Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för IFK Lidingö, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: IFK Lidingö, medeldistans
Arrangörsorganisation: IFK Lidingö SOK
Datum: måndag 6 april 2015

D21

4 550 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin Hemmyr SkantzeJärla Orientering27:486:06
2Josefine EngströmAlfta-Ösa OK28:02+0:146:09
3Saara NorrgrannPaimion Rasti28:52+1:046:20
4Nina TemyakovaPaimion Rasti29:20+1:326:26
5Sara EskilssonAlfta-Ösa OK29:46+1:586:32
6Emma SilvennoinenPaimion Rasti31:44+3:566:58 Ladda ner rutt i gpx-format
7Eveliina HirvonenPaimion Rasti32:03+4:157:02
8Milka ReponenPaimion Rasti32:10+4:227:04
9Susanna TervoMS Parma32:16+4:287:05
10Salla FageruddPaimion Rasti32:29+4:417:08
11Carolin SvenssonHaninge SOK33:52+6:047:26
12Maria Von SchmalenséeAttunda OK35:27+7:397:47
13Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK36:18+8:307:58
14Lena ÖhmanCentrum OK37:50+10:028:18
15Linn StillbergerOK Ravinen38:27+10:398:27
16Annika RidellIF Thor40:30+12:428:54
17Ylva KindlundhAlfta-Ösa OK42:25+14:379:19
18Kristina AspvallCentrum OK44:16+16:289:43
19Sara JonassonCentrum OK44:35+16:479:47
20Viktoria HelmerssonOK Ravinen49:56+22:0810:58
21Anna GerhardssonAttunda OK51:58+24:1011:25
22Caroline IvarssonSundbybergs IK52:16+24:2811:29
23Therese PerssonSnättringe SK1:00:07+32:1913:12
24Sofie RedtzerAttunda OK1:00:28+32:4013:17
Moa KjellstrandCentrum OKej start

H21

4 990 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frédéric TranchandPaimion Rasti26:415:20
1Jere PajunenKalevan Rasti26:415:20
3Kim FageruddPaimion Rasti27:36+0:555:31
4Juuso LindeqvistPaimion Rasti28:00+1:195:36
5Daniel StenlundPaimion Rasti28:06+1:255:37
6Hannu AirilaKalevan Rasti28:09+1:285:38
7Lauri NenonenKalevan Rasti28:23+1:425:41
8Aki SaariVaajakosken Terä29:12+2:315:51
9Jere SipponenPaimion Rasti29:18+2:375:52
10Sami ValkamaPaimion Rasti29:31+2:505:54 Ladda ner rutt i gpx-format
11Toni HartvikPaimion Rasti29:37+2:565:56
12Andrin GründlerVaajakosken Terä29:42+3:015:57
13Janne NieminenPaimion Rasti29:43+3:025:57
14Henri KalvePaimion Rasti29:59+3:186:00
15Tuukka JurvakainenVaajakosken Terä30:07+3:266:02
16Samuel HeinonenVaajakosken Terä30:34+3:536:07
17Peter HemmyrJärla Orientering30:46+4:056:09
18Juuso MetsäläKalevan Rasti30:50+4:096:10
19Jesse LaukkarinenPaimion Rasti30:52+4:116:11
20Robert WallsténLeksands OK31:06+4:256:13
21Jonas KjällOK Löftan31:13+4:326:15
22David MellinSundbybergs IK31:33+4:526:19
23Jonas GründlerVaajakosken Terä31:39+4:586:20
24Lauri LinnainmaaKoovee31:50+5:096:22
25Per-Åke OlssonOK Ravinen32:20+5:396:28
26Martin GelinderAttunda OK32:52+6:116:35
27Simon MarkendahlOK Klyftamo33:18+6:376:40
28Henrik ErikssonCentrum OK33:39+6:586:44
29Olov VikströmSundsvalls OK33:51+7:106:47
30Johan LindqvistTäby OK34:18+7:376:52
31Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby34:39+7:586:56
32Tobias EliassonSundsvalls OK35:36+8:557:08
33Gianluca SalvioniVaajakosken Terä36:03+9:227:13
34Ulf BylundIFK Enskede36:36+9:557:20
35Niclas SjögrenHaninge SOK37:37+10:567:32
36Holger KohrCentrum OK38:29+11:487:42
37Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK39:06+12:257:50
38Tobias AnderssonOK Österåker39:33+12:527:55
39Joakim AlmtorpLånghundra IF40:57+14:168:12
40Sebastian EkmanTolered-Utby Ol-klubb41:23+14:428:17
41Nils EdvardssonJärfälla OK41:43+15:028:21
42Christofer NäsholmÄrla IF43:57+17:168:48
43Emil HåsteenRånäs OK46:00+19:199:13
44Aleksandr ManoilovJärfälla OK48:01+21:209:37
45Henrik ViklundBromma-Vällingby SOK54:08+27:2710:50
46Anders LindgrenLånghundra IF59:22+32:4111:53
47Henrik HellborgCentrum OK1:00:09+33:2812:03
Nicklas BergströmTäby OKej godkänd
Andreas HultqvistTullinge SKej start
Tommi ReponenPaimion Rastiej start
Simon SanderiHagaby GOIFej start
Ville KeskisaariVaajakosken Teräej start
Anders WisénSnättringe SKej start
Lars JakobssonCentrum OKej start

D20

4 820 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka HoppeIF Thor42:458:52
2Elin KindlundhAlfta-Ösa OK44:32+1:479:14
3Niina ReponenPaimion Rasti44:46+2:019:17
4Olivia KvarnlöfOK Roslagen51:57+9:1210:46

H20

4 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils GumaeliusWaxholms OK28:116:06
2Isak LangerakJärfälla OK30:37+2:266:37
3Lukas OlssonVäsby OK39:47+11:368:36
4Yngve RahlénOK Ravinen1:06:03+37:5214:17
Måns HellgrenOK Södertörnej godkänd
Martin NorrbomSala OKej start
Anton GumaeliusWaxholms OKej start

D18

4 540 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering33:267:21
2Emma BengtssonÅrsunda IF36:03+2:377:56
3Rebecca WaldenfjordJärfälla OK36:09+2:437:57
4Johanna ErikssonStorviks IF36:56+3:308:08
5Alice FrostOK Roslagen39:06+5:408:36
6Astrid SimonssonSundbybergs IK39:12+5:468:38
7Moona HarjuPudasjärven Urheilijat ry41:39+8:139:10
8Jennie ErikssonStorviks IF43:05+9:399:29
9Frida JonssonAlfta-Ösa OK43:49+10:239:39
10Caroline Løchting ThunbergOK Roslagen45:30+12:0410:01
11Elvira JohanssonOK Österåker55:14+21:4812:09
12Josefin KarlssonAttunda OK1:01:37+28:1113:34
13Anna KnutesJärla Orientering1:04:29+31:0314:12
Mathilda LindeIF Ålandej start

H18

4 820 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo DahlbergHaninge SOK31:136:28
2Viktor JanrikBromma-Vällingby SOK33:35+2:226:58
3Linus BacklundOK Södertörn33:48+2:357:00
4Matias ArolaPaimion Rasti34:12+2:597:05
5Joakim SkärlénHaninge SOK35:35+4:227:22
6Johan PerssonOK Österåker35:41+4:287:24
7Tuve MöllerOK Linné37:50+6:377:50
8Filip BrunanderAttunda OK46:14+15:019:35
9Lucas NorrmanAttunda OK50:43+19:3010:31
10Martin KihlSundbybergs IK1:15:13+44:0015:36

D16

4 240 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LagerbergOK Södertörn30:597:18
2Linnea JohanssonTäby OK35:53+4:548:27
3Frida VikströmSundsvalls OK36:00+5:018:29
4Malin DahlbäckOK Österåker36:23+5:248:34
5Selma GumaeliusWaxholms OK39:37+8:389:20
6Maria JanssonOK Linné39:59+9:009:25
7Klara MöllerOK Linné40:17+9:189:30
8Ellen FrostOK Roslagen46:18+15:1910:55
9Veronica RedtzerAttunda OK48:56+17:5711:32
10Louise AlmIF Åland57:15+26:1613:30
11Sofia ZillingOK Södertörn1:02:29+31:3014:44
Wilma GilleOK Roslagenej start

H16

4 240 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar EdvardssonJärfälla OK26:266:14
2Jason BransomeSkogsluffarnas OK27:47+1:216:33
3Hugo LindbärgOK Södertörn29:08+2:426:52
4Hannes SvahnOK Ravinen30:04+3:387:05
5Georg EklöwOK Södertörn30:17+3:517:08
6Filip MöllerOK Södertörn30:39+4:137:13
7Ivar Lidström LauriSnättringe SK31:08+4:427:20
8Noel WaldenfjordJärfälla OK31:44+5:187:29
9Mattias IvaresOK Södertörn36:35+10:098:37
10Emil GustafssonJärfälla OK41:38+15:129:49
11Arne KvarnefalkJärfälla OK42:07+15:419:55
12Albin KvarnefalkJärfälla OK42:21+15:559:59
13Victor BylundIF Thor47:38+21:1211:14
14Martin SkärlénHaninge SOK58:13+31:4713:43
Hampus BrunanderAttunda OKej godkänd
Rasmus KihlSundbybergs IKej start
Adam HedbergOK Södertörnej start

H16 Kort

3 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl BrahmLånghundra IF29:599:53
2Filip RenbergWaxholms OK41:02+11:0313:32
3Samuel KyletoftVäsby OK41:12+11:1313:35

D14

3 100 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BacklundOK Södertörn21:577:04
2Agnes BromanOK Roslagen24:59+3:028:03
3Lovisa WigertzLånghundra IF26:46+4:498:38
4Linda RennerOK Södertörn27:19+5:228:48
5Ylva SandénOK Södertörn27:54+5:579:00
6Elin BergOK Ravinen28:28+6:319:10
7Therese NilssonOK Österåker29:24+7:279:29
8Marie-Chantal BallnusJärfälla OK29:45+7:489:35
9Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL29:54+7:579:38
10Sofia IversAttunda OK30:24+8:279:48
11Sofia EdvardssonJärfälla OK31:47+9:5010:15
12Sara MöllerOK Södertörn32:15+10:1810:24
13Anna NordströmSigtuna OK34:06+12:0911:00
14Katarina NorrbyOK Södertörn34:18+12:2111:03
15Lotten SandénOK Södertörn35:50+13:5311:33
16Hedda VildirSkarpnäcks OL36:03+14:0611:37
17Klara JohanssonVästvärmlands OK39:11+17:1412:38
18Maja SandvikAttunda OK39:26+17:2912:43
19Alice HallménJärfälla OK39:49+17:5212:50
20Alice PalmgrenSundsvalls OK40:27+18:3013:02
21Sanna HedbergOK Södertörn41:06+19:0913:15
22Jessica KarlsenJärfälla OK47:26+25:2915:18
23Katja LeicktTullinge SK49:18+27:2115:54
Ellen EkströmOK Ravinenej godkänd
Alma HellströmAttunda OKej start
Malin HanssonTäby OKej start

H14

3 100 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK20:096:30
2Jonatan StåhlSundbybergs IK20:27+0:186:35
3Johan LangerakJärfälla OK20:49+0:406:42
4Simon FriskGustavsbergs OK22:21+2:127:12
4Trevor BransomeSkogsluffarnas OK22:21+2:127:12
6Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö23:03+2:547:26
7Axel Leijon ThorellLånghundra IF25:24+5:158:11
8Erik Lidström Lauri Snättringe SK26:40+6:318:36
9Niklas SvenssonJärfälla OK28:04+7:559:03
10Melvin JakobssonOK Södertörn28:32+8:239:12
11Andreas SkepplingOK Södertörn29:02+8:539:21
12Melker HörnfeldtOK Ravinen30:00+9:519:40
13Axel MålargårdTäby OK30:38+10:299:52
14Otto BalckVallentuna-Össeby OL33:40+13:3110:51
15Ludvig SigrandOK Södertörn33:41+13:3210:51
16Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby35:18+15:0911:23
17Oskar StenviOK Linné35:45+15:3611:31
17Manne HammarbergJärfälla OK35:45+15:3611:31
19Linus AlbinssonJärfälla OK38:55+18:4612:33
20Timothy Arkwall-LindqvistJärla Orientering40:16+20:0712:59
21Lukas GustafssonJärfälla OK49:04+28:5515:49
22Arvid BylundIF Thor54:48+34:3917:40
23Viktor LejonklouSundbybergs IK1:04:56+44:4720:56
Oskar NilssonJärfälla OKej godkänd
Isak VestringJärfälla OKej godkänd
Alfred LängheimTullinge SKej start
Fredrik HanssonTäby OKej start

H14 Kort

2 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle BrahmLånghundra IF35:1913:10
2Adam RenbergWaxholms OK40:16+4:5715:01

D12

2 610 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Smilla MogensenOK Ravinen22:448:42
2Vendela SöderqvistOK Kåre23:06+0:228:51
3Ronja StåhlSundbybergs IK24:54+2:109:32
4Fredrika NordquistTäby OK25:45+3:019:51
5Ida HänströmTäby OK27:28+4:4410:31
6Tove SjöbergTullinge SK28:47+6:0311:01
7Tindra JonssonSkarpnäcks OL29:11+6:2711:10
8Emma PalmOK Roslagen34:23+11:3913:10
9Åsa SundströmJärla Orientering35:56+13:1213:46
10Elisabeth LarssonOK Södertörn36:10+13:2613:51
11Wilma LeicktTullinge SK37:31+14:4714:22
12Märta SandvikAttunda OK39:55+17:1115:17
13Doris IkoVallentuna-Össeby OL45:22+22:3817:22
14Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK48:37+25:5318:37
15Thea LennartssonJärfälla OK1:07:54+45:1026:00
Embla BergströmTäby OKej start

H12

2 610 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar VikströmSundsvalls OK18:357:07
2Erik BovalliusJärfälla OK20:33+1:587:52
3Hampus HatlenTullinge SK21:42+3:078:18
4Marcus SteneboAttunda OK22:22+3:478:34
5Albin GezeliusIFK Moras OK22:38+4:038:40
6Johan FochsenWaxholms OK23:28+4:538:59
7Tore PalmgrenSundsvalls OK24:13+5:389:16
8William GrunderJärfälla OK25:40+7:059:50
9Björn RennerOK Södertörn27:03+8:2810:21
10Elis IversAttunda OK28:43+10:0811:00
11Filip LindqvistTäby OK29:23+10:4811:15
12Herman SvahnOK Ravinen29:46+11:1111:24
13Ludwig BerglindOK Södertörn31:58+13:2312:14
14Mattis SandénOK Södertörn33:21+14:4612:46
15Teo StruckOK Ravinen34:50+16:1513:20
16Gustaf HofstedtVallentuna-Össeby OL40:49+22:1415:38
17Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK40:52+22:1715:39
18Elias JavehedVallentuna-Össeby OL49:21+30:4618:54
19Erik FranklingIFK Lidingö SOK49:57+31:2219:08
Viktor ZillingOK Södertörnej start
Alex KarlsenJärfälla OKej start

D12 Kort

2 240 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martina MäkeläHaninge SOK32:3114:30
2Maya KastlanderJärla Orientering34:32+2:0115:25
3Sofia SundinWaxholms OK38:30+5:5917:11
4Linn OlssonOK Södertörn1:13:56+41:2533:00

H12 Kort

2 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav AhlströmOK Älvsjö-Örby29:4513:16
2Albert NordSnättringe SK30:12+0:2713:28

D10

2 340 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka JavehedVallentuna-Össeby OL28:1112:02
2Alva Lidström LauriSnättringe SK28:47+0:3612:18
3Alva EliassonSundsvalls OK30:29+2:1813:01
4Ellen RydeniusTullinge SK31:53+3:4213:37
5Ida HellströmAttunda OK33:36+5:2514:21
6Tilde MansénSkarpnäcks OL41:54+13:4317:54
7Linn DeboussardIFK Enskede43:17+15:0618:29
8Elsa WretöIFK Lidingö SOK46:03+17:5219:40
9Elsa AnnellBromma-Vällingby SOK50:43+22:3221:40
10Tove OlssonOK Södertörn1:15:20+47:0932:11
Klara JunegardTullinge SKej start

H10

2 340 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wille SöderqvistOK Kåre19:348:21
2Linus NilssonOK Österåker20:26+0:528:43
3Marcus GrunderJärfälla OK23:14+3:409:55
4Arvid MyrbergerTullinge SK23:35+4:0110:04
5Hannes MogensenOK Ravinen27:20+7:4611:40
6Svante SandvikAttunda OK28:36+9:0212:13
7Jakob NordströmSigtuna OK29:01+9:2712:24
8Stig GrönbergIFK Lidingö SOK29:31+9:5712:36
9Axel BalckVallentuna-Össeby OL29:40+10:0612:40
10Axel TrofastTullinge SK29:50+10:1612:44
11Erik NederheimHaninge SOK30:04+10:3012:50
12Filip HatlenTullinge SK30:30+10:5613:02
13Walter SöderqvistOK Kåre32:56+13:2214:04
14Noel FerreraSkarpnäcks OL33:11+13:3714:10
15Jens FochsenWaxholms OK36:10+16:3615:27
16Oliver LiwångIFK Lidingö SOK37:21+17:4715:57
17Karl GrönbergIFK Lidingö SOK37:34+18:0016:03
18Johannes NorrbyOK Södertörn38:50+19:1616:35

D35

3 880 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina HellbergSundbybergs IK31:238:05
2Nina DeboussardIFK Enskede31:24+0:018:05
3Daniela RennerOK Södertörn35:26+4:039:07
4Karin AlmgrenSöders-Tyresö36:21+4:589:22
5Nina ThörnqvistSöders-Tyresö37:52+6:299:45
6Elin AhlströmIFK Enskede38:07+6:449:49
7Karin ÅhlénOK Österåker41:25+10:0210:40
8Mari DuboisGustavsbergs OK43:22+11:5911:10
9Lena BuhreAttunda OK47:03+15:4012:07

H35

4 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HedmanSöders-Tyresö32:577:07
2Jonas ErikssonLänna IF33:57+1:007:20
3Stefan HellbergSundbybergs IK35:17+2:207:38
4Jonas SellingLänna IF48:59+16:0210:36

D40

4 120 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny BergOK Ravinen34:258:21
2Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF34:39+0:148:24
3Maria MogensenOK Ravinen36:38+2:138:53
4Maria LybertOK Ravinen40:31+6:069:50
5Marit SöderqvistOK Kåre44:13+9:4810:43
6Petra NicanderJärla Orientering44:15+9:5010:44
7Cecilia FochsenWaxholms OK45:49+11:2411:07
8Maria EdvardssonJärfälla OK51:31+17:0612:30
9Lisa LeicktTullinge SK56:34+22:0913:43
10Mary HealyGEN59:15+24:5014:22
11Malin AlbinssonJärfälla OK1:00:26+26:0114:40
12Priscilla FerreraSkarpnäcks OL1:00:33+26:0814:41
13Cecilia ArvidsonOK Österåker1:02:34+28:0915:11
14Karolina AnderssonLänna IF1:03:25+29:0015:23
Jenny FredricssonValbo AIFej start
Karin HofstedtVallentuna-Össeby OLej start

H40

4 540 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter FredrikssonIFK Moras OK30:546:48
2Pietari SorriVaajakosken Terä30:56+0:026:48
3Niklas HenrikssonAttunda OK31:50+0:567:00
4Tommy JohanssonVästvärmlands OK31:54+1:007:01
5Ulf PerssonIFK Enskede33:01+2:077:16
6Roland PerssonSkarpnäcks OL33:18+2:247:20
7Christoffer NorrmanAttunda OK33:52+2:587:27
8Fredrik SundinOK Linné33:58+3:047:28
9Ola CarlénBromma-Vällingby SOK34:38+3:447:37
10Patric DeboussardIFK Enskede34:54+4:007:41 Ladda ner rutt i gpx-format
11Björn JanssonVäsby OK35:05+4:117:43
12Niklas HallHaninge SOK36:06+5:127:57
13Johan HörnfeldtOK Ravinen37:11+6:178:11
14Lars SegermanSkarpnäcks OL37:43+6:498:18
15Magnus LennartssonJärfälla OK38:09+7:158:24
16Roger PalmgrenSundsvalls OK39:58+9:048:48
17Patrik FriskGustavsbergs OK40:25+9:318:54
18Martin SigrandOK Södertörn43:23+12:299:33
19Fredrik JonssonAttunda OK43:53+12:599:39
20Lars NicanderJärla Orientering46:54+16:0010:19
21Robert CederholmLänna IF55:36+24:4212:14
22Mårten AnterudVäsby OK1:23:31+52:3718:23
Anders DegseliusVäsby OKej start

D45

3 890 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF31:278:05
2Annika LindbergAttunda OK37:04+5:379:31
3Anna BacklundOK Södertörn37:41+6:149:41
4Pia HellgrenOK Södertörn38:28+7:019:53
5Nina IversAttunda OK38:47+7:209:58
6Anna LarssonSöders-Tyresö38:49+7:229:58
7Karin SteneboAttunda OK40:52+9:2510:30
8Anna-Lena LindströmSundsvalls OK41:50+10:2310:45
9Karin TidevallSkogsluffarnas OK42:01+10:3410:48
10Ileana von MelenIFK Enskede44:49+13:2211:31
11Lena GumaeliusWaxholms OK45:26+13:5911:40
12Susanne HarryssonAttunda OK46:38+15:1111:59
13Eva PerssonOK Österåker49:08+17:4112:37
14Åsa ÖlwegårdSundbybergs IK49:21+17:5412:41
15Ylva TederTäby OK50:26+18:5912:57
16Liselott KihlSundbybergs IK51:10+19:4313:09
17Mari-Helen LidströmSnättringe SK51:30+20:0313:14
Sara ThörnOK Södertörnej godkänd
Anna NorrbomSala OKej start
Malin KvarnefalkJärfälla OKej start
Kristina ZillingOK Södertörnej start

H45

4 540 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard EkmanOK Roslagen28:006:10
2Tomas JonssonJärfälla OK30:20+2:206:40
3Per B NilssonJärfälla OK30:44+2:446:46
4Mikael NybergHellas Orientering31:04+3:046:50
5Pontus GilleOK Roslagen32:49+4:497:13
6Johan SundinWaxholms OK33:07+5:077:17
7Urban FreijSnättringe SK33:23+5:237:21
8Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL33:39+5:397:24
9Rune LindströmSundsvalls OK33:42+5:427:25
10Mattias SkepplingOK Södertörn34:04+6:047:30
11Magnus ElvinIFK Enskede34:15+6:157:32
12Magnus GrafströmCentrum OK34:22+6:227:34
13Ola BovalliusJärfälla OK34:57+6:577:41
14Mats AjlingTäby OK35:04+7:047:43
15Christer ArksandVallentuna-Össeby OL35:57+7:577:55
16Ove GustafssonJärfälla OK37:10+9:108:11
17Niclas AgnéIK Jarl Rättvik37:18+9:188:12
17Henrik MorastHaninge SOK37:18+9:188:12
19Petter RanefallIF Thor38:25+10:258:27
20Fredrik MorastHaninge SOK38:50+10:508:33
21Patrik SmedmarkOK Roslagen40:38+12:388:57
22Tommy StenviOK Linné40:48+12:488:59
23Mattias RobertsonCentrum OK41:51+13:519:13
24Sven JohanssonTäby OK43:16+15:169:31
25Oskar NederheimHaninge SOK43:41+15:419:37
26Esa MyllyvainioSundbybergs IK44:12+16:129:44
27Stefan NordströmSigtuna OK44:47+16:479:51
28Olle SandénOK Södertörn45:35+17:3510:02
29Staffan BromanOK Roslagen48:55+20:5510:46
30Tomas GlanshedHaninge SOK50:16+22:1611:04
31Michael LindeIF Åland58:38+30:3812:54
32Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:02:13+34:1313:42
33Peo EkströmOK Ravinen1:08:56+40:5615:11
Urban StåhlSundbybergs IKej godkänd
Anders HedbergOK Södertörnej godkänd
Patrik LeicktTullinge SKej start
Andreas GrunderJärfälla OKej start
Anders BerkelundVäsby OKej start
Erik BerggrenTullinge SKej start

D50

3 650 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica HatlenTullinge SK31:588:45
2Kristina BergstrandSöders-Tyresö33:46+1:489:15
3Johanna SundströmJärla Orientering33:56+1:589:17
4Hillevi ErikssonOK Linné34:07+2:099:20
5Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK36:55+4:5710:06
6Annika SvenssonSolna OK39:01+7:0310:41
7Katarina RingelsOK Klemmingen40:03+8:0510:58
8Karina LangerakJärfälla OK41:20+9:2211:19
9Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK42:35+10:3711:40
10Maria GelinderAttunda OK43:24+11:2611:53
11Cecilia SimonssonSundbybergs IK44:00+12:0212:03
12Maria KvarnlöfOK Roslagen44:22+12:2412:09
13Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby45:01+13:0312:20
14Madelene BjernulfSundbybergs IK46:15+14:1712:40
15Anette ArksandVallentuna-Össeby OL46:49+14:5112:49
16Annette WigertzLånghundra IF48:24+16:2613:15
17Ann-Sofie HultsvedOK Tyr53:36+21:3814:41
Åsa KindlundhAlfta-Ösa OKej godkänd
Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OLej start

H50

3 880 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SteneboAttunda OK26:356:51
2Stefan LundOK Linné27:06+0:316:59
3Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF27:11+0:367:00
4Anders BrinkmanVandrarringen27:29+0:547:05
5Sven WigertzLånghundra IF27:31+0:567:05
6Håkan DahlbäckOK Österåker27:44+1:097:08
7Mats JavehedVallentuna-Össeby OL27:56+1:217:11
8Jan KarlssonSöders-Tyresö28:22+1:477:18
9Anders MattssonOK Älvsjö-Örby28:43+2:087:24
10Jörgen AxelssonTullinge SK28:52+2:177:26
11Göran JohanssonOK Österåker29:21+2:467:33
12Jan FrödinIFK Enskede29:41+3:067:39
13Kalle PerssonOK Österåker30:04+3:297:44
14Tomas HultqvistTullinge SK30:17+3:427:48
15Jörgen EkmanTäby OK30:43+4:087:55
16Staffan ZillingOK Södertörn31:41+5:068:09
17Jan LavénGustavsbergs OK31:59+5:248:14
18Janne NilssonCentrum OK32:00+5:258:14
19Björn NyqvistJärla Orientering32:06+5:318:16
20Håkan RedtzerAttunda OK32:11+5:368:17
21Johan PalmgrenTäby OK32:30+5:558:22
21Erik AnderssonOK Österåker32:30+5:558:22
23Lars AnderssonOK Tyr32:33+5:588:23
24Bo BörjessonStorviks IF32:40+6:058:25
25Mats KarlssonTullinge SK36:01+9:269:16
26Roger TinglöfVäsby OK36:04+9:299:17
27Eric HuijsersHammarby IF OF36:24+9:499:22
28Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK36:33+9:589:25
29Mats AronssonBromma-Vällingby SOK36:35+10:009:25
30Christer JohanssonKöping-Kolsva OK36:51+10:169:29
31Mats NordTumba-Mälarhöjden OK37:37+11:029:41
32Göran HellgrenOK Södertörn38:23+11:489:53
33Claes RennerOK Södertörn41:44+15:0910:45
34Gunnar SkärlénHaninge SOK45:55+19:2011:50
35David SöderströmSala OK46:45+20:1012:02
36Anders WinaldHellas Orientering55:45+29:1014:22
37Ansgar SimonssonSundbybergs IK56:48+30:1314:38
Johan SköldJärfälla OKej start

D55

3 650 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK33:589:18
2Carina DoyleSundbybergs IK36:25+2:279:58
3Eva OlssonRånäs OK40:16+6:1811:01
4Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK41:48+7:5011:27
5Anna-Karin OhlssonTullinge SK41:59+8:0111:30
6Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby42:48+8:5011:43
7Eva MolénSkarpnäcks OL43:26+9:2811:53
8Margareta WadinOK Älvsjö-Örby47:20+13:2212:58
9Christina NordströmBodens BK51:09+17:1114:00
10Christel NilssonHaninge SOK1:01:13+27:1516:46
Anna-Sofie LundmanOK Roslagenej godkänd

H55

3 880 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas JohanssonRånäs OK26:046:43
2Tommy HolmérVäsby OK27:05+1:016:58
3Johnny JunegardTullinge SK28:01+1:577:13
4Krister GumaeliusWaxholms OK28:23+2:197:18
5Gunnar LangsSkarpnäcks OL28:27+2:237:19
6Anders LöfgrenJärfälla OK28:56+2:527:27
7Andreas HjertsonOK Linné28:57+2:537:27
8Peter LundbergJärfälla OK28:58+2:547:27
9Anders JakobssonOK Södertörn28:59+2:557:28
10Lars ForsstedtSöders-Tyresö31:33+5:298:07
11Björn SöderbäckOK Linné33:04+7:008:31
12Lars RönnolsTäby OK33:34+7:308:39
13Björn RegerSöders-Tyresö33:56+7:528:44
14Jan KihlSundbybergs IK34:07+8:038:47
15Mats LarssonIFK Enskede35:07+9:039:03 Ladda ner rutt i gpx-format
16Ton LangerakJärfälla OK35:43+9:399:12
17Göran IvaresOK Södertörn38:11+12:079:50
18Ulf BurmanGustavsbergs OK40:32+14:2810:26
19Mats LundmanOK Roslagen40:46+14:4210:30
20Curt RahlénOK Ravinen41:28+15:2410:41
21Göran HedmanValbo AIF43:43+17:3911:16
22Reinhold LenneboIF Thor44:41+18:3711:30
23Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK49:42+23:3812:48
Rolf KarlssonJärla Orienteringej godkänd
Kenneth PetterssonJärfälla OKej godkänd
Jonny HanssonBromma-Vällingby SOKej start
Göran DoyleSundbybergs IKej start
Peter KarlbergSnättringe SKej start
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OFej start
Lars ÖhrmanStockholms OKej start
Stefan CarlssonAlfta-Ösa OKej start

D60

3 160 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina HjertsonOK Linné30:579:47
2Anneli LindqvistGustavsbergs OK33:06+2:0910:28
3My RönnolsTäby OK33:10+2:1310:29
4Elisabeth HedlöfRånäs OK35:13+4:1611:08
5Helena HemströmGävle OK38:26+7:2912:09
6Ingrid GraneliHaninge SOK41:06+10:0913:00
Tanja-Birgit SöderströmSala OKej godkänd
Anne-Chr SchunnessonAttunda OKej start
Elisabeth BybergerSolna OKej start

H60

4 120 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Ove WallénTäby OK32:517:58
2Stig AnderssonOK Linné34:15+1:248:18
3Peter OlssonTäby OK37:04+4:138:59
4Reijo KorhonenHaninge SOK37:15+4:249:02
5Mats HemströmGävle OK37:54+5:039:11
6Lars JanlövIF Åland38:02+5:119:13
7Tor-Olof BlomsterIF Åland38:26+5:359:19
8Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn38:50+5:599:25
9Sune SisellOK Södertörn39:12+6:219:30
10Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK39:27+6:369:34
11Mats SandewallUmeå OK39:42+6:519:38
12Göran OhlssonTullinge SK41:04+8:139:58
13Lars BoudrieVäsby OK41:30+8:3910:04
14Lars Erik HermanssonOK Linné42:36+9:4510:20
15Sven HedmanAttunda OK43:07+10:1610:27
16Jan LindgrenOK Södertörn43:35+10:4410:34
17Per ÖhlundGustavsbergs OK44:30+11:3910:48
18Håkan SteenGustavsbergs OK44:39+11:4810:50
19Björn LindgrenOK Österåker47:00+14:0911:24
20Johan KarlstenSolna OK50:08+17:1712:10
21Kjell JanssonLånghundra IF50:11+17:2012:10
22Torbjörn BergmanSnättringe SK50:52+18:0112:20
23Christer NordströmOK Älvsjö-Örby51:45+18:5412:33
24Anders ForsstedtSöders-Tyresö51:52+19:0112:35
25Hans-Erik PerssonSundbybergs IK53:58+21:0713:05
26Kurt MaxéSundbybergs IK58:43+25:5214:15
Lars SegerqvistSkarpnäcks OLej start

D65

3 160 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena GranefeltOK Tyr33:5510:43
2Margareta HjelmkvistGustavsbergs OK35:37+1:4211:16
3Ulla GummesonVäsby OK38:00+4:0512:01
4Anne LundmarkJärfälla OK38:03+4:0812:02
5Gun-Inger SahlbergLånghundra IF38:06+4:1112:03
6Aila HalttunenHaninge SOK39:33+5:3812:30
7Anna BlomgrenTullinge SK40:01+6:0612:39
8Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK40:37+6:4212:51
9Birgitta BillstamJärfälla OK40:41+6:4612:52
10Carin RunqvistJärfälla OK41:18+7:2313:04
11Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL46:23+12:2814:40
12Kristina FriskAttunda OK50:57+17:0216:07
13Gunilla GlanshedIFK Enskede52:06+18:1116:29
14Dagny TirénOK Ravinen1:00:13+26:1819:03
Kerstin RosengrenAttunda OKej start

H65

3 890 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran LarssonSala OK32:188:18
2Ingemar GardSöders-Tyresö32:45+0:278:25
3Åke WansölinSöders-Tyresö33:07+0:498:30
4Lars GranefeltOK Tyr33:08+0:508:31
5Ulf KjellinOK Hedströmmen33:36+1:188:38
6Per-Johan VikforsOK Österåker36:09+3:519:17
7Paul NorénOK Södertörn36:45+4:279:26
8Per-Erik WåhlbergOK Linné37:11+4:539:33
9Bror FureskogAlfta-Ösa OK38:01+5:439:46
10Kjell HolmbergOK Södertörn38:20+6:029:51
11Claes NidebornStora Tuna OK38:31+6:139:54
12Ebbe AdolfssonSundbybergs IK38:40+6:229:56
13Leif NordinAttunda OK40:08+7:5010:19
14Göran FriskAttunda OK41:06+8:4810:33
15Bjarne BlomsterIF Åland41:32+9:1410:40
16Anders LarssonSkarpnäcks OL42:21+10:0310:53
17Jörgen HellbergTäby OK43:03+10:4511:04
18Anders StenbackBromma-Vällingby SOK44:05+11:4711:19
19Magnus HaraldssonGustavsbergs OK45:12+12:5411:37
20Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK45:50+13:3211:46
21Bo WinanderJärfälla OK46:13+13:5511:52
22Torbjörn HellquistTullinge SK46:42+14:2412:00
23Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö51:41+19:2313:17
24Martin ErikssonOK Södertörn52:12+19:5413:25
25Ulf SkogtjärnOK Linné59:02+26:4415:10
26Rolf HjortRånäs OK59:12+26:5415:13
Tommy HöglundLånghundra IFej godkänd
Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OKej godkänd

D70

2 590 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne HamiltonEnebybergs IF31:4212:14
2Eva-Stina SvärdHaninge SOK32:59+1:1712:44
3Birgitta KlangLånghundra IF35:41+3:5913:46
4Gunnel BalckIFK Enskede56:54+25:1221:58

H70

3 260 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune RådeströmSnättringe SK32:149:53
2Leif StrandbergGustavsbergs OK33:01+0:4710:07
3Göran LarboAttunda OK34:45+2:3110:39
4Reine BorgströmSkogsluffarnas OK34:51+2:3710:41
5Henrik BergmanOK Linné35:16+3:0210:49
6Staffan ElmhagenSöders-Tyresö36:55+4:4111:19
7Anders KihlströmTullinge SK38:04+5:5011:40
8Håkan BoijeAttunda OK38:06+5:5211:41
9Torbjörn TirénHellas Orientering39:39+7:2512:09
10Bo SundénKarlsbyhedens IK40:51+8:3712:31
11Ronny HedlundOK Södertörn41:27+9:1312:42
12Thord RådbergOK Roslagen41:50+9:3612:49
13Lars JonassonJärfälla OK42:22+10:0812:59
14Jan BojlingSolna OK43:28+11:1413:20
15Levin SvedbergSundbybergs IK44:16+12:0213:34
16Håkan SjökvistSöders-Tyresö44:27+12:1313:38
17Lars NordinSolna OK44:38+12:2413:41
18Ingvar JanssonSundbybergs IK45:18+13:0413:53
19Mats TörngrenOK Linné46:50+14:3614:21
20Rolf LöfqvistSöders-Tyresö47:05+14:5114:26
21Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben47:26+15:1214:33
22Hans SahlbergLånghundra IF52:51+20:3716:12
23Lars ÖhmanFredrikshofs IF Skid & OK1:00:31+28:1718:33
John ÖstlundSundbybergs IKej godkänd
Göran GlanshedIFK Enskedeej godkänd

D75

2 590 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt ErikssonHammarby IF OF35:5813:53
2Berit LindungerHaninge SOK36:54+0:5614:14
3Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby37:09+1:1114:20
4Saga MårdBromma-Vällingby SOK39:26+3:2815:13
5Eva von HeijneSigtuna OK40:22+4:2415:35
6Gunnel JunegardOK Södertörn42:02+6:0416:13
7Margareta WallénTäby OK48:53+12:5518:52
8Gunvor GranathNynäshamns OK51:20+15:2219:49
9Yvonne  RoosAttunda OK1:13:58+38:0028:33

H75

3 260 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK32:349:59
2Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL37:18+4:4411:26
3Jan-Olof MalmSigtuna OK38:37+6:0311:50
4Lars CedérusSnättringe SK40:09+7:3512:18
5Björn StoltOK Ravinen41:07+8:3312:36
6Martin EngqvistUpsala IF42:06+9:3212:54
7Ulf EskilssonOK Södertörn42:40+10:0613:05
8Ingvar LarssonGustavsbergs OK44:09+11:3513:32
9Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL46:43+14:0914:19
10Gunnar BramstenSundbybergs IK46:48+14:1414:21
11Lars RoosAttunda OK50:54+18:2015:36
12Benny BogstedtTullinge SK57:01+24:2717:29
13Ingvar JohannessonSolna OK57:58+25:2417:46
14Rune ThurénVallentuna-Össeby OL58:42+26:0818:00
15Carl LangOK Österåker1:17:44+45:1023:50
Bjarne ErlandssonHammarby IF OFej godkänd
Ulf ÅströmOK Roslagenej godkänd
Hugo IsgrenIFK Enskedeej start

D80

2 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sonja SundellSundbybergs IK42:5716:34
2Ebba-Lisa FlygarTullinge SK46:47+3:5018:03

H80

3 260 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK41:1912:40
2Sigurd WallénTäby OK41:49+0:3012:49
2Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK41:49+0:3012:49
4Lars PerssonVäsby OK45:17+3:5813:53
5Albert MårdBromma-Vällingby SOK46:07+4:4814:08
6Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby47:22+6:0314:31
7Lars LöthmanJärfälla OK50:28+9:0915:28
8Sten BergstrandSkogsluffarnas OK53:51+12:3216:31
9Lars-Erik LindellVäsby OK58:51+17:3218:03
10Alf PerssonOK Österåker1:02:33+21:1419:11
11Göran RastborgBromma-Vällingby SOK1:04:23+23:0419:44
12Bo ElmgrenSundbybergs IK1:33:41+52:2228:44
Ove ÅbergOK Roslagenej start

H85

2 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt ÅhlanderSkogsluffarnas OK52:3220:16
2Per WesterGustavsbergs OK55:38+3:0621:28
3Henning HamiltonEnebybergs IF1:11:22+18:5027:33

Inskolning

1 350 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nora AhlströmIFK Enskedefullföljt
Elin AlmgrenSöders-Tyresöfullföljt
Max AnderssonJärfälla OKfullföljt
Wilma AnterudVäsby OKfullföljt
Audrey BentlingerOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Winston BentlingerOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Fanny BergmanTullinge SKfullföljt
Nellie ElvinIFK Enskedefullföljt
Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Alva GawellIFK Enskedefullföljt
Alice HellbergSundybergs IKfullföljt
Lova JonssonSkarpnäcks OLfullföljt
Teodor JonssonSkarpnäcks OLfullföljt
Simon LindströmSundbybergs IKfullföljt
Nils NidebornIFK Lidingö SOKfullföljt
Albin NordinOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Viktor TederTäby OKfullföljt
Gry WisénSnättringe SKfullföljt

U1

1 920 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petter FochsenWaxholms OK19:3810:13
2Noel HellbergSundbybergs IK21:06+1:2810:59
3Lucas DeboussardIFK Enskede23:23+3:4512:10
4Emil AnterudVäsby OK23:49+4:1112:24
5Gustav MyrbergerTullinge SK24:39+5:0112:50
6Ebba VestringJärfälla OK25:17+5:3913:10
7Gustav LübckeOK Ravinen29:24+9:4615:18
8Ivar HörnfeldtOK Ravinen29:43+10:0515:28
9Gustav RydeniusTullinge SK31:11+11:3316:14
10Signe ForsbergSkogslöparna31:41+12:0316:30
11Greta SandvikAttunda OK31:43+12:0516:31
12Botvid SimonssonSundbybergs IK32:20+12:4216:50
13Anton HedströmSöders-Tyresö33:38+14:0017:31
14Hilda TrofastTullinge SK35:48+16:1018:38
15Nils JohanssonVästvärmlands OK38:56+19:1820:16
16Ella LindqvistTäby OK40:00+20:2220:50
Eskil MyrbergerTullinge SKej godkänd
Jonas BystedtJärfälla OKej godkänd
Lena Stigamoklubblösej godkänd

U2

2 240 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig NordSnättringe SK26:3911:53
2Lovisa NordquistTäby OK26:40+0:0111:54
3Emilia BergmanTullinge SK27:59+1:2012:29
4Tom HarryssonAttunda OK33:45+7:0615:04
5Sara HarryssonAttunda OK34:19+7:4015:19
6Truls MansénSkarpnäcks OL36:04+9:2516:06
7Stella ÖstblomJärfälla OK37:36+10:5716:47
8Amanda LindquistLånghundra IF48:48+22:0921:47
9Pontus LindquistLånghundra IF49:12+22:3321:57
10Hugo AnderssonJärfälla OK50:33+23:5422:34

U3

2 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilhelm BergmanTullinge SK40:4115:10
2Juliet WaldenfjordJärfälla OK57:49+17:0821:34
Lara HengstlerJärla Orienteringej start

U4

3 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelina BergOK Ravinen47:5615:49

Öppen motion 1

2 240 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter Lübckeklubblös21:449:42
2Marlene NilssonLeksands OK27:02+5:1812:04
3Linda BergmanTullinge SK30:58+9:1413:49
4Andreas Johanssonklubblös31:04+9:2013:52
5Jenny Hjortklubblös31:08+9:2413:53
6Annika Lübckeklubblös31:15+9:3113:57
7Lisa Sundin klubblös33:56+12:1215:08
8Sune GustafssonJärfälla OK58:26+36:4226:05
9Amilcar RobertoOK Linné59:22+37:3826:30
Ingrid  KrookMälarö SOKej godkänd

Öppen motion 3

2 680 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik Eliassonklubblös29:5611:10
2Lovisa DanielssonTullinge SK32:04+2:0811:57
3Anna Carin Nybergklubblös32:41+2:4512:11
4Kajsa ForsbergJärla Orientering32:45+2:4912:13
5Jan RönnbergOK Södertörn36:10+6:1413:29
6Per-Håkan AnderssonIFK Enskede36:28+6:3213:36
7Inge FröjdSundsvalls OK36:38+6:4213:40
8Luise PrzibillaSundbybergs IK37:55+7:5914:08
9Per HjälmdahlOK Ravinen38:49+8:5314:29
10Marlene Wåhnstedtklubblös40:01+10:0514:55
11Åsa NylenBromma-Vällingby SOK40:36+10:4015:08
12Arash RouhaniGöteborg sk41:14+11:1815:23
13Ingemar SandénOK Södertörn42:00+12:0415:40
14Björn SandénOK Södertörn42:26+12:3015:50
15Anders EklöfJärfälla OK42:50+12:5415:58
16Helen NyqvistJärla Orientering43:24+13:2816:11
17Pernilla KuehnSundbybergs IK44:06+14:1016:27
18Åsa RydeniusTullinge SK47:14+17:1817:37
19Pia VikströmTäby OK47:19+17:2317:39
20Ingrid JarlebringVäsby OK47:58+18:0217:53
21Margaretha NylundOK Södertörn50:14+20:1818:44
22Maria HelanderBromma-Vällingby SOK50:32+20:3618:51
23Tyko SmedbornSundbybergs IK53:47+23:5120:04
24Helene Flarupklubblös55:52+25:5620:50
25Sonja PernebyTullinge SK58:13+28:1721:43
26Lars-Erik PernebyTullinge SK58:17+28:2121:44
27Karolina NybergKarlsbyhedens IK58:43+28:4721:54
28Susanne AhlstrandJärfälla OK59:00+29:0422:00
29Lena WilmoSundbybergs IK1:00:55+30:5922:43
30Karin SetterqvistOK Södertörn1:29:33+59:3733:24
Terese AhlströmOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Karin HanssonTäby OKej start

Öppen motion 5

3 030 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter BergmanTullinge SK25:538:32
2Astrid SegerlundSidensjö IK29:06+3:139:36
3Axel RönnbergOK Södertörn31:00+5:0710:13
4Jörgen HelmerssonOckelbo OK32:19+6:2610:39
5Markus BylundIF Thor32:30+6:3710:43
6Linda NybergStockholm Multisport Klubb32:34+6:4110:44
7Farhad Rouhani-KallehSolna OK32:50+6:5710:50
8Anette BrunanderAttunda OK32:59+7:0610:53
9Erik FochsenWaxholms OK33:07+7:1410:55
10Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF34:05+8:1211:14
11Åsa Lovénklubblös34:06+8:1311:15
12Jörgen LundholmSöders-Tyresö34:20+8:2711:19
13Mikael Buddgårdklubblös34:44+8:5111:27
14Frida AspnäsOK Kolmården35:14+9:2111:37
15Robert HagströmEskilstuna OL35:31+9:3811:43
16Eric Forslundklubblös35:42+9:4911:46
17Björn Flemsäterklubblös36:21+10:2811:59
18Johnny KarlsenJärfälla OK37:19+11:2612:18
19Jacob Hård af SegerstadOK Södertörn37:36+11:4312:24
20Margareta LundSödertälje-Nykvarn OF38:12+12:1912:36
21Anders FalkIF Thor39:07+13:1412:54
22Arlett BallnusJärfälla OK39:18+13:2512:58
23Jonas HellströmAttunda OK39:47+13:5413:07
23Henrik Hanssonklubblös39:47+13:5413:07
25Magdalena GrunderJärfälla OK40:13+14:2013:16
26Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby40:14+14:2113:16
27Cecilia KarlsenJärfälla OK40:47+14:5413:27
28Elisabeth BengtssonTullinge SK41:20+15:2713:38
29Johan StridhAttunda OK41:31+15:3813:42
30Anders ÖhrmanWaxholms OK41:37+15:4413:44
31Anna FoghammarWaxholms OK41:54+16:0113:49
32Lisa JanssonLånghundra IF42:18+16:2513:57
33Åsa Hallanderklubblös42:51+16:5814:08
34Helena FalkHaninge SOK44:31+18:3814:41
35Malin StrömbladAttunda OK44:57+19:0414:50
36Malin TillmanOK Roslagen45:30+19:3715:00
37Carina MöllerOK Södertörn45:52+19:5915:08
38Carina GullbergOK Österåker46:12+20:1915:14
39Marie KyletoftVäsby OK46:23+20:3015:18
40Gunilla BergOK Ravinen49:04+23:1116:11
41Lena NilssonOK Österåker49:35+23:4216:21
42Kerstin MorastHaninge SOK50:56+25:0316:48
43Stefan PalmOK Roslagen52:58+27:0517:28
44Eva LöfgrenJärfälla OK53:31+27:3817:39
45Linda NordströmOK Älvsjö-Örby53:59+28:0617:48
46Carina LidforssJärla Orientering55:44+29:5118:23
47Tomas MöllerOK Södertörn59:54+34:0119:46
48Johan KarlssonNorbergs OK1:01:38+35:4520:20
49Kristina TinglöfDegerfors OK1:01:43+35:5020:22
50Robert PuustaOK Älvsjö-Örby1:04:09+38:1621:10
51Helena NilssonOK Älvsjö-Örby1:05:34+39:4121:38
52Carin BauerIFK Lidingö SOK1:10:57+45:0423:24
53Aija SadurskisCentrum OK1:11:06+45:1323:27
54Marie SvenssonJärfälla OK1:11:13+45:2023:30
55Björn ErikssonRoslagens OK1:17:43+51:5025:38
56Håkan Törnblomklubblös1:32:13+1:06:2030:26
Magnus BergmanKlubblösej godkänd
Anki HolmbergJärla Orienteringej godkänd
Olle JanrikBromma-Vällingby SOKej godkänd
Anna AxelssonOK Österåkerej start
Göran HanssonTäby OKej start
Mårten MarcusHellas Orienteringej start

Öppen motion 7

3 260 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian PetterssonCentrum OK22:376:56
2Magnus RunsvikKarlsbyhedens IK24:38+2:017:33
3Kristoffer TengrothSundbybergs IK24:56+2:197:38
4Robert SandbergOK Roslagen26:16+3:398:03
5Martin Lundholmklubblös26:29+3:528:07
6Lars BengtssonÅrsunda IF27:20+4:438:23
7Johan VestringJärfälla OK27:49+5:128:31
8Kent BergmanOK Ravinen29:26+6:499:01
9Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby31:05+8:289:32
10Gustaf GergeCentrum OK31:50+9:139:45
11Mikael NordquistTäby OK32:21+9:449:55
12Anders S NybergSäterbygdens OK32:25+9:489:56
13Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby32:49+10:1210:03
14Ulf CarnbyTäby OK33:22+10:4510:14
14Rene BallnusJärfälla OK33:22+10:4510:14
16Carin RosénGustavsbergs OK33:31+10:5410:16
16Sören AnderssonCentrum OK33:31+10:5410:16
18Markus HellströmSundbybergs IK33:59+11:2210:25
19Filippa ArmanNyköpings OK34:14+11:3710:30
20Marcus Salomon-SörensenAttunda OK34:20+11:4310:31
21Irina NybergHellas Orientering35:25+12:4810:51
22Leif MörkforsJärfälla OK35:54+13:1711:00
23Tarja TolonenPudasjärven Urheilijat ry36:21+13:4411:09
24Linda RuthströmJärla Orientering36:22+13:4511:09
25Lina BörjesKorsnäs IF OK36:40+14:0311:14
26Embla MorastHaninge SOK36:47+14:1011:16
27Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby38:06+15:2911:41
28Håkan SvahnOK Ravinen38:11+15:3411:42
29Peter RenbergWaxholms OK38:13+15:3611:43
30Olle BlomgrenOK Södertörn39:11+16:3412:01
31Mats AlnaeusHammarby IF OF39:24+16:4712:05
32Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK39:25+16:4812:05
33Mari HeijkenskjöldTullinge SK39:32+16:5512:07
34Eva EnglidTumba-Mälarhöjden OK39:59+17:2212:15
35Martin SandqvistOK Österåker40:33+17:5612:26
36Niclas LidströmFrösö IF40:56+18:1912:33
37Anna ÅgrenCentrum OK41:53+19:1612:50
38Erika CarlingerSkogsluffarnas OK42:13+19:3612:56
39Thomas Anderssonklubblös43:26+20:4913:19
40Olle ArmanNyköpings OK43:34+20:5713:21
41Pauli HarjuPudasjärven Urheilijat ry43:46+21:0913:25
42Margareta HallménAttunda OK45:09+22:3213:50
43Jan-Erik WibergJärla Orientering46:03+23:2614:07
44Åsa NordströmSigtuna OK46:39+24:0214:18
45Håkan LarssonOK Älvsjö-Örby47:12+24:3514:28
46Elsa BrahmLånghundra IF47:30+24:5314:34
47Annica HedbergOK Södertörn47:39+25:0214:36
48Leif HermundstadSnättringe SK49:21+26:4415:08
49Kristina MarteliusAttunda OK50:10+27:3315:23
50Carl CarlinSöders-Tyresö50:35+27:5815:30
51Peter AlbinssonJärfälla OK50:53+28:1615:36
52Ann BergmanOK Ravinen50:56+28:1915:37
53Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK51:30+28:5315:47
54Mats FrostOK Roslagen52:17+29:4016:02
55Göran HaglundHaninge SOK52:35+29:5816:07
56Katarina LindbärgOK Södertörn54:44+32:0716:47
57Linnéa GranlundTäby OK54:57+32:2016:51
58Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK56:12+33:3517:14
59Irene EklöfJärfälla OK56:13+33:3617:14
60Robert HaglundHaninge SOK58:46+36:0918:01
61Elisabeth CarlinSöders-Tyresö59:29+36:5218:14
62Viviann AnderssonSnättringe SK1:02:06+39:2919:02
63Lars HeijkenskjöldTullinge SK1:02:17+39:4019:06
64Olle ÖbergSkogsluffarnas OK1:04:40+42:0319:50
Anders WinellTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Josefin HemströmGävle OKej godkänd
Gunilla SchönningJärfälla OKej godkänd

Öppen motion 8

4 620 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janne Heikkaklubblös28:346:10
2Johan StrandbergGustavsbergs OK28:58+0:246:16
3Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK29:26+0:526:22
4Christoffer SchönningJärfälla OK31:47+3:136:52
5Erik LarssonOK Älvsjö-Örby32:01+3:276:55
6Allan MogensenOK Ravinen32:26+3:527:01
7Johan MarkstedtOK Södertörn33:32+4:587:15
8Johan SisellOK Södertörn34:24+5:507:26
9Oskar ForsbergSkogslöparna34:40+6:067:30
10Anders ThuresonHellas Orientering35:22+6:487:39
11Simon MellinSundbybergs IK35:36+7:027:42
12Ove OksvoldCentrum OK36:04+7:307:48
13Magnus KarlssonCentrum OK37:01+8:278:00
14Jonas HallmanAttunda OK37:05+8:318:01
15Jens LindquistLånghundra IF37:12+8:388:03
16Pekka NikulainenHelsingin Suunnistajat37:45+9:118:10
17Jorrit BoekelCentrum OK38:08+9:348:15
18Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK38:09+9:358:15
19Jörgen KardJärla Orientering39:06+10:328:27
20Tomas Ulanderklubblös39:09+10:358:28
21Johan MöllerOK Linné39:11+10:378:28
22Henrik TrofastTullinge SK39:47+11:138:36
23Tove ForshällenAttunda OK40:04+11:308:40
24Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL40:55+12:218:51
25Göran HillgrenOK Södertörn40:58+12:248:52
26Elsa TörnrosTumba-Mälarhöjden OK41:46+13:129:02
27Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK41:52+13:189:03
28Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK42:04+13:309:06
29Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby42:29+13:559:11
30Leif AlmtorpLånghundra IF42:33+13:599:12
31Ronny NordgrenSundbybergs IK43:06+14:329:19
32Andreas SchönningJärfälla OK43:17+14:439:22
33Gunnar ÅhlénRånäs OK43:21+14:479:22
34Mats HerbertTäby OK43:29+14:559:24
35Henning PeinerudCentrum OK44:27+15:539:37
36Nils EklöwOK Södertörn44:32+15:589:38
37Lars GerhardssonAttunda OK45:08+16:349:46
38Charlotte SandbergOK Roslagen45:39+17:059:52
39Peterson Jonasklubblös45:54+17:209:56
40Lotta ValentinGustavsbergs OK46:12+17:3810:00
41Björn LinderGustavsbergs OK46:24+17:5010:02
42Stefan KnornAttunda OK47:14+18:4010:13
43Erica BlythAttunda OK47:40+19:0610:19
44Bernadett Kelemenklubblös48:04+19:3010:24
45Lena RisbyOK Ravinen48:21+19:4710:27
46Stefan MarteliusAttunda OK48:57+20:2310:35
47Martin AhlströmIFK Enskede50:13+21:3910:52
48Fredrik NorengStockholm Multisport Klubb50:20+21:4610:53
49Stefan LindströmSundbybergs IK50:39+22:0510:57
50Magnus HoppeIF Thor50:48+22:1410:59
51Per BrahmLånghundra IF51:01+22:2711:02
52Jan LarssonVäsby OK51:18+22:4411:06
53Per HolmkvistIFK Lidingö SOK51:40+23:0611:10
54Marianne HenkeAttunda OK52:01+23:2711:15
55Emma RisbyOK Ravinen52:31+23:5711:22
56Johan Grafklubblös53:00+24:2611:28
57Tomas BorgSundbybergs IK54:01+25:2711:41
58Roger LarssonSnättringe SK54:58+26:2411:53
59Johan SandbergAttunda OK55:23+26:4911:59
60Jan SturestigOK Södertörn57:58+29:2412:32
61My HeinrupJärla Orientering58:01+29:2712:33
62Claes AnderssonSnättringe SK58:41+30:0712:42
63Torbjörn StenbeckMälarö SOK1:07:33+38:5914:37
64Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:09:07+40:3314:57
65Henrik Sewringklubblös1:09:31+40:5715:02
66Åke AndreassonGustavsbergs OK1:09:50+41:1615:06
67Peder Haugaard-PedersenSundbybergs IK1:11:22+42:4815:26
Matz LarssonGustavsbergs OKej godkänd
Sven-Erik Spjuthklubblösej godkänd
Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Sven SetterqvistOK Södertörnej godkänd
Niclas NilssonOK Österåkerej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser