Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarlägret, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlägret, sprint
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: fredag 29 maj 2015

D16

2 380 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilma KarlssonSnättringe SK17:497:29
2Trine KarlbergTullinge SK18:04+0:157:35
3Hanna LagerbergOK Södertörn18:17+0:287:40
4Ella AnderssonOK Södertörn18:50+1:017:54
5Ella SjöbergTullinge SK18:54+1:057:56
6Kristina TedhamreSnättringe SK19:07+1:188:01
7Julia RajanIFK Lidingös Skid o OK19:19+1:308:06
8Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK19:46+1:578:18
9Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK19:54+2:058:21
10Ebba GanslandtIFK Lidingös Skid o OK20:41+2:528:41
11Karin ModinBromma-Vällingby SOK20:49+3:008:44
12Lovisa LängheimTullinge SK20:52+3:038:46
13Linnea JohanssonTäby OK21:14+3:258:55
14Veronica RedtzerAttunda OK22:37+4:489:30
15Vilma GotheOK Ravinen24:43+6:5410:23
16Lovisa LarssonTullinge SK26:23+8:3411:05
17Sofia ZillingOK Södertörn30:42+12:5312:53
18Elin JarlemarkIFK Lidingös Skid o OK33:57+16:0814:15
Sofia FurebySnättringe SKej godkänd
Selma GumaeliusWaxholms OKej godkänd
Malin AdolfssonOK Södertörnej godkänd
Karolina BjärnlidIFK Lidingös Skid o OKej start
Isa LundqvistJärfälla OKej start
Malin DahlbäckOK Österåkerej start

H16

2 380 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AnderssonTullinge SK14:045:54
2Oskar EdvardssonJärfälla OK14:19+0:156:00
3Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK14:24+0:206:03
4Felix PerssonHaninge SOK14:45+0:416:11
5Noel WaldenfjordJärfälla OK15:07+1:036:21
6Ruben BryngelssonTullinge SK15:18+1:146:25
7Benjamin LangerakJärfälla OK15:40+1:366:34
8Filip MöllerOK Södertörn15:42+1:386:35
9Fredrik StenbeckOK Österåker15:49+1:456:38
10Ivar Lidström LauriSnättringe SK16:15+2:116:49
11Hannes SvahnOK Ravinen16:19+2:156:51
12Axel KudinoffOK Södertörn16:35+2:316:58
13Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK16:40+2:367:00
14Hugo LindbärgOK Södertörn16:44+2:407:01
15Tobias KarlssonSnättringe SK17:01+2:577:08
16Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK17:14+3:107:14
17Adam HedbergOK Södertörn17:30+3:267:21
18Mattias IvaresOK Södertörn17:45+3:417:27
19Rasmus KihlSundbybergs IK17:46+3:427:27
20Robert ColeVäsby OK17:50+3:467:29
20Kristoffer TengrothSundbybergs IK17:50+3:467:29
22Marcus Salomon-SörensenAttunda OK18:06+4:027:36
23Simon ÖsterlingOK Södertörn18:10+4:067:37
23Lukas ArkängTullinge SK18:10+4:067:37
25Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OK18:19+4:157:41
26Andreas MagnvallOK Södertörn19:19+5:158:06
27Christian LindhSundbybergs IK19:40+5:368:15
28Lukas BrodinTumba-Mälarhöjden OK19:55+5:518:22
29Albin KvarnefalkJärfälla OK20:01+5:578:24
30Nils BabtistBromma-Vällingby SOK20:29+6:258:36
31Ludvig LindénAttunda OK20:34+6:308:38
32Gustav LidmarSnättringe SK21:35+7:319:04
33Adrian ClevesonTumba-Mälarhöjden OK22:19+8:159:22
34Albin RydénSnättringe SK22:28+8:249:26
35Arne KvarnefalkJärfälla OK22:29+8:259:26
36Gustav NirvinHaninge SOK24:24+10:2010:15
37Martin SkärlénHaninge SOK25:14+11:1010:36
38Samuel KyletoftVäsby OK27:34+13:3011:34
Max Igor KajanusTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Petter BodingIFK Lidingös Skid o OKej start
Axel GranqvistOK Ravinenej start
Georg EklöwOK Södertörnej start
Mattias KallhaugeSnättringe SKej start
Markus SörqvistTumba-Mälarhöjden OKej start

D14

2 230 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde BacklundOK Södertörn14:046:18
2Emilia EngelOK Ravinen15:18+1:146:51
3Elin BergOK Ravinen16:09+2:057:14
4Linda RennerOK Södertörn16:23+2:197:20
5Kajsa BogrenSundbybergs IK16:25+2:217:21
6Nina PerssonHaninge SOK16:59+2:557:36
7Linnéa SöderqvistOK Ravinen17:16+3:127:44
8Therese NilssonOK Österåker17:21+3:177:46
9Sofia EdvardssonJärfälla OK17:44+3:407:57
10Sara MöllerOK Södertörn19:00+4:568:31
11Petrina CostermansJärla Orientering19:12+5:088:36
12Matilda LindhSundbybergs IK19:15+5:118:37
13Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK19:31+5:278:45
14Tilda AnderssonTullinge SK19:39+5:358:48
15Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK20:07+6:039:01
16Lotten SandénOK Södertörn20:58+6:549:24
17Ylva SandénOK Södertörn20:59+6:559:24
18Klara BolinTullinge SK21:15+7:119:31
19Maja SandvikAttunda OK21:19+7:159:33
20Katarina NorrbyOK Södertörn21:26+7:229:36
21Ida SkantzeSundbybergs IK22:22+8:1810:01
22Alice HallménJärfälla OK23:12+9:0810:24
23Katja LeicktTullinge SK23:33+9:2910:33
24Ida SpennareAttunda OK23:44+9:4010:38
25Ellinor HambergJärfälla OK24:08+10:0410:49
26Malin HanssonTäby OK24:20+10:1610:54
27Tyra AlmJärla Orientering25:11+11:0711:17
28Sanna HedbergOK Södertörn25:33+11:2911:27
29Johanna PetterssonGustavsbergs OK26:25+12:2111:50
30Emma StråhleSöders-Tyresö27:57+13:5312:32
31Alma EmbretsenTäby OK32:46+18:4214:41
Marie-Chantal BallnusJärfälla OKej godkänd
Malva LindbärgOK Södertörnej start
Tuva FalkSundbybergs IKej start
Minette SjögrenBromma-Vällingby SOKej start
Amelie RajanIFK Lidingös Skid o OKej start
Ella KarlssonSnättringe SKej start

H14

2 230 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LangerakJärfälla OK13:015:50
2Max HoppeWaxholms OK13:54+0:536:13
3Jonatan StåhlSundbybergs IK14:22+1:216:26
4Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö14:56+1:556:41
5Simon FriskGustavsbergs OK15:10+2:096:48
6Alfred LängheimTullinge SK15:34+2:336:58
7Anton HänströmTäby OK15:45+2:447:03
8Lukas WernerIFK Lidingös Skid o OK15:52+2:517:06
9Jonatan GraversenIFK Lidingös Skid o OK16:09+3:087:14
10Jakob Gadefors NauHaninge SOK16:48+3:477:32
11Axel MålargårdTäby OK17:24+4:237:48
12Erik Lidström Lauri Snättringe SK18:00+4:598:04
13Adam BrattTullinge SK18:08+5:078:07
14Samuel LindénAttunda OK18:18+5:178:12
15Rasmus KlingbergSnättringe SK18:24+5:238:15
16Linus AlbinssonJärfälla OK18:45+5:448:24
17Niklas SvenssonJärfälla OK19:15+6:148:37
18Melvin JakobssonOK Södertörn19:25+6:248:42
19Andreas SkepplingOK Södertörn19:43+6:428:50
20Isak VestringJärfälla OK20:33+7:329:12
21Albin HainkeSnättringe SK20:37+7:369:14
22Erik NorlinIFK Enskede21:28+8:279:37
23Tiger LandénGustavsbergs OK22:09+9:089:55
24Manne HammarbergJärfälla OK22:38+9:3710:08
25Laban BryngelssonTullinge SK24:09+11:0810:49
26John WolgastSnättringe SK25:30+12:2911:26
27Carl TiemerSundbybergs IK26:49+13:4812:01
28Isak SöderstenJärfälla OK27:08+14:0712:10
29Nils RundströmIFK Enskede28:02+15:0112:34
30Trevor BransomeSkogsluffarnas OK29:49+16:4813:22
31Teodor NorbergIFK Enskede33:51+20:5015:10
32Jacob WolgastSnättringe SK39:28+26:2717:41
Hugo NelssonIFK Enskedeej godkänd
Fredrik HanssonTäby OKej godkänd
Ludvig SigrandOK Södertörnej start
Elias TidevallSkogsluffarnas OKej start
Elias NorrmanHaninge SOKej start
Johannes BladhTullinge SKej start

D12

1 690 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida HänströmTäby OK14:028:18
2Ronja StåhlSundbybergs IK15:14+1:129:00
3Wilma LeicktTullinge SK15:21+1:199:04
4Tove SjöbergTullinge SK15:42+1:409:17
5Amanda GranqvistOK Ravinen15:46+1:449:19
6Embla BergströmTäby OK15:49+1:479:21
7Miia RollerJärfälla OK16:18+2:169:38
8Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK16:37+2:359:49
9Åsa SundströmJärla Orientering16:49+2:479:57
10Emelie LiljaTumba-Mälarhöjden OK17:01+2:5910:04
11Matilda FriskGustavsbergs OK17:32+3:3010:22
12Ida ÖsterbergGustavsbergs OK17:38+3:3610:26
13Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK17:53+3:5110:34
14Alva BladhTullinge SK18:19+4:1710:50
15Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK18:30+4:2810:56
16Ester AnderssonOK Södertörn18:31+4:2910:57
17Liv HerneOK Ravinen19:22+5:2011:27
18Vilma ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK21:56+7:5412:58
19Lilo KardJärla Orientering22:35+8:3313:21
20Sofia ErséusJärla Orientering22:48+8:4613:29
21Ida NygrenTullinge SK23:18+9:1613:47
22Ida SvahnSöders-Tyresö23:57+9:5514:10
23Lena PerssonTullinge SK24:35+10:3314:32
24Martina MäkeläHaninge SOK24:52+10:5014:42
25Ida NordlundOK Älvsjö-Örby25:55+11:5315:20
26Ella  Sewerin ErikssonSnättringe SK27:51+13:4916:28
27Philippa BianderTumba-Mälarhöjden OK29:11+15:0917:16
28Elin WolgastSnättringe SK34:19+20:1720:18
29Maya KastlanderJärla Orientering34:44+20:4220:33
30Wilma AlmJärla Orientering40:51+26:4924:10
31Amelie SandSundbybergs IK1:00:15+46:1335:39
Tuva FredTullinge SKej godkänd
Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Thea LennartssonJärfälla OKej godkänd
Lovisa SvenssonTullinge SKej start
Wilma JosefssonVäsby OKej start
Saga AnderssonTullinge SKej start
Josephine FribergJärla Orienteringej start
Moa JohanssonVäsby OKej start
Agnes DambergIFK Lidingös Skid o OKej start
Klara GraversenIFK Lidingös Skid o OKej start

H12

1 690 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus SteneboAttunda OK11:216:42
2Hampus HatlenTullinge SK12:03+0:427:07
3Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby12:11+0:507:12
4Otto BalckVallentuna-Össeby OL12:39+1:187:29
5Erik BovalliusJärfälla OK12:57+1:367:39
6Isak GeliusSnättringe SK13:03+1:427:43
7William GrunderJärfälla OK13:24+2:037:55
8Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK14:26+3:058:32
9Theodor BrabieJärfälla OK14:30+3:098:34
10Elis RundströmIFK Enskede14:42+3:218:41
11Eskil WidehagSundbybergs IK15:00+3:398:52
12Anton PleinerTäby OK15:46+4:259:19
13Filip LindqvistTäby OK16:02+4:419:29
14Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK16:06+4:459:31
15Herman SvahnOK Ravinen17:40+6:1910:27
16Arvid ByttnerBromma-Vällingby SOK17:42+6:2110:28
17Joel ThalénSundbybergs IK17:56+6:3510:36
18Jacob KennerhedSnättringe SK17:57+6:3610:37
19Lucas ChavdaSöders-Tyresö18:16+6:5510:48
20Ludwig BerglindOK Södertörn18:22+7:0110:52
21Björn RennerOK Södertörn18:28+7:0710:55
22Lukas MalmströmGustavsbergs OK19:35+8:1411:35
23Jannick BrabieJärfälla OK19:40+8:1911:38
24Ludvig FerdmanTullinge SK19:49+8:2811:43
25Leo KajanusTumba-Mälarhöjden OK21:19+9:5812:36
26Mattis SandénOK Södertörn21:29+10:0812:42
27Felix ArkängTullinge SK22:17+10:5613:11
28Terje StormoGustavsbergs OK22:39+11:1813:24
29Anton SjödinGustavsbergs OK22:46+11:2513:28
30Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOK22:55+11:3413:33
31Rasmus LindblomGustavsbergs OK27:45+16:2416:25
32Jakob TedhamreSnättringe SK27:49+16:2816:27
33Martin ErikssonVäsby OK28:17+16:5616:44
34Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örby28:33+17:1216:53
35Mikael AlmTumba-Mälarhöjden OK42:16+30:5525:00
36Felix TunellHaninge SOK42:27+31:0625:07
37Alexander MagnvallOK Södertörn43:11+31:5025:33
Max ÖsterlingOK Södertörnej godkänd
Antoni KowalikSnättringe SKej godkänd
Ivo ClarhällSöders-Tyresöej godkänd
Wilhelm BergmanTullinge SKej godkänd
David TörnqvistSnättringe SKej godkänd
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Tim BergbomSöders-Tyresöej godkänd
Tim WingrenBromma-Vällingby SOKej start
Andreas AnderssonSkogsluffarnas OKej start
Viktor ZillingOK Södertörnej start

D10

1 160 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa LindqvistIFK Enskede10:529:22
2Estelle SjögrenBromma-Vällingby SOK11:22+0:309:47
3Alva Lidström LauriSnättringe SK11:54+1:0210:15
4Molly GeliusSnättringe SK12:55+2:0311:08
5Maja FalkSundbybergs IK13:05+2:1311:16
6Linn DeboussardIFK Enskede13:51+2:5911:56
7Emilia BergmanTullinge SK14:45+3:5312:42
8Ellen RydeniusTullinge SK15:35+4:4313:26
9Nova MatthewsTullinge SK17:00+6:0814:39
10Kimberly EkenstedtTullinge SK17:31+6:3915:06
11Alva BoljangTumba-Mälarhöjden OK18:18+7:2615:46
12Olivia EngelOK Ravinen20:11+9:1917:23
Klara JunegardTullinge SKej start
Lina TorbiörnssonJärla Orienteringej start

H10

1 160 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip HatlenTullinge SK7:576:51
2Linus NilssonOK Österåker8:26+0:297:16
3Max ÖsterbergGustavsbergs OK8:48+0:517:35
4Jonatan AndersonJärfälla OK8:54+0:577:40
5Marcus GrunderJärfälla OK8:59+1:027:44
6Axel TrofastTullinge SK9:03+1:067:48
7Arvid MyrbergerTullinge SK9:30+1:338:11
8Hannes LindqvistIFK Enskede9:45+1:488:24
9Erik NederheimHaninge SOK10:09+2:128:45
10Axel BalckVallentuna-Össeby OL10:33+2:369:05
11Ludvig LindTumba-Mälarhöjden OK11:06+3:099:34
12Svante SandvikAttunda OK11:24+3:279:49
13Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OK20:29+12:3217:39
14Stanislaw KowalikSnättringe SK20:42+12:4517:50
15Johannes NorrbyOK Södertörn21:33+13:3618:34
Olof AnderssonOK Södertörnej godkänd

Inskolning

1 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Fanny BergmanTullinge SKfullföljt
Pontus EnglundTullinge SKfullföljt
Rasmus FujiiSnättringe SKej start
Ebba LindTumba-Mälarhöjden OKej start

U1

1 100 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella MatthewsTullinge SK11:1210:10
2Oliver BianderTumba-Mälarhöjden OK11:17+0:0510:15
3Linton BryngelssonTullinge SK12:11+0:5911:04
4Thea GeliusSnättringe SK12:40+1:2811:30
5Elsa LifTumba-Mälarhöjden OK12:42+1:3011:32
6Anton ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK13:08+1:5611:56
7Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK13:11+1:5911:59
8Elin BjörklundTullinge SK13:12+2:0011:59
9Anton HedströmSöders-Tyresö13:23+2:1112:09
10Hilda TrofastTullinge SK13:56+2:4412:39
11Lukas FujiiSnättringe SK14:10+2:5812:52
12Tyra HögbergTumba-Mälarhöjden OK14:18+3:0612:59
13Cloe MatthewsTullinge SK17:10+5:5815:36
14Samuel SylvanTullinge SK18:19+7:0716:39
14Greta SandvikAttunda OK18:19+7:0716:39
16Pål SödervallTullinge SK19:25+8:1317:39
17Sebastian LarssonTullinge SK21:18+10:0619:21
18Eskil MyrbergerTullinge SK21:26+10:1419:29
19Elin LiljaTumba-Mälarhöjden OK21:28+10:1619:30
20Stina NygrenTullinge SK22:51+11:3920:46

U2

1 160 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK10:599:28
2Robin BjörklundTullinge SK11:16+0:179:42
3Elias BladhTullinge SK12:02+1:0310:22
4Hampus GlanshedHaninge SOK12:37+1:3810:52
4Moa GlanshedHaninge SOK12:37+1:3810:52
6Fanny SundbergTullinge SK13:21+2:2211:30
7Gustav MyrbergerTullinge SK13:39+2:4011:46
8Emil HelanderTullinge SK14:04+3:0512:07
9Wilfred LarssonTullinge SK14:13+3:1412:15
10Astrid EmbretsenTäby OK15:58+4:5913:45
11Julia HolmbergJärfälla OK18:21+7:2215:49
12Aron HöglundTullinge SK20:22+9:2317:33
13Gustav RydeniusTullinge SK21:43+10:4418:43
Simon Bergström GrefveSnättringe SKej start
Marcus GibergTumba-Mälarhöjden OKej start
Moa KlingbergSnättringe SKej start
Edith KuoskuJärfälla OKej start
Vigdis KuoskuJärfälla OKej start
Rikard TapiaHaninge SOKej start

Öppen motion 1

1 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin NordlundOK Älvsjö-Örby30:2126:09

Öppen motion 3

2 140 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas HerneOK Ravinen18:228:34
2Åsa PleinerTäby OK18:27+0:058:37
3Rene BallnusJärfälla OK20:13+1:519:26
4Anna TedhamreSnättringe SK20:18+1:569:29
5Nina KarlssonIFK Lidingös Skid o OK21:56+3:3410:14
6Lisa ÖsterlingOK Södertörn25:27+7:0511:53
7Rafael KowalikSnättringe SK28:11+9:4913:10
8Christina SandSundbybergs IK39:08+20:4618:17
9Jenny MagnvallOK Södertörn44:14+25:5220:40
Olle SandénOK Södertörnej godkänd
Frida ArnessonSkarpnäcks OLej godkänd
Per ArnessonSkarpnäcks OLej godkänd
Jan UgglaTullinge SKej godkänd
Helena GanslandtIFK Lidingös Skid o OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser