Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för DM, stafett, Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Stockholm
Arrangörsorganisation: Söders-Tyresö
Datum: söndag 6 september 2015

D12

19 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sundbybergs IK 155:51
1. Sigrid Carlsson18:01118:011
2. Maja Falk17:308+3:2535:313+2
2. Moa Fröstadius22:5019+8:4540:51
2. Fanny Hallénej startfullföljt
3. Ronja Ståhl20:20155:511-2
2OK Södertörn 158:58
1. Elisabeth Larsson20:134+2:1220:134
2. Tove Olsson14:05134:181-3
2. Ester Andersson15:073+1:0235:20
3. Linn Olsson24:408+4:2058:582+1
3Tullinge SK 11:05:51
1. Tove Sjöberg20:246+2:2320:246
2. Fanny Sundberg22:2515+8:2042:494-2
2. Emilia Bergman22:2616+8:2142:50
2. Lena Persson22:3418+8:2942:58
3. Lovisa Svensson23:025+2:421:05:513-1
4Tullinge SK 21:11:02
1. Wilma Leickt25:468+7:4525:468
2. Klara Junegard17:096+3:0442:555-3
2. Nova Matthews22:2717+8:2248:13
3. Alva Bladh28:0710+7:471:11:024-1
5Skarpnäcks OL 11:12:23
1. Karolina Bergh Papasikas27:0611+9:0527:0611
2. Tilde Mansén21:4214+7:3748:48110
3. Tindra Jonsson23:356+3:151:12:235-6
6Järla Orientering 11:12:34
1. Åsa Sundström22:457+4:4422:457
2. Lina Torbiörnsson23:3023+9:2546:1570
2. Lara Hengstlerej startfullföljt
3. Sonja Ahlquist26:199+5:591:12:346-1
7Täby OK 11:14:25
1. Ida Hänström20:235+2:2220:235
2. Embla Bergström14:562+0:5135:192-3
3. Fredrika Nordquist39:0614+18:461:14:257+5
8IFK Lidingö SOK 11:14:41
1. Lisa Thunell25:509+7:4925:509
2. Signe Hillerhag17:137+3:0843:036-3
3. Agnes Damberg31:3812+11:181:14:418+2
9Järfälla OK 11:17:45
1. Bella Pedersen28:3413+10:3328:3413
2. Paula Silier20:1313+6:0848:479-4
2. Thea Lennartsson22:5821+8:5351:32
3. Miia Roller28:5811+8:381:17:4590
10Snättringe SK 11:26:17
1. Alva Lidström Lauri39:1916+21:1839:1916
2. Hanna Carlqvist22:5922+8:541:02:1813-3
3. Cecilia Hector23:597+3:391:26:1710-3
11Järla Orientering 21:28:50
1. Tove Karlsson25:5510+7:5425:5510
2. Josephine Friberg22:5220+8:4748:479-1
3. Sofia Erséus40:0315+19:431:28:5011+2
12Waxholms OK 11:29:20
1. Maja Hoppe27:0712+9:0627:0712
2. Greta Bäck20:1111+6:0647:188-4
3. Rut Johnsson42:0216+21:421:29:2012+4
13Attunda OK 11:42:40
1. Linnea Nordin50:4018+32:3950:4018
2. Malin Strömqvist20:1010+6:051:10:5015-3
2. Vilma Nilsson20:1111+6:061:10:51
3. Ida Hellström31:5013+11:301:42:4013-2
14IFK Enskede 11:58:39
1. Lovisa Lindqvist39:2717+21:2639:2717
2. Emma Hallendal33:0826+19:031:12:3516-1
2. Felicia Strindér33:1027+19:051:12:37
3. Linn De Boussard46:0417+25:441:58:3914-2
OK Ravinen 2ej godkänd
1. Amanda Granqvist19:382+1:3719:382
2. Ellen Anelandej godkändej godkänd
2. Sanna Rinnbäck23:5924+9:54ej godkänd
2. Olivia Engelej startej godkänd
3. Smilla Mogensen21:342+1:14ej godkänd
OK Ravinen 1ej godkänd
1. Emma Almgren19:573+1:5619:573
2. Johanna Almgrenej godkändej godkänd
2. Wilma Mårtenssonej godkändej godkänd
2. Rebecca Craigej godkändej godkänd
3. Tilda Mårtensson21:493+1:29ej godkänd
Snättringe SK 2ej godkänd
1. Jennifer Ormö38:0114+20:0038:0114
2. Elin Wolgast32:1925+18:141:10:20140
3. Alicia Kallhaugeej startej godkänd
Tumba-Mälarhöjden OK 2ej godkänd
1. Vilma Ågren38:0515+20:0438:0515
2. Lydia Hylander18:269+4:2156:3112-3
3. Philippa Bianderej startej godkänd
Tumba-Mälarhöjden OK 1ej godkänd
1. Ebba Kolmodinej godkändej godkänd
2. Kerstin Åberg16:574+2:52ej godkänd
2. Hilma Claesson16:585+2:53ej godkänd
3. Elsa Käll22:364+2:16ej godkänd

H12

24 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 250:06
1. Hugo Lindskog20:5411+3:5720:5411
2. Max Lönnqvist12:53133:477-4
2. Gustav Lübcke18:0622+5:1339:00
2. Folke Kåberg31:3146+18:3852:25
3. Alvin Craig16:19150:061-6
2Järfälla OK 150:16
1. William Grunder17:342+0:3717:342
2. Marcus Grunder14:056+1:1231:3920
2. Jesper Åkesson14:248+1:3131:58
3. Erik Bovallius18:376+2:1850:1620
3Attunda OK 150:22
1. Elis Ivers19:149+2:1719:149
2. Viktor Sone13:563+1:0333:106-3
2. Svante Sandvik14:097+1:1633:23
2. Liam Hallej godkändfullföljt
3. Marcus Stenebo17:123+0:5350:223-3
4OK Ravinen 351:41
1. Oscar Aneland16:57116:571
2. Hannes Mogensen13:584+1:0530:5510
2. Edvin Wollbrand16:2513+3:3233:22
3. Henrik Svensson20:469+4:2751:414+3
5Tumba-Mälarhöjden OK 151:46
1. Elias Adebrant18:396+1:4218:396
2. Ludvig Lange13:422+0:4932:213-3
2. Leo Kajanus18:2927+5:3637:08
2. Melker Gardbyej startfullföljt
3. Kim Örnberg19:257+3:0651:465+2
6Järfälla OK 256:55
1. Theodor Brabie18:487+1:5118:487
2. Jonatan Anderson14:005+1:0732:485-2
2. Anton Mörkfors17:2418+4:3136:12
2. Melker Palm17:3320+4:4036:21
3. Jannick Brabie24:0711+7:4856:556+1
7IFK Enskede 159:45
1. Hannes Lindqvist21:1112+4:1421:1112
2. Filip Flodström18:0121+5:0839:1211-1
3. Elis Forsberg Rundström20:338+4:1459:457-4
8Waxholms OK 11:01:06
1. Wilhelm Nordqvist27:2715+10:3027:2715
2. Jens Fochsen16:1312+3:2043:4014-1
2. Petter Fochsen19:3632+6:4347:03
2. Axel Nordqvist21:2139+8:2848:48
3. Johan Fochsen17:264+1:071:01:068-6
9Snättringe SK 11:01:51
1. Johan Fredholm29:4220+12:4529:4220
2. Jacob Kennerhed14:359+1:4244:1716-4
2. David Törnqvist18:2425+5:3148:06
3. Isak Gelius17:345+1:151:01:519-7
10OK Södertörn 11:02:15
1. Niklas Erlandsson19:2110+2:2419:2110
2. Max Österling16:4214+3:4936:038-2
2. Viktor Zilling18:2425+5:3137:45
2. Mattis Sandén18:2927+5:3637:50
3. Björn Renner26:1213+9:531:02:1510+2
11Sundbybergs IK 11:04:55
1. Eskil Widehag17:342+0:3717:342
2. Mikael Kökeritz20:4536+7:5238:1910+8
2. Noel Hellberg21:3041+8:3739:04
3. Joel Thalén26:3615+10:171:04:5511+1
12OK Ravinen 11:08:05
1. Teo Struck36:1822+19:2136:1822
2. Erik Lundquist15:0711+2:1451:25220
2. Olle Brohagen16:5715+4:0453:15
3. Olle Kallur16:402+0:211:08:0512-10
13Haninge SOK 11:08:43
1. Erik Nederheim18:285+1:3118:285
2. Gustav Storell18:0723+5:1436:359+4
3. Martina Mäkelä32:0820+15:491:08:4313+4
14Gustavsbergs OK 11:10:08
1. Terje Stormo27:5916+11:0227:5916
2. Lucas Alzén17:0016+4:0744:5917+1
2. Rasmus Lindblom17:2317+4:3045:22
3. Lukas Malmström25:0912+8:501:10:0814-3
15OK Österåker 11:11:57
1. Simon Lundell28:5617+11:5928:5617
2. Malte Albinsson18:5629+6:0347:5218+1
3. Linus Nilsson24:0510+7:461:11:5715-3
16Järla Orientering 11:12:29
1. Axel Friberger19:098+2:1219:098
2. Wilma Alm23:2644+10:3342:3513+5
3. Viktor Söderberg29:5417+13:351:12:2916+3
17Tullinge SK 11:12:38
1. Axel Trofast25:1514+8:1825:1514
2. Ludvig Ferdman18:5730+6:0444:1215+1
2. Robin Björklundej startfullföljt
3. Wilhelm Bergman28:2616+12:071:12:3817+2
18Skarpnäcks OL 11:14:26
1. Mathias Dryselius29:4521+12:4829:4521
2. Noel Persson-Ferrera18:2324+5:3048:0819-2
2. William Möller19:4834+6:5549:33
2. Zeb Van Liemt24:1645+11:2354:01
3. Justus Arenander26:1814+9:591:14:2618-1
19OK Älvsjö-Örby 11:15:16
1. Hjalmar Sandberg18:004+1:0318:004
2. Victor Fredman14:4310+1:5032:4340
2. Gustav Ahlström21:3242+8:3939:32
3. Malte Berggren42:3323+26:141:15:1619+15
20Skogsluffarnas OK 11:20:23
1. Olle Synnermark29:2319+12:2629:2319
2. Otto Persson19:3632+6:4348:5920+1
2. Love Palmgren20:4837+7:5550:11
2. Josefin Ahlej startfullföljt
3. Theodor Holmström31:2418+15:051:20:23200
21Söders-Tyresö 11:20:29
1. Olle Thimberg25:0113+8:0425:0113
2. Mattias Hedin17:3119+4:3842:3212-1
2. Oskar Norling21:2640+8:3346:27
2. Hugo Sahlin21:5243+8:5946:53
3. Ivo Clarhäll37:5722+21:381:20:2921+9
22Skogsluffarnas OK 21:24:42
1. Sixten Lindqvist29:2118+12:2429:2118
2. Gustav Skogsjö20:4335+7:5050:0421+3
2. Henning Falkenström21:1838+8:2550:39
2. Åke Falkenströmej godkändfullföljt
3. Simon Stridh34:3821+18:191:24:4222+1
23Bromma-Vällingby SOK 11:38:58
1. Albin Isacsson47:4723+30:5047:4723
2. Estelle Sjögren19:3331+6:401:07:20230
3. Arvid Byttner31:3819+15:191:38:58230
Hellas Orientering 1ej godkänd
1. Filip Widénej godkändej godkänd
2. Egill Eineborgej startej godkänd
3. ej startej start

D14

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Södertörn 11:14:02
1. Linda Renner30:432+0:0130:432
2. Ylva Sandén18:092+0:1648:521-1
3. Tilde Backlund25:1011:14:0210
2OK Ravinen 11:15:13
1. Emilia Engel31:054+0:2331:054
2. Linnéa Söderqvist17:53148:582-2
3. Elin Berg26:152+1:051:15:1320
3Sundbybergs IK 11:17:49
1. Matilda Lindh30:42130:421
2. Ida Skantze18:203+0:2749:023+2
2. Vilde Woldej godkändfullföljt
2. Tuva Falk22:105+4:1752:52
3. Kajsa Bogren28:473+3:371:17:4930
4Attunda OK 11:37:38
1. Sofia Ivers30:593+0:1730:593
2. Ida Spennare22:206+4:2753:194+1
3. Lovisa Nilsson44:196+19:091:37:3840
5OK Södertörn 21:38:55
1. Lotten Sandén34:456+4:0334:456
2. Sara Möller20:344+2:4155:195-1
2. Sanna Hedberg30:408+12:471:05:25
3. Katarina Norrby43:365+18:261:38:5550
6Skarpnäcks OL 12:03:43
1. Hedda Persson Vildir44:187+13:3644:187
2. Agnes Edgren31:009+13:071:15:1870
3. Frida Arnesson48:257+23:152:03:436-1
Järfälla OK 1ej godkänd
1. Alice Hallmén1:01:278+30:451:01:278
2. Juliet Waldenfjordej godkändej godkänd
3. Marie-Chantal Ballnus37:424+12:32ej godkänd
Tullinge SK 1utgått
1. Tilda Andersson34:395+3:5734:395
2. Katja Leickt27:447+9:511:02:236+1
3. ej startej start
Täby OK 1ej start
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

H14

19 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Järfälla OK 11:08:25
1. Anton Silier27:003+1:0927:003
2. Johan Lundbäck16:10143:101-2
3. Johan Langerak25:152+2:001:08:2510
2Söders-Tyresö 11:13:24
1. Elias Röstin26:072+0:1626:072
2. Hedda Röstin19:044+2:5445:113+1
2. Emma Stråhle23:0016+6:5049:07
3. Fredrik Glännefors28:135+4:581:13:242-1
3Snättringe SK 21:13:27
1. Jesper Lidmar27:003+1:0927:003
2. Erik Lidström Lauri17:522+1:4244:522-1
2. Ella Karlsson20:397+4:2947:39
2. Jacob Wolgast36:4829+20:381:03:48
3. Johan Calleberg28:356+5:201:13:273+1
4Skogsluffarnas OK 11:15:30
1. Trevor Bransome25:51125:511
2. Tilde Carlinger26:2422+10:1452:156+5
2. Melker Carlinger26:2723+10:1752:18
3. Elias Tidevall23:1511:15:304-2
5OK Ravinen 11:17:53
1. Martin Rinnbäck31:426+5:5131:426
2. Albin Lindskog18:443+2:3450:264-2
3. Melker Hörnfeldt27:274+4:121:17:535+1
6Täby OK 11:25:39
1. Fredrik Hansson35:098+9:1835:098
2. Filip Lindqvist24:0618+7:5659:159+1
3. Anton Hänström26:243+3:091:25:396-3
7OK Älvsjö-Örby 11:26:08
1. Lucas Fredman31:225+5:3131:225
2. Linus Berggren19:265+3:1650:4850
2. Johan Karlsson19:276+3:1750:49
2. Kevin Huangej startfullföljt
3. Petter Myrenberg35:2010+12:051:26:087+2
8Haninge SOK 11:33:16
1. Nina Persson40:3114+14:4040:3114
2. Filip Storell21:5710+5:471:02:2811-3
3. Jakob Gadefors Nau30:487+7:331:33:168-3
9Tullinge SK 11:33:19
1. Johannes Bladh39:0612+13:1539:0612
2. Adam Bratt22:5915+6:491:02:0510-2
3. Alfred Längheim31:148+7:591:33:199-1
10OK Södertörn 11:33:26
1. Ludvig Sigrand35:129+9:2135:129
2. Andreas Skeppling22:5214+6:4258:048-1
3. Melvin Jakobsson35:2211+12:071:33:2610+2
11Sundbybergs IK 11:36:46
1. Vilhelm Karlin38:4811+12:5738:4811
2. Alexander Lindström24:1619+8:061:03:0413+2
2. Carl Tiemer24:3420+8:241:03:22
3. Jonatan Ståhl33:429+10:271:36:4611-2
12Järla Orientering 11:39:29
1. Victor Sadarangani35:007+9:0935:007
2. Joar Söderberg21:158+5:0556:1570
2. Tyra Alm21:269+5:1656:26
2. Johan Nordquist23:4017+7:3058:40
3. Petrina Costermans43:1414+19:591:39:2912+5
13Järfälla OK 21:41:42
1. Manne Hammarberg39:5513+14:0439:5513
2. Oskar Nilsson22:5012+6:401:02:4512-1
2. Lukas Gustafsson25:5321+9:431:05:48
3. Niklas Svensson38:5712+15:421:41:4213+1
14Snättringe SK 12:16:56
1. Albin Hainke52:4415+26:5352:4415
2. Andreas Boräng32:1927+16:091:25:0316+1
2. David Bern36:3828+20:281:29:22
3. John Wolgast51:5315+28:382:16:5614-2
15OK Österåker 12:35:17
1. Therese Nilsson38:0310+12:1238:0310
2. Viggo Jahr26:2824+10:181:04:3114+4
3. Love Stalås Hörnsten1:30:4619+1:07:312:35:1715+1
16IFK Enskede 12:36:47
1. Elias Skott1:10:4318+44:521:10:4318
2. Ludde Blom30:3726+14:271:41:20180
3. Nils Forsberg Rundström55:2716+32:122:36:4716-2
17Gustavsbergs OK 12:38:36
1. Tiger Landén55:5116+30:0055:5116
2. Oskar Json Norlén22:2111+6:111:18:1215-1
2. Johanna Pettersson22:5113+6:411:18:42
3. Johanna Laurin1:20:2418+57:092:38:3617+2
18Skarpnäcks OL 12:40:39
1. Linus Halvorsen1:05:5717+40:061:05:5717
2. Danni De Vylder27:2825+11:181:33:25170
3. Elvis Samuelsson1:07:1417+43:592:40:3918+1
IFK Lidingö SOK 1ej godkänd
1. Ludvig Jarlemarkej godkändej godkänd
2. Olof Melcherson41:0030+24:50ej godkänd
2. Jonathan Blomlöf41:0030+24:50ej godkänd
2. Anders Widlundej startej godkänd
3. Simon Lilja41:1013+17:55ej godkänd

D16

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IFK Lidingö SOK 11:43:48
1. Elin Jarlemark36:332+0:0336:332
2. Ebba Ganslandt32:3811:09:111-1
2. Karolina Bjärnlid33:583+1:201:10:31
2. Lotta Duhs39:164+6:381:15:49
3. Julia Rajan34:3711:43:4810
2Tullinge SK 11:51:58
1. Ella Sjöberg36:30136:301
2. Trine Karlberg33:042+0:261:09:342+1
2. Lovisa Larsson48:508+16:121:25:20
3. Lovisa Längheim42:243+7:471:51:5820
3Snättringe SK 12:05:38
1. Vilma Karlsson39:013+2:3139:013
2. Sofia Fureby44:496+12:111:23:5030
3. Kristina Tedhamre41:482+7:112:05:3830
4Tumba-Mälarhöjden OK 12:24:27
1. Emma Persson44:395+8:0944:395
2. Ebba Adebrant53:1910+20:411:37:586+1
2. Siri Rosengren53:2111+20:431:38:00
3. Ellinor Östervall46:294+11:522:24:274-2
5Täby OK 12:26:25
1. Linnea Johansson48:327+12:0248:327
2. Nickolina Hedenlund44:005+11:221:32:324-3
2. Petronella Hedenlund47:577+15:191:36:29
2. Rebecka Haraldsson58:3412+25:561:47:06
3. Ellen Andersson53:536+19:162:26:255+1
6OK Södertörn 12:26:27
1. Hanna Lagerberg44:144+7:4444:144
2. Malin Adolfsson50:089+17:301:34:225+1
3. Sofia Zilling52:055+17:282:26:276+1
7Järfälla OK 13:05:28
1. Isa Lundqvist44:406+8:1044:406
2. Ellinor Hamberg1:07:5913+35:211:52:397+1
3. Jonna Lundbäck1:12:497+38:123:05:2870

H16

14 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 11:30:50
1. Axel Granqvist30:12130:121
2. Jason Bransome24:192+0:2754:3110
3. Erik Herne36:194+3:011:30:5010
2Tullinge SK 11:34:38
1. Oskar Forsberg35:027+4:5035:027
2. Ruben Bryngelsson23:52158:542-5
2. Lukas Arkäng30:438+6:511:05:45
3. Albin Andersson35:443+2:261:34:3820
3Sundbybergs IK 11:37:51
1. Kristoffer Tengroth34:062+3:5434:062
2. Christian Lindh29:435+5:511:03:495+3
2. Rasmus Kihl59:5019+35:581:33:56
2. Tobias Abrahamssonej startfullföljt
3. Niklas Carlsson34:022+0:441:37:513-2
4OK Ravinen 21:39:15
1. Lukas Hellgren34:134+4:0134:134
2. Kasper Fransson28:004+4:081:02:1340
2. Viggo Klasson29:567+6:041:04:09
2. Simon Törnqvistej startfullföljt
3. Hannes Svahn37:025+3:441:39:1540
5Järfälla OK 11:39:49
1. Benjamin Langerak34:166+4:0434:166
2. Noel Waldenfjord32:159+8:231:06:3160
3. Oskar Edvardsson33:1811:39:495-1
6OK Södertörn 11:42:08
1. Georg Eklöw34:123+4:0034:123
2. Filip Möller26:453+2:531:00:5730
2. Andreas Magnvall29:506+5:581:04:02
3. Mattias Ivares41:116+7:531:42:086+3
7Täby OK 12:09:32
1. Vidar Persson36:468+6:3436:468
2. Victor Sannicolo41:1713+17:251:18:037-1
3. Edvin Nordström51:298+18:112:09:3270
8Snättringe SK 12:17:32
1. Tobias Karlsson45:3010+15:1845:3010
2. Mattias Kallhauge42:0214+18:101:27:32100
3. Ivar Lidström Lauri50:007+16:422:17:328-2
9Attunda OK 12:17:33
1. Oskar Enges49:2611+19:1449:2611
2. Ludvig Lindén34:4410+10:521:24:109-2
2. Samuel Lindén44:4715+20:551:34:13
2. Veronica Redtzerej startfullföljt
3. Hampus Brunander53:239+20:052:17:3390
10Haninge SOK 12:33:34
1. Felix Persson34:145+4:0234:145
2. Gustav Nirvin46:5516+23:031:21:098+3
3. Martin Skärlén1:12:2510+39:072:33:3410+2
11Järfälla OK 22:52:16
1. Hampus Norrby1:02:5712+32:451:02:5712
2. Arne Kvarnefalk35:2811+11:361:38:2511-1
2. Emil Gustafsson35:3012+11:381:38:27
3. Albin Kvarnefalk1:13:5111+40:332:52:16110
Tumba-Mälarhöjden OK 2ej godkänd
1. Adrian Cleveson1:26:4913+56:371:26:4913
2. Markus Sörqvist51:1218+27:202:18:01130
3. Max Igor Kajanusej startej godkänd
Tumba-Mälarhöjden OK 1ej godkänd
1. Ruben Hylander45:269+15:1445:269
2. Erik Åberg1:15:4320+51:512:01:0912+3
2. Alexander Källej startfullföljt
3. Johan Gibergej startej godkänd
Waxholms OK 1ej godkänd
1. Max Hoppeej godkändej godkänd
2. Sara Sundin47:0817+23:16ej godkänd
2. Adam Renberg1:15:4621+51:54ej godkänd
3. Filip Renbergej godkändej godkänd
OK Södertörn 2ej start
1. Vakant ej startej start
2. Vakant ej startej start
3. Vakant ej startej start

D20

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 12:19:03
1. Moa Westblad39:442+2:1039:442
2. Tilda Andersson1:00:233+19:331:40:0720
3. Tone Albrektsson38:5612:19:031-1
2Täby OK 12:37:02
1. Matilda Andersson1:14:333+36:591:14:333
2. Hanna Hänström43:082+2:181:57:4130
3. Emma Hagrot39:212+0:252:37:022-1
Järfälla OK 1ej godkänd
1. Rebecca Waldenfjordej godkändej godkänd
2. Siri Hjärtberg1:01:444+20:54ej godkänd
3. Agnes Lundqvist1:00:353+21:39ej godkänd
Järla Orientering 1ej godkänd
1. Emma Sundvallej godkändej godkänd
2. ej startej start
3. Anna Dahlgren-Rosénej startej godkänd
OK Ravinen 2ej godkänd
1. Amanda Karlssonej godkändej godkänd
2. Julia Frejdej startej godkänd
3. ej startej start
OK Södertörn 1ej godkänd
1. Alice Törnlundej godkändej godkänd
2. Martina Sallstedtej godkändej godkänd
3. ej startej start
Tullinge SK 1utgått
1. Amanda Berggren37:34137:341
2. Magdalena Vande Voorde40:5011:18:2410
3. ej startej start

H20

14 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 12:08:34
1. Niklas Sundqvist42:43142:431
2. Victor Imark43:4911:26:3210
3. Simon Imark42:023+1:112:08:3410
2OK Ravinen 12:25:42
1. Viktor Wohlgemuth58:3410+15:5158:3410
2. Martin Hunhammar45:112+1:221:43:454-6
3. Emil Granqvist41:572+1:062:25:422-2
3Snättringe SK 12:28:44
1. Martin Nilsson58:049+15:2158:049
2. David Hector49:493+6:001:47:536-3
3. Simon Hector40:5112:28:443-3
4Attunda OK 12:31:29
1. Karl Enges51:555+9:1251:555
2. Simon Martelius51:034+7:141:42:582-3
3. Johannes Knutas48:314+7:402:31:294+2
5Haninge SOK 12:45:26
1. Hugo Dahlberg52:596+10:1652:596
2. Joakim Skärlén59:127+15:231:52:117+1
3. Egil Morast53:155+12:242:45:265-2
6Järfälla OK 13:06:13
1. Jefta Langerak53:217+10:3853:217
2. Ludwig Bergfalk1:14:3711+30:482:07:589+2
3. Isak Langerak58:157+17:243:06:136-3
7OK Ravinen 23:16:03
1. Albin Andersson49:164+6:3349:164
2. Felix Hellgren57:436+13:541:46:595+1
3. Max Klasson1:29:049+48:133:16:037+2
8OK Södertörn 13:32:51
1. Linus Backlund53:217+10:3853:217
2. Erik Wåhlin1:13:2410+29:352:06:458+1
3. Olof Lissmats1:26:068+45:153:32:5180
Attunda OK 2ej godkänd
1. Alexander Forsej godkändej godkänd
2. Christopher Wilestedt1:15:1513+31:26ej godkänd
3. Christian Redtzer56:286+15:37ej godkänd
IFK Lidingö SOK 1ej godkänd
1. Mattias Perneby48:573+6:1448:573
2. Sixten Hillerhag1:21:0514+37:162:10:0210+7
3. Oliver Klingefjordej godkändej godkänd
OK Österåker 1ej godkänd
1. Fredrik Stenbeck1:08:1411+25:311:08:1411
2. Johan Persson1:15:1412+31:252:23:28110
3. Malin Dahlbäckej startej godkänd
Skarpnäcks OL 1ej godkänd
1. Johan Bengtsson1:48:2113+1:05:381:48:2113
2. Viktor Häggström1:12:289+28:393:00:49130
3. Markus Berglundej godkändej godkänd
Tullinge SK 2ej godkänd
1. Olle Andersson48:552+6:1248:552
2. Emil Andersson54:465+10:571:43:413+1
3. Olle Skogej startej godkänd
Attunda OK 3utgått
1. Lucas Norrman1:36:0512+53:221:36:0512
2. Filip Brunander1:09:228+25:332:45:27120
3. ej startej start

D21

14 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 12:32:33
1. Anna Ställberg50:09150:091
2. Jenny Lönnkvist54:122+1:191:44:2110
3. Johanna Lönnkvist48:123+4:022:32:3310
2Järla Orientering 12:40:00
1. Elsa Jansson50:242+0:1550:242
2. Sara Sjökvist1:02:088+9:151:52:3220
3. Karolin Ohlsson47:282+3:182:40:0020
3OK Ravinen 12:40:15
1. Jenny Berg59:548+9:4559:548
2. Maria Mogensen56:114+3:181:56:054-4
3. Helena Jansson44:1012:40:153-1
4IFK Lidingö SOK 12:42:14
1. Sofia Törnqvist57:185+7:0957:185
2. Sofia Adolfsson55:363+2:431:52:543-2
3. Annica Gustafsson49:204+5:102:42:144+1
5Järla Orientering 23:04:57
1. Josefin Persson1:17:0214+26:531:17:0214
2. Signe Klinting52:5312:09:559-5
3. Elin Hemmyr Skantze55:025+10:523:04:575-4
6IFK Lidingö SOK 23:11:42
1. Magdalena Carlstein57:336+7:2457:336
2. Akvile Preiksaite1:13:2213+20:292:10:5510+4
3. Emma Tarandi1:00:476+16:373:11:426-4
7Järla Orientering 33:15:47
1. Ellinor Fransson56:484+6:3956:484
2. Lina Blomqvist1:04:059+11:122:00:537+3
3. Ida Torbiörnsson1:14:5410+30:443:15:4770
8OK Södertörn 13:16:48
1. Louise Markstedt56:413+6:3256:413
2. Helena Markstedt1:01:067+8:131:57:476+3
3. Marita Freimane1:19:0111+34:513:16:488+2
9Snättringe SK 13:23:37
1. Sofia Persson1:03:379+13:281:03:379
2. Hanna Brus1:06:0811+13:152:09:458-1
3. Anna Tiderman1:13:529+29:423:23:379+1
10Attunda OK 13:26:47
1. Anna Strand1:13:5612+23:471:13:5612
2. Maria Von Schmalensée1:04:4410+11:512:18:4013+1
3. Terese Herlin1:08:077+23:573:26:4710-3
11Centrum OK 13:29:07
1. Linnea Börjars1:07:5610+17:471:07:5610
2. Moa Kjellstrand1:08:0712+15:142:16:0312+2
3. Erika Lindholm1:13:048+28:543:29:0711-1
Centrum OK 2ej godkänd
1. Karin Fägerlind1:08:2011+18:111:08:2011
2. Sara Jonasson1:33:1014+40:172:41:3014+3
3. Gro Dahlbomej godkändej godkänd
Tullinge SK 2ej godkänd
1. Ida Forsén1:17:0113+26:521:17:0113
2. Elin Sundqvist58:595+6:062:16:0011-2
3. Malin Sundqvistej godkändej godkänd
IFK Lidingö SOK 3 / Bendigo Orienteers Incorporated 3utgått
1. Emma Dahlstedt58:207+8:1158:207
2. Laurina Neumann59:216+6:281:57:415-2
3. ej startej start
Tullinge SK 3ej start
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

H21

25 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 12:46:48
1. Kalle Bergman59:158+3:0859:158
2. Ruslan Glebov55:0211:54:171-7
3. Gustav Bergman52:3112:46:4810
2Järla Orientering 22:50:24
1. Håkon Jarvis Westergård56:102+0:0356:102
2. Erik Berzell58:273+3:251:54:373+1
3. Rasmus Hansen55:472+3:162:50:242-1
3Järla Orientering 12:56:53
1. David Bejbom1:00:5511+4:481:00:5511
2. Morten Jarvis Westergård59:094+4:072:00:045-6
3. Espen Hultgreen Weltzien56:493+4:182:56:533-2
4IFK Lidingö SOK 12:57:32
1. Nicolas Simonin56:153+0:0856:153
2. Erik Ivarsson Sandberg58:132+3:111:54:282-1
3. Anders Carlsson1:03:045+10:332:57:324+2
5Tullinge SK 13:03:09
1. Magnus Glännefors1:01:5114+5:441:01:5114
2. Jörgen Ohlin1:01:126+6:102:03:038-6
3. Markus Adolfsson1:00:064+7:353:03:095-3
6Järla Orientering 33:07:58
1. Peter Hemmyr58:256+2:1858:256
2. Emil Lauri59:445+4:421:58:094-2
3. Dan Wester1:09:497+17:183:07:586+2
7OK Ravinen 33:11:10
1. Love Berzell58:287+2:2158:287
2. Assar Hellström1:02:318+7:292:00:596-1
3. Erik Karlsson1:10:119+17:403:11:107+1
8Attunda Orienteringsklubb 13:11:31
1. Oskar Daniels56:485+0:4156:485
2. Axel Wrådhe1:06:1312+11:112:03:017+2
3. Lars Håkan Sandvik1:08:306+15:593:11:318+1
9Järla Orientering 43:16:14
1. Oscar Björck1:01:3513+5:281:01:3513
2. Martin Härberg1:01:307+6:282:03:059-4
3. Michael Refors1:13:0911+20:383:16:1490
10Tumba-Mälarhöjden OK 13:18:52
1. Johan Eklöv1:00:0510+3:581:00:0510
2. Anders Boström1:08:2615+13:242:08:3112+2
3. Joakim Törnros1:10:2110+17:503:18:5210-2
11IFK Lidingö SOK 23:22:23
1. Mattias Johansson1:09:1015+13:031:09:1015
2. Anders Hedman1:03:189+8:162:12:2814-1
3. Linus Kajsajuntti1:09:558+17:243:22:2311-3
12Centrum OK 13:31:59
1. Christian Pettersson1:11:1216+15:051:11:1216
2. Oskar Gustafsson1:06:4813+11:462:18:0017+1
3. Jerk Rönnols1:13:5912+21:283:31:5912-5
13Tullinge SK 23:37:07
1. Anders Johansson1:00:5511+4:481:00:5511
2. Henrik Persson1:07:5014+12:482:08:4513+2
3. Jesper Lund1:28:2218+35:513:37:07130
14OK Ravinen 23:41:49
1. Martin Lindskog1:12:1318+16:061:12:1318
2. Jacob Lindstam1:05:4410+10:422:17:5716-2
3. Torbjörn Kölzow1:23:5216+31:213:41:4914-2
15Tullinge SK 33:50:06
1. Johan Kärrström1:13:5221+17:451:13:5221
2. Tobias Forsén1:15:1620+20:142:29:0820-1
3. Tintin Karlberg1:20:5814+28:273:50:0615-5
16Järla Orientering 53:53:55
1. Christian Kollberg1:12:2119+16:141:12:2119
2. Mathias Hall1:10:0516+15:032:22:2618-1
3. Mathias Myrefelt Norlinger1:31:2919+38:583:53:5516-2
17Sundbybergs IK 13:54:13
1. Fredrik Bjernulf1:22:5422+26:471:22:5422
2. Eric Kemp1:13:1518+18:132:36:09220
3. Morgan Karlsson1:18:0413+25:333:54:1317-5
18OK Södertörn 14:02:40
1. Tomas Holmberg1:11:5417+15:471:11:5417
2. Josh Beech1:16:5022+21:482:28:4419+2
3. Anders Hedberg1:33:5620+41:254:02:4018-1
19Täby OK 14:03:10
1. Jens Rönnols56:07156:071
2. Robert Johansson1:11:0717+16:052:07:1411+10
3. Gustav Lindeborg1:55:5622+1:03:254:03:1019+8
20Sundbybergs IK 24:08:55
1. Mårten Lundqvist1:32:5124+36:441:32:5124
2. David Mellin1:13:5219+18:502:46:4323-1
3. Simon Mellin1:22:1215+29:414:08:5520-3
21Bromma-Vällingby SOK 14:11:52
1. Joakim Berg1:25:0923+29:021:25:0923
2. Henrik Viklund1:22:4624+27:442:47:5524+1
3. Håkan Melin1:23:5717+31:264:11:5221-3
22Centrum OK 24:15:20
1. Holger Kohr1:13:5120+17:441:13:5120
2. Kristoffer Edshage1:20:3223+25:302:34:2321+1
3. Mattias Ågren1:40:5721+48:264:15:2022+1
23Järfälla OK 14:41:47
1. Rasmus Palmqvist Aslaksen59:219+3:1459:219
2. Anders Boström1:05:5111+10:492:05:1210+1
3. Aleksandr Manoilov2:36:3523+1:44:044:41:4723+13
IFK Lidingö SOK 3ej godkänd
1. Bryan Keely56:254+0:1856:254
2. Antonio Serini1:16:3021+21:282:12:5515+11
3. Daniele Orlerej godkändej godkänd
Skarpnäcks OL 1ej godkänd
1. Erik Berglund1:35:5725+39:501:35:5725
2. Nils-Göran Nilsson2:48:1025+1:53:084:24:07250
3. Sanna Batzej godkändej godkänd

D120

15 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 11:41:59
1. Lina Berggren35:382+0:0335:382
2. Karin Lundberg32:242+0:061:08:021-1
2. Lina Matthewsej godkändfullföljt
3. Yvonne Andersson33:572+1:031:41:5910
2Sundbybergs IK 11:42:02
1. Anna Falk35:35135:351
2. Annika Lundström33:334+1:151:09:083+2
3. Karolina Hellberg32:5411:42:022-1
3OK Ravinen 11:42:09
1. Martina Craig35:524+0:1735:524
2. Camilla Engel32:1811:08:102-2
2. Sandra Westerström37:526+5:341:13:44
2. Malin Lindskogej startfullföljt
3. Kristina Aneland33:593+1:051:42:093+1
4Täby OK 11:48:01
1. Katrin Söderberg39:005+3:2539:005
2. Åsa Pleiner32:533+0:351:11:534-1
3. Eva Hallsten36:084+3:141:48:0140
5Attunda OK 12:00:18
1. Madeleine Limpar43:058+7:3043:058
2. Annika Lindberg38:148+5:561:21:196-2
2. Anette Brunander42:4311+10:251:25:48
2. Anna Lindskoog Pettersson42:5912+10:411:26:04
3. Lena Nilsson38:595+6:052:00:185-1
6IFK Enskede 12:11:47
1. Carina Hallendal42:567+7:2142:567
2. Katarina Rundström38:077+5:491:21:035-2
2. Ileana von Melen42:3510+10:171:25:31
3. Elin Ahlström50:4410+17:502:11:476+1
7Järfälla OK 12:12:06
1. Katarina Galle43:3711+8:0243:3711
2. Maria Pedersen40:339+8:151:24:107-4
3. Ann Roller47:567+15:022:12:0670
8OK Södertörn 12:20:42
1. Anna Backlund44:0712+8:3244:0712
2. Lena Erlandsson48:0314+15:451:32:108-4
2. Pia Hellgrenej startfullföljt
3. Daniela Renner48:328+15:382:20:4280
9Skogsluffarnas OK 12:24:41
1. Karin Tidevall58:3415+22:5958:3415
2. Elisabeth Tollemark37:035+4:451:35:3710-5
3. Karin Lindqvist49:049+16:102:24:419-1
10Centrum OK 12:31:25
1. Mette Petersson46:2413+10:4946:2413
2. Marie Thörnvik46:5613+14:381:33:209-4
2. Ulrica Axelsson1:33:0925+1:00:512:19:33
3. Camilla Jakobsson58:0511+25:112:31:2510+1
11IFK Lidingö SOK 22:33:03
1. Annica Jansson43:309+7:5543:309
2. Mia Hillerhag1:05:4122+33:231:49:1114+5
2. Carina Widlund1:06:3623+34:181:50:06
2. Jeanette Jarlemark1:06:4724+34:291:50:17
3. Susanne Curman43:526+10:582:33:0311-3
12Waxholms OK 12:39:04
1. Cecilia Fochsen35:393+0:0435:393
2. Anki Cederbaum1:03:4820+31:301:39:2711+8
2. Ewa Sturk1:04:0421+31:461:39:43
3. Lena Gumaelius59:3712+26:432:39:0412+1
13Snättringe SK 12:45:30
1. Gunilla Kallhauge43:3310+7:5843:3310
2. Gittan Gelius56:4115+24:231:40:1412+2
2. Mari-Helen Lidström57:5916+25:411:41:32
3. Anna Tedhamre1:05:1614+32:222:45:3013+1
14Attunda OK 22:57:55
1. Nina Ivers46:5214+11:1746:5214
2. Karin Stenebo1:01:5017+29:321:48:4213-1
2. Åsa Wilestedt1:01:5218+29:341:48:44
2. Jessica Strömqvist1:02:1319+29:551:49:05
3. Lena Buhre1:09:1315+36:192:57:5514+1
15IFK Lidingö SOK 13:16:12
1. Mia Lilja39:116+3:3639:116
2. Anneli Wendelius1:34:4626+1:02:282:13:5715+9
2. Helene Swartz1:42:3727+1:10:192:21:48
2. Lotta Tapper1:42:3727+1:10:192:21:48
3. Christina Perneby1:02:1513+29:213:16:12150
Tumba-Mälarhöjden OK 1ej start
1. Helena Adebrantej startej start
2. Charlotta Östervallej startej start
3. Catrin Sandelinej startej start

H120

30 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Täby OK 11:57:09
1. Robert Söderberg40:564+0:1340:564
2. Johan Lindqvist38:257+3:441:19:211-3
3. Johan Näsman37:4811:57:0910
2IFK Lidingö SOK 31:58:05
1. Ingemar Stenbeck42:337+1:5042:337
2. Magnus Rajan37:195+2:381:19:524-3
2. Mattias Ganslandt40:4817+6:071:23:21
3. Hans Olof Amblie38:132+0:251:58:052-2
3IFK Lidingö SOK 21:59:52
1. Ola Lindqvist43:2012+2:3743:2012
2. Mattias Carlstein36:284+1:471:19:483-9
2. Per Damberg46:1629+11:351:29:36
3. Martin Johnsson40:043+2:161:59:5230
4IFK Enskede 12:03:47
1. Patric De Boussard46:2920+5:4646:2920
2. Fredrik Hedin36:012+1:201:22:306-14
2. Mikael Hallendal46:2030+11:391:32:49
3. Pelle Forsberg41:174+3:292:03:474-2
5IFK Lidingö SOK 12:04:46
1. Martin Larbo40:43140:431
2. Pär Lilja38:398+3:581:19:222+1
2. Magnus Johansson42:0123+7:201:22:44
3. Tero Junttila45:247+7:362:04:465+3
6Gustavsbergs OK 12:07:57
1. Gunnar Lindberg42:316+1:4842:316
2. Magnus Lindblom40:4115+6:001:23:1210+4
2. Jonatan Lindell50:1736+15:361:32:48
3. Conny Strandberg44:456+6:572:07:576-4
7OK Ravinen 12:08:40
1. Per Mårtensson40:473+0:0440:473
2. Johan Hörnfeldt42:2324+7:421:23:109+6
2. Thomas Westerström42:3226+7:511:23:19
3. Kjell Almgren45:309+7:422:08:407-2
8Tumba-Mälarhöjden OK 12:10:39
1. Mattias Boman45:0316+4:2045:0316
2. Dan Giberg36:033+1:221:21:065-11
3. Per Forsgren49:3314+11:452:10:398+3
9Järfälla OK 12:12:05
1. Nils Edvardsson42:255+1:4242:255
2. Mats Lundbäck40:5718+6:161:23:2212+7
2. Johan Vestring41:1921+6:381:23:44
3. Tomas Jonsson48:4311+10:552:12:059-3
10Sundbybergs IK 12:12:43
1. Joakim Skantze45:0417+4:2145:0417
2. Jan-Olof Bogren38:106+3:291:23:1411-6
3. Ronny Falk49:2912+11:412:12:4310-1
11OK Ravinen 22:14:16
1. Ola Kåberg52:3425+11:5152:3425
2. Stephen Craig34:4111:27:1517-8
2. Jonny Engel38:419+4:001:31:15
3. Stefan Berg47:0110+9:132:14:1611-6
12IFK Enskede 22:14:33
1. Ulf Persson42:4411+2:0142:4411
2. Ove Hedlund39:4811+5:071:22:327-4
3. Jan Frödin52:0118+14:132:14:3312+5
13Hellas Orientering 12:15:48
1. Mikael Nyberg46:5722+6:1446:5722
2. Stefan Seo44:5227+10:111:31:4920-2
2. Anders Thuresonej startfullföljt
2. Per Widénej startfullföljt
3. Calle Bohman43:595+6:112:15:4813-7
14OK Södertörn 12:16:02
1. Johan Sisell42:358+1:5242:358
2. Mattias Skeppling48:0132+13:201:30:3619+11
2. Fredrik Anderssonej startfullföljt
3. Henrik Erlandsson45:268+7:382:16:0214-5
15Attunda OK 12:16:09
1. Niklas Henriksson45:1818+4:3545:1818
2. Ulrik Ivers40:0212+5:211:25:2015-3
3. Andreas Fredriksson50:4915+13:012:16:09150
16Bromma-Vällingby SOK 12:16:26
1. Simon Sandgren46:3321+5:5046:3321
2. Ola Carlén38:4510+4:041:25:1814-7
2. Thomas Babtist46:5431+12:131:33:27
2. Mattias Berglund52:2237+17:411:38:55
3. Martin Bjurner51:0816+13:202:16:2616+2
17Järla Orientering 12:16:54
1. Erik Wiberg40:442+0:0140:442
2. Fredrik Trahn41:5722+7:161:22:418+6
3. Donald Staudte54:1319+16:252:16:5417+9
18Täby OK 22:17:48
1. Kent Lundvall42:3910+1:5642:3910
2. Nicklas Bergström40:4316+6:021:23:2212+2
2. Per Göthsson58:1444+23:331:40:53
3. Fredrik Örnlid54:2620+16:382:17:4818+6
19Tumba-Mälarhöjden OK 22:24:56
1. Anders Käll44:5814+4:1544:5814
2. Patrik Adebrant42:3125+7:501:27:2918+4
3. Thomas Eriksson57:2722+19:392:24:5619+1
20Snättringe SK 12:30:24
1. Urban Freij51:2423+10:4151:2423
2. Thomas Calleberg41:1720+6:361:32:4121-2
2. Mats Fransson56:2642+21:451:47:50
3. Ola Sandén57:4324+19:552:30:2420-1
21Järfälla OK 22:32:20
1. Robert Pedersen46:2819+5:4546:2819
2. Andreas Grunder48:1233+13:311:34:4023+4
2. Mark Åkesson48:3434+13:531:35:02
3. Magnus Lennartsson57:4023+19:522:32:2021-2
22Centrum OK 22:45:38
1. Jonas Lindholm57:5327+17:1057:5327
2. Magnus Grafström56:2141+21:401:54:1428+1
3. Sverker Lenas51:2417+13:362:45:3822-6
23OK Österåker 12:46:59
1. Tomas Albinsson44:1713+3:3444:1713
2. Mats Beiming49:4935+15:081:34:0622+9
2. Caroline Westbom1:00:3646+25:551:44:53
3. Niclas Nilsson1:12:5328+35:052:46:5923+1
24Tumba-Mälarhöjden OK 42:49:51
1. Kjell Ågren52:4926+12:0652:4926
2. Fredrik Huldt59:5545+25:141:52:4427+1
3. Magnus Kjellstrand57:0721+19:192:49:5124-3
25Haninge SOK 32:54:39
1. Henrik Sjögren42:369+1:5342:369
2. Gunnar Skärlén1:05:5247+31:111:48:2825+16
3. Oskar Nederheim1:06:1127+28:232:54:39250
26Haninge SOK 12:54:58
1. Jan Dahlberg59:1828+18:3559:1828
2. Fredrik Morast52:2237+17:411:51:4026-2
3. Lars Greilert1:03:1826+25:302:54:58260
27Haninge SOK 23:00:13
1. Joakim Persson1:01:0829+20:251:01:0829
2. Torbjörn Ohlsson56:5843+22:171:58:06290
2. Mats Sandinej startfullföljt
3. Niklas Hall1:02:0725+24:193:00:1327-2
28Centrum OK 43:02:38
1. Björn Bängtsson52:1724+11:3452:1724
2. Jorrit Boekel46:0428+11:231:38:21240
2. Henrik Lundgren55:2740+20:461:47:44
3. Anders Lavfors1:24:1729+46:293:02:3828+4
29Centrum OK 33:24:02
1. Linus Rispling45:0115+4:1845:0115
2. Oskar Karlin40:2414+5:431:25:2516+1
2. Joel Berring41:0119+6:201:26:02
2. Daniel Elenius54:0239+19:211:39:03
3. Niklas Pettersson1:58:3730+1:20:493:24:0229+13
Centrum OK 1ej godkänd
1. Samuel Svenssonej godkändej godkänd
2. Jonas Nylund40:1513+5:34ej godkänd
3. Christian Rotviker49:3113+11:43ej godkänd

D150

11 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 11:43:38
1. Kerstin Håland37:214+4:0137:214
2. Barbro Lönnkvist31:0311:08:242-2
3. Kerstin Imark35:1411:43:381-1
2Tullinge SK 21:44:41
1. Maria Jonsson33:20133:201
2. Maria Bratt34:103+3:071:07:3010
3. Lena Sundqvist37:112+1:571:44:412+1
3OK Södertörn 11:55:45
1. Ann Franzén36:392+3:1936:392
2. Ann-Sofie Svanberg35:045+4:011:11:433+1
2. Inger Schwartzej startfullföljt
3. Anita Karlsson44:023+8:481:55:4530
4Tullinge SK 32:02:52
1. Anna-Karin Ohlsson44:379+11:1744:379
2. Mari Heijkenskjöld32:302+1:271:17:075-4
3. Karin Forsberg45:455+10:312:02:524-1
5Haninge SOK 12:03:50
1. Karin Ivarsson44:256+11:0544:256
2. Kerstin Ohlsson35:146+4:111:19:397+1
2. Christel Nilsson59:4212+28:391:44:07
3. Lena Nilevi44:114+8:572:03:505-2
6Järla Orientering 12:10:35
1. Gunilla Kreiss41:525+8:3241:525
2. Malin Samuelsson34:484+3:451:16:404-1
2. Annika Sundvall39:418+8:381:21:33
3. Johanna Sundström53:556+18:412:10:356+2
7Väsby OK 12:11:52
1. Maria Cole36:443+3:2436:443
2. Maria Hallmans40:3910+9:361:17:236+3
2. Kerstin Björnegren1:23:3014+52:272:00:14
3. Pia Boudrie54:297+19:152:11:527+1
8Skarpnäcks OL 12:36:27
1. Anethe Mansén44:297+11:0944:297
2. Katarina Sahlsten39:217+8:181:23:508+1
2. Margareta Berghej startfullföljt
3. Linnea Carlsson1:12:3710+37:232:36:2780
9Järfälla OK 12:36:31
1. Anne Lundmark49:2510+16:0549:2510
2. Andrea Silier42:1811+11:151:31:43100
3. Maria Edvardsson1:04:489+29:342:36:319-1
10OK Älvsjö-Örby 13:03:05
1. Ingrid Mattsson44:328+11:1244:328
2. Margareta Wadin39:429+8:391:24:149+1
3. Anneli Fredman1:38:5111+1:03:373:03:0510+1
Sundbybergs IK 1ej godkänd
1. Åsa Lindhej godkändej godkänd
2. Madelene Bjernulf1:04:4113+33:38ej godkänd
3. Carina Doyle57:408+22:26ej godkänd

H150

25 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 11:39:48
1. Andreas Aasa33:48133:481
2. Rikard Imark28:2911:02:1710
3. Lars Lönnkvist37:312+1:191:39:4810
2OK Södertörn 11:45:11
1. Jesper Lagerberg33:512+0:0333:512
2. Per Franzén31:154+2:461:05:0620
2. Nils Eklöw49:5035+21:211:23:41
2. Johan Rosén1:04:0239+35:331:37:53
3. Johan Markstedt40:058+3:531:45:1120
3Attunda OK 11:45:28
1. Fredrik Sone36:424+2:5436:424
2. Björn-Ove Pettersson29:502+1:211:06:323-1
3. Fredrik Stenebo38:565+2:441:45:2830
4Järfälla OK 11:47:26
1. Eric Roller39:4614+5:5839:4614
2. Ola Bovallius31:285+2:591:11:149-5
3. Lars Palmqvist36:1211:47:264-5
5Snättringe SK 11:48:22
1. Per Kallhauge37:487+4:0037:487
2. Anders Karlsson31:478+3:181:09:355-2
2. Mats Bern36:4524+8:161:14:33
2. Per Wolgast44:3132+16:021:22:19
3. Ulf Kallhauge38:474+2:351:48:2250
6Tullinge SK 21:48:56
1. Jörgen Axelsson39:1710+5:2939:1710
2. Mats Fryxell31:447+3:151:11:016-4
3. Hans Sundqvist37:553+1:431:48:5660
7Järfälla OK 21:51:04
1. Peter Lundberg39:4413+5:5639:4413
2. Göran Lundqvist32:0114+3:321:11:4511-2
2. Ove Gustafsson36:0422+7:351:15:48
3. Per Nilsson39:196+3:071:51:047-4
8Tullinge SK 31:52:40
1. Kenneth Jönsson36:413+2:5336:413
2. Sune Södergrann31:133+2:441:07:544+1
3. Göran Längheim44:4616+8:341:52:408+4
9OK Ravinen 11:53:24
1. Martin Johansson39:4815+6:0039:4815
2. Michael Granqvist31:478+3:181:11:3510-5
3. Peter Albrektsson41:499+5:371:53:249-1
10OK Ravinen 21:54:01
1. Per Wollbrand39:2712+5:3939:2712
2. Matts Andersson31:396+3:101:11:067-5
2. Stefan Karlsson32:0013+3:311:11:27
2. Christer Johansson32:3415+4:051:12:01
3. Carl-Johan Thorell42:5512+6:431:54:0110+3
11Täby OK 11:54:55
1. Peter Nordström37:498+4:0137:498
2. Johan Palmgren34:5118+6:221:12:4012+4
2. Harry Hattara50:4736+22:181:28:36
3. Roland Sannicolo42:1511+6:031:54:5511-1
12Skarpnäcks OL 11:54:58
1. Juha Loenberg39:169+5:2839:169
2. Anders Mansén31:5511+3:261:11:118-1
3. Jörgen Batz43:4715+7:351:54:5812+4
13OK Österåker 11:55:06
1. Kalle Persson43:3718+9:4943:3718
2. Tomas Sjökvist31:5310+3:241:15:3013-5
2. Tobias Svensson33:1117+4:421:16:48
3. Peter Enoksson39:367+3:241:55:06130
14Tullinge SK 41:59:17
1. Anders Skog45:0719+11:1945:0719
2. Tomas Hultqvist31:5712+3:281:17:0414-5
2. Kent Berggren32:4016+4:111:17:47
3. Patrik Leickt42:1310+6:011:59:17140
15Tullinge SK 52:01:08
1. Björn Axelsson43:0317+9:1543:0317
2. Per-Arne Forsberg34:5720+6:281:18:00170
2. Rudolf Hersén56:3337+28:041:39:36
3. Kennet Olander43:0813+6:562:01:0815-2
16OK Södertörn 22:01:17
1. Peter Jakobsson39:1811+5:3039:1811
2. Claes Renner38:1927+9:501:17:3716+5
2. Ola Nyqvistej startfullföljt
3. Göran Hellgren43:4014+7:282:01:17160
17Attunda OK 22:03:16
1. Esbjörn Långström42:2616+8:3842:2616
2. Håkan Redtzer34:5419+6:251:17:2015-1
2. Anders Hallmén37:4525+9:161:20:11
2. Stefan Knorn38:4228+10:131:21:08
3. Lars Gerhardsson45:5618+9:442:03:1617+2
18OK Älvsjö-Örby 12:11:10
1. Lars G Berggren37:356+3:4737:356
2. Mats Zackrisson46:5334+18:241:24:2819+13
3. Fredrik Sandberg46:4219+10:302:11:1018-1
19Snättringe SK 22:14:02
1. Jörgen Hector49:2321+15:3549:2321
2. Mats Hainke35:4821+7:191:25:1120-1
2. Jonny Nilsson38:0526+9:361:27:28
3. Björn Salomonsson48:5120+12:392:14:0219-1
20Skarpnäcks OL 22:19:26
1. Urban Selander37:245+3:3637:245
2. Lars Lindholm42:2029+13:511:19:4418+13
3. Nicklas Doyle59:4222+23:302:19:2620+2
21OK Älvsjö-Örby 22:38:45
1. Karl Mårtensson49:2622+15:3849:2622
2. Christer Nordström46:4233+18:131:36:0823+1
2. Thomas Karlsson1:20:1541+51:462:09:41
3. Ludvig Myrenberg1:02:3723+26:252:38:4521-2
22OK Södertörn 32:43:42
1. Staffan Zilling50:3925+16:5150:3925
2. Tomas Mattsson36:1523+7:461:26:5421-4
2. Sven Bolmblad42:5430+14:251:33:33
2. Olle Sandén58:4738+30:181:49:26
3. Göran Ivares1:16:4824+40:362:43:4222+1
23Centrum OK 12:47:10
1. Janne Nilsson49:3224+15:4449:3224
2. Stig Thörnvik1:06:3240+38:031:56:04240
3. Per-Anders Lindgren51:0621+14:542:47:1023-1
24Sundbybergs IK 23:00:16
1. Lennart Swahn45:2120+11:3345:2120
2. Göran Doyle43:4231+15:131:29:0322+2
3. Jan Lindh1:31:1325+55:013:00:1624+2
Sundbybergs IK 1ej godkänd
1. Göran Jonsson49:3123+15:4349:3123
2. Ronny Nordgrenej godkändej godkänd
3. Hans Olsén45:4217+9:30ej godkänd
Bromma-Vällingby SOK 1ej start
1. Vakant ej startej start
2. Vakant ej startej start
2. Vakant ej startej start
3. Vakant ej startej start
Skarpnäcks OL 3ej start
1. Vakant ej startej start
2. Vakant ej startej start
3. Vakant ej startej start

D180

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 12:16:57
1. Anna Blomgren44:102+2:1744:102
2. Viveka Backman47:102+4:131:31:201-1
3. Maria Ehn45:372+5:432:16:5710
2Gustavsbergs OK 12:18:07
1. Lotta Valentin Larsson41:53141:531
2. Margareta Hjelmkvist56:203+13:231:38:133+2
3. Anneli Lindqvist39:5412:18:072-1
3Haninge SOK 12:18:10
1. Ingrid Graneli49:093+7:1649:093
2. Aila Halttunen42:5711:32:062-1
3. Helena Korhonen46:043+6:102:18:103+1
4Attunda OK 12:43:45
1. Maria Gelinder59:524+17:5959:524
2. Margareta Hallmén56:534+13:561:56:4540
3. Kerstin Rosengren47:004+7:062:43:4540

H180

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Södertörn 11:44:16
1. Arne Back35:17135:171
2. Lars-Gunnar Larsson35:174+0:211:10:342+1
3. Per Backlund33:4211:44:161-1
2Haninge SOK 11:51:49
1. Jan Eskilsson35:213+0:0435:213
2. Reijo Korhonen34:5611:10:171-2
2. Tommy Lindberg35:052+0:091:10:26
2. Dan Klang35:143+0:181:10:35
3. P-O Ivarsson41:325+7:501:51:492+1
3IFK Lidingö SOK 11:56:32
1. Claes Vallin38:195+3:0238:195
2. Tapani Mattus38:487+3:521:17:073-2
3. Mikael Tarandi39:254+5:431:56:3230
4OK Södertörn 22:00:02
1. Göran Hillgren41:207+6:0341:207
2. Karl-Erik Johansson39:328+4:361:20:5270
3. Anders Jakobsson39:103+5:282:00:024-3
5Tullinge SK 12:00:15
1. Ingemar Larsson42:3911+7:2242:3911
2. Anders Kärrström36:045+1:081:18:435-6
2. Lennart Hävrén40:509+5:541:23:29
3. Lennart Agén41:325+7:502:00:1550
6Skarpnäcks OL 12:00:21
1. Gunnar Langs35:192+0:0235:192
2. Leif Carlsson42:5810+8:021:18:174+2
2. Klas Langels57:1117+22:151:32:30
2. Åke Lewander1:07:3618+32:401:42:55
3. Stefan Myrefelt42:047+8:222:00:216+2
7OK Österåker 12:11:27
1. Erik Andersson39:416+4:2439:416
2. Per-Johan Vikfors47:1712+12:211:26:588+2
3. Leif Åkerblom44:298+10:472:11:277-1
8Gustavsbergs OK 12:12:13
1. Per Öhlund41:469+6:2941:469
2. Magnus Haraldsson51:5513+16:591:33:4111+2
3. Ulf Burman38:322+4:502:12:138-3
9Täby OK 12:13:02
1. Göran Hansson35:374+0:2035:374
2. Clas-Göran Herrgård52:0514+17:091:27:429+5
2. Willy Ljungdell56:1016+21:141:31:47
2. Ulf Carnby1:09:3519+34:391:45:12
3. Peter Olsson45:209+11:382:13:0290
10Gustavsbergs OK 22:16:42
1. Thomas Wester41:258+6:0841:258
2. Matz Larsson37:206+2:241:18:456-2
3. Håkan Steen57:5710+24:152:16:4210+4
Järfälla OK 2ej godkänd
1. Bo Winanderej godkändej godkänd
2. Gunnar Eriksson55:5015+20:54ej godkänd
3. Leif Mörkfors59:4611+26:04ej godkänd
OK Södertörn 3ej godkänd
1. Paul Norén41:5410+6:3741:5410
2. Jacob Hård af Segerstad46:2411+11:281:28:18100
3. Kalle Högbergej godkändej godkänd
Järfälla OK 1ej start
1. Mikael Byströmej startej start
2. Sven-Inge Nylundej startej start
3. Anders Löfgrenej startej start

D210

1 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Haninge SOK 12:45:45
1. Berit Lindunger55:25155:251
2. Siv Frölund1:04:0811:59:3310
3. Eva-Stina Svärd46:1212:45:4510

H210

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Snättringe SK 11:51:32
1. Rune Rådeström35:08135:081
2. Lars Cedérus35:2911:10:3710
3. Olof Persson40:552+4:361:51:3210
2Hellas Orientering 12:03:54
1. Torbjörn Tirén49:475+14:3949:475
2. Kenneth Berglund37:482+2:191:27:353-2
2. Hans Carlsson38:473+3:181:28:34
2. Sverker Tirén39:344+4:051:29:21
3. Rolf Skoglund36:1912:03:542-1
3Attunda OK 12:06:38
1. Leif Nordin37:302+2:2237:302
2. Lars Roos44:125+8:431:21:4220
3. Göran Larbo44:563+8:372:06:383+1
4Bromma-Vällingby SOK 12:25:37
1. Tage Sandberg40:254+5:1740:254
2. Albert Mård54:037+18:341:34:2840
3. Anders Stenback51:094+14:502:25:3740
5Sundbybergs IK 12:55:56
1. Rune Karlsson38:233+3:1538:233
2. Levin Svedberg56:368+21:071:34:595+2
3. Gunnar Bramsten1:20:575+44:382:55:5650
6OK Södertörn 13:57:47
1. Ingemar Johnsson1:14:116+39:031:14:116
2. Ulf Eskilsson47:266+11:572:01:3760
2. Ove Arvidsson1:03:379+28:082:17:48
3. Örjan Kampegård1:56:106+1:19:513:57:4760

Ung 12

18 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Älvsjö-Örby 155:05
1. Kristoffer Ouzounidis16:18116:181
2. Elias Lindborg20:453+0:2837:0310
2. Tove Nordström32:2517+12:0848:43
3. Olle Sandberg18:02155:0510
2Söders-Tyresö 159:39
1. Lovisa Källman16:393+0:2116:393
2. Emma Svidén20:362+0:1937:152-1
2. Jenny Göstas Källmanej startfullföljt
3. Olof Granberg22:244+4:2259:3920
3OK Södertörn 11:03:28
1. Johannes Norrby19:095+2:5119:095
2. Vile Melin21:015+0:4440:103-2
2. Tilda Mattsson28:5013+8:3347:59
3. Olof Andersson23:186+5:161:03:2830
4Snättringe SK 11:05:47
1. Molly Gelius18:454+2:2718:454
2. Gabriel Carlqvist23:289+3:1142:139+5
3. Thea Gelius23:347+5:321:05:474-5
5Täby OK 11:07:51
1. Klara Andersson19:347+3:1619:347
2. Ella Lindqvist22:048+1:4741:388+1
3. Arvid Hedenlund26:1310+8:111:07:515-3
6Attunda Orienteringsklubb 11:08:30
1. Elliot Jonsson20:0211+3:4420:0211
2. David Delviken20:17140:194-7
2. Sara Strömqvist33:4818+13:3153:50
3. Linda Strömqvist28:1112+10:091:08:306+2
7Tullinge SK 11:12:31
1. Fanny Bergman28:1916+12:0128:1916
2. Maximilian Andersson23:5811+3:4152:1711-5
3. Elias Bladh20:143+2:121:12:317-4
8Söders-Tyresö 21:14:35
1. Anton Hedström25:1615+8:5825:1615
2. Herman Jacobson29:3014+9:1354:4613-2
2. Arvid Granberg35:3422+15:171:00:50
2. Joel Ljungbergej startfullföljt
3. Erik Norin19:492+1:471:14:358-5
9Haninge SOK 11:19:22
1. Elion Reimeringer19:5810+3:4019:5810
2. John Rudung33:5119+13:3453:4912+2
3. Linus Nilevi25:339+7:311:19:229-3
10Skogsluffarnas OK 21:23:34
1. Ruben Hård19:136+2:5519:136
2. Folke Svanängen36:4823+16:3156:0114+8
3. Stig Sochman27:3311+9:311:23:3410-4
11Skarpnäcks OL 11:24:56
1. Filip Dryselius20:1312+3:5520:1312
2. Arvid Holmsten40:1824+20:011:00:3116+4
2. Mirja Nordin40:2125+20:041:00:34
2. Linda Möller40:3126+20:141:00:44
3. Melker Halvorsen24:258+6:231:24:5611-5
12Skogsluffarnas OK 11:25:33
1. Sandro Pruth41:5118+25:3341:5118
2. Dag Sochman21:067+0:491:02:5717-1
3. Simon Palmgren22:365+4:341:25:3312-5
13Skogsluffarnas OK 31:28:26
1. Majken Lindqvist24:1514+7:5724:1514
2. Caio Pruth34:2520+14:0858:4015+1
2. Hjalmar Holmström34:2721+14:1058:42
3. Janne Synnermark29:4613+11:441:28:2613-2
14IFK Enskede 11:36:22
1. Hanna Lundin32:4117+16:2332:4117
2. Hilmar Hedin30:3915+10:221:03:2018+1
3. Alva Gawell33:0214+15:001:36:2214-4
IFK Lidingö SOK 1ej godkänd
1. Oliver Liwång16:202+0:0216:202
2. Ebba Lotsander24:3212+4:1540:527+5
3. Erik Franklingej startej godkänd
Järfälla OK 1ej godkänd
1. Amanda Mörkfors20:3013+4:1220:3013
2. Stella Östblom23:3610+3:1944:0610-3
3. Stina Pedersenej godkändej godkänd
Sundbybergs IK 1ej godkänd
1. Alice Hellberg19:469+3:2819:469
2. Botvid Simonsson21:026+0:4540:486-3
2. Axel Fröstadius32:2216+12:0552:08
2. Minna Kökeritz41:2227+21:051:01:08
3. Irma Widehagej godkändej godkänd
Tullinge SK 2ej godkänd
1. Ella Matthews19:428+3:2419:428
2. Evelyn Lund20:584+0:4140:405-3
3. Linton Bryngelssonej godkändej godkänd
IFK Lidingö SOK 2ej start
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

Ung 16

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Bromma-Vällingby SOK 11:50:44
1. Sara Salemyr18:49118:491
2. Tim Sandgren1:05:1911:24:0810
3. Max Halldin26:3611:50:4410
IFK Lidingö SOK 1ej godkänd
1. Amelie Rajan28:292+9:4028:292
2. Klara Holstej godkändej godkänd
2. Elin Swartlingej startej godkänd
3. Juni Stigsdotter0:002ej godkänd

Öppen 17

15 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Älvsjö-Örby 11:45:14
1. Conny Ekstrand33:105+6:1533:105
2. Stefan Nordström32:3911:05:491-4
2. Linda Nordström1:19:1719+46:381:52:27
3. Magnus Nordström39:2511:45:1410
2Väsby OK 12:07:29
1. Robert Cole50:1311+23:1850:1311
2. Joakim Olsson32:402+0:011:22:536-5
2. Per-Åke Carlenstam47:175+14:381:37:30
2. Lars-Erik Lindellej startfullföljt
3. Lukas Olsson44:362+5:112:07:292-4
3Waxholms OK 12:11:35
1. Erik Edén28:243+1:2928:243
2. Oscar Sturk51:297+18:501:19:5330
3. Anton Gumaelius51:423+12:172:11:3530
4Snättringe SK 12:14:39
1. Patrik Nilsson28:232+1:2828:232
2. Sven Erik Amrén53:5211+21:131:22:155+3
3. Fredrik Ormö52:244+12:592:14:394-1
5IFK Lidingö SOK 12:23:10
1. Martin Terry30:164+3:2130:164
2. Jasinta Rajan47:326+14:531:17:482-2
2. Tomas Tapper53:5010+21:111:24:06
2. Patrik Wendelius59:5716+27:181:30:13
3. Henrik Boding1:05:229+25:572:23:105+3
6IFK Lidingö SOK 22:37:00
1. Petter Boding26:55126:551
2. Isabella Enfors53:469+21:071:20:414+3
3. Evelyn Wendelius1:16:1911+36:542:37:006+2
7Waxholms OK 22:37:56
1. Peter Renberg1:00:2514+33:301:00:2514
2. Hans Malmberg39:023+6:231:39:279-5
2. Björn Edén40:394+8:001:41:04
3. Kjell Nordqvist58:296+19:042:37:567-2
8OK Älvsjö-Örby 22:38:48
1. Hugo Nilsson36:107+9:1536:107
2. Helena Nilsson1:02:4717+30:081:38:578+1
3. Kennet Nilsson59:517+20:262:38:4880
9Gustavsbergs OK 12:51:13
1. Malin Strandberg36:338+9:3836:338
2. Angelica Lindblom58:0014+25:211:34:337-1
2. Cecilia Alzén59:0415+26:251:35:37
3. Harald Mild1:16:4012+37:152:51:139+2
10Centrum OK 12:56:17
1. Helena Persson59:2113+32:2659:2113
2. Henrik Hellborg53:048+20:251:52:2510-3
2. Henny Samuelssonej startfullföljt
3. Lukáš Polácek1:03:528+24:272:56:17100
11Skarpnäcks OL 23:09:59
1. Joel Ahlquist33:386+6:4333:386
2. Åsa Edgren1:29:4920+57:102:03:2712+6
2. Fredrik Edgrenej startfullföljt
2. Priscilla Ferreraej godkändfullföljt
3. Fredrik Wassermeyer1:06:3210+27:073:09:5911-1
12Bromma-Vällingby SOK 13:27:29
1. Jenny Salemyr50:1912+23:2450:1912
2. Anders Byttner1:06:5818+34:191:57:1711-1
3. Stefan Sjögren1:30:1213+50:473:27:2912+1
OK Ravinen 1ej godkänd
1. Johnny Rahlén43:1010+16:1543:1010
2. Archie Casteelej godkändej godkänd
2. Yngve Rahlén54:4512+22:06ej godkänd
2. Gunilla Berg55:0713+22:28ej godkänd
3. Curt Rahlén52:244+12:59ej godkänd
Skarpnäcks OL 1ej godkänd
1. Per Arnessonej godkändej godkänd
2. Anita Lindbohm2:00:1221+1:27:33ej godkänd
3. Minna Sahlstenej startej godkänd
Järfälla OK 1utgått
1. Rene Ballnus36:499+9:5436:499
2. ej startej start
3. ej startej start
Sundbybergs IK 1ej start
1. Erland Simonssonej startej start
2. Cecilia Simonssonej startej start
3. Astrid Simonssonej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser