Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien 2, krets 2, syd

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien 2, krets 2, syd
Arrangörsorganisation: OK Ravinen
Datum: torsdag 28 maj 2015

D16

4 320 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa WestbladOK Ravinen42:489:54
2Vilma GotheOK Ravinen1:09:30+26:4216:05
Malin StrandbergGustavsbergs OKej godkänd
Tilda BellanderGustavsbergs OKej godkänd

H16

4 690 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Viggo KlassonOK Ravinenej godkänd
Lukas HellgrenOK Ravinenej godkänd
Erik HerneOK Ravinenej godkänd
Hannes SvahnOK Ravinenej godkänd
Axel GranqvistOK Ravinenej start
Simon TörnqvistOK Ravinenej start

H16 Kort

3 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alf IrestigSkarpnäcks OL59:1816:01
Gustaf WilénOK Ravinenej godkänd
Anton BorgOK Ravinenej godkänd

D14

3 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia EngelOK Ravinen34:149:55
2Elin BergOK Ravinen37:39+3:2510:54
3Lova AggeforsOK Ravinen41:28+7:1412:01
4Vera RolfssonSkarpnäcks OL46:54+12:4013:35
5Hedda Persson VildirSkarpnäcks OL48:49+14:3514:08
6Ellen EkströmOK Ravinen50:18+16:0414:34
7Frida ArnessonSkarpnäcks OL54:25+20:1115:46
8Emma BellanderGustavsbergs OK1:05:44+31:3019:03
9Johanna PetterssonGustavsbergs OK1:13:46+39:3221:22
Ella ForsbergOK Ravinenej godkänd

H14

3 720 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker HörnfeldtOK Ravinen35:359:33
2Martin RinnbäckOK Ravinen45:26+9:5112:12
3Elvis SamuelssonSkarpnäcks OL57:32+21:5715:27
4Linus HalvorsenSkarpnäcks OL1:01:27+25:5216:31
5Oskar Json NorlénGustavsbergs OK1:01:28+25:5316:31
6Leon Ekselius LagercrantzSkarpnäcks OL1:25:09+49:3422:53
Albin LindskogOK Ravinenej godkänd
Tiger LandénGustavsbergs OKej godkänd
Danni De VylderSkarpnäcks OLej start
Prim ChristianderOK Ravinenej start

D14 Kort

2 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes EdgrenSkarpnäcks OL40:0015:56

H14 Kort

2 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel KjellmanOK Ravinen31:3512:34
Hampus AlzénGustavsbergs OKej godkänd

D12

2 580 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tindra JonssonSkarpnäcks OL25:479:59
2Emma AlmgrenOK Ravinen26:06+0:1910:06
3Tilda MårtenssonOK Ravinen27:51+2:0410:47
4Amanda GranqvistOK Ravinen28:29+2:4211:02
5Ida ÖsterbergGustavsbergs OK31:22+5:3512:09
6Johanna AlmgrenOK Ravinen31:46+5:5912:18
7Smilla MogensenOK Ravinen34:15+8:2813:16
8Tove SvedellSkarpnäcks OL48:38+22:5118:51
9Liv HerneOK Ravinen51:10+25:2319:49
10Matilda FriskGustavsbergs OK57:10+31:2322:09
11Måra StegardSkarpnäcks OL1:03:28+37:4124:35
12Sofia AlbemarkOK Ravinen1:05:31+39:4425:23

H12

2 520 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik SvenssonOK Ravinen20:087:59
2Alvin CraigOK Ravinen20:25+0:178:06
3Olle KallurOK Ravinen25:50+5:4210:15
4Herman SvahnOK Ravinen28:09+8:0111:10
5Rasmus LindblomGustavsbergs OK31:02+10:5412:18
6Oscar AnelandOK Ravinen31:26+11:1812:28
7Olle SandströmOK Ravinen32:57+12:4913:04
8Terje StormoGustavsbergs OK34:19+14:1113:37
9Joel AggeforsOK Ravinen35:35+15:2714:07
10Lucas AlzénGustavsbergs OK36:51+16:4314:37
11Edvin ForsbergOK Ravinen37:55+17:4715:02
12Johan BergOK Ravinen39:12+19:0415:33
13Justus ArenanderSkarpnäcks OL44:13+24:0517:32
14Mathias DryseliusSkarpnäcks OL46:27+26:1918:25
15Anton SjödinGustavsbergs OK56:18+36:1022:20
16Fritiof RusckOK Ravinen1:05:05+44:5725:49
Hugo LindskogOK Ravinenej godkänd
Max LönnqvistOK Ravinenej start
Lukas MalmströmGustavsbergs OKej start

D12 Kort

2 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma WandelOK Ravinen27:2512:11
2Ebba EhrlinOK Ravinen47:45+20:2021:13

H12 Kort

2 250 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon WikOK Ravinen23:2910:26
2Olle BrohagenOK Ravinen28:29+5:0012:39
3Elias WikOK Ravinen53:35+30:0623:48
Sven KristenssonOK Ravinenej godkänd
Erik HellgrenOK Ravinenej godkänd

D10

2 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia EngelOK Ravinen23:249:28
2Ebba ForsbergOK Ravinen27:31+4:0711:08
3Wilma MårtenssonOK Ravinen32:25+9:0113:07
4Ellen AnelandOK Ravinen35:02+11:3814:11
5Elvira MalmströmGustavsbergs OK43:57+20:3317:47
6Sofie LindellGustavsbergs OK52:00+28:3621:03
7Paulina AlzénGustavsbergs OK1:11:57+48:3329:07

H10

2 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes MogensenOK Ravinen18:498:19
2Max ÖsterbergGustavsbergs OK19:47+0:588:45
3Edvin WollbrandOK Ravinen25:09+6:2011:07
4Malte BellanderGustavsbergs OK29:29+10:4013:02
5Linus ForsbergOK Ravinen29:39+10:5013:07
6Sebastian LindblomGustavsbergs OK41:18+22:2918:16
7Arvid SjödinGustavsbergs OK45:00+26:1119:54
Folke KåbergOK Ravinenej godkänd

Inskolning

1 110 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Knut AppellSkarpnäcks OLfullföljt
Emma BergOK Ravinenfullföljt
Sara BergOK Ravinenfullföljt
Ella CarlssonOK Ravinenfullföljt
Henry DecknerSkarpnäcks OLfullföljt
Frida EkOK Ravinenfullföljt
Sixten HörnfeldtOK Ravinenfullföljt
Lova JonssonSkarpnäcks OLfullföljt
Elsa NilssonOK Ravinenfullföljt
Nestor NilssonOK Ravinenfullföljt
Mareen PrevotOK Ravinenfullföljt
Frans Walkenström BohlinSkarpnäcks OLfullföljt
Alice BlomqvistOK Ravinenej start
Jacob EdgrenOK Ravinenej start

U1

1 800 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theodor CarlssonOK Ravinen16:569:24
2Vidar PihloOK Ravinen17:39+0:439:48
3Oscar LundquistOK Ravinen18:43+1:4710:23
4Julia JonssonOK Ravinen22:42+5:4612:36
5Ture LindskogOK Ravinen23:18+6:2212:56
6Wilgot WiklundOK Ravinen23:21+6:2512:58
7Östen HembSkarpnäcks OL24:24+7:2813:33
8Julia EkOK Ravinen24:33+7:3713:38
9Filemon LundqvistOK Ravinen24:54+7:5813:50
10Filip DryseliusSkarpnäcks OL25:34+8:3814:12
11Ruben ArenanderSkarpnäcks OL26:05+9:0914:29
12Milla KlassonOK Ravinen27:30+10:3415:16
13Svante BrohagenOK Ravinen28:09+11:1315:38
14Lina ArvidsonOK Ravinen30:36+13:4017:00
15Teodor JonssonSkarpnäcks OL31:47+14:5117:39
16Arvid HolmstenSkarpnäcks OL31:56+15:0017:44
17Hugo NyströmOK Ravinen34:31+17:3519:10
18Henning Horn af RantzienSkarpnäcks OL34:49+17:5319:20
19Wilma KaamanOK Ravinen35:46+18:5019:52
20Kasper DybeckOK Ravinen36:04+19:0820:02
21Beata EdlerOK Ravinen36:06+19:1020:03
22Dante DybeckOK Ravinen36:09+19:1320:05
23Isa KristenssonOK Ravinen36:40+19:4420:22
24Leo Walkenström Bohlin Skarpnäcks OL36:50+19:5420:27
25Sigrid HammarskiöldSkarpnäcks OL38:52+21:5621:35
26Arthur MildGustavsbergs OK38:55+21:5921:37
27Lone HalvorsenSkarpnäcks OL40:23+23:2722:26
28Sigrid WärngårdSkarpnäcks OL42:13+25:1723:27
29Otto BjörneldOK Ravinen42:58+26:0223:52
30Selma RusckOK Ravinen43:01+26:0523:53
31Alva VildirSkarpnäcks OL43:24+26:2824:06
32Theodor GrunseliusOK Ravinen43:25+26:2924:07
33Stella GrunseliusOK Ravinen43:26+26:3024:07
34Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OL44:32+27:3624:44
35Hanna HinasSkarpnäcks OL44:50+27:5424:54
36Elias AnderssonSkarpnäcks OL48:38+31:4227:01
37Albert BorgOK Ravinen52:05+35:0928:56
Arvid KotzSkarpnäcks OLej godkänd
Aksel AtisSkarpnäcks OLej godkänd
Jakob BergmanSkarpnäcks OLej godkänd
Eimear MolinSkarpnäcks OLej start
Liv de VriesSkarpnäcks OLej start
Sofie WagnerSkarpnäcks OLej start
Ture StåhlbergOK Ravinenej start
alva kotzSkarpnäcks OLej start
Gustav BoestadSkarpnäcks OLej start
Erik SöderblomSkarpnäcks OLej start

U2

2 430 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik LundquistOK Ravinen22:049:04
2Hilda MårdOK Ravinen25:35+3:3110:31
3Calle JohanssonOK Ravinen26:35+4:3110:56
4Maja ArvidsonOK Ravinen26:51+4:4711:02
5Melvin SvenssonOK Ravinen26:56+4:5211:05
6Frida RiggareOK Ravinen27:18+5:1411:14
7Gustav LübckeOK Ravinen28:37+6:3311:46
8Paula StruckOK Ravinen32:11+10:0713:14
9Elsa SvedellSkarpnäcks OL33:21+11:1713:43
10Tom NylundOK Ravinen33:46+11:4213:53
11Frida StambertGustavsbergs OK34:55+12:5114:22
12Viola BååthSkarpnäcks OL35:19+13:1514:32
13Rebecca CraigOK Ravinen37:30+15:2615:25
14Klara HamnerOK Ravinen41:21+19:1717:00
15Gustav NyströmOK Ravinen42:13+20:0917:22
15Melker HalvorsenSkarpnäcks OL42:13+20:0917:22
17Mette HuitfeldtSkarpnäcks OL47:13+25:0919:25
Caspar SperlingSkarpnäcks OLej start
Matteus EngströmSkarpnäcks OLej start
Hugo AggeforsOK Ravinenej start

U3

2 560 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina BergOK Ravinen23:529:19
2Alva KjellmanOK Ravinen29:01+5:0911:20
3Mathilda HanssonOK Ravinen30:45+6:5312:00
4Turid WärngårdSkarpnäcks OL34:28+10:3613:27
5Adam MessiliOK Ravinen38:01+14:0914:51
6Noah HermanssonOK Ravinen53:40+29:4820:57
7Dagny LindOK Ravinen1:05:22+41:3025:32
Tuvali EkenmanOK Ravinenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser