Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarlägret, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlägret, stafett
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: söndag 31 maj 2015

Inskolning

10 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Haninge SOK 2fullföljt
1. Gustav Storell17:3217:32
2. Hampus Glanshed21:2038:52
Tullinge SK 2fullföljt
1. Nellie Bolin22:0222:02
2. Stina Nygren35:0057:02
Tullinge SK 1fullföljt
1. Ella Matthews22:3722:37
2. Gerda Hecht24:3347:10
Tumba-Mälarhöjden OK 1fullföljt
1. Simon Adebrant23:2423:24
2. Oliver Biander18:0641:30
Tullinge SK 3fullföljt
1. Gustav Myrberger17:3717:37
1. Sebastian Larssonej startfullföljt
2. Samuel Sylvan27:4745:24
Tullinge SK 5fullföljt
1. Elias Bladh22:3222:32
1. Eskil Myrberger42:5642:56
2. Pål Södervall22:2845:00
Tumba-Mälarhöjden OK 3fullföljt
1. Elsa Lif23:2523:25
1. Elin Lilja33:0933:09
2. Anton Ågren19:4543:10
Haninge SOK 1ej godkänd
1. Moa Glanshedej godkändej godkänd
2. Emil Brinellej godkändej godkänd
Tullinge SK 4ej godkänd
1. Wilfred Larssonej godkändej godkänd
1. Pontus Englundej startej godkänd
2. Linton Bryngelsson23:15ej godkänd
Tumba-Mälarhöjden OK 2ej godkänd
1. Tyra Högbergej godkändej godkänd
1. Ebba Lind30:27ej godkänd
2. Alva Boljang19:54ej godkänd

Lilla lägerstafetten HD12

25 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Järfälla OK 252:15
1. Jannick Brabie19:499+1:5519:499
2. Jonatan Anderson14:183+0:5434:071-8
2. Edith Kuosku28:3737+15:1348:26
3. William Grunder18:08152:1510
2Järfälla OK 153:54
1. Theodor Brabie19:384+1:4419:384
2. Marcus Grunder14:344+1:1034:122-2
2. Julia Holmberg17:3420+4:1037:12
2. Vigdis Kuosku28:4938+15:2548:27
3. Erik Bovallius19:423+1:3453:5420
3Sundbybergs IK 154:06
1. Eskil Widehag17:54117:541
2. Maja Falk16:2211+2:5834:163+2
2. Sofia Sandej startfullföljt
2. Amelie Sandej startfullföljt
3. Ronja Ståhl19:504+1:4254:0630
4IFK Enskede 156:11
1. Hannes Lindqvist20:1610+2:2220:1610
2. Linn Deboussard15:436+2:1935:595-5
2. Lovisa Lindqvist16:018+2:3736:17
2. Jon Forsberg Rundström29:2039+15:5649:36
3. Elis Forsberg Rundström20:125+2:0456:114-1
5OK Södertörn 256:36
1. Ester Andersson20:3711+2:4320:3711
2. Niklas Erlandsson13:422+0:1834:194-7
2. Johannes Norrby21:3227+8:0842:09
2. Viktor Zillingej startfullföljt
3. Max Österling22:177+4:0956:365+1
6Vallentuna-Össeby OL 9958:25
1. Otto Balck19:416+1:4719:416
2. Axel Balck19:5025+6:2639:3113+7
3. Otto Balck18:542+0:4658:256-7
7Tumba-Mälarhöjden OK 11:00:35
1. Elias Adebrant18:052+0:1118:052
2. Mikael Alm19:2824+6:0437:3310+8
3. Viktor Sandelin23:028+4:541:00:357-3
8Tumba-Mälarhöjden OK 21:02:21
1. Elsa Käll20:4512+2:5120:4512
2. Kerstin Åberg16:189+2:5437:039-3
3. Emelie Lilja25:189+7:101:02:218-1
9Tullinge SK 11:02:23
1. Wilma Leickt22:1215+4:1822:1215
2. Märta Södervall14:355+1:1136:477-8
2. Nova Matthews23:0232+9:3845:14
3. Alva Bladh25:3610+7:281:02:239+2
10Haninge SOK 11:06:28
1. Martina Mäkelä31:5520+14:0131:5520
2. Erik Nederheim13:24145:1918-2
2. Felix Tunellej startfullföljt
3. Filip Storell21:096+3:011:06:2810-8
11Snättringe SK 11:08:56
1. Isak Gelius19:133+1:1919:133
2. Elin Wolgast23:1733+9:5342:3015+12
3. Alva Lidström Lauri26:2611+8:181:08:5611-4
12Tullinge SK 31:09:01
1. Tove Sjöberg19:416+1:4719:416
2. Emilia Bergman17:1615+3:5236:578+2
2. Lena Persson17:2718+4:0337:08
3. Saga Andersson32:0418+13:561:09:0112+4
13Tullinge SK 41:09:09
1. Wilhelm Bergman19:458+1:5119:458
2. Arvid Myrberger16:2913+3:0536:146-2
2. Felix Arkäng17:2517+4:0137:10
3. Ludvig Ferdman32:5519+14:471:09:0913+7
14Tullinge SK 21:09:11
1. Lovisa Svensson22:0414+4:1022:0414
2. Ida Nygren16:5014+3:2638:5412-2
2. Kimberly Ekenstedt25:5034+12:2647:54
2. Klara Junegardej startfullföljt
3. Tuva Fred30:1714+12:091:09:1114+2
15Tumba-Mälarhöjden OK 41:12:48
1. Leo Kajanus28:4318+10:4928:4318
2. Ludvig Lind16:1910+2:5545:0217-1
2. Lukas Sandelinej startfullföljt
3. Ingrid André27:4612+9:381:12:4815-2
16Järla Orientering 11:13:07
1. Åsa Sundström21:5013+3:5621:5013
2. Maya Kastlander15:547+2:3037:4411-2
2. Sofia Erséus22:0429+8:4043:54
2. Wilma Alm22:0530+8:4143:55
3. Lilo Kard35:2323+17:151:13:0716+5
17OK Södertörn 11:14:25
1. Ludwig Berglind24:3616+6:4224:3616
2. Olof Andersson19:1821+5:5443:54160
2. Alexander Magnvall20:2826+7:0445:04
3. Mattis Sandén30:3115+12:231:14:2517+1
18Snättringe SK 21:16:52
1. Jacob Kennerhed19:405+1:4619:405
2. Moa Klingberg22:3831+9:1442:1814+9
3. Jacob Wolgast34:3420+16:261:16:5218+4
19Söders-Tyresö 11:24:55
1. Lucas Chavda25:4417+7:5025:4417
2. Anton Hedström27:2536+14:0153:0921+4
3. Ivo Clarhäll31:4617+13:381:24:5519-2
20Bromma-Vällingby SOK 11:25:16
1. Oliver Sjögren33:3722+15:4333:3722
2. Estelle Sjögren16:2512+3:0150:0219-3
3. Arvid Byttner35:1421+17:061:25:1620+1
21Väsby OK 11:26:37
1. Moa Johansson28:4519+10:5128:4519
2. Wilma Josefsson26:5635+13:3255:4122+3
3. Martin Eriksson30:5616+12:481:26:3721-1
22Tumba-Mälarhöjden OK 31:29:23
1. Lydia Hylander32:1121+14:1732:1121
2. Philippa Biander19:2422+6:0051:3520-1
3. Vilma Ågren37:4824+19:401:29:2322+2
23Gustavsbergs OK 11:30:07
1. Rasmus Lindblom44:3324+26:3944:3324
2. Terje Stormo17:2416+4:001:01:57240
2. Anton Sjödin17:3019+4:061:02:03
3. Lukas Malmström28:1013+10:021:30:0723-1
24Söders-Tyresö 21:34:10
1. Ida Svahn39:2223+21:2839:2223
2. Mattias Hedin19:2623+6:0258:48230
3. Tim Bergbom35:2222+17:141:34:1024+1
Skogsluffarnas OK 1ej godkänd
1. Albin Johanssonej godkändej godkänd
2. Ture Johanssonej startej godkänd
2. Josefin Ahl21:3428+8:10ej godkänd
2. Nora Lundinej startej godkänd
3. Andreas Anderssonej godkändej godkänd
Snättringe SK 3ej start
1. Oskar Eknerej startej start
2. Stanislaw Kowalikej godkändej start
3. Ella Sewerin Erikssonej startej start

Stora lägerstafetten HD16

27 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Järfälla OK 11:07:08
1. Johan Langerak23:06123:061
2. Niklas Svensson18:5410+1:1542:0010
3. Oskar Edvardsson25:084+1:441:07:0810
2Tumba-Mälarhöjden OK 11:10:50
1. Alexander Käll28:539+5:4728:539
2. Ellinor Östervall18:338+0:5447:2690
3. Johan Giberg23:2411:10:502-7
3Tullinge SK 21:12:08
1. Ella Sjöberg29:1513+6:0929:1513
2. Lovisa Längheim17:39146:547-6
2. Tilda Andersson20:1016+2:3149:25
3. Oskar Forsberg25:145+1:501:12:083-4
4OK Södertörn 41:12:30
1. Simon Österling29:0010+5:5429:0010
2. Ludvig Sigrand18:055+0:2647:058-2
2. Melvin Jakobsson20:2419+2:4549:24
3. Tilde Backlund25:256+2:011:12:304-4
5Tullinge SK 31:13:23
1. Alfred Längheim29:2714+6:2129:2714
2. Katja Leickt19:5815+2:1949:2512-2
2. Lovisa Larssonej startfullföljt
2. Laban Bryngelssonej godkändfullföljt
3. Ruben Bryngelsson23:582+0:341:13:235-7
6OK Södertörn 21:15:25
1. Hugo Lindbärg24:004+0:5424:004
2. Linda Renner20:1417+2:3544:1440
2. Katarina Norrby23:0529+5:2647:05
2. Sofia Zilling24:0836+6:2948:08
3. Ella Andersson31:119+7:471:15:256+2
7OK Södertörn 11:15:31
1. Georg Eklöw23:082+0:0223:082
2. Malin Adolfsson20:3721+2:5843:4520
2. Sanna Hedberg23:4431+6:0546:52
3. Lotten Sandén31:4610+8:221:15:317+5
8Snättringe SK 31:18:47
1. Ivar Lidström Lauri26:547+3:4826:547
2. Sofia Fureby22:5228+5:1349:4613+6
3. Jesper Lidmar29:018+5:371:18:478-5
9OK Södertörn 31:18:57
1. Axel Kudinoff30:3617+7:3030:3617
2. Andreas Skeppling21:5725+4:1852:33170
2. Emma Stråhle23:4532+6:0654:21
2. Malva Lindbärgej startfullföljt
3. Hanna Lagerberg26:247+3:001:18:579-8
10Tullinge SK 11:20:49
1. Trine Karlberg35:0623+12:0035:0623
2. Johannes Bladh21:2422+3:4556:3022-1
2. Klara Bolin24:4439+7:0559:50
3. Albin Andersson24:193+0:551:20:4910-12
11OK Södertörn 51:21:28
1. Mattias Ivares29:0111+5:5529:0111
2. Ylva Sandén17:522+0:1346:536-5
2. Sara Möller18:003+0:2147:01
3. Andreas Magnvall34:3512+11:111:21:2811+5
12Haninge SOK 11:23:15
1. Felix Persson25:376+2:3125:376
2. Jakob Gadefors Nau18:256+0:4644:023-3
2. Nina Persson18:509+1:1144:27
2. Gustav Nirvin22:2127+4:4247:58
3. Martin Skärlén39:1316+15:491:23:1512+9
13Sundbybergs IK 21:24:17
1. Matilda Lindh30:1015+7:0430:1015
2. Ida Skantze20:2720+2:4850:37150
2. Tuva Falk23:4230+6:0353:52
3. Kajsa Bogren33:4011+10:161:24:1713-2
14Järfälla OK 21:27:22
1. Arne Kvarnefalk33:4719+10:4133:4719
2. Manne Hammarberg18:297+0:5052:1616-3
2. Isak Södersten21:3223+3:5355:19
3. Albin Kvarnefalk35:0613+11:421:27:2214-2
15Sundbybergs IK 11:27:52
1. Kristoffer Tengroth23:483+0:4223:483
2. Carl Tiemer23:5033+6:1147:3810+7
3. Christian Lindh40:1418+16:501:27:5215+5
16Snättringe SK 11:31:24
1. Mattias Kallhauge29:1012+6:0429:1012
2. John Wolgast26:2240+8:4355:3221+9
3. Kristina Tedhamre35:5214+12:281:31:2416-5
17Tumba-Mälarhöjden OK 31:31:54
1. Erik Åberg35:0522+11:5935:0522
2. Adrian Cleveson19:2413+1:4554:2920-2
2. Marcus Gibergej startfullföljt
2. Marcus Gibergej startfullföljt
3. Lukas Brodin37:2515+14:011:31:5417-3
18Visborgs OK 11:35:23
1. Albin Lindgren28:488+5:4228:488
2. Felix Bäckstäde18:024+0:2346:505-3
2. Mattias Österdahl26:4942+9:1055:37
2. Matilda Drottenmyr38:0643+20:271:06:54
3. Elin Dahl48:3323+25:091:35:2318+13
19Tumba-Mälarhöjden OK 21:35:34
1. Emma Persson32:4118+9:3532:4118
2. Max Igor Kajanus20:2118+2:4253:02180
3. Ebba Adebrant42:3220+19:081:35:3419+1
20Snättringe SK / Waxholms OK 41:36:57
1. Selma Gumaelius30:3316+7:2730:3316
2. Rasmus Klingberg19:5714+2:1850:3014-2
3. Gustav Lidmar46:2722+23:031:36:5720+6
21Järfälla OK 31:38:35
1. Sofia Edvardsson34:4921+11:4334:4921
2. Alice Hallmén22:0026+4:2156:4923+2
2. Ellinor Hamberg26:4441+9:051:01:33
3. Marie-Chantal Ballnus41:4619+18:221:38:3521-2
22Gustavsbergs OK 11:52:41
1. Simon Frisk24:115+1:0524:115
2. Matilda Frisk23:5434+6:1548:0511+6
2. Johanna Pettersson23:5535+6:1648:06
3. Tiger Landén1:04:3624+41:121:52:4122+11
Attunda OK 1ej godkänd
1. Alma Hellström44:4324+21:3744:4324
2. Sofia Ivers21:5124+4:121:06:34240
3. Veronica Redtzerej godkändej godkänd
Bromma-Vällingby SOK 1ej godkänd
1. Elin Bjessmoej godkändej godkänd
2. Nils Babtist19:0011+1:21ej godkänd
3. Sofia Damne40:0217+16:38ej godkänd
IFK Enskede 1ej godkänd
1. Erik Norlinej godkändej godkänd
2. Hugo Nelsson24:2837+6:49ej godkänd
2. Teodor Norberg24:3438+6:55ej godkänd
3. Nils Forsberg Rundström42:5121+19:27ej godkänd
Järla Orientering / OK Ravinen 2ej godkänd
1. Petrina Costermans44:4725+21:4144:4725
2. Tyra Almej startej start
2. Elin Bergej startej start
3. Emilia Engelej startej godkänd
Snättringe SK 2ej godkänd
1. Gustav Ekner34:3920+11:3334:3920
2. Albin Hainke19:0011+1:2153:3919-1
2. Rasmus Klingbergej startfullföljt
3. Albin Rydénej godkändej godkänd
Haninge SOK 2ej start
1. Elias Norrmanej startej start
2. Nina Perssonej startej start
3. Gustav Nirvinej startej start
OK Ravinen 1ej start
1. Elin Bergej startej start
2. Emilia Engelej startej start
3. Elin Bergej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser