Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nacka by Night

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nacka by Night
Arrangörsorganisation: OK Ravinen
Datum: fredag 2 oktober 2015

D16

4 400 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Vilma GotheOK Ravinenej start

H16

5 250 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jason BransomeOK Ravinen39:007:25
2Ruben BryngelssonTullinge SK42:04+3:048:00
3Oskar EdvardssonJärfälla OK42:11+3:118:02
4Hannes SvahnOK Ravinen45:05+6:058:35
5Ivar Lidström LauriSnättringe SK51:12+12:129:45
6Magnus EricsonJärla Orientering1:01:17+22:1711:40
Kasper FranssonOK Ravinenej godkänd
Simon TörnqvistOK Ravinenej start

H16 Kort

3 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav NirvinHaninge SOK35:5710:43

D14

3 525 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia EdvardssonJärfälla OK38:4610:59

H14

3 525 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby24:106:51
2Trevor BransomeSkogsluffarnas OK25:27+1:177:13
3Melker HörnfeldtOK Ravinen27:49+3:397:53
4Martin RinnbäckOK Ravinen31:42+7:328:59
5Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby33:03+8:539:22
6Petter MyrenbergOK Älvsjö-Örby41:18+17:0811:42
Albin LindskogOK Ravinenej start

D12

2 725 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa SundströmJärla Orientering26:519:51
2Ida ÖsterbergGustavsbergs OK32:57+6:0612:05
3Tindra JonssonSkarpnäcks OL37:32+10:4113:46
Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OLej start
Lilo KardJärla Orienteringej start

H12

2 950 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alvin CraigOK Ravinen27:269:17
2Erik BovalliusJärfälla OK27:43+0:179:23
3Johan FochsenWaxholms OK29:55+2:2910:08
4Henrik SvenssonOK Ravinen30:56+3:3010:29
5Ivar GentzJärla Orientering43:02+15:3614:35
6Hugo LindskogOK Ravinen43:09+15:4314:37
Max LönnqvistOK Ravinenej godkänd

D12 Kort

2 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Louise LindellGustavsbergs OKej godkänd

D10

2 450 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Sofie LindellGustavsbergs OKej start

H10

2 450 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik LundquistOK Ravinen22:119:03
2Jens FochsenWaxholms OK28:35+6:2411:39
3Max ÖsterbergGustavsbergs OK30:21+8:1012:23
4Olof NordlundJärla Orientering59:14+37:0324:10
Linus NilssonOK Österåkerej start

U2

2 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vidar PihloOK Ravinen25:1510:18
2Gustav LübckeOK Ravinen33:07+7:5213:31
3Teodor EricsonJärla Orientering33:19+8:0413:35
4Sanna RinnbäckOK Ravinen33:32+8:1713:41
5Lara HengstlerJärla Orientering35:45+10:3014:35

Öppen motion 1

2 275 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes  LubckeOK Ravinen36:5416:13

Öppen motion 3

2 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik NordlundJärla Orientering37:2214:39
2Åsa NylénBromma-Vällingby SOK48:59+11:3719:12
3Anna TuressonBromma-Vällingby SOK49:02+11:4019:13
4Aija SadurskisCentrum OK50:56+13:3419:58
Annika LubckeOK Ravinenej godkänd

Öppen motion 5

3 350 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK35:0310:27
2Torbjörn BergmanSnättringe SK37:52+2:4911:18
3Allan EverumStockholm Multisport Klubb39:04+4:0111:39
4Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby43:34+8:3113:00
5Anders BryngelssonTullinge SK47:47+12:4414:15
6Malin Görhammarklubblös54:50+19:4716:22
7Susanne Nyrénklubblös54:51+19:4816:22
8Ann-sofie Lindrothklubblös54:53+19:5016:22
9Anna LindellGustavsbergs OK1:02:25+27:2218:37

Öppen motion 7

3 425 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria EdvardssonJärfälla OK45:2113:14
2Cecilia FochsenWaxholms OK57:22+12:0116:44
3Jan BojlingSolna OK59:47+14:2617:27
4Lars NordinSolna OK1:08:55+23:3420:07

Öppen motion 8

4 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon MellinSundbybergs IK35:318:15
2Bo LauriSnättringe SK43:34+8:0310:07
3Håkan SjunnestrandSolna OK44:47+9:1610:24
4Jacob SvenssonSöders-Tyresö45:18+9:4710:32
5Christer NordströmOK Älvsjö-Örby46:37+11:0610:50
6Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby46:48+11:1710:53
7Magnus LönnqvistOK Ravinen48:40+13:0911:19
8Johan HörnfeldtOK Ravinen49:12+13:4111:26
9Jonatan LindellGustavsbergs OK49:45+14:1411:34
10Torbjörn Thorsénklubblös49:57+14:2611:36
11Mikael CronhjortSolna OK51:13+15:4211:54
12Hans RullgårdSolna OK57:00+21:2913:15
Filippa GrelzSöders-Tyresöej start
Niclas NilssonOK Österåkerej start

Öppen motion 9

7 525 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:05:008:38
2Nils EdvardssonJärfälla OK1:06:38+1:388:51
3Ola BovalliusJärfälla OK1:10:07+5:079:19
4Juha LoenbergSkarpnäcks OL1:10:25+5:259:21
5Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby1:24:06+19:0611:10
6Nicolas SpiliersIFK Lidingö SOK1:33:39+28:3912:26
7Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:40:52+35:5213:24

Öppen motion 11

5 675 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats SandinHaninge SOK58:2110:16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser