Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Run to the Hills 8

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Run to the Hills 8
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: torsdag 4 september 2014

Långa

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders VedinSundsvalls OK31:50
2Marcus ErikssonVK Uvarna32:21+0:31
3Anders SjögrenSundsvalls OK34:40+2:50
4Johanna ÅströmVK Uvarna34:43+2:53
5Mikael ErikssonVK Uvarna34:49+2:59
6Johnny NylanderSelånger SOK36:14+4:24
7Johnny BlästaNjurunda OK38:16+6:26
8Sven Erik SundinSelånger SOK39:39+7:49
9Bo MellerstedtSelånger SOK41:27+9:37
10Jonas WibergVK Uvarna44:16+12:26
11Fredrik PonténSelånger SOK44:47+12:57
12Anders SvenssonSelånger SOK47:24+15:34
13Jan OlofssonVK Uvarna48:42+16:52
14Sten Åke VedinSelånger SOK53:14+21:24
15Gunnar JonssonSelånger SOK1:00:52+29:02
Lars-Peter JohnssonSelånger SOKej godkänd

Mellan

18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Christer LundstedtSundsvalls OK33:51
2Karin IngemanssonSundsvalls OK38:57+5:06
3Ingmar SöderströmSundsvalls OK39:00+5:09
4Elisabeth Norman-IsakssonVK Uvarna39:59+6:08
5Ove JanssonSundsvalls OK41:59+8:08
6Sofia LindénSelånger SOK42:04+8:13
7Harri NäätänenKovlands IF44:56+11:05
8Winn BjörklundSundsvalls OK45:04+11:13
9Viktoria KarlssonKovlands IF45:17+11:26
10AnnaKarin HaglundSundsvalls OK46:04+12:13
11Mårten LampinenSelånger SOK52:47+18:56
12Nicklas LindqvistSelånger SOK1:00:58+27:07
13Marita LindqvistSelånger SOK1:03:09+29:18
14Anki VedinSelånger SOK1:05:21+31:30
15Anna LampinenSelånger SOK1:06:19+32:28
Ingvar BorgNjurunda OKej godkänd
Jan WallgrenSelånger SOKej godkänd
Åsa PonténSelånger SOKutgått
Ann-Christine LampinenSelånger SOKej start

Korta

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kajsa LindqvistSelånger SOK27:35
2Elsa LampinenSelånger SOK27:54+0:19
3Lina PonténSelånger SOK29:37+2:02
4Johan LindénSelånger SOK29:49+2:14
5Lisa KällgrenSelånger SOK36:29+8:54
6Ellen NormanVK Uvarna37:21+9:46
7Mikael KällgrenSelånger SOK40:05+12:30

Nybörjare

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mattias Olsson-LarssonSundsvalls OK16:07
2Alice LindqvistSelånger SOK20:43+4:36

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser