Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Attunda OK, långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Attunda OK, långdistans
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: söndag 16 augusti 2015

D21

6 980 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Riina KuuseloOK Linné56:558:09
2Rasa PtasekaiteOK Linné59:28+2:338:31
3Julia OlssonUddevalla OK1:06:00+9:059:27
4Carolin SvenssonHaninge SOK1:06:21+9:269:30
5Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:07:08+10:139:37
6Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:07:39+10:449:41
7Moa KjellstrandCentrum OK1:08:32+11:379:49
8Sara SjökvistJärla Orientering1:08:44+11:499:50
9Maja EngesLeksands OK1:08:53+11:589:52
10Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf1:11:50+14:5510:17
11Anna Maria RoubertVäxjö OK1:15:36+18:4110:49
12Frida EmanuelssonOK Pan-Kristianstad1:27:23+30:2812:31
13Hanna KorhonenOK Ravinen1:27:32+30:3712:32
14Sarah-Jane BarrableOK Ravinen1:28:00+31:0512:36
15Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby1:37:30+40:3513:58
16Tamsin MoranOK Ravinen1:38:26+41:3114:06
Maria HellströmVäsby OKej godkänd
Laurina NeumannBendigo Orienteers Incorporatedej godkänd
Lena BirkebaekStora Tuna OKej start
Krystal NeumannEnoggeroosej start

H21

10 160 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus GlänneforsTullinge SK1:10:106:54
2Bryan KeelyBendigo Orienteers Incorporated1:18:28+8:187:43
3Patrick ZbindenLeksands OK1:18:29+8:197:43
4Nick BarrableOK Ravinen1:19:35+9:257:49
5Markus AdolfssonTullinge SK1:22:38+12:288:07
6Carl-Johan HögbergOK Linné1:24:28+14:188:18
7Fredrik WigertzLånghundra IF1:24:40+14:308:20
8Johan AronssonOK Tisaren1:26:06+15:568:28
9Andrew QuinIFK Lidingö SOK1:26:53+16:438:33
10Christian PetterssonCentrum OK1:28:26+18:168:42
11Mikael NilssonSnättringe SK1:35:56+25:469:26
12Adam NymanKristinehamns OK1:38:52+28:429:43
13Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:39:17+29:079:46
14Sverker LenasCentrum OK1:40:31+30:219:53
15Morgan KarlssonSundbybergs IK1:42:07+31:5710:03
16Pontus BergströmOK Österåker1:43:53+33:4310:13
17Johan EgnebladKjula IF1:45:05+34:5510:20
18Emil ThalinForsa OK2:12:15+1:02:0513:01
19Nicklas BergströmTäby OK2:13:37+1:03:2713:09
20Aleksandr ManoilovJärfälla OK2:20:08+1:09:5813:47
21Emil HyttinenEskilstuna OL2:23:02+1:12:5214:04
Christoffer SchönningJärfälla OKej godkänd
Emil HåsteenRånäs OKej godkänd
Tomas AlbinssonOK Österåkerej godkänd
Björn JanssonVäsby OKej godkänd
Kalle BergmanOK Ravinenej start

D21 Kort

4 920 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina AndreassonGustavsbergs OK46:579:32
2Lina BerglundJärfälla OK1:02:59+16:0212:48
3Caroline WestbomOK Österåker1:06:43+19:4613:33
4Karin FriströmTullinge SK1:23:29+36:3216:58
Emma TarandiIFK Lidingö SOKej start

H21 Kort

7 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tom FellbaumOK Ravinen1:05:448:22
2Svante PerssonSöderhamns OK1:26:02+20:1810:57
3Tobias AnderssonOK Österåker1:41:30+35:4612:55
Fredrik WassermeyerSkarpnäcks OLej start

D18

4 840 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pippa DakinOK Ravinen57:3011:52
2Emma WilsonOK Ravinen59:14+1:4412:14
3Abigail MasonOK Ravinen59:47+2:1712:21
4Laura KingOK Ravinen1:03:50+6:2013:11
5Laura HindleOK Ravinen1:08:04+10:3414:03
6Louise AdamsOK Ravinen1:14:51+17:2115:27
7Chloe PotterOK Ravinen1:24:30+27:0017:27
Matilda AnderssonTäby OKej godkänd
Kathryn BarrOK Ravinenej godkänd
Ella GilbertOK Ravinenej godkänd
Rebecca WaldenfjordJärfälla OKej godkänd
Hanna RöstinSöders-Tyresöej godkänd
Tone AlbrektssonOK Ravinenej godkänd
Isabella EnforsIFK Lidingö SOKej godkänd
Ebba LeicktTullinge SKej start

H18

6 410 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor ImarkTullinge SK46:287:14
2Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK55:01+8:338:34
3Aidan RigbyOK Ravinen55:07+8:398:35
4Alex CarcasOK Ravinen55:48+9:208:42
5Tom LinesOK Ravinen56:51+10:238:52
6Jack LeitchOK Ravinen59:53+13:259:20
7Linus BacklundOK Södertörn1:02:09+15:419:41
8Alasdair PedleyOK Ravinen1:03:54+17:269:58
9Eddie NarbettOK Ravinen1:06:17+19:4910:20
10Ludvig SandahlJärla Orientering1:12:51+26:2311:21
11Ludwig BergfalkJärfälla OK1:13:43+27:1511:30
12Erik CallebergSnättringe SK1:18:35+32:0712:15
13Alexander AlnessLånghundra IF1:20:12+33:4412:30
14Joe ThomasOK Ravinen1:26:55+40:2713:33
15Noah HowlettOK Ravinen1:34:15+47:4714:42
16William ReynoldsOK Ravinen1:34:45+48:1714:46
Olof LissmatsOK Södertörnej godkänd
Oscar WibergJärla Orienteringej start

D16

4 560 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa WestbladOK Ravinen42:219:17
2Julia RajanIFK Lidingö SOK44:42+2:219:48
3Vilma KarlssonSnättringe SK46:15+3:5410:08
4Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK46:54+4:3310:17
5Ella SjöbergTullinge SK47:16+4:5510:21
6Kristina TedhamreSnättringe SK48:13+5:5210:34
7Hanna LagerbergOK Södertörn51:24+9:0311:16
8Linnea JohanssonTäby OK54:07+11:4611:52
9Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK55:19+12:5812:07
10Isa LundqvistJärfälla OK56:12+13:5112:19
11Frida VikströmSundsvalls OK57:08+14:4712:31
12Malin StrandbergGustavsbergs OK1:00:38+18:1713:17
13Trine KarlbergTullinge SK1:03:22+21:0113:53
14Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK1:03:56+21:3514:01
15Veronica RedtzerAttunda OK1:08:27+26:0615:00
16Jonna LundbäckJärfälla OK1:13:00+30:3916:00
17Ellen AnderssonTäby OK1:19:57+37:3617:31
18Sofia ZillingOK Södertörn1:31:58+49:3720:10
Selma GumaeliusWaxholms OKej godkänd
Lovisa LarssonTullinge SKej godkänd
Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOKej godkänd
Vera BogrenSundbybergs IKej start
Malin DahlbäckOK Österåkerej start

H16

5 200 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HerneOK Ravinen36:367:02
2Albin AnderssonTullinge SK36:47+0:117:04
3Carl CarlssonNyköpings OK39:36+3:007:36
4Oskar EdvardssonJärfälla OK40:54+4:187:51
5Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK41:45+5:098:01
6Axel GranqvistOK Ravinen43:42+7:068:24
7Benjamin LangerakJärfälla OK45:28+8:528:44
8Kristoffer TengrothSundbybergs IK47:00+10:249:02
9Hugo LindbärgOK Södertörn47:56+11:209:13
10Noel WaldenfjordJärfälla OK50:52+14:169:46
11Fredrik StenbeckOK Österåker51:15+14:399:51
12Hannes SvahnOK Ravinen51:40+15:049:56
13Kasper FranssonOK Ravinen51:46+15:109:57
14Felix PerssonHaninge SOK51:49+15:139:57
15Oskar ForsbergTullinge SK55:18+18:4210:38
16Filip MöllerOK Södertörn56:00+19:2410:46
17Robert ColeVäsby OK58:05+21:2911:10
18Viggo KlassonOK Ravinen1:02:12+25:3611:57
19Lukas ArkängTullinge SK1:02:51+26:1512:05
20Andreas MagnvallOK Södertörn1:05:16+28:4012:33
21Simon ÖsterlingOK Södertörn1:06:22+29:4612:45
22Marcus Salomon-SörensenAttunda OK1:14:51+38:1514:23
23Martin SkärlénHaninge SOK1:34:10+57:3418:06
Jason BransomeOK Ravinenej godkänd
Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Nils BabtistBromma-Vällingby SOKej godkänd
Niklas CarlssonSundbybergs IKej godkänd
Alexander KällTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Georg EklöwOK Södertörnej start
John LarssonRånäs OKej start
Ruben BryngelssonTullinge SKej start
Adam HedbergOK Södertörnej start
Ivar Lidström LauriSnättringe SKej start
Lukas HellgrenOK Ravinenej start

D14

3 720 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ylva SandénOK Södertörn36:349:49
2Nina PerssonHaninge SOK37:15+0:4110:00
3Emilia EngelOK Ravinen40:09+3:3510:47
4Sara SundinWaxholms OK40:20+3:4610:50
5Kajsa BogrenSundbybergs IK40:27+3:5310:52
6Vilde WoldSundbybergs IK42:22+5:4811:23
7Elin BergOK Ravinen42:43+6:0911:28
8Sofia IversAttunda OK43:39+7:0511:44
9Alma HellströmAttunda OK43:55+7:2111:48
10Therese NilssonOK Österåker45:29+8:5512:13
11Linnéa SöderqvistOK Ravinen46:20+9:4612:27
12Tilda AnderssonTullinge SK48:11+11:3712:57
13Petrina CostermansJärla Orientering49:05+12:3113:11
14Tuva FalkSundbybergs IK50:38+14:0413:36
15Sofia EdvardssonJärfälla OK53:22+16:4814:20
16Lovisa NilssonAttunda OK53:34+17:0014:23
17Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK53:50+17:1614:28
18Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK56:21+19:4715:08
19Ida SpennareAttunda OK56:59+20:2515:19
20Linda RennerOK Södertörn58:24+21:5015:41
21Maja SandvikAttunda OK59:16+22:4215:55
22Sanna HedbergOK Södertörn1:06:50+30:1617:57
23Amelie RajanIFK Lidingö SOK1:08:54+32:2018:31
24Ellen EkströmOK Ravinen1:21:34+45:0021:55
25Alice HallménJärfälla OK1:39:53+1:03:1926:51
Sara MöllerOK Södertörnej godkänd
Katarina NorrbyOK Södertörnej godkänd
Lisa HallgrenBjursås OKej godkänd
Lotten SandénOK Södertörnej godkänd
Malin HanssonTäby OKej godkänd
Ella KarlssonSnättringe SKej godkänd
Tilde BacklundOK Södertörnej start
Ida SkantzeSundbybergs IKej start
Marie-Chantal BallnusJärfälla OKej start
Katja LeicktTullinge SKej start

H14

3 880 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LangerakJärfälla OK27:006:57
2Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö33:55+6:558:44
3Johan CallebergSnättringe SK33:59+6:598:45
4Jonatan StåhlSundbybergs IK34:32+7:328:54
5Anton SilierJärfälla OK34:42+7:428:56
6Philip CarlssonNyköpings OK35:32+8:329:09
7Erik Lidström Lauri Snättringe SK37:37+10:379:41
8Jesper LidmarSnättringe SK37:55+10:559:46
9Otto BalckVallentuna-Össeby OL38:50+11:5010:00
10Lukas WernerIFK Lidingö SOK38:54+11:5410:01
11Linus AlbinssonJärfälla OK40:57+13:5710:33
12Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby41:08+14:0810:36
13Anton HänströmTäby OK42:42+15:4211:00
14Melker HörnfeldtOK Ravinen42:58+15:5811:04
15Albin LindskogOK Ravinen45:21+18:2111:41
16Petter MyrenbergOK Älvsjö-Örby51:41+24:4113:19
17Axel MålargårdTäby OK52:05+25:0513:25
18Jakob Gadefors NauHaninge SOK53:39+26:3913:49
19Johan LundbäckJärfälla OK53:57+26:5713:54
20Emil SoneAttunda OK54:30+27:3014:02
21Martin RinnbäckOK Ravinen55:32+28:3214:18
22Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK57:45+30:4514:53
23Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby58:03+31:0314:57
24Elias RöstinSöders-Tyresö58:54+31:5415:10
25Andreas BorängSnättringe SK1:20:20+53:2020:42
26Max HalldinBromma-Vällingby SOK1:31:12+1:04:1223:30
27Albin HainkeSnättringe SK1:37:51+1:10:5125:13
Isak VestringJärfälla OKej godkänd
Ludvig SigrandOK Södertörnej godkänd
Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOKej godkänd
Elias TidevallSkogsluffarnas OKej godkänd
Oskar NilssonJärfälla OKej godkänd
Simon FriskGustavsbergs OKej godkänd
Fredrik HanssonTäby OKej start

H14 Kort

2 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin EronnLinköpings OK24:589:56

D12

2 480 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Smilla MogensenOK Ravinen21:178:34
2Fredrika NordquistTäby OK23:12+1:559:21
3Sigrid CarlssonSundbybergs IK23:28+2:119:27
4Lisa ThunellIFK Lidingö SOK23:43+2:269:33
5Tilda MårtenssonOK Ravinen24:34+3:179:54
6Åsa SundströmJärla Orientering26:17+5:0010:35
7Elisabeth LarssonOK Södertörn27:41+6:2411:09
8Tindra JonssonSkarpnäcks OL27:57+6:4011:16
9Miia RollerJärfälla OK29:07+7:5011:44
10Wilma LeicktTullinge SK29:26+8:0911:52
11Amanda GranqvistOK Ravinen31:00+9:4312:30
12Linn OlssonOK Södertörn32:52+11:3513:15
13Ida HänströmTäby OK33:11+11:5413:22
14Tove SjöbergTullinge SK33:54+12:3713:40
15Matilda FriskGustavsbergs OK33:55+12:3813:40
16Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK35:09+13:5214:10
17Alannah HellstadiusOK Älvsjö-Örby35:19+14:0214:14
18Ronja StåhlSundbybergs IK35:50+14:3314:26
19Sofia SundinWaxholms OK36:46+15:2914:49
20Emma AlmgrenOK Ravinen37:10+15:5314:59
21Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK37:37+16:2015:10
22Doris IkoVallentuna-Össeby OL37:56+16:3915:17
23Hedda RöstinSöders-Tyresö43:36+22:1917:34
24Sanna RinnbäckOK Ravinen49:06+27:4919:47
25Emilia HagrotTäby OK56:22+35:0522:43
26Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby58:33+37:1623:36
27Märta SandvikAttunda OK1:05:20+44:0326:20
28Martina MäkeläHaninge SOK1:07:25+46:0827:11
Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Embla BergströmTäby OKej start
Ida ÖsterbergGustavsbergs OKej start

H12

2 560 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BovalliusJärfälla OK17:446:55
2Marcus EkmanVallentuna-Össeby OL18:59+1:157:24
3Hampus HatlenTullinge SK19:14+1:307:30
4Isak GeliusSnättringe SK19:43+1:597:42
5Olle KallurOK Ravinen20:47+3:038:07
6Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK21:54+4:108:33
7Johan FochsenWaxholms OK23:13+5:299:04
8William GrunderJärfälla OK23:27+5:439:09
9Oscar AnelandOK Ravinen23:50+6:069:18
10Marcus SteneboAttunda OK24:12+6:289:27
11Eskil WidehagSundbybergs IK24:19+6:359:29
12Elis IversAttunda OK26:29+8:4510:20
13Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK27:41+9:5710:48
14Ivar GentzJärla Orientering30:47+13:0312:01
15Filip LindqvistTäby OK31:09+13:2512:10
16Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK31:13+13:2912:11
17Theodor BrabieJärfälla OK32:44+15:0012:47
18Axel FribergerJärla Orientering35:44+18:0013:57
19Jannick BrabieJärfälla OK36:09+18:2514:07
20Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby36:32+18:4814:16
21Mattis SandénOK Södertörn37:40+19:5614:42
22Rasmus LindblomGustavsbergs OK38:03+20:1914:51
23Hugo LindskogOK Ravinen38:05+20:2114:52
24Viktor SoneAttunda OK38:25+20:4115:00
25Felix ArkängTullinge SK39:56+22:1215:35
26Jesper ÅkessonJärfälla OK44:47+27:0317:29
27Viktor ZillingOK Södertörn49:56+32:1219:30
28Martin ErikssonVäsby OK51:06+33:2219:57
29Jakob TedhamreSnättringe SK53:15+35:3120:48
Herman SvahnOK Ravinenej godkänd
Elis Forsberg RundströmIFK Enskedeej godkänd
Justus ArenanderSkarpnäcks OLej godkänd
Eskil CostermansJärla Orienteringej godkänd
Johan BergOK Ravinenej start
Max ÖsterlingOK Södertörnej start
Oskar HaglundHaninge SOKej start
Wilhelm NordqvistWaxholms OKej start

H12 Kort

2 290 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Rasmus CarlénBromma-Vällingby SOKej start
Alexander MagnvallOK Södertörnej start

D10

2 260 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia EngelOK Ravinen17:177:38
2Ellen AnelandOK Ravinen18:35+1:188:13
3Alva Lidström LauriSnättringe SK19:25+2:088:35
4Maja FalkSundbybergs IK19:40+2:238:42
5Malin StrömqvistAttunda OK20:12+2:558:56
6Klara JunegardTullinge SK20:50+3:339:13
7Ida HellströmAttunda OK20:54+3:379:14
8Sonja AhlquistJärla Orientering21:22+4:059:27
9Wilma MårtenssonOK Ravinen21:39+4:229:34
10Vilma NilssonAttunda OK23:43+6:2610:29
11Matilda EkmanVallentuna-Össeby OL24:05+6:4810:39
12Tove OlssonOK Södertörn24:27+7:1010:49
13Ingrid TillegårdSundbybergs IK31:20+14:0313:51
14Lovisa NordquistTäby OK33:41+16:2414:54
15Ebba VestringJärfälla OK46:02+28:4520:22
16Klara AnderssonTäby OK50:15+32:5822:14

H10

2 330 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens FochsenWaxholms OK16:176:59
2Filip HatlenTullinge SK18:32+2:157:57
3Jonatan AndersonJärfälla OK18:44+2:278:02
4Ludvig EronnLinköpings OK19:39+3:228:26
5Noa BerglundTäby OK19:59+3:428:34
6Marcus GrunderJärfälla OK20:29+4:128:47
7Arvid MyrbergerTullinge SK22:04+5:479:28
8Ludvig HagwallJärla Orientering23:25+7:0810:03
9Elias LjungdellTäby OK23:39+7:2210:09
10Svante SandvikAttunda OK25:27+9:1010:55
11Petter FochsenWaxholms OK25:37+9:2010:59
12Simon LundellOK Österåker26:55+10:3811:33
13Malte AlbinssonOK Österåker27:24+11:0711:45
14Axel BalckVallentuna-Össeby OL27:56+11:3911:59
15Johannes NorrbyOK Södertörn37:44+21:2716:11
16Axel NordqvistWaxholms OK38:45+22:2816:37
17Ville HalldinBromma-Vällingby SOK1:02:20+46:0326:45
18Erik LundquistOK Ravinen1:05:38+49:2128:10
19Sebastian LindblomGustavsbergs OK1:08:42+52:2529:29
Erik BalckVallentuna-Össeby OLej godkänd
Linton BryngelssonTullinge SKej godkänd
Rasmus ExellLänna IFej start
Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OKej start
Gustav HaglundHaninge SOKej start
Max ÖsterbergGustavsbergs OKej start
Olle SandbergOK Älvsjö-Örbyej start

D35

5 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniela RennerOK Södertörn1:14:5412:46

H35

7 840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim AlmtorpLånghundra IF1:07:438:38
2Kent LundvallTäby OK1:12:03+4:209:11
3Magnus LindblomGustavsbergs OK1:13:40+5:579:23
4Guillermo Bossi SilvaJärfälla OK1:43:19+35:3613:10
5Farhad Rouhani-KallehSolna OK2:33:45+1:26:0219:36
Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOKej start
Mattias HenrikssonCentrum OKej start

D40

4 910 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria MogensenOK Ravinen44:509:07
2Mia EronnLinköpings OK46:57+2:079:33
3Jenny BergOK Ravinen49:16+4:2610:02
4Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö51:17+6:2710:26
5Charlotte FlansbjerOK Djerf51:42+6:5210:31
6Anna FalkSundbybergs IK54:11+9:2111:02
7Annika LundströmSundbybergs IK56:37+11:4711:31
8Ewa AlbrektssonOK Ravinen57:14+12:2411:39
9Maria LybertOK Ravinen58:16+13:2611:52
10Pernilla NilssonJärfälla OK1:00:00+15:1012:13
11Cecilia FochsenWaxholms OK1:02:57+18:0712:49
12Maria EdvardssonJärfälla OK1:14:25+29:3515:09
13Lisa LeicktTullinge SK1:21:33+36:4316:36
14Michaela LundellOK Österåker1:24:08+39:1817:08
15Gabriella FriskGustavsbergs OK1:25:04+40:1417:19
16Sonia PerssonHaninge SOK1:41:43+56:5320:42
17Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:51:15+1:06:2522:39
Stina BorängSnättringe SKej godkänd
Camilla EngelOK Ravinenej godkänd
Kristina AnelandOK Ravinenej godkänd
Jessica SjöbergTullinge SKej start
Kristin NilssonBromma-Vällingby SOKej start

H40

7 540 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin LindskogOK Ravinen54:057:10
2Bertil EronnLinköpings OK56:48+2:437:31
3Johan LindqvistTäby OK56:49+2:447:32
4Mattias HovmöllerSöders-Tyresö58:24+4:197:44
5Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK1:04:24+10:198:32
6Per MårtenssonOK Ravinen1:04:25+10:208:32
7Mats EdengrenVallentuna-Össeby OL1:06:48+12:438:51
8Nils EdvardssonJärfälla OK1:08:44+14:399:06
9Ola CarlénBromma-Vällingby SOK1:09:58+15:539:16
10Martin SigrandOK Södertörn1:10:02+15:579:17
11Mikael ChristensenIFK Enskede1:24:28+30:2311:12
12Henrik PetterssonGustavsbergs OK1:41:55+47:5013:31
13Johan HörnfeldtOK Ravinen1:54:35+1:00:3015:11
14Andreas EhnIF Thor2:03:29+1:09:2416:22
Andreas OlssonOK Linnéej godkänd
Magnus GadeforsVäsby OKej godkänd
Erik MöllerOK Södertörnej godkänd
Patrik FriskGustavsbergs OKej godkänd
Jonas HolmgrenVästerbergslagens OLej start
Johan SällforsIFK Lidingö SOKej start
Fredrik SundinOK Linnéej start

D45

4 600 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina BerggrenTullinge SK41:479:05
2Christin SöderqvistOK Ravinen46:00+4:1310:00
3Kerstin ImarkTullinge SK46:43+4:5610:09
4Anna BacklundOK Södertörn49:32+7:4510:46
5Charlotte VikströmSundsvalls OK50:01+8:1410:52
6Ann FranzénOK Södertörn50:22+8:3510:56
7Sarah DunnOK Ravinen51:07+9:2011:06
8Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK53:17+11:3011:35
9Annica JanssonIFK Lidingö SOK56:24+14:3712:15
10Katarina RundströmIFK Enskede57:43+15:5612:32
11Maria ColeVäsby OK1:00:10+18:2313:04
12Ann RollerJärfälla OK1:01:16+19:2913:19
13Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:01:47+20:0013:25
14Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:03:59+22:1213:54
15Andrea SilierJärfälla OK1:11:29+29:4215:32
16Lena BrobergSnättringe SK1:14:18+32:3116:09
17Mari-Helen LidströmSnättringe SK1:35:43+53:5620:48
18Ingela JohanssonTäby OK1:49:03+1:07:1623:42
Susanne BovalliusJärfälla OKej godkänd
Annika BerntssonVäsby OKej godkänd
Ann GranqvistOK Ravinenej godkänd
Lena GumaeliusWaxholms OKej godkänd
Charlotta GibergHellas Orienteringej start
Tina JunegardTullinge SKej start
Åsa ÖlwegårdSundbybergs IKej start

H45

6 410 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas NordströmOK Roslagen50:157:50
2Lars SjöbergTullinge SK50:33+0:187:53
3Mats LundbäckJärfälla OK53:05+2:508:16
4Stefan BergOK Ravinen54:27+4:128:29
5Ola BovalliusJärfälla OK55:30+5:158:39
6Conny StrandbergGustavsbergs OK56:18+6:038:46
7Eric RollerJärfälla OK57:10+6:558:55
8Patrik LeicktTullinge SK57:31+7:168:58
9Pelle ForsbergIFK Enskede57:33+7:188:58
10Joakim SkantzeSundbybergs IK57:40+7:258:59
11Jesper LagerbergOK Södertörn59:29+9:149:16
12Peter HaglundHaninge SOK59:43+9:289:18
13Ronny FalkSundbybergs IK1:00:42+10:279:28
14Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:01:01+10:469:31
15Per NilssonJärfälla OK1:01:50+11:359:38
16Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby1:03:37+13:229:55
17Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:04:00+13:459:59
18Magnus GrafströmCentrum OK1:06:11+15:5610:19
19Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK1:06:24+16:0910:21
20Kjell AlmgrenOK Ravinen1:08:36+18:2110:42
21Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:13:34+23:1911:28
22Joakim PerssonHaninge SOK1:16:59+26:4412:00
23Håkan BrandbergLånghundra IF1:21:44+31:2912:45
24Christer ArksandVallentuna-Össeby OL1:23:23+33:0813:00
25Anders BerkelundVäsby OK1:24:12+33:5713:08
26Mattias RobertsonCentrum OK1:26:46+36:3113:32
27Johan LidmarSnättringe SK1:27:58+37:4313:43
28Göran JonssonSundbybergs IK1:28:34+38:1913:49
29Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OK1:28:36+38:2113:49
30Andreas GrunderJärfälla OK1:29:02+38:4713:53
31Kjell NordqvistWaxholms OK1:39:18+49:0315:29
32Olle SandénOK Södertörn1:40:15+50:0015:38
Sven JohanssonTäby OKej godkänd
Rickard EkmanOK Roslagenej godkänd
Peter LandénGustavsbergs OKej godkänd
Johan SundinWaxholms OKej godkänd
Dan GibergTumba-Mälarhöjden OKej start
Johan VestringJärfälla OKej start
Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOKej start

D50

4 240 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica HatlenTullinge SK47:2411:10
2Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL48:39+1:1511:28
3Anette LantzOK Österåker49:05+1:4111:34
4Eva SvanbergJärfälla OK49:28+2:0411:40
5Helen GlänneforsSöders-Tyresö49:39+2:1511:42
6Hillevi ErikssonOK Linné51:42+4:1812:11
7Johanna SundströmJärla Orientering52:39+5:1512:25
8Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK53:47+6:2312:41
9Pia BoudrieVäsby OK54:11+6:4712:46
10Anette ArksandVallentuna-Össeby OL58:35+11:1113:49
11Annika LundströmVäsby OK1:05:16+17:5215:23
12Maria HallmansVäsby OK1:18:11+30:4718:26
13Ingegerd CarlssonSundbybergs IK1:18:12+30:4818:26
14Annalena AndersenWaxholms OK1:58:35+1:11:1127:58
Katarina SahlstenSkarpnäcks OLej godkänd
Anna Brandhorst-SatzkornJärla Orienteringej godkänd
Ingela AlnessLånghundra IFej godkänd

H50

5 870 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rikard ImarkTullinge SK44:547:38
2Johan HallgrenBjursås OK45:12+0:187:42
3Kjell ObergerIFK Lidingö SOK47:12+2:188:02
4Jonas NylundCentrum OK47:57+3:038:10
5Peter RosénAlfta-Ösa OK49:16+4:228:23
6Anders KarlssonSnättringe SK49:36+4:428:26
7Magnus RajanIFK Lidingö SOK49:39+4:458:27
8Jan-Olof BogrenSundbybergs IK50:49+5:558:39
9Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK51:18+6:248:44
10Robert ElveröVäsby OK51:29+6:358:46
11Johan PalmgrenTäby OK52:22+7:288:55
12Mats CarlssonSundbybergs IK54:16+9:229:14
13Lennart SwahnSundbybergs IK55:44+10:509:29
14Per CarlssonNyköpings OK57:59+13:059:52
15Mats KarlssonTullinge SK58:49+13:5510:01
16Michael GranqvistOK Ravinen59:35+14:4110:09
17Janne NilssonCentrum OK59:48+14:5410:11
18Hans OlsénSundbybergs IK1:00:38+15:4410:19
19Anders BengtssonSundbybergs IK1:01:35+16:4110:29
20Göran LundqvistJärfälla OK1:02:21+17:2710:37
21Thomas CallebergSnättringe SK1:04:00+19:0610:54
22Björn SalomonssonSnättringe SK1:05:52+20:5811:13
23Bo LauriSnättringe SK1:05:59+21:0511:14
24Nils AronssonOK Tisaren1:07:12+22:1811:26
25Fredrik Brandhorst-SatzkornJärla Orientering1:08:47+23:5311:43
26Lars GreilertHaninge SOK1:10:30+25:3612:00
27Nils EklöwOK Södertörn1:28:32+43:3815:04
28Torbjörn HammasVäsby OK1:58:24+1:13:3020:10
Thomas KällbergOK Roslagenej godkänd
Kent BerggrenTullinge SKej godkänd
Lars KlassonOK Ravinenej godkänd
Peter AlbrektssonOK Ravinenej godkänd
Frank SteinerJärfälla OKej start
Eric HuijsersHammarby IF OFej start
Håkan DahlbäckOK Österåkerej start
Tommy ÅhmanLånghundra IFej start

D55

3 890 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie MalmborgSöders-Tyresö40:4710:29
2Carina DoyleSundbybergs IK45:24+4:3711:40
3Eva OlssonRånäs OK47:35+6:4812:13
4Lotta Valentin LarssonGustavsbergs OK49:12+8:2512:38
5Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby50:00+9:1312:51
6Christina NordströmBodens BK53:01+12:1413:37
7Eva PerssonTullinge SK54:36+13:4914:02
8Ulla WesterlundTäby OK58:27+17:4015:01
9Helena BachmanTäby OK1:10:33+29:4618:08
10Margareta WadinOK Älvsjö-Örby1:13:34+32:4718:54

H55

5 570 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas HjertsonOK Linné46:318:21
2Johnny JunegardTullinge SK47:20+0:498:29
3Peter EnokssonOK Österåker47:28+0:578:31
4Tommy HolmérVäsby OK49:00+2:298:47
5Krister GumaeliusWaxholms OK54:57+8:269:51
6Ulf BurmanGustavsbergs OK55:59+9:2810:03
7Tapani MattusIFK Lidingö SOK56:48+10:1710:11
8Björn JakobssonTäby OK57:18+10:4710:17
9Jan EskilssonHaninge SOK58:52+12:2110:34
10Gunnar SvanbergJärfälla OK1:02:15+15:4411:10
11Jan-Olof BäckOK Djerf1:02:24+15:5311:12
12Anders NissarJärla Orientering1:02:26+15:5511:12
13Björn SöderbäckOK Linné1:04:04+17:3311:30
14Sten-Olof MatssonLeksands OK1:05:07+18:3611:41
15Eddie BjärrenholtRånäs OK1:05:27+18:5611:45
16Stefan SundeliusJärfälla OK1:07:27+20:5612:06
17Roland NorellSöders-Tyresö1:09:46+23:1512:31
18Matz TapperBromma-Vällingby SOK1:11:53+25:2212:54
19Glenn WiderströmOK Ravinen1:16:29+29:5813:43
20Tomas BjörelindJärla Orientering1:22:08+35:3714:44
21Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:35:41+49:1017:10
22Lars-Olof LarssonTäby OK2:13:31+1:27:0023:58
Lennart MalmbergSvaide Roma SOKej godkänd
Ola MårtenssonVäsby OKej godkänd
Kenneth PetterssonJärfälla OKej godkänd
Per BacklundOK Södertörnej start
Sune SödergrannTullinge SKej start
Lars HagrotTäby OKej start
Jan GottfridssonNorbergs OKej start

D60

3 660 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina HjertsonOK Linné45:4712:30
2Lena JanssonJärla Orientering52:26+6:3914:19
3Anneli LindqvistGustavsbergs OK57:28+11:4115:42
4Aila HalttunenHaninge SOK59:47+14:0016:20
5Helena KorhonenHaninge SOK1:07:26+21:3918:25
6Ingrid GraneliHaninge SOK1:25:23+39:3623:19
Riggan FrändénJärla Orienteringej godkänd

H60

4 810 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF46:459:43
2Stig AnderssonOK Linné47:57+1:129:58
3Mikael TarandiIFK Lidingö SOK49:40+2:5510:19
4Thomas WesterGustavsbergs OK51:59+5:1410:48
5Per ÖhlundGustavsbergs OK53:20+6:3511:05
6Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn53:42+6:5711:09
7Lars BoudrieVäsby OK54:27+7:4211:19
8Reijo KorhonenHaninge SOK55:33+8:4811:32
9Bo DavidssonSolna OK56:24+9:3911:43
10Leif AlmtorpLånghundra IF58:00+11:1512:03
11Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:01:38+14:5312:48
12Tor-Olof BlomsterIF Åland1:01:44+14:5912:50
13Jan LindgrenOK Södertörn1:05:28+18:4313:36
14Göran HanssonTäby OK1:07:34+20:4914:02
15Matz LarssonGustavsbergs OK1:07:56+21:1114:07
16Matts BjörkeSöders-Tyresö1:08:08+21:2314:09
17Lars LandströmLånghundra IF1:12:24+25:3915:03
18Kjell JanssonLånghundra IF1:13:52+27:0715:21
19Reinhold LenneboIF Thor1:16:04+29:1915:48
20Per-Åke HolmSigtuna OK1:29:24+42:3918:35
21Tommy WendtHellas Orientering1:33:49+47:0419:30
Mats HemströmGävle OKej godkänd
Carl-Johan RoubertFK Finnej godkänd
Claes VallinIFK Lidingö SOKej start
Peter OlssonTäby OKej start
Eidar LindgrenOK Ravinenej start

D65

3 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne LundmarkJärfälla OK49:2913:56
2Margareta HagstedtVäsby OK52:24+2:5514:45
3Carin RunqvistJärfälla OK53:45+4:1615:08
4Lena JohnssonRånäs OK57:26+7:5716:10
5Marianne SöderbergIFK Lidingö SOK1:04:56+15:2718:17

H65

4 460 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Johan VikforsOK Österåker46:3910:27
2Åke WansölinSöders-Tyresö47:24+0:4510:37
3Jan ÅsbergHäverödals SK48:12+1:3310:48
4Willy LjungdellTäby OK49:25+2:4611:04
4Boris HolmbergIF Åland49:25+2:4611:04
6Bjarne BlomsterIF Åland50:06+3:2711:13
7Arne JohanssonOK Ravinen53:51+7:1212:04
8Ebbe AdolfssonSundbybergs IK54:54+8:1512:18
9Magnus HaraldssonGustavsbergs OK56:23+9:4412:38
10Anders StenbackBromma-Vällingby SOK56:24+9:4512:38
11Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK1:05:18+18:3914:38
12Sven-Inge NylundJärfälla OK1:06:02+19:2314:48
13Per-Åke CarlenstamVäsby OK1:11:06+24:2715:56
14Bo WinanderJärfälla OK1:15:50+29:1117:00
15Tommy HöglundLånghundra IF1:18:44+32:0517:39
Lars ChristensenOK Djerfej godkänd
Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburgej start

D70

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta KlangLånghundra IF49:2117:01
2Eva-Stina SvärdHaninge SOK51:18+1:5717:41
3Birgitta NylundJärfälla OK1:39:21+50:0034:15

H70

4 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tage SandbergBromma-Vällingby SOK50:4112:40
2Henrik BergmanOK Linné52:19+1:3813:04
3Leif LindströmNybro OK55:11+4:3013:47
4Staffan ElmhagenSöders-Tyresö56:34+5:5314:08
5Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben58:53+8:1214:43
6Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb59:07+8:2614:46
7Reine BorgströmSkogsluffarnas OK1:02:48+12:0715:42
8Bo SundénKarlsbyhedens IK1:04:08+13:2716:02
9Lars NordinSolna OK1:04:15+13:3416:03
10Jan-Erik WibergJärla Orientering1:05:16+14:3516:19
11Kjell TancredIBM-Klubben1:05:18+14:3716:19
12Sven-Olov NorlinRimbo SOK1:12:34+21:5318:08
13Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK1:17:43+27:0219:25
14Jan LarssonTullinge SK1:18:14+27:3319:33
15Rolf LöfqvistSöders-Tyresö1:30:29+39:4822:37
Gunnar ErikssonJärfälla OKej godkänd
Lars EnglundJärla Orienteringej start
Sverker TirénHellas Orienteringej start

D75

2 680 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta WallénTäby OK46:3917:24
2Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK50:53+4:1418:59
3Berit LindungerHaninge SOK55:03+8:2420:32
4Gunnel JunegardOK Södertörn1:00:01+13:2222:23
5Ann SjöbergEnebybergs IF1:05:22+18:4324:23
Eva von HeijneSigtuna OKej godkänd

H75

3 570 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan SöderbergIFK Lidingö SOK43:2912:10
2Jan-Olof MalmSigtuna OK52:06+8:3714:35
3Bjarne ErlandssonHammarby IF OF58:23+14:5416:21
4Rune KarlssonSundbybergs IK1:00:32+17:0316:57
5Gunnar BramstenSundbybergs IK1:01:14+17:4517:09
6Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL1:04:54+21:2518:10
7Stig LarssonTullinge SK1:15:33+32:0421:09
8Rune ThurénVallentuna-Össeby OL1:21:31+38:0222:50

D80

2 630 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK55:5521:15
2Sonja SundellSundbybergs IK1:03:21+7:2624:05
3Ulla-Britta HallJärla Orientering1:05:39+9:4424:57
Birgitta WestergrenTäby OKej start

H80

2 850 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigurd WallénTäby OK46:1716:14
2Lars-Erik LindellVäsby OK57:02+10:4520:00
3Lars PerssonVäsby OK1:04:21+18:0422:34
4Lars LöthmanJärfälla OK1:07:57+21:4023:50
5Sten LarssonHäverödals SK1:08:10+21:5323:55
Sten BergstrandSkogsluffarnas OKej godkänd

H85

2 630 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lennart WestergrenSöders-Tyresöej start

Inskolning

1 950 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Alfred BerglindKlubblösfullföljt
Lukas DjurstedtKlubblösfullföljt
Melker HagwallJärla Orienteringfullföljt
Dagny IkoVallentuna-Össeby OLfullföljt
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOKfullföljt
Lova JonssonSkarpnäcks OLfullföljt
Teodor JonssonSkarpnäcks OLfullföljt
Heimer JunkkaSundbybergs IKfullföljt
Adam LandelsStora Tuna OKfullföljt
Max LindqvistTäby OKfullföljt
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start

U1

1 930 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar LundquistOK Ravinen15:388:06
2Albin FranzénOK Södertörn17:53+2:159:15
3Erik WestmanVittjärvs IK18:49+3:119:44
4Wilmer HagrotTäby OK19:05+3:279:53
5Theodor Lyden LundinKlubblös19:57+4:1910:20
6Greta SandvikAttunda OK20:17+4:3910:30
7Olof HagwallJärla Orientering21:41+6:0311:14
8Milla KlassonOK Ravinen24:28+8:5012:40
9Sara StrömqvistAttunda OK24:55+9:1712:54
10Ellen WestmanVittjärvs IK25:11+9:3313:02
11Axel Linder-LinnersjöGustavsbergs OK25:16+9:3813:05
12Linda StrömqvistAttunda OK25:45+10:0713:20
13Irma WidehagSundbybergs IK28:29+12:5114:45
14Ella LindqvistTäby OK28:53+13:1514:57
15Alva GawellIFK Enskede29:11+13:3315:07
16Lisa FribergerJärla Orientering29:23+13:4515:13
17Mirjam CostermansJärla Orientering33:33+17:5517:23
18Olivia AllertTäby OK37:10+21:3219:15
19Elis PerssonAttunda OK38:30+22:5219:56
20Noa  LundgrenAttunda OK38:32+22:5419:57
21Selma PerssonAttunda OK42:02+26:2421:46
22Nelly LundgrenAttunda OK42:05+26:2721:48
Ture LindskogOK Ravinenej start
Ludvig SundströmSundbybergs IKej start

U2

2 370 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elmin HovmöllerSöders-Tyresö27:3311:37
2Oskar FredzellJärfälla OK29:32+1:5912:27
3David DelvikenAttunda OK30:43+3:1012:57
4Blenda LenasSkogsluffarnas OK32:36+5:0313:45
5Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK32:38+5:0513:46
6Ludvig MedstrandKlubblös33:52+6:1914:17
7Fritiof MedstrandKlubblös33:59+6:2614:20
8Julia JohanssonKlubblös34:11+6:3814:25
9Gustav MyrbergerTullinge SK36:19+8:4615:19
10Lara HengstlerJärla Orientering36:29+8:5615:23
11Marcus SneitzJärfälla OK40:12+12:3916:57
12Greta HägerOK Södertörn43:33+16:0018:22
13Albin GentzJärla Orientering44:19+16:4618:41
14Agnes BergSundbybergs IK48:42+21:0920:32
15Ebba LotsanderIFK Lidingö SOK53:54+26:2122:44
16Märta AhlquistJärla Orientering59:25+31:5225:04

Öppen motion 1

2 370 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Trevor BransomeSkogsluffarnas OK14:186:02
2Olle SandströmOK Ravinen32:20+18:0213:38
3Frida AnderssonKlubblös34:59+20:4114:45
4Corina WahlinKlubblös37:53+23:3515:59
Anna LundkvistKlubblösej godkänd

Öppen motion 3

2 590 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Trevor BransomeSkogsluffarnas OK16:536:31
2Björn LundquistKlubblös24:47+7:549:34
3Andrea LotsanderOK Hammaren32:50+15:5712:40
4Sverker TirénHellas Orientering33:14+16:2112:49
5Per-Håkan AnderssonIFK Enskede35:21+18:2813:38
6Eva HagwallJärla Orientering37:17+20:2414:23
7Tilda BjurnerBromma-Vällingby SOK40:00+23:0715:26
8Malin SandbergOK Älvsjö-Örby40:01+23:0815:27
9Tilde LevinBromma-Vällingby SOK40:10+23:1715:30
10Hanna UlanderKlubblös42:03+25:1016:14
11Malin UlanderKlubblös43:37+26:4416:50
12Inger SörlénTäby OK44:46+27:5317:17
13Åsa AnderssonTäby OK49:27+32:3419:05
14Jan DahlgrenGustavsbergs OK53:17+36:2420:34
15Lovisa BjärnlidIFK Lidingö SOK53:34+36:4120:40
16Åsa ÖströmJärfälla OK55:36+38:4321:28
17Bo LandarvKlubblös57:18+40:2522:07
18Monika MagnussonKlubblös58:40+41:4722:39
19Karin HanssonTäby OK1:00:14+43:2123:15
20Åsa HellebergJärla Orientering1:06:02+49:0925:29
Kjell SjöbergEnebybergs IFej start

Öppen motion 5

3 570 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida HedlundOK Linné32:539:12
2Magnus ChristensenKlubblös37:01+4:0810:22
3Ulf NilssonJärfälla OK37:57+5:0410:37
4Emma MartinelleSöders-Tyresö41:39+8:4611:40
5Marie EnokssonOK Österåker42:25+9:3211:52
6Johan ScharpKlubblös43:11+10:1812:05
7Robert RylanderSpårvägens OK43:14+10:2112:06
8Claes ElvhammarOK Enen43:25+10:3212:09
9Lars HörnströmTäby OK44:18+11:2512:24
10Lennart BrattgårdIFK Lidingö SOK46:15+13:2212:57
11Lars LundkvistKlubblös47:05+14:1213:11
12Katja KinnunenVallentuna-Össeby OL47:34+14:4113:19
13Anneli RundlöfVäsby OK48:48+15:5513:40
14Gittan GeliusSnättringe SK49:36+16:4313:53
15Örjan ArkängTullinge SK49:43+16:5013:55
16Sara AndersonJärfälla OK50:02+17:0914:00
17Patrik EliassonKlubblös51:17+18:2414:21
18Anders NilssonAttunda OK54:08+21:1515:09
19Stig ThörnvikCentrum OK55:04+22:1115:25
20Lisa ÖsterlingOK Södertörn55:05+22:1215:25
21Linus LönnebergTäby OK56:15+23:2215:45
22Linda LönnebergTäby OK56:18+23:2515:46
23Michael AhlquistJärla Orientering56:56+24:0315:56
24Anders BryngelssonTullinge SK57:00+24:0715:57
25Anna FlygareOK Tyringe57:01+24:0815:58
26Laban BryngelssonTullinge SK57:03+24:1015:58
27Kurt MaxéSundbybergs IK57:44+24:5116:10
28Anna-Lena CostermansJärla Orientering58:51+25:5816:29
29Anders FalkIF Thor59:47+26:5416:44
30Carina LidforssJärla Orientering1:04:33+31:4018:04
30Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby1:04:33+31:4018:04
32Jan HägerOK Södertörn1:04:49+31:5618:09
33Camilla KarlssonOK Älvsjö-Örby1:04:57+32:0418:11
34Fredrik LundellKlubblös1:06:49+33:5618:42
35Pernilla BorgOK Södertörn1:08:12+35:1919:06
36Carina StenssonTullinge SK1:08:33+35:4019:12
37Martin JakobssonKlubblös1:09:30+36:3719:28
38Lena NilssonOK Österåker1:12:58+40:0520:26
39Eva ErnstsonKlubblös1:14:24+41:3120:50
40Calle NilssonJärfälla OK1:15:05+42:1221:01
41Ylva LagerbergOK Södertörn1:17:02+44:0921:34
42Ingemar TedhamreSnättringe SK1:18:38+45:4522:01
43Linda NordströmOK Älvsjö-Örby1:24:50+51:5723:45
44Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK1:30:29+57:3625:20
Ingela ArenanderSkarpnäcks OLej godkänd
Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOKej godkänd
Martin SykKlubblösej godkänd
Monica SandgrenBromma-Vällingby SOKej godkänd
Lotta TorstenssonKlubblösej godkänd
Fredrik OttossonKlubblösej godkänd
Jesper ErikssonKlubblösej godkänd
Arlett BallnusJärfälla OKej start
Henrik ÖsterbergGustavsbergs OKej start
Veronica ÖsterbergGustavsbergs OKej start

Öppen motion 7

3 030 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn RegerSöders-Tyresö33:4511:08
2Linus HolmqvistOK Österåker34:05+0:2011:14
3Anette ÖnerudOK Ravinen35:13+1:2811:37
4Johan BalckVallentuna-Össeby OL36:05+2:2011:54
5Karin HedmanIFK Lidingö SOK37:02+3:1712:13
6Carin RosénGustavsbergs OK39:50+6:0513:08
7Mats LarssonIFK Enskede40:13+6:2813:16
8Mats FermOK Linné40:53+7:0813:29
9Gia WickbomVittjärvs IK42:08+8:2313:54
10Astrid SegerlundSidensjö IK42:15+8:3013:56
11Caroline GustafssonIstrums SK42:50+9:0514:08
12Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK43:00+9:1514:11
13Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK43:28+9:4314:20
14Gunnel RaskSigtuna OK43:49+10:0414:27
15Marie ThörnvikCentrum OK44:20+10:3514:37
16Patrik FagerströmOK Österåker44:21+10:3614:38
17Robin ErikssonOK Roslagen44:48+11:0314:47
18Mikael NordquistTäby OK45:33+11:4815:01
19Heléne KlassonOK Ravinen45:40+11:5515:04
20Carin KihlströmTäby OK47:35+13:5015:42
21Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF48:21+14:3615:57
22Thomas WestermarkVallentuna-Össeby OL48:23+14:3815:58
23Mari HeijkenskjöldTullinge SK49:01+15:1616:10
24Juri BelevichStockholms OK50:18+16:3316:36
25Nils ErikssonVäsby OK50:49+17:0416:46
26Charlotte StåhlSundbybergs IK50:53+17:0816:47
27Malin HallgrenBjursås OK51:41+17:5617:03
28Fredrik SundströmIFK Lidingö SOK53:12+19:2717:33
29Caroline JohanssonGustavsbergs OK53:30+19:4517:39
30Anette LinnersjöGustavsbergs OK54:16+20:3117:54
31Peter Salomon-SörensenAttunda OK55:15+21:3018:14
32Anna AxelssonOK Österåker57:16+23:3118:53
33Håkan SvahnOK Ravinen57:54+24:0919:06
34Tina ZillingOK Södertörn58:32+24:4719:19
35Arne LindqvistSödertälje-Nykvarn OF58:40+24:5519:21
36Anki CederbaumWaxholms OK1:01:46+28:0120:23
37Annica HedbergOK Södertörn1:03:18+29:3320:53
38Niklas LarssonAttunda OK1:04:10+30:2521:10
39Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:04:42+30:5721:21
40Susanne HöglundWaxholms OK1:06:22+32:3721:54
41Magnus BjärnlidIFK Lidingö SOK1:09:30+35:4522:56
42Ewa SturkWaxholms OK1:09:42+35:5723:00
43Malin MårtenssonOK Ravinen1:10:01+36:1623:06
44Göran HanssonTäby OK1:11:54+38:0923:43
45Catrine JohanssonVäsby OK1:14:11+40:2624:28
46Sara ThörnOK Södertörn1:15:27+41:4224:54
47Peo EkströmOK Ravinen1:15:29+41:4424:54
48Petra LundbäckJärfälla OK1:16:50+43:0525:21
49Jonas MillingerKlubblös1:16:52+43:0725:22
50Magnus StrömqvistAttunda OK1:16:53+43:0825:22
51Anders FriströmSkarpnäcks OL1:18:19+44:3425:50
52Lars-Olov CarlheimSkarpnäcks OL1:18:59+45:1426:04
53Jasinta RajanIFK Lidingö SOK1:27:00+53:1528:42
54Gunnel BalckIFK Enskede1:27:50+54:0528:59
55Angelica LindblomGustavsbergs OK1:27:53+54:0829:00
56Maria HelanderBromma-Vällingby SOK1:37:56+1:04:1132:19
57Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:47:14+1:13:2935:23
58Lars HeijkenskjöldTullinge SK1:56:28+1:22:4338:26
Henrik HagwallJärla Orienteringej godkänd
Gerry PetterssonStockholms OKej godkänd
Anki LandarvKlubblösej godkänd
Mimmi Eriksson WestbladOK Ravinenej godkänd
Hillevi EkstrandVästerbergslagens OLej start

Öppen motion 8

4 770 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
2Markus MartinelleSöders-Tyresö32:37+10:44:586:50
3Erik BoströmJärla Orientering41:51+10:54:128:46
4Per LindJärfälla OK43:30+10:55:519:07
5Göran JohanssonOK Österåker44:01+10:56:229:13
6John HartleySöders-Tyresö45:09+10:57:309:27
7Pär WestbladOK Ravinen45:50+10:58:119:36
8Martin KarlssonCentrum OK45:59+10:58:209:38
9Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF49:43+11:02:0410:25
10Björn LinderGustavsbergs OK51:05+11:03:2610:42
11Mark ÅkessonJärfälla OK52:14+11:04:3510:57
12Ulf MagnussonKlubblös53:14+11:05:3511:09
13Robin WesterlundKlubblös53:30+11:05:5111:12
14Per-Anders LindgrenCentrum OK53:36+11:05:5711:14
15Per HellstadiusOK Älvsjö-Örby54:42+11:07:0311:28
16Jörgen RydeniusTullinge SK54:45+11:07:0611:28
17Nils LiljedahlEnebybergs IF55:15+11:07:3611:34
18Oscar SturkWaxholms OK55:25+11:07:4611:37
19Göran IvaresOK Södertörn55:40+11:08:0111:40
20Magnus SneitzJärfälla OK56:50+11:09:1111:54
21Jonny NilssonSnättringe SK57:07+11:09:2811:58
22Petter LjungbergKlubblös57:57+11:10:1812:08
23Hans MalmbergWaxholms OK1:01:13+11:13:3412:50
24Magnus WiktorssonKlubblös1:02:15+11:14:3613:03
25Susanna ÖstKlubblös1:03:13+11:15:3413:15
26Hampus BrunanderAttunda OK1:04:25+11:16:4613:30
27Karin TidevallSkogsluffarnas OK1:08:46+11:21:0714:24
28Anders RöstinSöders-Tyresö1:09:14+11:21:3514:30
29Mikael EgnebladKjula IF1:11:30+11:23:5114:59
30Leif CarlssonSkarpnäcks OL1:11:54+11:24:1515:04
31Jan LarssonVäsby OK1:12:47+11:25:0815:15
32Anders LavforsCentrum OK1:13:52+11:26:1315:29
33Erik ViklundLånghundra IF1:16:26+11:28:4716:01
34Anders HänströmTäby OK1:17:49+11:30:1016:18
35Peter RenbergWaxholms OK1:17:50+11:30:1116:19
36Stefan JohanssonOK Vivill1:19:02+11:31:2316:34
37Bo GöranssonKlubblös1:23:19+11:35:4017:28
38Christina StrandbergGustavsbergs OK1:23:49+11:36:1017:34
39Anna RosnäsSkogsluffarnas OK1:24:25+11:36:4617:41
40Björn BylundIFK Enskede1:25:02+11:37:2317:49
41Fredrik MatssonLeksands OK1:26:28+11:38:4918:07
42Erica StrandbergGustavsbergs OK1:26:34+11:38:5518:08
43Daniel HallbergRånäs OK1:31:51+11:44:1219:15
44Robert JohanssonJärfälla OK1:43:30+11:55:5121:41
45Kristian RödinCentrum OK2:09:42+12:22:0327:11
Lotta TapperIFK Lidingö SOKfullföljt
Torbjörn ThufvessonCentrum OKej godkänd
Kerstin SjökvistOK Österåkerej godkänd
Urban StåhlSundbybergs IKej godkänd
Simon MellinSundbybergs IKej godkänd
Bo HjorthOK Ravinenej godkänd
Anders ÖnerudOK Ravinenej godkänd
Tobias ValentinGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen motion 9

7 140 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders HedmanIFK Lidingö SOK49:476:58
2David MellinSundbybergs IK1:01:03+11:168:33
3Johan MarkstedtOK Södertörn1:03:35+13:488:54
4Tomas SjökvistOK Österåker1:08:25+18:389:34
5Torgny RundlöfVäsby OK1:08:27+18:409:35
6Peter JakobssonOK Södertörn1:09:14+19:279:41
7Helena MarkstedtOK Södertörn1:12:27+22:4010:08
8Staffan KjellmanOK Ravinen1:13:48+24:0110:20
9Ulf BylundIFK Enskede1:17:51+28:0410:54
10Håkan MelinBromma-Vällingby SOK1:19:07+29:2011:04
11Anders TillegårdSundbybergs IK1:19:10+29:2311:05
12Mats HainkeSnättringe SK1:21:04+31:1711:21
13Louise MarkstedtOK Södertörn1:22:56+33:0911:36
14Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK1:25:57+36:1012:02
15Johan TirénSkogsluffarnas OK1:26:29+36:4212:06
16Christofer NäsholmÄrla IF1:32:58+43:1113:01
17Olof LethagenCentrum OK1:38:10+48:2313:44
18Urban SellanderSkarpnäcks OL1:38:20+48:3313:46
19Torbjörn ThorsenKlubblös1:48:26+58:3915:11
20Per LjungStockholms OK1:52:49+1:03:0215:48
21Mika NumminenOK Linné2:05:38+1:15:5117:35
Juliette SoulardStora Tuna OKej godkänd
Allan MogensenOK Ravinenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser