Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien 2, krets 1, syd

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien 2, krets 1, syd
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: torsdag 28 maj 2015

D16

3 430 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella SjöbergTullinge SK34:109:57
2Lovisa LängheimTullinge SK35:00+0:5010:12
3Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK37:24+3:1410:54
4Lovisa LarssonTullinge SK46:40+12:3013:36
5Trine KarlbergTullinge SK48:34+14:2414:09
6Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK51:36+17:2615:02

H16

3 710 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AnderssonTullinge SK24:266:35
2Ruben BryngelssonTullinge SK30:42+6:168:16
3Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK31:45+7:198:33
4Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK34:54+10:289:24
5Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK38:06+13:4010:16
6Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby44:31+20:0511:59
7Adrian ClevesonTumba-Mälarhöjden OK46:09+21:4312:26
8Oskar ForsbergTullinge SK56:51+32:2515:19
9Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OK1:02:49+38:2316:55
Lukas BrodinTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Lukas ArkängTullinge SKej start
Max Igor KajanusTumba-Mälarhöjden OKej start

H16 Kort

3 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus SörqvistTumba-Mälarhöjden OK51:1916:14
2Felix MalmsjöHellas Orientering59:48+8:2918:55

D14

3 150 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK33:5010:44
2Klara BolinTullinge SK36:04+2:1411:26
3Tilda AnderssonTullinge SK43:02+9:1213:39
Katja LeicktTullinge SKej godkänd

H14

3 160 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby25:398:07
2Liam HellstadiusOK Älvsjö-Örby27:53+2:148:49
3Alfred LängheimTullinge SK28:49+3:109:07
4Petter MyrenbergOK Älvsjö-Örby29:12+3:339:14
5Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby31:35+5:569:59
6Adam BrattTullinge SK36:03+10:2411:24
7Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby53:57+28:1817:04
Johannes BladhTullinge SKej start

D14 Kort

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Siri TärnrotHellas Orientering24:279:46
2Malin ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK25:48+1:2110:19

H14 Kort

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OK23:599:35
2Artur KarlgrenHellas Orientering32:30+8:3113:00
3Olle EdfeldtHellas Orientering46:25+22:2618:34
Ruben KarlgrenHellas Orienteringutgått
Laban BryngelssonTullinge SKej start
Kevin HuangOK Älvsjö-Örbyej start

D12

2 500 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove SjöbergTullinge SK19:117:40
2Ellinor FredmanOK Älvsjö-Örby19:27+0:167:46
3Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK21:43+2:328:41
4Wilma LeicktTullinge SK21:50+2:398:44
5Emelie LiljaTumba-Mälarhöjden OK22:25+3:148:58
6Alannah HellstadiusOK Älvsjö-Örby23:11+4:009:16
7Alva BladhTullinge SK23:52+4:419:32
8Lovisa SvenssonTullinge SK24:39+5:289:51
9Frida MalmsjöHellas Orientering26:43+7:3210:41
10Philippa BianderTumba-Mälarhöjden OK29:04+9:5311:37
11Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK30:11+11:0012:04
12Frida WerdinOK Älvsjö-Örby31:36+12:2512:38
13Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK32:07+12:5612:50
14Ida NordlundOK Älvsjö-Örby35:34+16:2314:13
15Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK36:23+17:1214:33
16Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby39:47+20:3615:54
Saga AnderssonTullinge SKej godkänd

H12

2 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus HatlenTullinge SK16:216:32
2Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby16:54+0:336:45
3Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby20:17+3:568:06
4Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK21:09+4:488:27
5Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK21:58+5:378:47
6Karl Johan AlfredssonHellas Orientering23:04+6:439:13
7Gustav AhlströmOK Älvsjö-Örby25:56+9:3510:22
8Leo KajanusTumba-Mälarhöjden OK28:10+11:4911:16
Ludvig FerdmanTullinge SKej godkänd
Wilhelm BergmanTullinge SKej godkänd
Martin SundbergTumba-Mälarhöjden OKej start

D12 Kort

1 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva FredTullinge SK19:2610:23
2Märta SödervallTullinge SK19:50+0:2410:36
Ida NygrenTullinge SKej start
Lena PerssonTullinge SKej start

H12 Kort

1 870 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip WidénHellas Orientering12:416:46
2Victor FredmanOK Älvsjö-Örby13:17+0:367:06
3Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örby15:21+2:408:12
4Teodor HedbergTumba-Mälarhöjden OK16:15+3:348:41
5Mikael AlmTumba-Mälarhöjden OK17:45+5:049:29
6Hjalmar AlfredssonHellas Orientering18:04+5:239:39
7Marcus LengquistTullinge SK18:38+5:579:57
8Nils JilnöHellas Orientering18:48+6:0710:03

D10

1 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilda BohmanHellas Orientering18:099:42
2Nova MatthewsTullinge SK20:17+2:0810:50
Klara JunegardTullinge SKej start
Alva BoljangTumba-Mälarhöjden OKej start

H10

1 870 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip HatlenTullinge SK12:536:53
2Axel TrofastTullinge SK14:18+1:257:38
3Olle SandbergOK Älvsjö-Örby15:16+2:238:09
4Kristoffer OuzounidisOK Älvsjö-Örby15:20+2:278:11
5Arvid MyrbergerTullinge SK16:26+3:338:47
6Svante ErnestamOK Älvsjö-Örby16:27+3:348:47
7Ludvig LindTumba-Mälarhöjden OK16:43+3:508:56
8Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OK32:20+19:2717:17

U1

1 670 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof ArewångTullinge SK11:296:52
2Sara KolmodinTumba-Mälarhöjden OK11:52+0:237:06
3Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK13:05+1:367:50
4Ludvig RydénTumba-Mälarhöjden OK13:34+2:058:07
5Freja HjerneTumba-Mälarhöjden OK13:55+2:268:20
6Anton ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK14:25+2:568:37
7Filippa HjerneTumba-Mälarhöjden OK14:58+3:298:57
8Isak ErikssonOK Älvsjö-Örby14:59+3:308:58
9Ella MatthewsTullinge SK15:48+4:199:27
10Hilma FalkTumba-Mälarhöjden OK15:51+4:229:29
11Nora FalkTumba-Mälarhöjden OK16:19+4:509:46
12Nellie BolinTullinge SK16:45+5:1610:01
13Hugo LetterbladOK Älvsjö-Örby16:51+5:2210:05
14Gustav MyrbergerTullinge SK17:17+5:4810:20
15Aron HöglundTullinge SK17:48+6:1910:39
16Pål SödervallTullinge SK17:53+6:2410:42
17Olivia MasonTumba-Mälarhöjden OK18:36+7:0711:08
18Lova OlholtHellas Orientering19:12+7:4311:29
19Elsa LifTumba-Mälarhöjden OK19:15+7:4611:31
20Ida NilemaOK Älvsjö-Örby19:49+8:2011:51
21Lisa RygaardHellas Orientering19:58+8:2911:57
22Vanja LifTumba-Mälarhöjden OK20:49+9:2012:27
23Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK21:11+9:4212:41
24Siri KindgrenHellas Orientering21:40+10:1112:58
25Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK21:43+10:1413:00
26Hilda TrofastTullinge SK21:55+10:2613:07
27Tyra HögbergTumba-Mälarhöjden OK22:06+10:3713:14
28Evelyn LundTullinge SK22:39+11:1013:33
29Erik KällTumba-Mälarhöjden OK23:03+11:3413:48
30Elin BjörklundTullinge SK25:18+13:4915:08
31Adam BergTumba-Mälarhöjden OK26:25+14:5615:49
32Fabian DanielssonTullinge SK26:46+15:1716:01
33Hanna LindströmTumba-Mälarhöjden OK26:49+15:2016:03
34Samuel SylvanTullinge SK27:43+16:1416:35
35Matilda HedbergTumba-Mälarhöjden OK27:57+16:2816:44
36Isak SandelinTumba-Mälarhöjden OK28:38+17:0917:08
37Elin LiljaTumba-Mälarhöjden OK29:49+18:2017:51
38Elvira JaråsHellas Orientering32:40+21:1119:33
39Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK33:00+21:3119:45
Felix FlodmanTullinge SKej start
Gerda HechtTullinge SKej start
Maja JilnöHellas Orienteringej start
Johan KrookOK Älvsjö-Örbyej start
Bianca LanttoTumba-Mälarhöjden OKej start
Erik LidströmTullinge SKej start
Eskil MyrbergerTullinge SKej start
Alexander RaczkiewiczTullinge SKej start
Ossian SchönHellas Orienteringej start
Klara SvärdTullinge SKej start
Amanda TjernlundTullinge SKej start
Viktor WistrandTullinge SKej start

U2

1 870 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK13:587:28
2Emil ÖrsvikTumba-Mälarhöjden OK16:14+2:168:40
3Nellie FridOK Älvsjö-Örby17:13+3:159:12
4Robin BjörklundTullinge SK17:16+3:189:14
5Emilia BergmanTullinge SK17:20+3:229:16
6Gustav WirénTumba-Mälarhöjden OK17:37+3:399:25
7Robert AndersonHellas Orientering18:24+4:269:50
8Elias LindborgOK Älvsjö-Örby18:33+4:359:55
9Valdemar AggeforsOK Älvsjö-Örby18:50+4:5210:04
10Ellen RydeniusTullinge SK18:51+4:5310:04
11Theo AnderssonTumba-Mälarhöjden OK18:59+5:0110:09
12Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK19:16+5:1810:18
13Milo MondiniHellas Orientering20:29+6:3110:57
14Oliver BianderTumba-Mälarhöjden OK20:38+6:4011:02
15Julius KarlgrenHellas Orientering21:17+7:1911:22
16Agnes PerssonTumba-Mälarhöjden OK22:35+8:3712:04
17Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK22:37+8:3912:05
18Elias BladhTullinge SK22:42+8:4412:08
19Selma EkmanTumba-Mälarhöjden OK22:47+8:4912:11
20Tim RobertsHellas Orientering23:54+9:5612:46
21Emil EnströmTumba-Mälarhöjden OK24:18+10:2012:59
22Liam FredrikssonOK Älvsjö-Örby26:20+12:2214:04
23Clara WerdinOK Älvsjö-Örby27:31+13:3314:42
24Laura EdfeldtHellas Orientering27:41+13:4314:48
25Kimberly EkenstedtTullinge SK27:58+14:0014:57
26Elias SchönHellas Orientering27:59+14:0114:57
27Alva SevonHellas Orientering28:23+14:2515:10
28Linton BryngelssonTullinge SK29:21+15:2315:41
29Fanny SundbergTullinge SK29:28+15:3015:45
30Gustav RydeniusTullinge SK30:39+16:4116:23
31Victoria LindbergTumba-Mälarhöjden OK30:51+16:5316:29
32Imran DivaOK Älvsjö-Örby38:47+24:4920:44
33Leo WisborgTullinge SK52:57+38:5928:18
Lisa BergmanTullinge SKej start
Blenda BohmanHellas Orienteringej start
Emil HelanderTullinge SKej start
Felicia KlintemarTullinge SKej start
Wilfred LarssonTullinge SKej start
Ebba LindTumba-Mälarhöjden OKej start
Olivia OuzounidisOK Älvsjö-Örbyej start
Ellie StröbyOK Älvsjö-Örbyej start
Jakob WirénOK Älvsjö-Örbyej start

U3

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix ArkängTullinge SK26:2610:34
2Oscar EricssonTumba-Mälarhöjden OK36:17+9:5114:30
Alfred AndreassonTumba-Mälarhöjden OKej start
Marcus GibergTumba-Mälarhöjden OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser