Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien 1, krets 2, norr

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien 1, krets 2, norr
Arrangörsorganisation: Bromma-Vällingby SOK
Datum: tisdag 12 maj 2015

D16

4 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia RajanIFK Lidingö SOK38:048:29
2Jonna LundbäckJärfälla OK44:38+6:349:57
3Isa LundqvistJärfälla OK48:32+10:2810:49
4Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK52:37+14:3311:44
Elin JarlemarkIFK Lidingö SOKej start

H16

5 370 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar EdvardssonJärfälla OK33:096:10
2Niklas CarlssonSundbybergs IK33:59+0:506:19
3Benjamin LangerakJärfälla OK34:00+0:516:19
4Noel WaldenfjordJärfälla OK37:15+4:066:56
5Christian LindhSundbybergs IK46:07+12:588:35
6Hampus NorrbyJärfälla OK47:47+14:388:53
7Emil GustafssonJärfälla OK49:45+16:369:15
8Arne KvarnefalkJärfälla OK52:08+18:599:42
9Albin KvarnefalkJärfälla OK59:47+26:3811:07
10Nils BabtistBromma-Vällingby SOK1:01:26+28:1711:26
11Edvard ElinderBromma-Vällingby SOK1:07:47+34:3812:37
Rasmus KihlSundbybergs IKej godkänd
Kristoffer TengrothSundbybergs IKej godkänd
Lukas LanttoBromma-Vällingby SOKej start
Erik WretöIFK Lidingö SOKej start
Niclas LimnefeltIFK Lidingö SOKej start
Victor SannicoloTäby OKej start

D16 Kort

4 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vera BogrenSundbybergs IK55:1013:04

D14

4 220 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa BogrenSundbybergs IK38:569:13
2Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK40:10+1:149:31
3Matilda LindhSundbybergs IK40:58+2:029:42
4Alice HallménJärfälla OK43:32+4:3610:18
5Jessica KarlsenJärfälla OK43:53+4:5710:23
6Ida SkantzeSundbybergs IK45:33+6:3710:47
6Tuva FalkSundbybergs IK45:33+6:3710:47
8Klara HolstIFK Lidingö SOK48:35+9:3911:30
9Minette SjögrenBromma-Vällingby SOK49:32+10:3611:44
10Sofia EdvardssonJärfälla OK49:42+10:4611:46
11Vilde WoldSundbybergs IK56:48+17:5213:27
12Amelie RajanIFK Lidingö SOK1:00:43+21:4714:23
13Ellinor HambergJärfälla OK1:18:24+39:2818:34
Ellinor BjörklundJärfälla OKej start

H14

4 220 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LangerakJärfälla OK30:577:20
2Jonatan StåhlSundbybergs IK31:47+0:507:31
3Jonatan GraversenIFK Lidingö SOK33:48+2:518:00
4Anton SilierJärfälla OK36:57+6:008:45
5Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK38:36+7:399:08
6Lukas WernerIFK Lidingö SOK39:07+8:109:16
7Manne HammarbergJärfälla OK40:55+9:589:41
8Niklas SvenssonJärfälla OK41:46+10:499:53
9Filip HulthénJärfälla OK44:03+13:0610:26
10Lukas GustafssonJärfälla OK44:54+13:5710:38
11Simon LiljaIFK Lidingö SOK51:06+20:0912:06
12Vilhelm KarlinSundbybergs IK53:17+22:2012:37
13Max HalldinBromma-Vällingby SOK55:08+24:1113:03
14Alexander LindströmSundbybergs IK55:26+24:2913:08
15Carl TiemerSundbybergs IK1:06:48+35:5115:49
16Isak SöderstenJärfälla OK1:23:23+52:2619:45
Viktor LejonklouSundbybergs IKej godkänd
Johan LundbäckJärfälla OKej godkänd
Tim SandgrenBromma-Vällingby SOKej godkänd
Isak VestringJärfälla OKej start
Linus AlbinssonJärfälla OKej start
Anders WidlundIFK Lidingö SOKej start

H14 Kort

2 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriel SjöblomSolna OK48:5616:45
2Mattias JarbrantBromma-Vällingby SOK1:11:11+22:1524:22
Albert LevinIFK Lidingö SOKej start
Axel HedensiöIFK Lidingö SOKej start

D12

2 920 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronja StåhlSundbybergs IK28:529:53
2Lisa ThunellIFK Lidingö SOK30:45+1:5310:31
3Sigrid CarlssonSundbybergs IK32:09+3:1711:00
4Signe HillerhagIFK Lidingö SOK33:03+4:1111:19
5Agnes DambergIFK Lidingö SOK37:56+9:0412:59
6Miia RollerJärfälla OK53:25+24:3318:17
7Moa FröstadiusSundbybergs IK1:08:44+39:5223:32
8Thea LennartssonJärfälla OK1:49:51+1:20:5937:37
Amanda SannicoloTäby OKej start

H12

2 920 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BovalliusJärfälla OK21:167:16
2William GrunderJärfälla OK23:48+2:328:09
3Jesper ÅkessonJärfälla OK25:24+4:088:41
4Eskil WidehagSundbybergs IK31:02+9:4610:37
5Jannick BrabieJärfälla OK34:01+12:4511:38
6Alex KarlsenJärfälla OK40:02+18:4613:42
7Albin IsacssonBromma-Vällingby SOK42:40+21:2414:36
8Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK43:35+22:1914:55
9Melker PalmJärfälla OK44:36+23:2015:16
10Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOK46:04+24:4815:46
11Anton MörkforsJärfälla OK48:40+27:2416:40
12Erik FranklingIFK Lidingö SOK52:07+30:5117:50
13Arvid ByttnerBromma-Vällingby SOK53:56+32:4018:28
14Olof MelchersonIFK Lidingö SOK56:28+35:1219:20
15Mikael KökeritzSundbybergs IK1:12:56+51:4024:58
Joel ThalénSundbybergs IKej start

D12 Kort

2 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bella PedersenJärfälla OK23:3510:40
2Amelie SandSundbybergs IK45:38+22:0320:38
Sandra NilssonBromma-Vällingby SOKej start

H12 Kort

2 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tim WingrenBromma-Vällingby SOK25:1611:25
2Birger NormanSundbybergs IK51:16+26:0023:11

D10

2 210 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma LiikamaaJärfälla OK22:2910:10
2Paula SilierJärfälla OK23:29+1:0010:37
3Estelle SjögrenBromma-Vällingby SOK25:00+2:3111:18
4Maja LiljaIFK Lidingö SOK27:57+5:2812:38
5Selma CarlsonBromma-Vällingby SOK29:42+7:1313:26
6Julia LöfgrenIFK Lidingö SOK29:58+7:2913:33
7Ebba VestringJärfälla OK33:29+11:0015:09
8Stella ÖstblomJärfälla OK34:39+12:1015:40
9Elsa WretöIFK Lidingö SOK36:47+14:1816:38
10Maja FalkSundbybergs IK43:32+21:0319:41
Stina PedersenJärfälla OKej start

H10

2 210 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan AndersonJärfälla OK18:288:21
2Marcus GrunderJärfälla OK33:16+14:4815:03
3Ville HalldinBromma-Vällingby SOK33:26+14:5815:07
4Oliver LiwångIFK Lidingö SOK36:29+18:0116:30
5Edvin SkantzeSundbybergs IK42:33+24:0519:15
6Anders NilssonBromma-Vällingby SOK44:53+26:2520:18

Inskolning

1 270 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Klara BrandonBromma-Vällingby SOKfullföljt
Åke BrandonBromma-Vällingby SOKfullföljt
Linus DanielssonSolna OKfullföljt
Dante VidinSolna OKfullföljt

U1

1 640 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon LindströmSundbybergs IK18:3311:18
2Amanda MörkforsJärfälla OK19:27+0:5411:51
3Ludvig SundströmIFK Lidingö SOK20:00+1:2712:11
4Irma WidehagSundbybergs IK20:19+1:4612:23
5Adam GustavssonSundbybergs IK21:27+2:5413:04
6Ebba WolfBromma-Vällingby SOK21:51+3:1813:19
6Botvid SimonssonSundbybergs IK21:51+3:1813:19
8Simon AndersonJärfälla OK23:13+4:4014:09
9Sam HashemiBromma-Vällingby SOK23:15+4:4214:10
10Love DanielssonSolna OK23:52+5:1914:33
11Anna FranklingIFK Lidingö SOK25:08+6:3515:19
12Elin AnderssonBromma-Vällingby SOK25:35+7:0215:35
13Joel BrandonBromma-Vällingby SOK25:44+7:1115:41
14Wilma GavelinSundbybergs IK25:49+7:1615:44
15Jonathan TarbergBromma-Vällingby SOK26:04+7:3115:53
16Vilgot GrindbergJärfälla OK26:18+7:4516:02
17Petter GrönnesbyBromma-Vällingby SOK26:45+8:1216:18
18Isabell PeterssonBromma-Vällingby SOK26:50+8:1716:21
19Josefine BoströmSundbybergs IK27:27+8:5416:44
20Anna MyrtnerBromma-Vällingby SOK27:54+9:2117:00
21Nils AhlgrenBromma-Vällingby SOK28:35+10:0217:25
22William MarklundBromma-Vällingby SOK32:40+14:0719:55
23Alexander MarklundBromma-Vällingby SOK32:44+14:1119:57
24Egon WistedtSundbybergs IK36:10+17:3722:03
25Eleonora DellOrtoSolna OK39:46+21:1324:14
26Minna KökeritzSundbybergs IK44:33+26:0027:09
Alma BjerklinBromma-Vällingby SOKej start
Olivia BjerklinBromma-Vällingby SOKej start
Atle EngelbrektssonBromma-Vällingby SOKej start
Ursula GannholmBromma-Vällingby SOKej start
Alfred HäggSolna OKej start
Elina HögbergSundbybergs IKej start
Elias PetterssonJärfälla OKej start
Astrid RollJärfälla OKej start
Hampus SundbergJärfälla OKej start
William VilénBromma-Vällingby SOKej start

U2

2 210 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar FredzellJärfälla OK23:1110:29
2Didrik RosenqvistBromma-Vällingby SOK26:16+3:0511:53
3Adrian WernerIFK Lidingö SOK26:34+3:2312:01
4Adrian KronhefferSolna OK27:26+4:1512:24
5Emil FranzénSundbybergs IK28:09+4:5812:44
6Viktor ErikssonBromma-Vällingby SOK30:22+7:1113:44
7Carl NormanSundbybergs IK30:24+7:1313:45
8Viggo VidinSolna OK31:53+8:4214:25
9Isabelle BoströmSundbybergs IK32:50+9:3914:51
10Louise HambergJärfälla OK32:54+9:4314:53
11Julia HolmbergJärfälla OK34:08+10:5715:26
12Mira ReignierJärfälla OK34:16+11:0515:30
13Tilda StenbackJärfälla OK34:17+11:0615:30
14Zoe BerndtssenJärfälla OK34:19+11:0815:31
15Moa RollJärfälla OK34:20+11:0915:32
16Daniel JarbrantBromma-Vällingby SOK35:39+12:2816:07
17Axel FröstadiusSundbybergs IK37:12+14:0116:49
18August WikerforsJärfälla OK37:38+14:2717:01
19Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK42:02+18:5119:01
20Edith KuoskuJärfälla OK47:02+23:5121:16
21Alvar EdvardssonBromma-Vällingby SOK48:07+24:5621:46
Nemanja KovrlijaBromma-Vällingby SOKej godkänd
Love AnderssonBromma-Vällingby SOKej start
Elliot HahnSundbybergs IKej start

U3

2 920 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba HörlingSundbybergs IK42:3114:33
2Carl TörnBromma-Vällingby SOK44:54+2:2315:22
3Alexander IggmarkBromma-Vällingby SOK52:56+10:2518:07
4Sofia SandSundbybergs IK55:46+13:1519:05
5Klara GraversenIFK Lidingö SOK55:59+13:2819:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser