Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprintstafett, Småland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprintstafett, Småland
Arrangörsorganisation: Nybro OK
Datum: lördag 30 maj 2015

H75

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Växjö OK 11:07:30
1. Gillis Alm19:29219:292
2. Johan Jansson19:51239:2020
3. Gillis Alm14:44154:0420
4. Johan Jansson13:2611:07:301-1
2SOK Viljan 11:09:11+1:41
1. Bengt-Åke Borgemo15:39115:391
2. Allan Håkansson15:00130:3910
3. Bengt-Åke Borgemo21:39252:1810
4. Allan Håkansson16:5321:09:112+1+1:41

H65

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1SOK Viljan 142:50
1. Hans Svenson10:00210:002
2. Roland Nilsson11:11221:111-1
3. Hans Svenson10:11131:2210
4. Roland Nilsson11:28342:5010
2Växjö AIS 143:14+0:24
1. Nils Karlsson9:5519:551
2. Sven-Olof Larsson11:41321:362+1
3. Nils Karlsson10:43232:1920
4. Sven-Olof Larsson10:55143:1420+0:24
3Forserums SOK 147:53+5:03
1. Stellan Ahnström10:07310:073
2. Alf Olsson12:28422:3530
3. Stellan Ahnström11:25334:0030
4. Alf Olsson13:53447:5330+5:03
4OK Njudung 148:31+5:41
1. Arne Svensson14:57514:575
2. Stefan G Larsson10:51125:484-1
3. Arne Svensson11:33437:2140
4. Stefan G Larsson11:10248:3140+5:41
Målilla OK 1utgått
1. Gunnar Enberg11:17411:174
2. Leif Axelssonej startutgått
3. Gunnar Enbergej startutgått
4. Leif Axelssonej startutgått

H55

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Eksjö SOK 135:28
1. Arne Klintberg8:4218:421
2. Lars-Gunnar Nilsson8:25117:0710
3. Arne Klintberg10:15227:2210
4. Lars-Gunnar Nilsson8:06135:2810
2SOK Viljan 139:06+3:38
1. Göran Svenson10:11210:112
2. Leif Carlsson10:40220:5120
3. Göran Svenson8:39129:3020
4. Leif Carlsson9:36239:0620+3:38
3Målilla OK 152:59+17:31
1. Lennart Eklund11:06311:063
2. Jan-Ulf Karlsson13:26324:3230
3. Lennart Eklund12:38337:1030
4. Jan-Ulf Karlsson15:49352:5930+17:31

H45

17 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 129:40
1. Bengt Öhlund7:2527:252
2. Klas Karlsson7:16214:411-1
3. Bengt Öhlund7:59522:4010
4. Klas Karlsson7:00229:4010
2Växjö OK 129:41+0:01
1. Peter Braun7:2847:284
2. Patrik Rosén7:14114:422-2
3. Peter Braun8:01822:4320
4. Patrik Rosén6:58129:4120+0:01
3IK Hakarpspojkarna 230:57+1:17
1. Håkan Johansson8:13108:1310
2. Fridolf Eskilsson7:41315:544-6
3. Håkan Johansson7:53323:476+2
4. Fridolf Eskilsson7:10330:573-3+1:17
4IK Hakarpspojkarna 331:06+1:26
1. Lars Svensson7:2737:273
2. Andreas Rangert8:06615:3330
3. Lars Svensson7:59523:3230
4. Andreas Rangert7:34431:064+1+1:26
5IK Hakarpspojkarna 431:33+1:53
1. Mikael Björlinger8:16128:1612
2. Lennart Söderberg7:46416:025-7
3. Mikael Björlinger7:44223:4650
4. Lennart Söderberg7:47531:3350+1:53
6OK Njudung 131:44+2:04
1. Anders Petersson8:0798:079
2. Per Fransson7:58516:056-3
3. Anders Petersson7:40123:454-2
4. Per Fransson7:59731:446+2+2:04
7SOK Viljan 132:50+3:10
1. Våge Rindstig8:0588:058
2. Peter Lind8:17816:229+1
3. Våge Rindstig7:56424:187-2
4. Peter Lind8:32932:5070+3:10
8OK Norrvirdarna 233:08+3:28
1. Elis Bengtsson7:2317:231
2. John Karlsson8:561116:197+6
3. Elis Bengtsson8:00724:198+1
4. John Karlsson8:491033:0880+3:28
9Jönköpings OK 133:37+3:57
1. Anders Ling7:5777:577
2. Klas Grönkvist8:35916:3210+3
3. Anders Ling8:44925:169-1
4. Klas Grönkvist8:21833:3790+3:57
10Kalmar OK 234:15+4:35
1. Stefan Petersson8:14118:1411
2. Anders Mårtensson9:161317:3013+2
3. Stefan Petersson8:471126:17130
4. Anders Mårtensson7:58634:1510-3+4:35
11Kalmar OK 134:22+4:42
1. Mats Söderberg7:4567:456
2. Anders Thor8:361016:218+2
3. Mats Söderberg9:041225:2510+2
4. Anders Thor8:571334:2211+1+4:42
12Målilla OK 135:22+5:42
1. Gunnar Karlsson8:23138:2313
2. Tony Zetterström8:10716:3311-2
3. Gunnar Karlsson9:241425:5712+1
4. Tony Zetterström9:251435:22120+5:42
13OK Njudung 235:30+5:50
1. Dennis Toll7:4457:445
2. Bo Hultgren9:061216:5012+7
3. Dennis Toll9:041225:5411-1
4. Bo Hultgren9:361535:3013+2+5:50
14OK Norrvirdarna 139:08+9:28
1. Anna Mattsson10:541710:5417
2. Jonas Andersson9:341420:2814-3
3. Anna Mattsson9:491630:17140
4. Jonas Andersson8:511139:08140+9:28
15OK Bävern 139:10+9:30
1. Mikael Örn8:54158:5415
2. Egon Gustavsson11:351620:29150
3. Mikael Örn9:491630:18150
4. Egon Gustavsson8:521239:10150+9:30
16Växjö OK 240:11+10:31
1. Håkan Östergren10:321610:3216
2. Lars Eklund10:131520:45160
3. Håkan Östergren9:471530:3217+1
4. Lars Eklund9:391640:1116-1+10:31
17Gränna-Bygdens OK 143:50+14:10
1. Philip Hjellström8:34148:3414
2. Monika Hjellström13:031721:3717+3
3. Philip Hjellström8:44930:2116-1
4. Monika Hjellström13:291743:5017+1+14:10

H35

13 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Bredaryds SOK 137:07
1. Magnus Trofast8:2418:241
2. Mattias Gunnarsson10:55619:192+1
3. Magnus Trofast9:44529:034+2
4. Mattias Gunnarsson8:04137:071-3
2Jönköpings OK 137:14+0:07
1. Fredrik Svensson8:3448:344
2. Magnus Klasson11:441120:188+4
3. Fredrik Svensson7:19127:372-6
4. Magnus Klasson9:37637:1420+0:07
3Eksjö SOK 138:28+1:21
1. Anders Edvardsson10:19910:199
2. Stefan Djurstedt8:26118:451-8
3. Anders Edvardsson10:35929:205+4
4. Stefan Djurstedt9:08338:283-2+1:21
4Målilla OK 138:53+1:46
1. Marcus Johansson8:2528:252
2. Daniel Axelsson11:25819:504+2
3. Marcus Johansson9:35429:256+2
4. Daniel Axelsson9:28538:534-2+1:46
5OK Njudung 140:08+3:01
1. Joakim Karmetun8:2638:263
2. Dennis Gustafsson11:27919:535+2
3. Joakim Karmetun9:09329:023-2
4. Dennis Gustafsson11:06840:085+2+3:01
6OK Bävern 140:09+3:02
1. Fredrik Augustsson9:2179:217
2. Björn Davidsson10:52520:1370
3. Fredrik Augustsson10:31730:4470
4. Björn Davidsson9:25440:096-1+3:02
7SOK Aneby 141:09+4:02
1. Jari Huttunen9:5989:598
2. Mikael Fyhr9:55319:546-2
3. Jari Huttunen7:40227:341-5
4. Mikael Fyhr13:351041:097+6+4:02
8Emmaboda Verda OK 141:30+4:23
1. Nicklas Kallerbäck11:511111:5111
2. Andreas Niemi10:45422:3610-1
3. Nicklas Kallerbäck10:04632:409-1
4. Andreas Niemi8:50241:308-1+4:23
9Kalmar OK 144:01+6:54
1. Claes Örman11:201011:2010
2. Viktor Skobe8:28219:483-7
3. Claes Örman13:231033:1110+7
4. Viktor Skobe10:50744:019-1+6:54
10SOK Viljan 245:25+8:18
1. Johan Eveborn9:0459:045
2. Arne Erlandsson11:371020:419+4
3. Johan Eveborn10:33831:148-1
4. Arne Erlandsson14:111145:2510+2+8:18
OK Bävern 2ej godkänd
1. Mikael M Karlsson15:071215:0712
2. Ulrik Johanssonej godkändej godkänd
3. Mikael M Karlsson15:4611ej godkänd
4. Ulrik Johansson11:099ej godkänd
OK Njudung 2ej godkänd
1. Tomas Petersén22:141322:1413
2. Thomas Elofsson11:10733:2411-2
3. Tomas Petersénej godkändej godkänd
4. Thomas Elofsson15:3512ej godkänd
SOK Viljan 1utgått
1. Tony Lövdahl9:1269:126
2. Tord Hultbergej startutgått
3. Tony Lövdahlej startutgått
4. Tord Hultbergej startutgått

H21

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Växjö OK 135:41
1. Per Lenander4:5724:572
2. Patrik Karlsson6:07211:041-1
3. Per Lenander6:59318:033+2
4. Patrik Karlsson4:25122:281-2
5. Per Lenander7:06529:342+1
6. Patrik Karlsson6:07135:411-1
2Eksjö SOK 136:39+0:58
1. Viktor Antonsson4:5314:531
2. Andreas Bergander6:33311:262+1
3. Viktor Antonsson6:32217:5820
4. Andreas Bergander5:00222:5820
5. Viktor Antonsson6:34329:321-1
6. Andreas Bergander7:07236:392+1+0:58
3IK Hakarpspojkarna 137:51+2:10
1. Albin Axelsson6:1646:164
2. Markus Olin5:27111:433-1
3. Albin Axelsson6:10117:531-2
4. Markus Olin7:41425:343+2
5. Albin Axelsson4:46130:2030
6. Markus Olin7:31537:5130+2:10
4OK Njudung 141:22+5:41
1. Johan Sandlund5:0835:083
2. Eric Löfqvist7:32612:404+1
3. Johan Sandlund7:18419:5840
4. Eric Löfqvist6:09326:0740
5. Johan Sandlund7:47633:5440
6. Eric Löfqvist7:28441:2240+5:41
5Ronneby OK 152:37+16:56
1. Aron Thorén9:0069:006
2. Lars Thorén6:41515:415-1
3. Aron Thorén9:54725:3550
4. Lars Thorén10:32836:0750
5. Aron Thorén6:38442:4550
6. Lars Thorén9:52752:3750+16:56
6OK Bävern 11:01:21+25:40
1. Mikael Hall12:45812:458
2. Emil Johansson6:33319:187-1
3. Mikael Hall10:23829:4170
4. Emil Johansson9:05738:4670
5. Mikael Hall12:58851:4470
6. Emil Johansson9:3761:01:216-1+25:40
Hultsfreds OK 1ej godkänd
1. Johan Nilsson10:19710:197
2. Urban Billing8:00718:196-1
3. Johan Nilsson9:16627:3560
4. Urban Billing8:44636:1960
5. Johan Nilsson9:27745:4660
6. Urban Billingej godkändej godkänd
Gamleby OK 1ej godkänd
1. Petter Vallerius14:03914:039
2. Nicklas Enlund25:16839:198-1
3. Petter Valleriusej godkändej godkänd
4. Nicklas Enlundej startej godkänd
5. Petter Valleriusej startej godkänd
6. Nicklas Enlundej startej godkänd
Kalmar OK 1ej godkänd
1. Nils Grip7:3357:335
2. Pär Josefssonej godkändej godkänd
3. Nils Grip8:335ej godkänd
4. Pär Josefsson8:025ej godkänd
5. Nils Grip5:522ej godkänd
6. Pär Josefsson7:233ej godkänd

H20

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Jönköpings OK 135:45
1. Ole Hennseler8:3138:313
2. Arvid Claesson10:35319:0630
3. Ole Hennseler8:25127:312-1
4. Arvid Claesson8:14135:451-1
2OK Norrvirdarna 138:14+2:29
1. Elias Andersson8:2928:292
2. Edvin Andersson8:50217:1920
3. Elias Andersson10:07327:261-1
4. Edvin Andersson10:48338:142+1+2:29
3Västerviks OK 243:29+7:44
1. Simon Eckerlid9:3649:364
2. Emil Sjöö13:08522:4440
3. Simon Eckerlid9:54232:383-1
4. Emil Sjöö10:51443:2930+7:44
4Nässjö OK 145:49+10:04
1. Albin Lager11:05611:056
2. Markus Nordmark11:40422:455-1
3. Albin Lager10:56433:414-1
4. Markus Nordmark12:08545:4940+10:04
5Västerviks OK 152:50+17:05
1. Oscar Lang10:58510:585
2. Axel Lindeberg16:34627:326+1
3. Oscar Lang11:56539:285-1
4. Axel Lindeberg13:22652:5050+17:05
Eksjö SOK 1ej godkänd
1. Lucas Sundblad8:1918:191
2. Oskar Lind7:52116:1110
3. Lucas Sundbladej godkändej godkänd
4. Oskar Lind9:082ej godkänd

H16

17 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 127:13
1. Emil Björnlinger6:5566:556
2. Andreas Gustafsson7:03113:583-3
3. Emil Björnlinger6:22120:201-2
4. Andreas Gustafsson6:53127:1310
2Västerviks OK 128:23+1:10
1. Isak Hertin6:4526:452
2. Joar Hertin7:11413:5620
3. Isak Hertin7:26321:2220
4. Joar Hertin7:01328:2320+1:10
3Växjö OK 128:25+1:12
1. Gustav Runefors6:4636:463
2. Isac Ericsson7:06213:521-2
3. Gustav Runefors7:33521:253+2
4. Isac Ericsson7:00228:2530+1:12
4Jönköpings OK 128:49+1:36
1. Adam Löfström7:0477:047
2. Filip Rosjö7:09314:134-3
3. Adam Löfström7:26321:3940
4. Filip Rosjö7:10528:4940+1:36
5Bredaryds SOK 129:16+2:03
1. Filip Trofast6:4746:474
2. Emil Auselius8:00514:475+1
3. Filip Trofast7:22222:0950
4. Emil Auselius7:07429:1650+2:03
6Jönköpings OK 232:30+5:17
1. Victor Hansson6:4856:485
2. Benjamin Claesson9:271116:156+1
3. Victor Hansson7:47724:0260
4. Benjamin Claesson8:28632:3060+5:17
7IK Hakarpspojkarna 334:25+7:12
1. Emil Öhlund7:57117:5711
2. Alice Finndahl9:201017:1710-1
3. Emil Öhlund8:06825:238-2
4. Alice Finndahl9:021034:257-1+7:12
8IK Hakarpspojkarna 235:06+7:53
1. Viktor Ossiansson7:5397:539
2. Hampus Lindman9:13817:0690
3. Viktor Ossiansson9:051026:1190
4. Hampus Lindman8:55935:068-1+7:53
9OK Bävern 135:07+7:54
1. Alexander Augustsson8:00128:0012
2. Hampus Karmetun8:49716:498-4
3. Alexander Augustsson9:261326:1510+2
4. Hampus Karmetun8:52835:079-1+7:54
10Gamleby OK 135:24+8:11
1. Loke Östangård7:4787:478
2. Oliver Vallerius9:511317:3811+3
3. Loke Östangård7:37625:157-4
4. Oliver Vallerius10:091135:2410+3+8:11
11Gamleby OK 238:29+11:16
1. Viktor Pettersson9:50149:5014
2. Jenny Jakobsson9:18919:0812-2
3. Viktor Pettersson9:071128:15120
4. Jenny Jakobsson10:141338:2911-1+11:16
12Gränna-Bygdens OK 138:45+11:32
1. Gustav Hjellström9:21139:2113
2. Albin Hjellström9:491219:10130
3. Gustav Hjellström9:221228:32130
4. Albin Hjellström10:131238:4512-1+11:32
13SOK Viljan 139:50+12:37
1. Benjamin Sturek6:4116:411
2. Filip Ekström10:041416:457+6
3. Benjamin Sturek10:071526:5211+4
4. Filip Ekström12:581739:5013+2+12:37
14OK Bävern 241:43+14:30
1. Ludwig Gustavsson7:54107:5410
2. Stina Johansson12:041719:5814+4
3. Ludwig Gustavsson10:181630:16140
4. Stina Johansson11:271641:43140+14:30
15Kalmar OK 147:53+20:40
1. David Lindahl /EJ DM17:321517:3215
2. Ophelia Haas /EJ DM10:071527:39150
3. David Lindahl /EJ DM9:491437:28150
4. Ophelia Haas /EJ DM10:251447:53150+20:40
16OK Gränsen 156:33+29:20
1. Isac Persson17:421617:4216
2. Kajsa Den Braver11:401629:22160
3. Isac Persson16:191745:41160
4. Kajsa Den Braver10:521556:33160+29:20
Bredaryds SOK 2ej godkänd
1. David Johanssonej godkändej godkänd
2. Carl Johansson8:136ej godkänd
3. David Johansson8:279ej godkänd
4. Carl Johansson8:417ej godkänd

H14

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Bredaryds SOK 130:43
1. Axel Elmblad7:2917:291
2. Anton Gunnarsson7:54215:2310
3. Axel Elmblad7:34122:5710
4. Anton Gunnarsson7:46330:4310
2OK Njudung 133:10+2:27
1. Albin Toll7:4337:433
2. Karl Petersén9:34617:1730
3. Albin Toll8:19225:362-1
4. Karl Petersén7:34133:1020+2:27
3OK Njudung 239:26+8:43
1. Oskar Karlsson /EJ DM10:15410:154
2. Melker Elofsson /EJ DM9:07319:2240
3. Oskar Karlsson /EJ DM9:43629:053-1
4. Melker Elofsson /EJ DM10:21639:2630+8:43
4Kalmar OK 146:54+16:11
1. Hugo Unosson12:54912:549
2. Adrian Skobe9:13422:075-4
3. Hugo Unosson11:34833:4150
4. Adrian Skobe13:131146:544-1+16:11
5SOK Aneby 147:05+16:22
1. Hampus Fyhr10:41510:415
2. Anton Johansson12:32823:136+1
3. Hampus Fyhr9:26532:394-2
4. Anton Johansson14:261247:055+1+16:22
6Emmaboda Verda OK 148:24+17:41
1. Oliver Eriksson10:57710:577
2. Olle Kallerbäck13:50924:4770
3. Oliver Eriksson12:55937:426-1
4. Olle Kallerbäck10:42848:2460+17:41
7Kalmar OK 257:50+27:07
1. Olle Bonnedahl12:33812:338
2. John Örman22:581135:3180
3. Olle Bonnedahl10:38746:097-1
4. John Örman11:41957:5070+27:07
Eksjö SOK 1ej godkänd
1. Hugo Djurstedt7:3127:312
2. Mattis Persson7:52115:231-1
3. Hugo Djurstedtej godkändej godkänd
4. Mattis Persson7:452ej godkänd
Eksjö SOK 2ej godkänd
1. Simon Svahn10:49610:496
2. Klara Höglundej godkändej godkänd
3. Simon Svahn9:174ej godkänd
4. Klara Höglund10:277ej godkänd
Gamleby OK 1ej godkänd
1. Aron Östangårdej godkändej godkänd
2. Fabian Vallerius11:447ej godkänd
3. Aron Östangård12:5810ej godkänd
4. Fabian Vallerius12:5710ej godkänd
Sol Tranås 1ej godkänd
1. Sixten Ekbladhej godkändej godkänd
2. Axel Johansson9:325ej godkänd
3. Sixten Ekbladh13:3711ej godkänd
4. Axel Johansson8:514ej godkänd
Växjö OK 1ej godkänd
1. Erik Åkessonej godkändej godkänd
2. Albin Cronquist14:4310ej godkänd
3. Erik Åkesson8:463ej godkänd
4. Albin Cronquist10:195ej godkänd

H12

15 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Växjö OK 120:02
1. Hugo Ericsson5:2415:241
2. Noel Braun4:49110:1310
3. Hugo Ericsson5:01115:1410
4. Noel Braun4:48120:0210
2IK Hakarpspojkarna 121:04+1:02
1. Mattias Öhlund5:2845:284
2. Viktor Gunnarsson5:00210:282-2
3. Mattias Öhlund5:02215:3020
4. Viktor Gunnarsson5:34521:0420+1:02
3IK Hakarpspojkarna 321:34+1:32
1. Olle Karlsson5:2525:252
2. Isak Eskilsson6:01511:263+1
3. Olle Karlsson5:11316:3730
4. Isak Eskilsson4:57221:3430+1:32
4SOK Viljan 123:29+3:27
1. Theo Lövdahl5:3965:396
2. Axel Eveborn5:51311:304-2
3. Theo Lövdahl5:59617:295+1
4. Axel Eveborn6:00723:294-1+3:27
5OK Njudung 123:33+3:31
1. Oscar Hultgren5:2635:263
2. Alexander Gustafsson6:05611:315+2
3. Oscar Hultgren5:55517:264-1
4. Alexander Gustafsson6:07923:335+1+3:31
6Jönköpings OK 124:11+4:09
1. Gabriel Claesson7:24127:2412
2. Erik Ling6:10713:3410-2
3. Gabriel Claesson5:24418:586-4
4. Erik Ling5:13324:1160+4:09
7IK Hakarpspojkarna 424:32+4:30
1. Kalle Öhlund5:4075:407
2. Joel Finndahl6:501012:306-1
3. Kalle Öhlund6:29818:597+1
4. Joel Finndahl5:33424:3270+4:30
8Gamleby OK 125:18+5:16
1. Henrik Pettersson6:54106:5410
2. Isak Liljeholm6:00412:548-2
3. Henrik Pettersson6:22719:1680
4. Isak Liljeholm6:02825:1880+5:16
9OK Orion 126:06+6:04
1. Nils Swartz6:3486:348
2. Lisa Swartz6:38813:129+1
3. Nils Swartz6:561120:0810+1
4. Lisa Swartz5:58626:069-1+6:04
10IK Hakarpspojkarna 226:22+6:20
1. Oscar Olin5:3755:375
2. Adrian Sjödin7:091112:467+2
3. Oscar Olin6:31919:179+2
4. Adrian Sjödin7:051226:2210+1+6:20
11OK Njudung 228:21+8:19
1. Filip Jennerstrand7:11117:1111
2. Olle Petersén7:251214:36110
3. Filip Jennerstrand6:401021:16110
4. Olle Petersén7:051228:21110+8:19
12OK Njudung 329:10+9:08
1. Wilhelm Karmetun6:3796:379
2. Felicia Gustafsson8:151314:5212+3
3. Wilhelm Karmetun7:181322:10120
4. Felicia Gustafsson7:001129:10120+9:08
13SOK Viljan 233:27+13:25
1. Olle Erlandsson9:15149:1514
2. Emil Wahlström10:061419:21140
3. Olle Erlandsson7:191426:40140
4. Emil Wahlström6:471033:2713-1+13:25
Gamleby OK 2ej godkänd
1. Arvid Pettersson8:30138:3013
2. Carl Öberg6:42915:12130
3. Arvid Pettersson7:121222:24130
4. Carl Öbergej godkändej godkänd
OK Gränsen 1ej godkänd
1. Simon Persson12:071512:0715
2. Ellinor Lihvej godkändej godkänd
3. Simon Persson14:5815ej godkänd
4. Ellinor Lihv8:2114ej godkänd

D45

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Bredaryds SOK 140:25
1. Ina Skalberg9:2749:274
2. Carina Svensson8:51118:181-3
3. Ina Skalberg11:45330:0310
4. Carina Svensson10:22240:2510
2Eksjö SOK 142:10+1:45
1. Susanna Djurstedt9:0529:052
2. Monica Kollberg11:25420:303+1
3. Susanna Djurstedt11:50432:2030
4. Monica Kollberg9:50142:102-1+1:45
3Nässjö OK 143:53+3:28
1. Anna Nero Nordmark8:4018:401
2. Helena Karlsson10:54219:342+1
3. Anna Nero Nordmark11:52531:2620
4. Helena Karlsson12:27443:533+1+3:28
4Kalmar OK 148:02+7:37
1. Anne Lindell12:55612:556
2. Kristina Johansson12:43525:3860
3. Anne Lindell11:36237:145-1
4. Kristina Johansson10:48348:024-1+7:37
5OK Njudung 148:37+8:12
1. Marina Johansson9:0639:063
2. Margareta Larsson15:49724:555+2
3. Marina Johansson11:13136:084-1
4. Margareta Larsson12:29548:375+1+8:12
6Jönköpings OK 151:16+10:51
1. Agneta Hallberg Hansson12:25512:255
2. Helene Löfström11:15323:404-1
3. Agneta Hallberg Hansson14:01637:416+2
4. Helene Löfström13:35751:1660+10:51
7Emmaboda Verda OK 11:01:48+21:23
1. Gun-Britt Fransson17:38817:388
2. Monica Påhlstorp15:17632:557-1
3. Gun-Britt Fransson15:32748:2770
4. Monica Påhlstorp13:2161:01:4870+21:23
8Växjö AIS 11:12:33+32:08
1. Siv Larsson18:28918:289
2. Eva Tollstern17:07835:358-1
3. Siv Larsson17:54853:2980
4. Eva Tollstern19:0481:12:3380+32:08
Eksjö SOK 2utgått
1. Anette Olsson17:27717:277
2. Ann-Christine Lööfej startutgått
3. Anette Olssonej startutgått
4. Ann-Christine Lööfej startutgått

D35

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 139:46
1. Helena Rangert8:5018:501
2. Maria Ossiansson11:26220:162+1
3. Helena Rangert10:30430:4620
4. Maria Ossiansson9:00139:461-1
2SOK Viljan 140:17+0:31
1. Åsa Bergfors8:5128:512
2. Anna Svensson9:58118:491-1
3. Åsa Bergfors10:19229:0810
4. Anna Svensson11:09440:172+1+0:31
3OK Bävern 144:52+5:06
1. Sara Larsson11:30411:304
2. Jessica Karmetun12:06423:363-1
3. Sara Larsson10:20333:5630
4. Jessica Karmetun10:56244:5230+5:06
4Hultsfreds OK 148:16+8:30
1. Carola Billing /EJ DM12:49512:495
2. Anneli Arvidsson /EJ DM11:49324:384-1
3. Carola Billing /EJ DM11:41536:195+1
4. Anneli Arvidsson /EJ DM11:57548:164-1+8:30
5OK Njudung 153:23+13:37
1. Cecilia Karmetun14:06714:067
2. Maria Sundberg15:36629:426-1
3. Cecilia Karmetun12:45642:2760
4. Maria Sundberg10:56253:235-1+13:37
6Jönköpings OK 155:33+15:47
1. Carin Rosjö /EJ DM11:26311:263
2. Anna Hertin /EJ DM13:51525:175+2
3. Carin Rosjö /EJ DM9:46135:034-1
4. Anna Hertin /EJ DM20:30755:336+2+15:47
7OK Njudung 21:03:19+23:33
1. Sofie Schiller13:19613:196
2. Maria Pettersson19:10732:297+1
3. Sofie Schiller16:20748:4970
4. Maria Pettersson14:3061:03:1970+23:33

D21

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 142:25
1. Elna Forsberg5:5225:522
2. Elin Svensson7:24313:161-1
3. Elna Forsberg8:15421:3110
4. Elin Svensson5:52127:2310
5. Elna Forsberg7:06234:2910
6. Elin Svensson7:56642:2510
2IK Hakarpspojkarna 343:08+0:43
1. Hanna Palm8:2758:275
2. Anette Granstedt7:33416:003-2
3. Hanna Palm5:41121:412-1
4. Anette Granstedt8:11429:523+1
5. Hanna Palm7:28337:2030
6. Anette Granstedt5:48143:082-1+0:43
3IK Hakarpspojkarna 543:41+1:16
1. Gabriella Gustafsson8:0148:014
2. Sophia Björnlinger8:02516:0340
3. Gabriella Gustafsson5:59222:023-1
4. Sophia Björnlinger7:21329:232-1
5. Gabriella Gustafsson8:24637:474+2
6. Sophia Björnlinger5:54243:413-1+1:16
4IK Hakarpspojkarna 245:57+3:32
1. Eva Öhlund7:3137:313
2. Amanda Rangert6:46214:172-1
3. Eva Öhlund8:33622:504+2
4. Amanda Rangert8:21531:1140
5. Eva Öhlund5:40136:512-2
6. Amanda Rangert9:06745:574+2+3:32
5IK Hakarpspojkarna 447:03+4:38
1. Alice Axelsson5:4215:421
2. Annie Önsten10:38816:205+4
3. Alice Axelsson8:27524:4750
4. Annie Önsten6:33231:2050
5. Alice Axelsson8:03539:2350
6. Annie Önsten7:40547:0350+4:38
6Bredaryds SOK 149:08+6:43
1. Mimmi Dahlberg10:38610:386
2. Amanda Hansson5:51116:2960
3. Mimmi Dahlberg8:36725:0560
4. Amanda Hansson9:01734:0660
5. Mimmi Dahlberg7:32441:3860
6. Amanda Hansson7:30449:0860+6:43
7Emmaboda Verda OK 153:22+10:57
1. Stina Persson11:03711:037
2. Kajsa Niemi9:20620:2370
3. Stina Persson7:08327:3170
4. Kajsa Niemi8:48636:1970
5. Stina Persson9:41746:0070
6. Kajsa Niemi7:22353:2270+10:57
8Målilla OK 11:25:14+42:49
1. Louise Axelsson14:55814:558
2. Johanna Rydstrand10:15725:1080
3. Louise Axelsson14:28839:3880
4. Johanna Rydstrand13:36853:1480
5. Louise Axelsson18:4381:11:5780
6. Johanna Rydstrand13:1781:25:1480+42:49

D16

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 131:53
1. Ella Palm8:0528:052
2. Isa Envall8:18216:231-1
3. Ella Palm8:09224:3210
4. Isa Envall7:21131:5310
2Anderstorps OK 134:18+2:25
1. Elise Josefsson26:33426:334
2. Sofie Josefsson0:0016:51
3. Elise Josefsson9:42326:3320
4. Sofie Josefsson7:45234:1820+2:25
3Emmaboda Verda OK 135:20+3:27
1. Tilda Gunnarsson9:1639:163
2. Ellen Kallerbäck8:04117:2030
3. Tilda Gunnarsson10:02427:2230
4. Ellen Kallerbäck7:58335:2030+3:27
4Eksjö SOK 139:58+8:05
1. Fanny Sundblad8:0418:041
2. Wilma Bergander12:07320:114+3
3. Fanny Sundblad8:06128:1740
4. Wilma Bergander11:41439:5840+8:05

D14

10 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 131:07
1. Hilda Holmqvist Johansson7:0017:001
2. Maja Åkesson9:01516:014+3
3. Hilda Holmqvist Johansson8:30724:3140
4. Maja Åkesson6:36231:071-3
2IK Hakarpspojkarna 231:10+0:03
1. Ebba Lindman8:5968:596
2. Julia Rangert8:47417:465-1
3. Ebba Holmqvist Johansson7:01424:4750
4. Julia Rangert6:23131:102-3+0:03
3Jönköpings OK 131:31+0:24
1. Johanna Fransson8:5548:554
2. Emma Ling6:52115:471-3
3. Johanna Fransson6:56322:433+2
4. Emma Ling8:48631:3130+0:24
4Västerviks OK 131:44+0:37
1. Sara Eckerlid8:5658:565
2. Eira Hertin7:02315:582-3
3. Sara Eckerlid6:38222:3620
4. Eira Hertin9:08731:444+2+0:37
5Växjö OK 131:45+0:38
1. Alicia Lundgren8:5968:596
2. Maja Porle7:01216:003-3
3. Alicia Lundgren6:34122:341-2
4. Maja Porle9:11831:455+4+0:38
6SOK Viljan 133:31+2:24
1. Elisabet Mikkelsen9:0089:008
2. Elin Rindstig9:03618:036-2
3. Elisabet Mikkelsen8:20626:2360
4. Elin Rindstig7:08333:3160+2:24
7OK Njudung 133:44+2:37
1. Amanda Karmetun9:0199:019
2. Elin Jennerstrand9:31718:328-1
3. Amanda Karmetun7:52526:247-1
4. Elin Jennerstrand7:20433:4470+2:37
8SOK Aneby 138:26+7:19
1. Ebba Rosander8:4338:433
2. Alma Gustafsson9:48818:317+4
3. Ebba Rosander12:31931:028+1
4. Alma Gustafsson7:24538:2680+7:19
9SOK Viljan 245:31+14:24
1. Tuva Lövdahl8:2328:232
2. Vilma Bogren10:15918:389+7
3. Tuva Lövdahl12:451031:2390
4. Vilma Bogren14:08945:3190+14:24
OK Gränsen 1ej godkänd
1. Tove den Braver13:021013:0210
2. Josefine Persson17:001030:02100
3. Tove den Braver11:59842:01100
4. Josefine Perssonej godkändej godkänd

D12

16 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 322:59
1. Ida Eskilsson5:2515:251
2. Tilda Palm6:40412:052+1
3. Ida Eskilsson5:38117:431-1
4. Tilda Palm5:16122:5910
2IK Hakarpspojkarna 123:30+0:31
1. Emmy Granstedt5:3125:312
2. Evelina Finndahl5:39111:101-1
3. Emmy Granstedt6:37717:472+1
4. Evelina Finndahl5:43223:3020+0:31
3IK Hakarpspojkarna 227:49+4:50
1. Stella Rangert6:5876:587
2. Tova Rangert8:51915:4970
3. Stella Rangert5:57221:465-2
4. Tova Rangert6:03327:493-2+4:50
4SOK Viljan 128:14+5:15
1. Stina Lind6:2636:263
2. Vendela Sturek6:05312:314+1
3. Stina Lind6:21418:523-1
4. Vendela Sturek9:221428:144+1+5:15
5SOK Aneby 128:46+5:47
1. Felicia Fyhr8:13118:1311
2. Tilda Rosander6:51515:045-6
3. Felicia Fyhr7:101022:146+1
4. Tilda Rosander6:32628:465-1+5:47
6IK Hakarpspojkarna 429:13+6:14
1. Emma Olin7:0497:049
2. Minna Palm8:531115:578-1
3. Emma Olin6:18322:157-1
4. Minna Palm6:58829:136-1+6:14
7OK Norrvirdarna 129:16+6:17
1. Nora Andersson6:3256:325
2. Elin Rahm5:58212:303-2
3. Nora Andersson6:33619:034+1
4. Elin Rahm10:131529:167+3+6:17
8Växjö OK 129:25+6:26
1. Filippa Braun8:17128:1712
2. Maja Lindén7:23615:406-6
3. Filippa Braun6:42822:228+2
4. Maja Lindén7:03929:2580+6:26
9OK Njudung 131:38+8:39
1. Ellen Toll6:3966:396
2. Frida Schiller10:471317:2610+4
3. Ellen Toll7:351225:01100
4. Frida Schiller6:37731:389-1+8:39
10SOK Viljan 232:23+9:24
1. Emma Rindstig8:11108:1110
2. Klara Hultberg9:301217:4111+1
3. Emma Rindstig6:43924:249-2
4. Klara Hultberg7:591332:2310+1+9:24
11Kalmar OK 132:58+9:59
1. Filippa Söderberg9:13139:1313
2. Annie Gleisner8:08817:219-4
3. Filippa Söderberg7:461425:0711+2
4. Annie Gleisner7:511232:58110+9:59
12OK Bävern 235:43+12:44
1. Vera Gerhardsson12:371512:3715
2. Alice Hall7:45720:2212-3
3. Vera Gerhardsson7:371327:59120
4. Alice Hall7:441035:43120+12:44
13Målilla OK 137:28+14:29
1. Ebba Petersson12:091412:0914
2. Clara Wärnsberg12:341424:43140
3. Ebba Petersson6:27531:10140
4. Clara Wärnsberg6:18537:2813-1+14:29
14OK Bävern 140:25+17:26
1. Frida Lindén7:0187:018
2. Emma Lindén13:431520:4413+5
3. Frida Lindén8:361529:20130
4. Emma Lindén11:051640:2514+1+17:26
Gamleby OK 1ej godkänd
1. Tove Vallerius6:2846:284
2. Hanna Öbergej godkändej godkänd
3. Tove Vallerius7:1411ej godkänd
4. Hanna Öberg6:154ej godkänd
Jönköpings OK 1ej godkänd
1. Ida Rosjöej godkändej godkänd
2. Sandra Ling8:5210ej godkänd
3. Ida Rosjö10:4116ej godkänd
4. Sandra Ling7:4511ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser