Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Jullovssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Jullovssprinten
Arrangörsorganisation: Falköpings AIK OK
Datum: lördag 3 januari 2015

Herr 10-12

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tibro OK 110:50
1. Gustav Lidman7:433+2:137:433
2. Edvin Henrysson3:07110:501-2
2Mullsjö SOK 113:46
1. Elin Axelsson5:3015:301
2. Simon Westh8:162+5:0913:462+1
3Gudhems IF 118:20
1. Simon Hermansson7:072+1:377:072
2. Kristoffer Molin11:133+8:0618:203+1

Dam 10-12

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Orinto 19:49
1. Moa Steneborg5:4715:473
2. Vera Elfström4:0219:491-2
2OK Gränsen 111:00
1. Emma Olsson6:463+0:596:461
2. Tove den Braver4:142+0:1211:002+1
3Falköpings AIK OK 211:38
1. Ebba Karlström6:262+0:396:262
2. Lisa Nyberg/Fredriksson5:124+1:1011:383+1
4Falköpings AIK OK 112:45
1. Vera Pettersson7:464+1:597:464
2. Elsa Sonesson4:593+0:5712:4540
5Mullsjö SOK 123:15
1. Julia Westh14:416+8:5414:416
2. Irma Westh8:345+4:3223:155-1
6OK Bävern 125:32
1. Frida Lindén12:565+7:0912:565
2. Emma Lindén12:366+8:3425:326+1

Herr 14-16

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Hagen 25:26
1. Hampus Nyström2:592+0:112:594
2. Carl Holmberg2:2715:261-3
2Falköpings AIK OK 16:40
1. Alfred Pettersson3:185+0:303:183
2. Alva Sonesson3:222+0:556:402-1
3IF Hagen 36:47
1. Olle Hedman2:4812:481
2. Oscar Stomberg3:594+1:326:473+2
4Falköpings AIK OK / Ulricehamns OK 48:06
1. Hugo Ström4:367+1:484:362
2. Ellen Blennow3:303+1:038:064+2
5IF Hagen 18:50
1. Marcus Carlsson4:398+1:514:398
2. Daniel Bogren4:115+1:448:505-3
6OK Orinto 19:03
1. Olle Elfström4:106+1:224:109
2. Christofer Balkow4:536+2:269:036-3
7Trollhättans SOK 19:17
1. Hugo Mandinger3:083+0:203:085
2. Linus Backlund6:097+3:429:177+2
8Falköpings AIK OK 211:53
1. Alexander Bromander5:229+2:345:226
2. Henrik Hallberg6:318+4:0411:538+2
Falköpings AIK OK / Mullsjö SOK 3ej godkänd
1. Simon Wiklund3:134+0:253:137
2. William Lundstedtej godkändej godkänd
OK Klyftamo 1ej start
1. ej startej start
2. ej startej start

Dam 14-16

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Klyftamo 16:12
1. Irma Svensson3:1013:101
2. Julia Markendahl3:0216:1210
2OK Gränsen 19:06
1. Katharina Ott4:032+0:534:032
2. Kajsa Den Braver5:033+2:019:0620
3Gudhems IF 110:56
1. Elin Sköld6:213+3:116:213
2. Elin Johansson4:352+1:3310:5630
4Falköpings AIK OK 113:58
1. Vera Wallin8:094+4:598:094
2. Isabella Niklasson5:494+2:4713:5840

Herr 18-45

16 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kåre / Stora Tuna OK 14:29
1. Isac von Krusenstierna2:1912:195
2. Jesper Svensk2:105+0:134:291-4
2Falköpings AIK OK / Järfälla OK 34:36
1. Amanda Blennow2:342+0:152:348
2. Rasmus Palmqvist Aslaksen2:023+0:054:362-6
3IF Hagen 15:10
1. Jesper Lindström3:104+0:513:101
2. Filip Karlsson2:002+0:035:103+2
4IK Hakarpspojkarna 15:17
1. Anton Hansson3:125+0:533:1214
2. Filip Ossiansson2:054+0:085:174-10
5Falköpings AIK OK / Istrums SK 25:25
1. Ludvig Kristoffersson3:289+1:093:2811
2. Sara Hagström1:5715:255-6
6Tidaholm SOK Sisu 15:51
1. Clara Jakobsson3:248+1:053:2413
2. Robert Jakobsson2:278+0:305:516-7
7IK Uven 15:53
1. Åke Wettergren3:166+0:573:1615
2. Johan Wettergren2:379+0:405:537-8
8Mullsjö SOK 16:02
1. Klaes Axelsson3:4311+1:243:4310
2. Annika Westh2:196+0:226:028-2
9Gudhems IF 16:35
1. Håkan Johansson4:0912+1:504:097
2. Rikard Gustavsson2:267+0:296:359+2
10Trollhättans SOK 16:49
1. Martin Mandinger3:227+1:033:222
2. Margareta Almqvist Mandinger3:2712+1:306:4910+8
11IF Hagen 27:54
1. Emma Kindbom5:0015+2:415:009
2. Anders Kindbom2:5411+0:577:5411+2
12OK Bävern 210:35
1. Mikael Öhrn4:2013+2:014:204
2. Jonny Lindén6:1513+4:1810:3512+8
Falköpings AIK OK 1ej godkänd
1. Henrik Pettersson4:4714+2:284:473
2. Håkan Sonessonej godkändej godkänd
OK Klyftamo 1ej godkänd
1. Frank Sandgren3:3810+1:193:386
2. Claes-Håkan Svenssonej godkändej godkänd
Falköpings AIK OK / Mullsjö SOK 4ej godkänd
1. Jan Wiklund2:593+0:402:5912
2. Dan Lundstedtej godkändej godkänd
OK Klyftamo 2ej godkänd
1. Oskar Dalströmej godkändej godkänd
2. Erik Svensson2:3910+0:42ej godkänd

Dam 18-45

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Falköpings AIK OK / Korsnäs IF OK 15:52
1. Vilma Blennow3:2513:253
2. Jonna Jungåker2:2715:521-2
2IK Hakarpspojkarna 16:49
1. Alice Axelsson3:333+0:083:331
2. Tova Olsson3:162+0:496:492+1
Falköpings AIK OK 2ej godkänd
1. Elsa Wilhelmsson3:312+0:063:312
2. Johanna Hagströmej godkändej godkänd
OK Klyftamo 1ej godkänd
1. Katarina Erikssonej godkändej godkänd
2. Anna-Karin Rybergej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser