Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien 2, krets 4, syd

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien 2, krets 4, syd
Arrangörsorganisation: Snättringe SK
Datum: torsdag 28 maj 2015

H16

5 180 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix PerssonHaninge SOK42:218:10
2Tobias KarlssonSnättringe SK46:13+3:528:55
3Ivar Lidström LauriSnättringe SK55:35+13:1410:43
4Mattias KallhaugeSnättringe SK58:26+16:0511:16
5Gustav LidmarSnättringe SK1:11:13+28:5213:44
6Gustav EknerSnättringe SK1:11:57+29:3613:53
7Martin SkärlénHaninge SOK1:15:21+33:0014:32
8Eskil BrännerudSöders-Tyresö1:21:11+38:5015:40
Albin RydénSnättringe SKej godkänd
Fredrik GlänneforsSöders-Tyresöej start
Emil AnderssonHaninge SOKej start

D16

4 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina TedhamreSnättringe SK46:3911:00

H16 Kort

3 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav NirvinHaninge SOK57:3115:17

H14

3 760 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik Lidström Lauri Snättringe SK34:479:15
2Jesper LidmarSnättringe SK37:30+2:439:58
3Jakob Gadefors NauHaninge SOK46:25+11:3812:20
4Elias NorrmanHaninge SOK49:12+14:2513:05
5Albin HainkeSnättringe SK52:43+17:5614:01
6Nils RundströmIFK Enskede55:04+20:1714:38
7Rasmus KlingbergSnättringe SK1:05:22+30:3517:23
8Erik NorlinIFK Enskede1:08:57+34:1018:20
9Josef FranzénSnättringe SK1:13:57+39:1019:40
10John WolgastSnättringe SK1:32:12+57:2524:31
11Jacob WolgastSnättringe SK1:58:18+1:23:3131:27
David BernSnättringe SKej godkänd
Johan CallebergSnättringe SKej start

D14

3 760 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina PerssonHaninge SOK39:2110:27
2Ella KarlssonSnättringe SK48:00+8:3912:45
3Hedda RöstinSöders-Tyresö56:40+17:1915:04
4Emma StråhleSöders-Tyresö1:07:11+27:5017:52

H14 Kort

2 970 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias SkottIFK Enskede33:5911:26
2Sebastian SandblomSnättringe SK37:45+3:4612:42
3Pontus AxellIFK Enskede43:30+9:3114:38
4Ludde BlomIFK Enskede45:11+11:1215:12
5Andreas BorängSnättringe SK46:45+12:4615:44
6Klas BränströmIFK Enskede47:04+13:0515:50
7Teodor NorbergIFK Enskede1:22:01+48:0227:36
8Jonathan DerwingerIFK Enskede1:24:06+50:0728:18
Hugo NelssonIFK Enskedeej godkänd

D14 Kort

2 970 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karolina BolanderSnättringe SK47:5616:08
2Vanja PennebrinkSnättringe SK53:56+6:0018:09

H12

2 970 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak GeliusSnättringe SK24:188:10
2Filip StorellHaninge SOK27:47+3:299:21
3Jacob KennerhedSnättringe SK32:17+7:5910:52
4Elis RundströmIFK Enskede33:40+9:2211:20
5Oskar HaglundHaninge SOK34:21+10:0311:33
6Albert NordSnättringe SK36:58+12:4012:26
7Jakob TedhamreSnättringe SK37:49+13:3112:43
8Oskar EknerSnättringe SK38:20+14:0212:54
9Johan FredholmSnättringe SK40:16+15:5813:33
10Lucas ChavdaSöders-Tyresö40:18+16:0013:34
11Marcus SimonsSnättringe SK49:14+24:5616:34
12David TörnqvistSnättringe SK52:43+28:2517:44
13Mattias HedinSöders-Tyresö56:02+31:4418:51
14Antoni KowalikSnättringe SK1:40:55+1:16:3733:58
Olle ThimbergSöders-Tyresöej godkänd
Carl-Johan KrookSöders-Tyresöej start

D12

2 970 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martina MäkeläHaninge SOK44:2514:57
2Ella  Sewerin ErikssonSnättringe SK58:00+13:3519:31
3Alicia KallhaugeSnättringe SK58:02+13:3719:32
4Ida SvahnSöders-Tyresö1:01:59+17:3420:52
5Elin WolgastSnättringe SK1:29:44+45:1930:12

H12 Kort

2 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Harald Barck-HolstSnättringe SK19:388:57
2Tage MührerIFK Enskede24:52+5:1411:21
3Felix TunellHaninge SOK30:15+10:3713:48
4Hugo SahlinSöders-Tyresö34:33+14:5515:46

D12 Kort

2 190 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena BernSnättringe SK26:2112:01
2Elvira HagströmSnättringe SK35:56+9:3516:24

H10

2 190 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes LindqvistIFK Enskede16:067:21
2Erik NederheimHaninge SOK17:28+1:227:58
3Peter LindvallHaninge SOK31:01+14:5514:09
4David BerglundSnättringe SK31:10+15:0414:13
5Stanislaw KowalikSnättringe SK34:20+18:1415:40
6Nikola SthyrSnättringe SK35:11+19:0516:03
7Magnus Barck-HolstSnättringe SK36:40+20:3416:44
Casper Van den Tempel SölvinSnättringe SKej start
Gustav StorellHaninge SOKej start
Gustav HaglundHaninge SOKej start

D10

2 190 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma HallendalIFK Enskede21:529:59
2Lovisa LindqvistIFK Enskede22:48+0:5610:24
3Alva Lidström LauriSnättringe SK23:12+1:2010:35
4Ellen SandblomSnättringe SK24:06+2:1411:00
5Molly GeliusSnättringe SK28:14+6:2212:53
6Matilda BolanderSnättringe SK28:44+6:5213:07
7Hanna CarlqvistSnättringe SK28:58+7:0613:13
8Linn DeboussardIFK Enskede37:05+15:1316:55
9Iris LindqvistSnättringe SK39:59+18:0718:15
Alice BrinkSnättringe SKej start
Cornelia ÖhlundSnättringe SKej start

U3

2 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar FredholmSnättringe SK1:04:2721:42
Teodor KällmanHaninge SOKej start

U2

2 160 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig NordSnättringe SK19:238:58
2Moa GlanshedHaninge SOK20:13+0:509:21
3Isacc KarlssonIFK Enskede20:30+1:079:29
4Erik NorinSöders-Tyresö20:35+1:129:31
5Elin AbelSnättringe SK22:14+2:5110:17
6Hampus GlanshedHaninge SOK22:50+3:2710:34
7Lina ChavdaSöders-Tyresö23:06+3:4310:41
8Moa KlingbergSnättringe SK23:39+4:1610:56
9Ida PelanderSnättringe SK23:43+4:2010:58
10Felicia StrindérIFK Enskede23:45+4:2210:59
11Lovisa KällmanSöders-Tyresö24:08+4:4511:10
12Jessika SandströmSnättringe SK24:14+4:5111:13
13Ivar LichtensteinSnättringe SK26:19+6:5612:11
14Lucas DeboussardIFK Enskede29:12+9:4913:31
15Madelene MidelfHaninge SOK31:48+12:2514:43
16Morgan MäkeläHaninge SOK34:05+14:4215:46
17Anton HedströmSöders-Tyresö35:05+15:4216:14
18Gabriel CarlqvistSnättringe SK36:31+17:0816:54
19Lukas FujiiSnättringe SK41:51+22:2819:22
20Molly MarkSnättringe SK1:04:54+45:3130:02
21Sonja LindahlSnättringe SK1:04:59+45:3630:05
Viktor DavidssonSöders-Tyresöej godkänd
Mattias BorängSnättringe SKej start
Elis KrögerSnättringe SKej start
Arvid LöfstedtHaninge SOKej start
Klara SjöströmSnättringe SKej start
Rikard TapiaHaninge SOKej start
Jonathan TrulsrudHaninge SOKej start
Selma WalleringSnättringe SKej start
Josefina ÖhmanSnättringe SKej start

U1

1 770 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ZieglerSnättringe SK13:247:34
2Albin SahlinSöders-Tyresö13:34+0:107:39
3Måns LindbergIFK Enskede15:06+1:428:31
4Albert MührerIFK Enskede15:37+2:138:49
5Emil HammarbergSnättringe SK17:11+3:479:42
6Kerstin ChristieSnättringe SK17:29+4:059:52
7David NybergSnättringe SK17:31+4:079:53
8Einar HolmSnättringe SK17:40+4:169:58
9Emilia WikstrandHaninge SOK18:56+5:3210:41
10Maja ThimbergSöders-Tyresö18:59+5:3510:43
11Hilmar HedinIFK Enskede19:10+5:4610:49
12Tomas AxellIFK Enskede19:11+5:4710:50
13Linus NileviHaninge SOK19:33+6:0911:02
14Emil BrinellHaninge SOK19:38+6:1411:05
15Anna BoströmSnättringe SK19:48+6:2411:11
16Hugo PelanderSnättringe SK20:09+6:4511:23
17Nils EngstrandIFK Enskede20:46+7:2211:43
18David SkottIFK Enskede21:19+7:5512:02
19Gösta HolmSnättringe SK21:42+8:1812:15
20Hanna LundinIFK Enskede21:57+8:3312:24
21Isac WesterHaninge SOK24:52+11:2814:02
21Thea GeliusSnättringe SK24:52+11:2814:02
23Anna GredenhagSnättringe SK24:57+11:3314:05
24Filippa HarglinSnättringe SK24:59+11:3514:06
25Herman JacobsonSöders-Tyresö25:01+11:3714:08
26Albin JohannessonSnättringe SK25:27+12:0314:22
27Smilla GreenIFK Enskede25:32+12:0814:25
28Hugo HellgrenSnättringe SK26:34+13:1015:00
29Alfred WahrenSöders-Tyresö26:36+13:1215:01
30Victor DambergSnättringe SK26:39+13:1515:03
31Cornelia HagströmSnättringe SK27:59+14:3515:48
32Molly GreenIFK Enskede30:43+17:1917:21
33Ellen FlordalSnättringe SK32:30+19:0618:21
34Wilma FredholmSnättringe SK42:16+28:5223:52
35Ludvig RosendahlSnättringe SK42:58+29:3424:16
Wilhelm EngstrandSnättringe SKej start
Love HammarbergSnättringe SKej start
Alexander JohanssonSnättringe SKej start
Emma KällmanHaninge SOKej start
Love RabnorSnättringe SKej start
Elion ReimeringerHaninge SOKej start
Simon SjöströmSnättringe SKej start

Inskolning

1 670 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hugo AbelSnättringe SKfullföljt
Folke Barck-HolstSnättringe SKfullföljt
Lina BrinellHaninge SOKfullföljt
Matilda FlordalSnättringe SKfullföljt
Henrik HaglundHaninge SOKfullföljt
Tuva HedlundIFK Enskedefullföljt
Emma JohanssonSnättringe SKfullföljt
Olof LichtensteinSnättringe SKfullföljt
Naima LindqvistSnättringe SKfullföljt
Lovisa NederheimHaninge SOKfullföljt
Ludvig NirvinHaninge SOKfullföljt
Lee Olsen WitaspSnättringe SKfullföljt
Jon RundströmIFK Enskedefullföljt
Irma Sthyr KellbergSnättringe SKfullföljt
Samuel SvennersjöSnättringe SKfullföljt
Emil ThimbergSöders-Tyresöfullföljt
Alfred WalleringSnättringe SKfullföljt
Mira VejedalSnättringe SKfullföljt
Hugo BrinkSnättringe SKej start
Alvin ChavdaSöders-Tyresöej start
Rasmus FujiiSnättringe SKej start
Noel HedmanSnättringe SKej start
Gry WisénSnättringe SKej start
Vidar WisénSnättringe SKej start
Isac ZieglerSnättringe SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser