Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, lång, kval

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, lång
Arrangörsorganisation: Haninge SOK
Datum: lördag 12 september 2015 - söndag 13 september 2015

KvalFinalFinal (totalt)

H21 Fin B

9 450 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Nicolas SimoninIFK Lidingös Skid o Orienterin53:16
2Martin RegbornHagaby Gymnastik och Idrottsfö53:17+0:01
3Rassmus AnderssonOrienteringsklubben Linné54:14+0:58
3Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad54:14+0:58
5David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna54:20+1:04
6Daniel AttåsOrienteringsklubben Tisaren55:57+2:41
7Ludwig LjungqvistIdrottsklubben Hakarpspojkarna56:16+3:00
8Josef NordlundOrienteringsklubben Linné56:27+3:11
9Lukas PetersonIFK Umeå56:34+3:18
10Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn Orientering57:44+4:28
11Henrik JonssonOrienteringsklubben Rodhen58:16+5:00
12Rasmus Thrane HansenJärla IF Orienteringsklubb58:24+5:08
13Fredrik IngelssonRehns Bandyklubb58:33+5:17
14Markus AdolfssonTullinge Sportklubb58:36+5:20
15Rickard OhlssonSödertälje-Nykvarn Orientering58:50+5:34
16Linus RappIFK Mora Orienteringsklubb59:08+5:52
17Erik ClassonOrienteringsklubben Orinto59:16+6:00
18Christian TingströmGöteborg-Majorna OK59:32+6:16
19Oskar AndrénOrienteringsklubben Tisaren59:43+6:27
20Oskar DanielsAttunda Orienteringsklubb1:00:21+7:05
21Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna1:00:36+7:20
22Johan AronssonOrienteringsklubben Tisaren1:01:13+7:57
23Martin JanssonOrienteringsklubben Rodhen1:01:29+8:13
24Mattias KarlssonVäxjö Orienteringsklubb1:02:20+9:04
25Peter ErikssonLinköpings Orienteringsklubb1:02:24+9:08
26Anders AxlingSundsvalls Orienteringsklubb1:04:53+11:37
27Gunnar HolmgrenBergnäsets Allmänna IK1:06:03+12:47
28Johan HameliusOrienteringsklubben Linné1:06:36+13:20
29Simon JakobssonLånghundra Idrottsförening1:06:45+13:29
30Anders VedinSundsvalls Orienteringsklubb1:09:17+16:01
31Simon AnderssonOK Kullingshof1:14:04+20:48
32Linus BohmanHjärnarps Orienteringslöpare1:17:19+24:03
Rasmus ElmelidLinköpings Orienteringsklubbutgått
Niklas GustafssonOrienteringsklubben Tisarenej start
Jonas LundgrenLinköpings Orienteringsklubbej start
Erik BjörklundLeksands Orienteringsklubbej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser