Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, lång, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, lång
Arrangörsorganisation: Haninge SOK
Datum: lördag 12 september 2015 - söndag 13 september 2015

KvalFinalFinal (totalt)

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | H21A | H20A | H18A | D21A | D20A | D18A | H21B | H21C | H21D | H20B | H18B | H18C | D21B | D21C | D20B | D18B | D18C

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H21 Fin A

16 490 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Albin RidefeltOrienteringsklubben Linné1:38:29Ladda ner rutt i gpx-format
2Rassmus AnderssonOrienteringsklubben Linné1:40:19+1:50Ladda ner rutt i gpx-format
3Filip DahlgrenIFK Lidingös Skid o Orienterin1:41:24+2:55Ladda ner rutt i gpx-format
4Ola MartnerGöteborg-Majorna OK1:42:58+4:29Ladda ner rutt i gpx-format
5Mårten BoströmIFK Lidingös Skid o Orienterin1:44:10+5:41Ladda ner rutt i gpx-format
6Olle BoströmJärla IF Orienteringsklubb1:44:21+5:52Ladda ner rutt i gpx-format
7Johan RunessonGöteborg-Majorna OK1:44:29+6:00Ladda ner rutt i gpx-format
8Fredrik BakkmanIFK Lidingös Skid o Orienterin1:44:40+6:11Ladda ner rutt i gpx-format
9Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn Orientering1:45:01+6:32Ladda ner rutt i gpx-format
9Martin RegbornHagaby Gymnastik och Idrottsfö1:45:01+6:32Ladda ner rutt i gpx-format
11Ludwig LjungqvistIdrottsklubben Hakarpspojkarna1:46:31+8:02
12Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna1:47:35+9:06Ladda ner rutt i gpx-format
13Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad1:48:06+9:37Ladda ner rutt i gpx-format
14Anton SjökvistStora Tuna Orienteringsklubb1:49:14+10:45
15Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn Orientering1:50:27+11:58Ladda ner rutt i gpx-format
16Emil SvenskStora Tuna Orienteringsklubb1:50:49+12:20Ladda ner rutt i gpx-format
17Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn Orientering1:51:22+12:53Ladda ner rutt i gpx-format
18Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna1:51:30+13:01Ladda ner rutt i gpx-format
19Rudolfs ZernisÄrla Idrottsförening1:52:29+14:00
20Daniel AttåsOrienteringsklubben Tisaren1:53:22+14:53Ladda ner rutt i gpx-format
21David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna1:53:41+15:12Ladda ner rutt i gpx-format
22Jan TroengOrienteringsklubben Linné1:53:54+15:25
23Pavlo UshkvarokOrienteringsklubben Denseln1:54:11+15:42
24Matt OgdenOrienteringsklubben Linné1:54:26+15:57Ladda ner rutt i gpx-format
25Josef NordlundOrienteringsklubben Linné1:55:32+17:03
26Nicolas SimoninIFK Lidingös Skid o Orienterin1:55:49+17:20Ladda ner rutt i gpx-format
27Andreas JanssonIdrottsklubben Hakarpspojkarna1:56:47+18:18
28Robbin KantarpÄrla Idrottsförening1:57:55+19:26
29Artem PanchenkoIFK Mora Orienteringsklubb1:59:39+21:10Ladda ner rutt i gpx-format
30Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn Orientering2:02:24+23:55
31Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna2:03:33+25:04
Oskar LjungqvistIdrottsklubben Hakarpspojkarnautgått
Jerker LysellRehns Bandyklubbutgått
Marcus MillegårdSävedalens AIKutgåttLadda ner rutt i gpx-format
Johan LindbergIFK Mora OrienteringsklubbutgåttLadda ner rutt i gpx-format
Jens WängdahlNyköpings OrienteringsklubbutgåttLadda ner rutt i gpx-format
Gustav BergmanOrienteringklubben RavinenutgåttLadda ner rutt i gpx-format
Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn Orienteringej start
Jesper LysellRehns Bandyklubbej start
Lukas PetersonIFK Umeåej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr