Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Sprint Småland, VTSC

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Sprint Småland, VTSC
Arrangörsorganisation: OK Stigen
Datum: lördag 28 maj 2011

D21

2 490 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna JonssonIK Hakarpspojkarna12:124:53
2Hanna PalmIK Hakarpspojkarna12:26+0:144:59
3Anna EnvallIK Hakarpspojkarna12:40+0:285:05
3Malin SandIK Hakarpspojkarna12:40+0:285:05
5Beatrice GustavssonEksjö SOK12:55+0:435:11
6Linda Nordin AbajiEksjö SOK13:20+1:085:21
7Lucie WeissovaFK Göingarna14:12+2:005:42
8Katarina LindénVäxjö OK14:36+2:245:51
9Johanna WillstrandBurseryds IF14:41+2:295:53
10Cecilia BerganderEksjö SOK14:44+2:325:55
11Therese BarjeJönköpings OK15:03+2:516:02
12Stina WilanderAnderstorps OK15:39+3:276:17
13Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK15:43+3:316:18
14Annegret FromkeUSV TU Dresden17:15+5:036:55
Maria ThelinJönköpings OKej godkänd
Lovisa LjungOK Njudungej godkänd

H21

2 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars LundströmIF Hallby SOK10:534:21
1Andreas RangertIK Hakarpspojkarna10:534:21
3Per LenanderVäxjö OK11:03+0:104:25
4Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna11:11+0:184:28
5Erik HolmbergIK Hakarpspojkarna11:18+0:254:31
6Christofer FogelVimmerby OK11:41+0:484:40
7Michal BestaFK Göingarna11:50+0:574:44
8Marcus KarlssonIK Hakarpspojkarna12:02+1:094:48
9Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna12:57+2:045:10
10Gabriel IreståhlSol Tranås13:32+2:395:24
11Erik StillemarkIF Hallby SOK14:17+3:245:42
12Jan ThuressonBurseryds IF15:23+4:306:09
13Per JohanssonOK Reftele15:43+4:506:17
Lucian SemeniucFK Finndiskvalificerad
Marcus KarlssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Fredrik ErikssonBredaryds SOKej godkänd
John SjösäterEksjö SOKej start
Stefan SandahlIK Hakarpspojkarnaej start

D20

2 380 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna GustafssonIK Hakarpspojkarna12:025:03
2Frida GustafssonJönköpings OK12:44+0:425:21
3Erika HugosonNässjö OK12:59+0:575:27
4Anna ArvidssonKalmar OK13:30+1:285:40
5Ylva GunnarsdotterTenhults SOK13:34+1:325:42
6Beatrice EdgrenHultsfreds OK13:59+1:575:52
7Karin HåkanssonOK Gränsen14:13+2:115:58
8Camilla NilssonOK Torfinn18:22+6:207:43

H20

2 490 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor AntonssonEksjö SOK11:164:31
2Jonatan FridolfssonOK Gränsen12:22+1:064:57
3David SvensonSOK Viljan12:36+1:205:03
4Emil NilssonTorsås OK12:42+1:265:06
5Daniel PerssonOK Gränsen12:48+1:325:08

D18

2 250 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda HanssonBredaryds SOK13:105:51
2Elin SvenssonNässjö OK13:14+0:045:52
3Frida DanielssonVimmerby OK14:19+1:096:21
4Agnes AdolfssonVimmerby OK14:31+1:216:27
5Eva AdolfssonVimmerby OK16:30+3:207:20
6Linnea ÖstergrenVäxjö OK16:50+3:407:28
7Elin DolkJönköpings OK17:10+4:007:37
8Maria JohanssonTorsås OK17:23+4:137:43
9Sofie SvenssonIK Vista17:26+4:167:44
10Stina AnderjonVäxjö OK20:58+7:489:19
11Sofia BrenanderSOK Viljan22:27+9:179:58
Joséphine RegnellVäxjö OKej start
Sofie SvenssonVimmerby OKej start

H18

2 380 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar BjörckOK Älme10:064:14
2Johan SandlundOK Njudung10:30+0:244:24
3Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna10:42+0:364:29
3Anton PhilipssonMarkaryds FK10:42+0:364:29
5Linus WahlIK Vista11:29+1:234:49
5Anton PerssonMarkaryds FK11:29+1:234:49
7Emil LindströmSol Tranås11:39+1:334:53
8Josef SvalbringMålilla OK11:44+1:384:55
9Erik HenckelKexholms SK11:55+1:495:00
10Oskar IreståhlSol Tranås11:56+1:505:00
11Gustav SandstedtEksjö SOK12:19+2:135:10
12Martin LindströmSOK Viljan13:52+3:465:49
13Oskar PetterssonOK Njudung13:53+3:475:50
14Carl NäslundIF Hallby SOK15:51+5:456:39
15Oscar GustavssonOK Bävern16:30+6:246:55
16Edvin HögbergIF Hallby SOK24:29+14:2310:17

D16

2 010 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna LindgrenIF Hallby SOK10:335:14
2Hanna ÖstenbergHultsfreds OK10:42+0:095:19
3Filippa JohanssonJönköpings OK11:11+0:385:33
4Louise LundgrenVärend GN OL11:18+0:455:37
5Linnéa AnderssonBredaryds SOK11:20+0:475:38
6Jessica NilssonOK Torfinn11:32+0:595:44
7Ida ÖnstenIK Vista11:52+1:195:54
8Emelie AnderssonHultsfreds OK12:14+1:416:05
9Petra GunnarsdotterTenhults SOK12:15+1:426:05
10Karin BjörnlingerIK Vista12:20+1:476:08
11Julia SvenssonBredaryds SOK12:30+1:576:13
12Eirin AnderssonVimmerby OK12:33+2:006:14
13Kajsa AdolfssonVimmerby OK12:37+2:046:16
14Hedwig Almqvist-HaasNybro OK12:52+2:196:24
15Moa SvenssonNässjö OK13:02+2:296:29
16Lovisa HäroldSol Tranås13:15+2:426:35
17Lisa ElmbladBredaryds SOK14:05+3:327:00
18Erika StrömbäckAnkarsrums OK15:28+4:557:41
19Petra OlejnikSOK Viljan15:36+5:037:45
20Stina HåkanssonOK Gränsen17:05+6:328:29
21Frida HögrellJönköpings OK17:36+7:038:45

H16

2 250 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob WahlIK Vista10:494:48
2Johannes EklöfIF Hallby SOK10:56+0:074:51
3Anton HanssonNässjö OK11:16+0:275:00
4Oskar LundqvistNybro OK11:17+0:285:00
5Andreas PeterssonBurseryds IF11:29+0:405:06
6Henrik EklundVäxjö OK12:12+1:235:25
6Daniel HåkanssonVäxjö OK12:12+1:235:25
8Erik PerssonEksjö SOK12:21+1:325:29
9Erik HolmbergJönköpings OK12:25+1:365:31
10Adam EricksonBodafors OK13:09+2:205:50
11Daniel PoschSol Tranås13:11+2:225:51
12Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna13:19+2:305:55
13Daniel EngströmEksjö SOK13:28+2:395:59
14Anton EricksonBodafors OK13:30+2:416:00
15Oscar ClaessonJönköpings OK13:34+2:456:01
16Ricky SegerlundSOK Viljan13:48+2:596:08
17Joakim SvenssonOK Älme14:13+3:246:19
18Herman BillingMålilla OK14:21+3:326:22
19Hampus BerganderEksjö SOK14:23+3:346:23
19Johan EklundVäxjö OK14:23+3:346:23
21Martin KarlssonVäxjö OK14:36+3:476:29
22Albin EvertssonVäxjö OK14:41+3:526:31
23Carl TorstenssonEmmaboda Verda OK15:49+5:007:01
24Olof BollmarkIF Hallby SOK17:18+6:297:41
25Albin SkogOK Gränsen22:52+12:0310:09

D14

1 850 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa GolsäterEksjö SOK8:464:44
2Sophia BjörnlingerIK Vista9:47+1:015:17
3Gabriella BerganderEksjö SOK10:04+1:185:26
3Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna10:04+1:185:26
5Elin LundqvistNybro OK10:12+1:265:30
6Elisabeth AronssonBredaryds SOK10:22+1:365:36
7Elsa AnderssonBredaryds SOK10:26+1:405:38
8Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna10:37+1:515:44
9Klara ElmbladBredaryds SOK11:22+2:366:08
10Kajsa JohanssonJönköpings OK11:23+2:376:09
11Lovisa LindqvistOK Njudung11:34+2:486:15
11Annie ÖnstenIK Vista11:34+2:486:15
13Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK11:38+2:526:17
14Elin PoschSol Tranås11:44+2:586:20
15Amelia SkalbergBredaryds SOK11:57+3:116:27
16Moa HanssonBredaryds SOK12:39+3:536:50
17Emma HolmbergJönköpings OK14:48+6:028:00
18Emma ÅkessonIK Hakarpspojkarna16:31+7:458:55
19Olivia NilssonOK Älme16:45+7:599:03
20Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna17:28+8:429:26
21Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna21:05+12:1911:23
Lisa LindkvistIK Hakarpspojkarnaej start
Diana EnglundTenhults SOKej start
Amanda RangertIK Hakarpspojkarnaej start

H14

1 860 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliwer LundbergOK Bävern8:134:25
2Adam PerssonEksjö SOK8:50+0:374:44
3Lukas LundgrenVärend GN OL8:51+0:384:45
4Lucas SundbladEksjö SOK9:25+1:125:03
5Philip EdvardssonEksjö SOK9:27+1:145:04
6Albin LagerNässjö OK9:53+1:405:18
7Arvid NordSol Tranås9:59+1:465:22
8Oskar LindSOK Viljan10:05+1:525:25
9Nils WärnsbergEksjö SOK10:10+1:575:27
10Victor ThörnqvistSol Tranås10:11+1:585:28
11Edvin AnderssonVärend GN OL10:14+2:015:30
12David GunnarssonIK Hakarpspojkarna10:19+2:065:32
13Viktor ÖstergrenVäxjö OK10:22+2:095:34
14Oscar PhilipssonMarkaryds FK10:32+2:195:39
15Noa PruthIK Hakarpspojkarna10:37+2:245:42
16Eric RosjöJönköpings OK10:44+2:315:46
17Emil JohanssonOK Bävern11:15+3:026:02
18Martin HuseliusEksjö SOK11:32+3:196:12
19Arvid ClaessonJönköpings OK12:24+4:116:40
20Axel RydgårdEksjö SOK13:32+5:197:16
21Simon JonssonIF Hallby SOK13:44+5:317:23
22Edvin ClaessonJönköpings OK17:50+9:379:35
23Oliver KarmetunOK Bävern19:21+11:0810:24
Rasmus LundbergOK Bävernej godkänd
Simon RuneforsVäxjö OKej godkänd
Henning BollmarkIF Hallby SOKej start
Eric LöfkvistOK Njudungej start

D12

1 310 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna6:264:54
2Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK6:30+0:044:57
3Isa EnvallIK Hakarpspojkarna6:37+0:115:03
4Elin SvenssonOK Älme7:03+0:375:22
5Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna7:17+0:515:33
6Ella PalmIK Hakarpspojkarna7:48+1:225:57
7Emma BillingHultsfreds OK7:49+1:235:58
8Fanny SundbladEksjö SOK8:00+1:346:06
9Sofie JosefssonAnderstorps OK8:29+2:036:28
10Sara HögrellJönköpings OK8:36+2:106:33
11Julia WahlströmTenhults SOK9:07+2:416:57
12Stina JohanssonOK Bävern9:44+3:187:25
13Viveka BollmarkIF Hallby SOK10:43+4:178:10
14Julia ThuressonBurseryds IF11:01+4:358:24
14Josefine SandbergOK Bävern11:01+4:358:24
16Elise JosefssonAnderstorps OK11:13+4:478:33
17Elin EdströmBottnaryds IF11:52+5:269:03
18Isabell JohanssonAnderstorps OK13:01+6:359:56
19Annie ClaessonOK Reftele13:39+7:1310:25

H12

1 410 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip TrofastBredaryds SOK5:514:08
2Adam LöfströmJönköpings OK6:17+0:264:27
3Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna6:21+0:304:30
4Albin MånssonVäxjö OK6:29+0:384:35
5Filip RosjöJönköpings OK6:34+0:434:39
6Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna6:39+0:484:42
7Gustav RuneforsVäxjö OK6:41+0:504:44
8Victor HanssonNässjö OK7:01+1:104:58
9Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna7:26+1:355:16
10Ludwig GustavssonOK Bävern7:39+1:485:25
11Carl JohanssonBredaryds SOK8:03+2:125:42
12Harald EklöfIF Hallby SOK8:24+2:335:57
13Carl WärnsbergEksjö SOK8:40+2:496:08
13Jakob IngströmBottnaryds IF8:40+2:496:08
15Filip AnderssonHultsfreds OK9:20+3:296:37
16Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK9:26+3:356:41
17Simon SvenssonOK Reftele10:42+4:517:35
18Andrée JanssonOK Bävern14:30+8:3910:17
19Hjalmar NiemiEmmaboda Verda OK14:55+9:0410:34
20Emil BülowJönköpings OK23:44+17:5316:49
David JohanssonBredaryds SOKej start
Elias AnderssonVärend GN OLej start
Anton OlivestamVimmerby OKej start

D10

1 310 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alicia LundgrenVärend GN OL8:406:36
2Ebba LindmanNässjö OK9:12+0:327:01
3Linnea SkalbergBredaryds SOK10:55+2:158:20
4Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna11:23+2:438:41
5Alva LoreforsIK Hakarpspojkarna12:38+3:589:38
6Emma LingJönköpings OK13:13+4:3310:05
7Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna13:43+5:0310:28
8Wilma BerganderEksjö SOK13:49+5:0910:32
9Julia RangertIK Hakarpspojkarna14:01+5:2110:41
10Olivia GrönqvistJönköpings OK14:35+5:5511:07
11Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna15:16+6:3611:39
12Saga LeoBredaryds SOK15:55+7:1512:09
13Hedvig SeverinssonBredaryds SOK16:10+7:3012:20
14Kajsa WardOK Vivill17:44+9:0413:32
15Ida EdvardssonEksjö SOK19:11+10:3114:38
16Eline AnderssonVimmerby OK24:32+15:5218:43
Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarnaej start

H10

1 280 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus LundbergOK Bävern6:515:21
2Anton GunnarssonBredaryds SOK6:56+0:055:25
3Axel ElmbladBredaryds SOK7:03+0:125:30
4Josef HelanderOK Roxen7:56+1:056:11
5Oskar KarlssonMålilla OK8:05+1:146:18
6Erik LingJönköpings OK10:30+3:398:12
7Erik ErlandssonVimmerby OK11:53+5:029:17
8Erik GranathIF Hallby SOK14:39+7:4811:26
9Isak HultbergSOK Viljan26:45+19:5420:53
Edvin MånssonVäxjö OKej godkänd
Edvin SchillerOK Njudungej start
Gustav WärnsbergEksjö SOKej start
Albin EliassonTenhults SOKej start
Hugo DjurstedtEksjö SOKej start
Oskar BjörnOK Bävernej start

H35

2 490 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus AlexanderssonKalmar OK11:574:47
2Daniel EvaldssonSK Graal12:15+0:184:55
3Thord HultbergSOK Viljan13:10+1:135:17
4Peter SvenssonOK Reftele16:23+4:266:34
5Roger BolinFK Finn16:38+4:416:40
6Samuel SkogOK Gränsen18:27+6:307:24
7Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK19:15+7:187:43
8Fredrik BjörkmanOK Reftele22:03+10:068:51
9Daniel AxelssonMålilla OK33:34+21:3713:28
Karl-Oskar BrunnsgårdOK Refteleej start

D40

1 810 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna9:085:02
2Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna10:06+0:585:34
3Lena RegnellVäxjö OK10:07+0:595:35
4Carin RosjöJönköpings OK10:21+1:135:43
5Anna MattssonVärend GN OL10:58+1:506:03
6Gunilla KarlssonVäxjö OK11:01+1:536:05
7Helena KarlssonNässjö OK11:17+2:096:14
8Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna11:33+2:256:22
9Ulrika GustafssonIK Vista11:40+2:326:26
10Maria HolmbergJönköpings OK11:43+2:356:28
11Karolina KarlssonNybro OK12:29+3:216:53
12Jessica ElmerssonOK Bävern12:45+3:377:02
13Carola BillingHultsfreds OK13:03+3:557:12
14Lena ThuressonBurseryds IF13:17+4:097:20
Carina BerganderEksjö SOKej godkänd

H40

2 380 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik RosénVäxjö OK10:074:15
2Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna10:27+0:204:23
3Fredrik SvenssonJönköpings OK10:51+0:444:33
3Björn AnderssonJönköpings OK10:51+0:444:33
5Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna10:58+0:514:36
6Erik HelanderOK Roxen11:10+1:034:41
7Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna11:18+1:114:44
8Magnus TrofastBredaryds SOK11:19+1:124:45
9Jonas PerssonTorsås OK11:29+1:224:49
10Matti EnvallIK Hakarpspojkarna11:37+1:304:52
11Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna11:55+1:485:00
12Klas GrönqvistJönköpings OK11:58+1:515:01
13Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna11:59+1:525:02
14Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna12:00+1:535:02
15Urban BillingHultsfreds OK12:07+2:005:05
15Peter AronssonBredaryds SOK12:07+2:005:05
17Anders LingJönköpings OK12:14+2:075:08
18Magnus HakemanIK Hakarpspojkarna12:26+2:195:13
19Tommy AskJönköpings OK13:01+2:545:28
20Magnus Claesson +Jönköpings OK13:53+3:465:50
21Johan BillingMålilla OK14:09+4:025:56
22Per ErlandssonVimmerby OK14:12+4:055:57
23Patrik LundqvistNybro OK14:51+4:446:14
24Cristian OlivestamVimmerby OK15:10+5:036:22
25Jonas BülowJönköpings OK15:29+5:226:30
26Magnus MånssonVäxjö OK16:12+6:056:48
27Patrik PerssonEksjö SOK16:27+6:206:54
28Hans JohanssonOK Reftele17:03+6:567:09
29Jesper RundbäckEksjö SOK21:37+11:309:04
Magnus SchillerOK Njudungej start
Ulf JohanssonOK Gisleej start
Klas FriborgJönköpings OKej start
Tomas KarlssonKexholms SKej start

D45

1 850 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa Wadensjö-LeoBredaryds SOK9:435:15
2Ulrika BornetunSkillingaryds FK10:09+0:265:29
2Ina SkalbergBredaryds SOK10:09+0:265:29
4Maritha HenrikssonEksjö SOK10:12+0:295:30
5Anna JohanssonJönköpings OK10:35+0:525:43
5Heléne SvenssonIK Vista10:35+0:525:43
7Anneli CarlssonFK Finn10:40+0:575:45
8Anna DolkJönköpings OK10:57+1:145:55
9Helena JohanssonOK Gisle11:16+1:336:05
10Marita PhilipssonMarkaryds FK11:24+1:416:09
11Hillevi ErikssonIF Hallby SOK11:43+2:006:20
12Anne TuressonBredaryds SOK12:04+2:216:31
13Åsa Flink-SvenssonNässjö OK12:05+2:226:31
14Ulrika WahlströmTenhults SOK12:14+2:316:36
15Sari HåkanssonOK Gränsen12:18+2:356:38
16Agneta Hallberg-HanssonNässjö OK12:26+2:436:43
17Anna EklöfIF Hallby SOK12:38+2:556:49
18Agneta ÖstergrenVäxjö OK26:57+17:1414:34

H45

2 200 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna9:594:32
2Johan HanssonNässjö OK10:12+0:134:38
3John CarlssonVärend GN OL10:20+0:214:41
4Magnus SvenssonNässjö OK10:29+0:304:45
5Joel RydströmFK Finn10:30+0:314:46
6Sven LundgrenVärend GN OL10:48+0:494:54
7Peter EkdahlEmmaboda Verda OK10:50+0:514:55
8Bengt AnderssonIK Hakarpspojkarna11:08+1:095:03
9Håkan SvenssonIK Vista11:11+1:125:04
10Jonas BornetunSkillingaryds FK11:17+1:185:07
11Stefan SvenssonBredaryds SOK11:40+1:415:18
12Lars-Olof LundquistNybro OK11:48+1:495:21
13Krister RosjöJönköpings OK11:51+1:525:23
14Stefan OlofssonOK Gisle12:04+2:055:29
15Jonas AnderssonVärend GN OL12:11+2:125:32
16Roger LarssonSkillingaryds FK12:17+2:185:34
17Håkan ÖstergrenVäxjö OK13:05+3:065:56
18Micael ElmbladBredaryds SOK13:08+3:095:58
19Claus JohanssonJönköpings OK13:33+3:346:09
20Lennart HolstNässjö OK13:36+3:376:10
21Håkan AnderssonVimmerby OK14:04+4:056:23
22Göran PerssonVärend GN OL14:39+4:406:39
23Carl-Gunnar FridolfssonOK Gränsen16:05+6:067:18
24Jan EliassonTenhults SOK17:11+7:127:48
25Jonas HögbergIF Hallby SOK18:51+8:528:34
26Erland TorstenssonEmmaboda Verda OK20:04+10:059:07
Mikael HanssonBredaryds SOKej godkänd
Håkan SvenssonBredaryds SOKej godkänd
Kent LarssonNässjö OKej start

D50

1 510 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisel ArvidssonVäxjö OK8:275:35
2Agneta OlivestamVimmerby OK8:29+0:025:37
3Lena RunessonOK Vivill9:24+0:576:13
3Mona PalmLessebo OK9:24+0:576:13
5Monica KollbergEksjö SOK9:31+1:046:18
6Kristina JohanssonKalmar OK9:34+1:076:20
7Monica HenrikssonEksjö SOK9:58+1:316:36
8Barbro FyrmanVäxjö OK10:26+1:596:54
9Ann BrenanderSOK Viljan10:44+2:177:06
10Carin GustafssonJönköpings OK10:51+2:247:11
11Karina SvenssonVimmerby OK12:05+3:388:00
12Karin HelmiusOK Reftele12:21+3:548:10
13Berit RuneforsVäxjö OK12:34+4:078:19
14Eva TollsternVäxjö AIS12:35+4:088:20
15Charlotte LundquistNybro OK14:17+5:509:27
16Eva EklundVäxjö OK1:02:04+53:3741:06

H50

2 010 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars RunessonOK Vivill10:155:05
2Arne KlintbergEksjö SOK10:18+0:035:07
2Gunnar KarlssonMålilla OK10:18+0:035:07
4Egon GustavssonOK Bävern10:55+0:405:25
5Mikael JohanssonOK Gisle10:59+0:445:27
6Kenneth WalterssonBredaryds SOK11:28+1:135:42
7Mats ArnessonNybro OK11:43+1:285:49
8Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK12:02+1:475:59
9Manfred OlejnikSOK Viljan13:39+3:246:47
10Håkan HåkanssonOK Gränsen14:08+3:537:01

D55

1 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gun HenrikssonEksjö SOK9:416:24
2Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK9:57+0:166:35
3Siv LarssonVäxjö AIS12:25+2:448:13
4Pia AdolfssonOK Gisle15:04+5:239:58
5Ann VilanderAnderstorps OK24:05+14:2415:56
Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranåsdiskvalificerad
Susanne DittmerIK Hakarpspojkarnadiskvalificerad
Inger GustafssonOK Gislediskvalificerad

H55

2 010 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna9:424:49
2Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna10:37+0:555:16
3Rainer ScholzIK Vista11:17+1:355:36
4Anders VilanderAnderstorps OK11:24+1:425:40
5Per LindgrenIK Hakarpspojkarna11:33+1:515:44
6Bo SalomonssonKalmar OK12:06+2:246:01
7Arne AnderssonOK Torfinn12:21+2:396:08
8Lars EklundVäxjö OK13:16+3:346:36
9Mats RuneforsVäxjö OK19:06+9:249:30
10Hasse AdolfssonOK Gisle26:11+16:2913:01
Ulf SvenssonOK Njudungej godkänd

D60

1 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa KumlinVäxjö OK10:006:37
2Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna11:14+1:147:26
3Monica BerggrenBodafors OK16:37+6:3711:00
4Gunilla HolstBottnaryds IF18:44+8:4412:24
5Britt-Marie PerssonFK Finn19:28+9:2812:53
6Karin LindqvistVäxjö OK20:17+10:1713:25

H60

1 810 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig GustafssonBredaryds SOK8:534:54
2Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK10:23+1:305:44
3Lars-Erik SpaakEksjö SOK10:24+1:315:44
4Jan WingstedtBodafors OK11:08+2:156:09
5Sven-Olof JohanssonVaggeryds SOK11:18+2:256:14
6Bengt SörensenJönköpings OK11:23+2:306:17
7Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna11:26+2:336:19
8Klas BjörkIK Hakarpspojkarna11:47+2:546:30
9Hans SvensonSOK Viljan11:50+2:576:32
10Roger BergvikVäxjö OK11:59+3:066:37
11Sven-Olof LarssonVäxjö AIS12:01+3:086:38
12Bengt ElmerssonVärend GN OL12:22+3:296:49
13Bo TuressonOK Bävern12:35+3:426:57
14Lars-Åke SjökvistVärend GN OL12:37+3:446:58
15Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna12:45+3:527:02
16Leif AxelssonMålilla OK12:47+3:547:03
17Kurt JohanssonOK Gisle12:50+3:577:05
18Gunnar HolmOK Bävern13:32+4:397:28
19Sven-Olof FranssonSOK Aneby14:34+5:418:02
20Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna15:48+6:558:43
21Kenneth LindblomVäxjö OK15:59+7:068:49
Hans LingforsIF Hallby SOKej godkänd
Stig JohanssonBredaryds SOKej start
Gunnar EnbergMålilla OKej start

D65

1 390 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta LarssonOK Njudung9:156:39
2Vega SlottnerJönköpings OK9:55+0:407:08
3Helen AndertoftMarkaryds FK10:20+1:057:26
4Ros-Mari KarlssonNybro OK11:07+1:527:59
5Solbritt GustafssonOK Virdarna12:25+3:108:55
6Kerstin GunnarssonNässjö OK13:48+4:339:55
7Berit ByströmOK Virdarna15:19+6:0411:01
8Ulla LingJönköpings OK16:26+7:1111:49
9Ulla NilssonSOK Viljan16:42+7:2712:00
10Margareta WikströmVäxjö AIS18:43+9:2813:27

H65

1 860 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan G LarssonOK Njudung9:385:10
2Morgan LjungVaggeryds SOK10:29+0:515:38
3Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK10:45+1:075:46
4Roland NilssonSOK Viljan10:58+1:205:53
5Åke EckerbomIFK Sävsjö11:02+1:245:55
6Stellan AhnströmForserums SOK11:20+1:426:05
7Göran SvenssonFK Finn11:40+2:026:16
8Waste ByströmOK Virdarna12:05+2:276:29
9Lars FranssonBottnaryds IF13:25+3:477:12
10Göran JanssonGränna-Bygdens OK15:44+6:068:27
11Nils KarlssonVäxjö AIS16:19+6:418:46
Gunnar AnderssonIK Vistaej start

D70

1 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK9:417:26
2Ann-Marie BirgerssonForserums SOK12:13+2:329:23

H70

1 510 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hagbert PerssonVäxjö OK9:416:24
2Bo WadensjöFK Finn10:32+0:516:58
3Rune GunnarssonNässjö OK12:40+2:598:23
4Mats BirgerssonForserums SOK12:57+3:168:34
5Göran KarlssonOK Bävern13:15+3:348:46
6Erland LingJönköpings OK13:33+3:528:58
7Göran PerssonFK Finn15:49+6:0810:28
8Bernt JohanssonOK Gisle16:11+6:3010:43
9Lennart KammenhedJönköpings OK16:35+6:5410:58
10Torgny JonssonVäxjö AIS18:59+9:1812:34

H75

1 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Erik Ingemar LundAnderstorps OK10:417:04
2Torild BornetunSkillingaryds FK12:24+1:438:12
3Gillis AlmVäxjö OK12:30+1:498:16
4Allan HåkanssonSOK Viljan13:31+2:508:57
5Tore JohanssonSOK Aneby15:07+4:2610:00
6Johan JanssonVäxjö OK16:57+6:1611:13
Per-Olof PerssonSkillingaryds FKej start

H80

1 390 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune LindgrenIK Hakarpspojkarna13:059:24
2Ingemar LindströmJönköpings OK13:07+0:029:26
3Sture JanssonEmmaboda Verda OK13:11+0:069:29
4Harald HåkanssonOK Gränsen13:56+0:5110:01
5Harry AhlqvistVäxjö OK18:05+5:0013:00

Inskolning

1 000 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Meja EnvallIK Hakarpspojkarnafullföljt
Agnes ErlandssonVimmerby OKfullföljt
Signe EskilssonIK Hakarpspojkarnafullföljt
Linnea Gran-EskilssonBredaryds SOKfullföljt
Sofie HelanderOK Roxenfullföljt
Nina HögrellJönköpings OKfullföljt
Ella IngströmBottnaryds IFfullföljt
Elias JohanssonAnderstorps OKfullföljt
Isac JohanssonOK Gislefullföljt
Anton KarlssonFK Finnfullföljt
Elise KarlssonTenhults SOKfullföljt
Ebba LagerkvistFK Finnfullföljt
Sandra LingJönköpings OKfullföljt
Ellen LoreforsIK Hakarpspojkarnafullföljt
Viktor LundquistNybro OKfullföljt
Albin TagessonFK Finnfullföljt
Oskar WardOK Vivillfullföljt
Alva GrönqvistJönköpings OKej godkänd
Julia AbajiEksjö SOKej start
Linnéa EdvardssonEksjö SOKej start

U1

1 080 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thea AbajiEksjö SOK7:417:06
2Tilda PalmIK Hakarpspojkarna7:43+0:027:08
3Stella RangertIK Hakarpspojkarna8:43+1:028:04
4Albin EmmesTenhults SOK8:52+1:118:12
5Maria BjörnlingerIK Vista9:40+1:598:57
6Ida RosjöJönköpings OK10:05+2:249:20
7Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna10:11+2:309:25
8Susi VargaEksjö SOK10:12+2:319:26
9Hanna LöfströmJönköpings OK11:50+4:0910:57
10Isac EskilssonIK Hakarpspojkarna12:37+4:5611:40
11Alex AnderssonGränna-Bygdens OK13:22+5:4112:22
12Emil GranathIF Hallby SOK15:29+7:4814:20
13Adam SvenbergIK Hakarpspojkarna15:52+8:1114:41
14Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna16:03+8:2214:51
Agnes DjurstedtEksjö SOKej start
Frida SchillerOK Njudungej start

U2

1 310 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ClaessonOK Reftele11:258:42
2Julia TimhagenBredaryds SOK11:49+0:249:01
3Wilma TheorinOK Reftele12:05+0:409:13
4Erik KarlssonTenhults SOK12:24+0:599:27
5Noah PansellEksjö SOK13:04+1:399:58
6Hugo EmmesTenhults SOK13:12+1:4710:04
7Andrea AulinEksjö SOK13:13+1:4810:05
8Elin RydgårdEksjö SOK14:28+3:0311:02
9Fabian EvertssonLessebo OK14:36+3:1111:08
10Eddy TheorinOK Reftele19:21+7:5614:46
Erik LindkvistIK Hakarpspojkarnaej start

U3

1 310 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar DahlqvistTenhults SOK11:308:46
2Sandor vargaEksjö SOK15:20+3:5011:42
3Kasper MalmquistBottnaryds IF19:35+8:0514:56
4Noa OskarssonBottnaryds IF57:02+45:3243:32

U4

1 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar DahlqvistTenhults SOK17:229:23
2Armin SalihagicOK Gränsen47:13+29:5125:31

Öppen 2

1 310 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Denes vargaEksjö SOK7:425:52
2Anna KarlssonBredaryds SOK7:59+0:176:05
3Maria HenckelKexholms SK13:03+5:219:57
4Annelie WardOK Vivill15:44+8:0212:00
5Rosita KarlssonVäxjö AIS16:11+8:2912:21

Öppen 4

1 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per LeanderssonOK Isaberg9:256:16
2Kerstin LundquistNybro OK12:41+3:168:27
3Karina WahlIK Vista13:46+4:219:10
4Emma KramBodafors OK13:50+4:259:13
5Lena FritzellAnderstorps OK14:10+4:459:26
6Maud GustavssonOK Bävern16:59+7:3411:19
7Sandra DavidssonOK Bävern17:57+8:3211:58
Sofie SchillerOK Njudungej start

Öppen 6

1 750 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henric JohnssonBredaryds SOK9:375:29
2Martin JohanssonOK Stigen9:48+0:115:36
3Mats LindgrenIF Hallby SOK10:13+0:365:50
4Martias GunarssonBredaryds SOK10:30+0:536:00
5Stefan LindströmBredaryds SOK12:00+2:236:51
6Anna AdolfssonOK Bävern12:26+2:497:06
7Per LeanderssonOK Isaberg12:32+2:557:09
8Mikael WardOK Vivill14:08+4:318:04
9Björn DavidssonOK Bävern14:12+4:358:06
10Maria SundbergOK Njudung15:01+5:248:34
11Agne PerssonTenhults SOK15:42+6:058:58
12Kjell SvenssonOK Älme16:02+6:259:09
13Kennerth GustafssonOK Virdarna19:34+9:5711:10
14Monica JohansonJönköpings OK22:43+13:0612:58

Öppen 8

1 980 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan LundOK Orinto8:484:26
2Pontus LindqvistOK Njudung10:32+1:445:19
3Daniel WärnsbergEksjö SOK11:06+2:185:36
4Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna11:44+2:565:55
5Johan AnderssonHultsfreds OK12:04+3:166:05
6Anders ClaessonBurseryds IF12:49+4:016:28
7Bengt-Åke JonassonFK Finn13:04+4:166:35
8Ulf PerssonBottnaryds IF13:36+4:486:52
9Fredrik EvertssonLessebo OK14:39+5:517:23
10Anders StrömbäckAnkarsrums OK14:46+5:587:27
11Helene LöfströmJönköpings OK15:40+6:527:54
12Peder NilssonOK Torfinn16:01+7:138:05
13Philip HjellströmGränna-Bygdens OK16:16+7:288:12
14Maria HåkanssonVäxjö OK16:17+7:298:13
15Karin LindqvistRonneby OK17:17+8:298:43
16Sverker HenckelKexholms SK20:08+11:2010:10
17Britt RangertIK Ymer20:59+12:1110:35
18Ellinor BornetunSkillingaryds FK38:57+30:0919:40
Malin HolmqvistIK Hakarpspojkarnadiskvalificerad
Irma HåkanssonOK Gränsendiskvalificerad
Atakilte BeyeneNässjö OKdiskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser