Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, lång, kval

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, lång
Arrangörsorganisation: Haninge SOK
Datum: lördag 12 september 2015 - söndag 13 september 2015

KvalFinalFinal (totalt)

Alfta-Ösa Orienteringsklubb

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Josefine EngströmD21 Fin A (61)52:42+1:046:54
4Sara EskilssonD21 Fin B (52)54:58+1:506:35

Arboga Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Rasmus MöllerH18 Fin C (60)1:02:01+15:409:15

Attunda Orienteringsklubb

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Daniel RoosH20 Fin A (52)55:31+3:096:28
17Karl EngesH20 Fin B (49)57:59+6:387:19
20Oskar DanielsH21 Fin B (77)1:00:21+7:056:23
21Simon MarteliusH20 Fin A (52)1:05:03+12:417:35
21Christian RedtzerH18 Fin B (66)1:01:01+15:387:54
24Johannes KnutasH20 Fin B (49)1:02:18+10:577:52
28Christopher WilestedtH18 Fin B (66)1:11:59+26:369:20
31Lucas NorrmanH18 Fin C (60)1:13:13+26:5210:55
Lars Håkan SandvikH21 Fin C (64)ej godkänd
Axel WrådheH21 Fin C (64)ej start

Bergnäsets Allmänna IK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Robin SalénH18 Fin B (66)54:16+8:537:02
15Oskar ÖqvistH18 Fin A (67)59:32+13:178:16
17Nils HenrikssonH18 Fin A (67)1:00:22+14:078:23
22Albert AskengrenH20 Fin A (52)1:09:00+16:388:03
27Gunnar HolmgrenH21 Fin B (77)1:06:03+12:476:59
Erik TuuriH18 Fin B (66)utgått

Bjursås Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Ronja BjörklundD18 Fin B (65)55:38+16:0510:14

Bredareds Idrottsförening

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Linda HallbergD21 Fin C (24)1:06:17+13:538:43

Bredaryds Skid O OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Amelia SkalbergD18 Fin C (28)48:28+6:089:01
10Elsa AnderssonD18 Fin C (28)48:49+6:299:05
16Linnéa AnderssonD20 Fin B (32)54:38+12:429:29
17Moa HanssonD18 Fin C (28)53:12+10:529:54
22Mimmi DahlbergD18 Fin C (28)59:21+17:0111:03
26Klara ElmbladD18 Fin B (65)1:05:40+26:0712:05

Bromma-Vällingby SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Viktor JanrikH18 Fin B (66)54:38+9:157:05

Degerfors Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Filip JacobssonH18 Fin C (60)46:216:55

Domnarvets Gymnastik o Idrotts

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Fredrik PerssonH20 Fin B (49)1:02:06+10:457:51

Eds Skidklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Maria ErikssonD18 Fin A (61)1:19:46+40:5515:42

Eksjö Skid o Orienteringsklubb

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sanna FastD18 Fin A (61)38:517:38
2Gabriella S BerganderD18 Fin C (28)42:50+0:307:58
3Linnéa GolsäterD18 Fin B (65)41:55+2:227:43
5Josefine KlintbergD21 Fin C (24)57:58+5:347:37
5Amanda Falck WeberD20 Fin A (52)43:57+3:438:01
13Nils WärnsbergH18 Fin A (67)56:25+10:107:50
16Oskar LindH18 Fin C (60)57:42+11:218:36
18Lucas SundbladH18 Fin C (60)59:05+12:448:49
20Philip EdvardssonH18 Fin B (66)1:00:33+15:107:51
22Andreas BerganderH21 Fin C (64)1:04:35+12:436:54

Falkenbergs Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Matilda MartinssonD20 Fin B (32)54:53+12:579:31

Falköpings AIK Orienteringsklu

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Sara HagströmD20 Fin A (52)42:21+2:077:43
3Vilma BlennowD18 Fin C (28)43:01+0:418:00
8Johanna HagströmD18 Fin B (65)47:23+7:508:43

Finspångs Skid och Orientering

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Alexander WiklundH18 Fin A (67)55:29+9:147:43
13Elin JohanssonD18 Fin A (61)48:19+9:289:30
16Per LindmanH20 Fin A (52)1:01:42+9:207:11
27Simon LundinH21Fin D (30)1:09:40+15:247:21

FK Friskus-Varberg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Olle JosarpH18 Fin B (66)53:09+7:466:53

Frölunda Orienteringslöpare

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Johan LammH18 Fin B (66)1:05:25+20:028:29
Rasmus ArfwedsonH18 Fin B (66)ej start

GOIF Tjalve

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Lisa MalmströmD20 Fin A (52)44:22+4:088:05

Gotlands Bro Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Amadeus HanssonH18 Fin C (60)54:39+8:188:09

Gävle Orienteringsklubb

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Hans PerssonH21 Fin A (63)1:04:02+12:276:45
23Mårten OlssonH18 Fin A (67)1:06:38+20:239:16
26Erik BomanH21Fin D (30)1:08:35+14:197:14
30Erik OlssonH18 Fin A (67)1:25:46+39:3111:55

Göteborg-Majorna OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ola MartnerH21 Fin C (64)51:525:33
1Anna ForsbergD21 Fin C (24)52:246:53
3Johan RunessonH21 Fin C (64)52:37+0:455:38
3Lina StrandD21 Fin B (52)54:57+1:496:35
5Anna WallinD21 Fin C (24)57:58+5:347:37
10Frida NeroD21 Fin A (61)58:35+6:577:41
10Agnes LeoD21 Fin B (52)58:13+5:056:59
15Ken PeetersH21Fin D (30)1:01:06+6:506:27
15Viktoria ErnstssonD21 Fin B (52)1:02:39+9:317:31
16Andreas JohanssonH21Fin D (30)1:01:07+6:516:27
18Christian TingströmH21 Fin B (77)59:32+6:166:17
19Maria ArvidssonD21 Fin A (61)1:03:49+12:118:22
19Martin Jellvert BörjesonH18 Fin C (60)59:10+12:498:49
20Johannes KuhlinH20 Fin A (52)1:04:52+12:307:34
23Robbie AndersonH21Fin D (30)1:05:58+11:426:58
23Moa EnmarkD21 Fin C (24)1:12:47+20:239:34

Göteborgs Skidklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Lovisa LemanD20 Fin A (52)47:04+6:508:35

Hagaby Gymnastik och Idrottsfö

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Martin RegbornH21 Fin B (77)53:17+0:015:38
17Viktor LarssonH21 Fin A (63)1:00:33+8:586:23
18Linnéa HolmqvistD21 Fin B (52)1:05:53+12:457:54
20Harald LarssonH20 Fin B (49)59:05+7:447:28
26Love SintringH21 Fin A (63)1:05:59+14:246:58

Halmstad Orienteringsklubb

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Björn KarlssonH21 Fin A (63)1:02:00+10:256:32
24Loke AgmarkenH18 Fin A (67)1:08:12+21:579:29
28Nils TärkH21Fin D (30)1:10:10+15:547:25

Haninge Skid o Orienteringsklu

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Egil MorastH18 Fin C (60)54:03+7:428:04
12Hugo DahlbergH18 Fin C (60)54:59+8:388:12
22Carolin SvenssonD21 Fin B (52)1:09:12+16:048:18
22Jennifer AnderssonD20 Fin A (52)59:05+18:5110:46
26Joakim SkärlénH18 Fin A (67)1:10:49+24:349:50

Hestra Idrottsförening

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Filip GrahnH20 Fin A (52)55:10+2:486:26
5Markus LarssonH20 Fin A (52)55:31+3:096:28
13Martin AhlbergerH21Fin D (30)1:00:36+6:206:24
14Linus LandergrenH20 Fin A (52)1:00:52+8:307:06
14Martin LarssonH21 Fin A (63)58:52+7:176:12
Samuel PlumppuH18 Fin A (67)ej start

Hjärnarps Orienteringslöpare

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Erica ErikssonD18 Fin B (65)50:40+11:079:19
26Jakob HöstH18 Fin C (60)1:04:20+17:599:36
32Linus BohmanH21 Fin B (77)1:17:19+24:038:10

Härlövs Idrottsförening

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Madelene AxelssonD18 Fin C (28)57:26+15:0610:41

Idrottsföreningen Hagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Filip KarlssonH18 Fin B (66)54:32+9:097:04

Idrottsföreningen Rigor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Jonas AnderssonH21Fin D (30)utgått

Idrottsföreningen Thor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Rebecka HoppeD20 Fin B (32)50:49+8:538:49

Idrottsklubben Hakarpspojkarna

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Filip OssianssonH20 Fin B (49)53:03+1:426:42
4Gabriella GustafssonD18 Fin A (61)44:05+5:148:40
6Martin DjerfH20 Fin B (49)53:26+2:056:45
6Elin GranstedtD18 Fin C (28)46:23+4:038:38
7Andreas JanssonH21 Fin C (64)55:17+3:255:55
7Ludwig LjungqvistH21 Fin B (77)56:16+3:005:57
7Arvid NordH18 Fin B (66)52:26+7:036:48
8Elna ForsbergD21 Fin C (24)59:46+7:227:51
9Oskar LjungqvistH21Fin D (30)57:50+3:346:06
9Annie ÖnstenD18 Fin B (65)48:46+9:138:58
10Tova OlssonD18 Fin A (61)46:11+7:209:05
11Gustaf SparrevikH20 Fin A (52)58:53+6:316:52
11Alice AxelssonD18 Fin B (65)50:10+10:379:14
12Albin AxelssonH20 Fin B (49)56:23+5:027:07
16Markus HederskogH21 Fin A (63)1:00:29+8:546:23
18Moa SvenssonD20 Fin B (32)56:28+14:329:48
19Anton HanssonH20 Fin B (49)58:38+7:177:24
Elin SvenssonD21 Fin B (52)ej start
Joakim HederskogH21 Fin A (63)ej start
Ebba EnvallD18 Fin C (28)ej start
Sophia BjörnlingerD18 Fin B (65)ej start

IFK Göteborg

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anna NärhiD21 Fin B (52)53:086:22
2Elin PetterssonD18 Fin A (61)41:40+2:498:12
13Erica PetterssonD20 Fin B (32)51:07+9:118:52
14Arvid VågH20 Fin B (49)57:33+6:127:16
15Max Peter BejmerH21 Fin C (64)59:51+7:596:24
Fredrik EdénH21 Fin C (64)ej godkänd
Simon SmedbergH21Fin D (30)ej start

IFK Lidingös Skid o Orienterin

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Nicolas SimoninH21 Fin B (77)53:165:38
2Filip DahlgrenH21 Fin C (64)52:30+0:385:37
3Mårten BoströmH21 Fin A (63)53:07+1:325:36
4Johanna SanderiD21 Fin C (24)57:18+4:547:32
4Anna BachmanD21 Fin A (61)54:38+3:007:10
4Emma BjessmoD20 Fin B (32)45:19+3:237:52
5Fredrik BakkmanH21 Fin C (64)54:46+2:545:51
8Sofia TörnqvistD21 Fin B (52)58:05+4:576:58
8Mattias PernebyH18 Fin C (60)53:22+7:017:57
13Erik Ivarsson SandbergH21 Fin A (63)57:02+5:276:01
17Alice HugossonD21 Fin A (61)1:02:48+11:108:14
19Matleena BoströmD21 Fin C (24)1:07:21+14:578:51
Sixten HillerhagH18 Fin B (66)ej start
Helena KarlssonD21 Fin C (24)ej start

IFK Mora Orienteringsklubb

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Isabel SalénD20 Fin A (52)43:38+3:247:57
5Johan LindbergH21Fin D (30)56:58+2:426:01
7Artem PanchenkoH21 Fin A (63)54:28+2:535:45
12Erika DuhlboD18 Fin A (61)48:17+9:269:30
16Linus RappH21 Fin B (77)59:08+5:526:15
24Adrian DahlströmH18 Fin B (66)1:01:45+16:228:00
Erik Folkesson BlomH21Fin D (30)ej start

IFK Umeå

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Lukas PetersonH21 Fin B (77)56:34+3:185:59
21Oskar MalmbergH21 Fin A (63)1:02:53+11:186:38
24Freja VredinD18 Fin A (61)1:10:11+31:2013:48
29Simon WallerH21 Fin C (64)1:08:55+17:037:22
Jon AnderssonH21 Fin C (64)ej start

Järfälla Orienteringsklubb

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Kristin LöfgrenD21 Fin A (61)56:59+5:217:28
11Rasmus Palmqvist AslaksenH21 Fin C (64)58:48+6:566:17
16Agnes LundqvistD18 Fin C (28)52:50+10:309:50
29Ludwig BergfalkH18 Fin A (67)1:21:30+35:1511:20
Rebecca WaldenfjordD18 Fin A (61)ej godkänd
Isak LangerakH20 Fin A (52)ej start

Järla IF Orienteringsklubb

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Erik BerzellH20 Fin B (49)51:49+0:286:33
2Olle BoströmH21Fin D (30)55:49+1:335:54
3Anna Dahlgren-RosénD18 Fin A (61)43:18+4:278:31
9Sara SjökvistD21 Fin C (24)1:00:44+8:207:59
12Rasmus Thrane HansenH21 Fin B (77)58:24+5:086:10
12Mattias MillingerH21 Fin A (63)56:30+4:555:57
13Elsa JanssonD21 Fin A (61)1:00:10+8:327:53
14Karolin OhlssonD21 Fin B (52)1:01:14+8:067:21
17Peter HemmyrH21 Fin C (64)1:00:16+8:246:27
21Emma SundvallD20 Fin B (32)1:02:33+20:3710:51
23Ida TorbiörnssonD18 Fin A (61)1:05:07+26:1612:49
24Emil LauriH21 Fin C (64)1:04:56+13:046:57
26David BejbomH21 Fin C (64)1:06:07+14:157:04
Ludvig SandahlH18 Fin A (67)ej start
Elin Hemmyr SkantzeD21 Fin B (52)ej start

Jönköpings Orienteringsklubb

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Arvid ClaessonH18 Fin A (67)55:36+9:217:43
16Kajsa JohanssonD18 Fin A (61)49:37+10:469:46
23Elin PoschD18 Fin B (65)1:00:33+21:0011:09
27Oliver MalmkvistH18 Fin A (67)1:18:55+32:4010:58
27Stina ErikssonD18 Fin C (28)1:17:00+34:4014:20

Kalmar Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Nils GripH18 Fin B (66)59:34+14:117:43

KFUM Örebro Orienteringsklubb

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ellinor ErikssonD20 Fin B (32)45:14+3:187:51
30Erik LindgrenH21Fin D (30)1:12:30+18:147:39

Kils Orienteringsklubb

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Andreas UllerH18 Fin C (60)ej start

Korsnäs IF Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Jonna JungåkerD18 Fin C (28)46:21+4:018:37
Emil ÅbergH20 Fin A (52)ej start
Gustav ÖgrenH18 Fin A (67)ej start

Leksands Orienteringsklubb

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Maja EngesD20 Fin B (32)50:16+8:208:43
13Johan SöderlundH20 Fin A (52)1:00:43+8:217:05
20Linda LindkvistD21 Fin B (52)1:06:54+13:468:01
21Elin FältmanD18 Fin B (65)57:34+18:0110:36
24Marie SpångmyrD21 Fin C (24)1:17:53+25:2910:14
Maria BjörklundD21 Fin C (24)utgått
Erik BjörklundH21 Fin B (77)ej start
Erica EdmanD18 Fin B (65)ej start

Lerums SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Klara DjerfD18 Fin B (65)47:03+7:308:39
18Emma DjerfD18 Fin C (28)55:05+12:4510:15
22Saga BacktemanD18 Fin B (65)58:52+19:1910:50

Linköpings Orienteringsklubb

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Alva OlssonD21 Fin B (52)53:40+0:326:26
13Per CarlborgH21 Fin C (64)59:17+7:256:20
15Amy RankkaD21 Fin A (61)1:01:07+9:298:01
16Kajsa HammarströmD21 Fin C (24)1:03:27+11:038:20
21Mikael AnderssonH21 Fin C (64)1:03:25+11:336:47Ladda ner rutt i gpx-format
25Peter ErikssonH21 Fin B (77)1:02:24+9:086:36
32Henrik TostebergH21 Fin A (63)1:18:09+26:348:15
Rasmus ElmelidH21 Fin B (77)utgått
Jonas LundgrenH21 Fin B (77)ej start

Lustens Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Tom CampbellH18 Fin B (66)52:58+7:356:52

Långhundra Idrottsförening

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Anton ForsbergH18 Fin A (67)48:13+1:586:42
20Robin PousetteH21Fin D (30)1:03:30+9:146:42
29Simon JakobssonH21 Fin B (77)1:06:45+13:297:03
Samuel HedlundH20 Fin A (52)ej start
Bobby BrahmH18 Fin C (60)ej start

Länna Idrottsförening

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Johan EdenhamnH18 Fin C (60)1:04:13+17:529:35

Malmö Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Oskar SondénH20 Fin B (49)1:01:19+9:587:45

Malungs OK Skogsmårdarna

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Johan BäckmanH21Fin D (30)55:59+1:435:55
5Erik RostH21 Fin A (63)53:39+2:045:39
5David AnderssonH21 Fin B (77)54:20+1:045:44
10Jakob LööfH21Fin D (30)57:58+3:426:07
12Johan NordlundH21 Fin C (64)59:09+7:176:19
15Martin NilssonH20 Fin B (49)57:37+6:167:17
19Martin HederskogH21 Fin C (64)1:02:01+10:096:38

Markbygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Pontus KarlssonH21Fin D (30)1:04:45+10:296:50

Nybro Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Elin LundqvistD18 Fin C (28)1:01:07+18:4711:22

Nyköpings Orienteringsklubb

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Jens WängdahlH21 Fin C (64)54:37+2:455:50
13Kristin HylanderD21 Fin C (24)1:01:45+9:218:07
25Oskar EngmanH18 Fin A (67)1:10:13+23:589:45

OK Kullingshof

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Jesper SjögrenH21 Fin C (64)1:12:49+20:577:47
31Simon AnderssonH21 Fin B (77)1:14:04+20:487:50

OK Nolaskogsarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Hugo ErikssonH18 Fin B (66)55:49+10:267:14
21Ludvig ÅhlundH21 Fin B (77)1:00:36+7:206:24
27Jesper VikmanH18 Fin B (66)1:09:01+23:388:57

OK Pan-Kristianstad

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Elin CarlssonD20 Fin A (52)41:25+1:117:33
3Gernot KerschbaumerH21 Fin B (77)54:14+0:585:44
6Johan LenningH18 Fin A (67)50:20+4:057:00
7Björn CederbergH20 Fin B (49)54:47+3:266:55
7Nelly CarlssonD20 Fin A (52)44:30+4:168:07
16Simon WikströmH18 Fin A (67)59:35+13:208:17
18Frida EmanuelssonD21 Fin A (61)1:03:36+11:588:20
24Denys ShcherbakovH21Fin D (30)1:07:52+13:367:10
25Gustaf WennerbergH21Fin D (30)1:08:18+14:027:13
28Richard SjöholmH21 Fin C (64)1:08:51+16:597:22

OK Skogsfalken

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Edvin SmedbergH20 Fin B (49)53:08+1:476:43
11Pim HedbergD20 Fin A (52)46:39+6:258:30
21Jonas HammarskiöldH18 Fin C (60)1:00:33+14:129:02

Orienteringklubben Ravinen

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Helena JanssonD21 Fin A (61)51:386:46
1Tone AlbrektssonD18 Fin C (28)42:207:52
2Gustav BergmanH21 Fin A (63)51:54+0:195:28
9Emil GranqvistH20 Fin B (49)55:20+3:596:59
10Martin HunhammarH20 Fin B (49)56:13+4:527:06
14Hanna KorhonenD20 Fin B (32)51:42+9:468:58
16Assar HellströmH21 Fin C (64)1:00:00+8:086:25
16Viktor WohlgemuthH18 Fin B (66)58:47+13:247:37
17Frida ForsbergD21 Fin B (52)1:04:04+10:567:41
22Albin AnderssonH18 Fin A (67)1:06:23+20:089:13
24Erik KarlssonH21 Fin A (63)1:05:07+13:326:52
25Nick BarrableH21 Fin A (63)1:05:57+14:226:57
27Jacob LindstamH21 Fin A (63)1:08:09+16:347:11
Love BerzellH21Fin D (30)utgått
Kalle BergmanH21Fin D (30)utgått

Orienteringsklubben Bävern

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Oliwer LundbergH18 Fin A (67)49:23+3:086:52

Orienteringsklubben Dacke

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Moa PetterssonD20 Fin A (52)48:30+8:168:51

Orienteringsklubben Denseln

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Algirdas BartkeviciusH20 Fin A (52)55:32+3:106:28
9Pavlo UshkvarokH21 Fin A (63)54:40+3:055:46
12Sarah PerssonD18 Fin B (65)50:24+10:519:16
14Mathias HallménH21 Fin C (64)59:22+7:306:21
15Emil KaleredH21 Fin A (63)1:00:05+8:306:20
17Lovisa AdolfssonD21 Fin C (24)1:05:11+12:478:34
18Mattias ErikssonH21 Fin C (64)1:01:38+9:466:35
20Harri KarlssonH21 Fin C (64)1:02:53+11:016:43
Erik PetterssonH21 Fin C (64)utgått

Orienteringsklubben Djerf

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Marie PetterssonD21 Fin B (52)57:37+4:296:55
16Åsa Zetterberg ErikssonD21 Fin A (61)1:02:47+11:098:14
20Elin LindbergD20 Fin B (32)59:05+17:0910:15

Orienteringsklubben Enen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Fabian SteenH18 Fin C (60)1:02:54+16:339:23

Orienteringsklubben Grip

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Jonna ForsD18 Fin C (28)59:09+16:4911:00

Orienteringsklubben Gynge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Linnea GustafssonD18 Fin C (28)1:04:25+22:0511:59

Orienteringsklubben Hammaren

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Kevin StåhlH20 Fin B (49)57:03+5:427:12
15Filip IvarssonH20 Fin A (52)1:01:33+9:117:10

Orienteringsklubben Hällen

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Gustaf SundbüeH18 Fin B (66)49:22+3:596:24
5Simon LarssonH18 Fin B (66)49:37+4:146:26
10Johanna ÖbergD21 Fin C (24)1:00:53+8:298:00
17Jonas EngströmH21Fin D (30)1:01:08+6:526:27
23Andreas ZeijlonH20 Fin A (52)1:09:06+16:448:03
24Chantelle HesselbergD18 Fin B (65)1:00:41+21:0811:10
29Arvid LinderH18 Fin B (66)1:12:38+27:159:25

Orienteringsklubben Klemmingen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Ebba JärplingD20 Fin A (52)51:50+11:369:27
22Julia DavidssonD21 Fin C (24)1:07:57+15:338:56
23Ebba AskeljungD21 Fin B (52)1:12:32+19:248:42
25Håkan PalmH20 Fin A (52)1:27:00+34:3810:09
27Johan HagströmerH18 Fin C (60)1:05:04+18:439:42
34Simon JärplingH18 Fin C (60)1:25:21+39:0012:44

Orienteringsklubben Kolmården

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Ville JohanssonH18 Fin C (60)51:14+4:537:38
Oskar LeinonenH20 Fin B (49)ej start

Orienteringsklubben Kåre

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lisa RisbyD21 Fin C (24)54:23+1:597:09
2Jonas GustafssonH18 Fin A (67)47:09+0:546:33
2Isac von KrusenstiernaH18 Fin B (66)46:56+1:336:05
3Kajsa RisbyD21 Fin C (24)54:34+2:107:10
23Julia AdolfssonD20 Fin A (52)1:00:26+20:1211:01
25Albin BergkvistH20 Fin B (49)1:02:40+11:197:55
25Matilda MelénD18 Fin B (65)1:01:41+22:0811:21
32Erik BerglundH18 Fin B (66)1:33:03+47:4012:04
Eric DanielssonH18 Fin A (67)ej start
Linn GrällsD21 Fin C (24)ej start
Kajsa MattssonD18 Fin A (61)ej start

Orienteringsklubben Landehof

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Otto StuhlhoferH18 Fin A (67)52:36+6:217:18
12Filip WadstenH20 Fin A (52)1:00:05+7:437:00
15Hanna ÅbergD18 Fin C (28)52:04+9:449:41

Orienteringsklubben Linné

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Albin RidefeltH21Fin D (30)54:165:44
3Rassmus AnderssonH21 Fin B (77)54:14+0:585:44
5Annika BillstamD21 Fin B (52)54:59+1:516:36
6Matt OgdenH21Fin D (30)57:06+2:506:02
8Josef NordlundH21 Fin B (77)56:27+3:115:58
8Riina KuuseloD21 Fin A (61)57:09+5:317:30
8Jan TroengH21 Fin A (63)54:34+2:595:45
9Rasa PtasekaiteD21 Fin A (61)58:24+6:467:39
9Johannes RidefeltH18 Fin A (67)53:38+7:237:27
11Inga KazlauskaiteD21 Fin B (52)58:52+5:447:04
12Annika BjörkD21 Fin A (61)1:00:08+8:307:53
14Lisa CarlssonD21 Fin A (61)1:00:35+8:577:57
15Tuve MöllerH18 Fin B (66)57:02+11:397:23
15Anna KarlströmD18 Fin B (65)52:24+12:519:39
16Kate MorrisonD21 Fin B (52)1:03:23+10:157:36
17Fredrika von EssenD20 Fin A (52)49:34+9:209:02
18Liutauras BileviciusH21 Fin A (63)1:01:30+9:556:29
19Daniel Carlson BjernaldH18 Fin B (66)1:00:23+15:007:49
20Klara MandahlD18 Fin A (61)58:32+19:4111:31
21Hilda ForsgrenD21 Fin A (61)1:04:45+13:078:29
23Olle NilssonH18 Fin B (66)1:01:23+16:007:57
28Johan HameliusH21 Fin B (77)1:06:36+13:207:02
Erik LindH21Fin D (30)ej start
Niklas AldénH21 Fin A (63)ej start

Orienteringsklubben Löftan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Jonas KjällH21 Fin A (63)1:08:50+17:157:16

Orienteringsklubben Milan

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Saga SanderD18 Fin A (61)46:05+7:149:04
17Josefin ErlandssonD18 Fin A (61)52:18+13:2710:17
18Jakob FranssonH18 Fin B (66)59:46+14:237:45
20Lisa WesterbergD21 Fin C (24)1:07:27+15:038:52

Orienteringsklubben Nackhe

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Fredrik JohanssonH18 Fin A (67)ej godkänd

Orienteringsklubben Orinto

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Erik ClassonH21 Fin B (77)59:16+6:006:16
18Elin ClassonD20 Fin A (52)51:45+11:319:26

Orienteringsklubben Orion

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tilda JohanssonD20 Fin A (52)40:147:20
3Erik AnderssonH20 Fin A (52)54:30+2:086:21
18Philip PerssonH20 Fin B (49)58:13+6:527:21
Myrra CarlssonD18 Fin A (61)ej start

Orienteringsklubben Renen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Sigrid HolmgrenD20 Fin B (32)58:35+16:3910:10
21Linnea SundströmD21 Fin C (24)1:07:55+15:318:56
22Josefine AnderssonD18 Fin A (61)1:01:11+22:2012:02
26Signe RosendahlD18 Fin C (28)1:07:53+25:3312:38

Orienteringsklubben Rodhen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Henrik JonssonH21 Fin B (77)58:16+5:006:09
23Martin JanssonH21 Fin B (77)1:01:29+8:136:30
25Maria SjölanderD21 Fin B (52)1:13:52+20:448:52
29Magnus BjörkH21Fin D (30)1:10:58+16:427:30

Orienteringsklubben Roslagen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Rebecka LindbergD21 Fin B (52)1:00:02+6:547:12
14Waldemar AnderssonH18 Fin C (60)57:22+11:018:33

Orienteringsklubben Roxen

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Albin LillieströmH18 Fin C (60)48:32+2:117:14
10Fanny AsketunD20 Fin A (52)45:43+5:298:20
15Emil TellsénH20 Fin B (49)57:37+6:167:17
24Olle HanssonH18 Fin C (60)1:04:12+17:519:34
26Elias RankkaH20 Fin B (49)1:09:02+17:418:43
26Lukas EvebornH18 Fin B (66)1:06:19+20:568:36
29Pontus LindblomH18 Fin C (60)1:10:22+24:0110:30
30Adam TellsénH18 Fin B (66)1:12:43+27:209:25
Emma PetterssonD18 Fin B (65)ej start

Orienteringsklubben Södertörn

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Alice TörnlundD20 Fin B (32)53:48+11:529:20
17Linus BacklundH18 Fin C (60)58:41+12:208:45
23Helena MarkstedtD21 Fin A (61)1:08:16+16:388:57

Orienteringsklubben Tisaren

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Andrea SvenssonD20 Fin B (32)44:57+3:017:48
5Lilian ForsgrenD21 Fin A (61)55:28+3:507:16
6Daniel AttåsH21 Fin B (77)55:57+2:415:55
8Gustav HindérH20 Fin A (52)55:51+3:296:31
19Anton HallorH21Fin D (30)1:03:10+8:546:40
19Oskar AndrénH21 Fin B (77)59:43+6:276:19
20Nina HallorD20 Fin A (52)54:23+14:099:55
21Lovisa PerssonD21 Fin B (52)1:06:56+13:488:02
22Johan AronssonH21 Fin B (77)1:01:13+7:576:28
22Rebecka NylinD21 Fin A (61)1:06:50+15:128:46
28Martin SärnbrinkH18 Fin C (60)1:08:11+21:5010:10
Julia LauriD21 Fin C (24)utgått
Niklas GustafssonH21 Fin B (77)ej start

Orienteringsklubben Tor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Linda RinaldoD21 Fin B (52)1:00:35+7:277:16

Orienteringsklubben Tranan

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Hanna LindströmD18 Fin B (65)45:01+5:288:17
5Lisa JohanssonD18 Fin B (65)45:55+6:228:27
8Anton NilssonH20 Fin B (49)55:16+3:556:59
10Sara KindlundD18 Fin B (65)49:11+9:389:03

Orienteringsklubben Tylöskog

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Per KarlssonH18 Fin C (60)59:36+13:158:53

Orienteringsklubben Tyr

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Lovisa MartinssonD18 Fin B (65)53:27+13:549:50
19Jesper AlfredssonH20 Fin A (52)1:04:47+12:257:33
25Sofie GustavssonD21 Fin A (61)1:09:34+17:569:07
30Johan WikströmH21 Fin C (64)1:09:32+17:407:26
31Marcus BeckiusH18 Fin A (67)1:26:40+40:2512:03
Elin Ransjö ZanderD18 Fin C (28)ej godkänd
Märta Ransjö ZanderD18 Fin C (28)ej start

Orienteringsklubben Vilse 87

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Ellinor TjernlundD21 Fin C (24)58:18+5:547:40
12Josefin TjernlundD21 Fin C (24)1:01:13+8:498:03

Orienteringsklubben Österåker

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Johan PerssonH18 Fin A (67)1:04:15+18:008:56

Rehns Bandyklubb

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Jerker LysellH21Fin D (30)57:23+3:076:03
10Jesper LysellH21 Fin C (64)57:48+5:566:11
12Kristin OlovssonD20 Fin A (52)46:56+6:428:33
13Fredrik IngelssonH21 Fin B (77)58:33+5:176:11
13Wilma LagerhällD18 Fin C (28)49:20+7:009:11
25Anders JohanssonH21 Fin C (64)1:05:06+13:146:58

Ronneby Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Henrik JohannessonH18 Fin B (66)51:14+5:516:38

Ryda Skidklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johanna ÖbergD20 Fin B (32)41:567:16

Sala Orienteringsklubb

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Mirjam DalénD18 Fin A (61)44:51+6:008:49
Martin NorrbomH20 Fin B (49)utgått

Sigtuna Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Gustaf BerglundH18 Fin B (66)ej godkänd

Skogspojkarnas OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Kristian AlgersH21 Fin A (63)ej start

Skåneslättens Orienteringslöpa

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Erik ZeilonH18 Fin B (66)1:01:03+15:407:55
26Angelica EngströmD21 Fin A (61)1:21:27+29:4910:41
27Hugo MattssonH21 Fin C (64)1:08:33+16:417:20

Snättringe Sportklubb

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Simon HectorH18 Fin A (67)46:156:25
21David HectorH20 Fin B (49)1:00:27+9:067:38

Stigmännen Karlshamns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Ola AnderssonH18 Fin A (67)1:02:26+16:118:41

Stora Tuna Orienteringsklubb

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2William PommerH20 Fin A (52)53:58+1:366:17
2Jesper SvenskH18 Fin C (60)46:28+0:076:56
3Emil SvenskH21Fin D (30)55:51+1:355:54
4Henning SjökvistH18 Fin C (60)48:41+2:207:15
9Anton SjökvistH21 Fin C (64)56:18+4:266:01
9Johanna ErlandssonD21 Fin B (52)58:12+5:046:59
11Joakim SvenskH21Fin D (30)58:13+3:576:09
13Nils AlexanderssonH18 Fin C (60)55:23+9:028:15
21Linnea MalmbergD20 Fin A (52)55:46+15:3210:10
28Mattias MårtsH21 Fin A (63)1:08:25+16:507:13

Storviks Idrottsförening

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Johanna Börjesson ErikssonD18 Fin A (61)49:04+10:139:39
16Jennie Börjesson ErikssonD18 Fin B (65)52:49+13:169:43

Sundbybergs Idrottsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Astrid SimonssonD18 Fin C (28)58:26+16:0610:52

Sundsvalls Orienteringsklubb

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hanna HugossonD18 Fin B (65)39:337:17
7Stina NordinD18 Fin C (28)47:07+4:478:46
16Johanna SjölundD20 Fin A (52)48:56+8:428:55
24Annika CarlbergD21 Fin A (61)1:08:57+17:199:02
26Anders AxlingH21 Fin B (77)1:04:53+11:376:51
30Anders HultgrenH21 Fin A (63)1:08:56+17:217:16
30Anders VedinH21 Fin B (77)1:09:17+16:017:19
Hedwig HaasD20 Fin B (32)ej start

Surahammars SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18John GunnarssonH18 Fin A (67)1:00:27+14:128:24

Svaide Roma SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Fredrik LevinH20 Fin A (52)1:04:45+12:237:33
33David LevinH18 Fin C (60)1:17:16+30:5511:31

Säterbygdens Orienteringsklubb

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Oskar SandbergH20 Fin A (52)56:14+3:526:33
11Frida SandbergD21 Fin A (61)59:39+8:017:49

Sävedalens AIK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Heino OllinH20 Fin B (49)53:25+2:046:45
6Amilia BjörklundD21 Fin B (52)56:12+3:046:44
6Marcus MillegårdH21 Fin C (64)54:59+3:075:53
24Ida-Maria SvenssonD21 Fin B (52)1:13:17+20:098:47

Söders Skid & Orienteringslag

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Hanna RöstinD18 Fin A (61)54:26+15:3510:42
22Markus MartinelleH21 Fin A (63)1:02:54+11:196:38

Södertälje-Nykvarn Orientering

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Joakim AndénH20 Fin B (49)51:216:29
1Jonas LeanderssonH21 Fin A (63)51:355:26
3Moa Leijon LindD21 Fin A (61)53:19+1:416:59
4Kent OhlssonH21 Fin A (63)53:14+1:395:37
6Jakob EnmarkH21 Fin A (63)53:51+2:165:41
6Jeanette Jönsson HellstadiusD20 Fin B (32)48:55+6:598:29
9Anna KindlundhD20 Fin B (32)50:25+8:298:45
10Erik LiljequistH21 Fin B (77)57:44+4:286:06
10Eric BörjeskogH21 Fin A (63)55:15+3:405:50
13Jesper SjöblomH18 Fin B (66)55:19+9:567:10
14Pål SkogtjärnH21Fin D (30)1:00:53+6:376:26
14Johan RydingH18 Fin A (67)58:46+12:318:10
14Sanna SkoogD20 Fin A (52)48:04+7:508:46
15Rickard OhlssonH21 Fin B (77)58:50+5:346:13
23Ludvig ErikssonH21 Fin C (64)1:04:49+12:576:56
Frida Jönsson HellstadiusD21 Fin A (61)ej start

Tibro Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Rickard DjerfH18 Fin A (67)50:11+3:566:58

Trollhättans Skid o Orienterin

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Elvira BjörklundD18 Fin A (61)44:10+5:198:41
7Elias EkvallH18 Fin A (67)50:57+4:427:05
8Josefine KristianssonD20 Fin A (52)44:34+4:208:07
14Agnes WesterbergD18 Fin C (28)51:24+9:049:34

Tullinge Sportklubb

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Simon ImarkH18 Fin B (66)45:235:53
3Victor ImarkH18 Fin B (66)49:08+3:456:22
5Amanda BerggrenD18 Fin B (65)45:55+6:228:27
6Johanna LönnkvistD21 Fin A (61)55:43+4:057:18
8Frida JunegardD18 Fin C (28)47:45+5:258:53
10Niklas SundqvistH20 Fin A (52)56:50+4:286:37
10Olle AnderssonH18 Fin A (67)54:52+8:377:37
11Magnus GlänneforsH21 Fin A (63)55:55+4:205:54
12Magdalena Vande VoordeD20 Fin B (32)51:00+9:048:51
14Markus AdolfssonH21 Fin B (77)58:36+5:206:12
19Märta SkogD18 Fin B (65)55:19+15:4610:11
19Ebba LeicktD18 Fin A (61)57:49+18:5811:22
20Rebecka HeinrupD21 Fin A (61)1:04:07+12:298:24
24Emil AnderssonH20 Fin A (52)1:09:33+17:118:06
30Jesper LundH21 Fin A (63)1:08:56+17:217:16

Täby Orienteringsklubb

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jens RönnolsH20 Fin A (52)52:226:06
2Emma HagrotD18 Fin B (65)41:50+2:177:42
11Hanna HänströmD18 Fin C (28)48:52+6:329:05

Uddevalla Orienteringsklubb

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Malin WidénD20 Fin B (32)46:28+4:328:04
8Moa GustafssonD20 Fin B (32)50:21+8:258:44
19Julia OlssonD21 Fin B (52)1:06:43+13:358:00

Ulricehamns Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Nils SpetzH21Fin D (30)1:02:27+8:116:36

Umeå Orienteringsklubb

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Klara YngvessonD18 Fin A (61)45:17+6:268:54
9Stina NilssonD20 Fin A (52)44:48+4:348:10
14Åsa OtterbjörkD21 Fin C (24)1:02:18+9:548:11

Vallentuna-Össeby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Simon SchusterH18 Fin C (60)54:19+7:588:06

Vandrarringen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Jenny LindbergD18 Fin C (28)48:55+6:359:06

Visborgs Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Tove RönnbäckD18 Fin A (61)48:34+9:439:33

Vittjärvs Idrottsklubb

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Evelina WickbomD21 Fin C (24)1:02:49+10:258:15
19Rasmus WickbomH18 Fin A (67)1:00:52+14:378:27
25Elin LundgrenD18 Fin C (28)1:06:10+23:5012:19
28Oscar SundbaumH18 Fin A (67)1:20:43+34:2811:13
Andrea WickbomD21 Fin B (52)utgått

Vänersborgs Skidklubb

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Line CederbergD18 Fin C (28)44:26+2:068:16
12Rickard BörjessonH21Fin D (30)1:00:29+6:136:23
15Viktor WassénH18 Fin C (60)57:39+11:188:36

Väsby Orienteringsklubb

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lukas OlssonH20 Fin A (52)ej start

Västerbergslagens OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6André AnderssonH18 Fin C (60)50:49+4:287:35
17Matilda ErikssonD18 Fin B (65)53:17+13:449:48

Västerås Skid O OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Emma HelmerssonD18 Fin A (61)45:01+6:108:51
11Carl NäslundH20 Fin B (49)56:14+4:537:06
11Sandra NäslundD18 Fin A (61)46:39+7:489:10
30Alfred LönnH18 Fin C (60)1:12:05+25:4410:45
31Erik NallgårdH18 Fin B (66)1:12:45+27:229:26
32Henrik HamreforsH18 Fin C (60)1:13:29+27:0810:58

Växjö Orienteringsklubb

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Lukas LundgrenH18 Fin C (60)50:19+3:587:30
11Louise LundgrenD20 Fin B (32)50:58+9:028:50
17Henrik EklundH20 Fin A (52)1:03:21+10:597:23
24Mattias KarlssonH21 Fin B (77)1:02:20+9:046:35
27Johan EklundH20 Fin B (49)1:13:00+21:399:13

Årsunda Idrottsförening

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Emma BengtssonD18 Fin A (61)59:15+20:2411:39

Älvdalens IF Orienteringsklubb

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Carolina OlssonD18 Fin A (61)ej start

Ärla Idrottsförening

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Robbin KantarpH21Fin D (30)57:43+3:276:06
8Rudolfs ZernisH21 Fin C (64)55:57+4:055:59
11Maria WesterD21 Fin C (24)1:01:09+8:458:02
14Johanna HenrikssonD18 Fin B (65)52:21+12:489:38
19Oscar VångellH21 Fin A (63)1:01:39+10:046:30
22Patrik LindH21Fin D (30)1:05:31+11:156:55

Örnsköldsviks Orienteringsklub

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Alexander HörnquistH18 Fin A (67)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser