Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för OK Södertörn/SoIK Hellas, För-SM, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Södertörn/SoIK Hellas, För-SM, lång
Arrangörsorganisationer: Hellas Orientering / OK Södertörn
Datum: lördag 22 augusti 2015

D21 Elit

10 060 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva OlssonLinköpings OK1:20:368:00
2Sara EskilssonAlfta-Ösa OK1:23:52+3:168:20 Ladda ner rutt i gpx-format
3Anna NärhiIFK Göteborg1:24:21+3:458:23
4Riina KuuseloOK Linné1:26:46+6:108:37
5Amilia BjörklundSävedalens AIK1:29:50+9:148:55
6Johanna LönnkvistTullinge SK1:30:42+10:069:00
7Betty Ann Bjerkreim NilsenIL Tyrving1:33:47+13:119:19
8Rasa PtasekaiteOK Linné1:34:18+13:429:22
9Inga KazlauskaiteOK Linné1:35:17+14:419:28
10Hilda ForsgrenOK Linné1:37:08+16:329:39
11Åsa OtterbjörkUmeå OK1:37:27+16:519:41
12Rebecka LindbergOK Roslagen1:37:54+17:189:43
13Anna WehlinSkogspojkarnas OK1:38:01+17:259:44
14Lisa CarlssonOK Linné1:40:45+20:0910:00
15Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK1:41:34+20:5810:05
16Linda LindkvistLeksands OK1:44:12+23:3610:21
17Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna1:45:05+24:2910:26
18Rebecka OlssonOK Linné1:51:28+30:5211:04
19Marie SpångmyrLeksands OK1:52:50+32:1411:12
20Carolin SvenssonHaninge SOK1:56:39+36:0311:35
21Lisa RönnolsOK Linné1:56:57+36:2111:37
22Annika CarlbergSundsvalls OK2:01:50+41:1412:06
Elsa JanssonJärla Orienteringej godkänd
Maria Von SchmalenséeAttunda OKej godkänd
Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Samantha SaegerOK Linnéej godkänd
Josefine EngströmAlfta-Ösa OKej godkänd
Linnéa HolmqvistHagaby GOIFej godkänd
Annika RidellIF Thorej start
Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerfej start
Maria BjörklundLeksands OKej start

H21 Elit

12 490 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ruslan GlebovOK Ravinen1:18:166:15 Ladda ner rutt i gpx-format
2Rassmus AnderssonOK Linné1:20:45+2:296:27
3Anton SjökvistStora Tuna OK1:26:19+8:036:54
4Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:26:53+8:376:57
5Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna1:29:57+11:417:12
6Matt OgdenOK Linné1:30:31+12:157:14
7Kalle BergmanOK Ravinen1:33:12+14:567:27
8Josef NordlundOK Linné1:36:16+18:007:42
9Jan TroengOK Linné1:37:05+18:497:46
10Lukas PetersonIFK Umeå1:37:15+18:597:47
11Simon LundinFinspångs SOK1:38:07+19:517:51
12Jörgen OhlinTullinge SK1:41:25+23:098:07
13Peter HemmyrJärla Orientering1:42:15+23:598:11
14Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:43:04+24:488:15
15Liutauras BileviciusOK Linné1:43:26+25:108:16
16Martin LindskogOK Ravinen1:43:57+25:418:19
17Oskar MalmbergIFK Umeå1:44:28+26:128:21
18Peter ErikssonLinköpings OK1:45:01+26:458:24
19Mikael AnderssonLinköpings OK1:45:48+27:328:28 Ladda ner rutt i gpx-format
20Oskar GustafssonCentrum OK1:46:39+28:238:32
21Oskar DanielsAttunda OK1:46:47+28:318:32
22Jonas KjällOK Löftan1:47:07+28:518:34
23Erik LindOK Linné1:48:55+30:398:43
24Anders BoströmJärfälla OK1:50:43+32:278:51
25Robin PousetteLånghundra IF1:53:51+35:359:06
26Johan LindqvistTäby OK1:56:47+38:319:21
27Oscar BjörckJärla Orientering1:57:37+39:219:25
28Robert JohanssonTäby OK1:57:47+39:319:25
29Fredrik WallinCentrum OK2:00:21+42:059:38
30Lasse ForsbergOK Ravinen2:03:03+44:479:51
31Pontus JohanssonOK Linné2:13:52+55:3610:43
32Morgan KarlssonSundbybergs IK2:15:40+57:2410:51
33Ross SmithOK Linné2:36:36+1:18:2012:32
34Nicklas BergströmTäby OK2:51:33+1:33:1713:44
Mattias KarlssonVäxjö OKej godkänd
Niklas WraneSöders-Tyresöej godkänd
Niklas GustafssonOK Tisarenej godkänd
Andreas BerganderEksjö SOKej godkänd
Magnus GlänneforsTullinge SKej godkänd
Olof ErikssonOK Linnéej godkänd
Markus AdolfssonTullinge SKej godkänd
Andreas JanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Albin RidefeltOK Linnéej godkänd
Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OKej godkänd
Aleksandr ManoilovJärfälla OKej godkänd
David PetterssonOK Ravinenej start
Niklas AldénOK Linnéej start
Olle BoströmJärla Orienteringej start
Markus HederskogIK Hakarpspojkarnaej start
David BejbomJärla Orienteringej start
Stuart FellCentrum OKej start

D20 Elit

6 920 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina NilssonUmeå OK1:10:1610:09
2Maja EngesLeksands OK1:12:37+2:2110:29
3Magdalena Vande VoordeTullinge SK1:13:05+2:4910:33
4Fanny AsketunOK Roxen1:16:08+5:5211:00
5Lisa MalmströmGOIF Tjalve1:16:27+6:1111:02
6Sanna SkoogSödertälje-Nykvarn OF1:18:11+7:5511:17
7Märta BerggrenOK Kolmården1:26:42+16:2612:31
8Hedwig HaasSundsvalls OK1:46:08+35:5215:20
Emma SundvallJärla Orienteringej godkänd
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej start

H20 Elit

9 950 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna1:11:277:10
2Niklas SundqvistTullinge SK1:14:50+3:237:31
3Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:16:23+4:567:40
4Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK1:16:47+5:207:43
5Fredrik WigertzLånghundra IF1:17:50+6:237:49
6Martin DjerfIK Hakarpspojkarna1:18:16+6:497:51
7Erik BerzellJärla Orientering1:20:06+8:398:03
8Edvin SmedbergOK Skogsfalken1:20:42+9:158:06
9Harald LarssonHagaby GOIF1:21:00+9:338:08
10Heino OllinSävedalens AIK1:24:52+13:258:31
11Emil AnderssonTullinge SK1:25:47+14:208:37
12Patrick ZbindenLeksands OK1:28:41+17:148:54
13Carl NäslundVästerås SOK1:29:31+18:048:59
14Jesper AlfredssonOK Tyr1:30:05+18:389:03
15Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:32:01+20:349:14
16Anton HanssonIK Hakarpspojkarna1:33:55+22:289:26
17Per LindmanFinspångs SOK1:34:06+22:399:27
18David HectorSnättringe SK1:36:16+24:499:40
19Albin BergkvistOK Kåre1:36:35+25:089:42
20Karl EngesAttunda OK1:39:35+28:0810:00
21Anton GumaeliusWaxholms OK2:07:41+56:1412:49
22Sven EngströmLinköpings OK2:08:14+56:4712:53
Oskar LeinonenOK Kolmårdenej godkänd
Emil TellsénOK Roxenej godkänd
Emil GranqvistOK Ravinenej start
Martin NorrbomSala OKej start

D18 Elit

6 000 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tova OlssonIK Hakarpspojkarna53:428:57
2Elin PetterssonIFK Göteborg55:31+1:499:15
3Amanda BerggrenTullinge SK56:06+2:249:21
4Gabriella S BerganderEksjö SOK56:13+2:319:22
5Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna57:36+3:549:36
6Emma HagrotTäby OK58:20+4:389:43
7Sanna FastEksjö SOK58:28+4:469:44
8Rebecca WaldenfjordJärfälla OK1:00:57+7:1510:09
9Hanna HänströmTäby OK1:02:38+8:5610:26
10Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna1:03:57+10:1510:39
11Vilma BlennowFalköpings AIK OK1:04:18+10:3610:43
12Klara DjerfLerums SOK1:04:34+10:5210:45
13Fiona BunnOK Ravinen1:05:14+11:3210:52
14Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:05:45+12:0310:57
15Emma WilsonOK Ravinen1:06:27+12:4511:04
16Jonna JungåkerKorsnäs IF OK1:07:27+13:4511:14
17Emma DjerfLerums SOK1:08:01+14:1911:20
18Moa HedegårdOK Kolmården1:08:17+14:3511:22
19Anna KarlströmOK Linné1:08:32+14:5011:25
20Astrid SimonssonSundbybergs IK1:09:03+15:2111:30
21Sandra BoströmOK Linné1:09:23+15:4111:33
22Abigail MasonOK Ravinen1:11:52+18:1011:58
23Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna1:12:34+18:5212:05
24Kathryn BarrOK Ravinen1:12:42+19:0012:07
25Hanna RöstinSöders-Tyresö1:15:09+21:2712:31
26Sandra NäslundVästerås SOK1:15:30+21:4812:35
27Laura KingOK Ravinen1:16:53+23:1112:48
28Emma HelmerssonVästerås SOK1:21:46+28:0413:37
29Pippa DakinOK Ravinen1:21:47+28:0513:37
30Laura HindleOK Ravinen1:23:34+29:5213:55
31Louise AdamsOK Ravinen1:28:31+34:4914:45
32Klara MandahlOK Linné1:29:41+35:5914:56
33Ella GilbertOK Ravinen1:31:07+37:2515:11
34Agnes LundqvistJärfälla OK1:34:04+40:2215:40
35Chloe PotterOK Ravinen1:48:41+54:5918:06
Matilda AnderssonTäby OKej godkänd
Julia ErikssonOK Kolmårdenej start
Lova EvebornOK Roxenej start
Tora WesterbergOK Kolmårdenej start
Ida TorbiörnssonJärla Orienteringej start

H18 Elit

7 480 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper SvenskStora Tuna OK51:156:51
2Jonas GustafssonOK Kåre53:38+2:237:10
3Isac von KrusenstiernaOK Kåre54:31+3:167:17
4Victor ImarkTullinge SK56:23+5:087:32
5Albin LillieströmOK Roxen56:47+5:327:35
6Oliwer LundbergOK Bävern57:21+6:067:40
7Anton ForsbergLånghundra IF57:33+6:187:41
8Simon ImarkTullinge SK57:58+6:437:44
9Olle AnderssonTullinge SK58:44+7:297:51
10Erik ZeilonSkåneslättens OL59:08+7:537:54
11Arvid NordIK Hakarpspojkarna59:47+8:327:59
12Timo SuterEksjö SOK1:00:46+9:318:07
13Rasmus WickbomVittjärvs IK1:01:00+9:458:09
14Olle NilssonOK Linné1:01:02+9:478:09
15Simon SchusterVallentuna-Össeby OL1:02:52+11:378:24
16Gustaf SundbüeOK Hällen1:04:58+13:438:41
17Linus BacklundOK Södertörn1:05:01+13:468:41
18Henning SjökvistStora Tuna OK1:05:24+14:098:44
19Viktor JanrikBromma-Vällingby SOK1:06:33+15:188:53
20Alexander WiklundFinspångs SOK1:06:59+15:448:57
21Aidan RigbyOK Ravinen1:07:46+16:319:03
22Eric DanielssonOK Kåre1:11:20+20:059:32
23Mattias PernebyIFK Lidingö SOK1:12:38+21:239:42
24Waldemar AnderssonOK Roslagen1:13:30+22:159:49
25Martin MörsellOK Kåre1:14:18+23:039:55
26Alex CarcasOK Ravinen1:14:45+23:309:59
27Måns TistadIFK Lidingö SOK1:15:05+23:5010:02
28Jack LeitchOK Ravinen1:16:45+25:3010:15
29Eddie NarbettOK Ravinen1:17:24+26:0910:20
30John GunnarssonSurahammars SOK1:17:26+26:1110:21
31Bobby BrahmLånghundra IF1:18:33+27:1810:30
32Alasdair PedleyOK Ravinen1:18:57+27:4210:33
33Johan PerssonOK Österåker1:19:59+28:4410:41
34Lukas EvebornOK Roxen1:20:55+29:4010:49
35Tom LinesOK Ravinen1:21:47+30:3210:56
36Christian RedtzerAttunda OK1:22:55+31:4011:05
37Erik BerglundOK Kåre1:25:08+33:5311:22
38Joe ThomasOK Ravinen1:27:48+36:3311:44
39Erik NallgårdVästerås SOK1:28:27+37:1211:49
40Christopher WilestedtAttunda OK1:29:38+38:2311:58
41Noah HowlettOK Ravinen1:31:07+39:5212:10
42Alexander AlnessLånghundra IF1:45:32+54:1714:06
43Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:52:27+1:01:1215:02
44Tuve MöllerOK Linné2:01:20+1:10:0516:13
Egil MorastHaninge SOKej godkänd
Johan WehlinSkogspojkarnas OKej godkänd
William ReynoldsOK Ravinenej godkänd
Ville JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Ludwig BergfalkJärfälla OKej godkänd
Ludvig SandahlJärla Orienteringej godkänd
Nils AlexanderssonStora Tuna OKej godkänd
Henrik HamreforsVästerås SOKej godkänd
Andreas UllerKils OKej start

D21

7 140 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara SjökvistJärla Orientering1:04:539:05
2Linnea TroengSkogslöparna1:18:21+13:2810:58
3Karin FägerlindCentrum OK1:20:59+16:0611:20
4Lena ÖhmanCentrum OK1:22:16+17:2311:31
5Sofia PerssonSnättringe SK1:22:51+17:5811:36
6Ulrika LindstamOK Linné1:25:51+20:5812:01
7Tamsin MoranOK Ravinen1:27:16+22:2312:13
8Elin AhlströmIFK Enskede1:32:35+27:4212:58
9Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby1:38:27+33:3413:47
10Anna HåkanssonLinköpings OK1:38:38+33:4513:48
11Sara JonassonCentrum OK2:03:00+58:0717:13
Anna Maria RoubertVäxjö OKej godkänd
Hanna BrusSnättringe SKej godkänd
Moa KjellstrandCentrum OKej godkänd

H21

9 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tom FellbaumOK Ravinen1:23:508:23
2Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL1:35:37+11:479:34
3Erik EdénWaxholms OK1:59:38+35:4811:58
4Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF2:00:36+36:4612:04
5Nicolas SpiliersAltair2:59:36+1:35:4617:58
Andreas SchönningJärfälla OKej godkänd
Marcus RamströmOK Kåreej start

D21 Kort

5 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OK1:42:4420:23
2Anna GerhardssonAttunda OK1:49:48+7:0421:47
Stina AndreassonGustavsbergs OKej godkänd
Karin FriströmTullinge SKej start

H21 Kort

7 940 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik WassermeyerSkarpnäcks OL2:05:2215:47
Johnny RahlénOK Ravinenej start

H18

6 530 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip BrunanderAttunda OK1:17:2511:51
2Lucas NorrmanAttunda OK1:34:55+17:3014:32
Sindre WoldSundbybergs IKej godkänd

H17-20 Kort

5 390 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Martin KihlSundbybergs IKej godkänd

D16

4 630 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna45:539:54
2Jenny WegebroUmeå OK48:32+2:3910:28
3Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK54:15+8:2211:43
4Trine KarlbergTullinge SK55:15+9:2211:55
5Karin ModinBromma-Vällingby SOK57:00+11:0712:18
6Ella SjöbergTullinge SK59:36+13:4312:52
7Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK1:01:03+15:1013:11
8Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK1:01:54+16:0113:22
9Linnea JohanssonTäby OK1:02:50+16:5713:34
10Maja MosslindVandrarringen1:03:47+17:5413:46
11Lovisa LängheimTullinge SK1:04:09+18:1613:51
12Isa LundqvistJärfälla OK1:06:26+20:3314:20
13Veronica RedtzerAttunda OK1:06:55+21:0214:27
14Alva LimbäckVästerås SOK1:10:27+24:3415:12
15Elin NallgårdVästerås SOK1:17:29+31:3616:44
16Elsa LimbäckVästerås SOK1:18:36+32:4316:58
17Josefine AnderssonTäby OK1:18:43+32:5017:00
18Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK1:19:38+33:4517:11
19Sofia BengtssonSundbybergs IK1:20:27+34:3417:22
20Elin DahlmarkVästerås SOK1:24:04+38:1118:09
21Malin StrandbergGustavsbergs OK1:26:36+40:4318:42
22Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK1:32:15+46:2219:55
23Sofia ZillingOK Södertörn1:41:01+55:0821:49
24Alva LamprechtKöping-Kolsva OK1:53:11+1:07:1824:26
25Klara BerglundVästerås SOK1:55:30+1:09:3724:56
Johanna BreivoldVästerås SOKej godkänd
Ellen AnderssonTäby OKej godkänd
Malin DahlbäckOK Österåkerej start
Jonna LundbäckJärfälla OKej start

H16

5 390 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix PerssonHaninge SOK45:098:22
2Albin AnderssonTullinge SK46:12+1:038:34
3Clemens WolframEksjö SOK48:58+3:499:05
4Niklas CarlssonSundbybergs IK49:17+4:089:08
5Fredrik HamreforsVästerås SOK50:07+4:589:17
6Daniel RönnqvistOK Linné51:28+6:199:32
7Oskar ForsbergTullinge SK51:39+6:309:34
8Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK52:00+6:519:38
9Mattias IvaresOK Södertörn54:14+9:0510:03
10Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK54:51+9:4210:10
11Edvin NordströmTäby OK55:24+10:1510:16
12Georg EklöwOK Södertörn56:18+11:0910:26
13Fredrik StenbeckOK Österåker1:00:20+15:1111:11
14Martin LammFrölunda OL1:00:49+15:4011:16
15Vidar PerssonTäby OK1:01:18+16:0911:22
16Oskar EngesAttunda OK1:03:35+18:2611:47
17Andreas MagnvallOK Södertörn1:10:40+25:3113:06
18Albin KvarnefalkJärfälla OK1:11:34+26:2513:16
19Filip MöllerOK Södertörn1:13:26+28:1713:37
20Sixten TörnqvistVästerås SOK1:13:51+28:4213:42
21Lukas ArkängTullinge SK1:19:49+34:4014:48
22Victor SannicoloTäby OK1:31:40+46:3117:00
23Emil GustafssonJärfälla OK1:35:16+50:0717:40
24Karl BrahmLånghundra IF1:35:41+50:3217:45
25Arne KvarnefalkJärfälla OK1:50:23+1:05:1420:28
26Martin SkärlénHaninge SOK2:08:30+1:23:2123:50
Hugo LindbärgOK Södertörnej godkänd
Noel WaldenfjordJärfälla OKej godkänd
Christian LindhSundbybergs IKej godkänd
Kristoffer TengrothSundbybergs IKej godkänd
Rasmus KihlSundbybergs IKej godkänd
Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Benjamin LangerakJärfälla OKej godkänd
Marcus Salomon-SörensenAttunda OKej godkänd
Håkan RambergHallstahammars OKej godkänd
Mattias KallhaugeSnättringe SKej start
Olle GrywenzOK Linnéej start
Oskar EdvardssonJärfälla OKej start
Adam HedbergOK Södertörnej start

H16 Kort

4 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav NirvinHaninge SOK58:3414:10

D14

4 130 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BacklundOK Södertörn37:008:57
2Nina PerssonHaninge SOK37:32+0:329:05
3Kajsa BogrenSundbybergs IK41:29+4:2910:02
4Linda RennerOK Södertörn43:03+6:0310:25
5Petrina CostermansJärla Orientering43:17+6:1710:28
6Matilda LindhSundbybergs IK43:39+6:3910:34
7Ylva SandénOK Södertörn44:14+7:1410:42
8Sofia IversAttunda OK45:06+8:0610:55
9Therese NilssonOK Österåker47:40+10:4011:32
10Marie-Chantal BallnusJärfälla OK48:09+11:0911:39
10Katarina NorrbyOK Södertörn48:09+11:0911:39
12Lovisa WigertzLånghundra IF52:22+15:2212:40
13Lotten SandénOK Södertörn52:50+15:5012:47
14Sara SalemyrBromma-Vällingby SOK52:53+15:5312:48
15Linnéa SöderqvistOK Ravinen54:33+17:3313:12
16Lovisa NilssonAttunda OK57:30+20:3013:55
17Tuva FalkSundbybergs IK57:40+20:4013:57
18Sanna HedbergOK Södertörn57:48+20:4813:59
19Klara HolstIFK Lidingö SOK57:53+20:5314:00
20Sara SundinWaxholms OK58:33+21:3314:10
21Vilde WoldSundbybergs IK59:48+22:4814:28
22Tyra AlmJärla Orientering1:01:17+24:1714:50
23Tilda AnderssonTullinge SK1:01:28+24:2814:52
23Josefin HersénTullinge SK1:01:28+24:2814:52
25Maja SandvikAttunda OK1:03:18+26:1815:19
26Amelie RajanIFK Lidingö SOK1:05:06+28:0615:45
27Sara MöllerOK Södertörn1:07:44+30:4416:24
28Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL1:12:56+35:5617:39
29Frida ArnessonSkarpnäcks OL1:15:22+38:2218:14
30Alice HallménJärfälla OK1:35:42+58:4223:10
31Minette SjögrenBromma-Vällingby SOK1:52:31+1:15:3127:14
Sofia EdvardssonJärfälla OKej start
Felicia BredinAttunda OKej start
Elin BjessmoBromma-Vällingby SOKej start

H14

4 120 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK32:227:51
2Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö34:30+2:088:22
3Johan LangerakJärfälla OK35:07+2:458:31
4Elias RöstinSöders-Tyresö36:38+4:168:53
5Johan CallebergSnättringe SK36:39+4:178:53
6Anton HänströmTäby OK37:02+4:408:59
7Simon FriskGustavsbergs OK38:44+6:229:24
8Jonatan StåhlSundbybergs IK39:00+6:389:27
8Max HoppeWaxholms OK39:00+6:389:27
10Johan LundbäckJärfälla OK40:18+7:569:46
11Trevor BransomeSkogsluffarnas OK42:06+9:4410:13
12Linus AlbinssonJärfälla OK45:08+12:4610:57
13Axel MålargårdTäby OK45:21+12:5911:00
14Albin LindskogOK Ravinen45:28+13:0611:02
15Johannes BladhTullinge SK48:21+15:5911:44
16Anton SilierJärfälla OK48:31+16:0911:46
17Melvin JakobssonOK Södertörn49:01+16:3911:53
18Jakob Gadefors NauHaninge SOK50:04+17:4212:09
19Otto BalckVallentuna-Össeby OL52:16+19:5412:41
20Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK54:32+22:1013:14
21Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK55:36+23:1413:29
22Joar SöderbergJärla Orientering57:06+24:4413:51
23Manne HammarbergJärfälla OK1:04:34+32:1215:40
24Lukas GustafssonJärfälla OK1:09:19+36:5716:49
25Niklas SvenssonJärfälla OK1:13:35+41:1317:51
26John WolgastSnättringe SK1:17:32+45:1018:49
27Isak WestringJärfälla OK1:20:30+48:0819:32
28Jacob WolgastSnättringe SK1:27:45+55:2321:17
29Adam BrattTullinge SK1:30:01+57:3921:50
30David BernSnättringe SK1:49:33+1:17:1126:35
Oskar NilssonJärfälla OKej godkänd
Simon LiljaIFK Lidingö SOKej godkänd
Lukas WernerIFK Lidingö SOKej start
Ludvig SigrandOK Södertörnej start
Alfred LängheimTullinge SKej start
Timothy Arkwall-LindqvistJärla Orienteringej start
Robert KihlborgIFK Lidingö SOKej start

D12

2 870 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda GranqvistOK Ravinen24:398:35
2Sigrid CarlssonSundbybergs IK24:56+0:178:41
3Hedda RöstinSöders-Tyresö26:03+1:249:04
4Tilda MårtenssonOK Ravinen26:13+1:349:08
5Tove SjöbergTullinge SK27:03+2:249:25
6Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna27:47+3:089:40
7Lisa ThunellIFK Lidingö SOK28:22+3:439:53
8Fredrika NordquistTäby OK28:34+3:559:57
9Tindra JonssonSkarpnäcks OL30:38+5:5910:40
10Ida ÖsterbergGustavsbergs OK31:25+6:4610:56
11Miia RollerJärfälla OK31:31+6:5210:58
12Agnes DambergIFK Lidingö SOK31:49+7:1011:05
13Signe HillerhagIFK Lidingö SOK32:10+7:3111:12
14Matilda FriskGustavsbergs OK33:32+8:5311:41
15Linn OlssonOK Södertörn34:25+9:4611:59
16Elvira BredinAttunda OK34:36+9:5712:03
17Embla BergströmTäby OK36:26+11:4712:41
18Juliet WaldenfjordJärfälla OK37:05+12:2612:55
19Liv HerneOK Ravinen37:33+12:5413:05
20Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK38:58+14:1913:34
21Märta SandvikAttunda OK40:51+16:1214:14
22Philippa BianderTumba-Mälarhöjden OK43:40+19:0115:12
23Martina MäkeläHaninge SOK45:22+20:4315:48
24Elin WolgastSnättringe SK47:36+22:5716:35
25Thea LennartssonJärfälla OK50:30+25:5117:35
26Lovisa SvenssonTullinge SK51:44+27:0518:01
27Sanna RinnbäckOK Ravinen52:24+27:4518:15
28Lena PerssonTullinge SK56:05+31:2619:32
29Helena BernSnättringe SK59:46+35:0720:49
Tove KarlssonJärla Orienteringej godkänd
Maja HoppeWaxholms OKej start
Amanda SannicoloTäby OKej start
Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OKej start
Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OLej start
Wilma LeicktTullinge SKej start

H12

2 820 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William GrunderJärfälla OK22:317:59
2Erik BovalliusJärfälla OK23:22+0:518:17
3Hampus HatlenTullinge SK23:47+1:168:26
4Isak GeliusSnättringe SK24:08+1:378:33
4Teo StruckOK Ravinen24:08+1:378:33
6Marcus EkmanVallentuna-Össeby OL24:09+1:388:33
7Henrik SvenssonOK Ravinen24:31+2:008:41
8Alvin CraigOK Ravinen24:32+2:018:41
9Johan FochsenWaxholms OK24:59+2:288:51
10Olle KallurOK Ravinen25:31+3:009:02
11Eskil WidehagSundbybergs IK25:53+3:229:10
12Axel FribergerJärla Orientering26:13+3:429:17
13Theodor BrabieJärfälla OK26:27+3:569:22
14Jesper ÅkessonJärfälla OK26:42+4:119:28
15Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK26:45+4:149:29
16Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby28:42+6:1110:10
17Eskil CostermansJärla Orientering28:51+6:2010:13
18Kim ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK29:42+7:1110:31
19Filip LindqvistTäby OK30:46+8:1510:54
20Björn RennerOK Södertörn31:07+8:3611:02
21Oliver EricssonTäby OK31:31+9:0011:10
22Elis IversAttunda OK31:35+9:0411:11
23Viktor SöderbergJärla Orientering33:11+10:4011:46
24Wilhelm BergmanTullinge SK33:28+10:5711:52
25Elis Forsberg RundströmIFK Enskede33:39+11:0811:55
26Max ÖsterlingOK Södertörn35:36+13:0512:37
27Ivar GentzJärla Orientering35:40+13:0912:38
28Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK36:44+14:1313:01
29Ludvig FerdmanTullinge SK37:22+14:5113:15
30Edvin ForsbergOK Ravinen38:13+15:4213:33
31Jannick BrabieJärfälla OK40:51+18:2014:29
32Anton MörkforsJärfälla OK45:22+22:5116:05
33Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOK46:17+23:4616:24
34Rasmus LindblomGustavsbergs OK50:10+27:3917:47
35Felix ArkängTullinge SK57:53+35:2220:31
Oscar AnelandOK Ravinenej godkänd
Max LönnqvistOK Ravinenej start
Oskar HaglundHaninge SOKej start
Hugo LindskogOK Ravinenej start

D12 Kort

2 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma WandelOK Ravinen28:1911:22
2Emilia HagrotTäby OK45:42+17:2318:21
3Sima AbdullaOK Södertörn1:20:53+52:3432:28

H12 Kort

2 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albert NordSnättringe SK24:2610:42
2Olle BrohagenOK Ravinen25:53+1:2711:21
3Alexander MagnvallOK Södertörn28:58+4:3212:42
Simon WikOK Ravinenej start
Emil HelanderTullinge SKej start

D10

2 280 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma WesthMullsjö SOK17:397:44
2Olivia EngelOK Ravinen18:00+0:217:53
3Ellen AnelandOK Ravinen20:06+2:278:48
4Alva Lidström LauriSnättringe SK22:46+5:079:59
5Vilma NilssonAttunda OK22:56+5:1710:03
6Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF23:00+5:2110:05
7Matilda EkmanVallentuna-Össeby OL23:12+5:3310:10
8Maja FalkSundbybergs IK23:13+5:3410:10
9Tove OlssonOK Södertörn23:47+6:0810:25
10Lovisa LindqvistIFK Enskede23:54+6:1510:28
11Hanna CarlqvistSnättringe SK24:03+6:2410:32
12Paula SilierJärfälla OK24:13+6:3410:37
13Estelle SjögrenBromma-Vällingby SOK24:28+6:4910:43
14Lovisa NordquistTäby OK24:35+6:5610:46
15Linn De BoussardIFK Enskede24:41+7:0210:49
16Sonja AhlquistJärla Orientering25:20+7:4111:06
17Maja LiljaIFK Lidingö SOK25:31+7:5211:11
18Klara JunegardTullinge SK26:16+8:3711:31
19Ebba ForsbergOK Ravinen26:22+8:4311:33
20Ebba WestringJärfälla OK30:28+12:4913:21
21Wilma MårtenssonOK Ravinen30:41+13:0213:27
22Wilma LiikamaaJärfälla OK31:23+13:4413:45
23Molly GeliusSnättringe SK40:43+23:0417:51
24Klara AnderssonTäby OK45:49+28:1020:05
Nova MatthewsTullinge SKej godkänd
Alva BoljangTumba-Mälarhöjden OKej start

H10

2 490 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus LammFrölunda OL20:248:11
2Max ÖsterbergGustavsbergs OK22:02+1:388:50
3Marcus GrunderJärfälla OK22:16+1:528:56
4Linus ForsbergOK Ravinen22:24+2:008:59
5Niklas ErlandssonOK Södertörn22:44+2:209:07
6Hannes MogensenOK Ravinen24:04+3:409:39
7Jens FochsenWaxholms OK24:11+3:479:42
8Svante SandvikAttunda OK24:36+4:129:52
9Arvid MyrbergerTullinge SK25:56+5:3210:24
10Filip HatlenTullinge SK26:03+5:3910:27
11Axel TrofastTullinge SK26:27+6:0310:37
12Hannes LindqvistIFK Enskede27:30+7:0611:02
13Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF28:04+7:4011:16
14Erik NederheimHaninge SOK28:57+8:3311:37
15Erik LundquistOK Ravinen29:10+8:4611:42
16Petter FochsenWaxholms OK30:57+10:3312:25
17Ludvig HagwallJärla Orientering32:45+12:2113:09
18Edvin WollbrandOK Ravinen33:46+13:2213:33
19Axel BalckVallentuna-Össeby OL35:43+15:1914:20
20Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF40:28+20:0416:15
21Lotus SöderlundJärla Orientering42:59+22:3517:15
22Folke KåbergOK Ravinen1:10:36+50:1228:21
Olle SandbergOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Erik BalckVallentuna-Össeby OLej start
Olof AnderssonOK Södertörnej start
Elias BladhTullinge SKej start

D35

6 050 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina MatthewsTullinge SK1:19:3213:08
2Lena BuhreAttunda OK2:07:29+47:5721:04
3Lucia TurcanuAttunda OK2:09:31+49:5921:24

H35

7 940 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian RotvikerCentrum OK1:17:279:45
2Kent LundvallTäby OK1:23:40+6:1310:32
3Ingemar ÅkermanTullinge SK1:24:50+7:2310:41 Ladda ner rutt i gpx-format
4Magnus LindblomGustavsbergs OK1:26:17+8:5010:52
5Martin AhlströmIFK Enskede1:33:35+16:0811:47
6Henrik HellborgCentrum OK2:18:02+1:00:3517:23
Jonas LindholmCentrum OKej godkänd

D40

5 040 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FalkSundbybergs IK50:5510:06
2Maria MogensenOK Ravinen52:50+1:5510:28
3Jenny BergOK Ravinen54:35+3:4010:49
4Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF55:15+4:2010:57
5Lena NilssonAttunda OK57:00+6:0511:18
6Annika WesthMullsjö SOK58:24+7:2911:35
7Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö1:00:22+9:2711:58
8Annika LundströmSundbybergs IK1:02:06+11:1112:19
9Maria LybertOK Ravinen1:07:00+16:0513:17
10Anke XylanderSöders-Tyresö1:07:04+16:0913:18
11Mette PeterssonCentrum OK1:13:17+22:2214:32
12Cecilia FochsenWaxholms OK1:15:21+24:2614:57
13Pernilla NilssonJärfälla OK1:22:01+31:0616:16
14Josefin LindqvistIFK Enskede1:30:34+39:3917:58
15Lisa LeicktTullinge SK1:40:50+49:5520:00
Jessica SjöbergTullinge SKej godkänd
Malin AlbinssonJärfälla OKej godkänd
Magdalena GrunderJärfälla OKej godkänd
Sonia PerssonHaninge SOKej godkänd
Gabriella FriskGustavsbergs OKej start
Maria EdvardssonJärfälla OKej start

H40

7 580 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf ÖjeboIFK Lidingö SOK1:03:108:20 Ladda ner rutt i gpx-format
2Pär LiljaIFK Lidingö SOK1:05:49+2:398:40
3Tomas HenrikssonAttunda OK1:07:56+4:468:57
4Mats FröbergOK Linné1:08:38+5:289:03
5Nick BarrableOK Ravinen1:09:50+6:409:12
6Niklas HenrikssonAttunda OK1:10:29+7:199:17
7Mats SandinHaninge SOK1:11:07+7:579:22
8Fredrik SteneboAttunda OK1:11:27+8:179:25
9Niclas SjögrenHaninge SOK1:12:01+8:519:30
10Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:13:36+10:269:42
11Christoffer NorrmanAttunda OK1:15:31+12:219:57
12Lars LindbomOK Linné1:15:51+12:4110:00
13Henrik SjögrenHaninge SOK1:16:08+12:5810:02
14Patric De BoussardIFK Enskede1:16:41+13:3110:06
15Nils EdvardssonJärfälla OK1:17:18+14:0810:11
16Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK1:20:18+17:0810:35
17Magnus LennartssonJärfälla OK1:34:19+31:0912:26
18Christopher LindqvistIFK Enskede1:34:38+31:2812:29
19Per GöthssonTäby OK1:42:16+39:0613:29
20Henrik BladhTullinge SK2:09:48+1:06:3817:07
21Andreas EhnIF Thor2:28:41+1:25:3119:36
Per LembreJärla Orienteringej start
Jonas UllerKils OKej start

D45

4 540 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tina JunegardTullinge SK44:399:50
2Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna45:13+0:349:57
3Yvonne AnderssonTullinge SK45:48+1:0910:05
4Kerstin ImarkTullinge SK46:21+1:4210:12
5Mia LiljaIFK Lidingö SOK53:39+9:0011:49
6Martina CraigOK Ravinen55:16+10:3712:10
7Marie AlfredssonOK Tyr56:04+11:2512:20
8Sonia RodiéreStockholm Multisport Klubb57:58+13:1912:46
9Sarah DunnOK Ravinen58:11+13:3212:48
10Madeleine LimparAttunda OK59:33+14:5413:07
11Ann RollerJärfälla OK1:03:44+19:0514:02
12Nina IversAttunda OK1:03:59+19:2014:05
13Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF1:05:20+20:4114:23
14Monica RoosAttunda OK1:06:43+22:0414:41
15Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK1:12:20+27:4115:55
16Karin SteneboAttunda OK1:14:03+29:2416:18
17Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:16:31+31:5216:51
18Gunilla KallhaugeSnättringe SK1:17:14+32:3517:00
19Annika KnutasNynäshamns OK1:20:07+35:2817:38
20Ileana von MelenIFK Enskede1:21:37+36:5817:58
21Andrea SilierJärfälla OK1:23:00+38:2118:16
22Mari-Helen LidströmSnättringe SK1:26:17+41:3819:00
23Katarina RundströmIFK Enskede1:27:09+42:3019:11
24Susanne BovalliusJärfälla OK1:28:00+43:2119:22
25Lena BrobergSnättringe SK1:28:16+43:3719:26
26Johanna  AnderssonNynäshamns OK1:31:59+47:2020:15
Anna ForsgrenTäby OKej godkänd
Liselott KihlSundbybergs IKej godkänd
Margareta BerghSkarpnäcks OLej start
Lena BjessmoBromma-Vällingby SOKej start
Anna NorrbomSala OKej start
Anna LarssonSöders-Tyresöej start
Annika LindbergAttunda OKej start
Ingela JohanssonTäby OKej start

H45

6 530 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF49:177:32
2Tommy LindbergOK Roslagen52:06+2:497:58
3Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK56:25+7:088:38
4Per MårtenssonOK Ravinen58:14+8:578:55
5Pelle ForsbergIFK Enskede58:29+9:128:57
6Stefan Svensson GeliusSnättringe SK59:40+10:239:08
7Lars SjöbergTullinge SK1:00:01+10:449:11
8Fredrik SmedbergOK Skogsfalken1:00:17+11:009:13
9Peter HaglundHaninge SOK1:00:34+11:179:16
10Juha LoenbergSkarpnäcks OL1:01:33+12:169:25
11Mats EkmanVallentuna-Össeby OL1:01:44+12:279:27
12Per NilssonJärfälla OK1:02:50+13:339:37
13Conny StrandbergGustavsbergs OK1:02:52+13:359:37
14John SolbreckLånghundra IF1:02:54+13:379:37
15Eric RollerJärfälla OK1:06:50+17:3310:14
16Ola BovalliusJärfälla OK1:07:53+18:3610:23
17Per WollbrandOK Ravinen1:07:57+18:4010:24
18Joakim SkantzeSundbybergs IK1:08:20+19:0310:27
19Mats LundbäckJärfälla OK1:08:21+19:0410:28
20Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:11:11+21:5410:54
21Göran JonssonSundbybergs IK1:13:14+23:5711:12
22Patrik SmedmarkOK Roslagen1:13:20+24:0311:13
23Magnus ElwinIFK Enskede1:13:41+24:2411:17
23Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby1:13:41+24:2411:17
25Roland SannicoloTäby OK1:14:17+25:0011:22
26Erik BerggrenTullinge SK1:15:40+26:2311:35
27Kenneth JönssonTullinge SK1:15:58+26:4111:38
28Ola KåbergOK Ravinen1:16:30+27:1311:42
29Ove GustafssonJärfälla OK1:18:06+28:4911:57
30Sven JohanssonTäby OK1:18:53+29:3612:04
31Henrik MorastHaninge SOK1:22:43+33:2612:40
32Oskar NederheimHaninge SOK1:23:08+33:5112:43
33Urban SelanderSkarpnäcks OL1:25:14+35:5713:03
34Tomas GlanshedHaninge SOK1:26:30+37:1313:14
35Ulrik IversAttunda OK1:27:24+38:0713:23
36Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OK1:28:24+39:0713:32
37Tore NallgårdVästerås SOK1:31:41+42:2414:02
38Per DambergIFK Lidingö SOK1:45:05+55:4816:05
39Lukas GranlundHammarby IF OF1:48:03+58:4616:32
Rickard EkmanOK Roslagenej godkänd
Magnus GrafströmCentrum OKej godkänd
Joakim PerssonHaninge SOKej godkänd
Ronny FalkSundbybergs IKej godkänd
Fredrik MorastHaninge SOKej godkänd
Magnus KjellstrandTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Patrik LeicktTullinge SKej godkänd
Magnus LönnqvistOK Ravinenej start
Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOKej start
Mats FranssonSnättringe SKej start
Peter AlbinssonJärfälla OKej start
Jörgen TheanderHaninge SOKej start

D50

4 070 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica HatlenTullinge SK44:0310:49
2Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF46:53+2:5011:31
3Elisabet EnmarkGävle OK47:30+3:2711:40
4Kerstin HålandTullinge SK48:12+4:0911:50
5Marita AxelssonOK Ravinen51:09+7:0612:34
6Britt-Marie BengtssonFK Åsen52:43+8:4012:57
7Helen GlänneforsSöders-Tyresö56:13+12:1013:48
8Karina LangerakJärfälla OK57:00+12:5714:00
9Eva SvanbergJärfälla OK57:31+13:2814:07
10Hillevi ErikssonOK Linné58:52+14:4914:27
11Anna-Karin SundqvistTullinge SK58:57+14:5414:29
12Mia GustafssonOK Kåre1:02:39+18:3615:23
13Kajsa HolmqvistHagaby GOIF1:03:22+19:1915:34
14Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK1:04:23+20:2015:49
15Cecilia SimonssonSundbybergs IK1:05:00+20:5715:58
16Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby1:05:55+21:5216:11
17Anna EngquistHaninge SOK1:09:34+25:3117:05
18Annika SvenssonSolna OK1:14:08+30:0518:12
19Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK1:14:33+30:3018:19
20Christina PernebyIFK Lidingö SOK1:15:31+31:2818:33
21Annalena AndersenWaxholms OK1:20:56+36:5319:53
22Åsa LindhSundbybergs IK1:22:09+38:0620:11
23Mia HillerhagIFK Lidingö SOK1:22:23+38:2020:14
24Ingegerd CarlssonSundbybergs IK1:32:04+48:0122:37
25Annette WigertzLånghundra IF1:52:42+1:08:3927:41
Monica FröjdSnättringe SKej godkänd
Katarina RingelsOK Klemmingenej godkänd
Maria BrattTullinge SKej start
Katarina SahlstenSkarpnäcks OLej start

H50

6 050 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PalmqvistJärfälla OK51:048:26
2Rikard ImarkTullinge SK51:41+0:378:32
3Conny ForsbergLånghundra IF52:22+1:188:39
4Roine PetterssonIFK Göteborg56:19+5:159:18
5Magnus RajanIFK Lidingö SOK58:30+7:269:40
6Göran LängheimTullinge SK58:32+7:289:40
7Stefan LundOK Linné59:01+7:579:45
8Piero SannicoloTäby OK1:01:27+10:2310:09
9Thomas CallebergSnättringe SK1:02:37+11:3310:20
10Mats CarlssonSundbybergs IK1:03:12+12:0810:26
11Håkan DahlbäckOK Österåker1:06:45+15:4111:01
12Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:07:13+16:0911:06
13Magnus LimbäckVästerås SOK1:09:16+18:1211:26
14Hans OlsénSundbybergs IK1:09:48+18:4411:32
14Lars GreilertHaninge SOK1:09:48+18:4411:32
16Peter RosénAlfta-Ösa OK1:09:49+18:4511:32
17Johnny NimvikLunds OK1:09:53+18:4911:33
18Janne NilssonCentrum OK1:09:55+18:5111:33
19Per KallhaugeSnättringe SK1:10:08+19:0411:35
20Jan KarlssonSöders-Tyresö1:11:34+20:3011:49
21Roger TinglöfVäsby OK1:11:40+20:3611:50
22Anders ForsgrenTäby OK1:11:43+20:3911:51
23Anders MattssonOK Älvsjö-Örby1:13:16+22:1212:06
24Johan PalmgrenTäby OK1:13:56+22:5212:13
25Sven WigertzLånghundra IF1:15:42+24:3812:30
26Frank SteinerJärfälla OK1:15:56+24:5212:33
27Jan-Olof BogrenSundbybergs IK1:16:13+25:0912:35
28Håkan RedtzerAttunda OK1:16:20+25:1612:37
29Per WolgastSnättringe SK1:16:25+25:2112:37
30Mats KarlssonTullinge SK1:16:47+25:4312:41
31Ronny NordgrenSundbybergs IK1:17:13+26:0912:45
32Mats BernSnättringe SK1:17:34+26:3012:49
33Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK1:18:15+27:1112:56
34Stefan TörnqvistVästerås SOK1:20:33+29:2913:18
35Ulf HamreforsVästerås SOK1:20:43+29:3913:20
36Anders S NybergSäterbygdens OK1:26:47+35:4314:20
37Johan SköldJärfälla OK1:27:22+36:1814:26
38Hans MalmbergWaxholms OK1:29:09+38:0514:44
39Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:30:07+39:0314:53
40Eric HuijsersHammarby IF OF1:31:49+40:4515:10
41Peter WippJärla Orientering1:38:32+47:2816:17
42Leif MörkforsJärfälla OK1:50:54+59:5018:19
43Jan LindhSundbybergs IK2:00:12+1:09:0819:52
44Gunnar SkärlénHaninge SOK2:14:31+1:23:2722:14
Göran LundqvistJärfälla OKej godkänd
Anders BengtssonSundbybergs IKej godkänd
Ansgar SimonssonSundbybergs IKej godkänd
Anders EnmarkGävle OKej godkänd
Mats FryxellTullinge SKej start
Carl-Johan ThorellOK Ravinenej start
Göran ModinBromma-Vällingby SOKej start

D55

4 030 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro LönnkvistTullinge SK49:4012:19
2Carina DoyleSundbybergs IK54:33+4:5313:32
3EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF1:00:40+11:0015:03
4Marie MalmborgSöders-Tyresö1:03:20+13:4015:42
5Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby1:05:46+16:0616:19
6Anna-Karin OhlssonTullinge SK1:08:15+18:3516:56
7Margareta WadinOK Älvsjö-Örby1:14:24+24:4418:27
8Christina NordströmBodens BK1:16:20+26:4018:56
9Ulla WesterlundTäby OK1:16:21+26:4118:56
10Ing-Mari EskilssonHaninge SOK1:48:05+58:2526:49
Lena LarssonSala OKej godkänd
Monika LarssonSkarpnäcks OLej godkänd
Maggan TärnblomSöders-Tyresöej godkänd
Annika DavidssonOK Klemmingenej godkänd

H55

5 510 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran NilssonSnättringe SK53:229:41
2Lars LönnkvistTullinge SK53:42+0:209:44
3Gunnar LangsSkarpnäcks OL54:56+1:349:58
4Hans TarandiIFK Lidingö SOK1:00:26+7:0410:58
5Jörgen BatzSkarpnäcks OL1:01:19+7:5711:07
6Peter EnokssonOK Österåker1:01:51+8:2911:13
7Matts AnderssonOK Ravinen1:03:23+10:0111:30
8Ulf BurmanGustavsbergs OK1:04:46+11:2411:45
9Gunnar SvanbergJärfälla OK1:04:50+11:2811:45
10Lars SjökvistStora Tuna OK1:05:02+11:4011:48
11Peter LundbergJärfälla OK1:06:03+12:4111:59
12Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF1:06:13+12:5112:01
13Mikael SundqvistTullinge SK1:08:08+14:4612:21
14Peter AxelssonOK Ravinen1:11:45+18:2313:01
15Rolf KarlssonJärla Orientering1:12:06+18:4413:05
16Lars GerhardssonAttunda OK1:13:05+19:4313:15
17Matz TapperBromma-Vällingby SOK1:13:37+20:1513:21
18Jan EskilssonHaninge SOK1:14:51+21:2913:35
19Lars HagrotTäby OK1:16:22+23:0013:51
20Göran DoyleSundbybergs IK1:17:25+24:0314:03
21Stefan SundeliusJärfälla OK1:17:43+24:2114:06
22Ulf LindbergBoxholm-Mjölby OL1:19:15+25:5314:22
23Jan KihlSundbybergs IK1:21:49+28:2714:50
24Sven-Anders OlssonAttunda OK1:22:52+29:3015:02
25Glenn WiderströmOK Ravinen1:23:43+30:2115:11
26Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:23:46+30:2415:12
27Eddie BjärrenholtRånäs OK1:24:19+30:5715:18
28Tjelvar OtterbjörkUmeå OK1:24:24+31:0215:19
29Roland NorellSöders-Tyresö1:30:36+37:1416:26
30Torsten CordesSöders-Tyresö1:38:22+45:0017:51
31Harald BauerIFK Lidingö SOK1:41:27+48:0518:24
32Tomas BjörelindJärla Orientering1:47:49+54:2719:34
Kenneth PetterssonJärfälla OKej godkänd
Göran ReinholdssonJärfälla OKej godkänd
Lars ÖhrmanStockholms OKej godkänd
Johnny JunegardTullinge SKej start

D60

3 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JanssonJärla Orientering1:05:4317:28
2Helena KorhonenHaninge SOK1:11:06+5:2318:54
3My RönnolsTäby OK1:14:02+8:1919:41
Riggan FrändénJärla Orienteringej godkänd
Ingrid GraneliHaninge SOKej godkänd
Anneli LindqvistGustavsbergs OKej start

H60

5 220 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF54:0110:20
2Per Ove WallénTäby OK58:47+4:4611:15
3Mikael TarandiIFK Lidingö SOK1:00:15+6:1411:32
4Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF1:00:52+6:5111:39
5Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF1:03:41+9:4012:11
6Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL1:05:34+11:3312:33
7Olof PerssonSnättringe SK1:08:13+14:1213:04
8Thomas WesterGustavsbergs OK1:10:23+16:2213:29
9Göran OhlssonTullinge SK1:10:35+16:3413:31
10Per ÖhlundGustavsbergs OK1:11:49+17:4813:45
11Bengt KärrströmTullinge SK1:12:20+18:1913:51
12Lars BoudrieVäsby OK1:12:40+18:3913:55 Ladda ner rutt i gpx-format
13Roland WareniusAvesta OK1:13:06+19:0514:00
14Bo DavidssonSolna OK1:13:57+19:5614:10
15Per LindskogGotlands Bro OK1:17:53+23:5214:55
16Per MolinSödertälje-Nykvarn OF1:18:07+24:0614:57
17Torbjörn BergmanSnättringe SK1:28:26+34:2516:56
18Hans-Erik PerssonSundbybergs IK1:30:45+36:4417:23
19Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF1:31:19+37:1817:29
20Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:32:54+38:5317:47
21Hans Andersson StrinningAttunda OK1:35:24+41:2318:16
22Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF1:36:00+41:5918:23
23Håkan SjunnestrandSolna OK1:36:56+42:5518:34
24Ove ErikssonNyköpings OK1:39:29+45:2819:03
25Björn LindgrenOK Österåker1:43:57+49:5619:54
26Harry HattaraTäby OK1:52:22+58:2121:31
Peter OlssonTäby OKej godkänd
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start

D65

3 760 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL48:5212:59
2Anne LundmarkJärfälla OK59:50+10:5815:54
3Birgitta BillstamJärfälla OK1:01:54+13:0216:27
4Maria EhnTullinge SK1:05:19+16:2717:22
5Ulla GummesonVäsby OK1:05:46+16:5417:29
6Anna BlomgrenTullinge SK1:09:07+20:1518:22
7Louise-Marie NilssonOK Klemmingen1:11:27+22:3519:00
8Viveka BackmanTullinge SK1:13:44+24:5219:36
9Margareta HjelmkvistGustavsbergs OK1:15:05+26:1319:58
10Aila HalttunenHaninge SOK1:15:11+26:1919:59
11Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF1:19:31+30:3921:08
12Kristina FriskAttunda OK1:19:42+30:5021:11
13Ulla LindellOK Hällen1:27:35+38:4323:17
14Marianne SellgrenSigtuna OK1:27:36+38:4423:17
15Carin RunqvistJärfälla OK1:37:04+48:1225:48
16Kerstin BlomOK Kolmården1:53:46+1:04:5430:15

H65

4 540 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar GardSöders-Tyresö51:2311:19
2Hans-Ove ErikssonNyköpings OK54:26+3:0311:59
3Tommy LindbergHaninge SOK58:11+6:4812:48
4Åke WansölinSöders-Tyresö58:56+7:3312:58
5Göran LarssonSala OK59:30+8:0713:06
6Göran DavidssonOK Klemmingen59:41+8:1813:08
7Magnus HaraldssonGustavsbergs OK1:02:11+10:4813:41
8Leif NordinAttunda OK1:03:45+12:2214:02
9Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK1:04:11+12:4814:08
10Gunnar EhnTullinge SK1:04:43+13:2014:15
11Anders StenbackBromma-Vällingby SOK1:06:34+15:1114:39
12Anders LarssonSkarpnäcks OL1:07:55+16:3214:57
13Bo NorbäckTullinge SK1:09:30+18:0715:18
14Ebbe AdolfssonSundbybergs IK1:11:31+20:0815:45
15Urban BoströmSolna OK1:11:47+20:2415:48
16Willy LjungdellTäby OK1:13:15+21:5216:08
17Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK1:15:42+24:1916:40
18Karl Evert SvenssonIF Hagen1:16:17+24:5416:48
19Göran FriskAttunda OK1:17:51+26:2817:08
20Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö1:18:22+26:5917:15
21Bror FureskogAlfta-Ösa OK1:20:35+29:1217:44
22Christer GalleBromma-Vällingby SOK1:24:22+32:5918:34
23Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1:25:15+33:5218:46
24Bo WinanderJärfälla OK1:29:09+37:4619:38
25Lars MårsellSödertälje-Nykvarn OF1:54:08+1:02:4525:08
Sven-Inge NylundJärfälla OKej start

D70

3 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro CedérusSnättringe SK1:03:2020:37
2Siv FrölundHaninge SOK1:05:16+1:5621:15
Birgitta NylundJärfälla OKej start

H70

4 030 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF45:4411:20
2Rune RådeströmSnättringe SK49:10+3:2612:12
3Leif StrandbergGustavsbergs OK49:40+3:5612:19
4Anders SellgrenSigtuna OK52:33+6:4913:02
5Sverre JonssonOK Ravinen55:29+9:4513:46
6Staffan ElmhagenSöders-Tyresö1:02:52+17:0815:35
7Leif MagnussonSkogsluffarnas OK1:05:30+19:4616:15
8Kurt AnderssonEnebybergs IF1:05:41+19:5716:17
9Kjell NilssonOK Klemmingen1:07:01+21:1716:37
10Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben1:07:52+22:0816:50
11Gunnar ErikssonJärfälla OK1:08:15+22:3116:56
12Göran LarboAttunda OK1:08:42+22:5817:02
13Håkan SjökvistSöders-Tyresö1:13:51+28:0718:19
14Klas LangelsSkarpnäcks OL1:18:46+33:0219:32
15Lars JonassonJärfälla OK1:19:27+33:4319:42
16Bo HedlundIFK Enskede1:20:46+35:0220:02
17Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF1:23:17+37:3320:39
18Jan LarssonTullinge SK1:30:43+44:5922:30
19Leif LindströmNybro OK1:34:20+48:3623:24
20Lars NordinSolna OK1:35:13+49:2923:37
21Åke LewanderSkarpnäcks OL1:35:36+49:5223:43
22Ove ForsbergTurebergs IF1:38:55+53:1124:32
23Reine BorgströmSkogsluffarnas OK1:41:40+55:5625:13
24Jan FalkSundbybergs IK1:43:07+57:2325:35
Olle ÖbergSkogsluffarnas OKej start

D75

3 070 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann SjöbergEnebybergs IF45:0314:40
2Britt ErikssonHammarby IF OF47:24+2:2115:26
3Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK50:39+5:3616:29
4Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby55:31+10:2818:05
5Gun LarssonHammarby IF OF1:33:52+48:4930:34
6Edda NilssonStockholmspolisens IF OF1:51:37+1:06:3436:21

H75

3 760 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Erik DanellTullinge SK54:1814:26
2Rune KarlssonSundbybergs IK1:09:32+15:1418:29
3Hugo IsgrenIFK Enskede1:14:10+19:5219:43
4Gunnar BramstenSundbybergs IK1:16:13+21:5520:16
5Leif HermundstadSnättringe SK1:33:38+39:2024:54
Lars CedérusSnättringe SKej godkänd
Benny AlfordssonTullinge SKej godkänd
Sune LindellOK Hällenej godkänd
Sture NilssonStockholmspolisens IF OFej godkänd
Göran HaglundHaninge SOKej godkänd
Bjarne ErlandssonHammarby IF OFej start

D80

2 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britta HallJärla Orientering59:2124:07
2Ebba-Lisa FlygarTullinge SK1:04:03+4:4226:02
3Sonja SundellSundbybergs IK1:22:15+22:5433:26
4Solveig SpångbergIFK Lidingö SOK2:23:07+1:23:4658:10

H80

3 070 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF44:1714:25
2Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK45:27+1:1014:48
3Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby52:27+8:1017:05
4Sten BergstrandSkogsluffarnas OK54:32+10:1517:45
5Karl-Erik MogrenSnättringe SK56:25+12:0818:22
Lars-Erik LindellVäsby OKej godkänd

Inskolning

1 970 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Anna Bäckklubblösfullföljt
Viggo DarreforsOK Ravinenfullföljt
Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Jon Forsberg RundströmIFK Enskedefullföljt
Alva GawellIFK Enskedefullföljt
Moa GlanshedHaninge SOKfullföljt
Melker HagwallJärla Orienteringfullföljt
Edwin HedlundOK Ravinenfullföljt
William HedlundOK Ravinenfullföljt
Lukas HenrikssonAttunda OKfullföljt
Oskar Janssonklubblösfullföljt
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOKfullföljt
Lova JonssonSkarpnäcks OLfullföljt
Teodor JonssonSkarpnäcks OLfullföljt
Martina KarlenHellas Orienteringfullföljt
Gabriel KuligTullinge SKfullföljt
Adam LandelsStora Tuna OKfullföljt
Charlie LennartssonJärfälla OKfullföljt
Sofia LundströmSundbybergs IKfullföljt
Lovisa NederheimHaninge SOKfullföljt
Alvin NordenOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Clara RajanIFK Lidingö SOKfullföljt
Thelma RajanIFK Lidingö SOKfullföljt
Linnea Wallklubblösfullföljt
Emmy TheanderHaninge SOKej start

U1

2 240 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vidar PihloOK Ravinen22:3610:05
2Hugo PelanderSnättringe SK24:31+1:5510:56
3Thea GeliusSnättringe SK31:37+9:0114:06
3Oscar LundquistOK Ravinen31:37+9:0114:06
5Linus NileviHaninge SOK31:38+9:0214:07
6Selma BredinAttunda OK31:53+9:1714:14
7Olof HagwallJärla Orientering33:41+11:0515:02
8Matilda HedbergTumba-Mälarhöjden OK34:54+12:1815:34
9Hugo NyströmOK Ravinen35:03+12:2715:38
10Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF36:40+14:0416:22
11Amanda MörkforsJärfälla OK36:52+14:1616:27
12Lina ArvidsonOK Ravinen38:11+15:3517:02
13Mirjam CostermansJärla Orientering38:41+16:0517:16
14Hilda TrofastTullinge SK40:05+17:2917:53
15Wilmer HagrotTäby OK48:38+26:0221:42
16Fanny BergmanTullinge SK49:59+27:2322:18
17Morgan MäkeläHaninge SOK1:00:21+37:4526:56
18Vanja LifTumba-Mälarhöjden OK1:01:38+39:0227:30
Eskil MyrbergerTullinge SKej godkänd
Elin TheanderHaninge SOKej start

U2

2 460 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia BergmanTullinge SK31:0312:37
2Calle JohanssonOK Ravinen31:24+0:2112:45
3Ludvig NordSnättringe SK31:58+0:5512:59
4Maja ArvidsonOK Ravinen32:44+1:4113:18
5Gustav LübckeOK Ravinen33:07+2:0413:27
6Olivia WelariusSödertälje-Nykvarn OF34:27+3:2414:00
7Lina PetterssonSödertälje-Nykvarn OF34:43+3:4014:06
8Lucas De BoussardIFK Enskede38:42+7:3915:43
9Botvid SimonssonSundbybergs IK38:44+7:4115:44
10Märta AhlquistJärla Orientering40:53+9:5016:37
11Theo NylundOK Ravinen41:54+10:5117:01
12Gustav MyrbergerTullinge SK42:40+11:3717:20
13Aron HöglundTullinge SK45:34+14:3118:31
14Albin GentzJärla Orientering46:16+15:1318:48
15Svante BrohagenOK Ravinen47:01+15:5819:06
16Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK47:11+16:0819:10
17Elsa LifTumba-Mälarhöjden OK52:03+21:0021:09
18Gustav NyströmOK Ravinen52:25+21:2221:18
19Oliver BianderTumba-Mälarhöjden OK52:43+21:4021:25
20Ella MatthewsTullinge SK54:13+23:1022:02
21Nellie BolinTullinge SK54:14+23:1122:02
22Hanna LundinIFK Enskede1:00:43+29:4024:40
23Tilda LindholmSkogsluffarnas OK1:14:23+43:2030:14
Paula StruckOK Ravinenej godkänd
Melvin SvenssonOK Ravinenej start
Elias WikOK Ravinenej start

Öppen motion 1

2 460 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK32:3313:13
2Lucas AlzénGustavsbergs OK32:47+0:1413:19
3Hampus AlzénGustavsbergs OK38:26+5:5315:37
4Maja ThimbergSöders-Tyresö40:08+7:3516:18
5Anders EjewallSnättringe SK43:11+10:3817:33
6Julia JonssonOK Ravinen48:37+16:0419:45
7Patricia FundeborgFredrikshof IF CK1:02:03+29:3025:13
Charlotta ArnessonSkarpnäcks OLej godkänd
Marie UndelandSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

Öppen motion 2

3 930 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle ThimbergSöders-Tyresö56:1314:18
2Jenny LundinIFK Enskede1:00:51+4:3815:29

Öppen motion 3

2 820 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörg PliquettSöders-Tyresö28:4410:11
2David WesthMullsjö SOK29:47+1:0310:33
3Emma AlmgrenOK Ravinen30:51+2:0710:56
4Johanna AlmgrenOK Ravinen31:11+2:2711:03
5Linda BergmanTullinge SK33:58+5:1412:02
6Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK36:14+7:3012:50
7Anika LübckeOK Ravinen36:30+7:4612:56
8Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OK38:34+9:5013:40
9Christina NybergStockholm Multisport Klubb39:16+10:3213:55
10Annika AhlbinJärfälla OK40:09+11:2514:14
11Anna KeyserOK Älvsjö-Örby40:33+11:4914:22
12YLVA Svärdströmklubblös40:46+12:0214:27
13Åsa AnderssonTäby OK45:32+16:4816:08
14Eva HagrotTäby OK46:51+18:0716:36
15Agnes EdgrenSkarpnäcks OL47:05+18:2116:41
16Peter Salomon-SörensenAttunda OK49:45+21:0117:38
17Oliver StrömbomJärla Orientering52:06+23:2218:28
Ulla-Britt ÅlebergAttunda OKej godkänd
Åsa SuomalainenJärla Orienteringej godkänd

Öppen motion 4

4 820 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina StrandergGustavsbergs OK57:2811:55
2Annika SolbreckLånghundra IF1:02:00+4:3212:51
3Magnus SvenssonTullinge SK1:03:27+5:5913:09
4Per-Håkan AnderssonIFK Enskede1:07:06+9:3813:55
5Engalill KåbergOK Ravinen1:23:43+26:1517:22
6Malin SandbergOK Älvsjö-Örby1:25:07+27:3917:39
7Archie CasteelOK Ravinen2:11:44+1:14:1627:19
Åsa HellebergJärla Orienteringej start

Öppen motion 5

3 690 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HerneOK Ravinen40:2510:57
2Canice Perssonklubblös43:21+2:5611:44
3Mikael WesterGustavsbergs OK44:09+3:4411:57
4Torsten RambergHallstahammars OK46:32+6:0712:36
5Karin HallstenOK Ravinen46:34+6:0912:37
6Ilian Drea Perssonklubblös48:38+8:1313:10
7Pär DahlströmTullinge SK49:10+8:4513:19
8Matilda AhlqvistJärla Orientering50:24+9:5913:39
9Elinor LangeOK Ravinen50:31+10:0613:41
10Anders Meurkklubblös51:46+11:2114:01
11Eva HagwallJärla Orientering51:52+11:2714:03
12Stefan FerdmanTullinge SK52:11+11:4614:08
13Erica StrandbergGustavsbergs OK52:18+11:5314:10
14Tove HammarbergJärfälla OK55:00+14:3514:54
15Jasinta RajanIFK Lidingö SOK56:26+16:0115:17
16Krister NilssonIFK Lidingö SOK56:27+16:0215:17
17Johanna AlmlundHaninge SOK57:09+16:4415:29
18Lotta GrahnSödertälje-Nykvarn OF57:50+17:2515:40
19Helena FalkHaninge SOK59:15+18:5016:03
20Johan KarlssonNorbergs OK59:40+19:1516:10
21Jenny SöderbergJärla Orientering1:01:42+21:1716:43
22Anita TalltjärnVästerås SOK1:02:28+22:0316:55
23Calle NilssonJärfälla OK1:06:36+26:1118:02
24Robert HagströmEskilstuna OL1:08:00+27:3518:25
25Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinen1:09:21+28:5618:47
26Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:09:53+29:2818:56
27Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK1:11:04+30:3919:15
28Christer HedinIFK Enskede1:11:37+31:1219:24
29Jessica GrahnSödertälje-Nykvarn OF1:11:38+31:1319:24
30Anders BerglundSkarpnäcks OL1:14:35+34:1020:12
31Ingrid Olssonklubblös1:15:25+35:0020:26
32Björn Lundquistklubblös1:15:27+35:0220:26
33Åsa RydeniusTullinge SK1:15:54+35:2920:34
34Linnea HersénTullinge SK1:16:28+36:0320:43
35Gitte JutvikTrosabygdens OK1:18:25+38:0021:15
36Susanne AhlstrandJärfälla OK1:20:27+40:0221:48
37Carina LidforssJärla Orientering1:23:46+43:2122:42
38Marie SvenssonJärfälla OK1:23:49+43:2422:42
39Åsa SandTullinge SK1:31:37+51:1224:49
40Bengt ÅhlanderSkogsluffarnas OK2:05:04+1:24:3933:53
Anna-Lena CostermansJärla Orienteringej godkänd
Maria AhlbergNorbergs OKej godkänd
Gabriel Nalatklubblösej godkänd
Ingela HersénTullinge SKej godkänd
Åsa EdgrenSkarpnäcks OLej godkänd
Katja HedbergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Veronica ÖsterbergGustavsbergs OKej start

Öppen motion 6

5 840 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LjungStockholms OK1:11:3712:15
2Fredrik AlzénGustavsbergs OK1:21:59+10:2214:02
3Mats FanellOK Älvsjö-Örby1:26:34+14:5714:49
4Thomas AhlbinJärfälla OK1:38:25+26:4816:51
5Mari NilssonStockholm Multisport Klubb1:38:35+26:5816:52
6Anders SundellStockholm Multisport Klubb1:38:48+27:1116:55
7Jonas BredinAttunda OK1:42:27+30:5017:32
8Anders GunnarssonSurahammars SOK1:42:38+31:0117:34
9Rene BallnusJärfälla OK1:48:07+36:3018:30
10Lina Färjeklubblös1:50:52+39:1518:59
11Richard HolmStockholm Multisport Klubb1:55:39+44:0219:48
Patrik Eliassonklubblösej godkänd

Öppen motion 7

3 070 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David HedbergTumba-Mälarhöjden OK28:559:25
2Maria JonssonTullinge SK32:01+3:0610:25
3Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF32:27+3:3210:34
4Bengt SvenssonSundbybergs IK33:47+4:5211:00
5Carin RosénGustavsbergs OK36:24+7:2911:51
6Joachim LiikamaaJärfälla OK36:27+7:3211:52
7Karin TechelOK Ravinen36:39+7:4411:56
8Rolf E. NilssonTullinge SK37:58+9:0312:22
9Tomas MovinSnättringe SK38:08+9:1312:25
10Karin GreilertHaninge SOK38:17+9:2212:28
11Henrik HagwallJärla Orientering39:30+10:3512:51
12Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF39:34+10:3912:53
13Peter BergmanTullinge SK39:42+10:4712:55
14Thomas NybergAttunda OK40:32+11:3713:12
15Stefan SjögrenBromma-Vällingby SOK40:44+11:4913:16
16Åsa WilestedtAttunda OK42:25+13:3013:48
17Johan BalckVallentuna-Össeby OL43:15+14:2014:05
18Anna BogrenSundbybergs IK43:23+14:2814:07
19Jörgen PerssonTumba-Mälarhöjden OK43:31+14:3614:10
20Vera BogrenSundbybergs IK43:38+14:4314:12
21Anette BrunanderAttunda OK44:04+15:0914:21
22Olle ArmanNyköpings OK44:40+15:4514:32
23Sören AnderssonCentrum OK45:10+16:1514:42
24Anki CederbaumWaxholms OK45:16+16:2114:44
25Arne LindqvistSödertälje-Nykvarn OF45:39+16:4414:52
26Gary PetterssonStockholms OK46:43+17:4815:13
27Håkan  LarssonOK Äö50:51+21:5616:33
28Liselott OttossonHaninge SOK51:18+22:2316:42
29Ingela AlnessLånghundra IF52:26+23:3117:04
30Nils Forsberg RundströmIFK Enskede52:39+23:4417:08
31Per BrahmLånghundra IF53:46+24:5117:30
32Kerstin LoenbergSkarpnäcks OL55:54+26:5918:12
33John ÖstlundSundbybergs IK56:05+27:1018:16
34Gittan GeliusSnättringe SK57:56+29:0118:52
35Fredrik DahlmarkVästerås SOK58:02+29:0718:54
36David ErikssonFK Åsen58:26+29:3119:02
37Annica HedbergOK Södertörn59:23+30:2819:20
38Cecilia AlzénGustavsbergs OK1:01:33+32:3820:02
39Charlotte EngesAttunda OK1:04:26+35:3120:59
40Malin MårtenssonOK Ravinen1:06:30+37:3521:39
41Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK1:06:58+38:0321:48
42Elisabet LarssonOK Älvsjö-Örby1:07:25+38:3021:57
43Ann-Sofi LindskogGotlands Bro OK1:08:40+39:4522:22
44Malin SundebySkogslöparna1:09:20+40:2522:35
45Rikard SöderbergJärla Orientering1:11:20+42:2523:14
46Anders FriströmSkarpnäcks OL1:12:04+43:0923:28
47Kristina TinglöfDegerfors OK1:12:50+43:5523:43
48Magnus BjärnlidIFK Lidingö SOK1:14:41+45:4624:19
49Petra LundbäckJärfälla OK1:16:07+47:1224:47
50Gunnel BalckIFK Enskede1:17:39+48:4425:17
51Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:30:34+1:01:3929:30
Olle GjerneTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Rudolf HersénTullinge SKej godkänd
Hillevi EkstrandVästerbergslagens OLej godkänd
Johnny LindholmOK Ravinenej godkänd
Kristina LindholmSkogsluffarnas OKej start

Öppen motion 8

4 710 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran ThimbergSöders-Tyresö38:448:13
2Fredrik AhnlénOK Hammaren40:27+1:438:35
3Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF43:44+5:009:17
4Martin JohanssonOK Ravinen44:10+5:269:22
5Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK46:07+7:239:47
6David MellinSundbybergs IK49:09+10:2510:26
7Niklas WansölinOK Ravinen52:39+13:5511:10
8Simon MellinSundbybergs IK53:03+14:1911:15
9Malin AnnegårdCentrum OK53:14+14:3011:18
10Johan WestringJärfälla OK54:47+16:0311:37
11Elin SundqvistTullinge SK55:02+16:1811:41
12Jörgen RydeniusTullinge SK56:38+17:5412:01
13Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL57:09+18:2512:08
14Henrik TrofastTullinge SK57:13+18:2912:08
15Torbjörn Thorsénklubblös57:52+19:0812:17
16Robin Westerlundklubblös58:51+20:0712:29
17Tomas HultqvistTullinge SK59:57+21:1312:43
18Hans ÖbergOK Hällen1:00:14+21:3012:47
19Jan SundbüeOK Hällen1:01:20+22:3613:01
20Juliette SoulardStora Tuna OK1:02:50+24:0613:20
21Anders LammFrölunda OL1:03:04+24:2013:23
22Mark ÅkessonJärfälla OK1:03:42+24:5813:31
23Niclas NilssonOK Österåker1:03:56+25:1213:34
24Mats AlheimTumba-Mälarhöjden OK1:04:58+26:1413:47
25Emil WippJärla Orientering1:05:40+26:5613:56
26Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:06:34+27:5014:07
27Jenny ErikssonOK Kåre1:07:11+28:2714:15
28Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:08:10+29:2614:28
29Rickard Anderssonklubblös1:09:02+30:1814:39
30Teija LeppinenIFK Lidingö SOK1:09:28+30:4414:44
31Petter Ljungbergklubblös1:09:40+30:5614:47
32Emma SkogOK Linné1:09:48+31:0414:49
33Kari TalltjärnVästerås SOK1:12:14+33:3015:20
34Roger LarssonOK Kåre1:12:50+34:0615:27
35Kristina AnelandOK Ravinen1:15:07+36:2315:56
36Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:18:33+39:4916:40
37Jan LarssonVäsby OK1:20:16+41:3217:02
38Annika BjörkrothStockholm Multisport Klubb1:21:15+42:3117:15
39Joel PetterssonTullinge SK1:22:25+43:4117:29
40Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:22:26+43:4217:30
41Lars-Erik SjöbergOK Ravinen1:22:34+43:5017:31
42Bengt-Arne FrankssonSödertälje-Nykvarn OF1:23:25+44:4117:42
43Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:31:41+52:5719:27
44Keneth AlnessLånghundra IF1:31:42+52:5819:28
45Markus BerglundSkarpnäcks OL1:32:12+53:2819:34
46Björn EdénWaxholms OK1:41:51+1:03:0721:37
47Elsa BrahmLånghundra IF2:07:07+1:28:2326:59
David Larssonklubblösej godkänd
Matz LarssonGustavsbergs OKej godkänd
Lena NileviHaninge SOKej godkänd
Frank PelanderSnättringe SKej godkänd
Lotta Valentin LarssonGustavsbergs OKej godkänd
Stefan WångbergOK Ravinenej godkänd
Håkan SöderqvistOK Ravinenej godkänd
Anders RöstinSöders-Tyresöej godkänd
Markus MartinelleSöders-Tyresöej start
Erland SimonssonSundbybergs IKej start

Öppen motion 9

7 370 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter AnderssonSöders-Tyresö1:05:158:51
2Tomas SjökvistOK Österåker1:12:30+7:159:50
3Erik MattssonJärla Orientering1:12:41+7:269:51
4Magnus Backlundklubblös1:14:10+8:5510:03
5Magnus JohanssonIFK Lidingö SOK1:14:24+9:0910:05
6Carl Sundeliusklubblös1:15:21+10:0610:13
7Kristofer ThorslundVäsby OK1:16:08+10:5310:19
8John HartleySöders-Tyresö1:17:25+12:1010:30
9Martina GrothTullinge SK1:17:45+12:3010:32
10Josefine KlintbergEksjö SOK1:18:33+13:1810:39
11Anders KällTumba-Mälarhöjden OK1:18:46+13:3110:41
12Claes Anderssonklubblös1:19:56+14:4110:50
13Fredrik ÖrnlidTäby OK1:20:41+15:2610:56
14Sven UndelandSödertälje-Nykvarn OF1:21:39+16:2411:04
15Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK1:23:07+17:5211:16
16Irina NybergHellas Orientering1:23:56+18:4111:23
17Björn BängtssonCentrum OK1:26:09+20:5411:41
18Ulf BylundIFK Enskede1:27:32+22:1711:52
19Sofia ForsgrenOK Skogsfalken1:33:50+28:3512:43
20Ola Sandenklubblös1:35:30+30:1512:57
21Conny EkstrandOK Älvsjö-Örby1:40:31+35:1613:38
22Magnus SneitzJärfälla OK1:42:57+37:4213:58
23Erik BerglundSkarpnäcks OL1:59:47+54:3216:15
24Christer SerranderSödertälje-Nykvarn OF2:08:56+1:03:4117:29
25Magnus JosefssonVäsby OK2:17:27+1:12:1218:38

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser