Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien 2, krets 1, norr

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien 2, krets 1, norr
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: torsdag 28 maj 2015

D16

3 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea JohanssonTäby OK34:079:13
2Selma GumaeliusWaxholms OK34:21+0:149:17
3Veronica RedtzerAttunda OK43:34+9:2711:46
4Josefine AnderssonTäby OK43:52+9:4511:51
5Rebecka HaraldssonTäby OK58:54+24:4715:55
Ellen AnderssonTäby OKej godkänd

H16

4 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vidar PerssonTäby OK31:437:33
2Robert ColeVäsby OK36:08+4:258:36
3Victor SannicoloTäby OK38:10+6:279:05
4Ludvig LindénAttunda OK39:57+8:149:30
5Marcus Salomon-SörensenAttunda OK47:21+15:3811:16
6Jakob VestmanOK Österåker58:39+26:5613:57
7Samuel KyletoftVäsby OK1:03:05+31:2215:01
8Erik HollmannOK Österåker1:09:23+37:4016:31
9Tim SundqvistOK Österåker1:18:54+47:1118:47
Anton NordinAttunda OKej godkänd
Fredrik StenbeckOK Österåkerej start
Gustaf EmanuelssonWaxholms OKej start

D16 Kort

2 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva SpennareAttunda OK36:4312:39

H16 Kort

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias KamsvågAttunda OK33:2611:31
2Filip RenbergWaxholms OK46:08+12:4215:54
3Robin DahlborgOK Österåker1:01:41+28:1521:16

D14

2 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia IversAttunda OK24:578:36
2Therese NilssonOK Österåker25:40+0:438:51
3Alma HellströmAttunda OK27:08+2:119:21
4Ida SpennareAttunda OK31:10+6:1310:44
5Sara SundinWaxholms OK31:44+6:4710:56
6Maja SandvikAttunda OK34:29+9:3211:53
Lovisa NilssonAttunda OKej start

H14

2 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max HoppeWaxholms OK21:207:21
2Axel MålargårdTäby OK24:02+2:428:17
3Fredrik HanssonTäby OK27:57+6:379:38
4Samuel LindénAttunda OK28:08+6:489:42
5Emil SoneAttunda OK30:16+8:5610:26
6Ludvig NordinAttunda OK33:52+12:3211:40
7Olle Pettersson GradinAttunda OK34:40+13:2011:57
Anton HänströmTäby OKej start
Adam RenbergWaxholms OKej start
Nick WestinAttunda OKej start

D14 Kort

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen FreyeWaxholms OK54:1621:42
2Matilda JarlWaxholms OK55:25+1:0922:10

H14 Kort

2 500 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hampus WiknerOK Österåkerej start

D12

2 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrika NordquistTäby OK20:368:14
2Märta SandvikAttunda OK24:26+3:509:46
3Embla BergströmTäby OK26:02+5:2610:24
4Linnea NordinAttunda OK26:32+5:5610:36
5Tilde JonssonOK Österåker29:07+8:3111:38
6Moa JohanssonVäsby OK30:03+9:2712:01
7Sofia SundinWaxholms OK32:28+11:5212:59
8Elvira BredinAttunda OK33:40+13:0413:28
9Vera HallgrenOK Österåker37:40+17:0415:04
Amanda SannicoloTäby OKej start

H12

2 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan FochsenWaxholms OK16:166:30
2Elis IversAttunda OK20:11+3:558:04
3Filip LindqvistTäby OK22:29+6:138:59
4Viggo JahrOK Österåker25:40+9:2410:16
5Viktor SoneAttunda OK29:55+13:3911:58
6Martin ErikssonVäsby OK35:42+19:2614:16
7Love HörnstenOK Österåker35:52+19:3614:20
Albin GrankvistVäsby OKej godkänd

D12 Kort

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja HoppeWaxholms OK14:237:11
2Sandra RosenqvistTäby OK21:41+7:1810:50
3Rut JohnssonWaxholms OK23:54+9:3111:57
4Greta BäckWaxholms OK31:28+17:0515:44
Ella KoertgeTäby OKej start

H12 Kort

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilhelm NordqvistWaxholms OK19:419:50
2Hjalmar SjölundAttunda OK30:13+10:3215:06
Ivar DuvhökWaxholms OKej start

D10

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida HellströmAttunda OK17:318:45
2Malin StrömqvistAttunda OK19:30+1:599:45
3Klara AnderssonTäby OK26:19+8:4813:09

H10

2 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias LjungdellTäby OK16:548:27
2Noa BerglundTäby OK18:10+1:169:05
3Malte AlbinssonOK Österåker20:24+3:3010:12
4Petter FochsenWaxholms OK20:54+4:0010:27
5Jens FochsenWaxholms OK22:26+5:3211:13
6Svante SandvikAttunda OK23:07+6:1311:33
7Axel NordqvistWaxholms OK24:28+7:3412:14
8Edvin BergqvistOK Österåker32:20+15:2616:10
9Nico HörnstenOK Österåker32:50+15:5616:25
10Simon LundellOK Österåker35:02+18:0817:31
Hugo SjölanderTäby OKutgått

Inskolning

1 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Signe AlbinssonOK Österåkerfullföljt
Hedda FochsenTäby OKfullföljt
Malte HallmanAttunda OKfullföljt
Alma HallstenTäby OKfullföljt
Ella HallstenTäby OKfullföljt
Ella LjungdellTäby OKfullföljt
Sarah LundellOK Österåkerfullföljt
Hugo PleinerTäby OKfullföljt
Viktor TederTäby OKfullföljt
Alexander Alatalo AlmWaxholms OKej start
Maja ErikssonWaxholms OKej start
Matilda LekbergWaxholms OKej start

U1

1 700 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia EkmanTäby OK11:306:45
2Frank WelanderAttunda OK12:28+0:587:20
3Axel BrattbergAttunda OK13:43+2:138:04
4Ilya KuchinskyTäby OK14:46+3:168:41
5Ivan ForminTäby OK14:48+3:188:42
6Pavel KuchinskyTäby OK14:50+3:208:43
7Ella LindqvistTäby OK15:11+3:418:55
8Elin RichardAttunda OK15:23+3:539:02
9Anton KarlssonWaxholms OK15:35+4:059:10
10Alice ArhammarAttunda OK16:13+4:439:32
11Inez JohnssonWaxholms OK17:08+5:3810:04
12Elliot LjungdellTäby OK17:13+5:4310:07
13Bella ArhammarAttunda OK17:58+6:2810:34
14Rickard SturkWaxholms OK18:16+6:4610:44
15Selma BredinAttunda OK18:24+6:5410:49
16Sara StrömqvistAttunda OK19:51+8:2111:40
17Linda StrömqvistAttunda OK19:54+8:2411:42
18Elliot JonssonAttunda OK20:08+8:3811:50
19Ellen BergqvistOK Österåker20:14+8:4411:54
20Markus LaaksonenWaxholms OK20:24+8:5412:00
21Alexander HalldinWaxholms OK20:26+8:5612:01
22Leo WachaWaxholms OK20:47+9:1712:13
23Arvid BacklundWaxholms OK20:49+9:1912:14
24Vincent BarkmanWaxholms OK21:24+9:5412:35
25Margit JohnssonWaxholms OK21:45+10:1512:47
26Mats LindqvistTäby OK22:18+10:4813:07
27Jenny RosenqvistTäby OK23:08+11:3813:36
28Gabriel KlemetsAttunda OK23:23+11:5313:45
29Greta SandvikAttunda OK23:46+12:1613:58
30Ylva ForslinAttunda OK29:20+17:5017:15
31Linnéa SandströmAttunda OK29:48+18:1817:31
32Isabelle AhlénWaxholms OK44:45+33:1526:19
32Sofia QuasWaxholms OK44:45+33:1526:19
Vincent KällströmAttunda OKej godkänd
Leo Alatalo AlmWaxholms OKej start
Matilda Alatalo AlmWaxholms OKej start
Erik AlteriusWaxholms OKej start
Tyra EllerudWaxholms OKej start
Olle ErikssonWaxholms OKej start
Lova-Li HollstrandWaxholms OKej start
Noah HökWaxholms OKej start
Alice IrvelandAttunda OKej start
Gabriel LekbergWaxholms OKej start
Ida LönnheimWaxholms OKej start
Viktor SilwerTäby OKej start
Fabian WohlénWaxholms OKej start
Emil ÅsensjöWaxholms OKej start
Malva ÖhrnWaxholms OKej start

U2

2 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AnterudVäsby OK16:268:13
2Ella LybertVäsby OK18:43+2:179:21
3Henrik NerellAttunda OK18:46+2:209:23
4Lovisa NordquistTäby OK19:39+3:139:49
5Wilma JosefssonVäsby OK22:11+5:4511:05
6David DelvikenAttunda OK24:41+8:1512:20
7Max SjöbergOK Österåker26:25+9:5913:12
8Alvin LarssonAttunda OK27:27+11:0113:43
9Viktor SandqvistVäsby OK27:43+11:1713:51
10Adina StalåsOK Österåker28:43+12:1714:21
11Sebastian TorgerstadVäsby OK30:26+14:0015:13
12Liam HallAttunda OK35:34+19:0817:47
13Sara HarryssonAttunda OK43:45+27:1921:52
Selena GiraldoWaxholms OKej start
Sara IrvelandAttunda OKej start
Morgan KoertgeTäby OKej start
Oscar KoertgeTäby OKej start
Viktor KälleredOK Österåkerej start

U3

2 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin HyppelOK Österåker33:2813:23
2Rebecca MartinssonOK Österåker36:59+3:3114:47
2Melina EgelrudOK Österåker36:59+3:3114:47
4Castor LonguevilleOK Österåker38:10+4:4215:16
5Nicholas HanssonOK Österåker38:27+4:5915:22
6Benjamin CalmermanOK Österåker38:52+5:2415:32
7Elias LundellOK Österåker57:51+24:2323:08
Alva PleinerTäby OKutgått
Anton LindrothOK Österåkerej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser