Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Attunda OK, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Attunda OK, medeldistans
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: lördag 15 augusti 2015

D21

3 480 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika BillstamOK Linné27:327:54
2Sara EskilssonAlfta-Ösa OK28:04+0:328:03
3Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF28:44+1:128:15
4Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK29:30+1:588:28
5Karolina HellbergSundbybergs IK30:37+3:058:47
6Riina KuuseloOK Linné31:11+3:398:57
7Julia OlssonUddevalla OK31:15+3:438:58
8Rebecka HeinrupTullinge SK32:03+4:319:12
9Moa KjellstrandCentrum OK33:04+5:329:30
10Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf33:42+6:109:41
11Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering34:10+6:389:49
12Linnea MalmbergStora Tuna OK34:18+6:469:51
13Elisa HameliusOK Linné35:03+7:3110:04
14Emma BjessmoIFK Lidingö SOK35:27+7:5510:11
15Camilla HellströmSöders-Tyresö35:36+8:0410:13
16Lovisa LarssonOK Linné36:00+8:2810:20
17Laurina NeumannBendigo Orienteers Incorporated36:13+8:4110:24
18Krystal NeumannEnoggeroos37:20+9:4810:43
19Sofia PerssonSnättringe SK37:22+9:5010:44
20Emma TarandiIFK Lidingö SOK38:32+11:0011:04
21Lovisa Onsbring GustafsonÄrla IF39:03+11:3111:13
22Sara SjökvistJärla Orientering39:04+11:3211:13
23Anette ÖnerudOK Ravinen39:16+11:4411:17
24Rasa PtasekaiteOK Linné39:59+12:2711:29
25Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK40:25+12:5311:36
26Maria HellströmVäsby OK44:12+16:4012:42
27Tamsin MoranOK Ravinen46:07+18:3513:15
28Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK48:14+20:4213:51
29Sarah-Jane BarrableOK Ravinen49:01+21:2914:05
30Johanna HoltetOK Tyr53:17+25:4515:18
31Karin FriströmTullinge SK1:01:28+33:5617:39
32Sara JonassonCentrum OK1:02:57+35:2518:05
Emelie HolmströmJärla Orienteringej godkänd
Erica HellgrenOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Tyra KleijnSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Stina AndreassonGustavsbergs OKej godkänd
Tina JunegardTullinge SKej start

H21

4 600 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rassmus AnderssonOK Linné28:006:05
2Simon HectorSnättringe SK28:38+0:386:13
3Josef NordlundOK Linné29:54+1:546:30
4Dan WesterJärla Orientering30:45+2:456:41
5Fredrik WigertzLånghundra IF32:00+4:006:57
6Nick BarrableOK Ravinen32:46+4:467:07
7Christoffer SchönningJärfälla OK33:07+5:077:11
8Bryan KeelyBendigo Orienteers Incorporated33:24+5:247:15
9Anders BoströmJärfälla OK33:26+5:267:16
10Johan HameliusOK Linné33:32+5:327:17
11Conny ForsbergLånghundra IF34:12+6:127:26
12Göran ThimbergSöders-Tyresö35:31+7:317:43
13Johan LindqvistTäby OK35:56+7:567:48
14Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK36:17+8:177:53
15Martin LindskogOK Ravinen36:42+8:427:58
16Andrew QuinIFK Lidingö SOK37:34+9:348:10
17Mikael JanssonIFK Lidingö SOK38:07+10:078:17
18Mattias HovmöllerSöders-Tyresö38:42+10:428:24
19Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby38:54+10:548:27
20Peder KockJärla Orientering38:58+10:588:28
21Viktor LindbergOK Roslagen39:08+11:088:30
22David HectorSnättringe SK39:24+11:248:33
23Jerk RönnolsCentrum OK41:06+13:068:56
24Christian PetterssonCentrum OK41:12+13:128:57
25Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF41:53+13:539:06
26Jakob IvarssonHaninge SOK41:58+13:589:07
27Johan LindbomHellas Orientering41:59+13:599:07
28Stuart FellCentrum OK42:02+14:029:08
29Ulrik ImbergOK Linné42:16+14:169:11
30Adam NymanKristinehamns OK42:24+14:249:13
31Tomas AlbinssonOK Österåker42:58+14:589:20
32Kristoffer EdshageCentrum OK43:16+15:169:24
33John HartleySöders-Tyresö43:25+15:259:26
34Sverker LenasCentrum OK44:59+16:599:46
35Magnus KarlssonCentrum OK45:52+17:529:58
36Pontus BergströmOK Österåker48:20+20:2010:30
37Anders LindbergOK Tyr48:31+20:3110:32
38Björn JanssonVäsby OK49:39+21:3910:47
39Magnus BjörkOK Rodhen49:57+21:5710:51
40Morgan KarlssonSundbybergs IK50:32+22:3210:59
41Svante PerssonSöderhamns OK53:41+25:4111:40
42Tobias AnderssonOK Österåker56:14+28:1412:13
43Aleksandr ManoilovJärfälla OK57:29+29:2912:29
44Emil ThalinForsa OK59:29+31:2912:55
45Robin ErikssonOK Roslagen1:02:01+34:0113:28
46Emil HåsteenRånäs OK1:03:08+35:0813:43
47Martin GigerOLC Winterthur1:24:06+56:0618:16
Oliver HagmanOK Roslagenej godkänd
Mikael WilhelmssonSöders-Tyresöej godkänd
Joel BergkvistCentrum OKej godkänd
Henrik HammasVäsby OKej start
Erik BomanGävle OKej start
Kent LundvallTäby OKej start

D18

3 560 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tone AlbrektssonOK Ravinen30:598:42
2Rebecca WaldenfjordJärfälla OK33:17+2:189:20
3Laura KingOK Ravinen35:19+4:209:55
4Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF36:56+5:5710:22
5Abigail MasonOK Ravinen38:49+7:5010:54
6Tilda AnderssonOK Ravinen41:36+10:3711:41
7Emma WilsonOK Ravinen42:19+11:2011:53
8Ida TorbiörnssonJärla Orientering42:52+11:5312:02
9Kathryn BarrOK Ravinen43:32+12:3312:13
10Laura HindleOK Ravinen44:08+13:0912:23
11Pippa DakinOK Ravinen44:31+13:3212:30
12Isabella EnforsIFK Lidingö SOK46:50+15:5113:09
13Ella GilbertOK Ravinen48:05+17:0613:30
14Louise AdamsOK Ravinen49:31+18:3213:54
15Chloe PotterOK Ravinen49:37+18:3813:56
16Matilda AnderssonTäby OK58:14+27:1516:21
17Filippa GrelzSöders-Tyresö1:03:55+32:5617:57
Magdalena HedbergSöders-Tyresöej godkänd

H18

3 480 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor ImarkTullinge SK23:166:41
2Nils AlexanderssonStora Tuna OK24:50+1:347:08
3Tom LinesOK Ravinen25:24+2:087:17
4Linus BacklundOK Södertörn26:37+3:217:38
5Hugo DahlbergHaninge SOK27:52+4:368:00
6Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK27:59+4:438:02
7Jack LeitchOK Ravinen28:23+5:078:09
8Egil MorastHaninge SOK29:31+6:158:28
9Mårten OlssonGävle OK29:57+6:418:36
10Johan PerssonOK Österåker30:38+7:228:48
11Aidan RigbyOK Ravinen31:04+7:488:55
12Eddie NarbettOK Ravinen31:55+8:399:10
13Alexander AlnessLånghundra IF32:37+9:219:22
14William ReynoldsOK Ravinen33:53+10:379:44
15Alex CarcasOK Ravinen34:30+11:149:54
16Gustaf BerglundSigtuna OK34:41+11:259:57
17Alasdair PedleyOK Ravinen34:54+11:3810:01
18Ludwig BergfalkJärfälla OK40:30+17:1411:38
19Erik OlssonGävle OK40:38+17:2211:40
20Erik CallebergSnättringe SK41:23+18:0711:53
21Ludvig SandahlJärla Orientering45:10+21:5412:58
22Joe ThomasOK Ravinen59:32+36:1617:06
23Noah HowlettOK Ravinen1:17:32+54:1622:16

D16

3 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia RajanIFK Lidingö SOK25:598:39
2Malin DahlbäckOK Österåker32:01+6:0210:40
2Frida VikströmSundsvalls OK32:01+6:0210:40
4Linnea JohanssonTäby OK35:24+9:2511:48
5Jonna LundbäckJärfälla OK42:13+16:1414:04
6Sofia BerglundSigtuna OK43:12+17:1314:24
7Sofia ZillingOK Södertörn43:20+17:2114:26
8Vera BogrenSundbybergs IK1:20:05+54:0626:41
Amanda KarlssonOK Ravinenej godkänd
Ellen AnderssonTäby OKej godkänd
Elin JarlemarkIFK Lidingö SOKej start

H16

3 330 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GranqvistOK Ravinen21:576:35
2Albin AnderssonTullinge SK23:14+1:176:58
3Noel WaldenfjordJärfälla OK25:20+3:237:36
4Carl CarlssonNyköpings OK25:29+3:327:39
5Jason BransomeOK Ravinen26:05+4:087:49
6Elias TidevallSkogsluffarnas OK27:03+5:068:07
7Daniel RönnqvistOK Linné27:26+5:298:14
8Johan LangerakJärfälla OK27:40+5:438:18
9Tobias KarlssonSnättringe SK28:34+6:378:34
10Oskar ForsbergTullinge SK28:44+6:478:37
11Felix PerssonHaninge SOK31:09+9:129:21
12Ivar Lidström LauriSnättringe SK31:14+9:179:22
13Simon FriskGustavsbergs OK32:19+10:229:42
14Hugo LindbärgOK Södertörn32:32+10:359:46
15William NilssonNyköpings OK33:26+11:2910:02
16Benjamin LangerakJärfälla OK33:44+11:4710:07
17Andreas MagnvallOK Södertörn35:21+13:2410:36
18Fredrik StenbeckOK Österåker38:17+16:2011:29
19Simon ÖsterlingOK Södertörn45:38+23:4113:42
20Lukas ArkängTullinge SK49:28+27:3114:51
21Jakob VestmanOK Österåker54:26+32:2916:20
22Otto BalckVallentuna-Össeby OL55:49+33:5216:45
Kasper FranssonOK Ravinenej godkänd
Ruben BryngelssonTullinge SKej godkänd
Jonatan StåhlSundbybergs IKej godkänd
Nils BabtistBromma-Vällingby SOKej godkänd
Kristoffer TengrothSundbybergs IKej godkänd
Marcus Salomon-SörensenAttunda OKej start
Hannes SvahnOK Ravinenej start
Georg EklöwOK Södertörnej start
John LarssonRånäs OKej start
Lukas HellgrenOK Ravinenej start

D14

2 590 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia IversAttunda OK25:439:55
2Therese NilssonOK Österåker26:01+0:1810:02
3Signe NilssonNyköpings OK26:45+1:0210:19
4Lovisa NilssonAttunda OK28:30+2:4711:00
5Nina PerssonHaninge SOK29:53+4:1011:32
6Kajsa BogrenSundbybergs IK30:47+5:0411:53
7Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK34:23+8:4013:16
8Tuva FalkSundbybergs IK36:12+10:2913:58
9Alva JonssonLånghundra IF36:42+10:5914:10
10Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL40:53+15:1015:47
11Sara SundinWaxholms OK41:25+15:4215:59
12Katarina NorrbyOK Södertörn43:18+17:3516:43
13Tilda AnderssonTullinge SK44:10+18:2717:03
14Sanna HedbergOK Södertörn45:42+19:5917:38
15Maja SandvikAttunda OK46:09+20:2617:49
16Felicia BredinAttunda OK47:31+21:4818:20
17Malin HanssonTäby OK54:53+29:1021:11
18Ida SpennareAttunda OK59:36+33:5323:00
19Ellen EkströmOK Ravinen1:07:26+41:4326:02
20Sara BrännströmOK Renen1:19:02+53:1930:30
Amelie RajanIFK Lidingö SOKej start

H14

2 690 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan CallebergSnättringe SK22:568:31
2Philip CarlssonNyköpings OK23:37+0:418:46
3Melker HörnfeldtOK Ravinen27:03+4:0710:03
4Anton HänströmTäby OK27:31+4:3510:13
5Philip ForngrenVallentuna-Össeby OL27:58+5:0210:23
6Arvid RoosOK Linné33:43+10:4712:32
7Albin LindskogOK Ravinen34:28+11:3212:48
8Jakob Gadefors NauHaninge SOK39:38+16:4214:44
9Olle Pettersson GradinAttunda OK40:35+17:3915:05
10Albin HainkeSnättringe SK42:21+19:2515:44
11Jacob WolgastSnättringe SK44:30+21:3416:32
12Emil SoneAttunda OK46:06+23:1017:08
13Oskar NilssonJärfälla OK49:16+26:2018:18
14Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK51:10+28:1419:01
15Andreas BorängSnättringe SK57:02+34:0621:12
16Johan LundbäckJärfälla OK57:03+34:0721:12
John WolgastSnättringe SKej godkänd
Erik Lidström Lauri Snättringe SKej godkänd
Fredrik HanssonTäby OKej start
Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOKej start

H14 Kort

2 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin EronnLinköpings OK28:5012:22

D12

2 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna RoosOK Linné22:1810:08
2Elisabeth LarssonOK Södertörn26:50+4:3212:11
3Katja GustafssonTrosabygdens OK27:13+4:5512:22
4Amanda GranqvistOK Ravinen28:36+6:1812:59
5Emma LundbergOK Roslagen30:26+8:0813:49
6Tindra JonssonSkarpnäcks OL34:27+12:0915:39
7Embla BergströmTäby OK35:47+13:2916:15
8Märta SandvikAttunda OK37:11+14:5316:54
9Tove KarlssonJärla Orientering41:45+19:2718:58
10Elin WolgastSnättringe SK41:57+19:3919:04
11Martina MäkeläHaninge SOK42:54+20:3619:30
12Edit JonssonLånghundra IF43:24+21:0619:43
13Joni Müller af UhrOK Linné44:41+22:2320:18
14Sofia SundinWaxholms OK45:03+22:4520:28
15Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK46:20+24:0221:03
Minoo KarlssonOK Ravinenej godkänd
Lena PerssonTullinge SKej godkänd
Moa JohanssonVäsby OKej start
Matilda FriskGustavsbergs OKej start

H12

2 280 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle KallurOK Ravinen20:459:06
2Erik BovalliusJärfälla OK20:55+0:109:10
3Marcus SteneboAttunda OK23:10+2:2510:09
4Elis IversAttunda OK25:37+4:5211:14
5William GrunderJärfälla OK27:12+6:2711:55
6Elis Forsberg RundströmIFK Enskede30:06+9:2113:12
7Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK32:33+11:4814:16
8Oscar AnelandOK Ravinen33:15+12:3014:35
9Justus ArenanderSkarpnäcks OL33:22+12:3714:38
10Olle ThimbergSöders-Tyresö34:13+13:2815:00
11Hugo LindskogOK Ravinen35:05+14:2015:23
12Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK36:09+15:2415:51
13Joel ThalénSundbybergs IK36:53+16:0816:10
14Axel BalckVallentuna-Össeby OL40:59+20:1417:58
15Viktor SoneAttunda OK43:40+22:5519:09
16Rasmus LindblomGustavsbergs OK50:26+29:4122:07
17Jacob HenrikssonRånäs OK50:27+29:4222:07
18Elias JavehedVallentuna-Össeby OL54:36+33:5123:56
19Erik FranklingIFK Lidingö SOK1:01:30+40:4526:58
20Martin ErikssonVäsby OK1:03:16+42:3127:44
21Skarpi FreyssonVallentuna-Össeby OL1:21:38+1:00:5335:48
Filip LindqvistTäby OKej godkänd
Axel FribergerJärla Orienteringej start
Viktor ZillingOK Södertörnej start
Max ÖsterlingOK Södertörnej start
Eskil WidehagSundbybergs IKej start

D12 Kort

2 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida PelanderSnättringe SK44:3121:24

H12 Kort

2 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teodor HedbergTumba-Mälarhöjden OK40:1519:21
2Alexander MagnvallOK Södertörn40:25+0:1019:25
3Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örby52:45+12:3025:21

D10

2 070 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja FalkSundbybergs IK22:5511:04
2Ellen AnelandOK Ravinen30:42+7:4714:49
3Vilma NilssonAttunda OK30:49+7:5414:53
4Malin StrömqvistAttunda OK32:57+10:0215:55
5Klara JunegardTullinge SK33:55+11:0016:23
6Alva Lidström LauriSnättringe SK35:07+12:1216:57
7Lovisa LindqvistIFK Enskede40:23+17:2819:30
8Emma HallendalIFK Enskede47:59+25:0423:10
9Lina TorbiörnssonJärla Orientering56:09+33:1427:07
10Nova MatthewsTullinge SK1:08:44+45:4933:12
Klara AnderssonTäby OKej godkänd
Rebecka JavehedVallentuna-Össeby OLej start
Sara RoosOK Linnéej start

H10

2 070 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon LundellOK Österåker18:559:08
2Svante SandvikAttunda OK24:15+5:2011:42
3Ludvig EronnLinköpings OK24:54+5:5912:01
4Sebastian LindblomGustavsbergs OK31:28+12:3315:12
5Marcus GrunderJärfälla OK32:24+13:2915:39
6Axel TrofastTullinge SK39:21+20:2619:00
7Elias LjungdellTäby OK45:51+26:5622:08
8Hannes LindqvistIFK Enskede47:59+29:0423:10
9Noel HellbergSundbybergs IK1:16:44+57:4937:04
10Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:22:16+1:03:2139:44
11Folke KåbergOK Ravinen1:45:51+1:26:5651:08
12Erik BalckVallentuna-Össeby OL2:05:51+1:46:561:00:47

D35

3 490 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina HallendalIFK Enskede36:4110:30
2Katrin SöderbergTäby OK37:04+0:2310:37
3Lina MatthewsTullinge SK39:43+3:0211:22
4Elin AhlströmIFK Enskede47:25+10:4413:35
5Caroline WestbomOK Österåker51:32+14:5114:45
6Sofia PerssonTullinge SK57:03+20:2216:20
7Therese JohanssonCentrum OK1:11:39+34:5820:31
8Märit NordlundJärfälla OK1:13:57+37:1621:11

H35

4 320 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan HellbergSundbybergs IK39:179:05
2Joakim AlmtorpLånghundra IF42:41+3:249:52
3Magnus LindblomGustavsbergs OK46:38+7:2110:47
4Martin AhlströmIFK Enskede49:56+10:3911:33
5Jonas SellingLänna IF57:38+18:2113:20
6Björn RaménOK Linné1:04:45+25:2814:59
7Farhad Rouhani-KallehSolna OK1:42:20+1:03:0323:41

D40

3 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva HallstenTäby OK31:209:12
2Mia EronnLinköpings OK32:20+1:009:30
3Charlotte FlansbjerOK Djerf33:03+1:439:43
4Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF33:23+2:039:49
5Anna FalkSundbybergs IK34:17+2:5710:05
6Annika LundströmSundbybergs IK36:31+5:1110:44
7Pernilla NilssonJärfälla OK41:33+10:1312:13
8Ewa AlbrektssonOK Ravinen43:29+12:0912:47
9Karolina AnderssonLänna IF48:30+17:1014:15
10Josefin LindqvistIFK Enskede57:57+26:3717:02
11Michaela LundellOK Österåker57:58+26:3817:02
12Gabriella FriskGustavsbergs OK1:03:35+32:1518:42
13Stina BorängSnättringe SK1:05:10+33:5019:10
14Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:19:11+47:5123:17
15Sonia PerssonHaninge SOK1:31:57+1:00:3727:02
Kristina AnelandOK Ravinenej godkänd

H40

4 100 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan NäsmanTäby OK31:397:43
2Henrik RoosOK Linné32:58+1:198:02
3Robert SöderbergTäby OK35:47+4:088:43
4Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK37:15+5:369:05
5Bertil EronnLinköpings OK38:57+7:189:30
6Fredrik SundinOK Linné39:08+7:299:32
7Mats EdengrenVallentuna-Össeby OL39:42+8:039:40
8Christopher LindqvistIFK Enskede41:10+9:3110:02
9Pål JanssonOK Roslagen43:31+11:5210:36
10Roger TynellRånäs OK44:17+12:3810:48
11Mattias HolmbergCentrum OK46:18+14:3911:17
12Anders EdquistTäby OK47:03+15:2411:28
13Henrik SöderströmIF Åland52:48+21:0912:52
14Andreas OlssonOK Linné52:57+21:1812:54
15Henrik TrofastTullinge SK54:07+22:2813:11
16Mats GustafssonTrosabygdens OK54:22+22:4313:15
17Henrik SjögrenHaninge SOK56:30+24:5113:46
18Henrik PetterssonGustavsbergs OK57:44+26:0514:04
19Per GöthssonTäby OK59:02+27:2314:23
20Patrik FriskGustavsbergs OK1:00:48+29:0914:49
21Henrik AnderssonSnättringe SK1:04:10+32:3115:39
22Jörgen RydeniusTullinge SK1:06:14+34:3516:09
23Johan HörnfeldtOK Ravinen1:08:18+36:3916:39
Johan SällforsIFK Lidingö SOKej godkänd
Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Ulf PerssonIFK Enskedeej start

D45

3 140 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF30:099:36
2Kerstin ImarkTullinge SK33:13+3:0410:34
2Pia HellgrenOK Södertörn33:13+3:0410:34
4Annica JanssonIFK Lidingö SOK35:12+5:0311:12
5Sarah DunnOK Ravinen35:34+5:2511:19
6Anna BacklundOK Södertörn35:42+5:3311:22
7Anna SanderIF Thor37:02+6:5311:47
8Ann GranqvistOK Ravinen38:49+8:4012:21
9Katarina BengtssonSäffle OK39:42+9:3312:38
10Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK44:23+14:1414:08
11Lena GrandinOK Linné46:25+16:1614:46
12Andrea SilierJärfälla OK47:26+17:1715:06
13Katarina RundströmIFK Enskede48:37+18:2815:28
14Charlotte VikströmSundsvalls OK48:44+18:3515:31
15Susanne BovalliusJärfälla OK51:23+21:1416:21
16Ingela JohanssonTäby OK52:24+22:1516:41
17Mari-Helen LidströmSnättringe SK56:17+26:0817:55
18Annika BerntssonVäsby OK1:09:31+39:2222:08
19Camilla JakobssonCentrum OK1:11:08+40:5922:39
20Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK1:26:24+56:1527:30
Lena BrobergSnättringe SKej godkänd
Åsa ÖlwegårdSundbybergs IKej start

H45

4 110 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard EkmanOK Roslagen30:537:30
2Pelle ForsbergIFK Enskede34:15+3:228:20
3Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL36:07+5:148:47
4Mats LundbäckJärfälla OK36:51+5:588:57
5Ola BovalliusJärfälla OK38:27+7:349:21
6Per EdlundSigtuna OK39:30+8:379:36
7Ronny FalkSundbybergs IK40:42+9:499:54
8Lars SegermanSkarpnäcks OL43:01+12:0810:27
9Jan KarlssonSöders-Tyresö43:27+12:3410:34
10Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby43:33+12:4010:35
11Fredrik ÖrnlidTäby OK43:43+12:5010:38
12Johan AleniusIFK Lidingö SOK44:05+13:1210:43
13Joakim PerssonHaninge SOK44:15+13:2210:45
14Johan SundinWaxholms OK44:22+13:2910:47
15Christer ArksandVallentuna-Össeby OL44:32+13:3910:50
16Nicklas BergströmTäby OK44:58+14:0510:56
16Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK44:58+14:0510:56
18Fredrik MorastHaninge SOK46:22+15:2911:16
19Lars GreilertHaninge SOK46:34+15:4111:19
20Joakim SkantzeSundbybergs IK46:38+15:4511:20
21Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK47:12+16:1911:29
22Sven JohanssonTäby OK48:29+17:3611:47
23Måns TorbiörnssonJärla Orientering48:45+17:5211:51
24Urban SelanderSkarpnäcks OL48:54+18:0111:53
25Tomas GlanshedHaninge SOK50:35+19:4212:18
26Magnus GrafströmCentrum OK51:43+20:5012:34
27Mats GunnemyrSöders-Tyresö53:10+22:1712:56
28Jonatan LindellGustavsbergs OK53:46+22:5313:04
29Ola KåbergOK Ravinen55:54+25:0113:36
30Andreas GrunderJärfälla OK58:32+27:3914:14
31Nicklas DoyleSkarpnäcks OL59:09+28:1614:23
32Nils ErikssonVäsby OK1:01:02+30:0914:50
33Thomas OtsUmeå OK1:04:46+33:5315:45
34Anders LundbergOK Roslagen1:06:05+35:1216:04
35Peter LandénGustavsbergs OK1:14:15+43:2218:03
36Anders BrännströmOK Renen1:19:42+48:4919:23
Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOKej godkänd
Ola HultinOK Roslagenej godkänd
Anders HedbergOK Södertörnej godkänd
John SolbreckLånghundra IFej godkänd
Henrik MorastHaninge SOKej godkänd
Anders BerkelundVäsby OKej start
Jörgen TheanderHaninge SOKej start
Esa MyllyvainioSundbybergs IKej start

D50

2 890 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla ThunstedtJärfälla OK34:1211:50
2Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK36:09+1:5712:30
3Eva SvanbergJärfälla OK37:28+3:1612:57
4Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL39:00+4:4813:29
5Annika SvenssonSolna OK40:10+5:5813:53
6Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby40:16+6:0413:55
7Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK40:34+6:2214:02
8Maria SternJärla Orientering43:28+9:1615:02
9Pia BoudrieVäsby OK44:53+10:4115:31
10Katarina SahlstenSkarpnäcks OL45:20+11:0815:41
11Anette ArksandVallentuna-Össeby OL49:05+14:5316:59
12Maria HallmansVäsby OK51:47+17:3517:55
13Kristina KlangHaninge SOK56:43+22:3119:37
14Elisabeth HectorSnättringe SK1:18:47+44:3527:15
Ingela AlnessLånghundra IFej godkänd
Johanna SundströmJärla Orienteringej start

H50

3 500 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PalmqvistJärfälla OK27:017:43
2Håkan KleijnSödertälje-Nykvarn OF27:35+0:347:52
3Rikard ImarkTullinge SK30:07+3:068:36
4Bengt HaglundLeksands OK31:30+4:299:00
5Jan-Olof BogrenSundbybergs IK31:48+4:479:05
6Robert ElveröVäsby OK33:24+6:239:32
7Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK33:34+6:339:35
8Erik GyllenstiernaIFK Lidingö SOK33:40+6:399:37
9Magnus RajanIFK Lidingö SOK33:46+6:459:38
10Kalle PerssonOK Österåker34:47+7:469:56
11Per CarlssonNyköpings OK34:48+7:479:56
12Stefan KarlssonOK Ravinen34:54+7:539:58
13Johan PalmgrenTäby OK35:03+8:0210:00
14Mats JavehedVallentuna-Össeby OL36:14+9:1310:21
15Thomas CallebergSnättringe SK36:42+9:4110:29
16Michael GranqvistOK Ravinen36:49+9:4810:31
17Thomas KällbergOK Roslagen37:09+10:0810:36
18Anders BengtssonSundbybergs IK37:15+10:1410:38
19Tomas HultqvistTullinge SK37:32+10:3110:43
20Thomas JanssonOK Roslagen37:56+10:5510:50
21Erik AnderssonOK Österåker38:21+11:2010:57
22Leif TynongTullinge SK39:33+12:3211:18
23Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK40:30+13:2911:34
24Lennart SwahnSundbybergs IK41:13+14:1211:46
24Thomas JanssonLänna IF41:13+14:1211:46
26Ronny NordgrenSundbybergs IK41:17+14:1611:47
27Hans OlsénSundbybergs IK41:53+14:5211:58
28Nils EklöwOK Södertörn49:10+22:0914:02
29Frank SteinerJärfälla OK49:44+22:4314:12
30Per WolgastSnättringe SK52:55+25:5415:07
31Johan SköldJärfälla OK53:09+26:0815:11
32Stefan MalmbergStora Tuna OK1:01:14+34:1317:29
33Torbjörn HammasVäsby OK1:07:53+40:5219:23
34Eric HuijsersHammarby IF OF1:32:26+1:05:2526:24
Anders MattssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Bo LauriSnättringe SKej godkänd
Håkan DahlbäckOK Österåkerej godkänd
Jörgen HectorSnättringe SKej godkänd
Peter AlbrektssonOK Ravinenej godkänd
Christer ÖstlundSträngnäs-Malmby OLej start
Anders BrunellIF Thorej start

D55

2 840 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita KarlssonOK Södertörn36:3312:52
2Eva MolénSkarpnäcks OL39:22+2:4913:51
3Lotta Valentin LarssonGustavsbergs OK40:18+3:4514:11
4Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby41:29+4:5614:36
5Margareta WadinOK Älvsjö-Örby43:16+6:4315:14
6Christina NordströmBodens BK43:51+7:1815:26
7Eva PerssonTullinge SK43:54+7:2115:27
8Ulla WesterlundTäby OK52:06+15:3318:20
9Ann LeesmentMälarö SOK56:23+19:5019:51
10Irene EklöfJärfälla OK1:00:24+23:5121:16
11Ing-Mari EskilssonHaninge SOK1:00:44+24:1121:23
12Helena BachmanTäby OK1:12:39+36:0625:34
13Eva WareniusAvesta OK1:17:31+40:5827:17
Carina DoyleSundbybergs IKej godkänd

H55

3 420 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans TarandiIFK Lidingö SOK29:118:31
2Andreas HjertsonOK Linné29:29+0:188:37
3Peter LundbergJärfälla OK32:07+2:569:23
4Matts AnderssonOK Ravinen32:29+3:189:29
5Anders LöfgrenJärfälla OK33:34+4:239:48
6Jan EskilssonHaninge SOK36:21+7:1010:37
7Tryggve RönnqvistOK Linné37:26+8:1510:56
8Jan-Olof BäckOK Djerf37:54+8:4311:04
9Peter EnokssonOK Österåker38:33+9:2211:16
10Gunnar LangsSkarpnäcks OL38:34+9:2311:16
11Stefan GustafssonSkarpnäcks OL39:29+10:1811:32
12Björn SöderbäckOK Linné39:46+10:3511:37
13Eddie BjärrenholtRånäs OK40:04+10:5311:42
14Lars ÖhrmanStockholms OK40:59+11:4811:59
15Mikael ByströmJärfälla OK41:51+12:4012:14
16Björn JakobssonTäby OK42:15+13:0412:21
17Gunnar SvanbergJärfälla OK44:42+15:3113:04
18Anders NissarJärla Orientering45:38+16:2713:20
19Sten-Olof MatssonLeksands OK45:48+16:3713:23
20Tapani MattusIFK Lidingö SOK53:04+23:5315:30
21Per-Olof OlofssonSigtuna OK58:42+29:3117:09
22Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:05:38+36:2719:11
23Lars-Olof LarssonTäby OK1:08:50+39:3920:07
24Kenneth PetterssonJärfälla OK1:18:04+48:5322:49
Stefan SundeliusJärfälla OKej godkänd
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Håkan KarlssonMälarö SOKej godkänd
Claes LandqvistVallentuna-Össeby OLej godkänd
Rolf KarlssonJärla Orienteringej godkänd
Tommy HolmérVäsby OKej start
Lars HörnströmTäby OKej start
Per BacklundOK Södertörnej start
Lars HagrotTäby OKej start

D60

2 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina HjertsonOK Linné36:0014:03
2Ingrid E StrömTäby OK41:38+5:3816:15
3Monica SvärdOK Klemmingen50:15+14:1519:37
4Helena KorhonenHaninge SOK1:11:21+35:2127:52
Karin IvarssonHaninge SOKej godkänd
Lena JanssonJärla Orienteringej godkänd

H60

3 520 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK31:248:55
2Roland WareniusAvesta OK32:11+0:479:08
3Mikael TarandiIFK Lidingö SOK32:56+1:329:21
4Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL38:18+6:5410:52
5Dan KlangHaninge SOK38:34+7:1010:57
6Per ÖhlundGustavsbergs OK41:02+9:3811:39
7Peter OlssonTäby OK41:53+10:2911:53
8Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn42:08+10:4411:58
9Mats HemströmGävle OK42:10+10:4611:58
10Thomas WesterGustavsbergs OK42:13+10:4911:59
11Mikael SternJärla Orientering42:31+11:0712:04
12Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK44:54+13:3012:45
13Torbjörn BergmanSnättringe SK45:10+13:4612:49
14Lennart HävrénTullinge SK46:02+14:3813:04
15Carl-Johan RoubertFK Finn47:30+16:0613:29
16Tor-Olof BlomsterIF Åland47:56+16:3213:37
17Bo DavidssonSolna OK48:29+17:0513:46
18Matz LarssonGustavsbergs OK48:38+17:1413:48
19Olof PerssonSnättringe SK49:09+17:4513:57
20Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF49:54+18:3014:10
21Kjell JanssonLånghundra IF51:17+19:5314:34
22Hans-Erik PerssonSundbybergs IK51:23+19:5914:35
23Christer NordströmOK Älvsjö-Örby58:10+26:4616:31
24Matts BjörkeSöders-Tyresö58:40+27:1616:40
25Leif AlmtorpLånghundra IF1:05:30+34:0618:36
26Reinhold LenneboIF Thor1:10:57+39:3320:09
27Tommy WendtHellas Orientering1:14:03+42:3921:02
28Anders EklöfJärfälla OK1:17:19+45:5521:57
Göran HanssonTäby OKej godkänd
Reijo KorhonenHaninge SOKej godkänd
LarsOwe StrömTäby OKej godkänd
Lars PonténIF Thorej godkänd
Lars BoudrieVäsby OKej start
Eidar LindgrenOK Ravinenej start
Claes VallinIFK Lidingö SOKej start

D65

2 520 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne LundmarkJärfälla OK37:2114:49
2Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK39:58+2:3715:51
3Aila HalttunenHaninge SOK41:24+4:0316:25
4Margareta HagstedtVäsby OK41:59+4:3816:39
5Gun-Inger SahlbergLånghundra IF43:19+5:5817:11
6Carin RunqvistJärfälla OK43:34+6:1317:17
7Margareta HjelmkvistGustavsbergs OK48:44+11:2319:20
8Marianne SellgrenSigtuna OK58:26+21:0523:11
9Ewa NordlundLänna IF1:12:39+35:1828:49
Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburgej godkänd

H65

2 980 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar GardSöders-Tyresö29:269:52
2Paul NorénOK Södertörn34:53+5:2711:42
3Ingemar LarssonTullinge SK35:51+6:2512:01
4Sven-Inge NylundJärfälla OK36:59+7:3312:24
5Magnus HaraldssonGustavsbergs OK37:33+8:0712:36
6Karl-Erik JohanssonOK Södertörn37:34+8:0812:36
7Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK37:39+8:1312:38
8Åke WansölinSöders-Tyresö37:57+8:3112:44
9Anders LarssonSkarpnäcks OL38:05+8:3912:46
10Bjarne BlomsterIF Åland38:09+8:4312:48
11Willy LjungdellTäby OK38:15+8:4912:50
12Anders StenbackBromma-Vällingby SOK38:35+9:0912:56 Ladda ner rutt i gpx-format
13Göran SvärdOK Klemmingen43:40+14:1414:39
14Jörgen HellbergTäby OK48:09+18:4316:09
15Lars GrankvistTäby OK49:36+20:1016:38
16Ulric CarlssonIFK Lidingö SOK53:55+24:2918:05
17Ebbe AdolfssonSundbybergs IK55:28+26:0218:36
18Olle ArmanNyköpings OK55:39+26:1318:40
19Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö56:13+26:4718:51
20Bo WinanderJärfälla OK57:15+27:4919:12
21Ulf SkogtjärnOK Linné58:29+29:0319:37
22Anders EdlingOK Linné58:54+29:2819:45
23Rolf HjortRånäs OK1:02:50+33:2421:05
24Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg1:04:17+34:5121:34
25Tommy HöglundLånghundra IF1:08:10+38:4422:52
Urban BoströmSolna OKej godkänd
Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OKej godkänd
Anders GärderudIFK Lidingö SOKej godkänd
Bo NorbäckTullinge SKej godkänd
Bengt-Göran StjernaLänna IFej godkänd
Kjell HolmbergOK Södertörnej start
Martin ErikssonOK Södertörnej start

D70

2 470 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evy NordSödertälje IF38:1915:30
2Birgitta KlangLånghundra IF38:27+0:0815:34
3Caje JacobssonIF Thor48:28+10:0919:37
4Solveig TjernbergSödertälje IF53:57+15:3821:50
5Birgitta NylundJärfälla OK1:12:07+33:4829:11
Siv FrölundHaninge SOKej start

H70

2 890 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf SkoglundHellas Orientering30:4010:36
2Anders SellgrenSigtuna OK31:00+0:2010:43
3Leif NordlundLänna IF31:18+0:3810:49
4Leif StrandbergGustavsbergs OK31:25+0:4510:52
5Tage SandbergBromma-Vällingby SOK35:08+4:2812:09
6Bo HedlundIFK Enskede36:42+6:0212:41
7Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben36:58+6:1812:47
8Leif LindströmNybro OK38:02+7:2213:09
9Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb38:57+8:1713:28
10Håkan SjökvistSöders-Tyresö41:38+10:5814:24
11Mats TörngrenOK Linné43:31+12:5115:03
12Jan BojlingSolna OK43:32+12:5215:03
13Bertil HolmgrenGävle OK45:25+14:4515:42
14Kjell TancredIBM-Klubben46:19+15:3916:01
15Reine BorgströmSkogsluffarnas OK46:49+16:0916:11
16Christer SolbreckLånghundra IF47:01+16:2116:16
17Bertil RydgrenIFK Enskede50:03+19:2317:19
18Bo WestlingHäverödals SK50:34+19:5417:29
19Hans SahlbergLånghundra IF51:18+20:3817:45
20Ronny HedlundOK Södertörn51:55+21:1517:57
21Sven-Olov NorlinRimbo SOK52:05+21:2518:01
22Conny HusénOK Roslagen1:01:16+30:3621:11
23Lars NordinSolna OK1:02:00+31:2021:27
24Åke LinderothSundbybergs IK1:04:39+33:5922:22
25Jan LarssonTullinge SK1:06:59+36:1923:10
26Klas LangelsSkarpnäcks OL1:07:52+37:1223:28
Erik KardellNjurunda OKej godkänd
Sverre JonssonOK Ravinenej godkänd
Boris AnderssonRånäs OKej start
Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OFej start
Sverker TirénHellas Orienteringej start

D75

2 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva von HeijneSigtuna OK38:5719:11
2Berit LindungerHaninge SOK43:58+5:0121:39
3Margareta WallénTäby OK47:08+8:1123:13
4Gunnel JunegardOK Södertörn50:12+11:1524:43
5Ann SjöbergEnebybergs IF54:24+15:2726:47
6Britt ErikssonHammarby IF OF1:13:53+34:5636:23
7Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby1:16:04+37:0737:28

H75

2 730 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune KarlssonSundbybergs IK41:5415:20
2Lars NordSödertälje IF42:46+0:5215:39
3Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL44:39+2:4516:21
4Sture NilssonStockholmspolisens IF OF48:03+6:0917:36
5Allan VedinJärfälla OK48:21+6:2717:42
6Sven JacobssonIF Thor49:11+7:1718:00
7Hugo IsgrenIFK Enskede49:48+7:5418:14
8Gunnar BramstenSundbybergs IK50:50+8:5618:37
9Ulf ÅströmOK Roslagen54:06+12:1219:49
10Ingvar LarssonGustavsbergs OK55:11+13:1720:12
11Bjarne ErlandssonHammarby IF OF56:05+14:1120:32
12Sivert SöderbärgOK Roslagen1:07:25+25:3124:41
13Martin EngqvistUpsala IF1:07:50+25:5624:50
14Rune ThurénVallentuna-Össeby OL1:41:26+59:3237:09
Carl LangOK Österåkerej godkänd
Roine MattssonHäverödals SKej godkänd

D80

2 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sonja SundellSundbybergs IK50:3524:40
2Ebba-Lisa FlygarTullinge SK50:36+0:0124:40
3Birgitta WestergrenTäby OK1:00:31+9:5629:31
4Ulla-Britta HallJärla Orientering1:13:08+22:3335:40

H80

2 670 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albert MårdBromma-Vällingby SOK49:4318:37
2Lars PerssonVäsby OK52:34+2:5119:41
3Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby53:56+4:1320:11
4Sten BergstrandSkogsluffarnas OK55:39+5:5620:50
5Alf PerssonOK Österåker1:04:20+14:3724:05
6Sven ErikssonOK Roslagen1:12:11+22:2827:02
7Anders BackOK Ravinen1:19:27+29:4429:45
Inge HåkanssonOK Linnéej godkänd
Sten LarssonHäverödals SKej godkänd
Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Lars-Erik LindellVäsby OKej godkänd
Sigurd WallénTäby OKej godkänd

H85

2 030 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gert GyllbrandGustavsbergs OK58:1828:43
2Henning HamiltonEnebybergs IF1:17:10+18:5238:00
Lennart WestergrenSöders-Tyresöej godkänd
Per WesterGustavsbergs OKej godkänd

Inskolning

1 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Felix AhlströmIFK Enskedefullföljt
Simon AhlströmIFK Enskedefullföljt
Sofia DellOrtoSolna OKfullföljt
Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Alma HallstenTäby OKfullföljt
Lova JonssonSkarpnäcks OLfullföljt
Teodor JonssonSkarpnäcks OLfullföljt
Sara LundellOK Österåkerfullföljt
Ida OlssonOK Linnéfullföljt
Sixten SaldeniusJärfälla OKfullföljt
Emil SöderbergTäby OKfullföljt
Kasper SöderbergTäby OKfullföljt
Gry WisénSnättringe SKfullföljt
Alma ÅhrenKlubblösej godkänd
Emmy TheanderHaninge SOKej start

U1

1 550 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo PelanderSnättringe SK18:5512:12
2Hampus SundbergJärfälla OK21:45+2:5014:01
3Ture LindskogOK Ravinen24:54+5:5916:03
4Greta SandvikAttunda OK25:31+6:3616:27
5Maja ThimbergSöders-Tyresö25:41+6:4616:34
6Ruben ArenanderSkarpnäcks OL25:46+6:5116:37
7Linda StrömqvistAttunda OK25:50+6:5516:40
8Selma BredinAttunda OK26:07+7:1216:50
9Matilda HedbergTumba-Mälarhöjden OK27:00+8:0517:25
10Alice HellbergSundbybergs IK27:12+8:1717:32
11Alexandra Nylén LindeLänna IF29:35+10:4019:05
12Ludvig MehlstrandKlubblös29:53+10:5819:16
13Ella LindqvistTäby OK30:04+11:0919:23
14Fritiof MehlstrandKlubblös30:07+11:1219:25
15Selma PerssonAttunda OK33:36+14:4121:40
16Sara StrömqvistAttunda OK36:25+17:3023:29
17Saga ReiniusKlubblös38:57+20:0225:07
18Anna FranklingIFK Lidingö SOK41:55+23:0027:02
19Nelly LundgrenAttunda OK46:09+27:1429:46
20Ylva ForslinAttunda OK59:47+40:5238:34
Miriam GustafssonTrosabygdens OKej godkänd
Elin TheanderHaninge SOKej start

U2

2 070 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LundquistOK Ravinen22:5611:04
2Kalle ForslundIFK Enskede29:43+6:4714:21
3Elmin HovmöllerSöders-Tyresö31:26+8:3015:11
4Fabian TörnqvistOK Ravinen34:21+11:2516:35
5Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK34:54+11:5816:51
6Gustav LübckeOK Ravinen35:17+12:2117:02
7Vidar PihloOK Ravinen35:30+12:3417:08
8Edvin JohanssonVäsby OK36:04+13:0817:25
9Liam HallAttunda OK38:41+15:4518:41
10Blenda LenasSkogsluffarnas OK41:59+19:0320:16
11Eleonora DellOrtoSolna OK42:41+19:4520:37
12David DelvikenAttunda OK45:14+22:1821:51
13Heimer JunkkaSundbybergs IK46:58+24:0222:41
14Anna AhlbinJärfälla OK55:28+32:3226:47
15Alvin LarssonAttunda OK1:08:54+45:5833:17
16Johanna BlomAttunda OK1:23:16+1:00:2040:13
17Morgan MäkeläHaninge SOK1:52:13+1:29:1754:12
Erik EjderfeltLänna IFej start
Kalle EjderfeltLänna IFej start
Oscar ForngrenVallentuna-Össeby OLej start

Öppen motion 1

2 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OF24:5712:03
2Annika EkströmKlubblös36:15+11:1817:30
3Ellen HidgårdKlubblös44:36+19:3921:32
4Anna MartinssonRimbo SOK53:49+28:5225:59
Amilcar RobertoOK Linnéej godkänd

Öppen motion 3

2 350 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn LundquistKlubblös26:0211:04
2Ilian Drea PerssonKlubblös32:01+5:5913:37
3Canice Drea PerssonKlubblös33:59+7:5714:27
4Martin JakobssonKlubblös39:23+13:2116:45
5Rolf AnderssonRimbo SOK40:16+14:1417:08
6Emma JohnssonCentrum OK42:55+16:5318:15
7Lovisa Nimvik SternJärla Orientering43:48+17:4618:38
8Meta NordesjöKlubblös44:54+18:5219:06
9Birgitta ByströmJärfälla OK46:26+20:2419:45
10Sanna GraucobKlubblös47:09+21:0720:03
11Emma SvedellSkarpnäcks OL49:39+23:3721:07
12Ingalill KåbergOK Ravinen50:17+24:1521:23
13Kerstin BjörnegrenVäsby OK55:17+29:1523:31
14Fabian MartinezKlubblös58:04+32:0224:42
15Moa JohanssonVäsby OK1:02:14+36:1226:28
16Lena GehlertKlubblös1:05:08+39:0627:42
17Christina SwahnOK Älvsjö-Örby1:06:04+40:0228:06
18Hanna UlanderKlubblös1:07:59+41:5728:55
19Malin UlanderKlubblös1:08:02+42:0028:57
20Birgitta NorlinRimbo SOK1:10:05+44:0329:49
21Jenny MagnvallOK Södertörn1:10:15+44:1329:53
22Karin HanssonTäby OK1:19:35+53:3333:51
23Håkan HallAttunda OK1:23:28+57:2635:31
24Edda NilssonStockholmspolisens IF OF1:31:11+1:05:0938:48
25Christina LinderJärla Orientering1:31:28+1:05:2638:55
26Anna DunérKlubblös2:23:19+1:57:171:00:59
Maria FranklingIFK Lidingö SOKej godkänd
Viviann AnderssonSnättringe SKej godkänd
Per SkogKlubblösej godkänd
Åsa AnderssonTäby OKej godkänd
Emil NilssonJärfälla OKej godkänd
Malin Müller Klubblösej godkänd
Åsa HellebergJärla Orienteringej start

Öppen motion 5

2 730 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Astrid SegerlundSidensjö IK40:3014:50
2Lova AggeforsOK Ravinen41:58+1:2815:22
3Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK46:12+5:4216:55
4Jonas BredinAttunda OK48:26+7:5617:44
5Maria AhlbergNorbergs OK50:30+10:0018:29
6Johan KarlssonNorbergs OK50:39+10:0918:33
7Stig ThörnvikCentrum OK51:48+11:1818:58
8Roland FridhKlubblös51:58+11:2819:02
9Torbjörn PetterssonAttunda OK52:53+12:2319:22
10Madeleine CasselIFK Lidingö SOK53:03+12:3319:25
11Kjell LinghedeStigmännen Karlshamns OK53:58+13:2819:46
12Lisa ÖsterlingOK Södertörn54:40+14:1020:01
13Sten HellströmOK Ravinen55:15+14:4520:14
14Mårten ThalénSundbybergs IK57:09+16:3920:56
15Ingela ArenanderSkarpnäcks OL57:14+16:4420:57
16Pia VikströmTäby OK58:07+17:3721:17
17Åsa RydeniusTullinge SK58:26+17:5621:24
18Per StridKlubblös1:03:34+23:0423:17
19Andrea JonssonLånghundra IF1:04:56+24:2623:47
20Per-Håkan AnderssonIFK Enskede1:06:39+26:0924:24
21Bo LandarvKlubblös1:09:52+29:2225:35
22Linda NordströmOK Älvsjö-Örby1:13:16+32:4626:50
23Lena NilssonOK Österåker1:14:23+33:5327:14
24Per FranklingIFK Lidingö SOK1:17:03+36:3328:13
25Maria HelanderBromma-Vällingby SOK1:19:05+38:3528:58
26Siri AnnellBromma-Vällingby SOK1:19:39+39:0929:10
27Annika SolbreckLånghundra IF1:22:46+42:1630:19
28Ulrica AxelssonCentrum OK1:23:56+43:2630:44
29Fredrik LundellKlubblös1:43:52+1:03:2238:02
30Annika AhlbinJärfälla OK1:44:26+1:03:5638:15
31Monika MagnussonKlubblös2:00:50+1:20:2044:15
Eva LöfgrenJärfälla OKej godkänd
Örjan ArkängTullinge SKej godkänd
Charlotte ÖrnlidTäby OKej godkänd
Petra ReichlerLänna IFej godkänd
Katja HedbergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Jenny EjderfeltLänna IFej start
Thomas WidehagSundbybergs IKej start

Öppen motion 7

2 920 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF27:149:19
2Linus HolmqvistOK Österåker28:23+1:099:43
3Ida WikströmIFK Lidingö SOK29:39+2:2510:09
4Göran DoyleSundbybergs IK30:10+2:5610:19
5Carin RosénGustavsbergs OK37:49+10:3512:57
6Ulf IsacssonOK Linné40:21+13:0713:49 Ladda ner rutt i gpx-format
7Marica TynellRånäs OK43:03+15:4914:44
8Sofie WiklundTjällmo-Godegårds OK43:15+16:0114:48
9Anna BogrenSundbybergs IK44:00+16:4615:04
10Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF44:44+17:3015:19
11Marie ThörnvikCentrum OK46:35+19:2115:57
12Lena HellströmOK Ravinen47:32+20:1816:16
13Anki LandarvKlubblös48:51+21:3716:43
14Kristina ThimbergSöders-Tyresö50:28+23:1417:16
15Thorbjörn HallmansVäsby OK52:38+25:2418:01
16Markus AggeforsOK Ravinen52:48+25:3418:04
17Katja KinnunenVallentuna-Össeby OL54:01+26:4718:29
18Jesper HenrikssonRånäs OK54:20+27:0618:36
19Ari SahlstenSkarpnäcks OL55:43+28:2919:04
20Arne LindqvistSödertälje-Nykvarn OF56:14+29:0019:15
21Göran HanssonTäby OK59:14+32:0020:17
22Lars-Olov CarlheimSkarpnäcks OL1:00:07+32:5320:35
23Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK1:02:20+35:0621:20
24Leif HermundstadSnättringe SK1:02:24+35:1021:22
25Annica HedbergOK Södertörn1:03:12+35:5821:38
26Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:07:40+40:2623:10
27Peo EkströmOK Ravinen1:09:31+42:1723:48
28Linnea RönnqvistOK Linné1:10:11+42:5724:02
29Annette BergströmTäby OK1:12:06+44:5224:41
30Jan FalkSundbybergs IK1:14:20+47:0625:27
31Marianne JernbergSöders-Tyresö1:16:26+49:1226:10
32Tina ZillingOK Södertörn1:17:01+49:4726:22
33Petra LundbäckJärfälla OK1:17:08+49:5426:24
34Leif  HagstedtVäsby OK1:17:09+49:5526:25
35Mattias SvedellSkarpnäcks OL1:19:53+52:3927:21
36Lisa ErikssonSundbybergs IK1:22:12+54:5828:09
37Christel NilssonHaninge SOK1:27:32+1:00:1829:58
38Anders FriströmSkarpnäcks OL1:27:44+1:00:3030:02
39Stefan PalmOK Roslagen1:32:40+1:05:2631:44
Frank PelanderSnättringe SKej godkänd
Ulf CarnbyTäby OKej godkänd
Per LjungStockholms OKej godkänd
Amanda KarlssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Ann-Marie GrankvistVäsby OKej godkänd
Catrine JohanssonVäsby OKej start

Öppen motion 8

4 180 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mårten FrendeliusIFK Lidingö SOK32:487:50
2Oskar EdvardssonJärfälla OK33:38+0:508:02
3David HedbergTumba-Mälarhöjden OK35:36+2:488:31
4Olle ForsbergOK Ravinen36:17+3:298:40
5Johan MarkstedtOK Södertörn37:02+4:148:51
6Jerker BomanGävle OK38:54+6:069:18
7Johan SvedeliusIFK Umeå41:49+9:0110:00
8Niklas WansölinOK Ravinen42:29+9:4110:09
9Nils EdvardssonJärfälla OK42:54+10:0610:15
10Simon MellinSundbybergs IK42:55+10:0710:16
11Andreas AnderssonOK Hedströmmen43:49+11:0110:28
12Tomas UlanderKlubblös43:53+11:0510:29
13Magnus JohanssonIFK Lidingö SOK44:18+11:3010:35
14Jens WicksénCentrum OK46:09+13:2111:02
15Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö46:58+14:1011:14
16Lars ForsbergOK Ravinen47:09+14:2111:16
17Olof LethagenCentrum OK47:14+14:2611:17
18Jonas LindholmCentrum OK47:23+14:3511:20
19Malin AnnegårdCentrum OK47:31+14:4311:22
20Bo HjorthOK Ravinen48:23+15:3511:34
21Erika LindholmCentrum OK48:36+15:4811:37
22Stefan JohanssonOK Vivill49:22+16:3411:48
23Jorrit BoekelCentrum OK50:02+17:1411:58
24Thor BengtssonKlubblös50:45+17:5712:08
25Louise JohanssonOK Roslagen51:25+18:3712:18
26Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK51:50+19:0212:24
27Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby52:04+19:1612:27
28Mats BernSnättringe SK52:22+19:3412:31
29Bodil NorrbomPuppie TS52:37+19:4912:35
30My HeinrupJärla Orientering52:43+19:5512:36
31Ulf MagnussonKlubblös52:47+19:5912:37
32Christian OlssonOK Ravinen53:31+20:4312:48
33Karin LindqvistSkogsluffarnas OK54:31+21:4313:02
34Anders BengtssonKlubblös54:34+21:4613:03
35Fredrik MatssonLeksands OK54:48+22:0013:06
36Patrik SmedmarkOK Roslagen55:04+22:1613:10
37Johan StrandbergStockholm Multisport Klubb58:52+26:0414:04
38Peter VestmanOK Österåker59:16+26:2814:10
39Leif CarlssonSkarpnäcks OL59:49+27:0114:18
40Maria CarlströmCentrum OK1:00:21+27:3314:26
41Tomas BorgSundbybergs IK1:02:19+29:3114:54
42Emma FridhKlubblös1:02:53+30:0515:02
43Mats HainkeSnättringe SK1:04:11+31:2315:21
44Jan SturestigOK Södertörn1:04:12+31:2415:21
45Henny SamuelssonCentrum OK1:05:11+32:2315:35
46Karin TidevallSkogsluffarnas OK1:06:23+33:3515:52
47Gustaf GergeCentrum OK1:08:33+35:4516:23
48Katarina BengtssonLånghundra IF1:10:54+38:0616:57
49Anders LavforsCentrum OK1:11:23+38:3517:04
50Eva ElnerudSigtuna OK1:16:07+43:1918:12
51Linnea CarlssonSkarpnäcks OL1:16:46+43:5818:21
52Maria EdvardssonJärfälla OK1:18:00+45:1218:39
53Mattias ThorsellKlubblös1:18:37+45:4918:48
54Hans HöyeKlubblös1:19:24+46:3618:59
55Katarina LindbärgOK Södertörn1:23:43+50:5520:01
56Monika PerssonOK Södertörn1:23:53+51:0520:04
57Anders WinaldHellas Orientering1:29:48+57:0021:28
58Lotta TapperIFK Lidingö SOK1:37:33+1:04:4523:20
59Claes AnderssonSnättringe SK1:56:51+1:24:0327:57
Maria LybertOK Ravinenej godkänd
Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser