Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien 1, krets 4, syd

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien 1, krets 4, syd
Arrangörsorganisation: IFK Enskede
Datum: tisdag 12 maj 2015

D16

4 160 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilma KarlssonSnättringe SK40:489:48
2Kristina TedhamreSnättringe SK42:09+1:2110:07
Sofia FurebySnättringe SKej godkänd

H16

5 110 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö41:598:12
2Tobias KarlssonSnättringe SK43:37+1:388:32
3Ivar Lidström LauriSnättringe SK44:33+2:348:43
4Emil AnderssonHaninge SOK1:08:48+26:4913:27
5Martin SkärlénHaninge SOK1:15:14+33:1514:43
Mattias KallhaugeSnättringe SKej start
Eskil BrännerudSöders-Tyresöej start
Viking FreijSnättringe SKej start
Felix PerssonHaninge SOKej start

H16 Kort

3 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav LidmarSnättringe SK51:1012:49
2Albin RydénSnättringe SK53:25+2:1513:23
3Gustav NirvinHaninge SOK1:11:59+20:4918:02
4Kristoffer RydénHaninge SOK1:14:14+23:0418:36

D14

3 530 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina PerssonHaninge SOK38:5511:01
2Emma StråhleSöders-Tyresö1:08:31+29:3619:24
Ella KarlssonSnättringe SKej godkänd

H14

3 990 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob NauHaninge SOK42:1210:34
2Albin HainkeSnättringe SK49:09+6:5712:19
3Elias NorrmanHaninge SOK50:09+7:5712:34
4David BernSnättringe SK1:00:49+18:3715:14
5Rasmus KlingbergSnättringe SK1:00:55+18:4315:16
6Josef FranzénSnättringe SK1:02:09+19:5715:34
7John WolgastSnättringe SK1:08:13+26:0117:05
8Jacob WolgastSnättringe SK1:40:47+58:3525:15
Erik Lidström Lauri Snättringe SKej godkänd
Johan CallebergSnättringe SKej godkänd
Erik NorlinIFK Enskedeej start
Jesper LidmarSnättringe SKej start

D14 Kort

2 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vanja PennebrinkSnättringe SK42:4715:36
Olivia HultmanHaninge SOKej start
Izabella CzechowskiHaninge SOKej start
Vendela BorgHaninge SOKej start

H14 Kort

2 740 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias SkottIFK Enskede29:0510:36
2Andreas BorängSnättringe SK30:22+1:1711:04
3Ludde BlomIFK Enskede35:43+6:3813:02
4Nils RundströmIFK Enskede35:47+6:4213:03
5Sebastian SandblomSnättringe SK36:14+7:0913:13
6Pontus AxellIFK Enskede42:31+13:2615:31
7Teodor NorbergIFK Enskede1:14:06+45:0127:02
Linus LiljeholmHaninge SOKej start

D12

2 740 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hedda RöstinSöders-Tyresö31:0211:19
2Martina MäkeläHaninge SOK45:49+14:4716:43
3Elin WolgastSnättringe SK47:10+16:0817:12
Helena BernSnättringe SKej godkänd

H12

2 740 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak GeliusSnättringe SK21:217:47
2Oskar HaglundHaninge SOK27:05+5:449:53
3Filip StorellHaninge SOK28:18+6:5710:19
4Carl-Johan KrookSöders-Tyresö33:04+11:4312:04
5Lucas ChavdaSöders-Tyresö33:34+12:1312:15
6Oskar EknerSnättringe SK34:54+13:3312:44
7Olle ThimbergSöders-Tyresö36:14+14:5313:13
8Elis RundströmIFK Enskede36:54+15:3313:28
9Jacob KennerhedSnättringe SK37:26+16:0513:39
10Mattias HedinSöders-Tyresö45:32+24:1116:37
11Ivo ClarhällSöders-Tyresö45:34+24:1316:37
12Albert NordSnättringe SK50:57+29:3618:35
13Antoni KowalikSnättringe SK56:41+35:2020:41
14David TörnqvistSnättringe SK57:19+35:5820:55
Jakob TedhamreSnättringe SKej godkänd
Johan FredholmSnättringe SKej start

D12 Kort

2 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Saga SvennersjöSnättringe SK51:0620:56
2Elvira HagströmSnättringe SK52:08+1:0221:21
Alicia KallhaugeSnättringe SKej godkänd

H12 Kort

2 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Harald Barck-HolstSnättringe SK17:567:20
2Tage MührerIFK Enskede21:24+3:288:46
3Felix TunellHaninge SOK44:34+26:3818:15
Filip FlodströmIFK Enskedeej start

D10

2 440 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva Lidström LauriSnättringe SK17:167:04
2Hanna CarlqvistSnättringe SK20:37+3:218:26
3Lovisa LindqvistIFK Enskede21:05+3:498:38
4Emma HallendalIFK Enskede22:50+5:349:21
5Ellen SandblomSnättringe SK24:58+7:4210:13
6Linn DeboussardIFK Enskede28:28+11:1211:40
7Molly GeliusSnättringe SK35:07+17:5114:23

H10

2 440 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik NederheimHaninge SOK15:346:22
2Hannes LindqvistIFK Enskede16:46+1:126:52
3Gustav HaglundHaninge SOK19:34+4:008:01
4Stanislaw KowalikSnättringe SK27:22+11:4811:12
5Peter LindvallHaninge SOK28:00+12:2611:28
6Anton DyreliusSnättringe SK29:14+13:4011:58
7Gustav StorellHaninge SOK31:15+15:4112:48

Inskolning

1 790 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hugo AbelSnättringe SKfullföljt
Folke Barck-HolstSnättringe SKfullföljt
Alvin ChavdaSöders-Tyresöfullföljt
Wilhelm EngstrandSnättringe SKfullföljt
Rasmus FujiiSnättringe SKfullföljt
Henrik HaglundHaninge SOKfullföljt
Lovisa NederheimHaninge SOKfullföljt
Elin StorellHaninge SOKfullföljt
Samuel SvennersjöSnättringe SKfullföljt

U1

1 820 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik NorinSöders-Tyresö14:558:11
2David NybergSnättringe SK15:07+0:128:18
3Hugo ZieglerSnättringe SK16:30+1:359:03
4Hugo PelanderSnättringe SK16:37+1:429:07
5Magnus Barck-HolstSnättringe SK17:01+2:069:20
6Lina ChavdaSöders-Tyresö17:41+2:469:42
7Hanna LundinIFK Enskede17:58+3:039:52
8Gabriel CarlqvistSnättringe SK18:05+3:109:56
9Isac WesterHaninge SOK18:18+3:2310:03
10Maja ThimbergSöders-Tyresö18:33+3:3810:11
11Elion ReimeringerHaninge SOK19:01+4:0610:26
12Emil BrinellHaninge SOK20:21+5:2611:10
13Anton HedströmSöders-Tyresö20:35+5:4011:18
14Hilmar HedinIFK Enskede20:38+5:4311:20
15John RudungHaninge SOK20:41+5:4611:21
16Lukas FujiiSnättringe SK21:41+6:4611:54
17Edvin SöderlundHaninge SOK22:05+7:1012:08
18Smilla GreenIFK Enskede22:35+7:4012:24
19Morgan MäkeläHaninge SOK22:37+7:4212:25
20Anna BoströmSnättringe SK22:51+7:5612:33
21Elin LindhagenIFK Enskede23:52+8:5713:06
22Thea SöderlundHaninge SOK24:03+9:0813:12
23Cornelia HagströmSnättringe SK24:25+9:3013:24
24Anna GredenhagSnättringe SK26:15+11:2014:25
25Thea GeliusSnättringe SK26:16+11:2114:25
26Emma KällmanHaninge SOK26:45+11:5014:41
27Emilia WikstrandHaninge SOK26:47+11:5214:42
28Alfred WahrenSöders-Tyresö27:38+12:4315:10
29Ludvig RosendahlSnättringe SK33:18+18:2318:17
30Molly GreenIFK Enskede34:27+19:3218:55
Albert MührerIFK Enskedeej godkänd
Wilma FredholmSnättringe SKej godkänd
Linus NileviHaninge SOKej start
Elin TheanderHaninge SOKej start

U2

2 440 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig NordSnättringe SK19:007:47
2Joel LjungbergSöders-Tyresö21:18+2:188:43
3Arvid LöfstedtHaninge SOK21:29+2:298:48
4Felicia StrindérIFK Enskede21:42+2:428:53
5Elin AbelSnättringe SK22:37+3:379:16
6Ida PelanderSnättringe SK25:18+6:1810:22
7Casper Van den Tempel SölvinSnättringe SK25:38+6:3810:30
8Moa GlanshedHaninge SOK25:39+6:3910:30
9Rikard TapiaHaninge SOK26:44+7:4410:57
10David BerglundSnättringe SK27:05+8:0511:05
11Hampus GlanshedHaninge SOK27:17+8:1711:10
12Nikola SthyrSnättringe SK28:47+9:4711:47
13Jonatan RydénHaninge SOK32:03+13:0313:08
14Jonathan TrulsrudHaninge SOK32:37+13:3713:22
15Lucas DeboussardIFK Enskede32:50+13:5013:27
16Mattias BorängSnättringe SK34:44+15:4414:14
17Madelene MidelfHaninge SOK36:33+17:3314:58
Elmin HovmöllerSöders-Tyresöej start
Moa KlingbergSnättringe SKej start
Ville LaurilaSöders-Tyresöej start

U3

2 740 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar FredholmSnättringe SK40:5914:57
2Ida WesterHaninge SOK55:07+14:0820:06
3Teodor KällmanHaninge SOK57:30+16:3120:59

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser