Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Järladubbeln, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Järladubbeln, medeldistans
Arrangörsorganisation: Järla Orientering
Datum: lördag 2 maj 2015

D21

4 870 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tatyana RiabkinaHellas Orientering36:047:24
2Miri Thrane ØdumOK Pan Århus38:39+2:357:56
3Johanna LönnkvistTullinge SK39:09+3:058:02
4Rebecka HeinrupTullinge SK39:49+3:458:10
5Josefine KlintbergEksjö SOK40:29+4:258:18
6Christina Lövald HellbergTäby OK40:51+4:478:23
7Camilla HellströmSöders-Tyresö41:20+5:168:29
8Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK42:15+6:118:40
9Jenny LönnkvistTullinge SK43:38+7:348:57
10Malin AnnegårdCentrum OK44:09+8:059:03
11Frida AspnäsOK Kolmården44:20+8:169:06
12Nina DeboussardIFK Enskede44:30+8:269:08
13Jenny ErikssonOK Kåre44:48+8:449:11
14Kicki SkogTullinge SK45:19+9:159:18
15Emma DahlstedtIFK Lidingö SOK45:35+9:319:21
16Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK46:33+10:299:33
17Tina JunegardTullinge SK46:52+10:489:37
18Linda LarssonTullinge SK47:05+11:019:40
19Andrea WesterdahlTullinge SK48:03+11:599:51
20Lovisa Onsbring GustafsonÄrla IF49:45+13:4110:12
21Magdalena Vande VoordeTullinge SK50:00+13:5610:16
22Lena ÖhmanCentrum OK50:09+14:0510:17
23Linnea BörjarsCentrum OK50:26+14:2210:21
24Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK50:42+14:3810:24
25Karin AlmgrenSöders-Tyresö51:07+15:0310:29
26Ida ForsénTullinge SK52:10+16:0610:42
27Elin SundqvistTullinge SK52:35+16:3110:47
28Maria SchmiterlöwHjobygdens OK53:56+17:5211:04
29Henny SamuelssonCentrum OK1:05:11+29:0713:23
30Sara JonassonCentrum OK1:09:35+33:3114:17
31Therese PerssonSnättringe SK1:11:47+35:4314:44
32Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK1:17:23+41:1915:53
Felicity BrownIFK Lidingö SOKej godkänd
Stina AndreassonGustavsbergs OKej start

H21

6 480 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus MartinelleSöders-Tyresö43:196:41
2Niklas SundqvistTullinge SK43:46+0:276:45
3Topi PenttinenOK Trian44:20+1:016:50
4Vladislav MalyshevHellas Orientering44:33+1:146:52
5Simon AnderssonForsa OK45:57+2:387:05
6Johan KärrströmTullinge SK46:22+3:037:09
7Markus FredlundTullinge SK46:46+3:277:13
8Alexander HansenSöders-Tyresö47:52+4:337:23
9Martin LarboIFK Lidingö SOK48:04+4:457:25
10Casper GidingKamrat och IF KIF48:07+4:487:25
11Göran ThimbergSöders-Tyresö48:09+4:507:25
12Anders BoströmJärfälla OK49:17+5:587:36
13Jesper LundTullinge SK49:49+6:307:41
14Henrik ErikssonCentrum OK49:52+6:337:41
15Roman NazarovHellas Orientering50:17+6:587:45
16Tintin KarlbergTullinge SK50:51+7:327:50
17Jonas KjällOK Löftan51:50+8:317:59
18Jan HollbeckBromma-Vällingby SOK52:24+9:058:05
19Fredrik SteneboAttunda OK52:57+9:388:10
20Karl EngesAttunda OK53:50+10:318:18
21Christian RotvikerCentrum OK54:07+10:488:21
22Sverker LenasCentrum OK54:36+11:178:25
23Oscar IvarssonHestra IF54:45+11:268:26
24Stuart FellCentrum OK55:15+11:568:31
25Oskar BacklundÄrla IF55:17+11:588:31
26Martin ŠmelíkHellas Orientering56:08+12:498:39
27Tobias ForsénTullinge SK57:10+13:518:49
28Antonio SeriniIFK Lidingö SOK57:36+14:178:53
29Jesper NelsénFalkenbergs OK58:01+14:428:57
30Gustav NäsmanCentrum OK59:13+15:549:08
31Kristoffer EdshageCentrum OK1:00:25+17:069:19
32Roland PerssonSkarpnäcks OL1:00:39+17:209:21
33Henrik SjögrenHaninge SOK1:02:06+18:479:35
34Ivar Lidström LauriSnättringe SK1:02:34+19:159:39
35Holger KohrCentrum OK1:04:03+20:449:53
36Peter AnderssonSöders-Tyresö1:04:49+21:3010:00
37Erik AnderssonOK Södertörn1:05:32+22:1310:06
38Martin TichovskySK Praga1:05:59+22:4010:10
39Filip HolmHalmstad OK1:07:37+24:1810:26
40Christofer NäsholmÄrla IF1:07:46+24:2710:27
41Emil HåsteenRånäs OK1:23:35+40:1612:53
42Johan ForsstedtSöders-Tyresö1:30:12+46:5313:55
Johan KaminskyIF Hagenej godkänd
Simon MarkendahlOK Klyftamoej godkänd
Martin Holth  JohannessenKamrat och IF KIFej godkänd
Daniele OrlerIFK Lidingö SOKej godkänd
Kaspar HäglerJärla Orienteringej godkänd
Lars JakobssonCentrum OKej start
Leonas MockunasHellas Orienteringej start
Aleksandr ManoilovJärfälla OKej start
Nicklas BergströmTäby OKej start
Tomas HolmbergOK Södertörnej start

D20

4 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka HoppeIF Thor40:359:41
2Linnéa EngstedtTullinge SK42:57+2:2210:15
3Alexandra LengquistTullinge SK58:27+17:5213:56

H20

4 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Yngve RahlénOK Ravinenej godkänd

D18

3 860 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda BerggrenTullinge SK32:568:31
2Hanna HänströmTäby OK33:23+0:278:38
3Myrra CarlssonOK Orion38:17+5:219:55
4Frida JunegardTullinge SK41:10+8:1410:39
5Hanna RöstinSöders-Tyresö50:31+17:3513:05
6Agnes LundqvistJärfälla OK57:12+24:1614:49
7Filippa GrelzSöders-Tyresö1:00:46+27:5015:44
8Märta SkogTullinge SK1:15:23+42:2719:31
Julia FrejdOK Ravinenej godkänd
Cecilia SpångbergLunds OKej godkänd

H18

4 330 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ImarkTullinge SK31:597:23
2Hugo DahlbergHaninge SOK34:51+2:528:02
3Josef KociTullinge SK36:25+4:268:24
4Victor ImarkTullinge SK37:07+5:088:34
5Egil MorastHaninge SOK37:20+5:218:37
6Ondrej VystavelTullinge SK40:23+8:249:19
7Olle SkogTullinge SK40:48+8:499:25
8Felix BjörkblomSöders-Tyresö57:07+25:0813:11
Anton HolmbackSolf IKej godkänd
Mattias PernebyIFK Lidingö SOKej start

D16

3 650 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonna LundbäckJärfälla OK53:4414:43
2Sofia ZillingOK Södertörn1:13:55+20:1120:15
Trine KarlbergTullinge SKej godkänd
Inez EklundSkarpnäcks OLej godkänd
Sofia BengtssonSundbybergs IKej start

H16

3 650 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HerneOK Ravinen25:266:58
2Lukas HellgrenOK Ravinen29:33+4:078:05
3Oskar ForsbergTullinge SK30:41+5:158:24
4Felix PerssonHaninge SOK31:31+6:058:38
5Hannes SvahnOK Ravinen36:55+11:2910:06
6Tobias KarlssonSnättringe SK37:42+12:1610:19
7Kasper FranssonOK Ravinen39:19+13:5310:46
8Adam HedbergOK Södertörn46:05+20:3912:37
9Lukas LanttoBromma-Vällingby SOK51:43+26:1714:10
10Emil GustafssonJärfälla OK1:14:00+48:3420:16
11Magnus EricsonJärla Orientering1:14:19+48:5320:21
Alvar TrojenborgJärla Orienteringej godkänd
Axel KudinoffOK Södertörnej start
Marcus Salomon-SörensenAttunda OKej start
Mattias IvaresOK Södertörnej start

D16 Kort

3 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin AdolfssonOK Södertörn54:5317:32
Moa HillTumba-Mälarhöjden OKej start

H16 Kort

3 240 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Gustav NirvinHaninge SOKej start

D14

3 130 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia EngelOK Ravinen29:569:33
2Linda RennerOK Södertörn29:59+0:039:34
3Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna30:09+0:139:37
4Lotten SandénOK Södertörn37:48+7:5212:04
5Nina PerssonHaninge SOK42:01+12:0513:25
6Tyra AlmJärla Orientering46:18+16:2214:47
7Petrina CostermansJärla Orientering46:37+16:4114:53
8Hedda VildirSkarpnäcks OL55:03+25:0717:35
9Alice HallménJärfälla OK1:11:29+41:3322:50
Sanna HedbergOK Södertörnej godkänd
Ellen EkströmOK Ravinenej godkänd

H14

3 130 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LundbäckJärfälla OK32:5510:30
2Erik Lidström LauriSnättringe SK33:23+0:2810:39
3Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK37:24+4:2911:56
4Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby42:02+9:0713:25
5Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby46:17+13:2214:47
6Vilhelm KarlinSundbybergs IK52:52+19:5716:53
7Jacob WolgastSnättringe SK56:24+23:2918:01
8Victor SadaranganiJärla Orientering1:01:55+29:0019:46
9Timothy Arkwall-LindqvistJärla Orientering1:11:00+38:0522:41
10David BernSnättringe SK1:14:18+41:2323:44
11John WolgastSnättringe SK1:16:23+43:2824:24
12Josef FranzénSnättringe SK1:28:30+55:3528:16
Albin LindskogOK Ravinenej godkänd
Elias NorrmanHaninge SOKej start
Gustav BjörklundOK Ravinenej start
Oskar NilssonJärfälla OKej start
Edvin OgeborgJärla Orienteringej start

D14 Kort

2 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK52:2019:31

H14 Kort

2 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hampus AlzénGustavsbergs OKej godkänd

D12

2 680 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Smilla MogensenOK Ravinen28:2810:37
2Åsa SundströmJärla Orientering37:12+8:4413:52
3Tindra JonssonSkarpnäcks OL43:18+14:5016:09
4Alannah HellstadiusOK Älvsjö-Örby53:57+25:2920:07
5Ida ÖsterbergGustavsbergs OK54:10+25:4220:12
6Lilo KardJärla Orientering55:49+27:2120:49
7Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby1:01:26+32:5822:55
8Elin WolgastSnättringe SK1:03:50+35:2223:49
9Nora LundinSkogsluffarnas OK1:06:14+37:4624:42
10Helena BernSnättringe SK1:17:28+49:0028:54
Sofia ErséusJärla Orienteringej godkänd
Klara NilssonSkogsluffarnas OKej start

H12

2 680 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK22:188:19
2Olle KallurOK Ravinen28:17+5:5910:33
3Oscar AnelandOK Ravinen28:30+6:1210:38
4Henrik SvenssonOK Ravinen32:07+9:4911:59
5Björn RennerOK Södertörn32:47+10:2912:13
6Melker CarlingerSkogsluffarnas OK33:03+10:4512:19
7Olle SandströmOK Ravinen33:09+10:5112:22
8Anton TörnqvistFK Vittus33:48+11:3012:36
9Ivar GentzJärla Orientering34:34+12:1612:53
10Andreas AnderssonSkogsluffarnas OK37:32+15:1414:00
11Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK38:01+15:4314:11
12Viktor SöderbergJärla Orientering40:04+17:4614:57
13Eskil CostermansJärla Orientering40:10+17:5214:59
14Gustav LyckebäckSigtuna OK41:59+19:4115:39
15Elis RundströmIFK Enskede42:30+20:1215:51
16Olle ThimbergSöders-Tyresö42:59+20:4116:02
17Hugo LindskogOK Ravinen43:36+21:1816:16
18Viktor ZillingOK Södertörn52:10+29:5219:27
19Ludwig BerglindOK Södertörn54:03+31:4520:10
20Mattis SandénOK Södertörn55:13+32:5520:36
21Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:10:08+47:5026:10
22Anton SjödinGustavsbergs OK1:26:47+1:04:2932:22
Edvin ForsbergOK Ravinenej godkänd
Alexander ThulinSkogsluffarnas OKej godkänd

D12 Kort

2 670 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Maya KastlanderJärla Orienteringej start

H12 Kort

2 670 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Harald Barck-HolstSnättringe SK1:20:2030:05

D10

2 670 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ZettervallOK Dacke29:0610:53
2Alva Lidström LauriSnättringe SK31:37+2:3111:50
3Klara JunegardTullinge SK36:49+7:4313:47
4Signe FeilSundsvalls OK41:07+12:0115:23
5Ebba ForsbergOK Ravinen56:00+26:5420:58
6Linn DeboussardIFK Enskede57:43+28:3721:37
7Lina TorbiörnssonJärla Orientering1:04:50+35:4424:16
Hanna CarlqvistSnättringe SKej start
Paulina AlzénGustavsbergs OKej start

H10

2 670 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF26:5910:06
2Hannes MogensenOK Ravinen27:03+0:0410:07
3Edvin WollbrandOK Ravinen33:52+6:5312:41
4Noel FerreraSkarpnäcks OL34:22+7:2312:52
5Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK35:34+8:3513:19
6Max ÖsterbergGustavsbergs OK36:33+9:3413:41
7William OksvoldOK Kåre37:49+10:5014:09
8Albin WollbrandOK Renen37:56+10:5714:12
9Simon StridhSkogsluffarnas OK39:55+12:5614:57
10Erik NederheimHaninge SOK42:40+15:4115:58
11Lotus SöderlundJärla Orientering45:30+18:3117:02
12Ludvig HagwallJärla Orientering54:39+27:4020:28
Theodor HolmströmSkogsluffarnas OKej godkänd

D35

4 190 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hana TichovskaSK Praga44:4310:40
2Lina MatthewsTullinge SK45:20+0:3710:49
3Malin LindskogOK Ravinen46:27+1:4411:05
4Daniela RennerOK Södertörn48:10+3:2711:29
5Carina HallendalIFK Enskede48:21+3:3811:32
6Elin AhlströmIFK Enskede53:23+8:4012:44
7Sofia PerssonTullinge SK1:03:03+18:2015:02

H35

4 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael JanssonIFK Lidingö SOK37:238:18
2Ove OksvoldCentrum OK38:06+0:438:28 Ladda ner rutt i gpx-format
3Anders OksvoldOK Kåre39:01+1:388:40
4Johan HedmanSöders-Tyresö39:11+1:488:42
5Magnus LindblomGustavsbergs OK45:28+8:0510:06
6Per OksvoldIF Thor46:12+8:4910:16
Linus RisplingCentrum OKej start

D40

4 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna EkOK Grip45:0111:00
2Marie LyckebäckSigtuna OK50:09+5:0812:15
3Kristina AnelandOK Ravinen50:58+5:5712:27
4Sonia PerssonHaninge SOK1:13:51+28:5018:03
Priscilla FerreraSkarpnäcks OLutgått

H40

4 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maxim RiabkinHellas Orientering32:597:19
2Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK38:49+5:508:37
3Mikael ChristensenIFK Enskede41:16+8:179:10
4Torbjörn OlssonSundbybergs IK42:46+9:479:30
5Robert LidströmTullinge SK46:41+13:4210:22
6Jörgen RydeniusTullinge SK48:55+15:5610:52

D45

3 860 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin ImarkTullinge SK40:1610:25
2Annika LindbergAttunda OK41:26+1:1010:44
3Anna LarssonSöders-Tyresö46:48+6:3212:07
4Karin SteneboAttunda OK53:40+13:2413:54
5Ileana von MelenIFK Enskede59:23+19:0715:23
6Mari-Helen LidströmSnättringe SK1:22:26+42:1021:21
Mia JodalGöteborg-Majorna OKutgått
Jenny AxelssonSnättringe SKej start

H45

4 330 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pelle ForsbergIFK Enskede32:227:28
2Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna34:14+1:527:54
3Mats LundbäckJärfälla OK38:54+6:328:59
4Henrik MorastHaninge SOK39:41+7:199:09
5Mark RudaOK Ravinen40:20+7:589:18
6Per WollbrandOK Ravinen40:46+8:249:24
7Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK43:34+11:1210:03
8Fredrik MorastHaninge SOK43:39+11:1710:04
9Mattias SkepplingOK Södertörn44:28+12:0610:16
10Pär HedlundIFK Enskede47:42+15:2011:00
11Jan StridhSkogsluffarnas OK48:19+15:5711:09
12Joakim SkantzeSundbybergs IK48:56+16:3411:18
13Joakim PerssonHaninge SOK49:12+16:5011:21
14Oskar NederheimHaninge SOK50:54+18:3211:45
15Ove GustafssonJärfälla OK51:11+18:4911:49
16Olle SandénOK Södertörn51:25+19:0311:52
17Tomas MattssonOK Södertörn52:36+20:1412:08
18Magnus GrafströmCentrum OK55:37+23:1512:50
19Håkan CarlqvistSnättringe SK58:00+25:3813:23
20Björn ZettervallOK Dacke59:26+27:0413:43
21Peter LandénGustavsbergs OK1:02:17+29:5514:23
Peo EkströmOK Ravinenej godkänd
Per NilssonJärfälla OKej start
Robert HaglundHaninge SOKej start
Esa MyllyvainioSundbybergs IKej start

D50

3 590 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin SundqvistTullinge SK36:5210:16
2Helena LindmanNässjö OK40:38+3:4611:19
3Kristina BergstrandSöders-Tyresö41:31+4:3911:33
4Katarina RingelsOK Klemmingen42:33+5:4111:51
5Karin GreilertHaninge SOK43:23+6:3112:05
6Eva SvanbergJärfälla OK43:36+6:4412:08
7Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK44:49+7:5712:29
8Agneta LindblomIFK Enskede45:31+8:3912:40
9Pia BoudrieVäsby OK47:27+10:3513:13
10Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby47:28+10:3613:13
11Katarina SahlstenSkarpnäcks OL47:51+10:5913:19
12Annika SvenssonSolna OK49:56+13:0413:54
13Marie HäggstrandSödertälje-Nykvarn OF50:35+13:4314:05
14Kristina SpångbergLunds OK1:11:29+34:3719:54

H50

4 190 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikard ImarkTullinge SK30:557:22
2Lars PalmqvistJärfälla OK34:01+3:068:07
3Jan KarlssonSöders-Tyresö36:32+5:378:43
4Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF38:15+7:209:07
5Lars GreilertHaninge SOK39:20+8:259:23
6Anders MattssonOK Älvsjö-Örby39:41+8:469:28
7Göran HellgrenOK Södertörn39:42+8:479:28
8Jan FrödinIFK Enskede40:20+9:259:37
9Carl-Johan ThorellOK Ravinen40:24+9:299:38
10Bengt HaglundLeksands OK41:53+10:589:59
11Mats BernSnättringe SK43:20+12:2510:20
12Peter ZetterströmSöders-Tyresö44:00+13:0510:30
13Anders BengtssonSundbybergs IK45:21+14:2610:49
14Staffan ZillingOK Södertörn45:35+14:4010:52
15Jan LavénGustavsbergs OK45:49+14:5410:56
16Eric HuijsersHammarby IF OF51:53+20:5812:22
17Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK52:33+21:3812:32
18Per WolgastSnättringe SK1:04:56+34:0115:29
19Anders WinaldHellas Orientering1:11:21+40:2617:01
20Claes RennerOK Södertörn1:17:17+46:2218:26
21Torbjörn JohanssonOK Södertörn1:17:43+46:4818:32
Anders BjörklundOK Ravinenej start
Anders SkogTullinge SKej start

D55

3 010 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro LönnkvistTullinge SK30:029:58
2Åsa SundbergOK Södertörn31:51+1:4910:34
3EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF31:53+1:5110:35
4Susanne PerssonÄrla IF32:18+2:1610:43
5Pia-Lena PutkonenTullinge SK36:16+6:1412:02
6Eva MolénSkarpnäcks OL36:57+6:5512:16
7Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby38:17+8:1512:43
8Anna-Karin OhlssonTullinge SK39:27+9:2513:06
9Maggan TärnblomSöders-Tyresö40:39+10:3713:30
10Margareta WadinOK Älvsjö-Örby41:06+11:0413:39
11Inger VennbergOK Renen41:59+11:5713:56
12Lotta Valentin LarssonGustavsbergs OK43:33+13:3114:28
13Marianne JernbergSöders-Tyresö48:18+18:1616:02
14Ing-Mari EskilssonHaninge SOK50:28+20:2616:45
15Christel NilssonHaninge SOK51:01+20:5916:56
16Christina NordströmBodens BK55:56+25:5418:34
17Monika LarssonSkarpnäcks OL56:09+26:0718:39

H55

4 090 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn RosendahlÄrla IF34:008:18
2Johnny JunegardTullinge SK35:45+1:458:44
3Ulf BurmanGustavsbergs OK36:49+2:499:00
4Jan EskilssonHaninge SOK40:01+6:019:47
5Arne KlintbergEksjö SOK43:58+9:5810:44
6Lars LindholmSkarpnäcks OL44:57+10:5710:59
7Mikael SundqvistTullinge SK46:17+12:1711:18
8Göran EklundSkarpnäcks OL47:35+13:3511:38
9Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby48:58+14:5811:58
10Lars HagrotTäby OK50:27+16:2712:20
11Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK55:36+21:3613:35
12Gunnar SvanbergJärfälla OK57:17+23:1714:00
13Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK58:20+24:2014:15
14Anders RensgardOK Renen1:00:52+26:5214:52
15Kenneth PetterssonJärfälla OK1:12:34+38:3417:44
Håkan TärnrotHellas Orienteringej start
Jörgen BatzSkarpnäcks OLej start

D60

3 220 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin IvarssonHaninge SOK40:5712:43
2Anneli LindqvistGustavsbergs OK42:41+1:4413:15
3Ingela NelsénFalkenbergs OK44:50+3:5313:55
4Ing-Marie BackOK Södertörn45:14+4:1714:02
5Agneta HolmgrenBergnäsets AIK49:32+8:3515:22
6Ingrid GraneliHaninge SOK55:18+14:2117:10
7Helena KorhonenHaninge SOK1:25:04+44:0726:25

H60

3 860 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF33:158:36
2P-O IvarssonHaninge SOK35:20+2:059:09
3Arne BackOK Södertörn35:38+2:239:13
4Thomas WesterGustavsbergs OK36:52+3:379:33
5Pelle BengtssonIFK Enskede38:22+5:079:56
6Kent TörnqvistFK Vittus40:35+7:2010:30
7Per ÖhlundGustavsbergs OK40:36+7:2110:31
8Christer NordströmOK Älvsjö-Örby44:49+11:3411:36
9Stefan CarlssonSOK Viljan45:20+12:0511:44
10Torbjörn BergmanSnättringe SK46:23+13:0812:00
10Matz LarssonGustavsbergs OK46:23+13:0812:00
12Reijo KorhonenHaninge SOK46:53+13:3812:08
13Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK49:27+16:1212:48
14Göran HedströmIFK Enskede49:43+16:2812:52
15Lars PalinSundsvalls OK53:04+19:4913:44
16Matts BjörkeSöders-Tyresö53:54+20:3913:57
17Lennart HävrénTullinge SK55:51+22:3614:28
18Tommy WendtHellas Orientering56:12+22:5714:33
19Reinhold LenneboIF Thor59:14+25:5915:20
20Håkan ErikssonUmeå OK1:13:26+40:1119:01
Thomas ZakrissonIFK Lidingö SOKej godkänd
Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OFutgått
Eidar LindgrenOK Ravinenej start

D65

2 860 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL31:1110:54
2Anne LundmarkJärfälla OK33:25+2:1411:41
3Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK37:19+6:0813:02
4Maria EhnTullinge SK37:34+6:2313:08
5Aila HalttunenHaninge SOK43:36+12:2515:14
6Gunilla GlanshedIFK Enskede46:33+15:2216:16
7Viveka BackmanTullinge SK53:52+22:4118:50
Dagny TirénOK Ravinenutgått

H65

3 590 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK36:2410:08
2Paul NorénOK Södertörn37:42+1:1810:30
3Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK38:48+2:2410:48
4Ingvar SvenssonBjursås OK39:35+3:1111:01
5Kjell HolmbergOK Södertörn41:15+4:5111:29
6Leif CarlssonSkarpnäcks OL41:45+5:2111:37
7Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö43:08+6:4412:00
8Ulf StridhSnättringe SK46:14+9:5012:52
9Ingemar LarssonTullinge SK46:36+10:1212:58
10Leif JonssonGustavsbergs OK47:05+10:4113:06
11Göran AnderssonEnebybergs IF47:49+11:2513:19
12Karl Evert SvenssonIF Hagen47:51+11:2713:19
13Bror FureskogAlfta-Ösa OK50:11+13:4713:58
14Tommy WåhlinOK Enen52:46+16:2214:41
15Anders StenbackBromma-Vällingby SOK55:42+19:1815:30
16Ebbe AdolfssonSundbybergs IK55:56+19:3215:34
17Gunnar HedbergÖstersunds OK56:24+20:0015:42
18Mats KlingvallUmeå OK58:58+22:3416:25
Ingemar GardSöders-Tyresöej godkänd
Gunnar EhnTullinge SKej godkänd
Martin ErikssonOK Södertörnej start
Åke WansölinSöders-Tyresöej start
Karl-Erik JohanssonOK Södertörnej start

D70

2 860 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla HäggstrandTumba-Mälarhöjden OK40:1814:05
2Siv FrölundHaninge SOK1:04:31+24:1322:33
3Christina LarssonSöders-Tyresö1:11:43+31:2525:04
4Gunnel BalckIFK Enskede1:14:28+34:1026:02
5Kristina SkoglundHellas Orientering1:17:16+36:5827:00

H70

3 010 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf SkoglundHellas Orientering29:299:47
2Tage SandbergBromma-Vällingby SOK29:43+0:149:52
3Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF30:51+1:2210:14
4Leif MagnussonSkogsluffarnas OK31:05+1:3610:19
5Bo HedlundIFK Enskede31:57+2:2810:36
6Leif StrandbergGustavsbergs OK33:27+3:5811:06
7Rune RådeströmSnättringe SK33:53+4:2411:15
8Kurt AnderssonEnebybergs IF37:59+8:3012:37
9John ÖstlundSundbybergs IK39:05+9:3612:59
10Reine BorgströmSkogsluffarnas OK40:53+11:2413:34
11Jan BojlingSolna OK43:59+14:3014:36
12Håkan SjökvistSöders-Tyresö44:09+14:4014:40
13Levin SvedbergSundbybergs IK45:00+15:3114:57
14Lars NordinSolna OK45:08+15:3914:59
15Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK47:24+17:5515:44
16Gunnar BengtssonSundsvalls OK49:09+19:4016:19
17Bertil RydgrenIFK Enskede50:20+20:5116:43
18Göran GlanshedIFK Enskede51:11+21:4217:00
19Staffan ElmhagenSöders-Tyresö51:38+22:0917:09
20Ingvar JanssonSundbybergs IK52:20+22:5117:23
21Lars ÖhmanFredrikshofs IF Skid & OK52:23+22:5417:24
22Rolf LöfqvistSöders-Tyresö54:28+24:5918:05
23Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF55:53+26:2418:33
Olle ÖbergSkogsluffarnas OKej start

D75

2 580 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby38:3714:58
2Britt ErikssonHammarby IF OF42:59+4:2216:39
3Berit LindungerHaninge SOK43:32+4:5516:52
4Gunnel JunegardOK Södertörn45:30+6:5317:38
5Gunvor GranathNynäshamns OK57:04+18:2722:07
6Gun LarssonHammarby IF OF58:48+20:1122:47
Edda NilssonStockholmspolisens IF OFej godkänd

H75

3 220 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf EskilssonOK Södertörn42:5513:19
2Leif LundquistEnebybergs IF43:06+0:1113:23
3Sture NilssonStockholmspolisens IF OF47:37+4:4214:47
4Benny BogstedtTullinge SK53:41+10:4616:40
5Bjarne ErlandssonHammarby IF OF54:55+12:0017:03
6Gunnar BramstenSundbybergs IK55:35+12:4017:15
7Kjell HäggstrandTumba-Mälarhöjden OK1:01:59+19:0419:14
8Sören JanssonSundsvalls OK1:06:07+23:1220:31
9Ove ArvidssonOK Södertörn1:18:24+35:2924:20
Leif HermundstadSnättringe SKej godkänd
Jan SöderbergIFK Lidingö SOKej start
Rune KarlssonSundbybergs IKej start

D80

2 580 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta WestergrenTäby OK1:06:5725:56
2Sonja SundellSundbybergs IK1:12:00+5:0327:54
3Solveig SpångbergIFK Lidingö SOK1:39:31+32:3438:34

H80

2 780 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby51:5918:41
2Anders BackOK Ravinen1:00:26+8:2721:44
3Lars LöthmanJärfälla OK1:08:20+16:2124:34

H85

2 580 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per WesterGustavsbergs OK1:07:2026:05
2Gert GyllbrandGustavsbergs OK1:08:00+0:4026:21
3Lennart WestergrenSöders-Tyresö1:48:57+41:3742:13

Inskolning

1 350 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elin AlmgrenSöders-Tyresöfullföljt
Nils AndreassonIFK Göteborgfullföljt
Sven BörjessoKlubblösfullföljt
Frida EkOK Ravinenfullföljt
Julia EkOK Ravinenfullföljt
Ruben FlarupKlubblösfullföljt
Lova JonssonSkarpnäcks OLfullföljt
Teodor JonssonSkarpnäcks OLfullföljt
Frida JosefssonVäsby OKfullföljt
Tyra Lööf NylundCentrum OKfullföljt
Isak RingelsOK Klemmingenfullföljt
Ebba SahlstedtSöders-Tyresöfullföljt
Felicia SunesonJärla Orienteringfullföljt
Agnes FeilSundsvalls OKutgått
Noel KjellbergerIFK Göteborgutgått
Mira VejerdahlIFK Lidingös Skid o OKutgått

U1

2 270 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam MessiliOK Ravinen23:0310:09
2Walter OksvoldOK Kåre23:04+0:0110:09
3Ture LindskogOK Ravinen23:26+0:2310:19
4Gustav LübckeOK Ravinen24:13+1:1010:40
5Ville ÅkerblomJärla Orientering25:16+2:1311:07
6Maja ThimbergSöders-Tyresö25:30+2:2711:14
7Mirjam CostermansJärla Orientering26:40+3:3711:44
8Magnus Barck-HolstSnättringe SK26:41+3:3811:45
9Olof HagwallJärla Orientering28:43+5:4012:39
10Dondi NilssonJärla Orientering33:03+10:0014:33
11Melker WollbrandOK Renen34:33+11:3015:13
12Emma KällmanHaninge SOK38:59+15:5617:10
13Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK41:08+18:0518:07
14Wilmer HagrotTäby OK41:29+18:2618:16

U2

2 660 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen AnelandOK Ravinen29:2711:04
2Lucas DeboussardIFK Enskede31:17+1:5011:45
3Tuvali EkenmanOK Ravinen35:15+5:4813:15
4Maja ArvidsonOK Ravinen41:28+12:0115:35
5Ivar MessingCentrum OK42:59+13:3216:09
6Britta BörjessonJärla Orientering45:07+15:4016:57
7Einar KempeJärla Orientering46:33+17:0617:30
8Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK47:37+18:1017:54
9Wilma JosefssonVäsby OK48:13+18:4618:07
10Klara SamuelssonJärla Orientering57:59+28:3221:47
11Albin GentzJärla Orientering1:18:01+48:3429:19
12Tomas WallinJärla Orientering1:21:19+51:5230:34
13Morgan MäkeläHaninge SOK1:33:35+1:04:0835:10
14Teodor EricsonJärla Orientering1:37:02+1:07:3536:28
Emilia HagrotTäby OKutgått

U3

2 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Turid WärngårdSkarpnäcks OL53:3620:00
2Teodor KällmanHaninge SOK56:05+2:2920:55
3Wilma AlmJärla Orientering59:15+5:3922:06

Öppen motion 1

2 660 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Theo NylundOK Ravinen43:0816:12
2Markus LanttoBromma-Vällingby SOK46:15+3:0717:23
3Eva EkbergHellas Orientering59:30+16:2222:22
4Olle Unden-SanderKlubblös1:01:37+18:2923:09
5Annika LubckeKlubblös1:03:31+20:2323:52
Alicia Skogsluffarnas OKej godkänd

Öppen motion 3

3 110 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin LöfIK Hakarpspojkarna41:1613:16
2Evelina BergOK Ravinen46:19+5:0314:53
3Victoria FalkenströmSkogsluffarnas OK48:06+6:5015:27
4Esther von ZweigbergkSundbybergs IK56:35+15:1918:11
5Sandra PerssonIFK Göteborg58:50+17:3418:55
6Katrin JosefssonVäsby OK1:00:06+18:5019:19
7Johanna HelgardKlubblös1:03:00+21:4420:15
8Carl ClassonSkogsluffarnas OK1:14:29+33:1323:56
9Johanna RöstinSöders-Tyresö1:14:35+33:1923:58
10Adam DahoKlubblös1:14:40+33:2424:00
11Anna AdolfssonOK Södertörn1:17:25+36:0924:53
12Sima BaymaniSWE1:17:30+36:1424:55
13Elisabeth LindstedtOK Ravinen1:20:32+39:1625:53
14Emma StremanKlubblös1:24:25+43:0927:08
15Margaretha NylundOK Södertörn1:26:12+44:5627:43
15Johan NilssonSkogsluffarnas OK1:26:12+44:5627:43
17Klara NilssonSkogsluffarnas OK1:26:14+44:5827:43
18Anna WolgastKlubblös1:29:59+48:4328:56
19Pyttan AsplundOK Södertörn1:42:56+1:01:4033:05
20Ingela BerglindOK Södertörn1:48:13+1:06:5734:47
Birgitta Odby JanssonFrämmestads IKej godkänd
Andreas SelanderOK Kåreej godkänd
Oili DahlIFK Enskedeutgått
Peter LubckeKlubblösej start

Öppen motion 5

3 330 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders MeurkKlubblös43:1212:58
2Linnea HedinSöders-Tyresö44:07+0:5513:14
3Svante Barck-HolstSnättringe SK45:12+2:0013:34
4Thomas AnderssonSundbybergs IK46:04+2:5213:50
5Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby46:53+3:4114:04
6Johan RosénBromma-Vällingby SOK47:41+4:2914:19
7Ellie JohanssonKlubblös49:34+6:2214:53
8Ewert EngstedtTullinge SK51:36+8:2415:29
9Christian NilssonKlubblös52:59+9:4715:54
10Joel LundgrenSkarpnäcks OL53:36+10:2416:05
11Sara StenbackOK Kåre55:38+12:2616:42
12Magnus JosefssonVäsby OK58:18+15:0617:30
13Gunilla BergOK Ravinen58:50+15:3817:40
14Eva LenellMälarö SOK1:02:09+18:5718:39
15Michael SandbergKlubblös1:02:18+19:0618:42
16Lars AdolfssonOK Södertörn1:05:04+21:5219:32
17Susanne LundHaninge SOK1:07:04+23:5220:08
18Erik KarlinSundbybergs IK1:07:30+24:1820:16
19Anna DahoKlubblös1:07:48+24:3620:21
20Cecilia EnbäckSöders-Tyresö1:08:22+25:1020:31
21Kim KåbergSWE1:08:49+25:3720:39
22Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK1:09:49+26:3720:57
23Anki LindahlAttunda OK1:12:11+28:5921:40
24Cecilia AlzénGustavsbergs OK1:14:00+30:4822:13
25Eva NordströmOK Älvsjö-Örby1:20:09+36:5724:04
26Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:23:01+39:4924:55
27Margareta DahoKlubblös1:24:06+40:5425:15
28Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK1:36:05+52:5328:51
29Robert PuustaOK Älvsjö-Örby1:45:08+1:01:5631:34
Christer NelsénFalkenbergs OKej godkänd
Ingvar AnderssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Kajsa GuterstamTrosabygdens OKej godkänd
Robert WesterdahlTullinge SKej start

Öppen motion 7

3 310 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GranqvistOK Ravinen21:286:29
2Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK23:49+2:217:11
3Felix HellgrenOK Ravinen26:11+4:437:54
4Ida WikströmIFK Lidingö SOK27:20+5:528:15
5Erik ForsbergOK Ravinen27:38+6:108:20
6Camilla EngelOK Ravinen29:26+7:588:53
7Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF29:41+8:138:58
8Alexandra VejedalIFK Lidingös Skid o OK30:14+8:469:08
9Peter KarlbergSnättringe SK30:25+8:579:11
10Lena SundqvistTullinge SK32:00+10:329:40
11Karin WollbrandOK Renen33:02+11:349:58
12Malin KarlssonSöders-Tyresö33:52+12:2410:13
13Gro DahlbomCentrum OK33:55+12:2710:14
14Ann GranqvistOK Ravinen33:57+12:2910:15
15Elisabet EnmarkGävle OK34:07+12:3910:18
16Anders EnmarkGävle OK34:15+12:4710:20
17Anders BirkedalAttunda OK34:19+12:5110:22
18Per LengquistTullinge SK34:29+13:0110:25
19Göran OhlssonTullinge SK34:42+13:1410:29
20Eva TiseliusOK Kåre36:00+14:3210:52
21Per-Göran MånssonSödertälje-Nykvarn OF36:18+14:5010:58
22Johan OhlströmIF Thor36:26+14:5811:00
23Linnea NordTrosabygdens OK37:35+16:0711:21
24Claudia ZanetelKlubblös39:08+17:4011:49
25Astrid SegerlundSidensjö IK39:44+18:1612:00
26Erik EngstedtTullinge SK40:04+18:3612:06
27Linda SjögrenKamrat och IF KIF40:55+19:2712:21
28Jan SturestigOK Södertörn41:58+20:3012:40
29Håkan SvahnOK Ravinen44:52+23:2413:33
30Annica HedbergOK Södertörn44:54+23:2613:33
31Anders HänströmTäby OK46:15+24:4713:58
32Johan StrandbergStockholm Multi Sport48:22+26:5414:36
33Elinor LangeOK Ravinen48:29+27:0114:38
34Stefan NorellAttunda OK48:35+27:0714:40
35Rickard WassJärla Orientering48:36+27:0814:40
36Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK49:33+28:0514:58
37Patrik FagerströmOK Österåker53:04+31:3616:01
38Lennart LundinKvarnsvedens GOIF OK53:17+31:4916:05
39Björn BylundIFK Enskede55:33+34:0516:46
40Annika LundströmSundbybergs IK56:44+35:1617:08
41Maria SibilevaFK Vittus56:56+35:2817:12
42Niklas PetterssonCentrum OK57:33+36:0517:23
43Tina ZillingOK Södertörn58:48+37:2017:45
44Ingela KlintbergEksjö SOK1:01:00+39:3218:25
45Elisabeth CarlinSöders-Tyresö1:01:51+40:2318:41
46Torborg HoppeIF Thor1:02:27+40:5918:52
47Klas FredrikssonGöteborg-Majorna OK1:06:09+44:4119:59
47Anna ForsbergJärla Orientering1:06:09+44:4119:59
49Anna-Karin FridmarGustavsbergs OK1:08:25+46:5720:40
50Anna KlingenbergKlubblös1:17:00+55:3223:15
51Dora SebestyenKlubblös1:32:48+1:11:2028:02
52Bernadett KelemenKlubblös1:32:52+1:11:2428:03
53Dan MattissonHaninge SOK1:35:02+1:13:3428:42
Anna AxelssonOK Österåkerej godkänd
Kjell BengtssonTullinge SKej godkänd
Kristina LindholmSkogsluffarnas OKej godkänd
Tom SvenssonHammarby IF OFutgått
Elin FridmarGustavsbergs OKutgått

Öppen motion 8

4 890 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert WallsténLeksands OK31:466:29
2Allan MogensenOK Ravinen31:48+0:026:30
3Martin LindskogOK Ravinen34:05+2:196:58
4Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF34:39+2:537:05
5Gustav EklöfUlricehamns OK35:32+3:467:15
6Linus KajsajunttiIFK Lidingö SOK35:53+4:077:20
7Mattias AllaredTumba-Mälarhöjden OK35:58+4:127:21
8Mårten FrendeliusKamrat och IF KIF36:18+4:327:25
9Martin JonssonIFK Lidingös Skid o OK37:47+6:017:43
10Benita HanssonHagaby GOIF38:32+6:467:52
11Sebastian MånssonHagaby GOIF38:34+6:487:53
12Olle KarlssonSöders-Tyresö41:13+9:278:25
13Emma BjessmoIFK Lidingö SOK42:15+10:298:38
14Nadesja OrlovaHellas Orientering42:30+10:448:41
15Christian VejedalKlubblös42:41+10:558:43
16Maria MogensenOK Ravinen42:56+11:108:46
17Magus BergmanOK Kåre44:09+12:239:01
18Tone AlbrektssonOK Ravinen46:07+14:219:25
19Andreas NordforsLidingö47:00+15:149:36
20Ulf BylundIFK Enskede47:41+15:559:45
21Jonas ArvidsonOK Ravinen47:45+15:599:45
22Magnus HoppeIF Thor49:56+18:1010:12
23Tommy HolmbackMalax IF50:22+18:3610:17
24Josefina NorinIFK Göteborg50:40+18:5410:21
25Conny EkstrandOK Älvsjö-Örby51:15+19:2910:28
26Douglas LundinSkogsluffarnas OK51:43+19:5710:34
27Gunnar HedinSöders-Tyresö52:34+20:4810:44
28Emma MartinelleSöders-Tyresö52:59+21:1310:50
29Jimmy AnderssonOK Kullingshof53:59+22:1311:02
30Pär HellstadiusOK Älvsjö-Örby54:12+22:2611:05
31Emil TallhageCentrum OK54:28+22:4211:08
32Kataria RundströmIFK Enskede55:09+23:2311:16
33Rickard AnderssonKlubblös56:19+24:3311:31
34Curt RahlénOK Ravinen57:04+25:1811:40
35Jesper IvarssonCentrum OK57:16+25:3011:42
36Tomas MovinSnättringe SK58:13+26:2711:54
37Ewa AlbrektssonOK Ravinen58:36+26:5011:59
38Per ForsbergKamrat och IF KIF58:55+27:0912:02
39Henrik AnderssonSnättringe SK1:01:58+30:1212:40
40Jonas HamnerOK Ravinen1:03:19+31:3312:56
41Katarina TallhageCentrum OK1:03:52+32:0613:03
42Johan StenbergIF Thor1:04:08+32:2213:06
43Kirti RebaneSK Saue Tammed1:04:18+32:3213:08
44Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby1:04:49+33:0313:15
45Martin AhlströmIFK Enskede1:07:07+35:2113:43
46Berit AslaksenJärfälla OK1:09:09+37:2314:08
47Eric SalomonssonKlubblös1:09:45+37:5914:15
48Josef AnderssonSundsvalls OK1:10:14+38:2814:21
49Johnny RahlénOK Ravinen1:11:09+39:2314:33
50Håkan SteenGustavsbergs OK1:11:20+39:3414:35
51Anders RöstinSöders-Tyresö1:11:45+39:5914:40
52Linnea CarlssonSkarpnäcks OL1:12:22+40:3614:47
53Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF1:14:31+42:4515:14
54Leon SpillerKamrat och IF KIF1:14:42+42:5615:16
55Magnus HolmströmSkogsluffarnas OK1:15:26+43:4015:25
56Robert LarssonKlubblös1:21:29+49:4316:39
57Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:35:23+1:03:3719:30
58Åke AndreassonGustavsbergs OK2:08:45+1:36:5926:19
Klaus SiegelKlubblösej godkänd
Kenneth AlnessLånghundra IFej godkänd

Challenge 5

4 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola StadigKlubblös53:0110:55
2Joakim ThörneKjula IF1:01:35+8:3412:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser