Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteranorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteranorientering
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: tisdag 14 oktober 2014

Bana A

4 230 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK43:5810:23
2Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF50:00+6:0211:49
3Staffan HolmbergSödertälje-Nykvarn OF50:31+6:3311:56
4Kurt Håkan AnderssonOK Tor51:18+7:2012:07
5Jerry HolmEskilstuna OL51:24+7:2612:09
6Rolf MathisenEskilstuna OL52:19+8:2112:22
7Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK57:34+13:3613:36
8Kjell BlombergIK Standard59:03+15:0513:57
9Bengt JönssonÅkers IF1:01:39+17:4114:34
10Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL1:02:53+18:5514:51
11Runar AldénOK Kolmården1:03:32+19:3415:01
12Erik RundströmOK Tjärnen1:03:37+19:3915:02
13Åke GranstamOK Tor1:04:52+20:5415:20
14Börje KarlssonOK Nalle1:05:07+21:0915:23
15Bengt MattiassonOxvretens SK1:07:21+23:2315:55
16Tommy WåhlinOK Enen1:07:40+23:4215:59
17Ingemar GustafssonOK Tjärnen1:09:47+25:4916:29
18Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1:16:49+32:5118:09
19Kurt ErikssonVandrarringen1:20:35+36:3719:03
20Frank NordahlSträngnäs-Malmby OL1:26:49+42:5120:31
Kurt ZanderVästerås SOKej godkänd
Sören JohanssonSala OKej godkänd

Bana B

3 460 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HallgrenFinspångs SOK40:0111:33
2Curt ThorénNyköpings OK42:11+2:1012:11
3Leif JanssonEskilstuna OL43:10+3:0912:28
4Anders RymanArboga OK44:28+4:2712:51
5Inga JohanssonNyköpings OK45:09+5:0813:02
6Peter HagströmGOIF Tjalve45:30+5:2913:09
7Kenneth LjungbergNyköpings OK46:07+6:0613:19
8Leif ThorssonOK Grip46:20+6:1913:23
9Lennart KarlssonOK Grip47:09+7:0813:37
10Björn SveréusSödertälje-Nykvarn OF47:30+7:2913:43
11Håkan AlderudNyköpings OK47:32+7:3113:44
12Lars HammarströmOK Kolmården49:18+9:1714:14
13Esko RaitaÄrla IF50:43+10:4214:39
14Anders MobergKatrineholms OK51:42+11:4114:56
15Lars NordSödertälje IF53:07+13:0615:21
16Anders JohanssonNyköpings OK53:09+13:0815:21
17Kjell JohanssonNyköpings OK54:51+14:5015:51
18Stig GustavssonSödertälje IF56:36+16:3516:21
19Christer LiwellÄrla IF57:08+17:0716:30
20Inge SundströmNyköpings OK57:54+17:5316:44
21Richard WelanderOK Älvsjö-Örby58:38+18:3716:56
22Sixten WesterlundOK Grip58:45+18:4416:58
23Thorleif KarlssonStjärnhovs OK 6559:12+19:1117:06
24Hans GustafssonNyköpings OK1:01:02+21:0117:38
25Berit GustavssonSödertälje IF1:01:15+21:1417:42
26Lena NormanKatrineholms OK1:01:39+21:3817:49
27Ulla LindellOK Hällen1:02:20+22:1918:00
28Solveig DillmanHammarby IF OF1:03:56+23:5518:28
29Britt EricsonHammarby IF OF1:04:24+24:2318:36
30Bengt SjögrenNyköpings OK1:08:56+28:5519:55
31Alf MattssonOK Kolmården1:09:47+29:4620:10
32Inger HellqvistNyköpings OK1:11:13+31:1220:34
33Monica Lindkvist MöllerSödertälje-Nykvarn OF1:15:34+35:3321:50
34Per KarlssonNyköpings OK1:16:22+36:2122:04
Nils-Göran KämpeOK Denselnej godkänd
Torbjörn BäckIFK Norrköpings OKej godkänd
Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OKej godkänd
Inge GustavssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Sten MöllerSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Ingvar JanssonSundbybergs IKej godkänd

Bana C

2 470 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roger HolmbergNyköpings OK33:1413:27
2Karl-Robert MoqvistOK Tor40:25+7:1116:21
3Åke HuleforsSträngnäs-Malmby OL41:52+8:3816:57
4Bo CarlssonKlubblös43:10+9:5617:28
5Bengt LindkvistÅkers IF44:26+11:1217:59
6Lars PetterssonOK Nalle45:02+11:4818:13
7Karin CarlssonNyköpings OK46:29+13:1518:49
8Ann-Christine EkNyköpings OK47:36+14:2219:16
9Margareta JönssonÅkers IF47:45+14:3119:19
10Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL48:05+14:5119:28
11Birgitta WallinTrosabygdens OK48:08+14:5419:29
12Solveig TjernbergSödertälje IF50:33+17:1920:27
13Nils HagbergNyköpings OK51:32+18:1820:51
14Lars GustafssonSträngnäs-Malmby OL52:15+19:0121:09
15Lennart LundhÄrla IF53:08+19:5421:30
16Stig LundinEskilstuna OL53:19+20:0521:35
17Clas GräggNyköpings OK53:26+20:1221:37
18Jan BurellVandrarringen56:40+23:2622:56
19Anita OttossonNyköpings OK59:55+26:4124:15
20Sven-Erik StenbergStjärnhovs OK 651:04:03+30:4925:55
21Rolf JanssonIF Rune1:05:06+31:5226:21
22Barbro HolmbergSödertälje-Nykvarn OF1:11:12+37:5828:49
23Åke ErikssonOK Grip1:16:53+43:3931:07
24Göran KarlssonOK Grip1:20:39+47:2532:39
25Lars OlanderSödertälje IF1:22:21+49:0733:20
Gunnar EricsonNyköpings OKej godkänd
Gun AnderssonEskilstuna OLutgått
Berit EdengrenNyköpings OKutgått
Dagny AnderssonOK Tjärnenutgått
Olle PetterssonNyköpings OKutgått
Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OLutgått

Bana E

1 280 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas AnderssonNyköpings OK25:1719:45
2Gerd HagströmGOIF Tjalve31:08+5:5124:19
3Rolf JohanssonSödertälje IF36:49+11:3228:45
4Hans-Erik AdolfssonNyköpings OK39:19+14:0230:42
5Nils TjernbergSödertälje IF43:09+17:5233:42

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser