Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, lång, kval

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, lång
Arrangörsorganisation: Haninge SOK
Datum: lördag 12 september 2015 - söndag 13 september 2015

KvalFinalFinal (totalt)

H18 Fin B

7 710 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Simon ImarkTullinge Sportklubb45:23
2Isac von KrusenstiernaOrienteringsklubben Kåre46:56+1:33
3Victor ImarkTullinge Sportklubb49:08+3:45
4Gustaf SundbüeOrienteringsklubben Hällen49:22+3:59
5Simon LarssonOrienteringsklubben Hällen49:37+4:14
6Henrik JohannessonRonneby Orienteringsklubb51:14+5:51
7Arvid NordIdrottsklubben Hakarpspojkarna52:26+7:03
8Tom CampbellLustens Orienteringsklubb52:58+7:35
9Olle JosarpFK Friskus-Varberg53:09+7:46
10Robin SalénBergnäsets Allmänna IK54:16+8:53
11Filip KarlssonIdrottsföreningen Hagen54:32+9:09
12Viktor JanrikBromma-Vällingby SOK54:38+9:15
13Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn Orientering55:19+9:56
14Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna55:49+10:26
15Tuve MöllerOrienteringsklubben Linné57:02+11:39
16Viktor WohlgemuthOrienteringklubben Ravinen58:47+13:24
17Nils GripKalmar Orienteringsklubb59:34+14:11
18Jakob FranssonOrienteringsklubben Milan59:46+14:23
19Daniel Carlson BjernaldOrienteringsklubben Linné1:00:23+15:00
20Philip EdvardssonEksjö Skid o Orienteringsklubb1:00:33+15:10
21Christian RedtzerAttunda Orienteringsklubb1:01:01+15:38
22Erik ZeilonSkåneslättens Orienteringslöpa1:01:03+15:40
23Olle NilssonOrienteringsklubben Linné1:01:23+16:00
24Adrian DahlströmIFK Mora Orienteringsklubb1:01:45+16:22
25Johan LammFrölunda Orienteringslöpare1:05:25+20:02
26Lukas EvebornOrienteringsklubben Roxen1:06:19+20:56
27Jesper VikmanOK Nolaskogsarna1:09:01+23:38
28Christopher WilestedtAttunda Orienteringsklubb1:11:59+26:36
29Arvid LinderOrienteringsklubben Hällen1:12:38+27:15
30Adam TellsénOrienteringsklubben Roxen1:12:43+27:20
31Erik NallgårdVästerås Skid O OK1:12:45+27:22
32Erik BerglundOrienteringsklubben Kåre1:33:03+47:40
Gustaf BerglundSigtuna Orienteringsklubbej godkänd
Erik TuuriBergnäsets Allmänna IKutgått
Sixten HillerhagIFK Lidingös Skid o Orienterinej start
Rasmus ArfwedsonFrölunda Orienteringslöpareej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser