:2212:18
1Anneli BerggrenD50 (8)26:239:11
1Max BerggrenH16 (19)24:466:57
1Karl MollénH55 (16)31:299:01
1Nina KarlssonD35 (7)33:338:51
1Per KempeÖppen motion 7 (29)22:357:57
2Oskar EngmanH18 (3)37:59+1:499:47
2Stefan KarlssonH40 (32)29:46+0:357:07
2Rasmus KarlssonU1 (16)12:50+0:377:46
2Olle KaleredH21 (27)31:30+1:086:11
2Susanne KarlssonD35 (7)41:23+7:5010:55
2Towa PetterssonD10 (11)19:01+0:019:36
3Thomas PerssonH40 (32)30:11+1:007:13
3Annica CrispinD35 (7)42:06+8:3311:06
3Fredrik MalmforsH16 (19)25:08+0:227:03
3Erik Ivarsson SandbergH21 (27)32:13+1:516:19
4Alfons PetersonU1 (16)13:38+1:258:15
4Erik AnderssonH21 (27)32:14+1:526:19
4Christer LiljaÖppen motion 8 (28)34:51+3:347:59
4Cecilia StrömbäckD35 (7)42:24+8:5111:11
5Josefin LindbergÖppen motion 7 (29)26:59+4:249:30
5Catharina ForsénD55 (10)42:19+9:2714:57
6Anders LiljaÖppen motion 5 (21)49:16+16:0214:11
6Hanna NilssonD18 (7)42:38+15:1612:27
6Hans BrolundH21 (27)33:12+2:506:31
6Björn KarlssonH40 (32)31:09+1:587:27
6Johanna PetersonD35 (7)54:18+20:4514:19
7Hugo PerssonU2 (13)33:33+9:1116:56
7Martin EngmanH16 (19)26:44+1:587:30
7Henrik BerggrenH21 (27)33:14+2:526:31
8Henrik PetersonH35 (16)36:02+5:478:03
9Ingeborg NilssonÖppen motion 5 (21)54:22+21:0815:40
9Gustav EngmanH14 (25)29:02+9:449:42
9Oleksandr StarovH21 (27)33:30+3:086:34
9Carin AnderssonD55 (10)50:08+17:1617:42
10Ryan JonesH16 (19)28:53+4:078:06
10Erik PetterssonH21 (27)34:25+4:036:45
11Linn WidholmÖppen motion 3 (14)1:21:12+49:2732:05
11Hanna BerggrenD21 (15)53:43+22:1312:10
11Edvin KarlssonH21 (27)34:26+4:046:45
12Magnus StrömbäckÖppen motion 7 (29)36:58+14:2313:00
12Ingmarie LiljaÖppen motion 3 (14)1:21:16+49:3132:07
12Bertil SkagerströmH75 (13)1:06:16+33:5724:11
12Per BrolundH21 (27)35:59+5:377:04
12Christer BroströmH45 (15)44:37+19:2910:52
13Sigge LundedalH21 (27)36:37+6:157:11
13Emma EricssonD21 (15)1:02:30+31:0014:10
13Fredrik EngmanH40 (32)34:40+5:298:17
14Lennart SjöbergH70 (18)52:48+18:5118:51
15Malin PeterssonD40 (17)45:12+13:2713:03
16Eva EngmanD40 (17)48:09+16:2413:54
17Sarah PerssonD14 (20)51:29+28:0818:43
22Jonas BraamH21 (27)48:47+18:259:35
25Gudrun IvarssonÖppen motion 7 (29)1:03:15+40:4022:16
25Thomas LiljaH21 (27)54:41+24:1910:44
Johanna PetterssonÖppen motion 8 (28)ej godkänd
Anna AnderssonD21 (15)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser