Officiell resultatlista för Centrum Teamsprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Centrum Teamsprint
Arrangörsorganisation: Centrum OK
Datum: fredag 22 maj 2015

Herr

24 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
1 Opperis Oppar 1:02:01
1. Josef Nordlund 15:34 2 +0:11 15:34 2 +0:11
2. Oskar Sjöberg 14:59 1 30:33 1 -1
3. Josef Nordlund 16:05 2 +1:14 46:38 2 +1 +0:46 +0:46
4. Oskar Sjöberg 15:23 1 1:02:01 1 -1
2 The weeping Irishmen 1:02:59 +0:58
1. Øystein Kvaal Østerbø 15:23 1 15:23 1
2. Niklas Serrander 15:38 2 +0:39 31:01 2 +1 +0:28 +0:28
3. Øystein Kvaal Østerbø 14:51 1 45:52 1 -1
4. Niklas Serrander 17:07 2 +1:44 1:02:59 2 +1 +0:58 +0:58
3 Judas och sprint-Jesus 1:04:33 +2:32
1. Erik Berzell 15:54 3 +0:31 15:54 3 +0:31
2. Oskar Daniels 15:58 3 +0:59 31:52 3 0 +1:19 +0:48
3. Erik Berzell 15:37 3 +0:46 47:29 3 0 +1:37 +0:18
4. Oskar Daniels 17:04 3 +1:41 1:04:33 3 0 +2:32 +0:55
4 Team Björgen 1:05:39 +3:38
1. Jörgen Ohlin 16:08 5 +0:45 16:08 5 +0:45
2. Björn Normark 15:46 4 +0:47 31:54 4 -1 +1:21 +0:36
3. Jörgen Ohlin 16:10 4 +1:19 48:04 4 0 +2:12 +0:51
4. Björn Normark 17:35 4 +2:12 1:05:39 4 0 +3:38 +1:26
5 Olovs boys 1:08:12 +6:11
1. Gustav Eklöf 16:15 6 +0:52 16:15 6 +0:52
2. Alexander Moberg 17:33 6 +2:34 33:48 6 0 +3:15 +2:23
3. Gustav Eklöf 16:12 5 +1:21 50:00 5 -1 +4:08 +0:53
4. Alexander Moberg 18:12 5 +2:49 1:08:12 5 0 +6:11 +2:03
6 Plundrarna Af Drottningholm 1:10:59 +8:58
1. Johan Aronsson 16:05 4 +0:42 16:05 4 +0:42
2. Jakob Attås 17:38 5 +2:39 33:43 5 +1 +3:10 +2:28
3. Johan Aronsson 16:24 6 +1:33 50:07 6 +1 +4:15 +1:05
4. Jakob Attås 20:52 6 +5:29 1:10:59 6 0 +8:58 +4:43
7 Brödraskapet 1:15:15 +13:14
1. Mikael Nilsson 17:20 7 +1:57 17:20 7 +1:57
2. Martin Nilsson 19:16 7 +4:17 36:36 7 0 +6:03 +4:06
3. Mikael Nilsson 17:10 7 +2:19 53:46 7 0 +7:54 +1:51
4. Martin Nilsson 21:29 7 +6:06 1:15:15 7 0 +13:14 +5:20
8 Kenta & Glenn 1:15:43 +13:42
1. Jesper Nelsen 18:35 9 +3:12 18:35 9 +3:12
2. Daniel Johansson 19:08 9 +4:09 37:43 9 0 +7:10 +3:58
3. Jesper Nelsen 18:12 8 +3:21 55:55 8 -1 +10:03 +2:53
4. Daniel Johansson 19:48 8 +4:25 1:15:43 8 0 +13:42 +3:39
9 OK Fort & Fel 1:16:02 +14:01
1. Johan Persson 18:39 11 +3:16 18:39 11 +3:16
2. Fredrik Stenbeck 18:50 8 +3:51 37:29 8 -3 +6:56 +3:40
3. Johan Persson 18:33 9 +3:42 56:02 9 +1 +10:10 +3:14
4. Fredrik Stenbeck 20:00 9 +4:37 1:16:02 9 0 +14:01 +3:51
10 Strips och mos 1:18:00 +15:59
1. Nils Edvardsson 18:20 8 +2:57 18:20 8 +2:57
2. Peter Albinsson 19:49 10 +4:50 38:09 10 +2 +7:36 +4:39
3. Nils Edvardsson 18:19 10 +3:28 56:28 10 0 +10:36 +3:00
4. Peter Albinsson 21:32 10 +6:09 1:18:00 10 0 +15:59 +5:23
11 Tacton Systems 1 1:23:37 +21:36
1. Henrik Flordal 22:59 16 +7:36 22:59 16 +7:36
2. Andreas Edlund 18:23 12 +3:24 41:22 12 -4 +10:49 +3:13
3. Henrik Flordal 22:52 15 +8:01 1:04:14 15 +3 +18:22 +7:33
4. Andreas Edlund 19:23 11 +4:00 1:23:37 11 -4 +21:36 +3:14
12 Scrambled Legs 1:25:50 +23:49
1. Ludvig Sandahl 20:00 12 +4:37 20:00 12 +4:37
2. Sixten Hillerhag 18:27 11 +3:28 38:27 11 -1 +7:54 +3:17
3. Ludvig Sandahl 22:12 11 +7:21 1:00:39 11 0 +14:47 +6:53
4. Sixten Hillerhag 25:11 12 +9:48 1:25:50 12 +1 +23:49 +9:02
13 Kalle och Jag 1:27:56 +25:55
1. Kalle Persson 21:18 14 +5:55 21:18 14 +5:55
2. Linus Holmqvist 22:27 17 +7:28 43:45 17 +3 +13:12 +7:17
3. Kalle Persson 21:09 18 +6:18 1:04:54 18 +1 +19:02 +5:50
4. Linus Holmqvist 23:02 13 +7:39 1:27:56 13 -5 +25:55 +6:53
14 Team Urspår 1:28:00 +25:59
1. Martin Wåhlander 23:03 18 +7:40 23:03 18 +7:40
2. Erik Lindh 20:19 16 +5:20 43:22 16 -2 +12:49 +5:09
3. Martin Wåhlander 21:30 17 +6:39 1:04:52 17 +1 +19:00 +6:11
4. Erik Lindh 23:08 14 +7:45 1:28:00 14 -3 +25:59 +6:59
15 Kom Kinga med Kingen 1:29:11 +27:10
1. Fredrik Stenebo 20:25 13 +5:02 20:25 13 +5:02
2. Marcus Stenebo 24:19 18 +9:20 44:44 18 +5 +14:11 +9:09
3. Fredrik Stenebo 20:07 16 +5:16 1:04:51 16 -2 +18:59 +4:48
4. Marcus Stenebo 24:20 15 +8:57 1:29:11 15 -1 +27:10 +8:11
16 kung för en dag 1:34:07 +32:06
1. Samuel Lindén 25:01 21 +9:38 25:01 21 +9:38
2. Roger Lindén 21:11 19 +6:12 46:12 19 -2 +15:39 +6:01
3. Samuel Lindén 24:57 19 +10:06 1:11:09 19 0 +25:17 +9:38
4. Roger Lindén 22:58 16 +7:35 1:34:07 16 -3 +32:06 +6:49
17 Ivar & Bo 1:37:23 +35:22
1. Ivar Lidström Lauri 24:45 19 +9:22 24:45 19 +9:22
2. Bo Lauri 25:38 22 +10:39 50:23 22 +3 +19:50 +10:28
3. Ivar Lidström Lauri 21:36 20 +6:45 1:11:59 20 -2 +26:07 +6:17
4. Bo Lauri 25:24 17 +10:01 1:37:23 17 -3 +35:22 +9:15
18 Istrumsbröderna 1:38:59 +36:58
1. Peter Kjellberg 25:23 22 +10:00 25:23 22 +10:00
2. Magnus Dalenstam 24:08 21 +9:09 49:31 21 -1 +18:58 +8:58
3. Peter Kjellberg 23:47 21 +8:56 1:13:18 21 0 +27:26 +8:28
4. Magnus Dalenstam 25:41 18 +10:18 1:38:59 18 -3 +36:58 +9:32
19 Stockrunners 1:40:57 +38:56
1. Nils Babtist 24:46 20 +9:23 24:46 20 +9:23
2. Thomas Babtist 23:32 20 +8:33 48:18 20 0 +17:45 +8:22
3. Nils Babtist 25:55 22 +11:04 1:14:13 22 +2 +28:21 +10:36
4. Thomas Babtist 26:44 19 +11:21 1:40:57 19 -3 +38:56 +10:35
20 gul och blå 1:42:30 +40:29
1. Peter Hartwig 32:51 25 +17:28 32:51 25 +17:28
2. Nils Malm 18:50 23 +3:51 51:41 23 -2 +21:08 +3:40
3. Peter Hartwig 30:15 23 +15:24 1:21:56 23 0 +36:04 +14:56
4. Nils Malm 20:34 20 +5:11 1:42:30 20 -3 +40:29 +4:25
21 Vilse hos kungen 1:47:07 +45:06
1. Fredrik Alzén 30:56 24 +15:33 30:56 24 +15:33
2. Harald Mild 25:43 24 +10:44 56:39 24 0 +26:06 +10:33
3. Fredrik Alzén 26:48 24 +11:57 1:23:27 24 0 +37:35 +11:29
4. Harald Mild 23:40 21 +8:17 1:47:07 21 -3 +45:06 +7:31
Klubblös ej godkänd
1. Peter Gaimer 21:54 15 +6:31 21:54 15 +6:31
2. Torbjörn Thorsen 19:52 14 +4:53 41:46 14 -1 +11:13 +4:42
3. Peter Gaimer 20:53 13 +6:02 1:02:39 13 -1 +16:47 +5:34
4. Torbjörn Thorsen ej godkänd ej godkänd
Sun blasters ej godkänd
1. Viktor Häggström 18:36 10 +3:13 18:36 10 +3:13
2. Johan Bengtsson 22:54 13 +7:55 41:30 13 +3 +10:57 +7:44
3. Viktor Häggström 19:46 12 +4:55 1:01:16 12 -1 +15:24 +4:27
4. Johan Bengtsson ej godkänd ej godkänd
Team Hirscher utgått
1. Frank Steiner 23:01 17 +7:38 23:01 17 +7:38
2. Anton Silier 18:54 15 +3:55 41:55 15 -2 +11:22 +3:44
3. Frank Steiner 21:29 14 +6:38 1:03:24 14 -1 +17:32 +6:10
4. Anton Silier utgått utgått
Fast & Furious ej start
1. Fredrik Hansson 28:51 23 +13:28 28:51 23 +13:28
2. Göran Hansson 34:39 25 +19:40 1:03:30 25 +2 +32:57 +19:29
3. Fredrik Hansson 24:28 25 +9:37 1:27:58 25 0 +42:06 +9:09
4. Göran Hansson ej start ej start

Dam

11 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
1 Järla brudar 1:07:23
1. Sara Sjökvist 18:33 1 18:33 1
2. Dora Szerencsi 15:06 2 +0:12 33:39 2 +1 +0:05 +0:05
3. Sara Sjökvist 14:43 1 48:22 1 -1
4. Dora Szerencsi 19:01 1 +1:14 1:07:23 1 0 0:00
2 Systrarna 1:08:03 +0:40
1. Sofia Forsgren 18:40 2 +0:07 18:40 2 +0:07
2. Rebecka Olsson 14:54 1 33:34 1 -1
3. Sofia Forsgren 16:42 2 +1:59 50:16 2 +1 +1:54 +1:54
4. Rebecka Olsson 17:47 2 1:08:03 2 0 +0:40
3 Hellas runners 1:13:57 +6:34
1. Irina Nyberg 18:40 2 +0:07 18:40 2 +0:07
2. Lotta Thureson Giberg 17:54 3 +3:00 36:34 3 +1 +3:00 +2:53
3. Irina Nyberg 15:48 3 +1:05 52:22 3 0 +4:00 +1:00
4. Lotta Thureson Giberg 21:35 3 +3:48 1:13:57 3 0 +6:34 +2:34
4 VR Brudarna 1:15:54 +8:31
1. Jenny Lindberg 20:57 5 +2:24 20:57 5 +2:24
2. Maja Mosslind 16:41 4 +1:47 37:38 4 -1 +4:04 +1:40
3. Jenny Lindberg 17:23 4 +2:40 55:01 4 0 +6:39 +2:35
4. Maja Mosslind 20:53 4 +3:06 1:15:54 4 0 +8:31 +1:52
5 Tomgång 1:20:01 +12:38
1. Linn Lauridsen 22:25 6 +3:52 22:25 6 +3:52
2. Ida Wadman 17:57 6 +3:03 40:22 6 0 +6:48 +2:56
3. Linn Lauridsen 17:57 5 +3:14 58:19 5 -1 +9:57 +3:09
4. Ida Wadman 21:42 5 +3:55 1:20:01 5 0 +12:38 +2:41
6 För bra för Umeå 1:22:39 +15:16
1. Ebba Leickt 22:39 7 +4:06 22:39 7 +4:06
2. Astrid Simonsson 17:31 5 +2:37 40:10 5 -2 +6:36 +2:30
3. Ebba Leickt 18:37 6 +3:54 58:47 6 +1 +10:25 +3:49
4. Astrid Simonsson 23:52 6 +6:05 1:22:39 6 0 +15:16 +4:51
7 Gurkor med ångest 1:23:42 +16:19
1. Alexandra Lengquist 25:18 8 +6:45 25:18 8 +6:45
2. Linnéa Engstedt 16:26 7 +1:32 41:44 7 -1 +8:10 +1:25
3. Alexandra Lengquist 21:47 7 +7:04 1:03:31 7 0 +15:09 +6:59
4. Linnéa Engstedt 20:11 7 +2:24 1:23:42 7 0 +16:19 +1:10
8 VR Brudarna vi också 1:32:18 +24:55
1. Emma-Karin Rehnman 26:07 10 +7:34 26:07 10 +7:34
2. Magdalena Mosslind 19:56 9 +5:02 46:03 9 -1 +12:29 +4:55
3. Emma-Karin Rehnman 20:59 9 +6:16 1:07:02 9 0 +18:40 +6:11
4. Magdalena Mosslind 25:16 8 +7:29 1:32:18 8 -1 +24:55 +6:15
9 M&M 1:32:39 +25:16
1. Maria von Schmalensée 19:50 4 +1:17 19:50 4 +1:17
2. Maja Sandvik 24:06 8 +9:12 43:56 8 +4 +10:22 +9:05
3. Maria von Schmalensée 19:55 8 +5:12 1:03:51 8 0 +15:29 +5:07
4. Maja Sandvik 28:48 9 +11:01 1:32:39 9 +1 +25:16 +9:47
10 Lama OK 1:57:29 +50:06
1. Linnéa Winterros 25:22 9 +6:49 25:22 9 +6:49
2. Annica Sundeby 30:10 10 +15:16 55:32 10 +1 +21:58 +15:09
3. Linnéa Winterros 22:40 10 +7:57 1:18:12 10 0 +29:50 +7:52
4. Annica Sundeby 39:17 10 +21:30 1:57:29 10 0 +50:06 +20:16
11 Virusar 1:58:56 +51:33
1. Anna Eidefors 32:40 11 +14:07 32:40 11 +14:07
2. Stina Boräng 25:18 11 +10:24 57:58 11 0 +24:24 +10:17
3. Anna Eidefors 26:12 11 +11:29 1:24:10 11 0 +35:48 +11:24
4. Stina Boräng 34:46 11 +16:59 1:58:56 11 0 +51:33 +15:45

Mix

23 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
1 Team LOKK 1:08:48
1. Frida Aspnäs 17:39 4 +0:17 17:39 4 +0:17
2. Jonas Lundgren 16:04 2 +0:19 33:43 2 -2 +0:18 +0:01
3. Frida Aspnäs 18:54 1 +1:20 52:37 1 -1 -0:18
4. Jonas Lundgren 16:11 1 1:08:48 1 0
2 Övve och Marre 1:17:46 +8:58
1. Evelina Ericsson 20:31 11 +3:09 20:31 11 +3:09
2. Martin Larbo 17:19 4 +1:34 37:50 4 -7 +4:25 +1:16
3. Evelina Ericsson 22:09 4 +4:35 59:59 4 0 +7:22 +2:57
4. Martin Larbo 17:47 2 +1:36 1:17:46 2 -2 +8:58 +1:36
3 Sjöleijonen 1:18:08 +9:20
1. Moa Leijon Lind 17:42 6 +0:20 17:42 6 +0:20
2. Henrik Sjögren 20:18 5 +4:33 38:00 5 -1 +4:35 +4:15
3. Moa Leijon Lind 19:49 3 +2:15 57:49 3 -2 +5:12 +0:37
4. Henrik Sjögren 20:19 3 +4:08 1:18:08 3 0 +9:20 +4:08
4 Westblads Finorientering AB 1:19:37 +10:49
1. Moa Westblad 19:47 9 +2:25 19:47 9 +2:25
2. Pär Westblad 19:10 7 +3:25 38:57 7 -2 +5:32 +3:07
3. Moa Westblad 22:18 6 +4:44 1:01:15 6 -1 +8:38 +3:06
4. Pär Westblad 18:22 4 +2:11 1:19:37 4 -2 +10:49 +2:11
5 Kungens Lakejer 1:21:05 +12:17
1. Maria Schmiterlöw 21:00 14 +3:38 21:00 14 +3:38
2. Andreas Nordfors 17:48 6 +2:03 38:48 6 -8 +5:23 +1:45
3. Maria Schmiterlöw 23:03 8 +5:29 1:01:51 8 +2 +9:14 +3:51
4. Andreas Nordfors 19:14 5 +3:03 1:21:05 5 -3 +12:17 +3:03
6 Järlastylen 1:24:15 +15:27
1. Emma Sundvall 20:53 13 +3:31 20:53 13 +3:31
2. Mathias Myrefelt 20:22 8 +4:37 41:15 8 -5 +7:50 +4:19
3. Emma Sundvall 22:54 9 +5:20 1:04:09 9 +1 +11:32 +3:42
4. Mathias Myrefelt 20:06 6 +3:55 1:24:15 6 -3 +15:27 +3:55
7 VOK-Charming 1:26:18 +17:30
1. Lukas Olsson 17:25 2 +0:03 17:25 2 +0:03
2. Amanda Jonasson 25:39 10 +9:54 43:04 10 +8 +9:39 +9:36
3. Lukas Olsson 18:22 7 +0:48 1:01:26 7 -3 +8:49 -0:50
4. Amanda Jonasson 24:52 7 +8:41 1:26:18 7 0 +17:30 +8:41
8 DrongO 1:28:40 +19:52
1. Eric Roller 17:22 1 17:22 1
2. Ann Roller 25:40 9 +9:55 43:02 9 +8 +9:37 +9:37
3. Eric Roller 17:34 5 1:00:36 5 -4 +7:59
4. Ann Roller 28:04 8 +11:53 1:28:40 8 +3 +19:52 +11:53
9 Fort och Fel 1:32:20 +23:32
1. Johan Hörnfeldt 19:34 8 +2:12 19:34 8 +2:12
2. Erika Hörnfeldt 30:13 12 +14:28 49:47 12 +4 +16:22 +14:10
3. Johan Hörnfeldt 19:48 10 +2:14 1:09:35 10 -2 +16:58 +0:36
4. Erika Hörnfeldt 22:45 9 +6:34 1:32:20 9 -1 +23:32 +6:34
10 Bongos vänner 1:36:28 +27:40
1. Moa Unnermark 26:11 15 +8:49 26:11 15 +8:49
2. Patrik Nilsson 22:08 11 +6:23 48:19 11 -4 +14:54 +6:05
3. Moa Unnermark 26:02 13 +8:28 1:14:21 13 +2 +21:44 +6:50
4. Patrik Nilsson 22:07 10 +5:56 1:36:28 10 -3 +27:40 +5:56
11 Helan och Halvan 1:39:51 +31:03
1. Anders Sjöbom 20:09 10 +2:47 20:09 10 +2:47
2. Susanna Lindström 31:44 13 +15:59 51:53 13 +3 +18:28 +15:41
3. Anders Sjöbom 20:03 11 +2:29 1:11:56 11 -2 +19:19 +0:51
4. Susanna Lindström 27:55 11 +11:44 1:39:51 11 0 +31:03 +11:44
12 Tobbe Bubben och Syster Yster 1:46:16 +37:28
1. Tobias Andersson 19:22 7 +2:00 19:22 7 +2:00
2. Madelene Andersson 32:48 14 +17:03 52:10 14 +7 +18:45 +16:45
3. Tobias Andersson 21:42 12 +4:08 1:13:52 12 -2 +21:15 +2:30
4. Madelene Andersson 32:24 12 +16:13 1:46:16 12 0 +37:28 +16:13
13 VOK dreamteam 1:46:49 +38:01
1. Filip Olsson 20:52 12 +3:30 20:52 12 +3:30
2. Pia Boudrie 31:48 15 +16:03 52:40 15 +3 +19:15 +15:45
3. Filip Olsson 24:23 14 +6:49 1:17:03 14 -1 +24:26 +5:11
4. Pia Boudrie 29:46 13 +13:35 1:46:49 13 -1 +38:01 +13:35
14 Team Northstream 1:53:43 +44:55
1. Linda Nordström 36:51 19 +19:29 36:51 19 +19:29
2. Magnus Nordström 19:11 17 +3:26 56:02 17 -2 +22:37 +3:08
3. Linda Nordström 38:20 16 +20:46 1:34:22 16 -1 +41:45 +19:08
4. Magnus Nordström 19:21 14 +3:10 1:53:43 14 -2 +44:55 +3:10
15 De brinnande brödrostarna 1:54:25 +45:37
1. Lisa Erlandsson 30:46 18 +13:24 30:46 18 +13:24
2. Elvira Johansson 25:39 18 +9:54 56:25 18 0 +23:00 +9:36
3. Lisa Erlandsson 29:36 15 +12:02 1:26:01 15 -3 +33:24 +10:24
4. Elvira Johansson 28:24 15 +12:13 1:54:25 15 0 +45:37 +12:13
16 Lagom Vilse 2:15:03 +1:06:15
1. Linnéa Granlund 39:25 20 +22:03 39:25 20 +22:03
2. Jan Söderkvist 27:52 19 +12:07 1:07:17 19 -1 +33:52 +11:49
3. Linnéa Granlund 37:26 18 +19:52 1:44:43 18 -1 +52:06 +18:14
4. Jan Söderkvist 30:20 16 +14:09 2:15:03 16 -2 +1:06:15 +14:09
17 Storasyster och lillebror 2:16:58 +1:08:10
1. Isabelle Sjöberg 26:42 17 +9:20 26:42 17 +9:20
2. Mimmie Wallerström 41:31 20 +25:46 1:08:13 20 +3 +34:48 +25:28
3. Isabelle Sjöberg 26:43 17 +9:09 1:34:56 17 -3 +42:19 +7:31
4. Mimmie Wallerström 42:02 17 +25:51 2:16:58 17 0 +1:08:10 +25:51
Af Sänka ej godkänd
1. Petter Lind ej godkänd ej godkänd
2. Karin Skog 29:01 +13:16 ej godkänd
3. Petter Lind 21:29 +3:55 ej godkänd
4. Karin Skog ej godkänd ej godkänd
AnNic ej godkänd
1. Niclas Sjögren ej godkänd ej godkänd
2. Annica Karlsson 27:01 +11:16 ej godkänd
3. Niclas Sjögren 17:42 +0:08 ej godkänd
4. Annica Karlsson 25:51 +9:40 ej godkänd
Kungen och Prinsessan ej godkänd
1. Sofia Damne 26:14 16 +8:52 26:14 16 +8:52
2. Thomas Danielson 29:30 16 +13:45 55:44 16 0 +22:19 +13:27
3. Sofia Damne ej godkänd ej godkänd
4. Thomas Danielson 33:17 +17:06 ej godkänd
Namnlos 2 ej godkänd
1. Josefin Persson 17:40 5 +0:18 17:40 5 +0:18
2. Espen Hultgreen Weltzien 15:45 1 33:25 1 -4
3. Josefin Persson 19:32 2 +1:58 52:57 2 +1 +0:20 +0:20
4. Espen Hultgreen Weltzien ej godkänd ej godkänd
Team art of running ej godkänd
1. Jenny Eriksson 17:38 3 +0:16 17:38 3 +0:16
2. Ola Nyberg 16:53 3 +1:08 34:31 3 0 +1:06 +0:50
3. Jenny Eriksson ej godkänd ej godkänd
4. Ola Nyberg 17:15 +1:04 ej godkänd
The Craigs ej godkänd
1. Martina Craig ej godkänd ej godkänd
2. Stephen Craig 17:54 +2:09 ej godkänd
3. Martina Craig 21:28 +3:54 ej godkänd
4. Stephen Craig 17:13 +1:02 ej godkänd

HD20

8 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
1 Jens och Johan 25:49
1. Jens Fochsen 5:57 2 +0:01 5:57 2 +0:01
2. Johan Fochsen 5:54 1 11:51 1 -1
3. Jens Fochsen 7:47 3 +0:59 19:38 3 +2 +0:06 +0:06
4. Johan Fochsen 6:11 1 25:49 1 -2
2 Gangstergänget 26:20 +0:31
1. Ida Österberg 5:56 1 5:56 1
2. Max Österberg 6:19 3 +0:25 12:15 3 +2 +0:24 +0:24
3. Ida Österberg 7:17 1 +0:29 19:32 1 -2 -0:24
4. Max Österberg 6:48 2 +0:37 26:20 2 +1 +0:31 +0:31
3 Blixtarna Bill och Bull 27:09 +1:20
1. Linus Forsberg 6:04 4 +0:08 6:04 4 +0:08
2. Hannes Mogensen 6:02 2 +0:08 12:06 2 -2 +0:15 +0:07
3. Linus Forsberg 7:31 2 +0:43 19:37 2 0 +0:05 -0:10
4. Hannes Mogensen 7:32 3 +1:21 27:09 3 +1 +1:20 +1:15
4 Active Runners 27:10 +1:21
1. Filip Hatlen 6:04 4 +0:08 6:04 4 +0:08
2. Axel Trofast 7:09 4 +1:15 13:13 4 0 +1:22 +1:14
3. Filip Hatlen 6:48 4 20:01 4 0 +0:29
4. Axel Trofast 7:09 4 +0:58 27:10 4 0 +1:21 +0:52
5 SMS 31:06 +5:17
1. Märta Sandvik 7:07 6 +1:11 7:07 6 +1:11
2. Svante Sandvik 7:45 5 +1:51 14:52 5 -1 +3:01 +1:50
3. Märta Sandvik 7:15 5 +0:27 22:07 5 0 +2:35 -0:26
4. Svante Sandvik 8:59 5 +2:48 31:06 5 0 +5:17 +2:42
6 NOMA 33:11 +7:22
1. Malte Hinas 8:50 7 +2:54 8:50 7 +2:54
2. Noel Persson Ferrera 7:27 6 +1:33 16:17 6 -1 +4:26 +1:32
3. Malte Hinas 8:18 6 +1:30 24:35 6 0 +5:03 +0:37
4. Noel Persson Ferrera 8:36 6 +2:25 33:11 6 0 +7:22 +2:19
Grönlingarna ej godkänd
1. Edvin Skantze 6:02 3 +0:06 6:02 3 +0:06
2. Maja Falk ej godkänd ej godkänd
3. Edvin Skantze 7:37 +0:49 ej godkänd
4. Maja Falk 7:52 +1:41 ej godkänd
VOK-First class ej godkänd
1. Emil Anterud 10:58 8 +5:02 10:58 8 +5:02
2. Edvin Johansson ej godkänd ej godkänd
3. Emil Anterud 9:05 +2:17 ej godkänd
4. Edvin Johansson 12:03 +5:52 ej godkänd

D24

16 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
1 Amandilla 33:54
1. Amanda Granqvist 8:03 2 +0:01 8:03 2 +0:01
2. Smilla Mogensen 8:02 1 16:05 1 -1
3. Amanda Granqvist 9:02 1 +0:44 25:07 1 0 0:00
4. Smilla Mogensen 8:47 1 33:54 1 0
2 Tacosprintarna 36:06 +2:12
1. Katja Leickt 8:54 4 +0:52 8:54 4 +0:52
2. Wilma Leickt 8:57 3 +0:55 17:51 3 -1 +1:46 +0:54
3. Katja Leickt 8:18 2 26:09 2 -1 +1:02
4. Wilma Leickt 9:57 2 +1:10 36:06 2 0 +2:12 +1:10
3 Team Kartsmart 36:43 +2:49
1. Signe Hillerhag 8:55 5 +0:53 8:55 5 +0:53
2. Agnes Damberg 9:11 5 +1:09 18:06 5 0 +2:01 +1:08
3. Signe Hillerhag 9:00 4 +0:42 27:06 4 -1 +1:59 -0:02
4. Agnes Damberg 9:37 3 +0:50 36:43 3 -1 +2:49 +0:50
4 Nårtemackafjårte 37:01 +3:07
1. Lovisa Svensson 8:53 3 +0:51 8:53 3 +0:51
2. Tove Sjöberg 8:56 2 +0:54 17:49 2 -1 +1:44 +0:53
3. Lovisa Svensson 9:04 3 +0:46 26:53 3 +1 +1:46 +0:02
4. Tove Sjöberg 10:08 4 +1:21 37:01 4 +1 +3:07 +1:21
5 Geopaderna 41:30 +7:36
1. Klara Graversen 9:00 6 +0:58 9:00 6 +0:58
2. Lisa Thunell 9:05 4 +1:03 18:05 4 -2 +2:00 +1:02
3. Klara Graversen 13:19 6 +5:01 31:24 6 +2 +6:17 +4:17
4. Lisa Thunell 10:06 5 +1:19 41:30 5 -1 +7:36 +1:19
6 VBO 44:40 +10:46
1. Åsa Sundström 9:03 7 +1:01 9:03 7 +1:01
2. Sonja Ahlquist 11:32 6 +3:30 20:35 6 -1 +4:30 +3:29
3. Åsa Sundström 9:58 5 +1:40 30:33 5 -1 +5:26 +0:56
4. Sonja Ahlquist 14:07 6 +5:20 44:40 6 +1 +10:46 +5:20
7 Tyska Tjejer 45:58 +12:04
1. Miia Roller 10:04 9 +2:02 10:04 9 +2:02
2. Paula Silier 12:52 9 +4:50 22:56 9 0 +6:51 +4:49
3. Miia Roller 10:58 8 +2:40 33:54 8 -1 +8:47 +1:56
4. Paula Silier 12:04 7 +3:17 45:58 7 -1 +12:04 +3:17
8 Järlakatterna 46:49 +12:55
1. Lilo Kard 11:04 12 +3:02 11:04 12 +3:02
2. Sofia Erséus 12:37 10 +4:35 23:41 10 -2 +7:36 +4:34
3. Lilo Kard 10:27 9 +2:09 34:08 9 -1 +9:01 +1:25
4. Sofia Erséus 12:41 8 +3:54 46:49 8 -1 +12:55 +3:54
9 Pink Fluffy Unicorn 48:22 +14:28
1. Tilde Mansén 10:14 10 +2:12 10:14 10 +2:12
2. Måra Stegard 12:23 8 +4:21 22:37 8 -2 +6:32 +4:20
3. Tilde Mansén 12:50 10 +4:32 35:27 10 +2 +10:20 +3:48
4. Måra Stegard 12:55 9 +4:08 48:22 9 -1 +14:28 +4:08
10 The superstars 50:38 +16:44
1. Alva Bladh 9:44 8 +1:42 9:44 8 +1:42
2. Saga Andersson 14:58 12 +6:56 24:42 12 +4 +8:37 +6:55
3. Alva Bladh 12:46 11 +4:28 37:28 11 -1 +12:21 +3:44
4. Saga Andersson 13:10 10 +4:23 50:38 10 -1 +16:44 +4:23
11 EI Stars 54:49 +20:55
1. Ida Nordlund 17:35 14 +9:33 17:35 14 +9:33
2. Ellinor Fredman 10:04 13 +2:02 27:39 13 -1 +11:34 +2:01
3. Ida Nordlund 14:01 12 +5:43 41:40 12 -1 +16:33 +4:59
4. Ellinor Fredman 13:09 11 +4:22 54:49 11 -1 +20:55 +4:22
12 Okö tjejerna 1:23:11 +49:17
1. Vera Hallgren 18:25 15 +10:23 18:25 15 +10:23
2. Tilde Jonsson 10:56 14 +2:54 29:21 14 -1 +13:16 +2:53
3. Vera Hallgren 42:25 13 +34:07 1:11:46 13 -1 +46:39 +33:23
4. Tilde Jonsson 11:25 12 +2:38 1:23:11 12 -1 +49:17 +2:38
KarroTindra diskvalificerad
1. Karolina Berg Papasikas 10:27 11 +2:25 10:27 11 +2:25
2. Tindra Jonsson 11:25 7 +3:23 21:52 7 -4 +5:47 +3:22
3. Karolina Berg Papasikas 10:47 7 +2:29 32:39 7 0 +7:32 +1:45
4. Tindra Jonsson diskvalificerad diskvalificerad
Järlatjejerna ej godkänd
1. Josephine Friberg 11:06 13 +3:04 11:06 13 +3:04
2. Wilma Alm 12:36 11 +4:34 23:42 11 -2 +7:37 +4:33
3. Josephine Friberg ej godkänd ej godkänd
4. Wilma Alm 19:37 +10:50 ej godkänd
Tvillingklubben ej godkänd
1. Emma Almgren 8:02 1 8:02 1
2. Johanna Almgren ej godkänd ej godkänd
3. Emma Almgren 14:41 +6:23 ej godkänd
4. Johanna Almgren 10:38 +1:51 ej godkänd
VOK-Young girls ej godkänd
1. Moa Johansson ej godkänd ej godkänd
2. Wilma Josefsson 12:01 +3:59 ej godkänd
3. Moa Johansson 16:32 +8:14 ej godkänd
4. Wilma Josefsson 18:14 +9:27 ej godkänd

H24

15 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
1 Jällinge Speed Runners 28:47
1. Hampus Hatlen 7:05 2 +0:17 7:05 2 +0:17
2. Erik Bovallius 7:06 1 14:11 1 -1
3. Hampus Hatlen 7:20 1 +0:04 21:31 1 0 0:00
4. Erik Bovallius 7:16 1 28:47 1 0
2 Ölle å Älvin 29:00 +0:13
1. Alvin Craig 6:48 1 6:48 1
2. Olle Kallur 7:28 2 +0:22 14:16 2 +1 +0:05 +0:05
3. Alvin Craig 7:16 2 21:32 2 0 +0:01
4. Olle Kallur 7:28 2 +0:12 29:00 2 0 +0:13 +0:12
3 VÖOL Elit 2 31:22 +2:35
1. Marcus Ekman 7:41 4 +0:53 7:41 4 +0:53
2. Otto Balck 7:53 5 +0:47 15:34 5 +1 +1:23 +0:30
3. Marcus Ekman 7:43 3 +0:27 23:17 3 -2 +1:46 +0:23
4. Otto Balck 8:05 3 +0:49 31:22 3 0 +2:35 +0:49
4 Team Grånäbb 31:46 +2:59
1. Linus Nilsson 7:42 5 +0:54 7:42 5 +0:54
2. Therese Nilsson 7:42 3 +0:36 15:24 3 -2 +1:13 +0:19
3. Linus Nilsson 7:55 4 +0:39 23:19 4 +1 +1:48 +0:35
4. Therese Nilsson 8:27 4 +1:11 31:46 4 0 +2:59 +1:11
5 Eskil och bruden 31:49 +3:02
1. Ronja Ståhl 7:46 6 +0:58 7:46 6 +0:58
2. Eskil Widehag 7:38 3 +0:32 15:24 3 -3 +1:13 +0:15
3. Ronja Ståhl 8:19 5 +1:03 23:43 5 +2 +2:12 +0:59
4. Eskil Widehag 8:06 5 +0:50 31:49 5 0 +3:02 +0:50
6 Team Släbro 33:01 +4:14
1. Edvin Hellsten 9:09 12 +2:21 9:09 12 +2:21
2. Hugo Kindborn 7:52 7 +0:46 17:01 7 -5 +2:50 +0:29
3. Edvin Hellsten 7:34 6 +0:18 24:35 6 -1 +3:04 +0:14
4. Hugo Kindborn 8:26 6 +1:10 33:01 6 0 +4:14 +1:10
7 Tretton plus tio blir tjugotre 34:38 +5:51
1. Ludvig Sigrand 7:27 3 +0:39 7:27 3 +0:39
2. Niklas Erlandsson 8:55 6 +1:49 16:22 6 +3 +2:11 +1:32
3. Ludvig Sigrand 9:08 7 +1:52 25:30 7 +1 +3:59 +1:48
4. Niklas Erlandsson 9:08 7 +1:52 34:38 7 0 +5:51 +1:52
8 Kling och Klange 35:18 +6:31
1. Ludvig Lange 8:38 9 +1:50 8:38 9 +1:50
2. Elias Adebrant 8:54 8 +1:48 17:32 8 -1 +3:21 +1:31
3. Ludvig Lange 8:53 8 +1:37 26:25 8 0 +4:54 +1:33
4. Elias Adebrant 8:53 8 +1:37 35:18 8 0 +6:31 +1:37
9 AI 38:32 +9:45
1. Axel Friberger 8:39 10 +1:51 8:39 10 +1:51
2. Ivar Gentz 11:23 10 +4:17 20:02 10 0 +5:51 +4:00
3. Axel Friberger 8:48 10 +1:32 28:50 10 0 +7:19 +1:28
4. Ivar Gentz 9:42 9 +2:26 38:32 9 -1 +9:45 +2:26
10 OK Lallare 39:50 +11:03
1. Björn Renner 8:21 7 +1:33 8:21 7 +1:33
2. Viktor Zilling 10:25 9 +3:19 18:46 9 +2 +4:35 +3:02
3. Björn Renner 9:24 9 +2:08 28:10 9 0 +6:39 +2:04
4. Viktor Zilling 11:40 10 +4:24 39:50 10 +1 +11:03 +4:24
11 VÖOL Elit 1 44:00 +15:13
1. Philip Forngren 9:26 13 +2:38 9:26 13 +2:38
2. Axel Balck 11:49 12 +4:43 21:15 12 -1 +7:04 +4:26
3. Philip Forngren 10:03 12 +2:47 31:18 12 0 +9:47 +2:43
4. Axel Balck 12:42 11 +5:26 44:00 11 -1 +15:13 +5:26
12 VOK-Future 1:02:02 +33:15
1. Albin Grankvist 14:39 14 +7:51 14:39 14 +7:51
2. Sebastian Torgerstad 14:19 13 +7:13 28:58 13 -1 +14:47 +6:56
3. Albin Grankvist 14:03 14 +6:47 43:01 14 +1 +21:30 +6:43
4. Sebastian Torgerstad 19:01 12 +11:45 1:02:02 12 -2 +33:15 +11:45
13 VOK-Young men 1:02:03 +33:16
1. Martin Eriksson 14:40 15 +7:52 14:40 15 +7:52
2. Viktor Sandqvist 14:19 14 +7:13 28:59 14 -1 +14:48 +6:56
3. Martin Eriksson 12:12 13 +4:56 41:11 13 -1 +19:40 +4:52
4. Viktor Sandqvist 20:52 13 +13:36 1:02:03 13 0 +33:16 +13:36
Lill-Ivers ej godkänd
1. Sofia Ivers 9:04 11 +2:16 9:04 11 +2:16
2. Elis Ivers ej godkänd ej godkänd
3. Sofia Ivers 8:43 +1:27 ej godkänd
4. Elis Ivers ej godkänd ej godkänd
The Bananas ej godkänd
1. Ruben Edlund 8:32 8 +1:44 8:32 8 +1:44
2. Einar Edlund 11:42 11 +4:36 20:14 11 +3 +6:03 +4:19
3. Ruben Edlund 9:57 11 +2:41 30:11 11 0 +8:40 +2:37
4. Einar Edlund ej godkänd ej godkänd

D28

15 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
1 Det gamla gifta paret 43:07
1. Emilia Engel 11:10 1 11:10 1
2. Elin Berg 10:07 2 +0:16 21:17 2 +1 +0:13 +0:13
3. Emilia Engel 10:30 1 31:47 1 -1
4. Elin Berg 11:20 1 43:07 1 0
2 NoName 43:10 +0:03
1. Linnea Söderqvist 11:13 2 +0:03 11:13 2 +0:03
2. Kajsa Bogren 9:51 1 21:04 1 -1
3. Linnea Söderqvist 10:45 2 +0:15 31:49 2 +1 +0:02 +0:02
4. Kajsa Bogren 11:21 2 +0:01 43:10 2 0 +0:03 +0:01
3 Sherlock & Watson 46:58 +3:51
1. Linda Renner 11:54 6 +0:44 11:54 6 +0:44
2. Ylva Sandén 10:45 3 +0:54 22:39 3 -3 +1:35 +0:51
3. Linda Renner 11:25 4 +0:55 34:04 4 +1 +2:17 +0:42
4. Ylva Sandén 12:54 3 +1:34 46:58 3 -1 +3:51 +1:34
4 Marina 47:11 +4:04
1. Nina Persson 11:30 3 +0:20 11:30 3 +0:20
2. Marie-Chantal Ballnus 11:14 4 +1:23 22:44 4 +1 +1:40 +1:20
3. Nina Persson 10:58 3 +0:28 33:42 3 -1 +1:55 +0:15
4. Marie-Chantal Ballnus 13:29 4 +2:09 47:11 4 +1 +4:04 +2:09
5 Dalahästarna 52:15 +9:08
1. Nickolina Hedenlund 16:11 12 +5:01 16:11 12 +5:01
2. Julia Wanner 10:48 10 +0:57 26:59 10 -2 +5:55 +0:54
3. Nickolina Hedenlund 11:49 6 +1:19 38:48 6 -4 +7:01 +1:06
4. Julia Wanner 13:27 5 +2:07 52:15 5 -1 +9:08 +2:07
6 Cashewnötterna 52:23 +9:16
1. Sofia Edvardsson 11:44 4 +0:34 11:44 4 +0:34
2. Alice Hallmén 15:35 11 +5:44 27:19 11 +7 +6:15 +5:41
3. Sofia Edvardsson 11:21 5 +0:51 38:40 5 -6 +6:53 +0:38
4. Alice Hallmén 13:43 6 +2:23 52:23 6 +1 +9:16 +2:23
7 Apan och Räven 52:26 +9:19
1. Ida Skantze 14:10 9 +3:00 14:10 9 +3:00
2. Matilda Lindh 11:26 5 +1:35 25:36 5 -4 +4:32 +1:32
3. Ida Skantze 13:21 9 +2:51 38:57 9 +4 +7:10 +2:38
4. Matilda Lindh 13:29 7 +2:09 52:26 7 -2 +9:19 +2:09
8 OLA 54:58 +11:51
1. Alma Hellström 14:15 11 +3:05 14:15 11 +3:05
2. Lovisa Nilsson 11:27 6 +1:36 25:42 6 -5 +4:38 +1:33
3. Alma Hellström 13:42 11 +3:12 39:24 11 +5 +7:37 +2:59
4. Lovisa Nilsson 15:34 8 +4:14 54:58 8 -3 +11:51 +4:14
9 Margaretorna 55:01 +11:54
1. Vilde Jonsson Wold 14:10 9 +3:00 14:10 9 +3:00
2. Sigrid Carlsson 11:42 7 +1:51 25:52 7 -2 +4:48 +1:48
3. Vilde Jonsson Wold 13:15 10 +2:45 39:07 10 +3 +7:20 +2:32
4. Sigrid Carlsson 15:54 9 +4:34 55:01 9 -1 +11:54 +4:34
10 Gott & blandat 55:06 +11:59
1. Klara Bolin 14:08 8 +2:58 14:08 8 +2:58
2. Ebba Adebrant 12:07 8 +2:16 26:15 8 0 +5:11 +2:13
3. Klara Bolin 12:40 8 +2:10 38:55 8 0 +7:08 +1:57
4. Ebba Adebrant 16:11 10 +4:51 55:06 10 +2 +11:59 +4:51
11 Gummibjörnarna 56:07 +13:00
1. Sanna Hedberg 16:49 13 +5:39 16:49 13 +5:39
2. Sara Möller 10:47 12 +0:56 27:36 12 -1 +6:32 +0:53
3. Sanna Hedberg 13:32 12 +3:02 41:08 12 0 +9:21 +2:49
4. Sara Möller 14:59 11 +3:39 56:07 11 -1 +13:00 +3:39
12 Team H&E 58:18 +15:11
1. Hanna Åberg 13:16 7 +2:06 13:16 7 +2:06
2. Emelie Lilja 13:26 9 +3:35 26:42 9 +2 +5:38 +3:32
3. Hanna Åberg 12:07 7 +1:37 38:49 7 -2 +7:02 +1:24
4. Emelie Lilja 19:29 12 +8:09 58:18 12 +5 +15:11 +8:09
13 Malinella 1:04:18 +21:11
1. Malin Hansson 17:03 15 +5:53 17:03 15 +5:53
2. Petronella Hedenlund 14:01 13 +4:10 31:04 13 -2 +10:00 +4:07
3. Malin Hansson 15:00 14 +4:30 46:04 14 +1 +14:17 +4:17
4. Petronella Hedenlund 18:14 13 +6:54 1:04:18 13 -1 +21:11 +6:54
14 Namnlos 7 1:06:42 +23:35
1. Vera Rolfsson 17:01 14 +5:51 17:01 14 +5:51
2. Agnes Edgren 14:04 14 +4:13 31:05 14 0 +10:01 +4:10
3. Vera Rolfsson 14:46 13 +4:16 45:51 13 -1 +14:04 +4:03
4. Agnes Edgren 20:51 14 +9:31 1:06:42 14 +1 +23:35 +9:31
Polkadots ej godkänd
1. Amelie Rajan 11:47 5 +0:37 11:47 5 +0:37
2. Tuva Falk ej godkänd ej godkänd
3. Amelie Rajan 15:02 +4:32 ej godkänd
4. Tuva Falk 18:01 +6:41 ej godkänd

H28

10 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
1 Konkurenterna 36:30
1. Jonatan Ståhl 9:18 2 +0:06 9:18 2 +0:06
2. Johan Langerak 8:18 1 17:36 1 -1
3. Jonatan Ståhl 9:21 1 +0:06 26:57 1 0 0:00
4. Johan Langerak 9:33 1 36:30 1 0
2 Gustavsbergarna 49:20 +12:50
1. Simon Frisk 9:20 3 +0:08 9:20 3 +0:08
2. Tiger Landén 11:45 2 +3:27 21:05 2 -1 +3:29 +3:21
3. Simon Frisk 9:55 2 +0:40 31:00 2 0 +4:03 +0:34
4. Tiger Landén 18:20 2 +8:47 49:20 2 0 +12:50 +8:47
3 Mannepower 49:42 +13:12
1. Linus Albinsson 12:26 8 +3:14 12:26 8 +3:14
2. Manne Hammarberg 12:07 5 +3:49 24:33 5 -3 +6:57 +3:43
3. Linus Albinsson 10:58 3 +1:43 35:31 3 -2 +8:34 +1:37
4. Manne Hammarberg 14:11 3 +4:38 49:42 3 0 +13:12 +4:38
4 OK TullSjö 1 51:17 +14:47
1. Linus Berggren 11:55 5 +2:43 11:55 5 +2:43
2. Johannes Bladh 11:54 4 +3:36 23:49 4 -1 +6:13 +3:30
3. Linus Berggren 12:54 5 +3:39 36:43 5 +1 +9:46 +3:33
4. Johannes Bladh 14:34 4 +5:01 51:17 4 -1 +14:47 +5:01
5 7C3 53:33 +17:03
1. Axel Flordal 12:09 7 +2:57 12:09 7 +2:57
2. Ola Eklund 12:30 6 +4:12 24:39 6 -1 +7:03 +4:06
3. Axel Flordal 11:31 4 +2:16 36:10 4 -2 +9:13 +2:10
4. Ola Eklund 17:23 5 +7:50 53:33 5 +1 +17:03 +7:50
6 Rudans Runners 53:51 +17:21
1. Filip Storell 13:34 9 +4:22 13:34 9 +4:22
2. Jakob Gadefors-Nau 11:28 7 +3:10 25:02 7 -2 +7:26 +3:04
3. Filip Storell 15:20 6 +6:05 40:22 6 -1 +13:25 +5:59
4. Jakob Gadefors-Nau 13:29 6 +3:56 53:51 6 0 +17:21 +3:56
7 Inez och Justus 1:05:12 +28:42
1. Inez Eklund 17:30 10 +8:18 17:30 10 +8:18
2. Justus Arenander 16:09 8 +7:51 33:39 8 -2 +16:03 +7:45
3. Inez Eklund 13:07 7 +3:52 46:46 7 -1 +19:49 +3:46
4. Justus Arenander 18:26 7 +8:53 1:05:12 7 0 +28:42 +8:53
Häng Gudarna ej godkänd
1. Trevor Bransome 9:12 1 9:12 1
2. Elias Tidevall ej godkänd ej godkänd
3. Trevor Bransome 9:15 ej godkänd
4. Elias Tidevall 9:41 +0:08 ej godkänd
Spikarna ej godkänd
1. Martin Rinnbäck 12:07 6 +2:55 12:07 6 +2:55
2. Alfred Längheim 10:38 3 +2:20 22:45 3 -3 +5:09 +2:14
3. Martin Rinnbäck ej godkänd ej godkänd
4. Alfred Längheim 12:34 +3:01 ej godkänd
Team Twins ej godkänd
1. Karl Lundin 11:30 4 +2:18 11:30 4 +2:18
2. Melker Lundin ej godkänd ej godkänd
3. Karl Lundin 10:18 +1:03 ej godkänd
4. Melker Lundin 12:23 +2:50 ej godkänd

D32

8 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
1 Kom inte på något 53:04
1. Ella Sjöberg 13:06 1 13:06 1
2. Trine Karlberg 13:24 1 +1:36 26:30 1 0 0:00
3. Ella Sjöberg 12:53 1 39:23 1 0
4. Trine Karlberg 13:41 1 53:04 1 0
2 Suger Babes 55:14 +2:10
1. Elin Jarlemark 15:44 4 +2:38 15:44 4 +2:38
2. Julia Rajan 11:48 2 27:32 2 -2 +1:02
3. Elin Jarlemark 13:47 3 +0:54 41:19 3 +1 +1:56 +0:54
4. Julia Rajan 13:55 2 +0:14 55:14 2 -1 +2:10 +0:14
3 Kaktuselefant 57:13 +4:09
1. Elin Bjessmo 15:40 3 +2:34 15:40 3 +2:34
2. Karin Modin 12:10 4 +0:22 27:50 4 +1 +1:20 -1:14
3. Elin Bjessmo 14:24 4 +1:31 42:14 4 0 +2:51 +1:31
4. Karin Modin 14:59 3 +1:18 57:13 3 -1 +4:09 +1:18
4 Vi försökte iaf 57:19 +4:15
1. Ellinor Östervall 14:03 2 +0:57 14:03 2 +0:57
2. Emma Persson 13:38 3 +1:50 27:41 3 +1 +1:11 +0:14
3. Ellinor Östervall 13:27 2 +0:34 41:08 2 -1 +1:45 +0:34
4. Emma Persson 16:11 4 +2:30 57:19 4 +2 +4:15 +2:30
5 Katt. 59:40 +6:36
1. Matilda Andersson 16:46 5 +3:40 16:46 5 +3:40
2. Linnéa Johansson 13:28 5 +1:40 30:14 5 0 +3:44 +0:04
3. Matilda Andersson 13:58 5 +1:05 44:12 5 0 +4:49 +1:05
4. Linnéa Johansson 15:28 5 +1:47 59:40 5 0 +6:36 +1:47
6 De glada laxarna 1:08:40 +15:36
1. Karolina Bjärnlid 18:35 6 +5:29 18:35 6 +5:29
2. Lotta Duhs 16:32 7 +4:44 35:07 7 +1 +8:37 +3:08
3. Karolina Bjärnlid 15:19 6 +2:26 50:26 6 -1 +11:03 +2:26
4. Lotta Duhs 18:14 6 +4:33 1:08:40 6 0 +15:36 +4:33
7 Helt lost, brödrost! 1:10:58 +17:54
1. Evelina Berg 19:48 7 +6:42 19:48 7 +6:42
2. Vilma Gothe 15:15 6 +3:27 35:03 6 -1 +8:33 +1:51
3. Evelina Berg 17:45 7 +4:52 52:48 7 +1 +13:25 +4:52
4. Vilma Gothe 18:10 7 +4:29 1:10:58 7 0 +17:54 +4:29
8 Vi som spikar spurten 1:16:42 +23:38
1. Sofia Zilling 23:09 8 +10:03 23:09 8 +10:03
2. Katarina Norrby 15:35 8 +3:47 38:44 8 0 +12:14 +2:11
3. Sofia Zilling 18:21 8 +5:28 57:05 8 0 +17:42 +5:28
4. Katarina Norrby 19:37 8 +5:56 1:16:42 8 0 +23:38 +5:56

H32

20 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
1 Snabbmakaronernas återkomst 41:05
1. Axel Granqvist 9:52 1 9:52 1
2. Albin Andersson 9:52 1 +0:31 19:44 1 0 0:00
3. Axel Granqvist 10:05 2 +0:01 29:49 2 +1 +0:01 +0:01
4. Albin Andersson 11:16 1 41:05 1 -1
2 Token och ravinen 4 3ver. 41:06 +0:01
1. Erik Herne 10:23 5 +0:31 10:23 5 +0:31
2. Johan Herbert 9:21 1 19:44 1 -4
3. Erik Herne 10:04 1 29:48 1 0
4. Johan Herbert 11:18 2 +0:02 41:06 2 +1 +0:01 +0:01
3 Akta dig för Lyxfällan 44:18 +3:13
1. Benjamin Langerak 12:16 10 +2:24 12:16 10 +2:24
2. Oskar Edvardsson 10:14 8 +0:53 22:30 8 -2 +2:46 +0:22
3. Benjamin Langerak 10:32 6 +0:28 33:02 6 -2 +3:14 +0:28
4. Oskar Edvardsson 11:16 3 44:18 3 -3 +3:13
4 Rubosken 44:20 +3:15
1. Ruben Bryngelsson 10:13 2 +0:21 10:13 2 +0:21
2. Oskar Forsberg 10:44 5 +1:23 20:57 5 +3 +1:13 +0:52
3. Ruben Bryngelsson 10:50 5 +0:46 31:47 5 0 +1:59 +0:46
4. Oskar Forsberg 12:33 4 +1:17 44:20 4 -1 +3:15 +1:16
5 TCSEST 44:21 +3:16
1. Edvin Nordström 10:18 4 +0:26 10:18 4 +0:26
2. Vidar Persson 10:16 3 +0:55 20:34 3 -1 +0:50 +0:24
3. Edvin Nordström 11:03 4 +0:59 31:37 4 +1 +1:49 +0:59
4. Vidar Persson 12:44 5 +1:28 44:21 5 +1 +3:16 +1:27
6 Maten är klar 46:03 +4:58
1. Georg Eklöw 11:10 9 +1:18 11:10 9 +1:18
2. Hugo Lindbärg 10:57 6 +1:36 22:07 6 -3 +2:23 +1:05
3. Georg Eklöw 11:48 8 +1:44 33:55 8 +2 +4:07 +1:44
4. Hugo Lindbärg 12:08 6 +0:52 46:03 6 -2 +4:58 +0:51
7 SvahnGrenarna 46:28 +5:23
1. Lukas Hellgren 11:06 7 +1:14 11:06 7 +1:14
2. Hannes Svahn 11:06 7 +1:45 22:12 7 0 +2:28 +1:14
3. Lukas Hellgren 11:08 7 +1:04 33:20 7 0 +3:32 +1:04
4. Hannes Svahn 13:08 7 +1:52 46:28 7 0 +5:23 +1:51
8 Matte Möller 49:37 +8:32
1. Filip Möller 13:19 12 +3:27 13:19 12 +3:27
2. Mattias Ivarez 11:58 10 +2:37 25:17 10 -2 +5:33 +2:06
3. Filip Möller 11:36 10 +1:32 36:53 10 0 +7:05 +1:32
4. Mattias Ivarez 12:44 8 +1:28 49:37 8 -2 +8:32 +1:27
9 Kontrollfreakz 51:56 +10:51
1. Ebba Ganslandt 15:06 17 +5:14 15:06 17 +5:14
2. Petter Boding 10:49 11 +1:28 25:55 11 -6 +6:11 +0:57
3. Ebba Ganslandt 12:43 13 +2:39 38:38 13 +2 +8:50 +2:39
4. Petter Boding 13:18 9 +2:02 51:56 9 -4 +10:51 +2:01
10 Dendrobium maliliense såklart 52:05 +11:00
1. Linus Backlund 10:55 6 +1:03 10:55 6 +1:03
2. Lotten Sandén 15:14 12 +5:53 26:09 12 +6 +6:25 +5:22
3. Linus Backlund 10:32 9 +0:28 36:41 9 -3 +6:53 +0:28
4. Lotten Sandén 15:24 10 +4:08 52:05 10 +1 +11:00 +4:07
11 Maverick & Goose 54:14 +13:09
1. Hampus Norrby 13:14 11 +3:22 13:14 11 +3:22
2. Victor Stålbo 13:14 13 +3:53 26:28 13 +2 +6:44 +3:22
3. Hampus Norrby 12:22 14 +2:18 38:50 14 +1 +9:02 +2:18
4. Victor Stålbo 15:24 11 +4:08 54:14 11 -3 +13:09 +4:07
12 Björkarna 59:25 +18:20
1. Felix person 11:09 8 +1:17 11:09 8 +1:17
2. Martin Skärlén 16:11 14 +6:50 27:20 14 +6 +7:36 +6:19
3. Felix person 11:04 12 +1:00 38:24 12 -2 +8:36 +1:00
4. Martin Skärlén 21:01 12 +9:45 59:25 12 0 +18:20 +9:44
13 VOK-Great 1:02:40 +21:35
1. Robert Cole 13:23 13 +3:31 13:23 13 +3:31
2. Samuel Kyletoft 15:45 16 +6:24 29:08 16 +3 +9:24 +5:53
3. Robert Cole 12:49 16 +2:45 41:57 16 0 +12:09 +2:45
4. Samuel Kyletoft 20:43 13 +9:27 1:02:40 13 -3 +21:35 +9:26
14 Namnlöst 1:03:04 +21:59
1. Albin Kvarnefalk 15:04 16 +5:12 15:04 16 +5:12
2. Emil Gustafsson 19:22 17 +10:01 34:26 17 +1 +14:42 +9:30
3. Albin Kvarnefalk 12:46 17 +2:42 47:12 17 0 +17:24 +2:42
4. Emil Gustafsson 15:52 14 +4:36 1:03:04 14 -3 +21:59 +4:35
15 Swag i Skogen 1:10:49 +29:44
1. Elias Norrman 18:12 18 +8:20 18:12 18 +8:20
2. Gustav Nirvin 16:59 18 +7:38 35:11 18 0 +15:27 +7:07
3. Elias Norrman 15:49 18 +5:45 51:00 18 0 +21:12 +5:45
4. Gustav Nirvin 19:49 15 +8:33 1:10:49 15 -3 +29:44 +8:32
Ortens latinos 129 diskvalificerad
1. Erik Åberg 13:48 14 +3:56 13:48 14 +3:56
2. Max-Igor Kajanus 15:14 15 +5:53 29:02 15 +1 +9:18 +5:22
3. Erik Åberg 12:53 15 +2:49 41:55 15 0 +12:07 +2:49
4. Max-Igor Kajanus diskvalificerad diskvalificerad
De desorienterade ej godkänd
1. Oscar Brandt ej godkänd ej godkänd
2. Magnus Ericson 14:04 +4:43 ej godkänd
3. Oscar Brandt 13:10 +3:06 ej godkänd
4. Magnus Ericson 17:40 +6:24 ej godkänd
Elvisparna ej godkänd
1. Alexander Käll ej godkänd ej godkänd
2. Johan Giberg 10:13 +0:52 ej godkänd
3. Alexander Käll 12:28 +2:24 ej godkänd
4. Johan Giberg 11:20 +0:04 ej godkänd
Hamp-team2 ej godkänd
1. Tobias Abrahamsson 13:50 15 +3:58 13:50 15 +3:58
2. Hampus Brunander 10:40 9 +1:19 24:30 9 -6 +4:46 +0:48
3. Tobias Abrahamsson 13:04 11 +3:00 37:34 11 +2 +7:46 +3:00
4. Hampus Brunander ej godkänd ej godkänd
Min Mamma ej godkänd
1. Kristoffer Tengroth 10:16 3 +0:24 10:16 3 +0:24
2. Noel Waldenfjord 10:19 4 +0:58 20:35 4 +1 +0:51 +0:27
3. Kristoffer Tengroth 10:29 3 +0:25 31:04 3 -1 +1:16 +0:25
4. Noel Waldenfjord ej godkänd ej godkänd

HD90

40 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
1 OK Södertörn 54:58
1. Jesper Hansson Lagerberg 16:39 2 +0:16 16:39 2 +0:16
2. Henrik Erlandsson 11:13 2 +0:20 27:52 2 0 +0:03 -0:13
3. Jesper Hansson Lagerberg 10:16 1 38:08 1 -1
4. Henrik Erlandsson 16:50 1 +0:48 54:58 1 0 0:00
2 Farsor på stan 56:01 +1:03
1. Jerker Åberg 16:56 4 +0:33 16:56 4 +0:33
2. Anders Käll 10:53 1 27:49 1 -3
3. Jerker Åberg 10:42 2 +0:26 38:31 2 +1 +0:23 +0:23
4. Anders Käll 17:30 2 +1:28 56:01 2 0 +1:03 +0:40
3 Nokia Papp 56:51 +1:53
1. Kjell Almgren 16:23 1 16:23 1
2. Carl-Johan Thorell 11:31 3 +0:38 27:54 3 +2 +0:05 +0:05
3. Kjell Almgren 10:59 3 +0:43 38:53 3 0 +0:45 +0:40
4. Carl-Johan Thorell 17:58 3 +1:56 56:51 3 0 +1:53 +1:08
4 The Svågers 57:46 +2:48
1. Tomas Hultqvist 17:31 7 +1:08 17:31 7 +1:08
2. Göran Längheim 11:12 7 +0:19 28:43 7 0 +0:54 -0:14
3. Tomas Hultqvist 11:34 6 +1:18 40:17 6 -1 +2:09 +1:15
4. Göran Längheim 17:29 4 +1:27 57:46 4 -2 +2:48 +0:39
5 Halmstadsvägen 58:09 +3:11
1. Håkan Rolfsson 16:58 5 +0:35 16:58 5 +0:35
2. Roland Persson 11:21 5 +0:28 28:19 5 0 +0:30 -0:05
3. Håkan Rolfsson 11:26 4 +1:10 39:45 4 -1 +1:37 +1:07
4. Roland Persson 18:24 5 +2:22 58:09 5 +1 +3:11 +1:34
6 Gammal är äldst 58:50 +3:52
1. Håkan Dahlbäck 16:45 3 +0:22 16:45 3 +0:22
2. Peter Enoksson 11:26 4 +0:33 28:11 4 +1 +0:22 0:00
3. Håkan Dahlbäck 12:38 7 +2:22 40:49 7 +3 +2:41 +2:19
4. Peter Enoksson 18:01 6 +1:59 58:50 6 -1 +3:52 +1:11
7 Lilla Anna och långa farbrorn 58:52 +3:54
1. Jan-Olof Bogren 17:01 6 +0:38 17:01 6 +0:38
2. Anna Falk 11:38 6 +0:45 28:39 6 0 +0:50 +0:12
3. Jan-Olof Bogren 11:12 5 +0:56 39:51 5 -1 +1:43 +0:53
4. Anna Falk 19:01 7 +2:59 58:52 7 +2 +3:54 +2:11
8 Two Lakes by the Mountain 59:33 +4:35
1. Jessica Sjöberg 19:03 12 +2:40 19:03 12 +2:40
2. Lars Sjöberg 11:22 9 +0:29 30:25 9 -3 +2:36 -0:04
3. Jessica Sjöberg 13:06 10 +2:50 43:31 10 +1 +5:23 +2:47
4. Lars Sjöberg 16:02 8 59:33 8 -2 +4:35
9 Bergsäkert 59:41 +4:43
1. Jenny Berg 18:37 9 +2:14 18:37 9 +2:14
2. Stefan Berg 11:40 8 +0:47 30:17 8 -1 +2:28 +0:14
3. Jenny Berg 12:10 9 +1:54 42:27 9 +1 +4:19 +1:51
4. Stefan Berg 17:14 9 +1:12 59:41 9 0 +4:43 +0:24
10 Cia och Erik 59:43 +4:45
1. Cecilia Fochsen 18:31 8 +2:08 18:31 8 +2:08
2. Erik Fochsen 11:57 10 +1:04 30:28 10 +2 +2:39 +0:31
3. Cecilia Fochsen 11:52 8 +1:36 42:20 8 -2 +4:12 +1:33
4. Erik Fochsen 17:23 10 +1:21 59:43 10 +2 +4:45 +0:33
11 Vandrarringen TJAB 1:01:23 +6:25
1. Tomas Jonsson 20:49 18 +4:26 20:49 18 +4:26
2. Anders Brinkman 11:01 11 +0:08 31:50 11 -7 +4:01 -0:25
3. Tomas Jonsson 12:23 11 +2:07 44:13 11 0 +6:05 +2:04
4. Anders Brinkman 17:10 11 +1:08 1:01:23 11 0 +6:25 +0:20
12 OK Talang 1:03:41 +8:43
1. Göran Karlsson 20:57 20 +4:34 20:57 20 +4:34
2. Mikael Kindborn 11:42 12 +0:49 32:39 12 -8 +4:50 +0:16
3. Göran Karlsson 13:48 15 +3:32 46:27 15 +3 +8:19 +3:29
4. Mikael Kindborn 17:14 12 +1:12 1:03:41 12 -3 +8:43 +0:24
13 Ha ni inge ork 1:05:52 +10:54
1. Fredrik Mirast 21:27 22 +5:04 21:27 22 +5:04
2. Henrik Morast 12:24 16 +1:31 33:51 16 -6 +6:02 +0:58
3. Fredrik Mirast 12:58 16 +2:42 46:49 16 0 +8:41 +2:39
4. Henrik Morast 19:03 13 +3:01 1:05:52 13 -3 +10:54 +2:13
14 Stor-Ivers 1:08:48 +13:50
1. Ulrik Ivers 18:41 10 +2:18 18:41 10 +2:18
2. Nina Ivers 14:24 14 +3:31 33:05 14 +4 +5:16 +2:58
3. Ulrik Ivers 11:38 13 +1:22 44:43 13 -1 +6:35 +1:19
4. Nina Ivers 24:05 14 +8:03 1:08:48 14 +1 +13:50 +7:15
15 Rånäsilainen 1:08:56 +13:58
1. Guillermo Bossi 19:18 13 +2:55 19:18 13 +2:55
2. Eddie Bjärrenholt 14:04 15 +3:11 33:22 15 +2 +5:33 +2:38
3. Guillermo Bossi 11:12 12 +0:56 44:34 12 -3 +6:26 +0:53
4. Eddie Bjärrenholt 24:22 15 +8:20 1:08:56 15 +3 +13:58 +7:32
16 Perssonerna 1:09:05 +14:07
1. Olof Persson 21:20 21 +4:57 21:20 21 +4:57
2. Sofia Persson 13:04 21 +2:11 34:24 21 0 +6:35 +1:38
3. Olof Persson 13:46 19 +3:30 48:10 19 -2 +10:02 +3:27
4. Sofia Persson 20:55 16 +4:53 1:09:05 16 -3 +14:07 +4:05
17 Nederlaget 1:09:21 +14:23
1. Mia Bratt 21:45 24 +5:22 21:45 24 +5:22
2. Henrik Bladh 12:31 20 +1:38 34:16 20 -4 +6:27 +1:05
3. Mia Bratt 14:33 20 +4:17 48:49 20 0 +10:41 +4:14
4. Henrik Bladh 20:32 17 +4:30 1:09:21 17 -3 +14:23 +3:42
18 Gubbvad 1:09:39 +14:41
1. Stefan Abrahamsson 20:08 17 +3:45 20:08 17 +3:45
2. Ronny Nordgren 13:43 16 +2:50 33:51 16 -1 +6:02 +2:17
3. Stefan Abrahamsson 14:02 18 +3:46 47:53 18 +2 +9:45 +3:43
4. Ronny Nordgren 21:46 18 +5:44 1:09:39 18 0 +14:41 +4:56
19 Kontrollfreaks 1:11:08 +16:10
1. Lena Bjessmo 19:36 14 +3:13 19:36 14 +3:13
2. Göran Modin 14:33 18 +3:40 34:09 18 +4 +6:20 +3:07
3. Lena Bjessmo 13:43 17 +3:27 47:52 17 -1 +9:44 +3:24
4. Göran Modin 23:16 19 +7:14 1:11:08 19 +2 +16:10 +6:26
20 Fredagsmys 1:14:22 +19:24
1. Alexandra Svanström 18:53 11 +2:30 18:53 11 +2:30
2. Jörgen Lundberg 13:57 13 +3:04 32:50 13 +2 +5:01 +2:31
3. Alexandra Svanström 13:00 14 +2:44 45:50 14 +1 +7:42 +2:41
4. Jörgen Lundberg 28:32 20 +12:30 1:14:22 20 +6 +19:24 +11:42
21 Cepat Cepat 1:14:31 +19:33
1. Sonia Persson 26:08 33 +9:45 26:08 33 +9:45
2. Joakim Persson 11:37 23 +0:44 37:45 23 -10 +9:56 +0:11
3. Sonia Persson 17:03 25 +6:47 54:48 25 +2 +16:40 +6:44
4. Joakim Persson 19:43 21 +3:41 1:14:31 21 -4 +19:33 +2:53
22 Kaxholmen 1:16:38 +21:40
1. Susanne Bovallius 28:07 35 +11:44 28:07 35 +11:44
2. Ola Bovallius 12:08 29 +1:15 40:15 29 -6 +12:26 +0:42
3. Susanne Bovallius 16:43 29 +6:27 56:58 29 0 +18:50 +6:24
4. Ola Bovallius 19:40 22 +3:38 1:16:38 22 -7 +21:40 +2:50
23 Labyrintsprint 1:19:46 +24:48
1. Rune Graversen 46:53 38 +30:30 46:53 38 +30:30
2. Per Damberg 0:00 38 46:53 38 0 +19:04
3. Rune Graversen 12:34 32 +2:18 59:27 32 -6 +21:19 +2:15
4. Per Damberg 20:19 23 +4:17 1:19:46 23 -9 +24:48 +3:29
24 VOK-Perfect 1:20:36 +25:38
1. Maria Hellström 19:37 15 +3:14 19:37 15 +3:14
2. Annika Lundström 15:23 22 +4:30 35:00 22 +7 +7:11 +3:57
3. Maria Hellström 13:49 20 +3:33 48:49 20 -2 +10:41 +3:30
4. Annika Lundström 31:47 24 +15:45 1:20:36 24 +4 +25:38 +14:57
25 SOLgubbarna 1:22:28 +27:30
1. Göran Eklund 21:29 23 +5:06 21:29 23 +5:06
2. Per Arnesson 19:46 30 +8:53 41:15 30 +7 +13:26 +8:20
3. Göran Eklund 13:51 26 +3:35 55:06 26 -4 +16:58 +3:32
4. Per Arnesson 27:22 25 +11:20 1:22:28 25 -1 +27:30 +10:32
26 Tumbatrollen 1:22:32 +27:34
1. Ellinor Lange 29:12 37 +12:49 29:12 37 +12:49
2. Helena Adebrant 14:58 32 +4:05 44:10 32 -5 +16:21 +3:32
3. Ellinor Lange 15:11 31 +4:55 59:21 31 -1 +21:13 +4:52
4. Helena Adebrant 23:11 26 +7:09 1:22:32 26 -5 +27:34 +6:21
27 Herr & fru Brun 1:22:44 +27:46
1. Anette Brunander 23:14 26 +6:51 23:14 26 +6:51
2. Anders Brunander 15:45 25 +4:52 38:59 25 -1 +11:10 +4:19
3. Anette Brunander 14:44 24 +4:28 53:43 24 -1 +15:35 +4:25
4. Anders Brunander 29:01 27 +12:59 1:22:44 27 +3 +27:46 +12:11
28 Hellre än bra! 1:23:50 +28:52
1. Ronja Hill 23:53 30 +7:30 23:53 30 +7:30
2. Carina Johansson 16:09 28 +5:16 40:02 28 -2 +12:13 +4:43
3. Ronja Hill 15:44 28 +5:28 55:46 28 0 +17:38 +5:25
4. Carina Johansson 28:04 28 +12:02 1:23:50 28 0 +28:52 +11:14
29 Team MalSus 1:24:11 +29:13
1. Malin Leijon Lind 20:06 16 +3:43 20:06 16 +3:43
2. Susanne Lind 19:09 26 +8:16 39:15 26 +10 +11:26 +7:43
3. Malin Leijon Lind 13:32 22 +3:16 52:47 22 -4 +14:39 +3:13
4. Susanne Lind 31:24 29 +15:22 1:24:11 29 +7 +29:13 +14:34
30 M&Ms 1:27:03 +32:05
1. Maria Edvardsson 24:59 31 +8:36 24:59 31 +8:36
2. Malin Albinsson 16:22 31 +5:29 41:21 31 0 +13:32 +4:56
3. Maria Edvardsson 15:54 30 +5:38 57:15 30 -1 +19:07 +5:35
4. Malin Albinsson 29:48 30 +13:46 1:27:03 30 0 +32:05 +12:58
31 Hitt på nå namn nu rå 1:27:27 +32:29
1. Ellinor Björk 23:50 29 +7:27 23:50 29 +7:27
2. Carina Gullberg 15:51 27 +4:58 39:41 27 -2 +11:52 +4:25
3. Ellinor Björk 15:51 27 +5:35 55:32 27 0 +17:24 +5:32
4. Carina Gullberg 31:55 31 +15:53 1:27:27 31 +4 +32:29 +15:05
32 Nu kör vi! 1:29:35 +34:37
1. Fredrik Huldt 28:42 36 +12:19 28:42 36 +12:19
2. Lotta Östervall 16:02 35 +5:09 44:44 35 -1 +16:55 +4:36
3. Fredrik Huldt 16:59 37 +6:43 1:01:43 37 +2 +23:35 +6:40
4. Lotta Östervall 27:52 32 +11:50 1:29:35 32 -5 +34:37 +11:02
33 Debutanterna 1:30:36 +35:38
1. Anna Timner 22:10 25 +5:47 22:10 25 +5:47
2. Mogens Lauridsen 16:10 24 +5:17 38:20 24 -1 +10:31 +4:44
3. Anna Timner 15:10 23 +4:54 53:30 23 -1 +15:22 +4:51
4. Mogens Lauridsen 37:06 33 +21:04 1:30:36 33 +10 +35:38 +20:16
34 Å&J 1:31:32 +36:34
1. Åsa Hallgren 25:00 32 +8:37 25:00 32 +8:37
2. Jeanette Jonsson 19:16 33 +8:23 44:16 33 +1 +16:27 +7:50
3. Åsa Hallgren 16:52 36 +6:36 1:01:08 36 +3 +23:00 +6:33
4. Jeanette Jonsson 30:24 34 +14:22 1:31:32 34 -2 +36:34 +13:34
35 Stenåldersmänniskorna 1:33:27 +38:29
1. Niclas Nilsson 26:52 34 +10:29 26:52 34 +10:29
2. Lena Nilsson 18:28 37 +7:35 45:20 37 +3 +17:31 +7:02
3. Niclas Nilsson 14:51 34 +4:35 1:00:11 34 -3 +22:03 +4:32
4. Lena Nilsson 33:16 35 +17:14 1:33:27 35 +1 +38:29 +16:26
36 Gammal och ung. 1:36:59 +42:01
1. Torbjörn Bergman 23:36 27 +7:13 23:36 27 +7:13
2. Ronja Bergman 20:47 34 +9:54 44:23 34 +7 +16:34 +9:21
3. Torbjörn Bergman 15:25 33 +5:09 59:48 33 -1 +21:40 +5:06
4. Ronja Bergman 37:11 36 +21:09 1:36:59 36 +3 +42:01 +20:21
37 Kliv, kliv, överlev! 1:37:20 +42:22
1. Jonatan Lindell 23:49 28 +7:26 23:49 28 +7:26
2. Anna Lindell 21:25 36 +10:32 45:14 36 +8 +17:25 +9:59
3. Jonatan Lindell 15:36 35 +5:20 1:00:50 35 -1 +22:42 +5:17
4. Anna Lindell 36:30 37 +20:28 1:37:20 37 +2 +42:22 +19:40
Lagnamn saknas ej godkänd
1. Leif Carlsson ej godkänd ej godkänd
2. Priscilla Ferrera 15:56 +5:03 ej godkänd
3. Leif Carlsson 15:02 +4:46 ej godkänd
4. Priscilla Ferrera 29:14 +13:12 ej godkänd
Nils-Göran ej godkänd
1. Nils Eklöw 20:55 19 +4:32 20:55 19 +4:32
2. Göran Ivares 13:20 19 +2:27 34:15 19 0 +6:26 +1:54
3. Nils Eklöw ej godkänd ej godkänd
4. Göran Ivares 23:08 +7:06 ej godkänd
TuffTuffare ej godkänd
1. Lotte Ståhl ej godkänd ej godkänd
2. Urban Ståhl 0:00 ej godkänd
3. Lotte Ståhl inaktiv inaktiv
4. Urban Ståhl 3:58:41 +3:42:39 ej godkänd

HD110

22 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
1 VOK-Favorite 52:30
1. Robert Elverö 13:00 1 13:00 1
2. Maria Cole 12:06 1 +1:59 25:06 1 0 0:00
3. Robert Elverö 9:51 1 34:57 1 0
4. Maria Cole 17:33 1 +3:57 52:30 1 0 0:00
2 Järla anamma 53:06 +0:36
1. Gunilla Kreiss 14:55 11 +1:55 14:55 11 +1:55
2. Johanna Sundström 11:01 2 +0:54 25:56 2 -9 +0:50 -1:05
3. Gunilla Kreiss 12:00 4 +2:09 37:56 4 +2 +2:59 +2:09
4. Johanna Sundström 15:10 2 +1:34 53:06 2 -2 +0:36 -2:23
3 "Vi vill se Kungen" 54:13 +1:43
1. Karin Tidevall 14:49 9 +1:49 14:49 9 +1:49
2. Elisabeth Tollemark 11:57 3 +1:50 26:46 3 -6 +1:40 -0:09
3. Karin Tidevall 11:02 3 +1:11 37:48 3 0 +2:51 +1:11
4. Elisabeth Tollemark 16:25 3 +2:49 54:13 3 0 +1:43 -1:08
4 Halvt sekel 54:14 +1:44
1. Mats Karlsson 14:43 8 +1:43 14:43 8 +1:43
2. Monica Hatlen 12:20 6 +2:13 27:03 6 -2 +1:57 +0:14
3. Mats Karlsson 11:24 5 +1:33 38:27 5 -1 +3:30 +1:33
4. Monica Hatlen 15:47 4 +2:11 54:14 4 -1 +1:44 -1:46
5 Raksta-sprinters 55:34 +3:04
1. Peter Zetterström 14:26 2 +1:26 14:26 2 +1:26
2. Inger Zetterström 12:22 4 +2:15 26:48 4 +2 +1:42 +0:16
3. Peter Zetterström 10:57 2 +1:06 37:45 2 -2 +2:48 +1:06
4. Inger Zetterström 17:49 5 +4:13 55:34 5 +3 +3:04 +0:16
6 Larssonligan 55:46 +3:16
1. Lotta Valentin 16:18 14 +3:18 16:18 14 +3:18
2. Matz Larsson 12:20 14 +2:13 28:38 14 0 +3:32 +0:14
3. Lotta Valentin 11:00 9 +1:09 39:38 9 -5 +4:41 +1:09
4. Matz Larsson 16:08 6 +2:32 55:46 6 -3 +3:16 -1:25
7 Kyrkbyn 57:58 +5:28
1. Gunnar Svanberg 15:10 12 +2:10 15:10 12 +2:10
2. Eva Svanberg 13:24 13 +3:17 28:34 13 +1 +3:28 +1:18
3. Gunnar Svanberg 11:27 11 +1:36 40:01 11 -2 +5:04 +1:36
4. Eva Svanberg 17:57 7 +4:21 57:58 7 -4 +5:28 +0:24
8 Ladies von Södertörn 58:06 +5:36
1. Daniela Renner 14:54 10 +1:54 14:54 10 +1:54
2. Ann-Sofie Svanberg 12:58 9 +2:51 27:52 9 -1 +2:46 +0:52
3. Daniela Renner 11:58 10 +2:07 39:50 10 +1 +4:53 +2:07
4. Ann-Sofie Svanberg 18:16 8 +4:40 58:06 8 -2 +5:36 +0:43
9 Lumens in Tenebris 58:21 +5:51
1. Björn Reger 14:41 7 +1:41 14:41 7 +1:41
2. Sören Andersson 13:01 7 +2:54 27:42 7 0 +2:36 +0:55
3. Björn Reger 11:27 7 +1:36 39:09 7 0 +4:12 +1:36
4. Sören Andersson 19:12 9 +5:36 58:21 9 +2 +5:51 +1:39
10 Skidlandslaget 58:31 +6:01
1. Lars-Erik Norberg 14:31 4 +1:31 14:31 4 +1:31
2. Stefan Sundelius 12:20 5 +2:13 26:51 5 +1 +1:45 +0:14
3. Lars-Erik Norberg 11:50 6 +1:59 38:41 6 +1 +3:44 +1:59
4. Stefan Sundelius 19:50 10 +6:14 58:31 10 +4 +6:01 +2:17
11 Westström 58:55 +6:25
1. Cecilia 16:50 15 +3:50 16:50 15 +3:50
2. Ansgar Simonsson 11:27 10 +1:20 28:17 10 -5 +3:11 -0:39
3. Cecilia 13:03 14 +3:12 41:20 14 +4 +6:23 +3:12
4. Ansgar Simonsson 17:35 11 +3:59 58:55 11 -3 +6:25 +0:02
12 Optimisterna 58:57 +6:27
1. Jan Lindh 17:25 16 +4:25 17:25 16 +4:25
2. Åsa Lindh 11:48 15 +1:41 29:13 15 -1 +4:07 -0:18
3. Jan Lindh 12:56 15 +3:05 42:09 15 0 +7:12 +3:05
4. Åsa Lindh 16:48 12 +3:12 58:57 12 -3 +6:27 -0:45
13 Forsbergarna 59:40 +7:10
1. Per-Arne Forsberg 14:30 3 +1:30 14:30 3 +1:30
2. Karin Forsberg 13:15 8 +3:08 27:45 8 +5 +2:39 +1:09
3. Per-Arne Forsberg 11:27 8 +1:36 39:12 8 0 +4:15 +1:36
4. Karin Forsberg 20:28 13 +6:52 59:40 13 +5 +7:10 +2:55
14 VOK-Beauty 1:00:15 +7:45
1. Roger Tinglöf 14:33 5 +1:33 14:33 5 +1:33
2. Annika Berntsson 13:49 11 +3:42 28:22 11 +6 +3:16 +1:43
3. Roger Tinglöf 11:40 12 +1:49 40:02 12 +1 +5:05 +1:49
4. Annika Berntsson 20:13 14 +6:37 1:00:15 14 +2 +7:45 +2:40
15 VOK-Delicius 1:00:27 +7:57
1. Hans Jonsson 14:36 6 +1:36 14:36 6 +1:36
2. Ulla Gummeson 13:51 12 +3:44 28:27 12 +6 +3:21 +1:45
3. Hans Jonsson 11:48 13 +1:57 40:15 13 +1 +5:18 +1:57
4. Ulla Gummeson 20:12 15 +6:36 1:00:27 15 +2 +7:57 +2:39
16 Namnlos 5 1:01:09 +8:39
1. Elisabet Bengtsson 23:45 21 +10:45 23:45 21 +10:45
2. Hans Tarandi 10:07 18 33:52 18 -3 +8:46
3. Elisabet Bengtsson 13:41 18 +3:50 47:33 18 0 +12:36 +3:50
4. Hans Tarandi 13:36 16 1:01:09 16 -2 +8:39
17 Törnrosa 1:05:51 +13:21
1. Staffan Törnros 16:13 13 +3:13 16:13 13 +3:13
2. Helen Törnros 15:44 16 +5:37 31:57 16 +3 +6:51 +3:38
3. Staffan Törnros 12:44 17 +2:53 44:41 17 +1 +9:44 +2:53
4. Helen Törnros 21:10 17 +7:34 1:05:51 17 0 +13:21 +3:37
18 Lag Cleo 1:07:32 +15:02
1. Christer Johansson 18:22 17 +5:22 18:22 17 +5:22
2. Ulrika Johansson 14:00 17 +3:53 32:22 17 0 +7:16 +1:54
3. Christer Johansson 12:05 16 +2:14 44:27 16 -1 +9:30 +2:14
4. Ulrika Johansson 23:05 18 +9:29 1:07:32 18 +2 +15:02 +5:32
19 Klubblöss 1:12:43 +20:13
1. Ola Sundvall 22:33 19 +9:33 22:33 19 +9:33
2. Annika Sundvall 13:29 19 +3:22 36:02 19 0 +10:56 +1:23
3. Ola Sundvall 14:57 19 +5:06 50:59 19 0 +16:02 +5:06
4. Annika Sundvall 21:44 19 +8:08 1:12:43 19 0 +20:13 +4:11
20 Rivjärnen 1:15:24 +22:54
1. Christina Bergström 22:46 20 +9:46 22:46 20 +9:46
2. Maggan Tärnblom 13:17 20 +3:10 36:03 20 0 +10:57 +1:11
3. Christina Bergström 16:19 20 +6:28 52:22 20 0 +17:25 +6:28
4. Maggan Tärnblom 23:02 20 +9:26 1:15:24 20 0 +22:54 +5:29
21 Bottennapp 1:17:10 +24:40
1. Tanja-Birgit Söderström 24:22 22 +11:22 24:22 22 +11:22
2. David Söderström 13:37 21 +3:30 37:59 21 -1 +12:53 +1:31
3. Tanja-Birgit Söderström 15:07 22 +5:16 53:06 22 +1 +18:09 +5:16
4. David Söderström 24:04 21 +10:28 1:17:10 21 -1 +24:40 +6:31
22 C&C 1:18:57 +26:27
1. Claes Landqvist 19:44 18 +6:44 19:44 18 +6:44
2. Christina Sälgblad 18:28 22 +8:21 38:12 22 +4 +13:06 +6:22
3. Claes Landqvist 14:26 21 +4:35 52:38 21 -1 +17:41 +4:35
4. Christina Sälgblad 26:19 22 +12:43 1:18:57 22 +1 +26:27 +8:46

Motion

25 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
1 Ravinen Ultraz 46:48
1. Viggo Klasson 13:02 3 +0:22 13:02 3 +0:22
2. Lars Klasson 10:12 1 +0:36 23:14 1 -2 -0:22
3. Viggo Klasson 9:25 1 32:39 1 0
4. Lars Klasson 14:09 1 +0:18 46:48 1 0 0:00
2 Lag Larix 52:14 +5:26
1. Erik Danielsson 12:44 2 +0:04 12:44 2 +0:04
2. Daniel Lundin 10:39 2 +1:03 23:23 2 0 +0:09 +0:05
3. Erik Danielsson 10:24 2 +0:59 33:47 2 0 +1:08 +0:59
4. Daniel Lundin 18:27 2 +4:36 52:14 2 0 +5:26 +4:18
3 Wipp 52:31 +5:43
1. Emil Wipp 12:40 1 12:40 1
2. Peter Wipp 11:28 3 +1:52 24:08 3 +2 +0:54 +0:54
3. Emil Wipp 9:40 3 +0:15 33:48 3 0 +1:09 +0:15
4. Peter Wipp 18:43 3 +4:52 52:31 3 0 +5:43 +4:34
4 Rälbylöparna 55:50 +9:02
1. Jan Rönnberg 16:41 17 +4:01 16:41 17 +4:01
2. Axel Rönnberg 10:37 5 +1:01 27:18 5 -12 +4:04 +0:03
3. Jan Rönnberg 13:05 10 +3:40 40:23 10 +5 +7:44 +3:40
4. Axel Rönnberg 15:27 4 +1:36 55:50 4 -6 +9:02 +1:18
5 Virvelvind 56:01 +9:13
1. Isabella Tapper 16:16 14 +3:36 16:16 14 +3:36
2. Rafaela von Frenckell 12:41 9 +3:05 28:57 9 -5 +5:43 +2:07
3. Isabella Tapper 10:35 6 +1:10 39:32 6 -3 +6:53 +1:10
4. Rafaela von Frenckell 16:29 5 +2:38 56:01 5 -1 +9:13 +2:20
6 The Mamas 56:24 +9:36
1. Mona Lundin 15:37 9 +2:57 15:37 9 +2:57
2. Lisen Edlund 12:25 7 +2:49 28:02 7 -2 +4:48 +1:51
3. Mona Lundin 11:31 7 +2:06 39:33 7 0 +6:54 +2:06
4. Lisen Edlund 16:51 6 +3:00 56:24 6 -1 +9:36 +2:42
7 Norrland exiles 56:41 +9:53
1. Andrea Westerdahl 13:32 4 +0:52 13:32 4 +0:52
2. Robert Westerdahl 13:08 4 +3:32 26:40 4 0 +3:26 +2:34
3. Andrea Westerdahl 10:46 4 +1:21 37:26 4 0 +4:47 +1:21
4. Robert Westerdahl 19:15 7 +5:24 56:41 7 +3 +9:53 +5:06
8 55:an o 96:an 57:44 +10:56
1. Curt Rahlén 16:26 15 +3:46 16:26 15 +3:46
2. Yngve Rahlén 11:31 6 +1:55 27:57 6 -9 +4:43 +0:57
3. Curt Rahlén 12:24 8 +2:59 40:21 8 +2 +7:42 +2:59
4. Yngve Rahlén 17:23 8 +3:32 57:44 8 0 +10:56 +3:14
9 Tacton Systems 2 58:28 +11:40
1. Ingemar Lindström 16:06 12 +3:26 16:06 12 +3:26
2. Jakob Heinemann 12:03 8 +2:27 28:09 8 -4 +4:55 +1:29
3. Ingemar Lindström 11:16 5 +1:51 39:25 5 -3 +6:46 +1:51
4. Jakob Heinemann 19:03 9 +5:12 58:28 9 +4 +11:40 +4:54
10 EAL-run 59:28 +12:40
1. Karin Swärd Lindberg 16:03 11 +3:23 16:03 11 +3:23
2. Elin Lindberg 13:05 10 +3:29 29:08 10 -1 +5:54 +2:31
3. Karin Swärd Lindberg 11:13 8 +1:48 40:21 8 -2 +7:42 +1:48
4. Elin Lindberg 19:07 10 +5:16 59:28 10 +2 +12:40 +4:58
11 Livssprintare 1:01:29 +14:41
1. Luise Przibilla 16:32 16 +3:52 16:32 16 +3:52
2. Vera Bogren 12:39 11 +3:03 29:11 11 -5 +5:57 +2:05
3. Luise Przibilla 12:37 12 +3:12 41:48 12 +1 +9:09 +3:12
4. Vera Bogren 19:41 11 +5:50 1:01:29 11 -1 +14:41 +5:32
12 Team Ballnus 1:02:58 +16:10
1. Rene Ballnus 15:48 10 +3:08 15:48 10 +3:08
2. Arlett Ballnus 15:02 16 +5:26 30:50 16 +6 +7:36 +4:28
3. Rene Ballnus 11:22 14 +1:57 42:12 14 -2 +9:33 +1:57
4. Arlett Ballnus 20:46 12 +6:55 1:02:58 12 -2 +16:10 +6:37
13 The Watchguards 1:03:19 +16:31
1. Gunnar Skärlén 17:06 18 +4:26 17:06 18 +4:26
2. Mats Alnaeus 13:34 15 +3:58 30:40 15 -3 +7:26 +3:00
3. Gunnar Skärlén 12:27 16 +3:02 43:07 16 +1 +10:28 +3:02
4. Mats Alnaeus 20:12 13 +6:21 1:03:19 13 -3 +16:31 +6:03
14 Last but not lost 1:04:56 +18:08
1. Axel Modin 15:03 7 +2:23 15:03 7 +2:23
2. Agnes Modin 15:34 14 +5:58 30:37 14 +7 +7:23 +5:00
3. Axel Modin 12:35 17 +3:10 43:12 17 +3 +10:33 +3:10
4. Agnes Modin 21:44 14 +7:53 1:04:56 14 -3 +18:08 +7:35
15 Håll ut, Nisse! 1:05:08 +18:20
1. Jennifer Warg 23:00 23 +10:20 23:00 23 +10:20
2. Mikael Tjernberg 9:36 18 32:36 18 -5 +9:22
3. Jennifer Warg 18:41 21 +9:16 51:17 21 +3 +18:38 +9:16
4. Mikael Tjernberg 13:51 15 1:05:08 15 -6 +18:20
16 AECOM AW 1:07:59 +21:11
1. Britta Alstad 20:15 20 +7:35 20:15 20 +7:35
2. Lina Peralainen 15:18 23 +5:42 35:33 23 +3 +12:19 +4:44
3. Britta Alstad 12:16 20 +2:51 47:49 20 -3 +15:10 +2:51
4. Lina Peralainen 20:10 16 +6:19 1:07:59 16 -4 +21:11 +6:01
17 Kaffehurra 1:08:41 +21:53
1. Tim Sundqvist 16:10 13 +3:30 16:10 13 +3:30
2. Annica Sundqvist 14:07 12 +4:31 30:17 12 -1 +7:03 +3:33
3. Tim Sundqvist 12:06 15 +2:41 42:23 15 +3 +9:44 +2:41
4. Annica Sundqvist 26:18 17 +12:27 1:08:41 17 +2 +21:53 +12:09
18 Lundsundh 1:08:55 +22:07
1. Thomas Lundin 18:07 19 +5:27 18:07 19 +5:27
2. Peter Sundh 14:53 19 +5:17 33:00 19 0 +9:46 +4:19
3. Thomas Lundin 13:20 19 +3:55 46:20 19 0 +13:41 +3:55
4. Peter Sundh 22:35 18 +8:44 1:08:55 18 -1 +22:07 +8:26
19 Sodan mor sodan son 1:09:40 +22:52
1. Solveig Tjernberg 23:05 24 +10:25 23:05 24 +10:25
2. Daniel Tjernberg 11:17 21 +1:41 34:22 21 -3 +11:08 +0:43
3. Solveig Tjernberg 19:37 22 +10:12 53:59 22 +1 +21:20 +10:12
4. Daniel Tjernberg 15:41 19 +1:50 1:09:40 19 -3 +22:52 +1:32
20 HD99 1:10:17 +23:29
1. Rudolf Hersén 13:38 5 +0:58 13:38 5 +0:58
2. Ingela Hersén 17:40 17 +8:04 31:18 17 +12 +8:04 +7:06
3. Rudolf Hersén 10:50 13 +1:25 42:08 13 -4 +9:29 +1:25
4. Ingela Hersén 28:09 20 +14:18 1:10:17 20 +7 +23:29 +14:00
21 StrömÅström 1:22:32 +35:44
1. Ingrid E Ström 22:36 22 +9:56 22:36 22 +9:56
2. LarsOwe Ström 19:35 24 +9:59 42:11 24 +2 +18:57 +9:01
3. Ingrid E Ström 13:41 23 +4:16 55:52 23 -1 +23:13 +4:16
4. LarsOwe Ström 26:40 21 +12:49 1:22:32 21 -2 +35:44 +12:31
22 Slow Foxes National 1:26:07 +39:19
1. Maj Gothe 27:55 25 +15:15 27:55 25 +15:15
2. Gunilla Berg 16:50 25 +7:14 44:45 25 0 +21:31 +6:16
3. Maj Gothe 18:28 24 +9:03 1:03:13 24 -1 +30:34 +9:03
4. Gunilla Berg 22:54 22 +9:03 1:26:07 22 -2 +39:19 +8:45
23 Hararv 1:26:48 +40:00
1. Arvid Hedenlund 20:28 21 +7:48 20:28 21 +7:48
2. Harald Hedenlund 12:44 20 +3:08 33:12 20 -1 +9:58 +2:10
3. Arvid Hedenlund 33:26 25 +24:01 1:06:38 25 +5 +33:59 +24:01
4. Harald Hedenlund 20:10 23 +6:19 1:26:48 23 -2 +40:00 +6:01
24 Superteam Lennartsson 1:36:58 +50:10
1. Magnus Lennartsson 14:16 6 +1:36 14:16 6 +1:36
2. Thea Lennartsson 20:10 22 +10:34 34:26 22 +16 +11:12 +9:36
3. Magnus Lennartsson 10:08 18 +0:43 44:34 18 -4 +11:55 +0:43
4. Thea Lennartsson 52:24 24 +38:33 1:36:58 24 +6 +50:10 +38:15
VOK-Dads ej godkänd
1. Patrik Grankvist 15:05 8 +2:25 15:05 8 +2:25
2. Magnus Josefsson 15:21 13 +5:45 30:26 13 +5 +7:12 +4:47
3. Patrik Grankvist 11:02 11 +1:37 41:28 11 -2 +8:49 +1:37
4. Magnus Josefsson ej godkänd ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser