Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF NattCup Etapp 10

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF NattCup Etapp 10
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: torsdag 26 februari 2015

Långa

10 050 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christian TingströmGöteborg-Majorna OK1:13:047:16
2Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:14:31+1:277:24
3Anders CarlssonIFK Lidingö SOK1:14:38+1:347:25
4John BörjessonGöteborg-Majorna OK1:15:06+2:027:28
5Johan RunessonGöteborg-Majorna OK1:17:04+4:007:40
6Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK1:17:21+4:177:41
7Måns SandgrenOK Orion1:18:23+5:197:47
8Johan NorbergOK Orion1:24:22+11:188:23
9Simon AnderssonOK Kullingshof1:31:36+18:329:06
10Simon LarssonSävedalens AIK1:33:51+20:479:20
11Johan NilssonSävedalens AIK1:36:25+23:219:35
Henrik HåkanssonOK Kolmårdenej godkänd
Martin AhlbergerHestra IFej godkänd
Vetle Ruud BråtenIFK Göteborgej godkänd
Kevin StåhlOK Hammarenej godkänd

Mellan

7 060 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK1:06:039:21
2Lovisa PerssonOK Tisaren1:07:03+1:009:29
3Viktor StenssonGöteborg-Majorna OK1:07:59+1:569:37
4Anders ArfwedsonFrölunda OL1:12:09+6:0610:13
5Björn GrothKungälvs OK1:12:55+6:5210:19
6Christoffer AndersenIK Gandvik1:16:00+9:5710:45
7Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:17:12+11:0910:56
8Erik AderstedtKungälvs OK1:18:56+12:5311:10
9Henrik BrusSävedalens AIK1:20:46+14:4311:26
10Jonas HöijerSävedalens AIK1:27:32+21:2912:23
11Andreas KarlssonSävedalens AIK1:33:30+27:2713:14
12Jan GrahnIK Uven1:37:01+30:5813:44
13Johan WettergrenIK Uven1:40:01+33:5814:10
Märta MollénSävedalens AIKej godkänd
Ida-Maria SvenssonSävedalens AIKej godkänd

Korta

3 090 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK31:5410:19
2Magnus JosefssonSävedalens AIK38:19+6:2512:24
3Carl JosefssonSävedalens AIK38:32+6:3812:28
4Sofia EbermarkSävedalens AIK39:28+7:3412:46
5Therese AlfredssonSävedalens AIK41:06+9:1213:18
6Ulf AlmehedFrölunda OL42:06+10:1213:37
7Sara AlmehedFrölunda OL42:07+10:1313:37

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser